Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#143001) tordaitibi válasza King Unique (#143000) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

"kizár a gép a saját file rendszeremből"

Szerintem úgy értette ha deaktiválja a Wint akkor az megszűnik működni.

(#143002) coco2 válasza tordaitibi (#142999) üzenetére


coco2
őstag

Oké, túlbonyolítottam, mea culpa.

Szóval. Van egy kukucs11@outlook.hu ms acc-om hozzá kötött win10 pro kulccsal. Gyártani szeretnék másik kettőt ( kukucs12@outlook.hu és kukucs13@outlook.hu ) másik 2 pro kulcsokkal (a kulcsok retail kulcsok, nem oem-ek). Meg tudok olyat tenni website-on tényleges win10 telepítési folyamat nélkül?

Azokat a felhasználókat később használnám fel win 10 telepítési folyamatokban, és azt szeretném, hogy amikor később azokat a loginokat adom meg egy telepítési folyamatban, a hozzájuk tartozó kulcsok automatikusan aktiváljanak win10 pro-t azokon a gépeken.

Okés, amit akarok, vagy elnéztem valamit?

Még két dolog:

1. Egykoron megkaptam a linket, hogyan ellenőrizhetem egy kulcsról, kiféle, miféle, de most nem találom. Volt erre valami letölthető program.

2. Aktiválva van egy laptopon win 10 pro adott felhasználóval (retail kulcs, nem oem). Laptop hardverben szerintem fel van jegyezve. Hogyan tudom törölni belőle, ha eladom a laptopot?

Köszönöm

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#143003) Doky586 válasza coco2 (#143002) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Minek bonyolítod?
Egy fiókhoz legalább tucatnyi licensz kapcsolódhat, érthetetlen minek generálnál újajat.

(#143004) coco2 válasza Doky586 (#143003) üzenetére


coco2
őstag

Ha külön acc-okat gyártok, azt tovább adhatom alkalmasint (pld unokaöcsinek majd valamikor). Ha ugyan azon az acc-on van mindegyik eszköz, azt csak elvi lehetőség tovább adni, mert belépésnél ugyan az kell legyen a jelszó, mint az én gépemen, le is cserélheti - szóval azt nem, köszönöm.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#143005) King Unique válasza coco2 (#143002) üzenetére


King Unique
titán

"Meg tudok olyat tenni website-on tényleges win10 telepítési folyamat nélkül?"

How to Link Microsoft Account to Digital License for Windows 10 Activation
Vagyis a már telepített Windows 10 alatt Microsoft-fiókkal bejelentkezve automatikusan ahhoz lesz kapcsolva a már meglévő digitális licenc, anélkül viszont nem megoldható ilyen formában.

"Azokat a felhasználókat később használnám fel win 10 telepítési folyamatokban, és azt szeretném, hogy amikor később azokat a loginokat adom meg egy telepítési folyamatban, a hozzájuk tartozó kulcsok automatikusan aktiváljanak win10 pro-t azokon a gépeken"

Nem lenne alapesetben egyszerűbb inkább azokat a termékkulcsokat kosztani és majd aktiválják a felhasználók a Windows 10-et azokon a gépeken, mintsem hardvermódosítás utáni újraaktiválásnál a hibaelhárítót végigzongorázniuk? :))

1.
How to Determine if Windows License Type is OEM, Retail, or Volume
Find your Windows product key with ShowKeyPlus

2. Azt sehogyan, viszont az újraaktiválás megoldható hardvermódosítás után.

[ Szerkesztve ]

(#143006) coco2 válasza King Unique (#143005) üzenetére


coco2
őstag

A 2.-esre kapott postok egy furcsa helyzetet festenek nekem.

Hosting cégtől rendelek egy dedikált gépet, használni mondjuk 6 hónapig (remote desktoppal elérem, amikor kell). Arra felrakok egy win10-et, aktiválom. 6 hónap után visszamondom a szerződést, és letakarítanám a cuccot arról a gépről, ami a továbbiakban nem lesz már az enyém. Nem másik gépre vinném át, hanem átmenetileg használaton kívül helyezném határozatlan időre. Win10 esetében nem tudom eltávolítani? Lehet ami gépet random rendelek, és valaki előttem pont így használta, aztán átmenetileg nem használná a win10 kulcsát, attól "megöröklöm", és azt sem fogja tudni, hogy az ő kulcsával futtatok win10-et? Ekkora viccet csinált volna az MS a kulcsokkal?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#143007) King Unique válasza coco2 (#143006) üzenetére


King Unique
titán

Digitális licenc esetén igen, mint azt a linkelt eset világosan szemlélteti. Ami nem vicc és nem újdonság, már évek óta (1511-es verzióra óta) így van, meg hogy ne kelljen az aktiválásnál termékkulcsok megadásával vesződni.
Ahogyan a másik válasz azt is, hogy szűkség esetén attól még megoldható másik PC-n többféle módon is az újraaktiválás, nem veszti el az eredeti tulaj a licencet.

[ Szerkesztve ]

(#143008) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Sziasztok
Win 10 em van egy asus gen 11 laptopon és be van állitva h 5 perc mulva lekapcsol a kijelző és 10 perc után alvo modba lép a gép. ,de nem lép alvo modba hanem ujraindul. Igy 20 percenként unraindul és persze igy sokat meg a kijelző is. Ez win 11 gyel megoldódna vagy máshogy állitsam a win 10 et?

(#143009) coco2 válasza Remekelek28 (#143008) üzenetére


coco2
őstag

Végig kellene nézned az event logot, hogy kiderüljön, miért indult újra, mi történik pontosan.

A képernyő kikapcsolást én "never"-re raktam. Semmi szükség rá, ha elég rövid az inaktivitás érzékelés / sleep módba küldés.

A 20 percenként indul újra dolog logikáját nem igazán írtad le, és mintha a mondatszerkesztéssel sem stimmelne valami.

Ha win11-et felraksz, úgy járhatsz, mint pár ismerősöm, akik annyit szitkozódtak rajta, míg végül visszatértek 10-re (a többiek alapból ki sem próbálták). A 11-nek jó esélye van az ME, 2k, vista, 8 sorsára jutni: sosem fog általánosan elterjedni.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#143010) tordaitibi válasza coco2 (#143006) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Teljes értékű Retail kulcshoz nem kell se microsoft, se account, se regisztráció, semmi se csak élő internetkapcsolat.
Feltelepítetted, aktiváltad, snitt.
Eltávolításnál leválasztod az adott hardverről a kulcsot.
slmgr.vbs /upk
Törölni a registryből, ha újra lesz telepítve akkor ezt se kell,
slmgr /cpky

Ezzel leválasztottad a kulcsot a vasról.
Lehet másik gépre átvinni, vagy pihentetni, eladni stb.

Van lehetőség nemretail kulcsnál, nagyobb hardvermódosítás után is a régi kulccsal visszaaktiválni, EHHEZ kell a Microsoft fiók. Ezzel elkerülhető a telefonos segítség.
Meg így nem ellopható a kulcs mert a Te nevedhez, accountodhoz és a Te gépedhez van egyszerre hozzákötve.

Amire erősen ajánlott odafigyelni, ha a régi vagy bármilyen vason aktivált a Win, és ugyanezzel a liszensszel másik gépet is beaktiválnak akkor mindkét gépen elveszett az aktiválás és a kulcs feketelistára kerül. Ugrott a kulcs.

Én így tudom , ha valamit rosszul tudok a nálam okosabbak majd kijavítanak.
Én párszor már megléptem a deaktiválást-aktiválást több kulccsal és működik, egyik Retail kulcsom és egyik pc-m sincs a Microsoft fiókomhoz kötve.

(#143011) olivera88 válasza King Unique (#142996) üzenetére


olivera88
veterán

Köszi.
Ma jön hozzám laptop nem sokára.
Ha jól értem akkor csak a telepitő lemezes jöhet szóba.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#143012) Doner


Doner
aktív tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne hogy hogyan lehet eszközkezelőből vagy máshonnan exportálni egy nyomtatóhoz való drivert amit a windows 10 automatikusan telepített fel?

Minden működik, nem azzal van a baj, csak szeretném elmenteni hátha egyszer redmondban úgy döntenek hogy vegyek új nyomtatót és egy esetleges újratelepítés vagy gépcsere után már nem fogja magának feltenni a rendszer. Official oldalról már sajnos nem érhető el csak ilyen mindenféle szutyok helyekről ahonnan nem szívesen töltök le semmit.

Addig eljutottam hogy az eszközkezelőben megtalálom de amikor jobbklik- tulajdonságok ablakot előhozom akkor ott nincsen "illesztőprogram" fül csak annyi hogy "álltalános, beállítások, részletek, események ill alatta kiírva hogy "Samsung Universal Print Driver 3"

De ha ugyanezt megnézem a videokártyánál ott az előbb felsoroltakon túl van "illesztőprogram" fül is.

Ha tudnád hogy a gyertya fénye láng, már rég készen lenne az étel.

(#143013) norba69 válasza Doner (#143012) üzenetére


norba69
senior tag

Csinálhatod powershellből, vagy használhatsz célpogramot.

(#143014) King Unique válasza Doner (#143012) üzenetére


King Unique
titán

(#143015) King Unique válasza tordaitibi (#143010) üzenetére


King Unique
titán

Az slmgr /upk és slmgr /cpky parancsokkal max. a már telepített Windows 10-et lehet deaktiválni átmenetileg és abból eltávolítani a termékkulcsot, de az eszközről leválasztani a digitális licencet nem, aktív internetkapcsolat mellett egy újraindítás után simán beaktiválódhat újra a rendszer digitális licenccel, amit az előzőleg már linkelt példa világosan szemléltet.

(#143016) Doner válasza norba69 (#143013) üzenetére


Doner
aktív tag

Köszönöm mindkettőtöknek :R

Ha tudnád hogy a gyertya fénye láng, már rég készen lenne az étel.

(#143017) coco2


coco2
őstag

Raktam egy gépre windows 10 prof-ot egyenlőre aktiválatlanul "offline" user-el (nem adtam sem win live id-t, sem kulcsot). Le kellene cserélnem a user-t win live id-ra, hogy beadhassam úgy a kulcsot, hogy arra az id-ra legyen rákötve (végeredményként össze szeretném kötni őket). Még nem tudom biztosan, hogyan lehet ilyet win 10-el csinálni (fel van rakva mostanra pár app, user cserénél lehetségesen telepítgethetek újra?) Lehet olyat csinálni, hogy egy offline user-ről azt mondom, cserélje le létező win live id-ra?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#143019) tordaitibi válasza King Unique (#143015) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Annyit tudok mondani hogy az utóbbi kb. másfél évben 3x hordoztam a retail kulcsaimat.
Legutóbb kb. 2 hete deaktiváltam egy olyan pc-men amit félévente kapcsolik be és kellett egy másik, napi használatú gépre amit nemrégen vettem.
A fennti két parancsot alkalmaztam most is, ez az eredmény, direkt rebootoltam vagy 3x.

Nem tudom hogyan lehet szabályosan deaktiválni, én így tudom, nagyon megköszönném ha valaki leírná, hogyan kell teljesen, szabályosan deaktiválni egy gépen egy retail kulcsot.

(#143020) coco2 válasza tordaitibi (#143019) üzenetére


coco2
őstag

A fentebb linkelt blogokat kotorászva azt találtam leírva, hogy nem lehet. Van egy data store a microsoft saját birtokában, ami jegyzi a hardver azonosítókat, és az azon aktivált kulcsot. Még ha a helyi gépen minden adatot letörölsz is, a következő win install megkérdezi az ms-t a hardver azonosítókról, és automatán visszarakja a kulcsot.

A te eseted annyival másabb, hogy újra használtad az adott retail kulcsot, és egy retail kulcs egy időben csak egy gépen használható. A magam részéről még nem kerültem abba a cipőbe, de az ms website-ján kotorászva találtam egy ilyet:
[kép] (link jpeg 90 kb)
Alkalmasint nézd majd meg te is (a bejelentkezéshez a win10-en használt live id-d fog kelleni, és a bejelentkezés két lépcsős, a képen az id-kat és a gép nevet cenzúráztam), hogy neked mit mutat, és talán ott el tudsz távolítani régebbi gépet.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#143021) Voice24


Voice24
őstag

Hali, boldog Nyulat!
Lehet, hogy nem win10 a problémám gyökere, de hátha kaphatok itt segítséget.
Arról van szó, hogy van egy t-online-os email címem, amit a win10 Mail progijában szoktam használni, fogadni és küldözgetni. Mivel telefonon is szeretem látni, ha jön valami levél, próbálkoztam több app-al is, de több ok miatt végül úgy döntöttem, a gmail fiókomhoz adom hozzá újabb fiókként a t-online-osat is. Ez most telefonon tökéletesen működik, de a gépen a Mail progiban már nem ilyen jó a helyzet. Teljesen random módon vannak levelek, amiket csak a telefon mutat meg, a gépen hiába nyitom meg a Mail-t, ezek a bizonyos levelek ott egyáltalán nem látszanak, hiába frissítek rá ezerszer. Ja, természetesen a telefonon nem törlöm egyiket sem. És ugye van, amikre válaszolni is kellene, a telefonon viszont kicsit macerásabb ez, főleg, ha valamit csatolni is kellene.
Szerintetek a gmail sara ez, hogy bizonyos leveleket úgymond kisajátít magának, és más progival nem láthatók?

(#143022) hhgygy válasza Voice24 (#143021) üzenetére


hhgygy
senior tag

Ez ugyan nem Windows 10 téma, de szerintem a t-online accountodat kell átállítani POP3-ról IMAP-ra akkor minden eszközön megjelenik minden levél

[ Szerkesztve ]

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#143023) Voice24 válasza hhgygy (#143022) üzenetére


Voice24
őstag

Köszi! De hol állítsam át? A Mail progiban, a gmail-ben? Mert szerintem a telekomos részt én nem tudom buherálni, és úgy rémlik, a beállítási útmutatójában is alapból POP3 van.

(#143024) coco2 válasza Voice24 (#143021) üzenetére


coco2
őstag

Beállítás kérdése. Gmail-en be tudsz állítani több külön mail címet is forwardra. Gmail-en login. Jobb fent fogaskerék klikk, lenyíló lista tetején "Az össze beállítás megtekintése" klikk, fent "Beállítások" alatt "Átirányítás és POP/IMAP" fülön klikk, és ott látni fogsz valami ilyesmit: [kép] (a képen az id-kat kisatíroztam)(jpeg 146k). Sokszoros továbbításnál feltétlenül állítsd be, hogy egy példány a gmail-nél marad, és igen, azok bizony ott halmozódni fognak, ha nem törlöd, de a google tárhely amúgy pont elég nagy, ha csak levelezéshez használsz egy központi címet sok-sok éven át nem fog betelni még akkor sem, ha média stuffot küldözgetsz folyton. Maradhat pop3-on. Boldog csokitojást neked is :)

( / off ki a fene volt annyira pihent kitalálni olyat hogy a nyulak likőrös csokitojást tojnak ? )

[ Szerkesztve ]

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#143025) coco2 válasza coco2 (#143024) üzenetére


coco2
őstag

Na bakker most néztem meg, pont lejárt az időkorlát, már nem tudom törölni a fenti postomat. Ellenőriztem, be tudok-e állítani több külön külső címet, és a jelek szerint nem. Ha csak gmailjeid vannak, és azok között egy irányban kell végig küldened, hogy megkapd mindenütt, akkor nem probléma, mert egyúttal meg is kapod mindenütt, ahova tovább küldöd, de külső címek esetén nem működik az a trükk :(((

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#143026) Doner válasza King Unique (#143015) üzenetére


Doner
aktív tag

Tehát ha valakinek eladok egy akármilyen sz.gépet amiről eladás előtt leválasztottam a megfelelő parancsokkal a saját retail kulcsomat (amit az új gépen szeretnék majd használni) akkor az a kellemetlen meglepetés érhet hogy nem fogadja el a rendszer a kulcsot mert esetleg a kollega akinek eladtam a gépemet újratelepítette és magától csak úgy beaktiválódott nála a rendszer? Mi erre a megoldás? Esetleg ha én gyorsabban telepítem vele újra az új gépemet és aktiválom be még mielőtt ő mókolna a géppel ez megoldás lehet?

[ Szerkesztve ]

Ha tudnád hogy a gyertya fénye láng, már rég készen lenne az étel.

(#143027) Doky586 válasza Doner (#143026) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem leválasztani kell hanem átrakni a licenszet az új gépre (ms fiókon keresztül). Ez ilyen egyszerű. ;)

[ Szerkesztve ]

(#143028) tordaitibi válasza coco2 (#143020) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Itt a képen a saját fiókom, a csatolt eszközök.
A tibi-aero az a mostani, 2 hete aktivált, a Zboxnano 1 éve, és a 3. gépem ami aktivált, az nincs is ebbe a listába.
És az sincs amiről levettem az aktiválást 2 hete.
Az valami desktop-6crq... valami volt. Nyoma nincs, arról vitt em át a retailt a tibi-aero-ra.

Viszont, MS honnan udja hogy a tibi-aero az én pc-m, mivel azon a gépen lokális, helyi fiókos bejelentkezés van?

(#143029) Doner válasza Doky586 (#143027) üzenetére


Doner
aktív tag

Nem használok microsoft fiókot a számítógépen és nem is szeretnék ameddig nem vagyok rá kényszerítve.
Hiszen nem kötelező és a kulccsal való aktiválásnak is elvileg teljesen okésnak és biztosítottnak kell lennie. Ezért ez így nem válasz a kérdésem megfogalmazása szerinti kontextusra.

[ Szerkesztve ]

Ha tudnád hogy a gyertya fénye láng, már rég készen lenne az étel.

(#143030) Doky586 válasza Doner (#143029) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Nem használok microsoft fiókot"
Szíved joga hogy még ideiglenesen se használd. De akkor a 'telefonos' módszer kell ami (szerintem) nem egyszerű..

(#143031) tordaitibi válasza Doner (#143029) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Guglizgatok abben a témakörbe de csak Microsoft szokásos nyakatekert, és ugyanekkor konkrétan semmire se válaszoló bejegyzéseket találtam csak.
Nem is olyan egyszerű ez a liszensz átvivés ezekszerint, eddig szimplán szerncsém volt hogy nem buktam egy kulcsot se...?
Egyébként nem értem én sem, leveszem a liszenszet, kész, az a gép majd akkor aktiválódik, akár 10 év múlva, 30 újratelepítés után is ha valaki megad egy termékkulcsot. Nem így az ésszerű?

(#143032) coco2 válasza tordaitibi (#143028) üzenetére


coco2
őstag

Lehet, hogy a kulcs letakarítás után másik gépen aktiváltad ugyan azt a kulcsot, az MS automatán frissítette a listát. Én nem tudom, hogyan működik annak a site-nak a nyilvántartása, csak rámutattam, alkalmasint ott is meg lehet nézni azt ellenőrizni, hogy az MS ugyan azt hiszi-e, mint ami van, és ha "digitális szemét" maradt volna hátra, akkor azt törölni lehet.

Szóval használsz egy 3. kulcsot, amire nincs ott az eszköz. Biztos ugyan annak a live ID-nak a birtokában van a 3. kulcs?

Sosem jegyeztél be live ID-t egy gépen, ami mégis ott van a listában, pedig azon lokal user van. A lokal user alatt viszont aktiválva van a windows egy kulccsal, ami egykoron a live ID-hoz tartozott, és már nincsen jelen másik gépen? Mert ha igen, az MS automatán nyomon követhetett.

A fentiek csak tippek, nem tudom biztosan, tényleg arról van-e szó.

>Nem is olyan egyszerű ez a liszensz átvivés ezekszerint, eddig szimplán szerncsém volt hogy nem buktam egy kulcsot se...?
Bizony még az sem lehetetlen :)

[ Szerkesztve ]

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#143033) Doner válasza Doky586 (#143030) üzenetére


Doner
aktív tag

Arra kell csak hogy böngészőn keresztül tudjam használni az office 360-at szóval végülis használom. De ha a gépen is be van jelentkezve akkor számomra teljesen átláthatatlan módon szól és pofázik bele mindenbe ami létezik és egy helyi fiókkal viszont qva egyszerű.

Viszont a témára visszatérve. Ez a telefonos megoldás durva és nem értem (vagy nem akarom érteni) hogy miért lenne rá szükség ha van retail kulcsom amit deaktiváltam a gépem. Szerintem ha ilyen megtörténhet az gáz.

Ha tudnád hogy a gyertya fénye láng, már rég készen lenne az étel.

(#143034) Doky586 válasza tordaitibi (#143031) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Nem így az ésszerű?"
Nem. Nem így ésszerű. Ez XP-w7 korszakban volt ésszerű. Akkoriban még a vásárlónál levő hologramos matrica, vagy cetlire felírt szám 'hordozta' a licenszet. Vagy a hdd-n eltárolt szám. De ez lekophatott, cetlit elhagyhatta költözéskor vagy ellophatták a számot még a boltban, hdd tönkremehetett. Változtatni kellett. Nem maradhatott a kulcs a vásárló kezelésében. Azóta az MS szerverei azonosítják a tulajdonost és a gépet is. Nem vész el semmi másik városba költözéskor, és nincs ami lekophasson... Ez így jogilag is jobb, kényelmesebb is... :U

[ Szerkesztve ]

(#143035) King Unique válasza tordaitibi (#143019) üzenetére


King Unique
titán

Ha hosszabb a várokozási idő, vagy futtatva van a hibaelhárító, akkor márpedig újra be fog aktiválódni a Windows 10 digitális licenccel, az említett parancsokkal max. a rendszer lett átmenetileg deaktiválva és abból a termékkulcs eltávolítva nem pedig a digitális licenc lett eltávolítva az eszközről (PC), mint már le lett írva az előző válaszban világosan és a linkelt példa is szemlélteti.

(#143026) Doner:
Akár az is, ha az új tulaj szintén ugyanolyan Windows 10-kiadást telepít és az automatikusan aktiválódik digitális licenccel. Viszont nemrég az egyik előző válaszban már linkelve lett hogyan oldható meg hardvermódosítás után az újraaktiválás, ahol a Microsoft-fiók mellett a telefonos automata / ügyfélszolgálat is opció, + van hogy elég csak újra megadni az eredeti (nem az általános) termékkulcsot (példa). De amúgy ezek nem olyan régen már el lettek magyarázva többek között pl. ebben, ebben, ebben és ebben a válaszban is, ezért sem világos miért kell most újra. :B

[ Szerkesztve ]

(#143036) Doner válasza King Unique (#143035) üzenetére


Doner
aktív tag

Én tordaitibi kérdése nyomán kérdeztem ezt az egészet. Mivel nekem is retail kulcsom van.
Én minden esetben az alap kulcsot adnám meg nem az álltalánost.

"Akár az is, ha az új tulaj is ugyanolyan Windows 10-kiadást telepít és az automatikusan aktiválódik digitális licenccel."

Igen, na de ebben az esetben akkor ahogyan mondod megadom az eredeti termékkulcsot és akkor nálam aktiválja, a kollegánál pedig (ahol véletlenül aktivádólodott be a digitális licensz miatt) pedig inaktiválódik?

Ha tudnád hogy a gyertya fénye láng, már rég készen lenne az étel.

(#143037) King Unique válasza Doner (#143036) üzenetére


King Unique
titán

Ami ugye korábban már ki lett tárgyalva itt a te és mások eseteinél is többször, ezért sem újdonság a válasz, a hogyan lehet megoldani az újraaktiválást és egyebek.

Itt a hangsúly elsődlegesen azon van, hogy megfelelően kivitelezve az új hardverkörnyezetben is megoldható lesz az aktiválás ugyanazzal a termékkulccsal vagy digitális licenccel. Ellenben a régin nem feltétlen fog megszűnni a digitális licenc, lehet törlés címszó alatt nem feltétlen a régi eszközről törlik véglegesen hanem csak engedélyezik az újnál is, meg amúgy is van olyan Retail licenc ami egyszerre akár 2 eszközön is használható, vagyis ennek értelmében az új tulaj kaphat akár egy potya Windows 10 licencet is.

[ Szerkesztve ]

(#143038) Doner válasza King Unique (#143037) üzenetére


Doner
aktív tag

Én kicsit azt érzem hogy ez is olyan mint a horoszkóp és az asztrológia minél többet kérdezek és kapok rá választ, annál kevesebbet tudok :D
XP-s WIN7-es Vista-s korszakban még értettem. De manapság úgy keverik a szart a Microsoftnál hogy kvázi minden igaz lehet de az ellenkezője is. :F Amiket nyilatkoznak is folyamatos ellentmondásba keverednek saját magukkal és azzal ami a gyakorlatban van.

Ha tudnád hogy a gyertya fénye láng, már rég készen lenne az étel.

(#143039) King Unique válasza Doner (#143038) üzenetére


King Unique
titán

Itt licencelés témában azért akkorát nem kever a Microsoft, világosan le lett írva hogy mi a helyzet, ami ráadásul nagyon nem újdonság, már a 2015 novemberében megjelent 1511-es óta, vagyis több mint 6 éve így van. Meg a digitális licencnek köszönhetően már nem kell állandóan termékkulcsok megadásával szórakozni mint a korábbi Windowsoknál, akár OEM licenc esetén is megoldható hardvermódosítás után az újraaktiválás, stb. :) Bár az utóbbi telefonos ügyfélszolgálaton keresztül akár a korábbi Windowsoknál is megoldható volt.

[ Szerkesztve ]

(#143040) Doner válasza King Unique (#143039) üzenetére


Doner
aktív tag

"ami ráadásul nem újdonság, már a 1511-es óta"

Sikerült még egyet csavarni az agyamon.
Szerintem feladom. Feladom az egész aktivációs mizéria és licenszek átvitele tudományának átfogó megértésére tett kísérletet. Én mondjuk azt látom (és kicsit ez vígasztal) hogy azért mástól is újra és újra felmerülnek hasonló kérdések, tehát nem csak nekem bonyolult. Inkább ha valami konkrét akadályba ütközöm vagy problémám van azt megkérdezem de én ezt elengedem inkább. Amiket meg belinkelsz és hivatkozol rá hogy már volt téma hidd el hogy el szoktam olvasni őket, de egyszerűen elfelejtem annyira egymásra épül minden. Ha egy kis részét nem tudom akkor az egész elmélet borul.

[ Szerkesztve ]

Ha tudnád hogy a gyertya fénye láng, már rég készen lenne az étel.

(#143041) coco2 válasza Doner (#143038) üzenetére


coco2
őstag

Akkor had próbáljam meg konkretizálni - bár biztos akkor lesz, ha valaki kipróbálja.

Kiinduló állapot aktivált win 10-en user live ID-val belépve, amihez a licence digitálisan hozzá van kötve - az MS minden létező módon tudja, kihez tartozik a gép.

-1. Létrehozni gépen offline user-t, adni neki rendszergazda jogokat.
-2. Átjelentkezni arra az acc-ra.
-3. A live ID-s user logint törölni arról a win 10 példányról.
-4. "slmgr /upk" + "slmgr /cpky"
-5. Belépni live ID-val "https://account.microsoft.com/" oldalra, "Device" listát kérni, és eltávolítani a szóban forgó gépet.
-6. Gép reboot (biztos, ami biztos)

Aztán nekiállni valami ubuntu live cd-ről a teljes hdd / ssd partíció struktúrát törölni, hogy win 10 telepítő ne ismerjen fel semmit. Utána boot win 10 installer pen drive-ról, telepíteni offline user-rel, és megnézni, beaktiválódik-e a win 10?

Én arra teszem a voksomat, hogy nem.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#143042) King Unique válasza coco2 (#143041) üzenetére


King Unique
titán

Az egyik előző válaszban már le lett írva, linkelve a vonatkozó példa, hogy a már meglévő digitális licencet nem feltétlen lehet csak úgy eltávolítani az eszközről, törölni a Microsoft aktiválószerveréről.

"Aztán nekiállni valami ubuntu live cd-ről a teljes hdd / ssd partíció struktúrát törölni, hogy win 10 telepítő ne ismerjen fel semmit"

Erre kb. semmi szükség nincsen, mivel egyrészt nyilván nem kell ehhez live Linux és társai, amikor a Windows 10 telepítőjével is megoldható a törlés. Másrészt a HDD/SSD meghajtónak pont kb. semmi köze nincsen digitális licencnél a hardverazonosítóhoz, mivel az leginkább alaplap függvénye, meg a Microsoft aktiválószerverén van eltárolva nem a HDD/SSD meghajtón.

[ Szerkesztve ]

(#143043) coco2


coco2
őstag

Más.

Van arról valami jól sikerült technikai leírás, hogyan működik a journaling a win 10 alatt üzemelő file rendszereken?

Nincsen rá külön partíció, szóval gyanítom, nem mellé van rakva extrában hanem bele. De nem látom az előre lefoglalt helyet, márpedig annak is kell. Szóval nem nagyon fér a fejembe automatán. Leírt formában lenne jó megtalálni.

Linkeknek örülnék, köszönöm

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#143044) Doner válasza King Unique (#143042) üzenetére


Doner
aktív tag

Pedig már elkezdtem felírni hogy ha eladom a gépemet akkor ezeket a pontokat fogom végigcsinálni :D De, úgy látszik ez is téves. Nem egyszerű a történet.

Pedig am maga az igény, amire szükség lenne és ami ráadásul baromi egyszerű az annyi hogy ha eladom a gépemet akkor arról hadd tudjam deaktiválni a rendszert azaz teljesen mértékben eltávolítani róla mindenestül licensestül. És ha én 1 hónap múlva vagy akármikor egy másik gépen szeretném aktiválni a rendszert a saját eredeti retail kulcsommal akkor ilyen buziságok ne történhessenek meg hogy esetleg nem fogadja el a kódot, mert ő úgy érzékeli hogy egy másik gépen aktiválva van. És igen tudom használjak májkroszoftfiókot és akkor majd minden rendben lesz, de szerintem pont ezzel a bonyolultabb. Régen tök egyértelmű volt.

[ Szerkesztve ]

Ha tudnád hogy a gyertya fénye láng, már rég készen lenne az étel.

(#143045) King Unique válasza Doner (#143044) üzenetére


King Unique
titán

Lehet próbálgatni az egyes lépéseket, de attól még a Microsoft aktiválószerveréről nem feltétlen fog törlődni az adott hardverazonosítóhoz kapcsolódó digitális licenc, mint már említve volt.

Attól, hogy továbbra is ugyanazt fejtegetjük, az a már leírt lényegen nem változtat semmit. Ahol a lényeg az, hogy hardvermódosítás esetén megoldható az újraaktiválás többféle módon - nem kizárólag csak Microsoft-fiókkal - is, meg ugye nemcsak eladásnál lehet hardvermódosítás, hanem pl. tönkrement / lecserélt alaplap, stb. miatt is.

[ Szerkesztve ]

(#143046) King Unique válasza coco2 (#143043) üzenetére


King Unique
titán

Overview of FAT, HPFS, and NTFS File Systems
NTFS —► Journaling
NTFS Transaction Journal

Amihez nyilván nem külön partíció, mivel a naplózás az adott fájlrendszer tulajdonsága, ami Windowson pl. NTFS-nél adott, ellenben FAT16/32 és exFAT fájlrendszereknél nem.

(#143047) Doky586 válasza Doner (#143044) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ne add el az alaplapot és nem lesz probléma. Vagy az új tulaj ígérje meg úttörő becsület szavára hogy nem telepít rá olyan verziójú wint ami automatikusan beaktiválódna.. :))
Ha már nincs kedved kényelmesen (fiókban) átrakni a licenszedet a régiről az új gépre. :U

(#143048) coco2 válasza Doky586 (#143047) üzenetére


coco2
őstag

Amikor bérelsz egy gépet, amin a saját win kulcsodat szeretnéd használni, olyankor sajnos nincs kivel és mit megígértetni, esélyed nincs az új tulaj személyéről bármit tudnod :)

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#143049) coco2 válasza King Unique (#143042) üzenetére


coco2
őstag

Sajnos a linkelt példa (és pókháló szerűen szerteágazó linkjei) mind hardver változás utáni újraaktiválás, amihez hozzá tartozik az az implicit tény, hogy a régi hardver tönkre ment, kukába kerül, a hardver azonosítói nem fognak többé felbukkanni. Ami nem szokott úgy lenni, ha csak átmenetileg telepítesz egy bérelt gépre win-t, amiről később leszednéd, amikor azt az új tulaj megkapja. Persze ezen még kár törnöm a buksit, jó fél évig biztosan használatban tartom azt a win-es gépet, szóval ofc beaktiválom, aztán majd aggódom a többi miatt akkor, ha végeredményben kalamajka lett az eltávolításnál.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#143050) Doner válasza Doky586 (#143047) üzenetére


Doner
aktív tag

Ezt nyilván valóan nem gondolod komolyan csak cinikusan viccelődsz és próbálod el bagatelizálni azt amit kérdeztem (nem csak én). Nyugodtan nevess ki, én már csak ilyen szerencsétlen vagyok :)

Ha tudnád hogy a gyertya fénye láng, már rég készen lenne az étel.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.