Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26151) tatararpad válasza borix (#26150) üzenetére


tatararpad
őstag

Marhára úgy kell működnie hogy a gép dob egy értesítést hogy milyen frissítések elérhetőek, és ha akarja és amikor akarja letölti és telepíti. Aki meg nem akar vele foglalkozni automatikuson hagyja.

(#26152) borix válasza tatararpad (#26151) üzenetére


borix
őstag

Nem jól látod ez már Win 10 itt más irányba mennek a dolgok.
Akinek nem jön be az miért váltott?
Ne magadból indulj ki sok ember egy vírusirtót nem tudna föltelepíteni vagy nem tudja megmondani,hogy milyen vírusirtó van a gépén van e egyáltalán stb.Az olyan emberek,hogy kontrollálná szerinted a frissítés menetét?
Nyugodtan frissíthet észrevétlenül csak mondjuk napi szintre lebontva értesíthet,hogy milyen frissítéseket hajtott végre akit érdekel az bogarászhatja.

[ Szerkesztve ]

(#26153) szegim válasza pzstm (#26137) üzenetére


szegim
csendes tag

Es ott mit csinaljak? Nem ertek ehhez, bocsi. :D

(#26154) tatararpad válasza borix (#26152) üzenetére


tatararpad
őstag

Attól hogy a W10 ebbe az irányba ment el még nem jelenti hogy ez jó. Újfent leírom, akit nem érdekel a dolog, az majd automatikusan hagyja, és kész. Akit érdekel, annak meg adattassék meg a lehetőség. Hogy ki miért vált? Biztos nem azért mert ő minden áron kikapcsolhatatlan automatikus frissítéseket akart, innentől meg értelmetlen a párhuzam.

(#26155) #41133696 válasza Angel2014 (#26100) üzenetére


#41133696
törölt tag

Szerintem egyébként azért kapcsolták ki, mert sokan a vírusos már megfertőzött visszaállítási pontokból restaurálták a rendszerüket, illetve mert ott van a Reset és Refresh. Már Windows 8.x óta. Most néztem meg anyum gépén is ki van kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#26156) krisi047


krisi047
aktív tag

Sziasztok! A következő lenne a gondom. Adott egy Lenovo T410 (i5-560/4GB RAM/SSD) és amióta felraktam a Win10-et kb. fele, de van amikor harmad akkora terheléstől is megfagy, leáll gondolkodni. Van valami ötlet, hogy ezt miért csinálhatja? Természetesen fent van minden driver.

(#26157) borix válasza tatararpad (#26154) üzenetére


borix
őstag

Értem én azt is,hogy te miről beszélsz.
Automatikus frissítésnél:
pl mobil internet esetén gond lehet ha leszed minden frissítést és elfogy a keret pedig mondjuk a VGA driver frissítés nem lett volna olyan fontos.
Idővel bármikor bejöhet egy komolyabb eredetiség ellenőrzés és bukik a rendszer ez is benne van.

(#26158) bopeti98 válasza #41133696 (#26155) üzenetére


bopeti98
őstag

Azért az a Reset könnyen besülhet.
Ismerősöm megkért hogy telepítsem újra a laptopját, és hogy utána frissítsek Windows 10-re.
Megcsináltam, majd egy hét után visszahozta hogy használhatatlan. Nem tudom mit csinált a géppel 1 hét alatt, de internetezés közben szó szerint minden egyes kattintás után megnyílt vagy 3-4 új reklám ablak, plusz a Firefox alig bírt a sok toolbar-ral.
Megpróbáltam ezt a beépített Reset-et, végigment, de utána végtelen ciklusba került a gép.
Az Üdvözöljük képernyő után blue screen, majd reboot, és ezt addig, amíg le nem állítottam a gépet.
Egy clean install után jó lett.

(#26159) tope


tope
addikt

Valamiért nekem is egyre inkább az jön le használat és az ide beírók között is, hogy valami nagyon nem kerek még ezzel a Win10-el (valószínű nem a Microsoft hibája, hanem a driverek miatt van).

(#26160) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Üdv!

Miért csinál olyat ez a jószág, hogy miután telepről működve kikapcsolta a képernyőt, kikapcsolja a merevlemezt is (ami meg egyből vissza is kapcsolja magát, gondolom a torrent miatt leginkább, de a gép ugye megint kikapcsolja, és így tovább), holott világosan megvan neki mondva, hogy a merevlemezt soha ne kapcsolja ki?

(#26161) #41133696 válasza bopeti98 (#26158) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nem vagyok egyébként én sem a híve, csak Androidon :) Ha már ott tartunk, hogy resetet kellene nyomni, akkor be a DVD, aztán tényleg reset lesz :D

(#26162) raidx válasza #41133696 (#26155) üzenetére


raidx
őstag

Ha bekapcsolod akkor sem fog működni! Korábban több drivert kaptam az MS-től ami bajt csinált. Na majd a visszaállítás segít. De nem működött pedig be volt kapcsolva. Maradt a visszaállítás lemezképből. Végül rátaláltam az MS wushowhide.diagcab progijára és letudtam tiltani a bajt okózókat. Ezek szerint ezt a funkciót kiktatta a MS.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#26163) karldergroße válasza adamssss (#26083) üzenetére


karldergroße
senior tag

A Skype is így működik sajnos.

(#26164) szimi57 válasza malnabokor (#26143) üzenetére


szimi57
őstag

És, ha átköltözöl az alaplapi VGA-ba, persze, ha van?

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#26165) #41133696 válasza raidx (#26162) üzenetére


#41133696
törölt tag

De akkor vették volna ki, aztán kész :)

(#26166) GAbre


GAbre
veterán

Üdv!
Ismerősnek megtetszett a win 10,mondta ki akarná próbálni.
De vagy nem tud bootolni pendrive-ról.(több pend.-t is próbáltam)
Vagy nyelv kiválasztása utánig(néha még tovább megy).
De "kék halálozik".
Asrock ucc n68 lapja van.
win 7 tökéletesen megy rajta.

Létezik,h nem megy?Biosz update kellene neki(már ha van).
Más gépre gond nélkül felment.

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#26167) JanR válasza GAbre (#26166) üzenetére


JanR
addikt

A Win 10 boot pendrive-t frissen csináltátok? Csak mert nálam volt ilyen win 8.1-l. Újra csináltam az install pendrive-t, utána tökéletesen ment a telepítés.

(#26168) GAbre válasza JanR (#26167) üzenetére


GAbre
veterán

win 7 usb toolsal raktam rá 3 pendrive ra is.
Mint írtam több pendriveal próbáltam.

Avatar

(#26169) kory24 válasza GAbre (#26168) üzenetére


kory24
őstag

Rufus-ál próbáltad?

(#26170) wanted5 válasza borix (#26150) üzenetére


wanted5
őstag

úgy hogy amikor én játszani, vagy online tartalmat akarok fogyasztani akkor ne töltögessen nekem semmit, ha tudom előre hogy nem fog kellene egy darabig a sávszél akkor ráeresztem hogy frissítsen.

mert tudod, így az úr 2015. évében még mindig 600 KB/s letöltéssel kell gazdálkodni rengeteg embernek

(#26171) raidx válasza wanted5 (#26170) üzenetére


raidx
őstag

Állítólag 3D progival letiltható a frissítés, ha nem Home verzio van. Csak arra kell figyelni ne érje el a 30 napot a letiltás mert akkor vége az aktiválásnak és jöhet a fizetős szekció.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#26172) BenJoe80


BenJoe80
senior tag

Sziasztok,

tegnap elött frissítettem Windows 8.1 64bit-ről Windows 10-re és ma komoly problémákat tapasztalok (fagyás, újraindulás, lassú képmegjelenítés... stb.) a Mozilla Firefox 41.0.2-vel, szóval úgy döntöttem, hogy beüzemelem az Edge-t.

És akkor itt vannak a kérdéseim, problémáim:

1. Hogyan tudom a könyvjelzőimet importálni az Edge-be (HTML-ből még nem tudja - ami kész röhej - , de nekem a "...\Settings\Import favourites from another browser" sem működik)?

2. Hogyan tudok helyesírási szótárakat hozzáadni az Edge-hez?

3. Milyen olyan app van az Edge-hez, mint az AddBlock Plus a Firefox-hoz?

4. Hogyan tudom azt beállítani az Edge-n, hogy törölje bezáráskor törölje a tartalmakat (jelszó, megtekintett weboldalak listája, sütik... stb.)?

A segítségeket előre is köszönöm!

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#26173) petya2012


petya2012
őstag

sziasztok

most tölti lefelé a win10 frissítést már 4 órája szedi és 94% .............
de a kérdésem az lenne,hogy hol és mit kell pipálgatni,hogy ne gyűjtsön adatot a gépről??valahol láttam a leírást,de már nem találom :(

segítene valaki??
köszönöm előre is

(#26174) #41133696 válasza petya2012 (#26173) üzenetére


#41133696
törölt tag

Telepítés után, a részletes konfigurálást, és ne a gyorst válaszd.

(#26175) petya2012 válasza #41133696 (#26174) üzenetére


petya2012
őstag

oké köszi

és ott mit kell majd beállígatni??van valahol valami infó??
és ha nem jön be,hogy térhetek vissza win7-re?

[ Szerkesztve ]

(#26176) trialboj


trialboj
őstag

Van valami megoldás arra a problémára, hogy a win10 random esetenként, furán félig fagy le. Azaz nem működik a win gom,b illetve a start menü, és csak alt+f4 el lehet restartolni, vagy néha azzal sem. Sok program elfut így is, de azért igen korlátozott a rendszer.

Két különböző 2013 és 2014 es laptopon tapasztalom, elég alap gépek, de nem is játékra vannak használva.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#26177) kristof_


kristof_
tag

Valakinek van arra ötlete, hogy win10 alatt a tableten nincs ott az automatikus forgatást engedélyező gomb ahol lennie kéne. Win8.1 alatt működött normálisan. Minden frissítés fent, driverek legfrissebbek.

LG OLED65CX & Samsung HW-Q950T & PlayStation 5

(#26178) pendre54 válasza petya2012 (#26175) üzenetére


pendre54
addikt

Itt van egy leírás a beállításokról:[link]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#26179) Hunork


Hunork
veterán

Üdv Urak!

Lassan időszerű a tiszta win telepítés, ezért muszáj mindennel tisztában lennem. A gépemen Win 10 van, egy W8.1-ről lett frissítve. A telepítő dvd-t letöltöttem a segédprogival, minden okés. Namámost amikor települ, akkor serial számnak azt kell megadni, ami most a Rendszer ablakban látható? Én így gondolom, hiszen az update-tel kaptam egy új sorozatszámot, és nem a régi W8-ast kell megadnom. Elnézést, ha egyszerű a kérdésem, csak nem szeretnék meredni majd a képernyőre bugyután. :)

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#26180) #41133696 válasza petya2012 (#26175) üzenetére


#41133696
törölt tag

A Windows 7 kulcsod működik ugyanúgy.

(#26179) Hunork: A Windows 8.1 és 7 kulcsokat is elfogadja a legújabb telepítő. Viszont telepítéskor már elvileg nem kell kulcsot beírnod, hiszen már aktiváltad a Windows 10-et, ha kéri a kulcsot, nyugodtan tovább is léphetsz, és beaktiválja magát, mivel a gépedhez kötődik.

(#26181) Hunork válasza #41133696 (#26180) üzenetére


Hunork
veterán

Ajvé! Értem! Köszönöm a gyors választ! :R
Viszont így egy újabb kérdés merül fel: ha esetleg a köv két-három hónapban lenne VGA és/vagy alaplap csere (más nem), akkor már nyekeregni fog? Vagy menni kell MS Supporthoz?

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#26182) #41133696 válasza Hunork (#26181) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ha cseréled az alaplapot, akkor esélyes. VGA-nál nem.

(#26183) netpeti98 válasza #41133696 (#26180) üzenetére


netpeti98
addikt

Nem csak az insider telepítő fogadja el a korábbi kulcsokat? Vagy behozták a jelenle telepítőkbe is?

(#26184) szegim


szegim
csendes tag

Miért indul újra többször a laptopom azzal, hogy "A számítógép hibát észlelt, ezért újraindul. Összegyűjtjük a szükséges adatokat az újraindításhoz." Nem pontosan idéztem, de a lényeg ez. És odaírja, hogy "manually initiated crash". Ennek mi lehet az oka? Win 10-et használok ugye, nem frissítve volt, hanem kapásból ezt tettem az új laptopra. Erre van valami megoldás? Sokszor a nagy munka közepedte lép ki és eléggé idegesítő tud lenni. De volt egy-két nap, amikor nem csinálta, pedig ugyanazokat a dolgokat csináltam a laptopon, mint mindig...játék, netezés, zene hallgatás, stb. Olvastam, hogy lehet, hogy nem a legfrissebb driverek vannak feltéve...mindegyik a legfrissebb és a Win 10-zel kompatibilis. Találtam a neten egy ilyen megoldásos cuccot, ezt , de ez sem nagyon használ. Van ugye az Advanced SystemCare. Azzal tisztítgattam a rendszert. Amikor a "disk scan"-ra mentem, ott 1 hibát talált, nem tudta kijavítani, és akkor is ugyanezzel a hiba üzenettel állt le.

(#26185) libus


libus
őstag

Mit kell csinálni, hogy ez a Win10 megjegyezze a beállításokat??? :F
Pl.: Beállítom, hogy a touchpadon kikapcsolom az egeret, és a következő gépindításnál megint be van kapcsolva.
Az ikonokat is hiába rendezem el az asztalon, ő visszarendezi abc sorrendbe a baloldalra.
A Windows intézőbe is hiába állítom be nézetet, vagy az automatikus oszlop szélességet, ahogy kilépek a mappából és visszalépek, már megint alapértelmezetten van. :W
Valaki Help! :R

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#26186) #41133696 válasza netpeti98 (#26183) üzenetére


#41133696
törölt tag

Valahol olvastam róla, de most ezt találtam.

(#26187) netpeti98 válasza #41133696 (#26186) üzenetére


netpeti98
addikt

Igen erre emlékeztem, ha valaki maradni akar a stabil ágon akkor még nem tudja telepíteni a régi kulcsával. Kivéve ha vár TH2-ig, vagy insider verziót használ.

[ Szerkesztve ]

(#26188) Bal0924


Bal0924
aktív tag

Aki win10-en keresztül használ torrent klienst. (qbittorrent, µTorrent, Bittorrent)
Milyen beállításokat végzett akár a 10ben akár a kliensben?

Nekem win10 pro 64bit, 120GB SSD-n megy.
Van mellette 2x2TB HDD ezeken vannak a letöltött filmek és egyebek amiket vissza kellene tölteni.

A kliens használat közben a filmek, játékok és a TV program közben, akadnak/szaggatnak/ugrálnak a kép és a hang. (Úgy szakad mint a Holnapoliszban a robotok, mikor a végüket járták)
De mikor nem fut a kliens, akkor semmi gond.

Tényleg ilyen gyorsan tud feltelepülni a win10 USB-ről? kb.10-12perc volt

[ Szerkesztve ]

(#26189) jimmy399 válasza Bal0924 (#26188) üzenetére


jimmy399
senior tag

Delugét használok :) Semit se állítottam, megy magától.

--- N/A ---

(#26190) raidx válasza jimmy399 (#26189) üzenetére


raidx
őstag

Utorrent portable módba és minden úgy van ahogy Win7 alatt volt.

Itt sok hasznos infót találtam anno: [link]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#26191) #54715584


#54715584
törölt tag

Pár napja volt arról szó, hogy ha elindul a gép, nem kapcsol be a monitor, pontosabban nem kap jelet.
Visszaraktam egy előző vga drivert, de azzal sem működik rendesen.
Olyan is volt, hogy amikor elindul a gép, felbukkan a legelső menü, amivel beléphetek a biosba, de utána megint nem történik semmi.
Fastboot nincsen bekapcsolva.
Ötletek?

(#26192) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Rászántam magam, hogy feltegyem a Win10-et. Leszedtem a MediaCreation Tool-t az MS oldaláról (összefoglalóban szereplő link), első kérdés ugyebár: frissítem, vagy telepítőlemezt készítek. Gondoltam előbb csinálok tiszta telepítéshez egy USB telepítőt, aztán ha az megvan, jöhet a frissítés és tiszta telepítés. Hát basszus, nem tudom hogy az MS szerver ilyen csiga lassú, vagy az én Pendrive-om ennyire szar (mondjuk tudom, hogy nem egy sebeségbajnok, egy 8GB-os Maxell USB2), de tegnap kb du. 5 körül indítottam el, késő estére úgy 20%-ig haladt, úgyhogy egész éjszakára otthagytam. Hálistennek reggelre, mire felkeltem, kész volt. Ez normális??? Most már mindegy végül is, mert megvan...
Javítsatok ki,h a tévedek, de akkor a telepítés menete (gondolom leírtátok már elégszer, bocsánat): MediaCreationTool futtat, majd frissítés (itt serial megad, amit a Win10 megjegyez), majd ezután bootolok USB-ről, és clean install. És itt már nem kell serialt megadni, net kapcsolatnál regeli magát!?

(#26193) #41133696 válasza #41133696 (#26165) üzenetére


#41133696
törölt tag

Azért figyelmeztet, de kikapcsoltam :)

(#26194) Bal0924 válasza raidx (#26190) üzenetére


Bal0924
aktív tag

Mindent kipróbáltam az oldalon találhatóakból.

A Deluge meg azt csinálta nekem. Hogy egyfolytában újra ellenőrizte egyfolytában a fájlokat, de nem mindegyik torrentnél, ahelyett hogy töltött volna fel.

(#26195) Aurig@


Aurig@
őstag

Nem is bánom, hogy visszatértem a Win7-re. Nagyon sok kínja-baja van még a 10-nek.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#26196) Döglött Róka válasza Aurig@ (#26195) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Kosz!

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#26197) petya220


petya220
senior tag

Sziasztok :D
Lenne két (láma) kérdésem ><
Adott egy AMD athlon 64 x2 3800+ processzor( tudom... Nem mai,de megy :D ), és egy msi ms7050 lapka, fel akartam rá rakni a win10 64bitet, de nem támogatja a procit ._. Ezt valahogy meg lehet kerülni?

A másik kérdésem:
A win10 32bit és a 64bit között mennyi a különbség? Van teljesítmény beli változás? Vagy ugyanannyit tud? .-.

[ Szerkesztve ]

"Neked is pörög az agyad a szarokon, amíg a mosoly a szádra kanyarodik."

(#26198) Döglött Róka válasza petya220 (#26197) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Leginkabb uj processzorral tudod megkerulni.

64biten 4 giga feletti ramot is meg tud cimezni az os.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#26199) Hunork válasza #41133696 (#26182) üzenetére


Hunork
veterán

Oksa, majd akkor figyelek. :R Amúgy először VGA lesz. Alaplapnál típus, tokozás, vagy mi számít? Mert amúgy maradok az 1155-ös procimnál, csak egy Asus Z77 lenne majd. :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#26200) Mydgard


Mydgard
tag

Csao!

Berendeltem egy oktoberben megjelent Clevot es tegnap hivtak Angliabol az oromhirrel, hogy bar Win 8.1-gyel kertem a tesztelest, Windows 10-et raknak fel mivel csak arra adtak ki drivereket.... 😊

Ennel fogva muszaj vagyok ismerkedni az uj op rendszerrel. Nos eddig amit hallottam rola, hogy beta verziorol beszelhetunk, csomo minden nem megy, fagy stb. Mi a valosag most a Win 10-zel kapcsolatban, tragikus a helyzet?😆

HP Omen 15 | Intel® Core™ i7-10750H | NVIDIA® GeForce RTX™ 2070 Max-Q | 16GB DDR4 | 1 TB PCIe® NVMe™ M.2 SSD

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.