Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#145001) DeFranco válasza Zoz (#144995) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Köszi

@King Unique : köszi neked is.

De telepíteni vélhetően már igen, ahol már a telepítésnél sem kötelező termékkulcsot megadni és világosan írja is a telepítő az automatikus aktiválást.

Mindig szűz, nullás gépekre tettem fel az oprendszert, ott tényleg nem volt ilyen opció. Mindegy is, de ez egy reális use-case.

@Armagedown: persze, ez világos, de ilyen szinten utánamenni már nem lehet, nem is reális.

[ Szerkesztve ]

(#145002) King Unique válasza DeFranco (#145001) üzenetére


King Unique
titán

"Mindig szűz, nullás gépekre tettem fel az oprendszert, ott tényleg nem volt ilyen opció."

De, nyilván lennie kellett a Microsofttól letölthető konzumer Windows 10 ISO használatánál és pl. Home / Pro / Education kiadás telepítésénél aktiválás ablaknak, amihez pont semmi köze nincsen annak, hogy "nullás gép", vagy már lett rá telepítve a felhasználó által Windows 10. ;)
Kivétel max. pl. a BIOS/UEFI OEM Key lehet a gyárilag Windows 10-zel előtelepített PC-knél, akkor nem jelenik meg a telepítésnél a kiadásválasztó és aktiválás ablak, hanem automatikusan a BIOS/UEFI-ben tárolt OEM termékkulcsnak megfelelő Windows 10-kiadás települ és aktiválódik. Viszont a jelen esetnél ugye FreeDOS kivitel volt említve, aminek semmi köze az előbbihez. + Ha 3rd party tákolt ISO-t használ a kedves user, annál lehet még reális a normálistól eltérő működés.

[ Szerkesztve ]

(#145003) DeFranco válasza King Unique (#145002) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Várj, szerintem elbeszélünk egymás mellett:

a fórumtárs arra utalt, hogy már nem kell kulcsokkal szórakozni, mert ha a gépre már volt telepítve win (vagy esetleg gyárilag azzal szerelt) akkor aktiválja magát azzal hogy betelefonál az MS-nek hogy hahó itt vagyok ismersz (vagy a BIOS/UEFI kulccsal)

erre írtam, hogy nálam ez nem volt opció akkor amikor telepítés volt, mert sem nem volt még aktív Win azokon a gépeken előtte sem BIOS/UEFI kulcs nem játszott, tehát valamilyen általam megadott licenszre volt szükség

ami persze úgy történt általában, amit te is mutatsz, hogy a telepítésnek ezen a pontján megadtam, hogy nincs kulcs, majd a telepítés után az inaktív Wint kulccsal aktiváltam.

ofc ez azt is jelenti, hogy bármikor újratelepítettem volna a gépet lett volna meglepi hogy nahát aktív (mint most) de mivel nem kellett újratelepíteni ez nem is történt meg.

(#145004) King Unique válasza DeFranco (#145003) üzenetére


King Unique
titán

Igen, lehet, de az alább leírtak után remélhetőleg már minden érthető lesz.
A "De telepíteni vélhetően már igen, ahol már a telepítésnél sem kötelező termékkulcsot megadni és világosan írja is a telepítő az automatikus aktiválást." kijelentésre válaszolva a "Mindig szűz, nullás gépekre tettem fel az oprendszert, ott tényleg nem volt ilyen opció." alapesetben úgy értendő, hogy ilyen opció nem volt, ami nyilván nem éppen reális, mint már említve volt.
Az meg eleve evidens, hogy egy teljesen szűz PC-n, amin még soha nem volt Windows 10 telepítve és aktiválva, vagyis nincsen rajta digitális licenc, valamint BIOS/UEFI OEM Key sem ha FreeDOS / totál 0-s, ott nyilván nem történik a telepítésnél automatikus aktiválás, ezt eddig is tudtuk.
A telepítőben az aktiválás és ott az ott leírt automatikus aktiválás csak azért lett megemlítve, mert olyat már vélhetően láttál a telepítésnél és onnan is ismerős lehet az automatikus aktiválás jelensége, sőt ha a mostani esetnél eleve a "Nincs termékkulcsom" lehetőség lett kiválasztva, akkor meg pláne és eleve adott adott magyarázat.

[ Szerkesztve ]

(#145005) King Unique válasza wr6vhwxeq (#145000) üzenetére


King Unique
titán

Mármint ha a OneDrive bejegyzéseire célzol a jobbgombos menüben és magát a OneDrive-ot nem használod, akkor értelemszerűen kikapcsolod a OneDrive automatikus indítását, vagy kikapcsolod a OneDrive automatikus indítását és leválasztod a Microsoft-fiókról - ha azzal használod a WIndows 10-et - , vagy kikapcsolod a OneDrive integrációját a rendszerbe, vagy uninstallálod a OneDrive-ot ha egyáltalán nem kell, stb.

How to Turn On or Off Start OneDrive Automatically when you Sign in to Windows 10
How to Link or Unlink OneDrive with Microsoft Account in Windows 10
How to Enable or Disable OneDrive Integration in Windows 10
How to Uninstall OneDrive in Windows 10

Ha használod a OneDrive-ot, akkor pedig pl. az alábbi módszerrel.

Remove Move to OneDrive from Context Menu in Windows 10

Bár az utóbbi esetben pont hasznosak lehetnek azok a bejegyzések és nem feltétlen kellene kigyomlálni.

[ Szerkesztve ]

(#145006) pilipi válasza wr6vhwxeq (#145000) üzenetére


pilipi
aktív tag

(#145007) kovy79 válasza zolikaDB (#144929) üzenetére


kovy79
őstag

Nekem is Galaxy S10e képekre írta folyamatosan az "elfogyott a memória" marhaságot, de ez segített.

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#145008) DeFranco válasza King Unique (#145004) üzenetére


DeFranco
nagyúr

tényleg csak a teljes tisztaság érdekében:

Igen, lehet, de az alább leírtak után remélhetőleg már minden érthető lesz.

Igen
A "De telepíteni vélhetően már igen, ahol már a telepítésnél sem kötelező termékkulcsot megadni és világosan írja is a telepítő az automatikus aktiválást." kijelentésre válaszolva a "Mindig szűz, nullás gépekre tettem fel az oprendszert, ott tényleg nem volt ilyen opció." alapesetben úgy értendő, hogy ilyen opció nem volt, ami nyilván nem éppen reális, mint már említve volt.

Itt az "ilyen opció" alatt két dolog is érthető: 1: nem kötelező termékkulcsot megadni 2: automatikus aktiválás - én az utóbbira értettem hogy nem volt ilyen opció, tehát nem volt opció az automatikus aktiválás mint lehetőség, mert nem volt mi alapján aktiválni - tehát nem a technikai lehetőség hiányzott, mert az a telepítő által adott, hanem az előfeltétel
Az meg eleve evidens, hogy egy teljesen szűz PC-n, amin még soha nem volt Windows 10 telepítve és aktiválva, vagyis nincsen rajta digitális licenc, valamint BIOS/UEFI OEM Key sem ha FreeDOS / totál 0-s, ott nyilván nem történik a telepítésnél automatikus aktiválás, ezt eddig is tudtuk.

Tudtuk, de nem ez volt az eredeti felvetésem, hanem hogy: főfelvetés: kereszt aktiválás pro licensszel home verziót mellékszál: nahát, serial sem kell már, nem is tudtam (ami nem jelenti azt hogy kétségbe vonnám, csak hogy nekem új. A többi csak a szokásos információs torzulás és mellékszál ami fórumvita során megszokott. Én nem vetettem fel soha olyat, hogy licensz nélkül az aktiválás hiánya meglepő lenne, csak annyit hogy a fordítottjával még nem találkoztam, objektív okokból, így a létezéséről sem tudtam.
A telepítőben az aktiválás és ott az ott leírt automatikus aktiválás csak azért lett megemlítve, mert olyat már vélhetően láttál a telepítésnél és onnan is ismerős lehet az automatikus aktiválás jelensége, sőt ha a mostani esetnél eleve a "Nincs termékkulcsom" lehetőség lett kiválasztva, akkor meg pláne és eleve adott adott magyarázat.

Ismerős lehetne, bizonyára láttam is, csak nem foglalkoztam vele mivel nem volt "opció" (értve ez alatt az előzetesen meglévő licensz hiányát, és továbbra sem értve ez alatt a technikai lehetőség hiányát). Ez nyilván az én hiányosságom, de legalább tegnap is volt lehetőségem tanulni valamit, nincs ezzel gond.

(#145009) oxide83


oxide83
aktív tag

Sziasztok!
Anyósnak vettünk egy Lenovo Ideapad 5 laptopot 11. generációs i3 procival, 512 GB SSD van benne, windows nélkül szereztük be, pendriveról már telepítettem probléma nélkül korábban is windowst. Most is így kezdtem neki, pendriveról szépen bebootol a win 10, elindítom a telepítőt de így még az életben nem jártam, annál a lépésnél amikor particiókat kellene csinálni illetve kikéne választani hová telepítse a windowst egyszerűen nem látja a tárhelyet, egyszerűen onntatól kezdve semmit nem tudok csinálni. Mit kellene csinálnom/telepítenem/aktiválnom stb. hogy a tárhely láthatóvá váljon?

(#145011) oxide83 válasza King Unique (#145010) üzenetére


oxide83
aktív tag

Köszi, sikerült, 3 fórumba írtam be a problémámmal, te voltál az egyetlen aki értékelhető segítséget adott, köszönöm! A többiek ilyet írtak hogy töltsd le netről a drivert, ennyi :D.

(#145012) King Unique válasza DeFranco (#145008) üzenetére


King Unique
titán

A nem kötelező termékkulcsot megadni (1) és az automatikus aktiválás (2) pont hogy összefügg, a linkelt screenshoton is eleve egy lapon van említve a kettő. A "nem volt ilyen opció" meg érthető úgy is abban a szövegkörnyzetben, hogy az említett aktiválás ablak nem volt - arra vonatkozott a válasz - , ami ugye pl. BIOS/UEFI OEM Key esetén reális, ellenben FreeDOS és zéró preinstalled OS megoldásnál nem igazán. A "nem volt opció az automatikus aktiválás mint lehetőség, mert nem volt mi alapján aktiválni" alapján viszont már valóban egyértelmű mire vonatkozott és hogyan értendő, így már világos.

Az már a legelső válaszokban le lett írva, hogy mi lehet az automatikus aktiválás oka, aztán a Home és Pro "kereszt aktiválás", + hogy a telepítésnél már lehetett találkozni az aktiválásnál említett automatikus aktiválással, stb. Az utóbbi lett utána egy másikban tovább fejtegetve, ami állítás mivel nem feltétlen volt teljesen egyértelmű mire vonatkozik, ezért lett tovább görgetve a téma annak tisztázása végett.

Igen, bizonyára, éppen ezért lett leírva, hogy valójában annyira nem lehet újdonság, ha már a telepítő is írja az aktiválásnál.
De sebaj, akkor most már remélhetőleg minden tiszta és érthető az automatikus aktiválás témában. :K

[ Szerkesztve ]

(#145013) wr6vhwxeq válasza pilipi (#145006) üzenetére


wr6vhwxeq
kezdő

ah, nem tudom, mindegy... Letöltöttem egy progit, amivel elvileg lehet változtatni rajta, csak semmit nem találok benne, ami már megvan, pl nézet, rendezés, frissítés, stb. Szóval nem nagyon van értelme.

(#145014) King Unique válasza wr6vhwxeq (#145013) üzenetére


King Unique
titán

Az előző válaszban leírtak alkalmazása megtörtént, használod a OneDrive-ot, vagy nem annak a bejegyzéseit akartak eltávolítani? :F

(#145015) AMDPista


AMDPista
tag

Sziasztok!

A gép kikapcsolásakor az alábbi hibaüzenet jön fel:

Mit kell csinálni, hogy ne dobja fel a gép kikapcsolásakor? :F

(#145016) Lauda válasza Lauda (#144675) üzenetére


Lauda
félisten

KB5016688

19044.1949

(#145017) KisBundi


KisBundi
őstag

Sziasztok! Nem tudom jó helyre írok-e, de van egy olyan problémám, hogy telefonváltásom volt és sajnos a régi samu 10+-ról a képeket, videókat nem tudom úgy átmásolni, hogy az új samu S21 Ultrán a képek készítési, létrehozási, letöltési sorrendben jelenjenek meg, mert az új eszközön ezek mind a mai dátummal vannak ellátva és csak név, típus és méret szerint tudom őket rendezni. Ha dátumot adok meg rendezésnek, akkor az sajnos köze sincs a képek valódi létrehozási dátumához. Tudtok erre valami megoldást mondani? :F

(#145018) Csupingo válasza KisBundi (#145017) üzenetére


Csupingo
veterán

Ha még megvannak a képek a régi telefonon, és be tudod őket tallózni pl. total commanderbe, akkor azzal át lehet úgy másolni, hogy megtartod az eredeti dátumot.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#145019) totyika93


totyika93
tag

Sziasztok.
Utóbbi időben lassabb lett a LAN kapcsolatom így benézve a hálózati központba a következőre lettem figyelmes, hogy a kapcsolatot sebesség 10/10Mbs holott a sebességem 1000Mbs kellene, hogy legyen vagy alatta kicsivel, idáig meg is volt.
Talán az utóbbi frissítés miatt lehet?
Driver volt frissítve.
Asus x570 tuf gaming a lap

speedtesten mérve 8-9MBs között alakul a végeredmény.

[ Szerkesztve ]

(#145020) powermause

Üdv mindenkinek!
Adva van egy laptop,amin próbából Win 11 futott,nem tetszett ,vissza lett állítva a Win 10.De,azóta a "Microsoft Fényképek" angolra váltott, nem hajlandó magyarul működni!Ismerősöm gépe,más képkezelő nem jó (mert csak ezt ismeri),esetleg nem lehet valahol magyarra állítani? :U :)

powermause

(#145021) Pyttawrx válasza totyika93 (#145019) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Másik kábellel is? A kábel nincs kimozdulva?

(#145022) Egon


Egon
nagyúr

Üdv!

Gépcsere óta (új gép az adatlapomon) küzdök azzal a problémával, hogy ha a Windows lemegy alfába (X idő után kikapcsol a monitor stb.), akkor szimpla billentyűzet leütésre, egér mozgatásra stb. nem tér magához, csak ha a ház bekapcsoló gombját megnyomom.
Nem tudtam rájönni, hogy a bios-ba kellene túrnom valamit, vagy egy Windows-beállítás lesz a ludas.
Előre is köszönöm a segítséget!

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#145023) Pyttawrx válasza Egon (#145022) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Energia beállításoknál a felébresztés vagy mi lesz. :)

(#145024) Egon válasza Pyttawrx (#145023) üzenetére


Egon
nagyúr

A bios-ban vagy a windows-ban?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#145025) tordaitibi válasza Egon (#145024) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Elsőre ezt nézd meg:

(#145026) Pyttawrx válasza Egon (#145024) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Windows

(#145027) VGYke válasza King Unique (#144950) üzenetére


VGYke
addikt

"Windows Fényképnézegető...Olyannak normál esetben nem is kellene lenni,...max. tákolással rakható vissza..."
Hát, nem tudom. Ahonnan a fényképeket csatoltam, egy 2020. elején telepített PC volt, ott 2,5 év alatt minden előfordulhatott, akár tákolás is, de nem hiszem (csak emlékeznék rá).
Egy laptopot azonban most húztam újra tiszta telepítéssel, teljesen friss MCT és "telepítő pendrive" készítés után.
Még be sincs állítva rendesen a rendszer, de a képnézegetője, Windows Fényképnézegető.
Fotó a laptopról van, egy *.jpg fájlt megnyitva:

Szóval nem értem...

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#145028) Egon válasza tordaitibi (#145025) üzenetére


Egon
nagyúr

Ez be van kapcsolva, mindkét eszköznél.

Pyttawrx: nem találok ilyen beállítást. Az USB szelektív felfüggesztés le van tiltva.

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#145029) kerobi


kerobi
senior tag

Sziasztok, olyan hiba jött elő nálam, hogy a gép ujraindul vagy leall magától. Azt figyeltem, meg ha terhelést kap akkor csinálja ezt. A venti nem pörög fel, szinte azonnal behal. A stray játszásakor csinálta először, most már képszerkesztő progiknál is csinálja amikor számolni kell neki. Jogtiszta win 10, vásárolt Malwarebytes.
A 4k filmeket és a youtubeot birja.

[ Szerkesztve ]

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#145030) Zoz válasza kerobi (#145029) üzenetére


Zoz
őstag

Táp vagy alaplap.

(#145031) kerobi válasza Zoz (#145030) üzenetére


kerobi
senior tag

CPU stress tesztet-tel nem volt baj, de amikor az amd saját stress tesztje megy, akkor ujraindul. 2 rendszer van rajta win 10,11 mindkettővel ugyanazt produkálja. Kár lenne a tápért, mert méregdrága volt.

[ Szerkesztve ]

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#145032) Kbali válasza kerobi (#145029) üzenetére


Kbali
nagyúr

Vagy egyszerűen túlmelegszik.

(#145033) koko52


koko52
veterán

Sziasztok!

Irodai gépbe kevés lett a hely, így bekerült egy 250-es ssd ami egy nem használt gépből lett kivéve. Ez lett a D meghajtó és formázni szeretném de nem engedi. Rajta van ugye a nem használt gép rendszere (win stb..). Azt írja nem formázhatom mert jelenleg használom, de nem használom csak formázni szeretném. Kiléptem mindenből, csak a formázó ablak van az asztalon de akkor sem. Parancssorral sem. Partíciónálásnál sem enged törölni, formázni, összevonni, semmit. Hogyan formázhatnám?

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#145034) Zoz válasza koko52 (#145033) üzenetére


Zoz
őstag

Ha kevés a hely a C-n, akkor lehet, hogy átrakta a lapozófájlt a D-re, amikor megörült a sok szabad helynek.

(#145035) koko52 válasza Zoz (#145034) üzenetére


koko52
veterán

Ah, erre nem is gondoltam. Igen a C-n 200MB hely maradt.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#145036) Doky586 válasza koko52 (#145033) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

..

[ Szerkesztve ]

(#145037) King Unique válasza koko52 (#145033) üzenetére


King Unique
titán

Ilyenkor célszerű lett volna egy screenshot a lemezkezelőről és akkor látszana pontosan mi van azon az SSD-n.
Ha lapozófájl van a D meghajtón, akkor az megtekinthető a lapozófájl beállításainál, a screenshoton lévő felső jelölőnégyzetből kell kivenni a pipát ha az a cél, hogy ne rakja a Windows automatikusan a rendelkezésre álló meghajtókra.
A "Parancssorral sem" nem derült ki, hogy pontosan mit jelent, a DiskPart-féle törlés + újraparticionálás + újraformázás nem ment, vagy egyéb.
A pontosan mi és mennyi lemezterületet foglal a C meghajtón, valamint lemezterület felszabadítása témában lásd egy másik válaszban leírtakat. Sőt, ha kevés a rendszerpartíción a szabad terület, akkor a Windows 10 eleve értesít erről és felajánlja a Tárterületsegéd futtatását.
Ha az előbbi nem oldja meg és eleve alul lett méretezve a rendszermeghajtó tárolókapacitása, akkor alapesetben értelemszerűen nagyobb tárolókapacitású SSD-t kellene használni a jelenlegi helyett, arra pl. átklónozni a rendszert, nem szimplán csak betenni mellé egy másik SSD-t adattár meghajtónak. Az utóbbinak akkor lehet értelme, ha a jelenlegi C meghajtón pl. az egyéb (pl. multimédia, személyes) fájlok foglalnak sok helyet és azért kevés a szabad terület.

[ Szerkesztve ]

(#145038) ngytms


ngytms
csendes tag

Windows 10 alatt jelentkezett egy új probléma miután beleraktam a gépbe egy Radeon RX 6400-at: játékok esetén a WASD gombok 10 perc játék után nem működnek rendesen.
Vagy csak oldalazni lehet, vagy csak hátrafelé menni. Előre folyamatos nyomás esetén csak millimétereket megy illetve remeg. Rengeteg fórum javasolta, hogy frissítsem a billentyűzet drivert, illetve dugjam át a billentyűzetet az USB 2.0 portba az USB 3.0-ból. Ez nem oldotta meg a problémát. Rajtam másik billentyűzetet: Microsoft, de az sem volt jó. Játékoktól független, avagy DOSBOX-os játék esetén is csinálja idővel. Nem kizárt, hogy az egyik új preview update csinálta a géppel.

Hogy lehetne rájönni, hogy mi a baj?

Tamás

(#145039) koko52 válasza Zoz (#145034) üzenetére


koko52
veterán

Na ez volt a gond. Köszi!

King Unique: sok adat van rajta amit őrizni kell 5 évig, ezek most átkerültek az új ssd-re.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#145040) King Unique válasza koko52 (#145039) üzenetére


King Unique
titán

Tehát akkor a jelenleg rendszermeghajtóként használt SSD tárolókapacitása is nyilván alul lett méretezve az adott felhasználási szokásokhoz, nem szimplán csak a lapozófájl mérete volt a gond. Na meg ha annyira "kilapoz" a rendszer más meghajtókra is, akkor a RAM sem lehet túl sok abban a PC-ben.

(#145041) Egon válasza Egon (#145022) üzenetére


Egon
nagyúr

Van esetleg még ötlet erre? Sajnos az eddigi megoldások nem segítettek.
Lehet hogy valami bios-beállítás van a dolog hátterében?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#145042) qqcqqc válasza koko52 (#145039) üzenetére


qqcqqc
őstag

És ezeket külső eszközre nem lehet archiválni?

(#145043) koko52 válasza King Unique (#145040) üzenetére


koko52
veterán

5 év alatt megtelt, nem volt nagy ügy bedobni még egyet.
qqcqqc: nem, gyakran kellenek.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#145044) sunavlys


sunavlys
senior tag

Sziasztok, nem tudom jó helyre írok-e?
Vettem tegnap egy Acer travelmate gépet (TMP214-52-55VJ). Pendrive-ról próbáltam w10-et telepíteni. Valami install.wim-et hiányol, pedig fenn van a pendrive-on. Debian is elakadt: ha jól láttam, nem ismeri fel az ssd-t. Belemenve Bios-ba, valóban nincs SSD a bootolhato eszközök között, az információs ablakon viszont ott van 512 GB-tal. Merre tovább? Secure boot kikapcsolva, VMD nincs a biosban, AHCI-re átkapcsolva.

Bonusz kérdés: lehet hogy linux nem is megy rá, valahol azt olvastam.

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#145045) King Unique válasza sunavlys (#145044) üzenetére


King Unique
titán

How to Create Bootable USB Flash Drive to Install Windows 10
How to Boot from a USB Flash Drive in Windows 10

Egyszerű Win10 telepítés MCT-vel
Windows 10 telepítés UEFI gépre v1
How to Clean Install Windows 10

A hogyan kellene elkészíteni pendrive-ra a Windows 10-es telepítési adathordozót, majd pendrive-ról bootolni a Windows 10 telepítőjét és Windows 10-et telepíteni témához.

"Valami install.wim-et hiányol"

Ha hibás a telepítési adathordozó (pendrive), vagy maga a Windows 10 ISO-fájl - nem derült ki honnan lett letöltve, hogyan lett a pendrive-ra írva - , akkor annyira nem meglepő.

"Secure boot kikapcsolva"

Ha UEFI-s a laptop, akkor nyilván UEFI botolási mód szerint kellene Windows 10-et telepíteni és nyilván bekapcsolt Secure Boot mellett.

"nem ismeri fel az ssd-t. Belemenve Bios-ba, valóban nincs SSD a bootolhato eszközök között, az információs ablakon viszont ott van 512 GB-tal. Merre tovább?"

Az nyilván nem feltétlen ennek a topiknak a témája, hogy az adott laptopnál a BIOS-ban mit és hogyan kell állítani a telepítési célmeghajtó (SSD) megjelenéséhez, hanem értelemszerűen a megfelelő notebookok topiknak, van külön Acer notebook topic is.
Az IRST, VMD Contoller - ami nyilván Intel alapú PC-knél van, AMD-nél nincsen - miatt a meghajtók nem szoktak megjelenni a telepítésnél, ellenben attól még nyilván be kellene bootolnia "install.wim-et hiányol" hibaüzenet nélkül a telepítőnek a pendrive-ról, megjelenni a BIOS/UEFI boot menüben az SSD-nek, stb.

[ Szerkesztve ]

(#145046) AMDPista


AMDPista
tag

Sziasztok!
A gép kikapcsolásakor az alábbi hibaüzenet jön fel:

Mit kell csinálni, hogy ne dobja fel a gép kikapcsolásakor? :F

(#145047) Egon válasza AMDPista (#145046) üzenetére


Egon
nagyúr

Nekem pl. az Origin kliens csinálta ezt, a Xonar hangkártya driverével akadt össze.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#145048) UserX


UserX
őstag

Sziasztok!

Remélem a leginkább megfelelő topicba írok... :U
Megkértek, hogy egy Lenovo YOGA 510-14ISK laptopról túrjam le teljes egészében a Windos10-et, mert el akarják adni. Én 'régi motoros' vagyok, bedugtam egy LINUX LIVE pendrive-ot. Sem, a Boot device priorytit, sem a BIOS-t nem sikerült előhoznom.
Szerintem ez valami előtelepített verzió.
Guglizás után találtam egy vidit, amely alapján egy gémkapoccsal egy kis nyíláson keresztül lehet a Bootsorrendet előhívni. Gondolkoztam, hogy csináljam-e, de arra gondoltam, hogy az új tulajnak is telepíteni kell valamit és nem biztos, hogy 'annyira hozzáértő', hogy gémkapcsokat dugdoson. Meg, ha van egy legális (matrica is van) op. rendszer azt minek letúrni. Az emberek 99%-a úgyis Windowst akar.
További Guglizást követően megtaláltam a magyar nyelvű 'Használati útmutatót' (!!!) :) , mely szerint létezik egy Lenovo Utility nevű szoftver, amivel vissza lehet állítani a telepítést követő állapotot. Fel is installáltam, amikor indítom, az UAC kérdez, de maga a program nem indul el! :W
Javaslatok???

Előre is köszönöm! :) :R

(#145049) King Unique válasza UserX (#145048) üzenetére


King Unique
titán

Teendők a Windows 10-es eszköz vagy az Xbox One konzol eladása vagy elajándékozása előtt
Teendők HDD SSD eladás előtt (adatvédelem)
How to reset your laptop to factory defaults using Lenovo OneKey Recovery (OKR)
#122273

Ha gyárilag Windows 10-zel előtelepített a laptop és megvan még a gyártó recovery partíciója, akkor adott a lehetőség visszaállítani a gyári alapállapotba a laptop gyártójának saját megoldásával (példa), vagy a Windows 10 alaphelyzetbe állításánál a restore factory settings opciót választva.

"Én 'régi motoros' vagyok, bedugtam egy LINUX LIVE pendrive-ot."

Az adatok biztonságos törléséhez, az alapállapotba visszaállításhoz nyilván nem kell Linux live rendszer. Ahol normál esetben amúgy azt is be kellene tudni bootolni a pendrive-ról, meg ha szükség esetén a Windows 10-nél a Fast Startup, valamint UEFI szinten a Fast Boot Ultra Fast opciója ki van kapcsolva. Vagy még ezek kikacsolása sem feltétlen kell, lásd a speciális rendszerindítást, ott a boot eszköz kiválasztását.

How to Boot to Advanced Startup Options in Windows 10
How to Boot from a USB Flash Drive in Windows 10

[ Szerkesztve ]

(#145050) UserX válasza King Unique (#145049) üzenetére


UserX
őstag

Köszönöm a részletes választ! :R
A gond az, hogy 'a laptop gyártójának saját megoldása' (Lenovo Utility) nem méltóztatik elindulni... :W

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.