Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26451) ottesz


ottesz
aktív tag

Sziasztok. Aki az edgét használja találkozott már olyannal, hogy bejön a google oldal beírsz valamit a keresőbe és rányomsz a keresésre, de nem történik semmi.....hát elég idegesítő

(#26452) Kami11


Kami11
őstag

Sziasztok!

Ide is leírom a problémámat, mert a UPC.n kívül a win10 is lehet a problémám forrása.
Szóval a gondom:

Adott egy 240/20-as net előfizetés. Több oldalon is mérve (pl.:fsn.hu; upc speedtest; szelessav.net lefelé nincs meg a teljes sávszélesség, "csak" 80-90 Mbit/s. Torrenten is ennyi jön át, viszont a http://www.speedtest.net/ oldal szerint meg minden tökéletes, akárhányszor mérek mindíg max. sávszélt méri. Mi lehet a gond? Ftp letöltésnél több szálat indítok, mégis ugyanolyan lassú.
Win10 van fenn, valamint EPC3925-ös modem rotert használok bridge módban, egy Tp-Link Archer C5-ös routerrel. Próbáltam már direktbe kötni a modemet a géppel, az eredmény ugyanaz.
Próbáltam már Lan drivert is többfélét, nincs jelentősége a problémára.
A fiam gépén és a laposon is ugyanez a probléma, szintén win10.
Valakinek valami 5let?

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#26453) Sgt. Chris


Sgt. Chris
aktív tag

Üdv! A Win10 Pro x64-em egy ideig szép küldözgette az értesítéseket a Műveletközpontba az email-ekről, a FB hozzászólásokról, de egy ideje semmi...pedig kapok emailt, és FB üziket is... hogyan lehet visszacsempészni ezt a funkciót???

ASUS ROG Strix B350-F, AMD Ryzen 5 1600, 2*8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX, ASUS RX470 4GB STRIX, Samsung EVO 970 250GB+Adata SP920 128GB SSD, 1TB+2TB WD HDD, FSP Hyper 600W

(#26454) Lefty


Lefty
addikt

Hello,

másnak is olyan a bootolás, hogy gyakorlatilag bekapcsolás után vagy 2 perc mire a bejelentkező képernyő megjelenik, az első nagyobb frissítéscsomag óta ilyen, az előtt másodpercek alatt bejött. Azóta folyamatosan uptodate a gép. Van ötletetek?

(#26455) Feri1977


Feri1977
senior tag

Jön a frissítés, de minek..?! Megint belekerül a sok totál felesleges újjítás, a lényeges bugok, meg fagyás és driver stb. problémák megoldása helyett! A hangasszisztens, meg az edge bőngésző frissítése (kutya nem használja), illetve a win 7 és 8.1 kulcsok elfogadásánál ezerszer fontosabb és égetőbb bugokat kéne inkább befoltozniuk, mert egyenlőre használhatatlan a rendszer és félkész.

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#26456) #22743424 válasza Stauffenberg (#26445) üzenetére


#22743424
törölt tag

Ezt lefuttattad esetleg? Talán segít a probléma megoldásában.

Ez a mostani frissítés nagyon nehéz eset volt, vagy négyszer kellett nekem is újraindítanom a gépet mire rendesen " észhez tért ".

[ Szerkesztve ]

(#26457) pendre54 válasza Kami11 (#26452) üzenetére


pendre54
addikt

Üdv!
Első körben ezt nézd meg, hogy nem-e az MS használja a sávszélességed egy részét. Így legyen beállítva:

Itt találod: Gépház/Frissítés és biztonság/Windows Update/Speciális beállítások/Frissítések letöltési módjának kiválasztása

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#26458) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Hm, eddig fel sem tűnt, de most vettem észre, hogy félig angol, félig magyar a rendszerem. Ez mitől van? :D

Live-Die-Respawn

(#26459) Kami11 válasza pendre54 (#26457) üzenetére


Kami11
őstag

Ki van kapcsolva, erről a hibalehetőségről már olvastam miközben kutakodtam a problémám megoldása érdekében.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#26460) bostone


bostone
addikt

Hogy a pitlibe tudok androidos eszközt csatlakoztatni?
Először feltett egy kérdést, hogy mit szeretnék, rákattintottam a képek videók importálására, de nem talált semmit. Most csak simán nem találom a telefont a megszokott helyen.

(#26461) Feri1977


Feri1977
senior tag

Jön a frissítés, de minek..?! Megint belekerül sok totál felesleges újjítás, a lényeges bugok, meg fagyás és driver stb. problémák megoldása helyett! A hangasszisztens, meg az edge bőngésző frissítése (kutya nem használja), illetve a win 7 és 8.1 kulcsok elfogadásánál ezerszer fontosabb és égetőbb bugokat kéne inkább befoltozniuk, mert egyenlőre használhatatlan a rendszer és félkész.

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#26462) MaXX81 válasza Feri1977 (#26461) üzenetére


MaXX81
tag

Ezt már egyszer leírtad csak nem jött rá megerősítés vagy mi? :D Nekem tökéletesen megy a rendszer nem tudom te milyen programokat futtatsz rajta ami miatt használhatatlan a win10...

(#26463) #22743424 válasza oriic (#26458) üzenetére


#22743424
törölt tag

A bal vagy a jobb fele? Nézd már át a nyelvi beállításokat, a nyelvlista használata csak akkor jó ha a magyar nyelv van felül, görgethető is ! Ami ki van emelve menüpont azt is átnézni és beállítani magyarra.

[ Szerkesztve ]

(#26464) oriic válasza #22743424 (#26463) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Köszi, így már jó is lett. :R

Live-Die-Respawn

(#26465) VGYke


VGYke
addikt

Láttatok már ilyet? A Win10 időkijelzésem most (kb. 10 percel ezelőtt mert a pontos idő most: 23:32) tehát késik vagy 11 órát...:

Valahogy sokat késik az óra, de miért :F

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#26466) VGYke válasza VGYke (#26465) üzenetére


VGYke
addikt

Ilyen anomáliával még soha nem találkoztam: Win10 laptopról küldtem át az alábbi képeket a win7 PC-re, amiről most írok:

Tehát: van "internet" kapcsolat és amit nem fotóztam le, a win7 PC-n teljesen jó az aktuális idő...
:F

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#26467) Döglött Róka válasza pendre54 (#26457) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Mar ne haragudj, de ez akkora baromsag hogy faj. Lefele savszelrol beszelt nem felfele. Raadasul nem konstans tolti a frissiteseket hanem amikor van. Ha nem ertesz hozza, ne adj tanacsot...

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#26468) Lui76


Lui76
őstag

Help !
A W10 nem engedi a particóra telepíteni magát - mbr táblát tartalmaz...
30-30-550GB az arányok kb , a legnagyobb meghajtó részen fontos adatok vannak ,
az egyik 30gb-os részt töröltem de nem engedi rá telepíteni egyikre sem a rendszert !
Eddig W7 volt.

www.kezmuveskeramia.hu

(#26469) Máté94


Máté94
addikt

TH2 november 10.-én... :(
Nem baj, várakozás intensifies. :)

(#26470) pzstm válasza Máté94 (#26469) üzenetére


pzstm
titán

ezt ki mondta hogy november 10 a TH2?

és mi ez a szomorúság?

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#26471) Máté94 válasza pzstm (#26470) üzenetére


Máté94
addikt

Őkek.

Felszeretném tenni, de eldöntöttem hogy ne csalódjak, inkább megvárom az első javítócsomagot mielőtt. Oh, és a nativ Messaging app-ot Skype-al. ^^

[ Szerkesztve ]

(#26472) JamesHun


JamesHun
addikt

erre valami ötlet?

SeriesX: JamesSHun

(#26473) pzstm válasza Máté94 (#26471) üzenetére


pzstm
titán

ezt még hivatalosnak azért nem mondanám, majd ha a blgon megírják/bejelentik. ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#26474) VGYke


VGYke
addikt

Erre az automatikus idő beállítási probléma elhárítására nincs ötletetek? Pl. ha kézzel elállítjátok az időt, az visszaáll a helyes időpontra, tehát nálatok működik az automatikus időbeállítás (vagy a szink. szerver)?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#26475) raidx válasza pzstm (#26473) üzenetére


raidx
őstag

Most olvastam olyat, hogy jövőre kötelező frissítésként jön a Windows 10. Tetszik-nemtetszik Windows 10-et eszik a nép! ;] Lehet, erősödni fog a Linux tábor? Nekem nincs gondom a tizessel de itt is sokan panaszkodnak. A régi gépesek meg szintén sokan vannak. Erről hallottál/olvastál már valami szavahihetőt?

@VGYke

Semmi gond az idő és dátum beállítással!

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#26476) pzstm válasza raidx (#26475) üzenetére


pzstm
titán

nem jót, vagy nem jól olvastál. Lesz ugyanis lehetőség Igen vagy nem gombra kattintani ;) vagyis akiknek automatikus telepítés van WU-ban beállítva, azoknál is kell még egy Igen gombra kattintani, mielőtt települne a Windows 10. Nem gomb is lesz ott, arra is lehet kattintani.

Cégeknél meg amúgysem települ automatikusan. ;)

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#26477) worxland válasza raidx (#26475) üzenetére


worxland
addikt

"Lehet, erősödni fog a Linux tábor? " - mindig ezt a bullshitet írjátok, oszt szegény Linux még mindig 2% alatti részesedéssel bír. Mellesleg olvasni is tanulni kell még, vagy nem a Blikk-et kellene ismeretgyűjtésre használni. Azt tervezik, hogy ajánlott frissítés lesz.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#26478) Döglött Róka válasza worxland (#26477) üzenetére


Döglött Róka
veterán

"XXXX a linux eve lesz" - 15 eve olvasom minden evben ezt a baromsagot.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#26479) raidx válasza pzstm (#26476) üzenetére


raidx
őstag

Erről a választási lehetőségről már nem írtak (HWSW)! A házba négyen is megkerestek, csináljak olyan mentést a notiról minek a segítségével vissza lehet állni a Winre mert ők most átállnak Linuxra. Kettőnek már segítetem Win 10-re váltani. Még a Win 98 korszakába én is kacérkodtam a Linux gondolatával, ki is próbáltam pár disztrót de nem nyerte meg tetszésemet mert pár progimnak nem volt Linuxos kiadása.

@Döglött Róka

Egy-két éve a kormány elhatározta, nincs több Windows licenc az oktatásba. Tessék Linuxot tanítani. Csak arról felejtkeztek el, hogy a munkahelyeken Windowst használnak! Persze rájöttek, hogy nem jó az ötlet és csak szerződtek az MS-sel. Németeknél is komolyan vették a Linuxra való átállást az állami intézményeknél de nem sokáig tartott. Igaz ingyenes a Linux de a programok átíratása sokba kerül és agy Linuxos rendszergazda is többe kerül mint egy Windowsos mert kevesebb van belőlük.

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#26480) kungzi


kungzi
veterán

üdv

hogy kell a 10-ben mtu értéket állítani? Köszi

(#26481) pzstm válasza raidx (#26479) üzenetére


pzstm
titán

(#26482) Döglött Róka válasza raidx (#26479) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Rendszeruzemeltetesbol elek, nem kell nekem magyarazni mi tortenik a piacon.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#26483) steele80


steele80
senior tag

Lejárt az ESS 9 liszenszem ezért töröltem a gépről. Azóta a Win 10 home-on nincs internet kapcsolat. Az internet ikonon sárga felkiáltójel, nincs internet kapcsolat üzenettel. A hibaelhárító adapter hibát észlel, de az újratelepítés nem oldotta meg a problémát továbbra sincs net. A hálózati kapcsolatoknál a " pillanatnyilag semmilyen hálózathoz sem csatlakozik" üzenet van. Újratelepítés nélkül lehet valamit tenni?

(#26484) Feri1977


Feri1977
senior tag

Jön a frissítés, de minek..?! Megint belekerül sok totál felesleges újjítás, a lényeges bugok, meg fagyás és driver stb. problémák megoldása helyett! A hangasszisztens, meg az edge bőngésző frissítése (kutya nem használja), illetve a win 7 és 8.1 kulcsok elfogadásánál ezerszer fontosabb és égetőbb bugokat kéne inkább befoltozniuk, mert egyenlőre használhatatlan a rendszer és félkész.

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#26485) Apucy01 válasza Feri1977 (#26484) üzenetére


Apucy01
őstag

Irod ezt de minek és kinek???

[link]

[link]

[link]

ez eddig 3 mennyi lesz még?

Szerintem egyáltalán nem használhatatlan a rendszer mint ahogy irod, nállad lehet gond. :)

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#26486) steele80 válasza steele80 (#26483) üzenetére


steele80
senior tag

Na sikerült megoldani. Hálózati kapcsolatok - Ethernet - tulajdonságok - ESS 9 Tűzfal, na ezt el kell távolítani és indul a net. Érdekes, hogy az uninstaller benne hagyja.

(#26487) pzstm válasza Feri1977 (#26484) üzenetére


pzstm
titán

Fagyast legtobb esetben driver okozza ahhoz meg nulla köze általában MS-hez. Ezt már párszor kitargyaltuk. Bugokat jelentsd feedback appban, ha tényleg olyan égetőek javítják. Egyébként párat ha itt felsorolsz én kimondottan hálás lennék ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#26488) krealon válasza Döglött Róka (#26467) üzenetére


krealon
veterán

"Mar ne haragudj, de ez akkora baromsag hogy faj. Lefele savszelrol beszelt nem felfele. Raadasul nem konstans tolti a frissiteseket hanem amikor van. Ha nem ertesz hozza, ne adj tanacsot..."

A lefele savszelesseghez felfele savszelesseg is szukseges, nem fuggetlenek egymastol (lasd peldaul az ACK csomagokat).
Az egyiranyu adatkozles az ugynevezett uzenetszoras, lasd televizioadas-kozvetites.
Az internet az kommunikacion alapul, azaz ketiranyu az adat-aramlas.

Windows 10-en a frissitesek terjesztese peer-to-peer modszeru, tehat idoben nem korlatozott, barmikor elfoglalhat bizonyos savszelseeget, mindket iranyban.
Ha ennek a mertekerol neked van pontos informaciod, legyszives oszd meg velunk. :R

(#26489) Feri1977


Feri1977
senior tag

Nem értetek semmit...nekem nincs felrakva még! Amiért írom ezt az azért van, mert itt minden harmadik hozzászólónak elege van belőle, és egy rakás problémája van vele! Bugos, fagy, kiforratlan, félig így félig úgy néz ki a beállítás, átgondolatlan az egész! És ha már kihozzák a javítócsomagot, ne az a 3 baromság legyen már benne javítva, hanem inkább értelmes dolgok! Mert én is fel szeretném tenni, direkt ezért nem tettem még fel, mert nem láttam értelmét, és gondoltam na most majd a javító mindent megold, de nem...

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#26490) netpeti98 válasza Feri1977 (#26489) üzenetére


netpeti98
addikt

Egyrészt a fórumba kevesen írják be, hogy minden rendben, akinek nincs probléma egyszerűen használja a rendszert. A Win 7 és 8 topikba is problémamegoldásért megy az emberek többsége.
Fikázás előtt meg ki kellene próbálni a rendszert, a TH2 pedig még meg se jelent.

[ Szerkesztve ]

(#26491) bopeti98 válasza Feri1977 (#26489) üzenetére


bopeti98
őstag

Ha még ki sem próbáltad akkor miért elégedetlenkedsz?
Meg az alapból semmit sem jelent, ha egy fórumon sok panasz, mivel akiknek jól működik nem fogják minden nap világgá kürtölni hogy nekik jól működik.

Azt meg honnan veszed hogy csak ez a 3 dolog lesz javítva?
Attól hogy csak ezeket emelték ki, még lehet a frissítésbe sok hibajavítás is, csak ezt nem híresztelik annyira mert egy-egy hiba viszonylag kevés embert érint.

(#26492) Apucy01 válasza Feri1977 (#26489) üzenetére


Apucy01
őstag

Feri!

Nekem pl jobban tetszik és jobban is müködik a w10 mint akár a 7 vagy a 8.1 a satabilitása számomra már már az xp stabilitásához közelit nekem az volt a legjobb op rendszer.

A w10 sem produkál nekem semmi furát se fagyás se kék halál (nem is tudom tud e olyat.)
Nincs összetúrva a rendszer frissül amikor van frissités , és a gép sincsen agyonra tuningolva szerintem jó a w10 .

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#26493) LemPetya


LemPetya
csendes tag

Jó estét mindenkinek !
Windows 10-ben a micrsosoft fiókombol hogy tudok kijelentkezni hogy indításnál ne kérje a jelszót ? keresem egy ideje de nem találom sehol!
válaszokat előre is köszönöm :)

(#26494) bopeti98 válasza LemPetya (#26493) üzenetére


bopeti98
őstag

Gépház -> Fiókok -> Az Ön fiókja -> Bejelentkezés helyi fiókkal

(#26495) netpeti98 válasza LemPetya (#26493) üzenetére


netpeti98
addikt

Ha csak emiatt akarsz kilépni, akkor a netplwiz segítségével megoldható a jelszókérés kikapcsolása.

A rendszer minden egyes bejelentkezéskor jelszót kér, hogyan tudom ezt kikapcsolni?

Nyisd meg a futtatást és írd be, hogy "netplwiz", a megjelenő ablakban vedd ki a pipát a "A számítógép használatához jelszót és felhasználónevet kell megadni" jelölőnégyzetből majd kattints az OK gombra és add meg a bejelentkezéshez használt felhasználónevet/e-mail címet és jelszót.

[ Szerkesztve ]

(#26496) dokee78


dokee78
félisten

A feladat kezelő nem tudja magonként mutatni a processzor használatot?

Van valami jó megoldás arra,hogy kevesebb kattintással kikapcsoljam a gépet?

Nem arra gondolok,hogy a gépházon lévő gombbal kikapcsolom. :N

(#26497) cattus válasza dokee78 (#26496) üzenetére


cattus
őstag

Teljesítmény fülön a nagy grafikonon jobb klikk --> Másik grafikontípus --> logikai processzorok

Írsz egy batch fájlt, neten rá tudsz keresni, kirakod Asztalra és duplakattintással futtatva le tudod állítani.

[ Szerkesztve ]

Do the thing!

(#26498) dokee78 válasza cattus (#26497) üzenetére


dokee78
félisten

:R

(#26499) dokee78 válasza cattus (#26497) üzenetére


dokee78
félisten

Ezt találtam,de azt írja nem ment semmilyen munkamenetet el,úgy kapcsolja ki.

(#26500) genndy válasza dokee78 (#26499) üzenetére


genndy
addikt

Akkor kihagyod a -f kapcsolót. Ott van alul a magyarázat, ami nem tetszik kihagyod.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.