Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Alexios válasza WinPho (#299) üzenetére


Alexios
veterán

tableten borzasztó a start a vertikális görgetéssel w10 alatt, nem is értem hogy gondolhatta ezt valaki komolyan. Főleg azzal a sávval az oldalán, 8" álló mód alatt rengeteg helyet elvesz. Fullscreenen akkor futnak az appok ha tablet módot bekapcsolom, de akkor meg az asztalhoz nem férek hozzá, ami elég wtf

[ Szerkesztve ]

(#302) WinPho válasza Blyan (#300) üzenetére


WinPho
senior tag

Nem szoktam olyan gyakran használni őket, csak rájuk pillantok, de pl az MSN appok, Music app (utóbbit használom leggyakrabban), Maps... (tehát jórészt a MS appok, azok tűnnek mondjuk csak egyedül értelmesnek)

(#301) adam014:
Na ezt nem tudtam...

[ Szerkesztve ]

I don't believe in the moon, I think it's just the back of the sun.

(#303) Glenda válasza Blyan (#300) üzenetére


Glenda
addikt

Nem nekem szól a kérdés, de azért:
Mail (nem is telepítek Outlookot azóta), Nextgen Reader, Sports, Music, Video, Windows Phone, Project Spark. Ezek vannak kitűzve a Startra, amióta 10 preview van a gépen nem nyitottam feedlyt, nincs VLC telepítve hanem Videot használok.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#304) Blyan válasza Glenda (#303) üzenetére


Blyan
félisten

Szóval kb ötöt tudsz felsorolni, amit egy átlag windows-zos használhatna és ezek is egy kivételével mind MS appok. Lófütty.

Én mondjuk többet használok (mail, fényképek, távoli asztal, sofascore, im+, teamviewer, zene ), de azért nem túl nagy a lehetőség normál metró appok terén. Szóval pfff. Ez a véleményem a Windows Modern appokról.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#305) Glenda válasza Blyan (#304) üzenetére


Glenda
addikt

Win32-ből se sokkal többet használok ami azt illeti. IE (ami Spartan lesz és metrós), VS, Blend, File Explorer és Skype, esetleg Office, de arra meg úgy néz ki elég lesz a touchos "lite" verzió is. Játszani újabban nincs időm, csak ilyen casual Spark dolgokat.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#306) Pttypang válasza Blyan (#304) üzenetére


Pttypang
veterán

Ha mar ugyis masok valaszolgatnak, bepofatlankodok en is az igenytelensegemmel :)

En egy metros appot se hasznalok normalisan asztalin, a skype fut laposrol, remote desktop miatt az asztalin az is csak egy ablak, engem zavar a talca hianya, nincs folyamatos visszajelzes, kenyelmetlen az egesz. Lehet, hogy csak a konfig miatt, mert egy erosebb gepen normalisan tudnam hasznalni, de ez van, nekem ez igy alakult :)
Laposon az i3 meglepoen sok mindenre eleg, ott pdf olvasot, skypeot, skydriveot, meg ugy az alap pakkot hasznalom a metros appokbol, kis kijelzon egesz kenyelmes.

Everybody lies.

(#307) ZavaBalazs


ZavaBalazs
őstag

previewesek: a wifi kapcsoló még mindig olyan hülyén működik, mint a 8.1-ben, ha le akarom kapcsolni, akkor a wifi beállításokba ugrik?
ha igen, nem akar valaki a nevemben visszajelezni nekik, hogy csinálják meg az action centert úgy, hogy minden kapcsoló szimplán on-off jellegű, hosszan nyomásra viszont az összes a saját beállítás almenüjéhez ugrik?

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#308) Blyan válasza ZavaBalazs (#307) üzenetére


Blyan
félisten

A wifi kapcsoló így működik és meg is van az értelme - azért, hogy beállíthasd, hogy milyen módon kerüljön legközelebb visszakapcsolásra (automatikusan x idő múlva vagy manuálisan).
Amúgy az egyéb AC kapcsolók úgy működnek most ahogy mondod, tap = kapcsolás, hold = menüpontra ugrás.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#309) no1r válasza Blyan (#304) üzenetére


no1r
őstag

Skype, IE, Onedrive, Fotók, Mail, PS Express, Fotor, Fhotoroom, Calculator, OneNote,Hyper, iMenetrend, Maps.

Igaz én még csak 8.1-ezek, és PC-n...

a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

(#310) ZavaBalazs válasza Blyan (#308) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

na jó, de ennek így sok értelme nincs, én pl csak ki-be szeretném kapcsolgatni, de erre nincs lehetőségem, mindig a menübe léptet. holott ha ez is meg lenne úgy csinálva, hogy tap-kikapcs, hold-menübe ugrás, akkor a mostani módszert is lehetne tovább alkalmazni, meg működhetne rendes gyorskapcsolóként is (mert jelenleg ennyi erővel kitűzhetnék egy menübe ugrós csodacsempét is, nagyjából ugyanott vagyok...). na meg így legalább beillene a sorba, elég fura, hogy n-1 AC kapcsoló A módon működik, egy meg B módon.

amúgy köszi, a többire ez a tap/hold megoldás király :)

[ Szerkesztve ]

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#311) Blyan válasza ZavaBalazs (#310) üzenetére


Blyan
félisten

Bekapcsoláskor bekapcsol, eddig is így volt. Csak kikapcsoláskor dobott a menübe.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#312) ZavaBalazs válasza Blyan (#311) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

tudom, hogy így működik :) azt mondom, hogy jobban adnám, ha ez is úgy működne, mint a többi. én spec. nem akarom mindig állítgatni, hogy 1/4/24 óra múlva kapcsoljon be, vagy manuálisan, szóval tök fölöslegesen dobál be folyton a menübe. ha meg mégis akarnám állítani, egy tap helyett hold odavinne a menübe (mint a többi kapcsolónál), és öröm bódottá.

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#313) chipesz válasza tomboy0013 (#279) üzenetére


chipesz
őstag

Én pont most szenvedtem rá, most csinálok még egy resetet, biztos ami biztos. Aztán pedig tesztelem.
Mivel az ott leírt 'PhoneManufacturerModelName'-mel nem működött, így meg kellett keresnem a magyar Telenoros Lumia 635 azonosítóját. Az egészben ez volt a legnehezebb talán. :)

Egyébként a leírás jó, ha gondolod privátban szívesen segítek, persze semmi garancia. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#314) Glenda válasza no1r (#309) üzenetére


Glenda
addikt

Tényleg, a Calculator is metrós lett.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#315) Pttypang válasza Glenda (#314) üzenetére


Pttypang
veterán

en vagyok az egyetlen, aki ehhez altalaban inkabb nyit egy excelt? :D

Everybody lies.

(#316) ferensz válasza Pttypang (#315) üzenetére


ferensz
senior tag

Szerintem igen, jóval gyorsabb a Win+R, calc, Enter kombó.

[ Szerkesztve ]

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#317) Glenda válasza Pttypang (#315) üzenetére


Glenda
addikt

Excel gomb nincs a billentyűzetemen :D
Relatív sokat használom, főleg amikor grafikázni kell.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#318) valaki_xy válasza ferensz (#316) üzenetére


valaki_xy
tag

Sőt, még az a +R se kell ;]

[ Szerkesztve ]

(#319) Pttypang válasza Glenda (#317) üzenetére


Pttypang
veterán

Nekem eppen akad ilyen gomb, ha mar szobakerult, de nem igazan hasznalom :)

(#316) fec555
Nalam az lassu :DDD

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#320) Blyan válasza Pttypang (#315) üzenetére


Blyan
félisten

Én meg a Gugli Szörcsöt használom. :DDD :C

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#321) Pttypang válasza Blyan (#320) üzenetére


Pttypang
veterán

Masik opcio, ha csak ket szam, hogy a bill melletti telot alkotom, random pick :D

Everybody lies.

(#322) Blyan


Blyan
félisten

Kíváncsi vagyok amúgy, milyen időközönként jönnek majd frissítések.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#323) Levwi válasza Blyan (#322) üzenetére


Levwi
aktív tag

Twitteren Gabe Aul azt írta, hogy havonta tervezik az új buildeket. Mondjuk ennek annyira nem örülök, mert akkor még egy hónap legalább mire a 920-am megkapja.

Huawei P20 Pro Black

(#324) Blyan válasza Levwi (#323) üzenetére


Blyan
félisten

Az elég hülye megoldás, kb 1 max 2 hetente számítottam volna rá. De ez van.

Amilyen állapotban van a mostani nem nagyon kell bánkódnod rajta, hogy nem tudod használni.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#325) Levwi válasza Blyan (#324) üzenetére


Levwi
aktív tag

Nem bánkódok rajta csak jó lett volna ha 1-2 héten belül jön az új build javításokkal amit, már egy kicsit jobban lehet használni.

Huawei P20 Pro Black

(#326) pzstm válasza Blyan (#324) üzenetére


pzstm
titán

1-2 hét túl gyors ahhoz, hogy ennyire publicba tolják ki a buildeket.

A fast ring is a negyedik vagy ötödik a legbelső ringhez képest ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#327) Blyan válasza pzstm (#326) üzenetére


Blyan
félisten

Fenét túl gyors, a iOS béták pl 1-2 hetente érkeztek a végleges kiadás előtt.
Bár az igaz, hogy ennyire korai stádiumú prerelease nem igazán került ki publikus módon.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#328) pzstm válasza Blyan (#327) üzenetére


pzstm
titán

buildek vannak naponta több különböző branchben is, belsősök hetente illetve hetente többször kaphatnak frissítést, OEM-ek (legnagyobbak) szintén hetente, Partnerek kicsit ritkábban, és ennyi visszajelzés és hibajavítás után megy slow ringbe általában majd utána fast ring ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#329) Blyan válasza pzstm (#328) üzenetére


Blyan
félisten

Továbbra is azt mondom,hogy ez egy baromság! :) Tipikus MS faszság, már ne haragudj.
Azért lehet (vagyis kellene) választani a fast illetve a slow között, hogy eldöntsd milyen ütemben és elkészültséggel akarod tesztelni a dolgot. Ha a Fast havi publikus buildet jelent, az igazi gáz a MS részéről. :)

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#330) Plazmacucci válasza Blyan (#329) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Faszság mint a partíció kettying. :K

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#331) Blyan válasza Plazmacucci (#330) üzenetére


Blyan
félisten

Pontosan!

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#332) Воланд válasza pzstm (#328) üzenetére


Воланд
titán

a fast van elobb, utana jon a slow.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#333) pzstm válasza Воланд (#332) üzenetére


pzstm
titán

jah igen, felkevertem, sorry :)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#334) tatararpad


tatararpad
őstag

Mitől lett hirtelen nem támogatott a mobilos IE egy rakás oldalon, frissítés nélkül?

(#335) Glenda válasza tatararpad (#334) üzenetére


Glenda
addikt

Gondolom nem spoofolják az UA stringet.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#336) vicze


vicze
félisten

Eldöcög L520-on is szóval valószínű nem marad ki a frissítésből.

(#337) Blyan


Blyan
félisten

Amúgy nem tudom mennyire jó ötlet ez a moduláris felépítés, amit erőltetnek. Zene, Video, Fotók, Naptár stb, minden különálló alkalmazás lett. Most a Photos app úgy akad mint az állat, hasonló szopásokra lehet készülni, mint a Zene és a Videó alkalmazásoknál. :F

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#338) Pttypang válasza Glenda (#335) üzenetére


Pttypang
veterán

A kukarobinak vagy szifonnak alcazasrol nem akarnak lemondani lassan?

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#339) Bukk900


Bukk900
őstag

Nekem két dolog hiányzik a mostani rendszerből:
- időzíthető repülőmód
- külső usb-s eszközök kezelése
Ezekkel hogy áll ez a w10 előzetes, lehet ebből még valami?

(#340) Glenda válasza Pttypang (#338) üzenetére


Glenda
addikt

Arra gondoltam, hogy szerintem az van a dologban, mivel elméletileg már a Spartan engineje van benne.
Másrészt nagyon zavaró, hogy Androidos appokat akar telepíteni ész nélkül.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#341) Blyan válasza Bukk900 (#339) üzenetére


Blyan
félisten

Semmit nem lehet tudni a mostani build alapján ezekről (értsd nincs benne semmi ilyesmi). De nagyon hiányos is egyelőre.
Szóval passz.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#342) Pttypang válasza Bukk900 (#339) üzenetére


Pttypang
veterán

Nem

Everybody lies.

(#343) Воланд válasza Bukk900 (#339) üzenetére


Воланд
titán

idozitheto repulomodra ott a cortana.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#344) Воланд válasza Blyan (#337) üzenetére


Воланд
titán

akkor nem kell hasonlo sz*pasra keszulni, hogy ha az elcseszett memoriakezelesen javitanak.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#345) Blyan válasza Воланд (#344) üzenetére


Blyan
félisten

A mostani build alapján ez egyelőre meglepően jónak tűnik - mondom ezt egy f0s 512-es készülékkel. :D

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#346) Воланд válasza Blyan (#345) üzenetére


Воланд
titán

megjott a 635!!!

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#347) Bukk900 válasza Воланд (#343) üzenetére


Bukk900
őstag

Nekem az kell, hogy kapcsolja ki a gsm, wifi, bt modult megadott időben, majd vissza, úgy tudtam ezt nem tudja, csak a hívásblokkolást.
Gyakorlatilag, csak azért fusson az oprendszer, hogy reggel ébresszen. :D

[ Szerkesztve ]

(#348) Blyan válasza Воланд (#346) üzenetére


Blyan
félisten

Hegeszd rá azonnal!!!44!!

Bukk900: Xiaomi!!!

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#349) Pttypang válasza Bukk900 (#347) üzenetére


Pttypang
veterán

Nincs ilyen.

Everybody lies.

(#350) tDr1v3r válasza WinPho (#299) üzenetére


tDr1v3r
veterán

A startscreen-t szétcseszték szerintem, meg mintha fix lenne a taskbar is mindenhol... persze ezeket csak videók alapján mondom, még mindig nem sikerült felszenvednem VMWare alá szegénykét. :( De nagyon érdekelne, kecsegtető számomra asztali rendszerként.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.