Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4001) Plazmacucci válasza honeker (#4000) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Szerintem megy, de én nem kapcsoltam be. Akkor már úgy merülne mint a nyeletlen fejsze.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#4002) pzstm válasza honeker (#4000) üzenetére


pzstm
titán

cortana legelső buildtúl kezdve megy...a baj annyi, hogy külön bill-t nem tudok letölteni, így sajnos UK-val kell beérnem a tesztmasinán...

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#4003) honeker válasza pzstm (#4002) üzenetére


honeker
őstag

Ha magyara van állitva a nyelv nem megy ?

http://www.youtube.com/results?search_query=honeker%40&o

(#4004) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

arról van valami halovány információ,hogy ez a Cortana esetleges magyar fejlesztése hogy áll?
Egyátalán az MS tervezi?

(#4005) pzstm válasza honeker (#4003) üzenetére


pzstm
titán

Nem, hiszen a magyar nyelv nem támogatott

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#4006) Plazmacucci válasza pzstm (#4005) üzenetére


Plazmacucci
félisten

és nem is lesz.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#4007) aprokaroka87 válasza Plazmacucci (#4006) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

azért hátha
bár tudjuk kis ország...

(#4008) Plazmacucci válasza aprokaroka87 (#4007) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Szerintem nincs akkor felhasználóbázis, hogy megérje beleinvesztálni a fejlesztési pénzt.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#4009) pzstm válasza Plazmacucci (#4008) üzenetére


pzstm
titán

Közeljövőben nincs reális esélye, igy pontos ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#4010) Воланд válasza confuser (#3992) üzenetére


Воланд
titán

nem is sikeres hataridore. a desktop w10 sem lett kesz a megjelenes idopontjara, maradtak ki belole olyan funkciok, amiknek eredetileg benne kellett volna lennie a megjeleneskor. a mobilos valtozat meg megint tobb honapos csuszasban van es van egy olyan erzesem, hogy szinten maradnak majd ki belole olyan funkciok, amiket nagy hevvel mar bejelentett az ms.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4011) Plazmacucci válasza Воланд (#4010) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ja mint a continuum. :) Simán kimaradhat.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#4012) Воланд válasza Plazmacucci (#4011) üzenetére


Воланд
titán

[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4013) angelus8925 válasza Воланд (#4010) üzenetére


angelus8925
tag

Milyen funkciók maradtak ki?

Asztaliból annyit vettem észre, hogy az Edge-ben, a böngésző fülek alatt nincs miniatűr nézet, betekintő, ami azért nagyon jó kis dolog lett volna és a sötét téma sem választható az egész Windows-ban, bár ami korábban volt, az szerintem kidolgozatlan, remek példa rá amit az Edge-ben látni, egybemosódik az egész, illetve hiányzik az új UAP Skype, ami állítólag ugyan úgy fog kinézni, mint a mostani, csak kicsit szabják át..

Mobilon meg az Edge van lemaradva az asztali párjához képest, a folyamatos kilépegetése az őrületbe kerget.

Azt meg nem értem, hogy miért nem engedik engedélyezni az angol Cortana-t nálunk. Oké, ha kicsit szarul ejted ki, akkor nem ismerné fel, na és, de az esetek többségében menne az szépen.

+ nekem nagyon tetszik a task view, a nagyobb kijelzőkön lévő

[ Szerkesztve ]

(#4014) Воланд válasza angelus8925 (#4013) üzenetére


Воланд
titán

egyreszt pont ezek (sotet tema, edge, skype helyett harom kulon app lesz), masreszt a beharangozott valallati funkciok kozul sincs kesz minden.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4015) aprokaroka87 válasza Воланд (#4014) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

itt is ilyen nagy baj van azzal a bizonyos sötét témával?

(#4016) Воланд válasza aprokaroka87 (#4015) üzenetére


Воланд
titán

hat ha az baj, hogy nincs benne a rendszerben, akkor igen.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4017) tomboy0013


tomboy0013
veterán

Vajon várható ma új build? Ideje lenne már.

(#4018) savoo válasza tomboy0013 (#4017) üzenetére


savoo
addikt

igen.nem.vagy igen?vagy nem?

[ Szerkesztve ]

(#4019) Dave™ válasza tomboy0013 (#4017) üzenetére


Dave™
nagyúr

A mostani legnagyobb hibája, hogy zabálja az akkut, 920-on kb. 1,5-2x olyan gyorsan merül, és hajlamosak bizonyos alkalmazások beragadni, amik 8.1 alatt nem. Tegnap pl. a wifi driverrel lehetett valami, mert nem volt hajlandó csatlakozni semmihez sem, újraindítva meg megjavult. A sebességének is jót tesz az újraindítás párnaponta, 8.1 alatt erre azért nem vagy nagyon ritkán volt szükség. Tényleg jöhetne valami új build.

(#4020) aprokaroka87 válasza Воланд (#4016) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

de ismerős ez a "feature" valahonnan:)

bár nem tudom miért nyomatják a hóferke themet annyira

(#4021) Воланд válasza aprokaroka87 (#4020) üzenetére


Воланд
titán

a sotet tema csak a desktop os-bol hianyzik.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4022) Gusztáv válasza Plazmacucci (#3997) üzenetére


Gusztáv
addikt

Érdekes, nálam pont az üresjárati fogyasztás tűnik elég jónak. Hétvégén alig piszkáltam a telefon, egész nap az asztalon hevert, estére merült kb 15%-ot (Lumia 830). Tapasztalatom szerint az Edge eszi még mindig elég intenzíven az akkut.

Laci

(#4023) aprokaroka87 válasza Воланд (#4021) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

jaaa értem
bocsánat:)

(#4024) Gusztáv válasza angelus8925 (#4013) üzenetére


Gusztáv
addikt

Múltkor volt egy írás a windowscentral-on pont erről, hogy a Cortana nem csak egy sima voice command kliens, minden országhoz komolyan személyre szabják. Pl Kínában a stílusa, de még az ikonja is más, meg pl mutat légszennyezettségi értékeket is. De még a hangja is országról-országra változik, nem beszélve a releváns keresési dolgokról (pl Angliában a Premier leauge-ben keres, USA-ban NFL, baseball, kosárlabda, gondolom Kanadában meg a hoki lesz a favorit). Ezért kb csak egy Cortana light-ot lehetne mint nemzetközi verziót kiadni, ami pl a főbb nyelveken működne, azt meg nem biztos, hogy az MS akarja. Én csak azt nem értem, hogy pl miért kell más funkciókat a Cortana-hoz kötni, mint a Quiet hours :F.

Asztali Edge-ben ugye még nincs plugin support sem, a közös üzenet kezeléshez kell az új Messaging app, ami még nincs kész semelyik platformon. A Skype meg el fog menni a kollaboráció felé (Skype for Business), az alap funkció be lesznek építve a Win 10-be, ha jól tudom.
A vállalati funkciókról nincs tapasztalatom, de gondolom ahhoz a másik oldalon is kell még fejleszteni (Windows Server 2016, SCCM új verzió stb).

[ Szerkesztve ]

Laci

(#4025) Воланд válasza Gusztáv (#4024) üzenetére


Воланд
titán

en sem latom semmi ertelmet a quiet hours-nak ebben a formaban. nem csak a cortanahoz valo kotes a baj, hanem az is, hogy nincs hozza api, igy adott kontaktol csak a hivast meg az sms-t engedi at. pedig jo lenne ha a kulonbozo im appokban kuldott uzeneteket is jelezne a keszulek.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4026) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Egyébként ne buildet várjatok, hanem "végleges" verziót :D

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#4027) Glenda válasza enginev3.0 (#4026) üzenetére


Glenda
addikt

Én még egy vagy két buildet azért tippelek a véglegesig.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#4028) Plazmacucci válasza Gusztáv (#4022) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Hát, repülős üzemmódban 6 óra alatt merül az enyém, 10%-ot. Bekapcsolt Wifi/Mobilnet mellett ez a duplája. Ez 8.1 alatt töredéke. Ha nyúzom a telefont akkor kb ugyan úgy merülnek.
Észrevettem, hogy ha kikapcsolom ezt a csillámpóni átlátszó csempés megjelenítést akkor sokkal fürgébb. Hogy fog ez menni 432 kaliberű készülékeken? :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#4029) consono válasza Glenda (#4027) üzenetére


consono
nagyúr

Hát, lehet, hogy több lesz az :) Én 830-on ugyan teljesen elégedetten használom (csak a lassú lock screen zavar), de szerintem november előtt nem lesz ez RTM...

"In God we trust. All others must bring data"

(#4030) Glenda válasza consono (#4029) üzenetére


Glenda
addikt

Itt nem lenne szabad, hogy olyan tákolmányt adjanak ki, mint az asztali RTM. Bár lehet azt hiszik, hogy az az Android sikerének a kulcsa.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#4031) Воланд válasza consono (#4029) üzenetére


Воланд
titán

oktoberben bemutatjak a ket uj lumiat, par hetre ra kaphatoak lesznek. ennek szeptember vegen rtm statuszba kell lepnie.

es ugye az uj frissitesi politikarol nem lshet tudni semmit, hogy mennyit kell majd varni a szolgaltatokra. szoval kijonnek a keszulekek egy felkesz szoftverrel, ra fel evre talan hasznalhatoak is lesznek.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4032) Glenda válasza Воланд (#4031) üzenetére


Glenda
addikt

Legalább nem mondják el minden show, hogy "fast and fluid" ;]

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#4033) aprokaroka87 válasza Воланд (#4031) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

félkész és félév?
az szép....

(#4034) erahurka válasza Воланд (#4031) üzenetére


erahurka
félisten

Meg kellene lépni, hogy a szolgáltatókat kizárják a frissítésből, nem nyúlhatnak bele. Nem értem amúgy most miért van így, a UPC se szól bele mikor és hogy frissítem a PC-met.

(#4035) Glenda válasza erahurka (#4034) üzenetére


Glenda
addikt

Mert ők adják a supportot, míg a UPC-t nem hívhatod fel, hogy bootloopban van a Windows 10.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#4036) aprokaroka87 válasza erahurka (#4034) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

ezt csak azért nehéz lenne megoldani,mert vannak bizonyos specifikus szolgáltatói beállitások
vagy szerinted a gyártosorrol pl T-mobile függő telefon jön ki?

(#4037) Воланд válasza erahurka (#4034) üzenetére


Воланд
titán

nem kizarni kell oket, hanem normalis megallapodast kotni veluk, hogy egy frissitesen ne uljenek honapokat.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4038) savoo válasza aprokaroka87 (#4036) üzenetére


savoo
addikt

"vagy szerinted a gyártosorrol pl T-mobile függő telefon jön ki?"

Igen, miért szerinted az ügyfélszolgálaton hegesztik rá a cuccokat? ;]

(#4039) aprokaroka87 válasza savoo (#4038) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

jó igen...aztán végig gondoltam
butus voltam :)

(#4040) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Ha értesítő sávból nyitok meg egy bejövő emailt, nem lehet rá válaszolni. Ez bug, vagy be lehet állítani?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#4041) csizi90 válasza Plazmacucci (#4040) üzenetére


csizi90
aktív tag

Ezt már én is észrevettem, de legalább lehet lapozgatni a mail-ek között, ami ugye 8.1 alatt nem ment.

Egy lépés előre, egy hátra. (bár őszintén szólva ha választani kell akkor inkább a lapozás.) :)) :DDD

iPhone 6S, Cube i7 Stylus, XONE

(#4042) Plazmacucci válasza csizi90 (#4041) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Én úgy voltam vele, hogy inkább az android. De aztán visszamásztam ide félig meddig :D Note 4 most a fiókban pihen, a kis 1320 van helyette.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#4043) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Új Acer W10 mobil minden földi jóval megáldva , a végén még tényleg bejön az MS taktikája és az OEM-ek elkezdenek készüléket gyártani.

Laci

(#4044) csizi90 válasza Gusztáv (#4043) üzenetére


csizi90
aktív tag

Elég tetszetős. Még a végén lehet, hogy 950XL helyett ez lesz. :)) (valszeg ugye olcsóbb is lesz)

iPhone 6S, Cube i7 Stylus, XONE

(#4045) savoo válasza Gusztáv (#4043) üzenetére


savoo
addikt

Vannak ócsók is.

Amúgy ronda szegény szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#4046) erahurka válasza Glenda (#4035) üzenetére


erahurka
félisten

Hatalmas support hogy náluk is leadhatom a telefont, amit aztán elküldenek a Microsoft szervizbe. Ennyi erővel az Auchan is nyúljon bele minden általuk is forgalmazott laptopba és függjön tőle a frissítés.

Egy független telefonba úgyanúgy beleteszed a SIM kártyát és működik. Ha nem, elviszed az üzletbe és beállítják.

(#4045) savoo: Pont ezt az okádék Jade vonalat kellett ráhúzni a Windows szériára :( Amúgy lesz androidos gamer telefonjuk is, az egész jól néz ki. Egy ilyen kéne Xbox branddel.

[ Szerkesztve ]

(#4047) tomboy0013 válasza Gusztáv (#4043) üzenetére


tomboy0013
veterán

Ettől nekem azért jóval jobban bejön a 950/950XL meg nem biztos, hogy a frissítések miatt érdemes lesz nem Microsoft-os W10M telefont venni.

(#4018) savoo: Rendkívül hasznos volt a hozzászólásod ezt aztán feltétlenül le kellett írni. :N

(#4048) savoo válasza tomboy0013 (#4047) üzenetére


savoo
addikt

Csak annyira mint amennyire a kérdésed. :K

(#4049) Gusztáv válasza tomboy0013 (#4047) üzenetére


Gusztáv
addikt

Sok mindent el fog dönteni milyen áron jön a 950/950XL. Viszont a jövőben nem lesz túl nagy a választék MS telefonokban, mindenképp szükséges az OEM-ek megerősödése. Szerintem pont ezért a frissítésekkel sem lesz gond, ha nem piszkálnak bele a rendszerbe. És mivel a rendszerappok jó része is kikerült különálló alkalmazásba, így azok frissítése is független lesz a gyártóktól.

@savoo: engem kicsit a régi Samsung designra emlékeztet, de nem ártana több kép

[ Szerkesztve ]

Laci

(#4050) moleculez


moleculez
veterán

AZ Acer telon vajon milyen build fut? Megy a continuum, szoval egyel elorebb jar, mint a public release.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.