Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) Plazmacucci válasza Воланд (#2000) üzenetére


Plazmacucci
félisten

A kezdőképernyővel nem lesz gond de a menü még mindig okádék :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#2002) Воланд válasza Plazmacucci (#2001) üzenetére


Воланд
titán

meg jo, hogy ez nem jelenik meg ket honap mulva. mondjuk ez osszel is okadek lesz.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#2003) Milestone2 válasza Воланд (#2000) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Most egy kicsit mérges vagyok, mert drágaszerelmeméletempárjának vennem kellett egy új Droidos készüléket annyira behalt a Win10...(hiába győzködtem, hogy visszateszem a W8-at, annyira megcsömörlött az állandó fagyás, fényképet nem készítés, nyűglődés miatt) Mindegy lett egy W10 tesztkészülékem... ;]

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#2004) btudos válasza Milestone2 (#2003) üzenetére


btudos
veterán

Azért ahhoz pofa kell, hogy a párodat szivasd egy pre-beta telefonos OS-szel. :U

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#2005) hokins válasza btudos (#2004) üzenetére


hokins
addikt

Biztos cak azért csinálta , hogy érezze a törődést. ;]

(#2006) Milestone2 válasza btudos (#2004) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Én Nem szivattam. Ki akarta PRóbálni. Ha Nem lenne vállalkozókedvǔ, bátor, akkor engem Sem akart volna kipróbálni... ;]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#2007) vicze válasza Воланд (#2000) üzenetére


vicze
félisten

Nem tudom hogy hogyan csinálják, hogy egyre rondább lesz, de ehhez már tuti tehetség kell. :)

(#2008) Partyface007 válasza btudos (#2004) üzenetére


Partyface007
őstag

miért android-al szivatni jobb? :-)))

(#2009) Partyface007 válasza vicze (#2007) üzenetére


Partyface007
őstag

ezekhez a drót ikonokhoz már kezdek hozzászokni és ez a fekete szüreárnyalatos téma ez tetszik, remélem mindenhol választható lesz mert a főmenü fehér háttere továbbra is kiborít

egy nagyon csúnya van ha már fekete szürkeárnyalatos minden a cellular and sim menüben az a zöld ikon mit keres ott?

na az tényleg borzasztó.....

(#2010) BobTail válasza Воланд (#2000) üzenetére


BobTail
őstag

Mennyivel barátságosabbak ezek a kerek csúszkák azoknál a mostani nyomiknál...

(#2011) ZavaBalazs válasza BobTail (#2010) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

Ne már, én pont az ON csúszkán akadtam most ki, az eddig is ennyire rusnya volt?
Sokkal jobban illik az összképbe a szögletes csúszka.

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#2012) Milestone2 válasza Partyface007 (#2008) üzenetére


Milestone2
nagyúr

TáRCSás telefont csak nem köthetek a nyakába.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#2014) vicze válasza netpeti98 (#2013) üzenetére


vicze
félisten

Aha, a drivereket az RK3288-hoz az MS írta meg mi? Főleg a Mali-t, csöppet kamu szaga van.

(#2015) erahurka válasza Воланд (#2000) üzenetére


erahurka
félisten

Szerintem már kezd összeállni. Ha a hamburger menüt swipe-pal is elő lehet hozni nekem tetszeni fog.

(#2014) vicze1: Lehet a Win10 támogatni fogja a MediaTek SoC-kat is. Ha nyitni akarnak az olcsóbb szegmens felé logikus lépés lenne.

[ Szerkesztve ]

(#2016) tatararpad válasza netpeti98 (#2013) üzenetére


tatararpad
őstag

Első körben kétlem hogy ilyen termékekkel jönnének ki a gyártók, ahhoz előbb kell egy jól bejáratot Store tele fantörpisztikus univerzális alkalmazásokkal. Ennek inkább akkor lenne értelme ha ezekkel akarnák lefedni a hulladék kategóriát, tehát az ilyen 10K JMF-es erősen kétes felhasználói élményű tabletekét. Ami szerintem nem lesz egyszerű menet mert ránézve a kínai Win8-as x86-os tabletekre azok is elég jó árban vannak, és azok utódjain azért egy teljes Windows fog futni.

(#2017) T.Peter válasza ZavaBalazs (#2011) üzenetére


T.Peter
őstag

Le vagy maradva. A szögletest a kapszula formájú csúszka váltotta először. A mostani pötty sokkal jobban néz ki annál, bár még mindig a szögletes lenne a legjobb.

(#2018) Воланд válasza erahurka (#2015) üzenetére


Воланд
titán

nem fogja tamogatni. sot, azt sem tamogatja, 7.9"-nal nagyobb kutyure a w10 mobil valtozata menjen.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#2019) Воланд válasza BobTail (#2010) üzenetére


Воланд
titán

szerintem meg iszonyat gaz ez a kapszula kapcsolo.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#2020) BobTail válasza Воланд (#2019) üzenetére


BobTail
őstag

Szerintem is, de egy fokkal már jobb mint volt, és úgy sincs más választásunk...

(#2021) ZavaBalazs válasza T.Peter (#2017) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

Nem-nem, konkrétan az ON álláson vagyok kiakadva, eddig nem ilyen volt, hogy egy teljes kitöltésű egyszínű paca lett, nem?

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#2022) Sofian válasza Воланд (#2000) üzenetére


Sofian
őstag

Nem értem a Microsoftot... Ez így ronda. (véleményem szerint) Spacing borzalmas. Maguk a drót ikonok pedig egyszerűen gagyik. Nem látom a koncepciót. Kezdem azt hinni, hogy felesleges is keresni...

(#2023) Воланд válasza Sofian (#2022) üzenetére


Воланд
titán

multkor volt redditen az a thread, amit egy volt ms fejleszto inditott. abban azt irta, hogy ok nem a droidot, meg az ios-t masoljak. pedig pontosan az tortenik (hamburger menu, drotikonok, kapszula kapcsolok) es meg olyan idiota dolgokat is behoznak, mint peldaul azt, hogy hiaba van ott fixen az osszes keszuleken a vissza gomb, azert ok a biztonsag kedveert meg a bal felso sarokba is odateszik egyes alkalmazasokban.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#2024) tjb007 válasza erahurka (#2015) üzenetére


tjb007
nagyúr

Qualcomm, Intel, AMD. Ezek támogatottak hivatalosan, ezeken futhat a Mobile verzió, máson egyelőre nem.

(#2025) Sofian válasza Воланд (#2023) üzenetére


Sofian
őstag

Az alap probléma az, hogy úgy próbálják másolni, hogy nagyon ne tűnjön másolásnak. Ennek az eredménye a tiszta koncepciótlanság. Ennél a nyílt másolás is jobb lenne.

(#2026) DS39 válasza Воланд (#2023) üzenetére


DS39
nagyúr

mondjuk utóbbi azért érthetővé válik, ha megnézzük hogy a MS néven piacra dobott készülékek közül az ami már megüt egy szintet, mind 5 colos vagy afeletti. ekkora kijelző méretnél azért jól jöhet hogy nem kell minden esetben lenyúlni a visszalépéshez.

(#2027) Воланд válasza DS39 (#2026) üzenetére


Воланд
titán

a bal also sarkot konnyebb elerni, mint a bal felsot.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#2028) DS39 válasza Воланд (#2027) üzenetére


DS39
nagyúr

miért? illetve mikor? ha épp felül matatok, akkor ott könnyebb elérni egy tepsi telefon esetében. (szerintem, mert ezeket jellemzően nem csak egy kézzel használják az emberek)
böngészésnél is jól jöhet, ha felül van a címsor, hogy ott legyen mellette a vissza nyíl.

[ Szerkesztve ]

(#2029) Воланд válasza DS39 (#2028) üzenetére


Воланд
titán

az esetek nagy reszeben. persze ha normalisan van megtervezve az alkalmazas, rendszer. mert akkor semmi keresnivaloja a usernek a kijelzo tetejen. a felul van a cimsor meg egy iszonyat nagy baromsag, nem is ertem, hogy hogyan gondolta az ms, hogy oda teszi.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#2030) ZavaBalazs válasza DS39 (#2028) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

de ne legyen a címsor sem felül, mert egy kézzel borzalom elérni, minden kezelőfelületet alulra kéne tenni.

most tényleg, ki fogja a telefonját úgy, hogy a tetejét éri el, nem az alját? szerintem az emberek általában úgy fogják, hogy a tenyérhajlatukba beigazítják az alsó sarkát (valahogy így) és mindent elérnek, kivéve az átellenes felső sarkot, esetleg nagy telefon/kis kéz esetén egy felső pár centis sávot sem.
és jobb kezes használatnál melyik lesz az átellenes felső sarok?

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#2031) DS39 válasza ZavaBalazs (#2030) üzenetére


DS39
nagyúr

egyébként az nekem régen tetszett a WP-ben hogy lent volt a címsor, praktikus volt.
értem amire célzol, de jelenleg sem, és ha a trend folytatódik az egykezes használat, kikerül a "divatból", egyszerűen mert mondjuk egy Lumia 640XL-hez nem kell kiskezünek lenni, hogy kényelmetlen legyen, az emberek 95%-nál az lenne szerintem.
onnantól meg már mindegy hogy a másik kézzel, hova nyúlsz.

[ Szerkesztve ]

(#2032) ZavaBalazs válasza DS39 (#2031) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

a phablet rétegigény, nem ahhoz kell igazítani a hülyeséget, mondván azt úgyse tudja egy kézzel használni a paraszt.

meg amúgy ha már edge, és címsor: annak mi a rák értelme van, hogy felül ÉS alul is kivág egy böngészősávnyit a kijelzőből, amikor a 2 sáv funkcióját össze lehetne rakni egybe (és azt mondjuk alulra tenni)?

persze lehet azóta ez változott, és alulra fixen ki van bökve a tabok, könyvjelzők, share ikon, de azt is meg lehetne csinálni egy sávval, lekerül a böngészősáv alulra, berakják a jobb sarokba a 3 pöttyöt, arra rányomva feljön a böngészősáv elé a 3 ikon + egy beállítások menü, vagy felőlem akár felnyílhat fele képernyősre ugyanúgy, mint most az IE-ben, és ott a böngészősáv alá második sorként az az ikonsor, bánom is én, de ez így nagyon rossz.

[ Szerkesztve ]

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#2033) DS39 válasza ZavaBalazs (#2032) üzenetére


DS39
nagyúr

rétegigény lenne, én is utálom őket, de idővel sajnos nem lehet majd mást kapni.
félre ne érts, nem vitatkozni akarok veletek, mert ez a kép is elég gázul néz ki, de a MS szoftveres fejlesztéseit össze kell vetni a hardveressel. [link] itt van a jelenlegi MS Lumia fonok listája, a pár alsó kategóriást 4 colost leszámítva, amivel az 520 mintájára a platform terjesztését célozzák meg, mindegyik közép vagy felső kategóriás 5 colos vagy 5,7-es. :U
tehát az egy dolog hogy a MS támogatja a régebbi készülékeket és majd jön rájuk a 10-es, de a jövő felé fejleszt, és a saját márkás telókhoz igazítja a designt, nem a Nokiákhoz, melyek még "emberi" telók voltak.

(#2034) ZavaBalazs válasza DS39 (#2033) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

annyira engem nem érintenek a "mütyür" low-end telefonok, 5"-os telót használok vígan 1 kézzel, ez még nem számít phabletnek. igaz ami igaz, praktikusabbnak tartanám, ha tök ugyanezek az arányok (lumia 930) 4.5"-on jelennének meg :)
lista nélkül is le lehet vágni a trendet, hogy ennél kisebb (nem 430-féle budget) telefont nem nagyon fognak már kiadni (elég megnézni minden szintből a legfrissebbet: 540, 640, 830, 930 5", egyedül a 735 lóg ki a 4.7-tel), de mondom, 5" telefonokat simán lehet kezelni egy kézzel, feltéve hogy nem pakolnak mindent ész nélkül felülre. egyébként a word flow is sokat dobott az egykezes használaton.

[ Szerkesztve ]

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#2035) netpeti98 válasza Воланд (#2029) üzenetére


netpeti98
addikt

Mondjuk részben az UAP platform megoldásának is köszönhető ez, sajnos. Hiába a közös felület, ami nagy monitoron nem zavaró, az lehet hogy mobilon nagyon nem kényelmes. PC-n és talán még tableten is ok, hogy fent vannak a vezérlőelemek, de mobilon még mindig az alsó elrendez a kényelmesebb pivotokkal.
Igazából kicsit azért is érthetetlen mert az új Univerzális Office-ban nem tűnik rossznak a ribbon alulra helyezése és besűrítése.
A csúnya kapcsolóktól és ikonoktól pedig szvsz nem fog jobban terjedni a rendszer, megoldható lett volna, hogy a Metro-t újítják fel egy kicsit.

(#2036) Pikkolo^^


Pikkolo^^
addikt

Használható már az újabb build?

(#2037) savoo válasza Pikkolo^^ (#2036) üzenetére


savoo
addikt

Nem.

(#2038) Pikkolo^^ válasza savoo (#2037) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Sok még a 8.1 és 10 vegyítés?

(#2039) Giovan! válasza Pikkolo^^ (#2038) üzenetére


Giovan!
addikt

Vegyítés alatt egész pontosan mit értesz?

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#2040) ArsenalF


ArsenalF
aktív tag

Vajon a 10-ben már lehetőség lesz arra hogy a 3rd party appok értesítéseit ha kitörlöm a notification barból, akkor eltűnjön a csempéről is? Vagy ezt már a mostani rendszer is tudta csak tosztak a fejlesztők megcsinálni? :F

(#2041) tibcsi0407 válasza ArsenalF (#2040) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nekem nem frissül utána.

https://utdetailing.hu/

(#2042) Pikkolo^^ válasza Giovan! (#2039) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Van ami még 8.1-es felülettel jelenik meg.

(#2043) #03372544 válasza ZavaBalazs (#2034) üzenetére


#03372544
törölt tag

Egyébként én nem is gondoltam volna de két kézzel sokkal gyorsabban lehet használni a telefont, például gépelni is, meg úgy általában.
Nekem is 5"-os van, de simán jó lenne nagyobb is, nem igényem hogy egykezes legyen.

[ Szerkesztve ]

(#2044) JamesHun


JamesHun
addikt

nektek a mail appban a fiókoknál megy a fiók hozzáadása?
nálam visszalép a levelekhez :S

hozzá kéne adnom egy új levelező szervert, de így nehéz lesz :D

SeriesX: JamesSHun

(#2045) netpeti98


netpeti98
addikt

Build 10034 videó

Miértnem vagyok meglepve, hogy megint kínai? :DDD

(#2046) chipesz válasza netpeti98 (#2045) üzenetére


chipesz
őstag

De jó, végre lesz Swipe a tárcsázónál.
Meg a videó szerint sokkal jobb lesz, mint az előzőek.
Gondolkodom azon, hogy nem fogom feltenni, főleg, hogy már Update2 van, ez gyors, nem fagy le, nem hagy cserben, ellentétben a jelenlegi Win10 tesztverzióval, szóval lehet, hogy várok és nem vállalom be. Ha lenne másik telefonom, akkor más lenne a helyzet.
Kíváncsi leszek a véleményekre. :K

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#2047) netpeti98 válasza chipesz (#2046) üzenetére


netpeti98
addikt

A swipenak én is örülök. Ha dizájn nem is lesz a legszebb, de a végére remélem normálisan használható nem kényelmetlen rendszert kapunk.

[ Szerkesztve ]

(#2048) Воланд válasza netpeti98 (#2045) üzenetére


Воланд
titán

undoritoan nez ki.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#2049) chipesz válasza Воланд (#2048) üzenetére


chipesz
őstag

Én azt nem értem, hogy az szerintük miért jó, ha a Settings-ben fekvő tájolásnál hatalmas ikonok jelennek meg két oszlopban? :U

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#2050) JamesHun


JamesHun
addikt

most mi az utolsó WP-s 10-s verzió ami kint van "fast" ba is?
10048 van a telefonomon az lehetséges?

SeriesX: JamesSHun

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.