Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6001) Boonen007 válasza anorche1 (#6000) üzenetére


Boonen007
őstag

Előbb a glance&elforgatásgátló cseréje miatt én is nyomtam egyet és az eredmény ugyan az, elsőre hiába magyar volt kiválasztottam a listában a magyar nyelvet újra is indította a készüléket és akkor nem volt ilyen gond de az előbb csak simán továbbra mentem, próbáld majd így, hogy beállítod, én is ezt fogom! :)

(#6002) Levwi:
Nem lenne hülyeség, ha az appokat beállította volna de azon a 2 alkalmazáson kívül valóban nincs rajta semmi még kezdőképernyő sem. Ha a toogle kapcsolóknál lévő beállításokra nyomok az áruházból töltené le, tehát kimaradt az a rész amikor a legelején fent a talán 21 fázisból álló töltés történik amikor az alkalmazásokat telepíti így beállítások menü nélkül kénytelenek vagyunk újrarakni.

[ Szerkesztve ]

(#6002) Levwi válasza anorche1 (#6000) üzenetére


Levwi
aktív tag

még egy hr?

Huawei P20 Pro Black

(#6003) tomboy0013 válasza tomboy0013 (#5997) üzenetére


tomboy0013
veterán

Nos úgy fest a WiFi probléma megoldódott. Töröltem a kapcsolatot majd újra beírtam a jelszót és már vagy háromnegyed órája nem dobta el a jelet.
Ez az első build ami tetszik és nem idegel fel rögtön az elején. Nagyon gyors, akadásmentes (egy betöltés felirattal találkoztam a Messengernél máshol nem), nem dobálnak ki az alkalmazások, a zárképernyő feloldása is már teljesen jó, a Store gyorsan frissít és tölt le stb. Remélem akku idővel nem lesznek gondok.

[ Szerkesztve ]

(#6004) anorche1 válasza Levwi (#6002) üzenetére


anorche1
őstag

Hogy? Nem tudok bejutni a beállításokba gépházba.
De már mind1, vissza raktam a 8.1 -et, most keresi a frissítést.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#6006) chipesz válasza tomboy0013 (#6003) üzenetére


chipesz
őstag

A Store működik már háttérben is? Vagy még mindig előtérben kell lennie, hogy letöltse/frissítse az appokat. :U

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#6007) tomboy0013


tomboy0013
veterán

Nem tudja valaki, hogyan tudom leszinkronozálni a régi sms-eket? A beállításokba hiába megyek arra, hogy az elmúlt hónapból, egyedül azt az 1 üzenetet szinkronizálja amit múltkor az asztali üzenetekből küldtem el a skype részen keresztül. A régi sms-eknek nyoma sincs. Se 930-on se 920-on.
Illetve, hogy az Edge miért nem szinkronizálja a kedvenceimet és a könyvjelzőimet?

(#6006) chipesz: Menüben barangolva és lezárt képernyővel is működik.

[ Szerkesztve ]

(#6008) mmaattee90 válasza anorche1 (#6004) üzenetére


mmaattee90
tag

nekem is ez volt reggel, de 10 perc alatt egyenként jöttek vissza az alkalmazások, utána csináltam egy gyári visszaállítást és tökéletes :))

(#6009) boncser


boncser
aktív tag

Nekem megy vissza a 8.1. Nagyon sokat töltöget, meg kb 3x lefagyott,de totálisan,ilyet még nem tapasztaltam egyik builddel sem. Tudom hogy még nincs kész, de van egy olyan érzésem hogy az enyémen (625)és a hasonló gyenge vasakon nem is lesz az igazi. Nyomkodtam egy kicsit 930-on is azon nagyon tuti.

(#6010) mtm800 válasza tomboy0013 (#6007) üzenetére


mtm800
senior tag

SMS nálam is ezt csinálja...nincs meg ...ráadásulértesítés sincs se hang se számlálón ha üzenet jön.Eddig nálam nem volt ilyen gond egyik build-nél sem.

(#6011) Clemi válasza burasu4 (#5947) üzenetére


Clemi
veterán

Tegnap, nagy dérrel durral nyomtam egy HR-t a 10549.4-en a Microsoft üzenetek brutális fogyasztása miatt. Megjegyzem nem ez volt az egyetlen gond, mert sokszor a kezdő képernyő se töltődött be egy-egy visszalépés után, meg úgy az egész rendszer olyan sántikálós darabos volt. Mindezt annak ellenére művelte, hogy a 8.1-re frissítés után HR-t kapott.
Nos a tegnapi HR után nem engedtem rá semmilyen mentést, csak elkezdtem módjával belakni így ezeknek köszönhetően az üresjárati fogyasztás gyakorlatilag megszűnt, a korábbi zabáló, a Microsoft üzenetek mindössze 4,9%-ot fogyasztott a 24 óra alatti teljes fogyasztásából, ami a teljes üzemi fogyasztás 10.9%-a volt.
Az egész rendszer sokkal de sokkal simább, gördülékenyebb és gyorsabb lett. Minden funkcióját nem tudtam használni a telefonnak, mivel a melóban nem volt rá módom, de a korábbi napokhoz képest semmilyen hibával nem találkoztam.

(#5962) galmat

Erős a gyanúm, hogy a 640-en nem az igazi még a rendszer, mert:

- Görgetésnél pl. Edge-ben összevissza ugrál néha, főleg ha folyamatosan húzom az ujjam, nem görgeti szépen az oldalt. A másik, hogy a rendszerben mindenhol néha hatalmasat képes görgetni egy mozdulatra. Egyszer se vettem még ilyet észre.
- Outlook Posta csempén nem jelennek meg az értesítésről a számok (ellenben végre a szinkronizálás és az értesítések a Műveletközpontba megbízhatóan befutnak) Minden értesítési szám megjelenik a záró képernyőn és csempén is, még akkor is, ha a legkisebbre van állítva.
- SMS-nek továbbra sem jön meg az értesítése, hangjelzés nincs Van hang és számmal értesítés a csempén.
- Térképek alkalmazás bezoomolva, amikor 3D épületek is vannak, továbbra is szaggat Mint a vaj, de ez valószínű a 930-as hardvere miatt.
- OneDrive-ra továbbra sem tölti fel automatikusan a friss fotókat Azonnal felmegy minden fotó.
- melegedés és gyors aksi merülés semmit nem javult, üzemidő még mindig fele a 8.1-esnek ... Nekem minden buildnál közel ugyanannyi volt eddig. (kivéve most a legutóbbit ami azóta nálam megjavult.)
- Kamera app működés közben vibráló kijelzőt produkál. Lumia Camera törlődik a W10-ben, így nincs normális kamera alkalmazás... Egyáltalán nem törlődik a Lumia Camera, sőt az az alapértelmezett, és semmilyen vibrálást nem vettem észre eddig.
- Alkalmazás listában hiányoznak néhol az ikonok Minden ikon a helyén van.
- Outlookban továbbra sincs egységes bejövő postaláda. Érthetetlen. Ez feature nem bug és ezt a funkciót eddig se szerettem, mert kezelhetetlen volt nekem a többféle fiók tartalma.

(#6012) busman válasza Clemi (#6011) üzenetére


busman
addikt

Core playert megnéznéd?

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#6013) galmat válasza Clemi (#6011) üzenetére


galmat
aktív tag

Hát akkor ez van. Frissítés utáni dolgokat írtam le. Nyomtam egy HR rajta,
- visszajött a Lumia Camera, és normálisan működik, viszont a sima Kamera app továbbra is vibrál
- onedrive fotó feltöltés továbbra sem megy
- ikonok és alkalmazás duplikációk az app listában megjavultak
- Adatvédelm menüpontban bizonyos részekben eltűntek az appok, amik pedig fenn vannak a telón.
- mozgásadatok, glance menüpont HR után nem megy. Sőt a mozgásadatokra talál frissítést az áruház, azonban hibát dob ki, és nem tudja lefrissíteni
- outlook posta csempe unpin->pin és most rendben van
- térkép app-ban rengeteg étterem, stb bekerült Budapestre. Örömteli.

Amúgy a 640-nek nem gyenge a hardvere 1 GB ram, 4 magos snapdragon 400-as proci tudjon már normálisan dolgozni. Itt nincsenek mindenféle áttetsző felületek, mint iOS-ben. :)

[ Szerkesztve ]

(#6014) rbertkrl


rbertkrl
aktív tag

Nekem ennél a buildnél konkrétan bekrepált a telefonom, vagy nem tudom. A Nokia felirat bejön, kicsit elhalványul, aztán megerősödik, de full fekete a képernyő. A rendszer nem tölt be, a fogaskerekek után nem dobott hibát.

Az ámokfutás a jövő tömegsportja.

(#6015) rbertkrl


rbertkrl
aktív tag

Valakinek, valami ötlet? Windows logo bejön, de utána csak fekete kép.

A töltőt bedugtam közben, hátha az a baj és mikor kihúztam, betöltött a rendszer. Pfuhh. :W

[ Szerkesztve ]

Az ámokfutás a jövő tömegsportja.

(#6016) chipesz válasza rbertkrl (#6015) üzenetére


chipesz
őstag

Windows Device Recovery Tool-lal visszaállítod 8.1-re.

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#6017) savoo


savoo
addikt

Idáig 925-ön ez a leghasználhatóbb build, van még hova fejlődni de nem rossz. A kamera app nekem is bugos. A széleken duplázza a képet meg kifagy. SMSeket nekem sem tölti vissza. Jelzés gond továbbra sincs.

[ Szerkesztve ]

(#6018) burasu4 válasza Clemi (#6011) üzenetére


burasu4
senior tag

Ma reggel kiállítottam, hogy háttérben is futhat a Messaging Skype beta, így <1 % alatt volt. Igaz, tényleg nem használom. Ellenben az Edge böngésző több mint 60%... :/
Másnak is ennyit fogyaszt az Edge? Jó, használom is, de akkor is.

(#6019) mtm800 válasza savoo (#6017) üzenetére


mtm800
senior tag

Nyomtam neki egy Második HR-t hátha megjavul az sms értesítés és hang.....a többi rendben van eddig

[ Szerkesztve ]

(#6020) rbertkrl


rbertkrl
aktív tag

A migrációs képernyő másnak is lassú volt?

Az ámokfutás a jövő tömegsportja.

(#6021) consono válasza galmat (#6013) üzenetére


consono
nagyúr

A OneDrive appban beállítottad a feltöltést?

"In God we trust. All others must bring data"

(#6022) toyone


toyone
őstag

Sziasztok.

Lumia 535-re tettem fel az 572-es bulidet.

HR- után pár apróság nem ment pl számológép, vagy a word. De az áruházból egy teljes frissítés után majdnem minden rendben megy. Szerintem kellően gyors, van egy 625-m 8.1-el, annál biztosan. 2 óra folyamatos használat után fagyott meg pár pillanatra az értesítési sávnál de újraindulás vagy bármi egyéb nem fordult elő.
Csempék is frissülnek, egyetlen hiba az SMS-ek rész, ott ugyanis bármit kapok és rányomok kilép az alkalmazásból.
De maga a rendszer szerintem használható.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#6023) Clemi válasza burasu4 (#6018) üzenetére


Clemi
veterán

Nekem nincs a telefonon a Messaging Skype Beta, csak a Skype videó (a Skype is települt a rendszerrel) amit semmire nem tudok használni, mert nincs róla kimenő hívás, de eltávolítani se lehet. Csak a régi nevén üzenetek hub van, ami a telepítés után azonnal frissült Microsoft Üzenetek néven, de az alkalmazások között a név nem változott.

(#6024) chipesz válasza tomboy0013 (#6007) üzenetére


chipesz
őstag

Ez örömteli hír, köszi. ;)
A Takarékos üzemmód, illetve az Adatforgalmi segéd csempéje működik már, vagy még mindig nem jelzi ki az adatokat?

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#6025) galmat válasza consono (#6021) üzenetére


galmat
aktív tag

Igen

[ Szerkesztve ]

(#6026) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Eddigi tapasztalatok 930-on:
- ez a build villámgyors, bár nekem már az előzővel sem voltak komoly problémáim, de pl az értesítési központ látványosan gyorsabb
- végre be lehet állítani az adatforgalmi keretet, és még el is menti (az mondjuk elég szánalmas, hogy nem bontja le GSM/WIFI szerint a forgalmat alkalmazás szinten)
- az elején merült vagy 15% hirtelen, de azóta minden ok
- nem jelenik meg a nem fogadott hívásról az értesítés a Win 10-es tabletemen, pedig cortana mindkét eszközön be van állítva
- nem közvetlen ide tartozik, de az új UAP-os Facebook Beta is elég jól muzsikál

Laci

(#6027) chipesz válasza Gusztáv (#6026) üzenetére


chipesz
őstag

Ha jól emlékszem a Cortana-s hívásértesítés csak Insider-es asztali build-del megy.

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#6028) tomboy0013 válasza chipesz (#6024) üzenetére


tomboy0013
veterán

Adatforgalomnak van élő csempéje viszont a takarékos üzemmódnak még nincs.

Egyébként most beszinkronizálta az előbb az SMS-eket mindkét telefonom, viszont nem időrendben hanem össze-vissza, de legalább már történt valami.

(#6029) monosgeri21


monosgeri21
tag

Nálam a külsős appokat nem engedi szélesre méretezni - pl.: faszbúk messenger - azt leszámítva egész tűrhető.

(#6030) Gusztáv válasza chipesz (#6027) üzenetére


Gusztáv
addikt

Tudom, azon is a legújabb build van.

Laci

(#6031) anorche1 válasza anorche1 (#6004) üzenetére


anorche1
őstag

Ez sz*pat. Ugyan az.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#6032) y300fire


y300fire
tag

Miért van az hogy a Viber a Kamera által készített állóképet, egy androidos telefonra pici képként küldi át. Felbontása 1280 lesz, de mégis egy 5,5 colos androidon 3x4 cm képek jelennek meg.

(#6033) Clemi


Clemi
veterán

Hali,
Ma reggel a 10549.4-re milyen frissítés jött a reggel a fastringen tudja valaki? Nem mertem elindítani, mert csak este leszek hálózaton.

(#6034) Boonen007


Boonen007
őstag

Valahogy ez a build nálam elvan átkozva, vagy totál hulla, vagy az alkalmazásokat nem telepíti (az egész extrák menüpont üres volt) vagy valami mindig van, este legalább 5x HR-eztem, hogy összehozzam a működőt, de most is HR-t csinál....

(#6035) Boonen007 válasza Boonen007 (#6034) üzenetére


Boonen007
őstag

Az összes extrákban található alkalmazás hibával nem frissül most is... Csak érteném miért. 0x803f8001 ez a hibakód.

(#6036) JamesHun


JamesHun
addikt

ez a hibaüzi mond valamit?
803f8006
mozgásadatokat nem tudja feltenni egyedül

SeriesX: JamesSHun

(#6037) Micha3l válasza JamesHun (#6036) üzenetére


Micha3l
tag

Nalam is ez a helyzet, megoldast eddig nem talaltam, HR ert kialtanak sokan. 930

[ Szerkesztve ]

(#6038) savoo válasza monosgeri21 (#6029) üzenetére


savoo
addikt

FB messengernek szerintem nincs széles csempéje.

(#6039) savoo


savoo
addikt

Nekem az outlook kliensnél visszajött az a bug, hogy hiába van kint két különböző fióknak a csempéje, mindig az utolsónak megnyitottat nyitja meg, hiába bökök a másikra.

(#6040) Boonen007


Boonen007
őstag

Átállítottam US-re a régiót és nyelvet így frissíti az appokat, juhí. :)

(#6041) lorinser válasza rbertkrl (#6014) üzenetére


lorinser
senior tag

Tegnap nálam is ugyan ez volt. Felment a 10572, de furcsa volt, hogy a Nokia felirat után nagyon sokáig nem történt semmi. Aztán nagysokára megjelent az MS logó, aztán a kezdő képernyő. Visszaállítást nem csináltam. Kiírta, hogy frissített de hiba lépett fel és ha valami nem megfelelően működik akkor csináljak egy HR-t. Ezt meg is tettem volna mert egy-két dolog tényleg nem működött (plusz borzasztó hosszú volt a boot idő) de a nem tudtam belépni a Gépházba mert rögtön visszadobott a kezdőképernyőre.

Nem tudtam mit tenni, így ment vissza a 8.1, utána újra a 10572. Visszaállítást most sem csináltam, utólag szépen felraktam mindent az Áruházból.
Egy pár órám ráment így, de ezzel a második telepítéssel már semmi gondom nincs, a 10572 tényleg sokkal jobb mint a 10549.

Alakul a W10M szerintem és Glenda-nak lesz igaza, hogy az utolsó buildek lesznek az üzemidőre és az optimalizálásra gyúrva.

Még annyi, hogy a 8.1 nagyon furcsa volt már nekem a W10 után. Lehet, hogy egy picit gyorsabb még a 8.1, de kinézetre már egy kicsit "poros". Nekem sokkal jobban tetszik a 10, modernebb és az univerzális appok is sokkal jobban tetszenek. Remélem, hogy egyre több ilyen lesz.

[ Szerkesztve ]

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#6042) kgb79 válasza Micha3l (#6037) üzenetére


kgb79
tag

Mozgásadatok nálam sem frissül.
Valamint az extrák alatti beállítások sem működtek eddig, de reggel jött egy frissítés és az helyrehozta.

Azóta nem volt különösebb gondom a rendszerrel. Sokkal folyamatosabb, mint a korábbi volt. Már már eléri a 8.1 szintjét.
Edge sokat javult szerintem, de a szinkronizálást nem tudom bekapcsolni. Néha nem görgeti a lapokat, ha folyamatosan húzom az ujjamat a képernyőn.
Játék közben nagyon melegszik még mindig, de a készenléti fogyasztása nagyon jó.

(#6043) busman válasza Clemi (#6033) üzenetére


busman
addikt

Kiderült?

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#6044) Gusztáv válasza lorinser (#6041) üzenetére


Gusztáv
addikt

A 8.1 a 10 után olyan, mintha Windows-on a képernyőnagyító beragadt volna :D , különösen 640XL-en idegesítő. Nálam is a mozgásadatok az egyetlen app, ami nem hajlandó frissülni, frissítés nélkül meg nem nyílik meg. Így jelenleg buktam a lépésszámlálót, de azért ezzel együtt tudok élni, amíg nem javítják. Ja megvolt az első fagyás, a Translator akadt a rendszer torkán.

Laci

(#6045) Boonen007


Boonen007
őstag

A gyorsnézeti képernyő alkalmazást még így sem sikerül frissíteni most meg 803f8006 ezzel a hibával. Hihetetlen. :D

(#6046) #58000384 válasza Clemi (#6033) üzenetére


#58000384
törölt tag

(#6047) savoo válasza Boonen007 (#6045) üzenetére


savoo
addikt

Az nekem sem frissül. Bár nem is nagyon érdekel.

(#6048) Clemi válasza #58000384 (#6046) üzenetére


Clemi
veterán

Nem tudom, azóta nem indítottam új a telefonom, mert nincs se töltőm, se pc és kábel, ha valami gebasz lenne.

(#6049) #58000384 válasza Clemi (#6048) üzenetére


#58000384
törölt tag

Ha még nem töltötte le, akkor a leírt módon el lehet tüntetni.

(#6050) galmat válasza Clemi (#6033) üzenetére


galmat
aktív tag

Itt a válasz a kérdésedre.
Fals riasztás, sajna, továbbra sem lehet preview buildről frissíteni 10572-re, csak 8.1-ről. A következő buildben ez javítva lesz. Amit reggel észrevettél, az egy bug, nem lehet rendesen lefrissíteni a telót vele, lásd a linkelt bejegyzést.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.