Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8001) burasu4 válasza chipesz (#7995) üzenetére


burasu4
senior tag

Sajnos nekem az első pont hiányzik. A GPS be van kapcsolva. A mozgás adatok engedélyezve van.
Lumia 930

[ Szerkesztve ]

(#8002) burasu4 válasza burasu4 (#8001) üzenetére


burasu4
senior tag

Sikerült beállítani, addig nyomkodtam, míg megtaláltam az alkalmazáson belül.

(#8003) Pikkolo^^


Pikkolo^^
addikt

930-on működik már normálisan vagy még mindig sok kompromisszumot kell tenni a sebesség, energia fogyasztás és bugok területén?

(#8004) tomboy0013 válasza Pikkolo^^ (#8003) üzenetére


tomboy0013
veterán

Energiafogyasztás terén nincs még a helyzet magaslatán de egyébként nincs gond vele. Nálam komolyabb bug nélkül megy és legtöbb helyen fürgébb a 8.1-nél.

(#8005) burasu4


burasu4
senior tag

Nekem minden működik szépen. Ajánlom a W10M-et. Egy napot kibír bőven, de persze ez felhasználó függő.

(#8006) consono


consono
nagyúr

Urak, csak én maradtam le róla, hogy az utolsó release-ben már navigál magyarul is a térkép? Most szálltam ki a kocsiból és egész eddig dumált :) Persze lehet, hogy csak azért, mert fent van a Here Drive+ is, de mintha egyel korábban még néma lett volna...

Ja, és minden magyarra van állítva, nyelv, régió.

[ Szerkesztve ]

"In God we trust. All others must bring data"

(#8008) chipesz válasza consono (#8006) üzenetére


chipesz
őstag

A térkép már augusztusban is dumált magyarul, akkor próbáltam először.

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#8009) consono válasza chipesz (#8008) üzenetére


consono
nagyúr

Akkor nekem is, de azóta elhallgatott nálam. Kellemes meglepetés volt!

"In God we trust. All others must bring data"

(#8010) galmat válasza consono (#8006) üzenetére


galmat
aktív tag

Ha már Térképek: Ez a kicsi kezelőfelület navigációhoz totál alkalmatlan. Az útvonaltervezés gombot nagyon nehézkes eltalálni, márpedig van, hogy menetközben kell módosítani. A drive+ -ban legalább jó nagy gombok voltak, amiket tényleg egy praktikus tervezési elv alapján alakítottak ki, a Térképek meg teljesen figyelmen kivül hagyja ezt.

[ Szerkesztve ]

(#8011) batai15


batai15
félisten

Üdv pontosan hogy kell felrakni a W10-t a telefonra? Simán insider? Ha nem jön be akkor downgrade miatt nem kell backup?

(#8012) wiziloo válasza Pikkolo^^ (#8003) üzenetére


wiziloo
tag

Én 2 napja raktam föl újra a 10-et, kellemeset csalódtam.
Hibátlanul fut, gyors, esetenként gyorsabb mint a 8.1, stabil, energiagazdálkodással szerintem nincs semmi gond, mostmár nyugodtan használható elsődleges telefonon :)

(#8013) this is life válasza wiziloo (#8012) üzenetére


this is life
Ármester

Osztoma velemenyed , nalam egy hete fut lassan az uj build , es eddig emmk gond , tempos , nem fagy, az akksi se merul jobban mint eddig l820 ... egyedul a lumia kamera app hianya fajo....email kezelessel nalam nincs gond , igaz nem excange-t hasznalok , face mukszik , meg a beta is , ami kellemesebb a reginel . Here-tl nem probaltam , mert navira nalam a sygic qz elso, de azzal sincsenek gondok (jo neha kepes kilepni kereses kozben ) de mikor ujra elinditom mar muxik rendesen . Glance mukodik , akar csak a dupla kopp , es a kesztyuben kezeles is .
Mar nem mennek vissza 8.1-re.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#8014) tomboy0013


tomboy0013
veterán

Tegnap elkezdte ugyebár újra indítgatni a telefonom a Messenger, letöröltem újra raktam és ugyanúgy újra indítgatja a telefont... Gondoltam akkor száműzöm egy időre a telefonról és elkezdem helyette a beépített Skype üzeneteket használni. De most ez is elkezdte azt csinálni mint a Messenger. HR előtt semmi gondom nem volt vele. Úgyhogy ha újra indítja megint a telefont chat közbe akkor megy vissza a 8.1. Szuper a rendszer, de hogy ne tudjak chatelni ezen alapvető alkalmazásokkal az már nem vicces hanem szánalmas.
Nem egyedi hiba mert több embertől olvastam már hasonlót tehát nem az én készülékemben van a hiba hanem az 586-os build-ben. Ami érdekes, hogy ameddig nem adtam neki HR-t nem csinálta. Ez is nagyon szuper, hogy azt hiszi az ember javít valamit a telefonon egy alaphelyzetbe állítással és közbe ront...

(#8015) Švejk


Švejk
őstag

A megújult Glance brutál jó lett.
-már nem csúszkál felfele a felirat a képernyőn percenként
-L640-en immár tud dátumot is megjeleníteni
-Valamivel kisebb lett az óra a W10-es design languagehez alkalmazkodva

tomboy0013: Nem állítottál vissza mentést valamelyik előző buildről? Nekem ez volt a hiba forrása, friss HR után jó volt.

[ Szerkesztve ]

(#8016) thxer válasza tomboy0013 (#8014) üzenetére


thxer
aktív tag

Régebbi builddel nekem is volt ilyen, ha angol billentyűzetet használsz és letörlöd a magyart, akkor nem fog fagyni.

(#8017) batai15


batai15
félisten

W10 alatt nincs lumia camera ? Nem is lesz?

(#8018) Воланд válasza batai15 (#8017) üzenetére


Воланд
titán

nem.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#8019) Clemi válasza tomboy0013 (#8014) üzenetére


Clemi
veterán

Nem akarlak elkeseríteni, de nekem is 930 van, és az első build óta minden verzió megfordult rajta. Persze voltak hibák de újraindulás soha egyik builden sem, semmilyen program használata közben. Alkalmazások szoktak kilépkedni, pl a sygic korábbi verziója, vagy a UCbrowser, de restart soha.

(#8020) amerigo válasza batai15 (#8017) üzenetére


amerigo
aktív tag

640 XL-en van Lumia Camera, meg is lepődtem.
Telepítés után pedig volt visszaállítás.

[ Szerkesztve ]

(#8021) tomboy0013 válasza Clemi (#8019) üzenetére


tomboy0013
veterán

Nem keserítesz el, nekem se volt eddig 1 build-del sem újraindulós bajom, de most lett. És nem én vagyok az egyedüli amint olvashattad előtted is. Örülj ameddig neked nincs gondod, de könnyen lehet neked is.

(#8015) Švejk: 586-os biztonsági mentést állítottam vissza nem régebbi build-ét. De gondolom akkor ez lesz a gond. Hát nemtudom csináljak-e megint HR-t vagy inkább rakjam vissza a 8.1-et. Az akkuidő így is elég gyatra.

[ Szerkesztve ]

(#8023) burasu4 válasza #40993792 (#8022) üzenetére


burasu4
senior tag

Mi a különbség a Lumia Camera és a Kamera között?

(#8024) batai15


batai15
félisten

Valaki leírná rendesen a w10 telepítését?

(#8025) batai15 válasza batai15 (#8024) üzenetére


batai15
félisten

Közbe megoldottam.

(#8027) #65388800 válasza #40993792 (#8026) üzenetére


#65388800
törölt tag

nekem leírhatnád :DDD de komolyan

(#8028) kutitomi73


kutitomi73
aktív tag

Nálam is volt ilyen (640XL Dual).Messenger kilépésnél újra indult napi 3x4x .Újra raktam akkor megszünt.Pár nam múlva más alkalmazásnál fagyott le.Úgy hogy ment visza rá a 8.1.

"A remény hal meg utoljára"

(#8029) #65388800 válasza Воланд (#8018) üzenetére


#65388800
törölt tag

és akkor a lumia camera tulajdonságai mind a gyári kamera appba lesznek belerakva? mert 8.1-en elég fapados.

(#8030) Воланд válasza #65388800 (#8029) üzenetére


Воланд
titán

tudtommal igen. aztan ki tudja, hogy mi fog belole megvalosulni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#8031) tomboy0013


tomboy0013
veterán

Na küldök neki még egy HR-t biztonsági mentés visszaállítás nélkül mert nagyon nem hiányzik a 8.1 :D Remélem megjavul és nem kell visszaraknom a régi rendszert.

(#8032) Zsoleszhun válasza Воланд (#8030) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Remélem nem függ össze a Nokia jövő évi visszatérésével, hogy fokozatosan kivezetik a lumia programokat :U

¯\_(ツ)_/¯

(#8033) #65388800 válasza Zsoleszhun (#8032) üzenetére


#65388800
törölt tag

de nem értem mi köze lenne a lumiának már a Nokiához hiszen a Microsoft megvette.

(#8034) #65388800 válasza tomboy0013 (#8031) üzenetére


#65388800
törölt tag

resetet frissítés előtt vagy után érdemes csinálni? vagy nem is kell? Biztonsági mentést érdemes visszaállítani?

(#8035) Partyface007 válasza savoo (#7963) üzenetére


Partyface007
őstag

nekem már biztosan érkezett minden fiókra üzenet mégse lehet beállítani külön hangot (legalábbis nálam erre nincs opció a notification/outlook mail beállításoknál )

[ Szerkesztve ]

(#8037) #65388800 válasza Zsoleszhun (#8036) üzenetére


#65388800
törölt tag

az lehet hogy visszatérnek de nem lumia névvel

(#8038) netpeti98 válasza Zsoleszhun (#8036) üzenetére


netpeti98
addikt

Szerintem a megvásárolt üzletágba a Lumia appok is beletartoztak. A Here más téma.

(#8039) Воланд válasza Zsoleszhun (#8032) üzenetére


Воланд
titán

nem fog visszaterni a nokia jovore.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#8040) tomboy0013 válasza #65388800 (#8034) üzenetére


tomboy0013
veterán

Én tiszta 8.1-re raktam fel először az 586-ot, annyi problémám volt hogy az Outlook mail csempéje nem frissült meg néhány szinkronizáció nem ment rendesen. Tegnap adtam neki egy HR-t és visszaállítottam az előző biztonsági mentésem. Ezek után elkezdte újraindítgatni a telefont a Messenger meg a Skype, most újra csináltam egy HR-t és nem állítottam vissza biztonsági mentést. Nem tudom, hogy jó lesz-e így majd kiderül. Szóval ezekre a kérdéseidre annyit tudok írni, hogy frissíts rá a 8.1-re és használd úgy. Ha gondok vannak akkor adj neki HR-t. Ha nincsenek akkor természetesen nem kell.

[ Szerkesztve ]

(#8041) #65388800 válasza tomboy0013 (#8040) üzenetére


#65388800
törölt tag

rendben köszi.

(#8042) Zsoleszhun válasza netpeti98 (#8038) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Elvileg igen. Semmi logikát nem látok benne, hogy miért szüntetik meg, nokia camera néven indult és lumia camera lett, a microsoft kamera mindig is meg volt ezzel párhuzamosan, most meg hirtelen kukázzák a jó sok pénzért megvett brandet? Gyanus...

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#8044) #65388800 válasza #40993792 (#8043) üzenetére


#65388800
törölt tag

köszi átböngészem :)

(#8045) batai15


batai15
félisten

Ha esetleg nem gyere be a w10, akkor mivel rakom vissza a wp8-at?
van látom lumia recovery tool , meg windows recovery tool.

(#8046) Pikkolo^^ válasza tomboy0013 (#8004) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Az értesítések mennek már normálisan?

(#8047) netpeti98 válasza Zsoleszhun (#8042) üzenetére


netpeti98
addikt

Mert a végső cél az lenne, hogy összevonják a két appot. Mindkettő a Microsoft alá tartozik szóval hosszútávon felesleges lenne mind a kettőt fejleszteni. A másik, hogy azt szeretné a Microsoft, ha más gyártók is beszállnának.

(#8048) this is life válasza Zsoleszhun (#8036) üzenetére


this is life
Ármester

Mese habbal a Nokia visszaterese, legfeljebb a nevet lincenceli majd valaki , es ennyi lesz rajta a nokia fejlesztes. Kb olyan lesz mint a foxconn altal gyartot es fejlesztett tablet amire nokia nevet szitaztak.

Kalm
A lumia kamera funcioinak egy jo resze benne van mar az ms fele kamera appban manualis fokusz, fenyero, zarido ...stb ezzel nem is lenne gond, de nalam az ms kamera erosen mossa a kepet, kozel se csinal olyan minosegu felveteleket mint a nokia/lumia kamera ...

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#8049) #65388800 válasza this is life (#8048) üzenetére


#65388800
törölt tag

remélem azért a véglegesben megoldják

(#8050) bgergo


bgergo
csendes tag

Sziasztok! Úgy veszem ki itt a hozzászólásokból, hogy mostmár elég stabil a rendszer a 930-on is. Ezért gondoltam felteszem a telefonomra, 8.1 ről frissítenék de nem szeretném visszarakni a biztonsági mentést. Van arra megoldás, hogy csak a kontaktokat és az sms-eket vigyem át az új rendszerre?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.