Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  WayteQ xTAB-8Q

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-18 11:36:52

LOGOUT.hu

WayteQ xTAB-8Q

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) Shade45


Shade45
senior tag

thetan és montezuma köszönöm a lehetőséget, de nem valószínű, hogy a közeljövőben ezeken a helyeken járnék! :)

(#402) mikersz1


mikersz1
senior tag

Tegnap megérkezett nekem is a tablet. A kijelzője szép, jól össze van szerelve, szóval ennyi pénzért nekem megérte. :)
Tegnap felraktam a micro sd-re egy filmet, nézni akartam a tableten, de hang nem volt. A film .mkv formátumú. Esetleg töltsek le egy másik lejátszót?

(#403) gradient99 válasza mikersz1 (#402) üzenetére


gradient99
tag

Próbáld ki az MX Playert

(#404) mikersz1 válasza gradient99 (#403) üzenetére


mikersz1
senior tag

Működik, köszi. :)

(#405) zozoka79


zozoka79
tag

akit érdekel egy eredeti cube talk8 gps verzió,írjon privátban...

(#406) Pferi


Pferi
senior tag

Nagyon jó az akkuja a 8q-nak! Valamikor a hét elején töltöttem fel, napi 1-2 óra netezéssel állandó wifi kapcsolattal úgy hogy soha nem volt kikapcsolva még most is 42%-on áll. 1 hét készenléti idö nekem meglesz (az én használatomban). Nagyon meg vagyok elégedve vele.

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#407) kelzsoca válasza Pferi (#406) üzenetére


kelzsoca
félisten

Köszönjük a visszajelzést, esetleg ha kifullad, megtennéd hogy beírnád mennyit bírt?
Köszönöm! :)

https://vertigostore.eu

(#408) gradient99 válasza kelzsoca (#407) üzenetére


gradient99
tag

Szia, én is beszámolnék egy eredménnyel
Másodszorra volt töltve a tablet(nem tudom számít-e) de 10 órát ment, abból nagyjából 8 óra 15 perc Imperium Galactica 2-vel való játszásból állt, minimális fényerőn, a többi netezés volt.
Egyébként az normális hogy 25% alatt rohamosan csökkenni kezd a töltöttség? 10%-nál mp-enként 1%-kal esik, és alig jutottam el a töltőig :( Mondjuk a Cubot One telóval is ez volt

(#409) Pferi válasza kelzsoca (#407) üzenetére


Pferi
senior tag

Hmmm... Miután megírtam az előző hsz-t 9 óra után, félretettem a tabletet. Délben megnéztem rajta valamit és az akku addigra lecsökkent 3 %-ra úgy hogy nem is nyúltam hozzá az elmúlt 3 órában.

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#410) direwolf válasza kelzsoca (#407) üzenetére


direwolf
őstag

Nekem is volt ilyen fura akkujelenség, és azt hittem meg is javult, de a 10% alatti hirtelen csökkenés maradt sajnos :(
Az használ valamit, ha törlöm a batterystats.bin-t a /data/system-ből? Itt olvastam, de szkeptikus vagyok.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#411) direwolf válasza direwolf (#410) üzenetére


direwolf
őstag

Ma megint visszajött az akku kijelzés probléma: tegnap este ~2 óra youtube video után úgy kapcsoltam ki, hogy volt benne 33%, és ma reggel 2 perc netnézegetés után kikapcsolt :(

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#412) kelzsoca válasza direwolf (#411) üzenetére


kelzsoca
félisten

Valami alkalmazás, vagy rendszerfolyamat beragadhat.

https://vertigostore.eu

(#413) mikersz1


mikersz1
senior tag

Kedd óta van meg a tablet. 5 óra kijelző biztos volt azóta benne. Este egy sorozat részt megnéztem 60%-on volt az akksi, nem is merült a film alatt 1%-ot sem, kicsit furának is tartottam. Ma reggel elővettem megint a tabletet, 56%-tól 3 másodpercenként merült egy százalékot. 40%-nál rebootoltam a tabletet, de annyi ereje épp, hogy maradt, hogy betöltse a rendszert, majd egyből ki, mert lemerült. Nem hiszem, hogy beragadt valami alkalmazás. Amikor feltettem töltőre, 40 perc alatt egy százalékot sem töltődött, igaz, hogy néztem egy sorozatrészt (minimális fényerőn), de azt nem gondoltam volna, hogy nem töltődik ennyitől. Valami megoldást lehet várni a jövőben a hibás akkujelzésre?

(#414) direwolf válasza direwolf (#410) üzenetére


direwolf
őstag

Megcsináltam ami a linken volt, azaz 0%-ra merülés és shutdown után bekapcsolás nélkül 100%-ra töltöttem, aztán bekapcs után töröltem a /data/system/batterstats.bin-t. Meglátjuk... félek, csak placebó...

[ Szerkesztve ]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#415) Looserke válasza direwolf (#414) üzenetére


Looserke
őstag

Na bevált a battery stat törlés?

(#416) asvald


asvald
senior tag

hy

valaki tudja miért nem működik a gamkiller app?
azt az üzenetet kapjuk , hogy " alkalmazás nem indítható "

[ Szerkesztve ]

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#417) asvald válasza asvald (#416) üzenetére


asvald
senior tag

már megoldódott ,root kellet neki

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#418) direwolf válasza Looserke (#415) üzenetére


direwolf
őstag

Még nem merült le :)

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#419) montezuma


montezuma
tag

Nagyobb kártyát (32G) általában már csak class10 UHS-Iben kapok, fogja kezelni a 8q az UHS-I-et, csak esetleg kisebb sebességgel, vagy ragaszkodjam a szimpla CL6-CL10 nem UHS-I-hez? Igaz, hogy lehetnek kompatibilitási problémák?

A CL6 már elég ritka.

(#420) direwolf válasza direwolf (#418) üzenetére


direwolf
őstag

Beragadt a Google Play Services process egy sikertelen ROM-ba intgrálás után (tényleg, tudja valaki, hogy kell ennek a frissítését ROM-ba integrálni, mert inden mást sikerül, de ezt nem :F ) Leszívta az akkut 2 nap alatt, és a grafikon szerint szépen lineárisan jelezte a merülést. Nem akarom elkiabálni, de lehet, hogy használt a stat törlés. Még egy teljes ciklus kell lassabb merüléssel, hogy tényleg igaz legyen.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#421) kelzsoca válasza direwolf (#420) üzenetére


kelzsoca
félisten

Miért szeretnéd integrálni?

Egyébként több dolog miatt sem sikerülhetett:

1. Nem adtad meg az alkalmazás számára a megfelelő jogokat (rw-r-r)
2. Az alkalmazásban lib fájlok vannak, ami ha nem kerül be a system/lib könyvtárba (a megfelelő jogokkal itt is) akkor problémák lehetnek.

https://vertigostore.eu

(#422) direwolf válasza kelzsoca (#421) üzenetére


direwolf
őstag

Mert "tisztább, szárazabb érzés" :D Szeretem, ha up2date a rendszer.
De akkor ezek szerint nem is biztos, hogy fog működni csak ROM-ból a Google Play Services?

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#423) kelzsoca válasza direwolf (#422) üzenetére


kelzsoca
félisten

Ha megfelelő módon van integrálva, akkor mennie kellene.

https://vertigostore.eu

(#424) Looserke válasza direwolf (#418) üzenetére


Looserke
őstag

na mi a helyzet a merüléssel? :)

egyébként jöhetne már egy mobilarena teszt a készülékről... :U

(#425) direwolf válasza Looserke (#424) üzenetére


direwolf
őstag

72% eddig jó

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#426) Biluxzsolt


Biluxzsolt
aktív tag

Nekünk,azaz a 14 éves lányomnak annyira tetszik a készülék,(3.hete nyúzza)hogy a fiam (11)is azt kért-kap a közelgő szülinapjára! :)

"Ha három madár lennék,látnám magam felülről,amint magam mögött repülök."

(#427) asvald válasza Biluxzsolt (#426) üzenetére


asvald
senior tag

a 8éves fiamnak is bejövős a dolog.meg nekem is , nagyon erős hardver Én úgy gondolom

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#428) direwolf


direwolf
őstag

Azt nem vette észre még senki, hogy egy picit mintha késne az érintés érzékelés, és nagy ritkán nem is érzékel.
Leginkább a reflexjátékoknál érezni, amikor gyorsan, és ütemre kell nyomkodni.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#429) kelzsoca válasza direwolf (#428) üzenetére


kelzsoca
félisten

Fóliák rajta vannak?

https://vertigostore.eu

(#430) asvald válasza direwolf (#428) üzenetére


asvald
senior tag

igen ,az is gond lehet , mert nálunk is a második fólia buborékos ,bár mi nem vettük észre ezt a lassú dolgot, max néha,néha pontatlan volt

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#431) zozoka79 válasza kelzsoca (#429) üzenetére


zozoka79
tag

nekem is érzéketlen sokszor a billentyű chat-nél,van hogy nem is érzékeli.de rajta a gyári fólia...vaszínű ez okozza,de nem akarom leszedni,eladásnál ez jelent valami plusszt. ;)

(#432) kelzsoca válasza asvald (#430) üzenetére


kelzsoca
félisten

Második fólia?

Amennyiben rajta hagytátok a szállítási fóliát, azt kérlek mindenképpen vegyétek le, alatta még van egy réteg, bár azt sem tartom valami jónak, de ha valaki nagyon óvni szeretné az fennmaradhat a készüléken.

https://vertigostore.eu

(#433) asvald válasza kelzsoca (#432) üzenetére


asvald
senior tag

2db fólia volt rajta ,az első elég ramaty -homályos volt a második gondolom a gyárilag rárakott védő valami lenne

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#434) kelzsoca válasza asvald (#433) üzenetére


kelzsoca
félisten

Igen, az alsó egy fokkal jobb, a felsőt mindenképpen el kell távolítani.

https://vertigostore.eu

(#435) asvald válasza kelzsoca (#434) üzenetére


asvald
senior tag

viszont ha már itt járok megkérdem -
Ez a rootolás visszacsinálható valahogyan ?

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#436) zozoka79 válasza kelzsoca (#434) üzenetére


zozoka79
tag

és azt nem tudod,a kintről jött cubeu27 gt-ken is 2 db van? nem merem levenni,mert nem látom hány van rajta...

(#437) kelzsoca válasza zozoka79 (#436) üzenetére


kelzsoca
félisten

Ezt nem tudom sajnos, valószínűleg igen.

(#435) asvald

Miért szeretnéd visszaállítani? mert persze megoldhatjuk, hogy legyen egy unroot menüpont is, ezért kérdezem. :)

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#438) direwolf válasza kelzsoca (#429) üzenetére


direwolf
őstag

A felső réteget lehámoztam már a beüzemelés után. Az alsó elvileg touchscreen védő, az nem akadályozhatja a kapacitás átvitelt. Vagy tévedek?

Amúgy LG F6-omon "komoly" 750Ft-os "fólia" van, és nem okozott még használati problémát.

Még annyi, hogy direkt forszírozott teszteknél perfekt működik a touch, csak néha, játékok közben mintha belassulna az érzékelés, vagy nem tudom. Nehéz ezt megfogalmazni, leginkább olyan mint a PC-n mikor lagol a játék.

[ Szerkesztve ]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#439) tracky914


tracky914
csendes tag

Sziasztok,

pár napja vettem meg első WayteQ termékemet, 8Q tablet személyében. Úgy összességében nagyon meg vagyok vele elégedve, de van pár zavaró tényező:
- Terméket védő fólia utána a kijelzővédő fóliát is le kellett szednem, ugyanis nem érzékelte az érintéseimet ezért úgy tűnt, mintha laggolna a gép. Ráadásul miután leszedtem a fóliát, sokkal élénkebb lett a kijelző.
- Erősebb hw ellenére nem annyira fluid a rendszer, mint a hasonló áru Lenovonál, viszont a játékok közben semmi akadást nem tapasztaltam.
- A legkisebb hangerő túl hangos, a legnagyobb hangerő túl halk. MTK-s alkalmazások nem ismerik a SoCt, így a hangszóró hangerejét nem tudtam feljebb venni (20-30% emelés már jó lenne).
- Firefox nem tudja lejátszani a videókat a böngészőben, mintha valami grafikus driver hiba lenne, Chrome/Operánál meg az a probléma, hogy ha elindítok egy videót, teljes képernyőre teszem és közben állítom a hangot, akkor az alsó háromgombos navigációsáv feljön és eltakarja a videólejátszó kezelőfelületét, így nem tudok benne tekerni, megállítani stb. Csak akkor lehet újra előcsalogatni, ha nyomok egy visszát és újra teljes képernyőre teszem. Ez nagyon zavaró. A legjobb az lenne, ha az indavideoo/vid.to stb. videókat a böngészőből egyenesen a Mx player nyitná meg, de Chromeban és az Operában nincs ilyen funkció, a Firefox meg behal, ha videót akarok megnyitni.

Ezen hibák ellenére nagyon meg vagyok elégedve a tablettel, össze van rakva, szép a kijelzője, az akkumulátoros üzemideje is nagyon jó (nálam is előjött az akkumulátoros bug, ha elérem a 10%-ot, akkor fél percenkét merül 1%-ot, addig teljesen jól jelzi ki az értéket, de ez annyira nem zavaró), a 8' pedig tökéletes dokumentumok olvasásához. OTG-re bármit dugtam, mindent látott (netes sticket nem próbáltam). A root is gyerekjáték volt, hála Kelzsocának.

(#440) zulumonkey


zulumonkey
csendes tag

Üdv, segítségre lenne szükségem!

Két napja vásároltam a készüléket.
Nagyon jó kis készülék, ár / érték arányban teljesíti az elvárásokat.
( Már 5-6 android tablet megfordult a kezem alatt kisebb nagyobb időre. )

A következő történt, amivel még eddig sosem találkoztam.
Készülék hálózati töltésre került 17% körül majd lement alvó állapotba...

Később (20-30 perc után,) szerettem volna "felébreszteni" érintéssel, de semmi. Abszolút! :_(

Kikapcsoló gomb, hangerő gomb természetesen működik, így kikapcsolni, bekapcsolni azt lehet ugye....
probáltam:
1, újraindítani - semmi hatás
2, kikapcsolni pár perc várás újra be - semmi hatás
3, akkor kikapcsolt állapotban feltöltöttem 100%ra (fény kéken világít fullon) 1, 2, újra de után is semmi
4, Akkor úgy voltam vele, hogy jöhet a factory reset, az majd visszahozza a touchot.
De NEM...
Factory reset után sincs touch érzékelés....

Most vihetem vissza a boltba? - épp nov1, így majd hétfőn....

Esetleg valaki járt már így,
vagy van erre megoldás....

- legyen szíves jelezzen, köszönöm előre is nagyon!

Norb

[ Szerkesztve ]

(#441) montezuma válasza zulumonkey (#440) üzenetére


montezuma
tag

Nekem is egyszer volt ilyen, én is elvesztettem a hitemet, ugyanígy villogott a kék led a töltés után.
Mintegy 10 másodpercig nyomtam folyamatosan a bekapcsoló gombot, attól megjavult. Ez alatt nem volt töltőn. De lehet, hogy Te ezt nevezed factory resetnek, akkor már próbáltad.

(#442) luckyman


luckyman
aktív tag

Sziasztok.
Mivel nincs 7q topic és technikailag majdnem megegyezik a két gép, bátorkodom itt segítséget kérni.
A lányom felrakott már egy csomó játékot a 7q-ra. A 2 GB helyből még van pár MB, de a 4 giga "USB" tárból egyetlen bit sincs. Én nem értem a két hely közötti összefüggést, meg úgy általában az egész androidot. A lényeg, hogy a fájlkezelőjével akartam törölgetni az "USB" tárhelyről, de nem tudom, hogy mit, mert egyetlen könyvtár sem óriási, csak néhány max. MB. Mit kéne csinálnom, hogy kéne helyet felszabadítani? Nincs rootolva, teljesen gyári.
Köszi.

(#443) cappa72 válasza luckyman (#442) üzenetére


cappa72
nagyúr

Igaz nincs topikja külön, de van egy duál topik, és ott van egy link, ami alapján lehetőség van az átparticionálásra.
Viszont az tudni kell, hogy az USB-tár az nem a programok telpitésére szolgál.
A teleptési hely a "belső tárhely". Az UDB-tár a "belső SD tárhely" (FAT fájlrendszerrel), és van a külső SD kártya, ami ténylegesen SD kártya megnevezésű.
Egy "6-0" átparticionálást választva eltűnik az UBS tár és csak az SD lesz.
Előtte azonban az USB tárhely tartalmát le kell mentened.
Illetve ha megcsinálod, akkor az összes addigi adatod elvész. (Ez azért van, mert a gyári recoveryben nem lehet menüpontokat kiválasztani. Igaz, van már előrelépés módositott recovery ügyben, de nem kiforrott, ezért nem tettem publikussá).

Mindenképpen olvasd el a hozzá tartozó leirást, akár többször is, mert a saját adatok elvesztése nem kis hátrány.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#444) direwolf válasza tracky914 (#439) üzenetére


direwolf
őstag

Nálam mennek a videok a FF-ben. Nem MX-ben nyitom meg, hanem engedélyezem a Flash plugint, amikor megkérdi.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#445) luckyman válasza cappa72 (#443) üzenetére


luckyman
aktív tag

Köszi szépen, de nem akarok bíbelődni az átalakítással, egyszerűen nem tudom, mitől van tele a 4 giga usb és mit takarítsak? Csak a kislányom használja, ő meg csak a play áruházból töltöget és telepít, tehát minden megy magától, nem választja a telepítés helyét. Erre van megoldás, vagy root kéne, esetleg gyári visszaállítás? Tanácstalan vagyok. Rajta van a skype is, anyám pc-én találkoztam hasonlóval, gondolom ott is a skype volt a felelős a rendszerpartíció telítődéséért. Lehet, hogy itt is?

(#446) cappa72 válasza luckyman (#445) üzenetére


cappa72
nagyúr

Most akkor nem egészen értem.
Az előbb 2GB-os tárhelyről beszéltél, most a 4GB-os tárhelyről.
Most akkor melyik?

A 4GB-os helyre a programok esetleges kiegészitő fájljai mennek - ha épp van olyan -, tehát lehet, hogy pár játék nagyobb kiegészitő fájljaitól lehetett esetleg tele teljesen.
A felhasználótól függ, hogy arról mit töröl.
De ezt a már emltett dualtopikban kellene megbeszélni, mert nem a 8Q-hoz tartozik.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#447) tracky914 válasza direwolf (#444) üzenetére


tracky914
csendes tag

Nálam nincs flash, nem kell. Enélkül is kéne működnie..

[ Szerkesztve ]

(#448) direwolf válasza tracky914 (#447) üzenetére


direwolf
őstag

Az indavideo flash-t használ, és szerintem gyárilag van a romban, mert én külön nem telepítettem. A FF mikor betöltődik az oldal, a video helyén kirakja, hogy tapizd, ha engedélyezed a bővítményt. Rányomtam, és ment. Fullscreenen is.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#449) direwolf válasza direwolf (#425) üzenetére


direwolf
őstag

Sajnos nem használt a battery.stat törlés, tegnap 60%-tól 5-10 másodpercenként merült 1%-ot kikapcsolásig úgy, hogy a CPU szinte 0%-on dolgozott :( Érdekes, hogy ez a jelenség csak akkor jön elő, ha nem egyenletes a terhelés, sokat áll a tablet.

[ Szerkesztve ]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#450) tracky914 válasza direwolf (#448) üzenetére


tracky914
csendes tag

Gyárilag fent van a flash, de én letöröltem, mert nem kell. Lehet, akkor visszarakom és kipróbálom úgy. Anélkül is kéne mennie, mert ilyenkor mp4-et gyárilag lejátssza a böngésző.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  WayteQ xTAB-8Q
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.