Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  WayteQ xTAB-8Q

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-18 11:36:52

LOGOUT.hu

WayteQ xTAB-8Q

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) Gameboy77


Gameboy77
aktív tag

Üdv. Mindenkinek!

Ma reggel óta nyomkodok egy ilyen gépet,és azt kell mondjam,hogy tetszik,bár valóban furcsa fogást nyújtanak a markáns élek amik a készülékházat határolják.Erre némiképp gyógyír a gyári tok,ami jó minőséget képvisel.

MX Player-rel nagyon jól működik a lejátszás egy 32gb-os usb3-as pendrive-ról.

Az üzemidőről még nem tudok nyilatkozni,de bízom benne,hogy hozza az általatok írtakat.

Köszönet a sok hasznos okosságért amit a közösségért tesztek.

(#252) thetan válasza Gameboy77 (#251) üzenetére


thetan
aktív tag

Igen, ár értékben nagyon jó, és ha kész lesz a külső SD kezelése akkor verhetetlen ennyi pénzért

WayteQ xTAB-70w ; ZTE Blade ; WayteQ T5H; Wayteq xBook-60FL; WayteQ xTAB-8Q; XIAOMI REDMI NOTE 2

(#253) kelzsoca


kelzsoca
félisten

Elkészült a 6:0-ás módosítás is, a blogban a cikk frissült.

Talán ez lesz az a módosítás, amit sokan vártatok, hogy mindenki képbe kerüljön, egy kis alapozó előtte:

A készülékben található NAND fel van osztva több részre (partícióra) a lényeg hogy a belső tárhely, ahová az utólag telepített alkalmazások települnek általában minden készüléknél kis tárterület, ez esetben itt 1GB-ról beszélünk, ez a partíció a /data

Létezik egy bizonyos belső tárhely is (/sdcard) ez jelen esetben 5GB méretű, és arra hivatott, hogy a készüléket külső micro SD kártya nélkül is tudjuk használni, ezt szokták belső "sd kártya"-ként is emlegetni.

Az alkalmazások teljesen vagy részben használhatják az /sdcard tárhelyet, ami fixen 5gb méretű ennél a készüléknél, tehát mondhatjuk nem valami sok.
Illetve lehetőség van manuálisan átmozgatni a belső sd kártyára bizonyos alkalmazásokat is.

A lényeg: ennél a módosításnál a belső sd kártyát megszüntetve, annak tárterületét hozzáadva a /data-hoz kapunk 6GB-os tárhelyet, ahová így már számtalan alkalmazás elfér, illetve a külső micro SD-kártyát használhatjuk úgy mintha az a belső tárterülete lenne a készüléknek, így akár 32-64Gb-al is megtoldhatjuk a tárhelyünket, amit a rendszer a későbbiekben használni tud.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#254) Looserke válasza kelzsoca (#253) üzenetére


Looserke
őstag

Isteni! :C

Egy kérdés. Ha a belső SD átparticionálásra került és a teljes összevonást választottuk, ha esetleg jön egy új rendszer frissítés, okozhat-e ez galibát?

(#255) direwolf válasza kelzsoca (#253) üzenetére


direwolf
őstag

Köszönjük a remek modot! :R

A 6:0-s módosításkor a FR és reboot alatt már bent kell lenni a külső sd-nek? Illetve ha így használom a rendszert, nem okoz gondot ha usb-n rádugom a pc-re? Ha jól tudom ilyenkor lemountolja az sd-t.

Bónusz kérdés: a multiuser modot direkt nem raktad bele a csomagba? :)

[ Szerkesztve ]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#256) kelzsoca válasza direwolf (#255) üzenetére


kelzsoca
félisten

A 6:0-s módosításkor a FR és reboot alatt már bent kell lenni a külső sd-nek?

Célszerű a mod elvégzése előtt behelyezni egy erre a célra elkülönített micro SD kártyát.

Illetve ha így használom a rendszert, nem okoz gondot ha usb-n rádugom a pc-re? Ha jól tudom ilyenkor lemountolja az sd-t.

Igen, jól tudod, lemountolja a belső tárhelyet, mint ahogyan azt gyári állapotban is megteszi, az ilyenkor a belső tárhelyre áthelyezett alkalmazások, ha éppen futnak akkor bezáródnak, illetve eltűnnek az app draweből is, tehát nem látszanak, amíg aktív a csatolás PC felé.
Ez problémát nem okoz, a rendszer ilyen esetben fel is hívja a user figyelmét hogy alkalmazások záródhatnak be, ha mountolja a belső tárhelyet.

ui: a multiuser... nem direkt maradt ki, természetesen pótolni fogom, köszönöm hogy szóltál.

(#254) Looserke

Nincs gond, mert lekövetjük a módosításokat. ;)

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#257) Toma


Toma
tag

Először is köszi a munkát amit ebbe a progiba fektettél! Neki is álltam volna megcsinálni a dolgot,de nekem nem jelenik meg az eszköz az eszközkezelőben ilyenkor mit tudok tenni? Egy pillanatra felvillant az általad leírt MT65xx.. de aztán eltűnt.

(#258) Toma


Toma
tag

Ezt látom.Van egy HTC android interface az eszközkezelőben ugyan, de az nem az aminek lennie kell.A tableten kívül nincs készülék csatlakoztatva.

(#259) kelzsoca válasza Toma (#258) üzenetére


kelzsoca
félisten

Üdv!

Pedig az lesz az, tehát eddig rendben van, a menü pedig azért nem jelenhet meg szerintem, mert a tableten nem engedélyezted a felugró popup ablakban az usb hibakeresést.
Próbáld meg azt hogy leválasztod a pc-t és a tabletet, majd újra csatlakoztatod elindítod a kis alkalmazást, majd figyeled a tablet képernyőjét a popup ablak miatt.

ui: közben frissült a program és a leírás is, multiuser menüpont hozzáadva. :)

https://vertigostore.eu

(#260) Toma válasza kelzsoca (#259) üzenetére


Toma
tag

Rendben, próbálkozom! Köszi!

(#261) thetan válasza kelzsoca (#253) üzenetére


thetan
aktív tag

Telepítettem az új recoverit is feltettem a a Factory reset-nél nekem failed-et ir ki.

Mit csináljak?

WayteQ xTAB-70w ; ZTE Blade ; WayteQ T5H; Wayteq xBook-60FL; WayteQ xTAB-8Q; XIAOMI REDMI NOTE 2

(#262) Toma válasza Toma (#260) üzenetére


Toma
tag

Itt látszik a tablet, de az eszközkezelőben semmi.Hibaelhárítást kér.

[ Szerkesztve ]

(#263) thetan válasza Toma (#262) üzenetére


thetan
aktív tag

Nekem se látszik semmi az eszközkezelőben. Inditsd el a mod programot, és ha a megfelelő dos ablak fogad, akkor minden rendben elvileg

WayteQ xTAB-70w ; ZTE Blade ; WayteQ T5H; Wayteq xBook-60FL; WayteQ xTAB-8Q; XIAOMI REDMI NOTE 2

(#264) thetan válasza kelzsoca (#253) üzenetére


thetan
aktív tag

nem merem addig restartolni a készüléket, mig ez a Wipe dolog nincs rendben. Failed-et ir ki, és most nem tudom hogy folytassam

[ Szerkesztve ]

WayteQ xTAB-70w ; ZTE Blade ; WayteQ T5H; Wayteq xBook-60FL; WayteQ xTAB-8Q; XIAOMI REDMI NOTE 2

(#265) cappa72 válasza thetan (#264) üzenetére


cappa72
nagyúr

Azért ír ki failed-et, mert már a factory reset után nincs belső sd, de keresné.
Jó lesz.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#266) thetan válasza cappa72 (#265) üzenetére


thetan
aktív tag

Igen. Csináltam egy rendszer mentést, majd restartoltam és minden pöpec!!

Most már fullos a kicsike! Na ezért a technikai segítségért vettem meg a wayteq-t amit Tőletek itt kapunk (alul látható hogy tele vagyok wayteq kütyükkel, de nem azért mert fan vagyok, hanem mert van segitség :K )

Nagy köszönet a munkátokért! :R

WayteQ xTAB-70w ; ZTE Blade ; WayteQ T5H; Wayteq xBook-60FL; WayteQ xTAB-8Q; XIAOMI REDMI NOTE 2

(#267) direwolf válasza kelzsoca (#259) üzenetére


direwolf
őstag

1000 köszönet! :R

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#268) thetan


thetan
aktív tag

Sziasztok!

Mióta a külső SD kártyát beállítottam, nem tudok letölteni alkalmazásokat.

Például az Asphalt 7 , majd kiváncsiságból megvettem a Play-ról az Imperium Galactica-t azt sem lehet letölteni mert 491 -es hibakódot ir ki. Az interneten azt irták, hogy ilyenkor törölni kell az accountot,a tabletről, majd reboot után ujra bejelentkezni. De ez sem segít. Korábban ilyennel nem találkoztam

Tud valaki segíteni mi lehet a baj?

[ Szerkesztve ]

WayteQ xTAB-70w ; ZTE Blade ; WayteQ T5H; Wayteq xBook-60FL; WayteQ xTAB-8Q; XIAOMI REDMI NOTE 2

(#269) Looserke válasza thetan (#268) üzenetére


Looserke
őstag

mit értesz az alatt hogy beállítottad?

(#270) cappa72 válasza thetan (#268) üzenetére


cappa72
nagyúr

A play-nél töröld a cache-t.
Alkalmazások -> play áruház -> adatok törlése, gyorsítótár törlése.
Utána mennie kellene.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#271) thetan válasza cappa72 (#270) üzenetére


thetan
aktív tag

Nem megy. Sőtt megcsináltam ezt is:

Go to system settings>> Accounts>>Google>>Remove your Gmail account (the account that is synched with Google Play Store)
Now from settings>>Apps>>All> Force stop, Clear data and cache for Google Play Store, Google Service Framework and Download Manager
Reboot your device.
Now again go to settings>> Accounts>>Google>>Add your Gmail account
Rerun Google Play Store and update or install your app.

Nem volt jó., majd ezt is:

Reboot into recovery
Wipe cache partition
Go to Advanced >> Wipe Dalvik Cache
Now go back and Reboot system
Rerun Google Play Store and update or install your app.

és még most sem jó

WayteQ xTAB-70w ; ZTE Blade ; WayteQ T5H; Wayteq xBook-60FL; WayteQ xTAB-8Q; XIAOMI REDMI NOTE 2

(#272) thetan válasza Looserke (#269) üzenetére


thetan
aktív tag

mármint átparticionáltam lásd korábban

WayteQ xTAB-70w ; ZTE Blade ; WayteQ T5H; Wayteq xBook-60FL; WayteQ xTAB-8Q; XIAOMI REDMI NOTE 2

(#273) kelzsoca válasza thetan (#272) üzenetére


kelzsoca
félisten

Hamarosan ránézek.

https://vertigostore.eu

(#274) thetan válasza kelzsoca (#273) üzenetére


thetan
aktív tag

A kisebb dolgokkal nincs gond, most feltettem a Mass Effekt - et és annál jó (itt igaz hogy utólag tölti le az állományt)

WayteQ xTAB-70w ; ZTE Blade ; WayteQ T5H; Wayteq xBook-60FL; WayteQ xTAB-8Q; XIAOMI REDMI NOTE 2

(#275) thetan válasza kelzsoca (#273) üzenetére


thetan
aktív tag

A The Dark Knight Rises (amit szintén megvásároltam korábban) sem lehet telepíteni :O Ugyhogy nem tudom mi van

[ Szerkesztve ]

WayteQ xTAB-70w ; ZTE Blade ; WayteQ T5H; Wayteq xBook-60FL; WayteQ xTAB-8Q; XIAOMI REDMI NOTE 2

(#276) kelzsoca válasza thetan (#275) üzenetére


kelzsoca
félisten

Rendben köszi, tárhely kezelési, vagy jogosultság problémára gondolok, nézem mi lehet a gond.

https://vertigostore.eu

(#277) khalox válasza thetan (#275) üzenetére


khalox
őstag

Próbáltad úgy telepíteni, hogy kiveszed az SD kártyát?

(#278) thetan válasza khalox (#277) üzenetére


thetan
aktív tag

Most Az SD kártya a belső tárhely, ugy lett átalakítva. Igy lehetett az 5 Gb - ból 32

WayteQ xTAB-70w ; ZTE Blade ; WayteQ T5H; Wayteq xBook-60FL; WayteQ xTAB-8Q; XIAOMI REDMI NOTE 2

(#279) khalox válasza thetan (#278) üzenetére


khalox
őstag

Értem, csak az alapján kérdezem, amit kelzsoca írt a (#253)-ban. Ha kiveszed a kártyát, akkor csak a /data tárhely marad, így arra kellene települnie annak, amit felraknál. Utána át tudod mozgatni az alkalmazást a külső kártyára, ha újból felmountoltad a telepítés után.
Lehet, hogy félreértek valamit, de én erre gondoltam.

(#280) Looserke válasza khalox (#279) üzenetére


Looserke
őstag

vagy alapértelmezett telepítési helynek a belsőt megadni?

(#281) thetan válasza khalox (#279) üzenetére


thetan
aktív tag

Ha kiveszem az SD kártyát azonnal hibaüzenetet ir ki a letöltés elején

WayteQ xTAB-70w ; ZTE Blade ; WayteQ T5H; Wayteq xBook-60FL; WayteQ xTAB-8Q; XIAOMI REDMI NOTE 2

(#282) kelzsoca válasza khalox (#279) üzenetére


kelzsoca
félisten

Tehát összegezve, ha valaki most kapcsolódik be a sztoriba, a készülék rendben van, minden alkalmazás, legyen az játék vagy bármi más gond nélkül telepíthető a készülékre gyári állapotban.

Amiről itt most a beszélgetés folyik, az pedig annyi lenne hogy rendszerszintű módosításokat végeztünk, aminek a lényege hogy a belső sd kártyát, mint olyat megszüntettük (a külső sd kártya veszi át a helyét) a felszabaduló helyet hozzáadtuk a /data partícióhoz, és a külső micro sd kártyát fogtuk be elsődlegesként, amit a rendszer használni tud, így akár 32-64GB-al is tudjuk növelni a készülék tárhelyét, ami fontos hogy ezt a tárhelyet a rendszer és az utólagos alkalmazások is ki tudják használni, ha csak simán módosítás nélkül beteszünk egy tetszőleges micro sd kártyát a készülékbe az csak tárolóként fog működni.

A probléma most azokkal az alkalmazásokkal van, amik kiegésző adatot telepítenének a "belső sd" kártyára, itt próbálok rájönni mivel van a probléma.

https://vertigostore.eu

(#283) mikersz1


mikersz1
senior tag

Valaki tudna dobni videóról linket, amiben nyomkodják a tabletet? Amíg nem tudom személyesen megnézni, addig meglesném neten, csak az a gond, hogy nem igazán találok videót..

(#284) khalox válasza kelzsoca (#282) üzenetére


khalox
őstag

Mivel itt végre megpróbálja valaki értelmesen leírni, mi történik az Android külső/belső SD-kártya kezelésével, ezért figyelek nagyon...
Amit eddig megértettem, az az, hogy
- a 4.4 a külső SD-re nem hagy mást rakni, csak adatot, és egy app ott is csak a saját mappájába írhat.
- ehhez - gondolom - kell az SD kártyán egy megfelelő fájlrendszer, ami nem mindegy, hogy mi.
- emiatt sokan anyáztak a felhasználók, de root joggal, valamint az SD-kártya elérésének a jogosultságait "kijavítva" (SD-fix app), utána a link2SD vagy hasonló cuccal ott folytatták, ahol abbahagyták.
- rendszerszinten talán nincs is olyan függvény, amivel egy alkalmazás egyértelműen el tudná dönteni, hogy hol van, - vagy van-e - az external SD-nek csatolási pontja(?).

Ha jól értem, ti most arra törekszetek, hogy ezzel ne kelljen szívni.

Ami még nem teljesen világos, az, hogy azok a készülékek, amikben eleve nem volt felosztva a belső tárhely (emulált /sdcard csatolási ponttal?), azok elvileg akkor pont hasonlóan kezelik ezt a problémát, ami itt is készülne?

Őszintén örülnék, ha megtévedt lépteimet a helyes irányba terelhetném - és kijavítanád, amiben tévedek -, mert ez meglehetősen bosszant az Androidos készülékekben.

(#285) thetan válasza kelzsoca (#282) üzenetére


thetan
aktív tag

Így van. A Tablet alapesetben tökéletesen működik, és véleményem szerint az ár értékében verhetetlen.

Az átalakítással még jobban kiszélesedik a használhatósága, mert az uj android rendszer nem teszi lehetővé Az SD kártyára a telepítést. Ennek a megoldására történik az átalakítás, és emiatt merültek fel a fenti problémák.

Azonban ha sikerült teljesen kiküszöbölni az igy felmerült hibákat tényleg verhetetlen lesz a készülék.

WayteQ xTAB-70w ; ZTE Blade ; WayteQ T5H; Wayteq xBook-60FL; WayteQ xTAB-8Q; XIAOMI REDMI NOTE 2

(#286) mrkatona válasza thetan (#285) üzenetére


mrkatona
tag

Szerintem mielőtt bárki nekiáll piszkálni a gépét jó ha tisztában van vele,hogy a garit bukja ilyenkor.

(#287) zoli03 válasza mrkatona (#286) üzenetére


zoli03
őstag

Másik topikban volt róla szó, hogy a WayteQ-nél nem bukod a garanciát akkor sem, ha nem állítod vissza gyári állapotba (root, átpartícionálás). De vissza lehet állítani gyári állapotba minden gond nélkül.

(#288) direwolf válasza mrkatona (#286) üzenetére


direwolf
őstag

Ez bullshit, már megbocsáss. Még soha egyetlen eszközről sem hallottam amit azért dobtak volna vissza, mert szoftveresen módosították :)

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#289) kelzsoca válasza mrkatona (#286) üzenetére


kelzsoca
félisten

Igen, ez általában így van, de nem a WayteQ eszközök esetén.

Tehát azon módosítások amit közzé teszünk nyugodtan használhatóak, nem járnak garancia megvonásával. :)

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#290) direwolf válasza kelzsoca (#289) üzenetére


direwolf
őstag

Igazából csak almáék meg talán samuék ilyen szarrágók, sony és lg tuti nem foglalkozik azzal mi van a készüléken, kapásból tolnak egy gyári fw-t rá a szervizben. Ha nem indul, kuka :)

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#291) kelzsoca válasza direwolf (#290) üzenetére


kelzsoca
félisten

Van még pár cég (zte, sony stb..) szóval nem volt alaptalan a féltés, de itt tényleg nem kell ettől tartani.

https://vertigostore.eu

(#292) mrkatona válasza kelzsoca (#291) üzenetére


mrkatona
tag

Több cég is von meg garanciát szoftveres buzerálás esetén. A wayteq akkor nem ilyen. Köszönjük az infót. Akkor én is rootolom az enyémet.

(#293) zoli03


zoli03
őstag

NTFS-re formázott memóriakártyát hogyhogy nem ismeri fel? FAT 32-t igen, de így nem tudok 4 GB-nál nagyobb fájlt rámásolni.

(#294) cappa72 válasza zoli03 (#293) üzenetére


cappa72
nagyúr

Úgy ahogy a windows sem kezeli alapesetben az ext fájlrendszereket, csak a saját, hozzá nőtt fájlrendszereket.
Ugyanígy a Linux alapú android is a saját fájlrendszereit ismeri alapesetben - ne tekints elvárásként az alap ntfs támogatásra.

De megtanítható mindegyik a másik fájlrendszerének kezelésére.

Több megoldás is létezik:
- vannak külsős programok, amik exFAT-et kezelnek (én ezt nem próbáltam)
- ext2-re fomázott másodlagos partíció az SD kártyán, link2SD-vel csatolva is jó lehet.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#295) thetan válasza zoli03 (#293) üzenetére


thetan
aktív tag

én is ezzel küszködtem ( korábbi hozzászólásaimban irtam is) pendrive re másolt nagy méretű filmet (NTFS vagy akár exFAT) nem lehet lejátszani sajnos mert nem ismeri fel, azonnal felajánlja a tablet a formázási lehetőséget- és nem találtam megoldást :(

[ Szerkesztve ]

WayteQ xTAB-70w ; ZTE Blade ; WayteQ T5H; Wayteq xBook-60FL; WayteQ xTAB-8Q; XIAOMI REDMI NOTE 2

(#296) Looserke válasza thetan (#295) üzenetére


Looserke
őstag

(#297) kelzsoca


kelzsoca
félisten

A tárhely csere probléma megoldva, a blogban a letöltési link frissült.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#298) Looserke válasza kelzsoca (#297) üzenetére


Looserke
őstag

Köszönjük! A fentebb említett NTFS, exFAT problémára nincs valami gyógyíred? :)

(#299) Toma


Toma
tag

Köszi Kelzsoca! Fogalmam sincs, hogy a fenébe érthetsz ilyenekhez? :)
Akkor most ez már hibátlan, az előző probléma szempontjából? Ha ezt most megcsinálom és pár hét múlva teszek a 8Q-ba egy nagyobb 32 Gb-os SD kártyát...akkor azt minden további nélkül megtehetem, nem fog gondot okozni? Illetve kell-e valamit futtatnom az esetben, ha megtörténik a kártyacsere? Köszönöm!

(#300) Toma


Toma
tag

Megcsináltam én is, köszönöm a lehetőséget! Most fogom tesztelni.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  WayteQ xTAB-8Q
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.