Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  WayteQ xTAB-8Q

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-18 11:36:52

LOGOUT.hu

WayteQ xTAB-8Q

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) Pferi válasza HBO2 (#649) üzenetére


Pferi
senior tag

Kb. nekem is igy tölt, nem hiszem hogy gond lenne.

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#652) bmrk


bmrk
csendes tag

Pont most akartam kérdezni ezt :) 3 óra alatt 5% -> 80% ...ez nem valami biztató...

(#653) montezuma válasza bmrk (#652) üzenetére


montezuma
tag

Nálam is 6-8 óra a töltés, talán 10 is. Ez nem gyors, de nem is gond.

(#654) Szigma70 válasza montezuma (#653) üzenetére


Szigma70
addikt

Hány Ah-ás az a töltő?

Mikor már azt hiszed majdnem, akkor épphogy

(#655) montezuma válasza Szigma70 (#654) üzenetére


montezuma
tag

Az eredeti: 2A 5V. Azzal 6-8 óra. De a 10 órát valóban lehet, hogy az 1 amperessel mértem . . .

(#656) Szigma70 válasza montezuma (#655) üzenetére


Szigma70
addikt

2A-es töltővel egy 4000Ah-körüli akkut max 3 óra alatt fulra kellene tudni tölteni. És ebben már benne van a töltőelektronika silányságának utolsó egy órás tökölődése is. Az hogy mind ezt itt 6 óra alatt viszi végbe, az felettéb érdekes.
Mivel itt nem a töltőben van az elektronika hanem az akkuban, vagy még inkább a tabban, így egy töltőfej cserével meg sem úszható. Bele kell törödni, hogy ez ilyen lett :Y

Próbáld meg kikapcsolt állapotban tölteni

Mikor már azt hiszed majdnem, akkor épphogy

(#657) montezuma válasza Szigma70 (#656) üzenetére


montezuma
tag

A kikapcs. jó ötlet, lehet, hogy háttérben futnak közben energiazabáló reklám processzek, WiFi, stb., azok merítik.
Ma éjjel kikapcs., aztán meglátjuk.
Egyébként szoktam 8 órát aludni, úgyhogy nem gond . . . :).

(#658) HBO2


HBO2
tag

Nektek hogy viszi a Real racing 3-at? Nekem szaggat zene alatta meg néha a kép is.
Most vagy az 1GB ram kevés neki vagy attól lehet lassú hogy a mircro sd-n vagy és az nem olyan gyors mint a belső tároló?

Asus K53-TA - iPhone 6s plus 64 GB - WayteQ xTAB-8Q

(#659) direwolf válasza HBO2 (#658) üzenetére


direwolf
őstag

Attól szaggat, hogy 1280x800-as képet kell megjeleníteni. 10 éve az átlag PC ennek a felbontásnak a negyedét tized ilyen részletességgel se tudta gyorsabban.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#660) HBO2 válasza direwolf (#659) üzenetére


HBO2
tag

Igen erre én is gondoltam, de van még itt egy samu tab 4, amiben Adreno 305 van és majdnem akadás mentesen viszi ugyan ezt a kijelzőfelbontást.

Asus K53-TA - iPhone 6s plus 64 GB - WayteQ xTAB-8Q

(#661) direwolf válasza HBO2 (#660) üzenetére


direwolf
őstag

Akkor vagy a RAM mérete, vagy a sebessége (inkább utóbbi) lehet a szűk keresztmetszet.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#662) montezuma válasza direwolf (#661) üzenetére


montezuma
tag

Letöltöttem ès eljutottam a 2 szintig, nálam nem akad,csak néha egy kicsit, amikor beérek a célba.De verseny közben nem.

(#663) Szigma70 válasza montezuma (#657) üzenetére


Szigma70
addikt

Most töltöttem a G-padomat, 16%-ról 2h35m alatt lett full.

Mikor már azt hiszed majdnem, akkor épphogy

(#664) montezuma


montezuma
tag

Jaj, Kelzsoca, és Tudorok, talán baj van.

1. Már régebben feltettem a TWRP recoveryt, és a partíciót felvittem 6-0 (+SD kártyára). Nem rootoltam.
Ez így frankón működött.

Most, mivel a töltés után lefagy a gépem, és lassan tölt, vissza akartam állítani az alapállapotot, hátha megjavul.

2. Vissza akartam eredetire állítani a partíciókat: nem hagyja, valami röviden megjelenő üzenetben azt írja, hogy valami read-only. Ez valószínű kezelhető,de nem tudtam elolvasni, azonnal eltűnik.

Na ezután még működik, csak resetelt és megjelent a TWRP menü, amiből kiszálltam.

3. Vissza akartam állítani az eredeti recoveryt, de lehet, hogy idegességemben rosszat nyomtam.

Ezekután megjelenik alul egy üzenet: => FASTBOOT mode...
És semmire nem reagál, amit megpróbáltam, kikapcs hosszan, +, -, +és Kikapcs röviden hosszan. Ki se kapcsol . . .

Segítsen, aki tud, lécci. Hogy kell ebből kiszállni?

Kivehetem ebben az állapotban a memória kártyát, hátha az segít? Nem merem.

Kösz, Miklós

[ Szerkesztve ]

(#665) szundybence


szundybence
aktív tag

Rootolni már tudnék, de addig nem fogok neki amíg nem tudnám visszacsinálni. Vagyis ha rootoltam, megcsináltam amit akartam, hogyan zárom le megint? És mi ennek a funkciónak a neve? Unroot?

(#666) HBO2


HBO2
tag

Ezt nem hiszem el, már másodjára tűnik el a google térkép ikonja újraindítás után!
De érdekes, hogy csak az.
Ez mitől lehet?

Asus K53-TA - iPhone 6s plus 64 GB - WayteQ xTAB-8Q

(#667) plömplöm


plömplöm
őstag

Kis számolgatás: a tablet akkuja 16,65Wh, egy 2A-es usb faliadapterből 10Wh vehető ki. Egy liion akksi 1C-s töltése a töltőáramkör beállított precízségétől függően 2-3 óra papíron. Nem tudjuk a tabletben lévő töltőáramkör hatásfokát, azaz hogy a bemenő teljesítmény hány százalékával tudja tölteni az akkut, de ha mondjuk 90%-kal számolunk, akkor a bemenő 10W-ból marad 9W, ami a 16,65W(h)-nak a ~54%-a, azaz az elméleti töltési idő egy teljesen porrámerült akksinál 3,7-5,5 óra. Ha a tablet töltés közben be van kapcsolva, ne adj' isten még nyomkorászva is van, akkor ez az idő persze még hosszabb lesz.

Ér kijavítani engem, ha tévednék... :)

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#668) kelzsoca válasza szundybence (#665) üzenetére


kelzsoca
félisten

Üdv!

Kiegészítem majd a kis programot az unroot lehetőséggel, de a root nem garanciavesztő művelet a WayteQ készülékek esetén.

https://vertigostore.eu

(#669) chiperke


chiperke
csendes tag

Sziasztok!
Egy ideje olvasgatom ezt a topikot és így a 8q-ra esett a választásom. Másfél hete érkezett meg az MM-ből.
Első androidos eszközöm. A rendszert hamar kiismertem. Nagyon szép a kijelzője, kár hogy gyűjti az ujjlenyomatokat. Telepítgettem a Playról. Minden működik rendesen.
A tabletnek microUSB csatlakozó felőli sarkánál nem illeszkedik tökéletesen az alsó és felső burkolat, az USB csatlakozót nehézkesen lehet beledugni. A wifi jelerőssége kiváló, mégis minden kikapcsolás után, általában reggel resetelnem kell a routert és utána minden oké a tablet esti kikapcsolásáig.
(Itt várnám a tanácsotokat!)
Pár napja Kelzsoca blogbéli útmutatása alapján átparticionáltam 6/32 GB arányra a belső tárhelyeket. Nem rootoltam és nem használtam a felkínált többfelhasználói lehetőséget sem.
Az akksi gyorsan tölt, bár még sosem hagytam 40% alá merülni.
Eddig meg vagyok elégedve a készülékkel.
Chiperke

[ Szerkesztve ]

(#670) kelzsoca válasza chiperke (#669) üzenetére


kelzsoca
félisten

Szia!

mégis minden kikapcsolás után, általában reggel resetelnem kell a routert és utána minden oké a tablet esti kikapcsolásáig.

Pontosan mi a hiba?

https://vertigostore.eu

(#671) chiperke


chiperke
csendes tag

Minden este kikapcsolom a tabletet, reggel meg be, és reggel a wifi nem kapcsolódik, hanem azt írja ki, hogy Wpa (ha jól emlékszem) védelemmel ellátva. Erre megadom a jelszót, semmi, ill. kiírja hogy hatókörön kivül, de ha a routert resetelem, automatikusan felkapcsolódik a hálózatra, jelerősség kiváló.
Napközben nincs vele baj, akkor sem ha alvóban van.

[ Szerkesztve ]

(#672) kelzsoca válasza chiperke (#671) üzenetére


kelzsoca
félisten

Milyen router? illetve jó lenne tudni hogy pontosan milyen védelem van aktiválva a routernél.

https://vertigostore.eu

(#673) szundybence válasza kelzsoca (#668) üzenetére


szundybence
aktív tag

Úgy érted nincs is értelme? :F

(#674) kelzsoca válasza szundybence (#673) üzenetére


kelzsoca
félisten

Nincs nagyon, de ha kell megcsinálom. :)

https://vertigostore.eu

(#675) Szigma70 válasza plömplöm (#667) üzenetére


Szigma70
addikt

"Egy liion akksi 1C-s töltése a töltőáramkör beállított precízségétől függően 2-3 óra papíron".

Egy jó töltőnél, egy átlagos akkunál ez az idő alig 1 óra.
Az 1C töltőáram azt jelenti, hogy egy 2000mAh-ás akkut 2A-el töltünk.
Az újabb, jobb akkuk már elviselik a 2 vagy több C-s töltést is.

Itt vagy a falidugalj nem tud valós 2A-ert, vagy igen gyenge a töltőelektronika a tabban, vagy mindkettő összejátszik.

Mikor már azt hiszed majdnem, akkor épphogy

(#676) chiperke


chiperke
csendes tag

Belkin router:
Biztonság: WPA/WPA2 PSK
Proxy: nincs
IPv4 beállítások: DHCP
Resetgomb hiányában a tápcsatlakozó ki és bedugásával resetelek.

(#677) plömplöm válasza Szigma70 (#675) üzenetére


plömplöm
őstag

javaslom a szakirodalom böngészését a vak lelkesedés helyett.

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#678) kelzsoca válasza montezuma (#664) üzenetére


kelzsoca
félisten

Bocs, elfelejtettem válaszolni... :R

Szóval nem túl jó hogy ez történt, mert most 2 lehetőség van:

1. meg kell várni amíg lemerül a tablet magától, majd notmális módon bekapcsolható.
2. szét kell szedni a készüléket, és le kell választani az akkumulátort a pcb-ről.

(#676) chiperke

Routerre gondolok elsősorban, mivel ilyen visszajelzés senkitől nem jött még, tehát a problémával Te vagy az első aki jelentkezik.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#679) Szigma70 válasza plömplöm (#677) üzenetére


Szigma70
addikt

Értem, akkor én a 4000mAh-ás akkuimat nem is töltöm itthon 8A-el, azaz 2C-vel 40 perc alatt. Ha ráérek, akkor 1C-vel 1 óra 10 perc alatt.
:K

Mikor már azt hiszed majdnem, akkor épphogy

(#680) montezuma válasza kelzsoca (#678) üzenetére


montezuma
tag

Kösz, és durván mennyi idő lehet, amíg lemerül?

(#681) Zsolt1


Zsolt1
tag

Sziasztok!
Az aksi hirtelen merülésével kapcsolatban lett valami megoldás? Kezd zavaró lenni, hogy 60%-ról esik be 1-5%-ra 10 perc alatt... :( Egyébként azt kell, hogy mondjam, hogy nagyon jó kis tablet, átlag használat mellett 60%-ig 4 órát bírja bekapcsolt kijelzővel, androidhoz/árkategóriához képest kevés lagg jellemző rá, jó az összeszerelési minősége, stb.

(#682) szundybence válasza kelzsoca (#674) üzenetére


szundybence
aktív tag

Nézd, én azt hittem eddig, hogy a rootolás azért kell, hogy le tudjak cserélni, illetve be tudjak állítani gyári dolgokat. Gondoltam, ha mindez megvan, jöhet az unroot. Már csak azért is, mert mintha azt olvastam volna, hogy a rootolt készüléket könnyebben feltörik és/vagy fertőzik. Ha az így van, akkor kellene az unroot. Ha viszont ugyanolyan könnyedén fertőzik, akkor valóban értelmetlen. Szóval én nem tudom magam eldönteni, hogy van-e értelme. Inkább kérdezem: Kell az unroot nekem? És ha igen, akkor miért nem? :N

(#683) montezuma válasza kelzsoca (#678) üzenetére


montezuma
tag

Szakasztott, ahogy mondtad. :R :R :R
Reggelre lemerült az akku és normál újraindítottam a gépet. (bekapcs hosszan nyomva).

Köszönöm . . . Szép napot mindenkinek.

(#684) kelzsoca válasza montezuma (#680) üzenetére


kelzsoca
félisten

(#683) montezuma

Látom már reggelre meg is oldódott a probléma. :)

(#682) szundybence

Olyan ez mint asztali pc esetén a rendszergazdai jog, tehát ha root joggal rendelkezel a készülék felett te vagy a "rendszergazda" egyébként csak vendég felhasználó vagy.
A root akkor és azért szükséges ha rendszerszinten bele szeretnél nyúlni az operációs rendszerbe, vagy bizonyos esetekben teljesen mentést készíteni, esetleg lehetnek olyan külső alkalmazások, amik csak rootolt készülékkel indulnak vagy futnak.
Nyilván kevésbé sebezhető az a készülék ami nem rootolt.
Ma kiegészítem a jelenlegi alkalmazást, vagy külön megcsinálom az unroot appot.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#685) montezuma válasza szundybence (#682) üzenetére


montezuma
tag

Tán annyi értelme valóban van, hogy amikor kiirtottad ami nem kell, és unrootoltad, akkor a gyerek, agresszívabb alkalmazás, figyelmetlen felnőtt nehezebben tud valami olyat kiirtani, amit mégis kell.

Viszont ekkor a cleaner sem tudja leállítani, kiirtani azokat a processzeket amit az alkalmazásokkal együtt tolnak rád ezerrel.

Nálunk egy gép soha sincs kész, nem lenne mikor véglegesen unrootolni.

Azt tudom csak elképzelni, hogy havonta egyszer, vagy szükség szerint, nagytakarítás van, és rootban gondosan odafigyelve minden feleslegeset kiirtasz, aztán unroot. Ha ez megéri egyáltalán a macerát.

(#686) kelzsoca válasza Zsolt1 (#681) üzenetére


kelzsoca
félisten

Nem volt időm még ránézni, de valószínűleg nem az akkumulátor dobja el ilyen mértékben a feszültséget, hanem a kijelzés a rossz.

https://vertigostore.eu

(#687) szundybence válasza kelzsoca (#684) üzenetére


szundybence
aktív tag

Ma kiegészítem a jelenlegi alkalmazást, vagy külön megcsinálom az unroot appot.

:C

Nagyon rendes vagy, hogy ilyen önzetlenül, szakszerűen és ráadásul gyorsan megoldod a problémánkat!

:R :R :R

(#688) chiperke válasza kelzsoca (#678) üzenetére


chiperke
csendes tag

Kelzsoca! Igazad van, a routerem volt a ludas. A tablet bekacsolt wifi állapotában a számítógépen a Belkin router setup menüjében restartoltam a routert. Lássatok csodát, azóta folyamatosan, ill. azonnal kapcsolódik a tabletem a hálózatra. :C
Másik: nálam az akkumulátor kijelzője szép folyamatos merülést jelez, legalábbis eddig.

[ Szerkesztve ]

(#689) kelzsoca válasza chiperke (#688) üzenetére


kelzsoca
félisten

Szuper, reméljük nem lesz vele a továbbiakban gond. :)

(#687) szundybence

Már el is érhető a bővített verzió/leírás. :)

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#690) HBO2


HBO2
tag

kelzsoca egy kis segítség kellene az ügyben, hogy egyre több alkalmazás ikonja tünik el a menüben, ez mitől lehet?

Asus K53-TA - iPhone 6s plus 64 GB - WayteQ xTAB-8Q

(#691) zozoka79 válasza HBO2 (#690) üzenetére


zozoka79
tag

de az csak ki-bekapcsolás után igaz?! használsz memóriakártyát?

(#692) HBO2 válasza zozoka79 (#691) üzenetére


HBO2
tag

Ki be kapcs után és van kártya is mert particionálva van 6-0-ra és nem veszem ki soha a helyéről az sd-t.

Asus K53-TA - iPhone 6s plus 64 GB - WayteQ xTAB-8Q

(#693) Pferi válasza HBO2 (#692) üzenetére


Pferi
senior tag

Esetleg próbáld meg egy másik launcherrel, pl a Nova-val.

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#694) HBO2 válasza Pferi (#693) üzenetére


HBO2
tag

Igen ám, de még csak párnapja vagyok android felhaszáló és azt se tudom mi az launcer :)
Egy kis infot tudsz adni róla hogy honnan töltsem le és hogy rakjam fel? Adatvesztéssel jár?

Asus K53-TA - iPhone 6s plus 64 GB - WayteQ xTAB-8Q

(#695) thetan válasza HBO2 (#694) üzenetére


thetan
aktív tag

Rákeresel a Play-on hogy "Nova launhcer" és telepited. Majd inditás után kijelölöd alapértelmezettnek. Ennyi az egész

[ Szerkesztve ]

WayteQ xTAB-70w ; ZTE Blade ; WayteQ T5H; Wayteq xBook-60FL; WayteQ xTAB-8Q; XIAOMI REDMI NOTE 2

(#696) kelzsoca válasza HBO2 (#694) üzenetére


kelzsoca
félisten

Igen, nos lehet hogy a gyári indító (launcher) rakoncátlankodik, és ezért tűnnek el az ikonok a kezdőképernyőről.

A launcher vagy magyarul indító az amivel a legtöbbször találkozol, ő a kiindulási alap, rajta keresztül éred el a gyári illetve telepített alkalmazásokat, meg még pár dolgot.

Letölteni legegyszerűbben a Play áruházból tudsz, ehhez egy gmail-es email címre lesz szükséged, és már használhatod is az áruházat.

Népszerű indítók pl: NOVA launcher, Apex launcher

ui: adatvesztéssel nem jár a csere természetesen.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#697) Zsolt1 válasza kelzsoca (#686) üzenetére


Zsolt1
tag

Rendben, köszi, csak gondoltam rákérdezek, igazából így is bőven használható a cucc, csak most 65%-nál kell elkezdeni keresgélni a töltőt, viszont legalább lehet mutogatni másoknak, hogy még 3-4 nap használat után is több mint feléig van az akku :D

(#698) szundybence válasza kelzsoca (#689) üzenetére


szundybence
aktív tag

Te aztán gyors vagy mint a villám. Ha hazaértem, letöltöm. Köszönöm szépen! :R

(#699) szundybence válasza HBO2 (#694) üzenetére


szundybence
aktív tag

A telefonomon például ezt használom. Igen meg vagyok vele elégedve.

(#700) zozoka79 válasza HBO2 (#694) üzenetére


zozoka79
tag

nekem is eltűntek bizonyos ikonok a gyári launchernél,de elvileg csak azok,amelyikek a memórikártyára vannak telepítve,korábban szó volt erről valamikor.most go launcher van,de nem szoktam sűrűn kapcsolgatni,most újraindítottam,és nem tűntek el ikonok.nekem is van benne egy 8gb-os sandisk.de a fene se emlékszik mely appokat rakosgattam át...

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  WayteQ xTAB-8Q
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.