Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  WayteQ xTAB-8Q

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-18 11:36:52

LOGOUT.hu

WayteQ xTAB-8Q

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) Looserke


Looserke
őstag

Tesztet még nem találtam róla, remélem majd a Mobilarénás srácok is górcső alá veszik hamarosan.

[ Módosította: Qru ]

(#2) Toma


Toma
tag

Már-már azt hittem a tökéletes tablet számomra, de az a fránya 3G kimaradt ebből is, így ha megveszem ebből is lóghat OTG madzagon az USB stick!! :(

[ Szerkesztve ]

(#3) Looserke válasza Toma (#2) üzenetére


Looserke
őstag

Létezik belőle 3G verzió is, legalábbis a CUBE klónjából. Hogy a WayteQ forgalmazni fogja-e azt nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#4) Looserke


Looserke
őstag

Android tablet topikból egy felhasználói vélemény:

”Nos, végül a wayteq xtab 8q gps mellett döntöttem, és pár órás nyomkodás után azt kell mondjam, nagyon jó döntés volt
wifi jól veszi a jelet, a pár óra alatt wifin böngészés, filmezés, játék, youtube, zenehallgatás, fm rádió (!) és szinte minden egyéb funkció használta után kb 84%ra merült le, 1 óra 50perces képernyőidővel, ez azt hiszem elég jó eredmény
az extra szoftverek (mindig tv, fuso, táblamagazin) működnek, de a magazinon kívül minden elérhető bárkinek azt hiszem, így csak a táblamagazin igazán extra, amiben rengetegsok cucc van, nagyon tetszik
képernyője IPS, szép képe van, brutális fényerővel, 1/3on beltéren bőven megfelelő
antutu 19-20 ezer között van valahol, ha érdekel valakit
hátlapi kamera borzalmas, de egész sok beállítás van ahhoz képest, előlapi sem bajnok, skypera sem kifejezetten jó, de legalább van
jó kézben tartani, jó minőségi érzete van (árához képest persze) kicsit talán csúszik (fehér hátlapos)
rendszer gyors nagyon, friss kitkattal, néha egy két akadás van de nem zavaró (appletöltés közben, nyitva 100 program, böngészésből kilépve nagyon picit akadt)
hangszórója egész szépen, hangosan szól, max hangerőn torzít kicsit.”

(#5) Toma válasza Looserke (#4) üzenetére


Toma
tag

Köszi az infot, ha eladtam a 70DCI-met, azonnal veszek egyet, 3G ide, vagy oda! :)

(#6) Looserke válasza Toma (#5) üzenetére


Looserke
őstag

Nincs mit és izgatottan várjuk a személyes beszámolót a készülékről. :)

(#7) Toma válasza Looserke (#6) üzenetére


Toma
tag

Remélem, ez esetben, nem én leszek az első fecske, de megígérem írok egy rövid tapasztalati beszámolót róla, ha megvásároltam a tabletet.

(#8) Biluxzsolt


Biluxzsolt
aktív tag

Hát,én is csak azért várok a vásárlással,hogy valaki mondjon már róla valamit. :B

"Ha három madár lennék,látnám magam felülről,amint magam mögött repülök."

(#9) montezuma válasza Biluxzsolt (#8) üzenetére


montezuma
tag

Az enyém holnap érkezik, majd írok róla.
Nem szoktam játszani, nem ismerem a játékokat, mit kellene kipróbálni, ami érdekel Titeket és ingyen letölthető? Azzal kicsit molyolok majd, hogy legyen azzal is tapasztalat.

(#10) khalox válasza Biluxzsolt (#8) üzenetére


khalox
őstag

Lesz itt majd 8Q tulaj egy egész horda, nem kell izgulni. Ha végre a Wayteq nem tolt el semmit, akkor nem nagyon lesz alternatívája a 8''-es készülékek között.

(#11) Looserke válasza montezuma (#9) üzenetére


Looserke
őstag

Real Racing 3, Asphalt 8 azt hiszem ingyenes. Dead Trigger is ha jól tudom. Ha ezeket jól viszi sok gond nem lehet.

Ami érdekelne, hogy a belső memória fel van-e osztva több partícióra (remélem nem).

[ Szerkesztve ]

(#12) thetan válasza khalox (#10) üzenetére


thetan
aktív tag

valószínűleg ez lesz nekem is a következő tabletem - csak várok még tapasztalatokra

WayteQ xTAB-70w ; ZTE Blade ; WayteQ T5H; Wayteq xBook-60FL; WayteQ xTAB-8Q; XIAOMI REDMI NOTE 2

(#13) apaczko


apaczko
csendes tag

Sziasztok,

Én is fontolgatom a vásárlást, leginkább GPS-t akarok kiváltatni vele és "HTPC"-ként használni.

Ha valakinek van, megtudná irni a véleményét a GPS minőségéről? Lehet hozzá kapni autóskészletet v. illik hozzá valamelyik univerzális tart/töltő?

A fórumban lévő adatlapon nem volt rajta, de máshol azt olvastam, hogy van rajta HDMI kimenet. Ha van rajta, azt probálta már valaki? Azzal bármit webes videót, egyébb vidót le lehet valahogy játszani vele?

És a bónusz kérdés: lehet rá flash-t varázsolni?

üdv és köszi,
Apaczko

(#14) Looserke válasza apaczko (#13) üzenetére


Looserke
őstag

Van rajta HDMI, és pl. dolphin browser tud flasht lejátszani.

(#15) montezuma válasza Looserke (#14) üzenetére


montezuma
tag

Azt megmondaná valaki, hogyan kell lementeni a rendszert rootolás és garanciavesztés nélkül, hogy vissza lehessen állítani adott esetben? Biztos van erre link valahol.

Illetve, milyen programmal tudom meg, hogy a belső memória fel van-e osztva több partícióra? :)

(#16) Looserke válasza montezuma (#15) üzenetére


Looserke
őstag

Recovery nélkül szerintem sehogy, ahhoz meg root kell. Fájl kezelőben látnod kellene hogy fel van e osztva.

[ Szerkesztve ]

(#17) khalox válasza montezuma (#15) üzenetére


khalox
őstag

A 8GB háttértárból megeszik kb. 4-et a KitKat. Ha a maradék kb. 3,9-et egyben látod, akkor nincs felosztva (ez lenne a normális).
Ott tudod megnézni, ahol az előttem szóló is írta.

(#18) mikoljan


mikoljan
tag

Sziasztok,

A minap vásároltam egy ilyen tab-ot, és azt szeretném megkérdezni, hogy gyári vagy forgalmazó "szűz" a kütyü, ha a dobozból való kiemelése, majd bekapcsolása után már egy kész rendszer fogadott és egy 100%-ra töltött akku?
(Vagy ezt a hivatalos dealer végezte el, két app feltelepítése után?)

Köszi előre is!

- - - We Enter Into The Future - - -

(#19) Looserke válasza mikoljan (#18) üzenetére


Looserke
őstag

mit értesz a kész rendszeren?

(#20) mikoljan válasza Looserke (#19) üzenetére


mikoljan
tag

Azt értem, hogy egy varázsló végig vezet a konfiguráláson. (nyelv kiválasztás, gmail, óra, dátum, stb.)

- - - We Enter Into The Future - - -

(#21) montezuma válasza Looserke (#16) üzenetére


montezuma
tag

nincs felosztva, 5.1Gb-t lát egyben, ő azt mondja, USB tár

[ Szerkesztve ]

(#22) Looserke válasza montezuma (#21) üzenetére


Looserke
őstag

ez jó hír, köszi

(#23) Looserke válasza mikoljan (#20) üzenetére


Looserke
őstag

Nem is kéri hogy hozz létre új account-ot, vagy lépj be meglévővel? Be van létetve valamivel a rendszer?

(#24) mikoljan válasza Looserke (#23) üzenetére


mikoljan
tag

Így van, nem kaptam semmi varázslót, hogy állítsak be ezt-azt. A bekapcsolás után nagyjából ugyanaz a kép fogadott, mint az első hozzászólásban található.

Nem volt beléptetve sehova sem. Ha úgy találtam volna, akkor a gyanúm beigazolódott, de így egyelőre informálódok.

- - - We Enter Into The Future - - -

(#25) Toma


Toma
tag

Szerintem, mikor a 70DCI-t kivettema gyári dobozból engem is ez a kép fogadott, semmi beállítási lépéssor!Nem hinném ,hogy ez kirívó..?!

(#26) Biluxzsolt


Biluxzsolt
aktív tag

Legkésőbb pénteken meg kell vennem(ajándék lenne).
Hogy addig valami teszt megjelenjen sok reményem nincs.
De ha valaki,-aki már birtokol egy ilyen készüléket- leírná pár mondatban a tapasztalatait,azt megköszönném. :R

"Ha három madár lennék,látnám magam felülről,amint magam mögött repülök."

(#27) Looserke válasza Biluxzsolt (#26) üzenetére


Looserke
őstag

#4 :K

(#28) montezuma válasza Looserke (#27) üzenetére


montezuma
tag

Egy napja már nyúzom, de nem értek hozzá.

Jó megfogni, viszonylag nehéz, van benne anyag és masszív benyomást kelt.
Kicsit nehéz órákon át kézben tartani a 8"ost, de meg kell szokni, de annyival nagyobb is a kijelző.

Antutu: 19581, még nem játszottam.

Képe megfelelő, tiszta éles, de láttam már jobbat.
OTG kábel működik pendrájvval.

GPS 15 perc alatt nyílt terepen beállt elsőre, aztán szépen követ házak között is.

A hangja közepes, a rádiója nem csúcs
Csak 6 kedvenced lehet a rádióban, ez kicsit furcsa, de a többiben rádió sincs.

Lassulást, lagalést, leállást nem tapasztaltam.

A védő fóliák elég rosszul, pöttyösen vannak rajta, így azt vagy leveszed, nincs pötty, de nincs védelem sincs, egyelőre hagytam.

Védő fóliát nem találtam hozzá, magad vághatsz, ha kell.
Más méret, mint a szokásos 8"osak, valszeg csak a saját tokja jó hozzá, de az kapható, nem drága, nem is túl elegáns.
A hátlapja fehér, az eleje fekete (Panda). A képekről azt gondoltam, fekete.

Amire vettem arra jó, eddig nem bántam meg.

[ Szerkesztve ]

(#29) Looserke válasza montezuma (#28) üzenetére


Looserke
őstag

Köszönjük a beszámolót, ha az időd engedi pár játékot is tesztelj le légyszi (Real Racing 4, Dead Trigger, Asphalt8 stb...)

Köszi! :)

(#30) Toma válasza montezuma (#28) üzenetére


Toma
tag

Köszi, hogy leírtad!

(#31) Biluxzsolt válasza montezuma (#28) üzenetére


Biluxzsolt
aktív tag

Köszönöm én is! Asszem meg is rendelem ma,így péntekre tuti kiszállítják.

"Ha három madár lennék,látnám magam felülről,amint magam mögött repülök."

(#32) Biluxzsolt


Biluxzsolt
aktív tag

Talán még ezt az első nyitó hozzászólásba érdemes lenne betenni.

"...a grafikus feladatok végrehajtásáért pedig egy Mali-450 MP4 felel 600 MHz-es frekvencián."

"...MediaTek MT8127,ez a SoC már azon szűk rétegbe tartozik, ami a HEVC/H.265 kodeket is támogatja, ezáltal adott esetben igazán jól boldogul nagyfelbontású videókkal is..."

"Ha három madár lennék,látnám magam felülről,amint magam mögött repülök."

(#33) Looserke válasza Biluxzsolt (#32) üzenetére


Looserke
őstag

Ha megmondjátok hogyan, akkor nagyon szívesen beleteszem. :D

[ Szerkesztve ]

(#34) khalox válasza Looserke (#33) üzenetére


khalox
őstag

A moderátort kell megkérni, hogy készítsen egy téma összefoglalót az elejére.

(#35) Biluxzsolt


Biluxzsolt
aktív tag

[Itt]a beharangozó.

"Ha három madár lennék,látnám magam felülről,amint magam mögött repülök."

(#36) Looserke válasza Biluxzsolt (#35) üzenetére


Looserke
őstag

remélem teszt is lesz hamarosan

(#37) Biluxzsolt válasza Looserke (#36) üzenetére


Biluxzsolt
aktív tag

én meg azt remélem,hogy jól is szerepel,mert már megrendeltem. Pénteken hozzák. :U

[ Szerkesztve ]

"Ha három madár lennék,látnám magam felülről,amint magam mögött repülök."

(#38) Looserke


Looserke
őstag

kíváncsi vagyok, hogy a CUBE TALK 9X (U65GT) vajon mikor fog WayteQ matricát kapni

(#39) Biluxzsolt válasza Looserke (#38) üzenetére


Biluxzsolt
aktív tag

Lehet soha!
Szerintem az már olyan árban lenne,ahol a Wayteq már nem kíván versenybe szállni.

"Ha három madár lennék,látnám magam felülről,amint magam mögött repülök."

(#40) Looserke válasza Biluxzsolt (#39) üzenetére


Looserke
őstag

210 dollár kínából, szerintem nem lenne vészes ára a tudásához képest, a WayteQ Tab 9-is azt hiszem 50-60 körül kezdett árban

(#41) Biluxzsolt válasza Looserke (#40) üzenetére


Biluxzsolt
aktív tag

ez,minimum 69900-ft lenne az tuti.De ne legyen igazam. :)

a 150 dolláros Thalk 5h is 50e-től kezdődött.

[ Szerkesztve ]

"Ha három madár lennék,látnám magam felülről,amint magam mögött repülök."

(#42) Looserke


Looserke
őstag

Teljesítmény-teszt
Benchmark WayteQ xTab 8Q GPS
Quadrant Standard 8363 pont
AnTuTu 5.x 18758 pont
Vellamo Browser 1830 pont
Vellamo Metal 600 pont
SunSpider 1.0.2 1355,4 ms
Geekbench 3 (single) 402 pont
Geekbench 3 (multi) 1385 pont
GFXBench T-Rex onscreen 10,5 fps
T-Rex offscreen 1080p 7,9 fps

[ Szerkesztve ]

(#43) Mobildeck válasza Looserke (#4) üzenetére


Mobildeck
tag

ez tőlem származik, ha van bármi kérdés, bombázzatok :DDD

[2007] [sajnos nem mindig tudok a privátokra időben válaszolni]

(#44) Toma


Toma
tag

Kicsit közelebb kerültem a készülékhez eladtam a 70DCI-t! :) Meglátom ,hogy lesz lehetőségem venni egyet mostanság?! :)

(#45) Toma válasza Mobildeck (#43) üzenetére


Toma
tag

USB stick netet próbáltál már esetleg rajta beüzemelni?

(#46) Mobildeck válasza Toma (#45) üzenetére


Mobildeck
tag

sajnos nem tudtam, nincs ilyen eszközöm :(

viszont amióta használjuk, lett még tapasztalat:

az akksi ideje tényleg nagyon jó, legutóbbi képernyőidő 22 óra körül volt wifivel végig, tizenakárhány százalékon, de majd írok még pontosabbat

ami kicsit ijesztő, hogy akár kisebb tekergetésre is eléggé recseg a ház, és elszíneződik a kép, de utána semmi baja, de sok használat után már nem tűnik 'nagyon masszívnak'

játékok szépen futnak rajta, ezzel szerintem semmi gond, nyílván nem gamer tab, de aki olyat akar az nem is ezt veszi meg, ennyiért kifejezetten jól mennek rajta a játékok

ami még nem tetszik, hogy nincsenek user profilok, pedig 4.2 (azt hiszem) felett ez alap az androidos nem 3g-s tabletekben

illetve rezgés nincs benne, nem tudom ez kit érint egy tabletnél, de akár fontos is lehet

de mindent összevetve, szerintem nagyon megéri az árát, jó használni, szép a képe, jó a wifi, akksi ideje is jó

[2007] [sajnos nem mindig tudok a privátokra időben válaszolni]

(#47) Toma válasza Mobildeck (#46) üzenetére


Toma
tag

Köszi! Végülis mindannyian tudjuk ,hogy ennyi pénzért nem Ipad-et kapunk ami a minőségét illeti.

(#48) mrkatona


mrkatona
tag

A képernyő színei tényleg fakók?
Én most készülök venni egyet, de még élesben nem láttam a gépet.

(#49) Mobildeck válasza Toma (#47) üzenetére


Mobildeck
tag

jogos! :)

(#48) mrkatona: szerintem szép színei vannak, de ha teheted próbáld ki, és nézd meg max fényerőn, de még 50%on is nagyon szép képet ad (persze a gyárilag ráhelyezett védőfólia valamennyit tompít a színeken)

[2007] [sajnos nem mindig tudok a privátokra időben válaszolni]

(#50) montezuma válasza Looserke (#29) üzenetére


montezuma
tag

Dead Triggert, Asphalt8at letöltöttem, túl soká nem jutottam a játékban, így játszottam többször kb egy órán át, de addig semmi lassulást, vagy túlzott melegedést nem tapasztaltam.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  WayteQ xTAB-8Q
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.