Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  WayteQ xTAB-8Q

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-18 11:36:52

LOGOUT.hu

WayteQ xTAB-8Q

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) thetan válasza Toma (#499) üzenetére


thetan
aktív tag

Ez milyen márka?

Én is vettem egy külső hangszórót hozzá 10e-rért, de nem vagyok tökéletesen elégedett vele

WayteQ xTAB-70w ; ZTE Blade ; WayteQ T5H; Wayteq xBook-60FL; WayteQ xTAB-8Q; XIAOMI REDMI NOTE 2

(#502) Toma válasza thetan (#501) üzenetére


Toma
tag

KItsound Boombar, ha jól emlékszem 6000-ért vettem a Tesziben.

(#503) zozoka79 válasza Toma (#499) üzenetére


zozoka79
tag

közbe megjött a válasz...

[ Szerkesztve ]

(#504) zozoka79 válasza thetan (#501) üzenetére


zozoka79
tag

ez a baj,hogy az olcsók nem jó minőséget produkálnak,drágát meg nem akarok venni,mert már a tabot megveszi az ember és elvárná hogy hallgatható legyen a minőség.rá lehetne erre még költeni több 10ezret,de abból a pénzből meg jobb tabot lehetne venni már.ez se perfekt természetesen,de ennél nagyobb hibája sose legyen :U

(#505) NomAAd5


NomAAd5
csendes tag

Múlt héten vettem magunknak 2. tabletként egy 8Q-t. Sokkal jobb, mint amire számítottam, a sebessége nagyon tetszik. Sajnos vannak kisebb-nagyobb kellemetlenségek, amik beárnyékolják a kifogástalan felhasználói élményt. :D
1. Az akku merülése. Ha jól emlékszem most megy a 3. töltéssel, ami jó, viszont az a gond, amit már mások is írtak előttem, nekem is előjött, mind a kettő eddigi lemerülésnél: kb. 50% (jelzett?) töltöttségtől 2-3 perc alatt esik le merültségig. Csináltam képernyőmentést.


Ahogyan utaltam is, feltételezem, hogy a töltöttségi szint érzékelésével van galiba.

2. Alkalmazások kihelyezése a főképernyőre (vagy mi a neve). Még nem sikerült pontosan átlátnom, hogy hogyan működik, mindenenesetre rendszerleállítás és elindítás után a főképernyőre kirakott alkalmazásindítók egy jó része eltűnik, csak néhányat hagy kint.

3. Bármilyen képet teszek be háttérnek a főképernyőre, a felső és az alsó kb. 5-ödét vagy 6-odát levágja és visszataszító módon ránagyít a képre.

Kérem nagy tisztelettel a hozzáértőket itt a fórumon, hogy ha van megoldásuk vagy javaslatuk a fenti gondjaimra, osszák meg velem és velünk. :-)

(#506) direwolf válasza NomAAd5 (#505) üzenetére


direwolf
őstag

2. azok tűnnek el, amik az SD-re vannak áthelyezve. Elegáns megoldás egy másik launcher használata, pl. nekem a Nova nagyon bejött.
3. a képből úgy vág ki, hogy landscape állásban a vízszintes szélességre (ha görgetést állítottál be akkor az összes képernyőd alapján számol), portraitben a függőlegesre illeszkedik. Tehát ha szép háttérképet szeretnél, akkor egy 1280 magas képet használj. Szélességet nem tudom pontosan.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#507) Looserke válasza NomAAd5 (#505) üzenetére


Looserke
őstag

Csinálhatnál egy videó lejátszást folyamatosan 100%-ról merülésig nem túl magas fényerőn. Ha megy kb 6-7-8 órát akkor az akksi kijelzés a hibás. Ez esetben én leírnám a tapasztalataimat a Wayteq hivatalos magyar fórumába [link] a tablet saját topicjába az általad ide is belinkelt képekkel együtt. Javítást szerintem csak ők tudnak ehhez kiadni.

(#508) direwolf


direwolf
őstag

Lementettem a statot a Battery Monitor Pro-ból, és feltöltöttem ebbe a google sheetbe
Ha valaki hozzáértő ( kelzsoca vagy cappa72? :) ) rápillantana, talán ki lehetne deríteni belőle valamit.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#509) Szigma70


Szigma70
addikt

Sziasztok!

Vennék egy második Tabot a családba, hogy végre én is hozzáférjek, ha egyszer megveszem :D
Bementem ma egy üzletbe és megnéztem ezt a típust, próbálgattam stb. Kicsit jobbnak tűnik, mint amire számítottam, bár a színei mintha fakóbbak lennének mint a többinek,
/ a többinek jóval szebb, élénkebb színei voltak / és a fényerő is fullon volt, de nem verte ki a szemem. Azt azért hozzáteszem, hogy az akku majdnem fulra le volt merülve, és lehet ilyenkor visszavesz valamit a szoftver.

Egyedül a képernyőmérettel nem vagyok kibékülve, a 16:9 es képaránnyal pontosabban.
Nézegettem a többi 8"-os tabot , aminek 4:3-a képaránya, és hát sztem azokon jóval kényelmesebb a netezés, meg a dokumentumok használata. Mivel nálam legfőképpen ezt a célt szolgálná, én inkább erőltetném magam egy 4:3 arányú tabra, csak az a baj, hogy nincs meggyőző ebben az árkategóriában /+10K/ ami legalább ilyen hardverileg. /GPS nem számít/.
Szóval a kérdésem az lenne, hogy napi használatban, netezésre mennyire kényelmes ez az oldalarány? van aki 4:3 ról váltott erre? Wifije a többi WayteQ-s szintet hozza, vagy ebben már használható? Ez a proci és a grafikus csip jobb mint a Rockchip 3188? Van ilyen hardver esetleg 4:3-as arányban? Színek tényleg ilyen fakók?

Hirtelen ennyi :) Előre is köszönöm a válaszokat

Mikor már azt hiszed majdnem, akkor épphogy

(#510) direwolf válasza Szigma70 (#509) üzenetére


direwolf
őstag

Én 4:3-ról váltottam. Nem a képarány számít (egyébként 16:10, nem 16:9) hanem a felbontás. 1280x800 már teljesen használható sztem.
A kijelző színeit a gyári háttérkép alapján ítélted meg? Mert az direkt fakó. Ha megnézel egy normális képet, az teljesen jó lesz. Nem egy OLED, de használható. HW is használható. Árkategóriáján felül teljesít.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#511) Szigma70 válasza direwolf (#510) üzenetére


Szigma70
addikt

Nem a háttér alapján ítéltem, hanem pld. a Média Márktos demó alapján, ami szép piros :) Tényleg sokkal fakóbb volt a mellette lévő többi tabnál. Volt ott egy Lenovó, egy Prestigo, másik WayteQ meg ki tudja még. A vas egyébként meggyőző volt, nem volt akadás, a fogása és a kidolgozása sem volt rossz, a hangerő az nagyon kevésnek tűnt.
A konfig és vele az ára az most BestBuy sztem. Bár én a GPS-t elcsrerélném még egy giga ramra ;)

Wifije jó? Mert eddig a többi WayteQ ebben volt a leggyengébb

Mikor már azt hiszed majdnem, akkor épphogy

(#512) mrkatona


mrkatona
tag

Nekem is van egy ilyen tabom, szerintem ennyi pénzért teljesen korrekt. Kijelző felbontásra, szinre több mint jó, hardver erős és nem az a melegedős fajta. Wifi stabil, gyors Gps nekem dobozból kivéve pár másodperc után talált poziciót. Egyedül a hangszórója lutri, kevés a hangerő és nem egy minőségi a hangzása. Ennyiért bőven megéri.

(#513) Szigma70 válasza mrkatona (#512) üzenetére


Szigma70
addikt

Köszi a válaszokat. Tény, hogy én sem találtam jobbat ezért az árért, bár én szánnék azért egy kicsivel többet isr á, de kicsit többért sincs jobb. Vagy igen?

Mikor már azt hiszed majdnem, akkor épphogy

(#514) Szigma70 válasza Looserke (#1) üzenetére


Szigma70
addikt

Megnézné valaki, hogy a képernyőmentes időszakban kikapcsol e a Wifi?
Sok gond volt ebből más taboknál.

Mikor már azt hiszed majdnem, akkor épphogy

(#515) mrkatona válasza Szigma70 (#513) üzenetére


mrkatona
tag

Még egy hiányosságát kihagytam, ami lehet, hogy csak engem zavar az pedig a különálló tápcsatlakozó. Nem lenne rossz, ha pendrive-ról való filmnézés alatt is lehetne tölteni.

(#516) montezuma válasza Szigma70 (#514) üzenetére


montezuma
tag

Állítható, hogy kikapcsoljon-e a wifi amikor a képernyő.
A wifi megbízható.

(#517) NomAAd5 válasza direwolf (#506) üzenetére


NomAAd5
csendes tag

Köszi, az új indító feltétele megoldás lett mindkettőre. A Nova-ra esett az én választásom is. :C

#507 Looserke
Ha heteken keresztül nem javul, csinálok egy ilyet. Tegnap megint lemerült, és érdekes módon most kb. 33%-ig nagyjából folyamatos volt a merülés. Először ~50%, másodjára ~41%, harmadszorra ~33%, ha így folytatódik, a hatodik lemerülés tényleg 0% körül lesz. :-)

(#518) rooland


rooland
senior tag

Én is csatlakoznék az akksi % problémához. ~45% irreálisan lassan merül. Volt hogy játszottam rajta egy fél órát 3/4 fényerőn és 1%-ot sem csökkent. És utána 45% alatt pár perc alatt össze esik 0%-ra... elég gagyi. :(
Tudom írtátok már többen ezt. Esetleg talált már valaki tuti megoldást?

[ Szerkesztve ]

(#519) Biluxzsolt válasza rooland (#518) üzenetére


Biluxzsolt
aktív tag

Ha sokat használtad tölteni kell! Ez a tuti.
Az üzemanyag szintjelző is ha megakad 1/2-nél és mész még 500km-t nem kell csodálkozni ha megáll az autó,mert elfogyott a benzin.
Mondjuk a leállóba sokszor látni olyan arcokat akiket ez meglepett.

[ Szerkesztve ]

"Ha három madár lennék,látnám magam felülről,amint magam mögött repülök."

(#520) direwolf válasza Biluxzsolt (#519) üzenetére


direwolf
őstag

Ezt most poénnak szántad? Mert annak jó, de ha komoly akkor valamit nem értettél meg az előzményekből.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#521) Biluxzsolt válasza direwolf (#520) üzenetére


Biluxzsolt
aktív tag

"..Volt hogy játszottam rajta egy fél órát 3/4 fényerőn és 1%-ot sem csökkent..."
Ezen mit nem lehet érteni?Egyértelmű,hogy a visszajelzéssel van a gond.
Csökken az akku fesz,csak nem jól jelzi.
Vagy szerined?

"Ha három madár lennék,látnám magam felülről,amint magam mögött repülök."

(#522) Mewryck


Mewryck
tag

valaki kipróbálná a tabon ezt a játékot? :R
World of Tanks Blitz

...és úgy akarom élni az életemet, ahogy megálmodtam, nem pedig úgy, ahogy mások elvárják...

(#523) Szigma70 válasza montezuma (#516) üzenetére


Szigma70
addikt

Azt én is tudom, hogy állítható, hogy kikapcsoljon e a Wifi a képernyő kikapcsolódásával, csak sok tabon /Alcor, WayteQ/ hiába állítod be, hogy ne kapcsoljon le, akkor is lekapcsol.

Mikor már azt hiszed majdnem, akkor épphogy

(#524) direwolf válasza Biluxzsolt (#521) üzenetére


direwolf
őstag

"valamit nem értettél meg az előzményekből"
És ezen mit nem? Mert hogy már erről megy az eszmecsere régóta, és rooland kolléga is erre reflektált.
Én meg erre: "Mondjuk a leállóba sokszor látni olyan arcokat akiket ez meglepett."

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#525) montezuma válasza Szigma70 (#523) üzenetére


montezuma
tag

Nekem alapból úgy van, hogy a Wifi kapcsoljon ki sleep módban, ez tuti működik, ha bekapcsolom, akkor jönnek az időközbeni levelek.

Most beállítottam, hogy a Wifi - energiatakarékosan - be legyen kapcsolva akkor is, ha a sleep módban van.
30 perc után küldtem magamnak levelet a PCről, pittyent a tablet és azonnal megkaptam.

Úgy működik, ahogy vártam.

(#526) Biluxzsolt válasza direwolf (#524) üzenetére


Biluxzsolt
aktív tag

Folyamatosan olvasom elejétől.
Csak párhuzamot írtam a tab és a személygépkocsi(autó) között.
Mert még a tab energiával megy és az ha elfogy igen kikapcsol és épp így van az autó a benzinnel.
Ha elromlik az üzemanyag színt jelzője és kifogy a benzin az autópályán,az ember a leállósávban várja a "csodát"! Mert nem tudott számolni a maradékkal,mert nem volt visszajelzése.
Épp ez a helyzet a tabnál is,hogy ha sokáig nem változik akkor nem kell csodálkozni,ha lemerül.
Pont Te jegyezted meg [itt] és kelzsolca [is] megerősítette.
Ennyi!
Nem hinném hogy rajtad kívül ezt még valakinek magyarázni kellett volna.

"Ha három madár lennék,látnám magam felülről,amint magam mögött repülök."

(#527) direwolf válasza Biluxzsolt (#526) üzenetére


direwolf
őstag

Lehet, hogy félreértettelek, sorry

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#528) horlaci


horlaci
csendes tag

Az én esetemben az akksi kijelzés még rosszabbodott is idővel.
Most legutóbb 60%-ról ment nullára pár perc alatt.

(#529) Szigma70 válasza montezuma (#525) üzenetére


Szigma70
addikt

Köszi a próbát, akkor ezen a tipuson ez sem gond.

Mikor már azt hiszed majdnem, akkor épphogy

(#530) Biluxzsolt válasza direwolf (#527) üzenetére


Biluxzsolt
aktív tag

Valószínű,de legalább tisztáztuk. :) meg reméljük hogy valami frissítést csinálnak a szakik és megszűnik ez a kijelzés gond.

"Ha három madár lennék,látnám magam felülről,amint magam mögött repülök."

(#531) thetan válasza Biluxzsolt (#530) üzenetére


thetan
aktív tag

Nekem még ez a hiba nem jelentkezett, - elképzelhető azért, mert sohasem meritettem 50 % alá. napokig alig merül, és rátöltök mielőtt 50% alá esik, - valahogy megszoktam hogy más tabon szinte naponta kell tölteni. De most kivárom a nagyon lemerülést, hogy nálam is előjön -e ez a hiba amiről irtatok

WayteQ xTAB-70w ; ZTE Blade ; WayteQ T5H; Wayteq xBook-60FL; WayteQ xTAB-8Q; XIAOMI REDMI NOTE 2

(#532) direwolf


direwolf
őstag

Azt tudja valaki, hogy a MS Office Mobile miért nem kompatible a tabunkkal? :F

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#533) LSiki válasza direwolf (#532) üzenetére


LSiki
tag

Nos a saját fájltípusait nem volt hajlandó megnyitni OneDrive-ról, úgyhogy úgy néz ki maradok az OfficeSuite-nál.

APK ha kell(mivel Play-ből nem engedi tölteni) :
[link]

(#534) Tuya


Tuya
tag

Sziasztok!

Megjött a Tabi!Szuper,bár egyenlőre csak pici böngészésra használtam.Viszont lenne pár kérdésem.

Milyen alkalmazásokat érdemes feltenni rá?
GPS müködéséről semmit nem tudok,mert nem találtam semmit az erre utaló menűben...irják páran,hogy egyből jelet talált stb...de azt hol nézte meg?
Mi az a launcher,amiről szó volt itt,és mire jó?
Még nem merült le,mennyi ideig kell tölteni első néhány töltésnél?
Kell-e regisztrálni vagy ilyesmi valahol a garanciához
Nem találok keresősávot a youtubon(tudom LOL)...ööö az miért van,úgy értem ha ráguglizok egy videora a youtubon akkor kihozza,de aztán újraguglival jön a következő....
Egyenlőre ennyi, a gép amúgy nekem bejön,szép a képe,abszolut használható, a net is elég gyors rajta :K
Köszi a válaszokat!!! :C :R

(#535) zozoka79


zozoka79
tag

Nekem 15-20% fele kezd hirtelen leesni az akkuszázalèk.ez mèg istenes akkor másèhoz kèpest...

(#536) mrkatona


mrkatona
tag

Nektek müködik rendesen a tabon a sky map? Nekem horizontálisan semmit sem érzékel, hiába forgatom körbe. A megjelenités menüben alul a gravity calibration utility kalibrációt lefutattam, de se roszabb se jobb nem lett. Mit kéne ezzel csináni, hogy ez müködjön rajta?

(#537) thetan válasza mrkatona (#536) üzenetére


thetan
aktív tag

lehet alapból nincs benne iránytű

WayteQ xTAB-70w ; ZTE Blade ; WayteQ T5H; Wayteq xBook-60FL; WayteQ xTAB-8Q; XIAOMI REDMI NOTE 2

(#538) HBO2 válasza mrkatona (#536) üzenetére


HBO2
tag

nincs benne iránytű! :)

Asus K53-TA - iPhone 6s plus 64 GB - WayteQ xTAB-8Q

(#539) mrkatona


mrkatona
tag

Óh, kár érte. Köszi az infót. Bár egy sensor app kírt rá valami tipust, de adat nem jött a szenzortól. Akkor nincs benne.

(#540) montezuma válasza Tuya (#534) üzenetére


montezuma
tag

Én egy ingyenes Navigator nevű programot használok navigálásra, ha azt feltetted, menj ki egy szabad térre, szobában nem lesz jó, indítsd el, és majd mondja, hogy kapcsold be a helymeghatározást és töltsd le a Magyarország térképet. Vagy ezt a kettőt tedd meg előtte. Ez a GPSre válasz.
Launcher csere az első lépésekhez szerintem még nem kell, csak ne mozgass át alkalmazásokat a sdcard0-ra. Majd ha ez elkerülhetetlen lesz, akkor majd kell Neked is egy Nova launcher.

(#541) Toma


Toma
tag

Igazatok volt, fake volt a micro SD kártya amit ebayről rendeltem! Sebaj elment egy vaskos negatív az eladónak, meg 1400 forintom is! :) Tanulópénz megvolt!

(#542) zoli03 válasza Toma (#541) üzenetére


zoli03
őstag

Miért nem írtál neki? Szinte biztos, hogy case nyitása nélkül visszakaptad volna a pénzed, ha nyitsz caset, akkor meg biztos.

(#543) tévelygő válasza Toma (#541) üzenetére


tévelygő
aktív tag

Nekem is volt ilyen, simám Case nélkül is refund volt!

Sony RX 10

(#544) zoli03 válasza zoli03 (#467) üzenetére


zoli03
őstag

Pontosítanék, mini HDMI csatlakozó van rajta.

Én eléggé benéztem, mintha valahol microt olvastam volna, rendeltem is egy micro HDMI-DVI kábelt, hogy rá tudjam kötni monitorra, aztán amikor megjött, akkor láttam, hogy ez nem is micro.

(#545) pityu8 válasza zoli03 (#544) üzenetére


pityu8
tag

Akkor ez elég nagy cumi, mert a tájékoztatás alapján én micro hdmi-t rendeltem. Akkor milyen is pontosan? :((
Csütörtököm kapom meg a tabot, sajnos nem tudtam megnézni...

[ Szerkesztve ]

(#546) zoli03 válasza pityu8 (#545) üzenetére


zoli03
őstag

Írtam, hogy mini. De utólag rákeresve neten is írják, meg a képeken is látszik, sajnálom, hogy nem néztem utána jobban.

(#547) direwolf


direwolf
őstag

HDMI kimenetről azt azért jó ha tudjátok, hogy mivel 16:10 a tablet képaránya, a tvké meg 16:9, vagy lesz kétoldalt fekete csík, vagy torz lesz a kép, attól függően, hogy eredeti képarány van beállítva, vagy teljes képernyőre széthúzás a tv képmegjelenítésében.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#548) Toma válasza zoli03 (#542) üzenetére


Toma
tag

Nem foglalkoztam vele, én voltam a hülye...nem mintha nem lenne pénz 1400 Forint számomra! :) Köszi azért a tanácsot!

(#549) pkaresz


pkaresz
senior tag

Sziasztok!
Tegnap óta én is örömmel használom az ezközt. :)
A gépre gyárilag telepített böngészőről lehetne tudni valamit, vagy cseréljem le?
Illetve a rémes billengyű hangal lehetne e valamit kezdeni?
Esetleg kikapcsolható, max ennyi?

Üdv: Karesz

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#550) Biluxzsolt válasza pkaresz (#549) üzenetére


Biluxzsolt
aktív tag

Opera mini és [ez] a megoldás a bill hangra.

"Ha három madár lennék,látnám magam felülről,amint magam mögött repülök."

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  WayteQ xTAB-8Q
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.