Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#153901) Capella válasza tsir (#153893) üzenetére


Capella
senior tag

Annyit kellene csak kérni az ügyfélszolgálattól, hogy vegyenek ki a NAT alól. Ezt eddig egy szóra megtették különösebb indoklás nélkül. Utána meglenne a publikus IPv4.
:U De hogy a szerződött fix IP-t - ha tényleg így szerepel a szerződésben - kérés után is NAT alatt hagyják, akkor nem voltak a helyzet magaslatán, finoman szólva.
Eleve be se kellett volna rakni NAT alá, de úgy látszik, most sorra beraknak mindenkit, és aki nem sikít, annak úgy marad.

[#153681]

(#153902) Cs1csó válasza Essejó (#153898) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nyilván, csak a kérdező hiszi azt, (már ha tényleg kap szerződés szerint fix ip) mert az mindenhol fizetős. Csak nincs lehet nevesítve a számlán, csak "internet havidíj" és kész.

(#153903) IntelKiller7


IntelKiller7
veterán

Megújult otthon a csomagom. Internet mellé kapok egy új Wifi 6 modemet is. Remélem csak a modemet kell cserélni. Telekomos szerelő szerint ez a jelerőstő sokkal jobb mint az új .
Ez tényleg így van? :D

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#153904) PedroPascal válasza IntelKiller7 (#153903) üzenetére


PedroPascal
senior tag

Nekem van 3db ebből elfekvőben ha érdekel. :U

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

(#153905) sziszi-fuszi válasza IntelKiller7 (#153903) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Ne hidd el neki!

Mi alá kell írás?

(#153906) Teodor52 válasza Túzok22 (#153053) üzenetére


Teodor52
senior tag

Szia!

Nálam már második Sagemcom f@st 5655v2 ONT-ot telepítették mivel én is telefon vonalnál recsegést tapasztaltam és a kifele történő hívások némelyike sikertelen..
250/70-es netre másfajta ONT nem adnak ezt mondták.
Most is tapasztalható a recsegés.

[ Szerkesztve ]

(#153907) draco31


draco31
veterán

Hello!
Kaptam egy levelet, hogy megszűnik a GSM alapú "vezetékes" telefonszolgáltatás február utolsó napján hálózatfejlesztés miatt.
Ez országos szintű?
Vagy milyen hálózatfejlesztésre gondolnak? Itt egyik szolgáltatónak sincs kábele, minden cucc rádiós, vagy műhold. És nem tudok róla, hogy kábeleznének felénk.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#153908) Puro


Puro
aktív tag

Hi!
IPTV-hez mindenképpen az ONT-ba kell tenni az utp kábeleket? Nálam tlsg1008d switchek vannak állítólag iptv kompatibilis. Ezekből könnyebb lenne szétosztani 3 tévéhez.

(#153909) kali válasza Puro (#153908) üzenetére


kali
legenda

Szia!

Megfelelő switch is okés.

(#153910) snyper990 válasza Puro (#153908) üzenetére


snyper990
őstag

A specifikációja alapján a típus nem tud IGMP snoopingot, így a switch utáni hálózatrészt el fogják árasztani a tévéadás-stream multicast csomagjai.
Ha csak a boxok lennének hozzá csatlakoztatva, talán túl sok gondot nem okoz, bár nem túl szerencsés megoldás. Ha mást is csatlakoztatnál hozzá, érdemesebb beszerezni egy IGMP snoopingot tudó switchet, és azt használni a boxokhoz.

[ Szerkesztve ]

(#153911) Puro válasza snyper990 (#153910) üzenetére


Puro
aktív tag

Értem, köszönöm. Inkább switch csere, minthogy furkáljak újra meg kábelezzek ;]

(#153912) molnarpeter válasza Puro (#153911) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Hm, vajon hogyan viszonyul a fúrás-kábelezés költség és a fogyasztás egymáshoz? ;] Nálunk kábel helyett lett az IPTV, akkor számolgattam, hogy a droid box fogyasztása is hozzájön a havi számlához, nem mintha nagy jelentősége lenne, de a döntéshozatalt segítik az ilyenek néha. Az optika pl máshol jött be a lakórészbe, mint a réz volt korábban, így most elég a Telekomos ONT wifije, előtte modem+router+repeater kellett.
Ja, amúgy nekünk az SDMC boxok WiFi-vel csatlakoznak, működik jól - egyiknél csak egy fal van, a másik kb közvetlen rálát az ONT-re. Bekötéskor a szerelők hagytak jó hosszú kábelt, hogy lehessen padláson át elhúzni, de aztán ez nem történt meg (csövezés és igazából némi kábel is elő van készítve azért, ha szükség lenne rá, de még nem tiltották le a WiFi-t, szóval öröm-boldogság).

[ Szerkesztve ]

(#153913) snyper990 válasza molnarpeter (#153912) üzenetére


snyper990
őstag

5W fogyasztással számolva (de valószínűleg az idő nagyobb részében annyit sem fogyaszt) havi átlag kb. 3,6 kWh. Ha beleférsz a rezsicsökkentett keretbe, az 133 Forint havonta.
Jó pár évnek el kell telnie, hogy utolérje a kábelezés árát...

[ Szerkesztve ]

(#153914) molnarpeter válasza snyper990 (#153913) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Csak járatom az agyam rajta, ha vésni-festeni kell, akkor már bőven mínuszos :K Amíg csak fúrni kellene, talán még megfontolandó, elvégre a Telekom adja a kábelt és a behúzást is megcsinálják, ha van mibe-hova. Meg aztán felszabadul = eladható a switch is, már ha nincs ugyanott még másik eszköz, amihez szintén kéne kábelezni, és nem lenne elég a 4/5 port sem az ONT felől...

(#153915) snyper990 válasza molnarpeter (#153914) üzenetére


snyper990
őstag

Mindennek megvannak az előnyei és a hátrányai, innentől egyéni prioritás kérdése :)
Mivel ő többes számban írta a switcheket, gyanítom, hogy 4-5 port nem elég neki... Ilyen esetben valószínűleg én is inkább a switches megoldást preferálnám. Sokkal inkább azt, minthogy minden, a boxokkal azonos wifi-hálózatra csatlakozó eszköz folyamatosan ébren tartsa a wifi modulját és dobálja elfele a nem neki szóló multicast csomagokat, amikor megy valamelyik boxon az adás (ha már a spórolás is szempont)...

(#153916) Puro válasza molnarpeter (#153914) üzenetére


Puro
aktív tag

Jelenleg az volna, hogy minimum egy 8 portos menedzselhető switch kell, pl. a tplink SG108E. Ha minden maradna a régi felállásban, akkor az ont-ból kellene nekem 3 utp-t elvinni oda, ahol eleve most is van, így 2 utp bejövő/szoba. Ehhez vissza kell húznom a padlástérbe a kábeleket és nagyobb átmérőre fúrni a csövezést. Ezt akarom elkerülni, erre most nincs kapacitásom, a technikusok meg egy szöget nem üthetnek a falba ;] Inkább cserélek switchet az 10-12k vagy ha aprón akad használt nekem az is megfelel, a 3 box külön vlan és minden marad a régi felállásban. UTP+csati van ingyen :D

[ Szerkesztve ]

(#153917) Dr V


Dr V
őstag

Sziasztok!

Megrendeltem a gigabites netet, remélem hamarosan jönnek is bekötni :)
Wifi 6 modem szerepel a visszaigazoló mailben. Milyen eszközre számítsak?
Pároméknál is van már optikai net, náluk a két wifi frekvenciának azonos volt a hálózati neve, de a vétel érezhetően rosszabb lett, mint a korábbi eszköznél. Különböző neveket kaptak a hálózatok, azóta jó lett a térerő. Van erre más megoldás is?
végére egy hülye kérdés: van náluk vmi olyan hálózati beállítás, h "elsőbbségem" legyen? Home office miatt kell a gyors és stabil sebesség, alacsony késleltetés... (ha jó, meg a játékok miatt is :D)

(#153918) asynur válasza Dr V (#153917) üzenetére


asynur
tag

Szia!
Lehet nem ezt a választ szeretnéd hallani, de ha alacsony latency-t szeretnél mindenképpen kábelt használj.
Nálunk ugyan még csak rezes net van, de a telekomos modemben nincs eszköz prioritás állítgatás, megfelelő saját routerrel viszont megoldható amit szeretnél (pl. traffic manager, game boost funkció).

Nem tudom a wifis részt jól értettem-e de ha több eszközről jön a wifi kis távolságon belül azonos sávban azok bizony tudják egymást zavarni, ez megfelelő beállítással általában orvosolható.

(#153919) Dr V válasza asynur (#153918) üzenetére


Dr V
őstag

Köszi!

Saját gépemen kábel lesz, ahogy most is.
A wifis résznél valszeg nem elég pontosan fogalmaztam, de most pontosítanék: 2,4 és 5 wifis hálózatoknak volt azonos a neve.
A latency részt pedig a szolgáltatói oldalról értem, tehát ha többen használják egyszerre a körzetben, akkor is maradjon gyors és alacsony latency.

(#153920) mgaben válasza Dr V (#153919) üzenetére


mgaben
senior tag

Technikoloron szét lehet választani a wifi sávokat. Ez a smart connect (hogy egy néven van a két féle wifi) szerintem semmire sem jó.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#153921) Shkiz0 válasza Dr V (#153917) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Sagemcom 5670 / Technicolor FGA 2233/2235 MAG attól függően mi van készleten a telepítőnél.
A wifi szétválasztható mind a három fenti eszközön, "band steering" néven fut ezt kell kikapcsolni, és akkor külön külön állítható a 2G és az 5G wifi is.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#153922) adika4444


adika4444
addikt

Kikapcsoltattam ma a NAT-ot optikán. A rendszerükben nem is volt bekapcsolva, noha 100-as cím látszódott. Az ügyfélszolgálatos végig nagyon rendes volt, érezhetően motivált volt a probléma megoldásában. Végül segítséget kért egy háttércsoportos kollégájától, ő helyrerakta, de mondták, hogy össze voltak kissé kavarodva a dolgok :D

Így újra publikus címmel vagyok, igazi meggkönnyebbülés :D

üdv, adika4444

(#153923) Cs1csó válasza adika4444 (#153922) üzenetére


Cs1csó
félisten

Na ez zseniális:
Az ügyfélszolgálatos végig nagyon rendes volt, érezhetően motivált volt a probléma megoldásában. Végül segítséget kért egy háttércsoportos kollégájától, ő helyrerakta, de mondták, hogy össze voltak kissé kavarodva a dolgok

Ezt tanítják nekik biztos. ;]
Azt már persze nem, hogy a "NAT mögött vagyok, kérem vegyenek ki onnan és állítsanak be egy publikus IP címet" vagy csak simán: "kérem állítsanak be nekem egy PUBLIKUS ip címet"
Tudja hogy mit jelent és mit kell állítani vagy kinek kell szólni, hogy csinálja meg.

(#153924) Rick4 válasza adika4444 (#153922) üzenetére


Rick4
félisten

Mi lehet ezen összekavarodva? Semmi! Vagy nat mögött vagy, vagy nem! 5 másodperc kideríteni, és még a telekomot se kell felhívni!!

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#153925) adika4444 válasza Cs1csó (#153923) üzenetére


adika4444
addikt

+ #153924Rick4
A probléma az volt, hogy dacára annak, hogy a rendszerük azt írta ki neki, hogy ki van véve a NAT, folyamatosan 100.100 kezdetű címet kapott a router, többszöri reconnect után is.

De a kommentem lényege, hogy a számos IPv6-tal küzdés után hihetetlen pozitív tapasztalat volt az egész telefonos ügymenet, Vanda is értette rendesen amit mondtam neki :D

üdv, adika4444

(#153926) Cs1csó válasza adika4444 (#153925) üzenetére


Cs1csó
félisten

:R

(#153927) Capella válasza adika4444 (#153922) üzenetére


Capella
senior tag

Elsőre nekem is azt írta chaten, hogy nem vagyok NAT alatt. Majd kérte az IP címet. Utána megint ránézhetett valahol, és kivett NAT alól, frissített, újraindította az ONT-ot, és persze így már ismét publikus IP-m lett.

(#153928) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Sziasztok!

Elméleti síkon kérdeznék..
Beköttetek egy internetcsomagot, kerül X forintba, spec áras terület. Hogyha a Telekom kiveszi a spec áras területek listájából ahol én lakom, akkor a csomagom árát emelheti drasztikusan?

Tehát arra lennék kíváncsi hogyha beköttetek egy csomagot, azt csak inflációs áremelkedés érintheti, vagy mik azok az egyéb tényezők amik még emelhetik az árat?

(#153929) Cs1csó válasza Capella (#153927) üzenetére


Cs1csó
félisten

Bármint írhatnak ameddig a router WAN címe 100-al kezdődik addig NAT mögött vagy.

(#153930) Capella válasza Cs1csó (#153929) üzenetére


Capella
senior tag

Persze. Csak arra reagáltam, hogy nekem is azt mondták először, hogy nem vagyok NAT alatt. Pedig de.
Nem tudom hol nézik a beállításokat, ha elsőre nem látják.
Távol voltam, a viselkedés alapján egyértelmű volt, hogy NAT alá kerültem. Annyi szerencsém még volt, hogy az Asus routeren már megnéztem a WAN IP-t a második sessionre, és az 100.101.x y volt, így kapásból meg tudtam adni.
Ekkor néztek utána tüzetesebben, és intézkedtek a NAT megszüntetésére.
Ha nem tudok IP-t adni, nem tudom ugyanígy megcsinálták volna-e, ha csak erősködöm, de bizony NAT, nem megy a DDNS és a VPN szerver. Lehet, hogy igen. Legrosszabb esetben viszont meg kellett volna várnom, míg a helyszínen az IP-t pár nap múlva megnézem.

[ Szerkesztve ]

(#153931) Rick4 válasza adika4444 (#153925) üzenetére


Rick4
félisten

Teljesen mindegy, az ő rendszerük mit ír ki. Megnézed, böngészőben, pl itt: [link] milyen ip-t kapsz, ha nem publikust, akkor szólsz, hogy vegyenek ki a nat alól!
Látszik, mi a helyzet, és attól függetlenül ez a valóság, állítsanak bármit is. Én sose kérdezgettem őket, kértem publikus ip-re átállítást, és sose volt olyan duma, hogy nem tudjuk, nem látjuk, össze van kavarodva, ez mind kamu!

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#153932) Multibit válasza Cs1csó (#153929) üzenetére


Multibit
veterán

router WAN címe 100-al kezdődik addig NAT mögött vagy
:N
Nem elég, hogy 100-zal kezdődik. Pontos tartomány van erre:

(#153933) snyper990 válasza Capella (#153930) üzenetére


snyper990
őstag

Ha van olyan kliens a hálózaton, ami folyamatosan megy, érdemes lehet valami remote desktop vagy hasonló szervert futtatni rajta. Akkor úgy is rá tudsz nézni az aktuális WAN IP-re, ha NAT-olják

[ Szerkesztve ]

(#153934) Dr V válasza Shkiz0 (#153921) üzenetére


Dr V
őstag

Köszi.
Van valami különbség a 3 eszköz között? Visszaolvasva vegyesek a vélemények.
Ma jött az SMS, h foglalhatok időpontot a bekötésre. Sokat nem segített a Vanda.

(#153935) kusza80


kusza80
tag

Sziasztok!
nekem még az androidos beltéri előtti van!
Azt szeretném kérdezni, hogy ahhoz hol tudok vagy milyen távirányító jó (kell), mert már haldoklik (nem elem probléma) :)

Köszönöm a segítségeket és az infókat előre is!

(#153936) Shkiz0 válasza Dr V (#153934) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Annyi, hogy a PRO csomaghoz 2235-öt adnak, mert jelenleg csak ez kezeli a sticket. Ezt leszámítva érdemi különbség nincs.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#153937) boborján2 válasza kusza80 (#153935) üzenetére


boborján2
aktív tag

Én anno trépontban cseréltettem.

Egyébként ha kéred futárral is küldenek ingyen.

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#153938) kusza80 válasza boborján2 (#153937) üzenetére


kusza80
tag

Tehát ha bejelentem, hogy nem jó akkor küldenek másikat?

(#153939) boborján2 válasza kusza80 (#153938) üzenetére


boborján2
aktív tag

Igen, mivel nélküle nem fog menni a szolgáltatás amit fizetsz.

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#153940) hegegabi80 válasza boborján2 (#153939) üzenetére


hegegabi80
addikt

Ezt jó tudni, mert nálam is haldoklik néhány gomb.

(#153941) Gedeon31 válasza kusza80 (#153935) üzenetére


Gedeon31
addikt

Szia!

Felhívod a telefonos ügyfélszolgálatot a GLS visz neked egy új távirányítót.

(#153942) patrikcoc válasza boborján2 (#153937) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

Az új SEI boxhoz nincs futár, szerelő viszi 5000 Ft-ért a távirányítót (chat szerint)…

(#153943) boborján2 válasza patrikcoc (#153942) üzenetére


boborján2
aktív tag

Táv. nélkül nem használható.
Így ez olyan, mint ha egy elromlott boxot is pénzért cserélnének.

Szóval ez így biztosan kamu infó.

[ Szerkesztve ]

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#153944) Fecogame


Fecogame
veterán

Mennyire stabil/megbízható a Sagemcom f@st 5655v2 router? El szokott felejteni mostanában beállításokat?

A meglévő otthoni hálózatomat refaktorálom a napokban, és felmerült bennem az ötlet, hogy a jelenlegi sagemcom (bridge módban) + tp-link router kombó helyett csak a telekom eszközét használnám. Amire kell, az mindössze a telekom felé a hálózati authentikáció, DHCP, és néhány port forward szabály, semmi másra nem használom a tp-linket.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#153945) tobias40 válasza snyper990 (#153933) üzenetére


tobias40
veterán

Synology Nas-on ez milyen progi lenne?

(#153946) snyper990 válasza tobias40 (#153945) üzenetére


snyper990
őstag

Nem tudom, NAS-okban nem vagyok otthon. De Docker containereket tud kezelni, nem? Lehet, hogy abban az irányban indulnék el (pl. Docker Debianon futó Teamviewer... De biztos van egyszerűbb megoldás is).
Talán Synology topikban fognak tudni segíteni, meg ott vannak az ismertebb internetes keresők is...
Vagy IPv6-on kapcsolódj, azt nem NAT-olják

(#153947) tobias40 válasza snyper990 (#153946) üzenetére


tobias40
veterán

Úgy láttam itt a topic-ban hogy az IPv6-ot sokan kerülik mert van vele baj,lehet tévedek.
Docker van a NAS-ban és használom is majd utána nézek van-e teamviewer-hez hasonló app! :R

(#153948) kali válasza tobias40 (#153947) üzenetére


kali
legenda

A bekötés óta, bő 2.5 éve megy az IPv6 és nincs gond.
Még régebben, anno a UPC-nél akadtak problémák.

(#153949) Cs1csó válasza tobias40 (#153947) üzenetére


Cs1csó
félisten

Miért? Mi a panasz az ipv6-ra (én vállalnálm a kockázatot egy publikus ip-értl)

(#153950) tobias40 válasza Cs1csó (#153949) üzenetére


tobias40
veterán

Leírnátok hogyan kell az ipv6-ot ebben az esetben használni?(kicsit szájbarágósan? :) )
Egyébbként már nem nat-olnak de szívesen tanulok mert nem vagyok képben az ipv6 lehetőségeivel kapcsolatban.. :R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.