Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#154801) bb.bocs válasza MaxxDamage (#154794) üzenetére


bb.bocs
őstag

sehol :( minden emelkedik, a bérek stagnálnak legtöbb helyen (nálunk én pl 3 éve nem kaptam egy inflációkövető emelést.állami cég...) ha egyedül lennék, le is mondanám a francba, maradna egy internet és csókolom. Sajnos csak telekom van a házban iylen szempontból. Viszont a vodafone is emel.... és a legjobb az egészben , hogy pl vennél egy telefont ( én nem) ami kedvezményekkel együtt (40 ezer talán kkijön ha havi 25-30at fizetsz XD ) :D és 2 évig fizetheted + az inflációkövetés amit még majd ráhúznak az emberre az évek alatt. Lemondani meg nem tudod e miatt :D jól kivan találva... de spóroltál a készüléken 30-40ezret :D a szolgáltatást meg valószínű ki sem használod, emelik az árát... max a 0thm részletfizetés lehet opció.... de a sok sok havidij,ki nem használt szolgáltatások... igazából thmmel is ugyanott lenne az ember kb :D de ez csak az én véleményem :D igazából, pont levan szarva az ügyfél én úgy érzem, pont nem érdeklik kötsz e új szerződést vagy mivan. de lehet van kivétel.

[ Szerkesztve ]

(#154802) boborján2 válasza bb.bocs (#154801) üzenetére


boborján2
aktív tag

Nem is fogják a telefonokat olcsóbban adni.
Parasztvakítás az egész.

Gyűjteni kell és egyben megvenni akárhol.

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#154803) PedroPascal válasza trec12 (#154795) üzenetére


PedroPascal
senior tag

Ha már ilyen kedvesek voltak másodjára is akkor valódi 5G-vel el kell látni az egész országot a kitűzött március 31-ig. Mi az hogy a BP és Balaton-nál ugyan azért a pénzért többet kap már 3 éve az ügyfél mint máshol? Szarházi egy világot élünk!

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

(#154804) tylerddd válasza AnonymusX (#154798) üzenetére


tylerddd
veterán

Köszi! Ezt megtaláltam, de mondom hátha. Az üzletben egyébként nem fogják lefényelni?

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#154805) AnonymusX válasza tylerddd (#154804) üzenetére


AnonymusX
senior tag

Úgy rémlik, hogy nem. Egyébként itt nem a lefénymásolás a probléma, hanem a tény, hogy például e-mailen mindenféle titkosítás nélkül menne.

(#154806) kali válasza szabogabor10 (#154799) üzenetére


kali
legenda

CF egész jó:

(#154807) yogibear válasza tylerddd (#154797) üzenetére


yogibear
addikt

Ha majd egyszer fiók felé jársz, írasd át személyesen, de nekem mióta az első szerződést kötöttem velük 10 plusz éve, azóta most van a 2. személyim, amivel eddig nem találkoztak, azt tavaly írták át fiókban, mikor épp arra volt dolgom...

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#154808) n42


n42
tag

Sziasztok,

A telekomtól kaptam egy ONT-t ami képes már WIFI hatra is, szuper, ingyen volt!
(FGA2235 Magenta Home box)

...de a feltöltési sebességem egyszerűen nincs, 5 Mbit...
Valakinek, valamilyen ötlete?

[kép]

(#154809) Samus


Samus
addikt

A Technicolor router módosított (erősen butított) OpenWRT-t használ? Kíváncsiságból futtattam egy Trace Route parancsot (a suli óta nem használtam), és OpenWrt.home néven azonosította magát.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#154810) boborján2 válasza Samus (#154809) üzenetére


boborján2
aktív tag

Ez már korábban is felmerült kérdés volt. Nem is biztis hogy pont ezzel az eszközzel.

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#154811) Essejó válasza n42 (#154808) üzenetére


Essejó
veterán

Lanon mérted?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#154812) n42 válasza Essejó (#154811) üzenetére


n42
tag

igen, természetesen.

(#154813) Essejó válasza n42 (#154812) üzenetére


Essejó
veterán

Az ügyfélszolgálatot hívtad már? Mit mondtak?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#154814) tylerddd válasza yogibear (#154807) üzenetére


tylerddd
veterán

Értem, köszi nektek! Egyébként hátránya van, ha majd egyszer csináltatom meg és nem a közeljövőben?

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#154815) Doky586 válasza tylerddd (#154797) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem felesleges bejelenteni nekik hogy új igazolványt kaptál. Nekem Domino-m van úgyhogy évente kell adatot egyeztetnem, de sose volt ebből probléma, pedig többször cserélték a személyimet.

Persze ha megváltozik a lakcímed akkor a vezetékes szolgáltatás fenntartásához be kell jelentened. :B

[ Szerkesztve ]

(#154816) boborján2 válasza Doky586 (#154815) üzenetére


boborján2
aktív tag

Mert a szolgáltatók valszeg a BM adatbázissal hasonlítják össze azt,amit adategyeztetéskor bepötyögsz. Az meg persze hogy egyforma lesz.
Csúnya lenne ha nem fedné egymást.

Egyszerűbben mondva, az adategyeztetésnek ilyen tekintetben semmi köze az egyedi szerződéshez.

[ Szerkesztve ]

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#154817) Sz_Imre válasza szabogabor10 (#154799) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Konkrétan nem néztem a pinget és packet loss, de bizonyos oldalak elégé lassan töltődnek be..

(#154818) Doky586 válasza boborján2 (#154816) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Így van ezért felesleges bejelenteni.

(#154819) tylerddd válasza Doky586 (#154815) üzenetére


tylerddd
veterán

Nyilván a lakcím változása más. Simán lejárt az ID és új kellett, ennyi.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#154820) Izland`


Izland`
tag

Sziasztok!
Valakinek sikerült már akár üzletben személyesen, akár pedig mobilon kedvezményt "szereznie" a havi díjakból csak azért, hogy szerződjön a telelomhoz, mint új ügyfél?
Van valakinek ilyen tapasztalata? Ismerősöm azt mondta, hogy a telefonos ügyfélszolgálat tud ilyen kedvezményeket adni, de én ebben kételkedem kicsit.

(#154821) tuto558 válasza Izland` (#154820) üzenetére


tuto558
tag

2011-ben mikor a koax-os netet köttettük be, személyesen az üzletben kaptunk kedvezményt. (Konkrétan a spec kedvezményt, úgy, hogy a terület egyébként nem spec kedvezményes, mert egyedül a telekom szolgáltat, a drága havidíj miatt már épp leléptünk volna az üzletből, mondván ennél olcsóbb ha mobil flottás korlátlan netet veszünk, de az ügyintéző visszahívott, hogy "jaj, van most egy új kedvezmény".)

[ Szerkesztve ]

T 2000/1000 (Optika), Technicolor FGA2235 MAG

(#154822) icecave


icecave
nagyúr

Sziasztok!

Van egy jópár éves Kaon CG3000 routerem a telekomtól, a net Koax-on jön még (Bp. III. ker. optika itt nincs), plusz IPTV.

Eddig különösebb gondom nem volt, de egy ideje elkezte a wifi azt csinálni, hogy totálisan lelassul, meg is áll, újraindítás után egy ideig jó, majd megint ugyanígy. Egy nap többször újra kell indítanom emiatt. Nem túl jó, mikor meló közben szétesik egy Teams hívás, stb.

Ügyfélszolgálat szerint minden rendben (naná, eleve akkor tudok velük chatelni, amikor újraindítottam, így jóhogy nem látják, hogy para van. Kábelen minden oké egyébként. Hiába küldtem mérési eredményeket, 5k-ért hajlandóak kiküldeni valakit, aki félóránként további 3750-ért majd megvizsgálja. Nyilván kicsi az esélye, hogy pont akkor lassul be, mikor itt van a telekomos ember.

Mit lehet tenni? Van saját routerem, tudom, nem lehet az IPTV miatt bridge-be tenni, de gondolom valahogy rá lehet hegeszteni egy sima lan kábelen keresztül, hogy a wifit meg az szórja.

Egy kép a ma reggeli lassulásról: [kép]

(#154823) Cs1csó válasza Izland` (#154820) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szia indíts azzal hogy lemondanád az előfizetésedet és ehhez mi kell stb. Lehet megpróbálnak "marasztalni"

(#154824) AnonymusX válasza icecave (#154822) üzenetére


AnonymusX
senior tag

Szia!

Gond nélkül ráköthetsz saját routert. Access Point mód javasolt, akkor egy hálózatban lesz a Telekomos eszközzel, így teljesen mindegy hova csatlakoznak vezetékkel vagy wifin a kliensek, láthatják egymást. Leírás.

Ha minden rendben a routeren, akkor a Telekomos eszközön ki is lehet kapcsolni a Wifit.

[ Szerkesztve ]

(#154825) Izland` válasza Cs1csó (#154823) üzenetére


Izland`
tag

Házvásárlásról van szó, még nincs semmilyen előfizetés a házban jelenleg, a telekomnál nem volt eddig még semmilyen előfizetésem.
Van egyébként az utcában több szolgáltató is.

#154821
Köszi a választ!

(#154826) icecave válasza AnonymusX (#154824) üzenetére


icecave
nagyúr

Köszönöm, hétvégén megcsinálom. :R

(#154827) bb.bocs válasza icecave (#154822) üzenetére


bb.bocs
őstag

nálam is ez van.. instabil ez a router wifi szempontjából úgylátszik... az előzőnél meg nem lehetett bekapcsolni egy opciót :D kicsit szomorú hogy egy épkézláb routert nem sikerült még adni, de én inkább vettem egy saját routert, és rákötöttem. Stabil wifire van szükségem az okoscuccok miatt. A vicc hogy a wifi gond fel sem tünt, az eddigi eszközök csatlakozva maradtak más eszközzel viszont nem tudtam vissza,felcsatlakozni. A felület vagy nem is volt elérhető, nem engedett be, téves jelszó stb... vagy ha beengedett a wifit inaktivnak írta ... reset, utána észheztért... havi 1szer legalább eljátszotta. -_- de legalább 15%-ot emelnek :D(1000/25 mert optika nincs ) de nem elégedetlenkedem :D :D :D

(#154828) lewisfm válasza TheSaint (#154784) üzenetére


lewisfm
aktív tag

Ez be is van állítva.
Kiderült, hogy a Telekomos routerből hiányzik az IPv6 Pin-Holing funkció, ezért nem megy.

Vannak helyek, ahonnan az IPv4-es elérés nehézkesen megy különböző szervezeti policy-k miatt.

(#154829) kammler válasza trec12 (#154795) üzenetére


kammler
senior tag

A briteknél, a káosz hazájában a hanyatló nyugaton, ahonnan tömegével vándorolnak be hozzánk, most tiltották meg ezt az automatikus inflációkövető retket.

(#154830) TheSaint válasza lewisfm (#154828) üzenetére


TheSaint
aktív tag

Akkor IPv6-os VPN-en keresztül próbálnám meg a távoli elérést, ez is könnyen felkonfigurálható DSM alatt.

(#154831) Essejó válasza bb.bocs (#154827) üzenetére


Essejó
veterán

Tessék ütni a vasat, hogy cseréljék Sagem 3896-ra.
Nálam a varázsszó a heti többször újra indul volt

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#154832) Multibit válasza n42 (#154808) üzenetére


Multibit
veterán

Én is jártam már így. Indítsd újra a Technicolort!

(#154833) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Sziasztok,

Tudja valalaki esetleg, hogy a telekomos tv boxoknak sima internet kell csak, vagy mindenképp a telekomos modemből kell kapnia?

Még talán az első generációs wifi 6-os modem-em van, aminek van 5 lan csatija, 1 ugye megy a 2.5 gigás a switchbe, és maradt 4 a 4 lan kábelnak, és eddig úgy csináltam, ha jött vendég, akkor az egyik boxot bevittem a vendég szobába

De most kaptam egy újabb modemet, amin már csak 3+1 2.5 gigás csati van

Azon töprengek vajon ha a 4. helységbe az UTP kábel a switchből menne, akkor az működne-e

[ Szerkesztve ]

Xbox One: bandymnc

(#154834) boborján2 válasza bandi0000 (#154833) üzenetére


boborján2
aktív tag

Ha IGMP képes , akkor 99% , hogy igen.

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#154835) bandi0000 válasza boborján2 (#154834) üzenetére


bandi0000
nagyúr

[Ez] a switch, elvileg ez olyan. Köszönöm, azért majd kipróbálom

Xbox One: bandymnc

(#154836) bb.bocs válasza Essejó (#154831) üzenetére


bb.bocs
őstag

már nem emlékszem az volt e elötte :D nem ment rajta a port továbbitás asszem. de már régen volt. ott valami fwvel elcseszték a dolgot azt hiszem :D egyik jobb mint a másik .

(#154837) Samus válasza bandi0000 (#154835) üzenetére


Samus
addikt

Ez olyan. Nekem ugyan Tenda van ugyanebben (nem érték meg nekem az 50% felárat az STP csatik),de gond nélkül megy vele. Sőt, van egy Nagyon olcsó (2600 pénz volt) kínai noname gigabites switchem (és tényleg gigabites), azzal is ment az IPTV.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#154838) Abrion


Abrion
senior tag

tudna valaki segíteni?

Pár nap múlva lejár a hűségnyilatkozatom, és ahol lakom már lehet optika net választani végre, az Gigaerős Optika Net 1000 választottam, a következő lépésnél lehet 2 év hűséggel és készülék kedvezménnyel, vagy hűségnyilatkozat nélkül.
Nem láttok más opciot amivel tovább mehetnék, vagy van lehetőség hűségnyilatkozatra készülékvásárlás nélkül?

(#154839) Rick4 válasza Abrion (#154838) üzenetére


Rick4
félisten

Milyen készülékre gondolsz? A hűség mellé kedvezményes áron kaphatsz tévét, notit, telefont, ha úgy jön ki a lépés, megveszel valamit részletre pl egy 160-as árral, eladod piaci áron 200-ért, és szép lassan fizetgetve a részletet kifizeted. A cég kedvezményes áron ad neked műszaki cikkeket, ha hűséget vállalsz.

Ha amúgyis kell a net, nyugodtan köss hűséget, ha később költözöl, és mondjuk egy somogy megyei tanyára költözöl, és ott nem tudják bekötni a meglévő netet, kötbérfizetés nélkül megszüntetik a szerződést.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#154840) csako válasza Abrion (#154838) üzenetére


csako
veterán

Nincs értelme a hűségnek készülékkedvezmény nélkül.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#154841) kabelmania27 válasza icecave (#154822) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Ha megírod, hogy milyenek a modem jelszint értékek meg tudjuk írni, hogy rendben vannak-e az értékek.

(#154842) snyper990 válasza Izland` (#154820) üzenetére


snyper990
őstag

Szia!
ÁSZF 7. mellékletben le van írva az összes létező adható kedvezmény

[ Szerkesztve ]

(#154843) Abrion válasza csako (#154840) üzenetére


Abrion
senior tag

hát ö, eddig mármint ami jelenleg aktiv, annál nem kellet készüléket vásárolnom.

(#154844) Capella válasza Abrion (#154838) üzenetére


Capella
senior tag

Ha optikai netet köttetsz be, akkor 1 év hűséget vállalj. Azzal elengedik a szerelési díjat. Ha lejár majd az 1 év, nem kell újabb hűséget vállalnod. Általában jobb szokott lenni anélkül.
2 év hűségnek semmi értelme, kivéve ha éppen venni akarsz valami készüléket, és pont a Telekomtól.

(#154845) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Sajnos már naponta többször is akadozik a wifi a szolgáltatói routeren. Eddig csak ritkán csinálta, de most már elég sűrűn. Így telefonon és laptopon használhatatlan a wifi.
Így szerintem a szolgáltató routerrel lesz a gond, vezetéken minden oké, gépek tv stb ok.
Szerintetek ha bejelentem, akkor küldenek vagy hoznak egy másikat?
Igaz annyira nem lényeg, mert úton van egy másik router, ami AP módban fog üzemelni, a t-s router wifije amúgy is lekapcsolásra kerül.

(#154846) csako válasza Abrion (#154843) üzenetére


csako
veterán

Jogszabály változás miatt tudtommal 2 év csak készülékkel együtt lehetséges, más kedvezményt nem is kapsz érte, mert a havidíj sem lehet már több/kevesebb a hűség állapotától függően. #154844 Capella írt az 1 évről is, aminek lenne értelme, csak mivel neked nem adta be valamiért, így én nem tettem szóvá.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#154847) Abrion válasza Capella (#154844) üzenetére


Abrion
senior tag

Jelenlegi beállításaiddal nem tudsz tovább lépni.
Nincs olyan szogáltatásod, amire online felületünkön 1 év hűség vállalható
Amennyiben szeretnéd ezt az opciót, keress minket ügyfélszolgálati csatornáinkon .
Úgy látom ebből holnap ügyfélszolgálat lesz :D

[ Szerkesztve ]

(#154848) benfolds


benfolds
őstag

tényleg leállítja a telekom a kábel tv-t március végétől mindenhol?

(#154849) Capella válasza Abrion (#154847) üzenetére


Capella
senior tag

Igen, az ügyfélszolgálatot célszerű megkeresni, ha másképp nem megy.
Még azt érdemes lesz náluk csekkolni, hogyha más szolgáltatásra, telefonra is előfizetsz, nem lesz-e olcsóbb az egész.
Ha 2 szolgáltatásod van, akkor már járnak a kedvezmények. Jobb esetben a speciális kedvezmény, és ha elektronikusan fizetsz majd, akkor 690 Ft ePack kedvezmény.
A telefont meg legfeljebb nem fogod használni.
Ha mobil előfizetés is lenne, akkor pedig a Magenta1 kedvezmény is játszik.

[ Szerkesztve ]

(#154850) polonic válasza hegegabi80 (#154845) üzenetére


polonic
félisten

Ismerős a szitu. De nekem nem csinálja ilyen gyakran.
Én jelentettem korábban többször is. Mindig azt mondták, hogy küldenek szerelőt, ha nincs hiba, akkor fizetek és nem csinál semmit. De mondom nem mindig jelentkezik, úgyhogy egyáltalán nem biztos, hogy pont a szerelő ittléte alatt fog....
Azért jelentsd be, próbáld meg te is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.