Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#153701) kammler válasza hegegabi80 (#153700) üzenetére


kammler
senior tag

Samba megosztás nincs benne? Úgy lehet hálózati meghajtónak felvenni. Technocoloron meg samba van, azzal működik is. FTP az FTP. Androidos totalcommanderhez is van FTP pulgin.

[ Szerkesztve ]

(#153702) snyper990 válasza hegegabi80 (#153700) üzenetére


snyper990
őstag

Akkor ahogy azt kammler fórumtárs is írta, ez valószínűleg Samba lesz. Fájlkezelőből nem éred el az IP-címén keresztül?

(#153703) hegegabi80 válasza kammler (#153701) üzenetére


hegegabi80
addikt

Nem tudom, ez honnan tudom kideríteni? Ez már lassan kezdni meghaladni a halovány hálózati tudásomat. :O

snyper990: Fájlkezelőből nem éred el az IP-címén keresztül? nem.

Pedig tuti valamit nem jól csinálok. Ma este még próbálok majd vele birkózni ha a család nyugovóra tért.
Azt nem tudom, ha veszek egy routert, amin van usb port, amit beiktatok a szolgáltatói mögé AP-ként, azzal is ennyit kell küzdeni vagy egyszerűbb valamivel?

Lehet a végén még is csak NAS lesz majd belőle, csak nincs időm azzal is még külön bíbelődni.

[ Szerkesztve ]

(#153704) Essejó válasza hegegabi80 (#153700) üzenetére


Essejó
veterán

Sajátgép jobb katt az egérrel és hálózati meghajtó csatlakoztatása. Kitöltöd amit kell elmened és ennyi.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#153705) Essejó válasza jilian (#153693) üzenetére


Essejó
veterán

Akkor a szerelő tovább hoz onnan optikát a lakásba és arra teszi az ONT-ot, vagy lankábel az optika végére rakott ONT-tól a lakásba és arra a saját routert. A melléképületből WiFizést inkább hanyagold.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#153706) Essejó válasza hegegabi80 (#153703) üzenetére


Essejó
veterán

AP-nak használt routeren nem 💯%, hogy működik az USB port.
A NAS az egy tuti megoldás, ha nem te építed, még nagyon bibelődni sem kell vele. Bár a hálózati megosztott mappáját ugyanúgy fel kell csatolnod a Windows-ra mint fentebb írtam.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#153707) hegegabi80 válasza Essejó (#153704) üzenetére


hegegabi80
addikt

Na akkor csak jól próbálkoztam én is. Beleírtam mappa elérésnek ami a router beállításokban volt, de rögtön hibát dobott. Ha kipipáltam a csatlakozás különböző hitelesítő adatokkal opciót, megadtam a router beállításnál felvett felhasználó nevet és kódot, így még gondolkozott is egy kicsit, de ugyan azt a hibát kidobta.
Úgy is próbáltam, hogy az IP-t is megadom az elérési útvonal elé, ami elvileg kellene is valamilyen formában, de úgy se jó. Lehet ott baltáztam el valamit.

Esetleg szolgáltatói eszközt indítsam újra? Bár beállításoknál ha mentem a dolgokat, akkor jónak kéne lennie.

Egyébként elvileg a fájlkezelőben a hálózatnál nem kellene megjelennie a meghajtónak? Ott csak a gyerkőc gépét látom.

[ Szerkesztve ]

(#153708) Gallmix válasza yogibear (#153687) üzenetére


Gallmix
aktív tag

De ezzel nem tudsz kezdeni egyébként semmit nem? Sat mikor szűnik meg teljesen?

(#153709) kammler válasza hegegabi80 (#153707) üzenetére


kammler
senior tag

Ha FTP akkor az FTP. Windowsba úgy tudd felvenni, hogy nem hálózati meghajtó csatlakoztatása, hanem hálózati hely felvétele. Ugyanott van, arrafelé. Aztán ftp://........

[ Szerkesztve ]

(#153710) Essejó válasza hegegabi80 (#153707) üzenetére


Essejó
veterán

Nekem így néz ki egy hálózati meghajtó felcsatolása:

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#153711) jilian válasza Essejó (#153705) üzenetére


jilian
addikt

Van sebesség veszteségem ha nem optikával jövök a másik házból hanem valami jobb cat kábellel? 1000-res netnél

(#153712) kammler válasza jilian (#153711) üzenetére


kammler
senior tag

Attól függ CAT mi. De attól, hogy réz nem. Sok gyártó még CAT5E-n is vállal 10gigabitet 30méterig (rezes SFP+ modulon stb.). 1000-es nethez teljesen elég a CAT5E. Fölötte illene a CAT6 meg még jobb.

[ Szerkesztve ]

(#153713) donmackó válasza hegegabi80 (#153703) üzenetére


donmackó
őstag

Lehet hogy igényli az smbv1 bekapcsolást a windows-ban.

Ha meg ftp, akkor böngészőből is el tudod érni az ftp://Ip cím:21 -en is.

Release the cable hounds!

(#153714) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Köszi mindenkinek a segítséget.
Este még ránézek, próbálgatom. Aztán ha nem megy akkor elengedem a dolgot és elkezdek akkor nas felé mozgolódni. Előbb utóbb úgy is az lesz.

(#153715) yogibear válasza Gallmix (#153708) üzenetére


yogibear
addikt

Nem tudom, de lassan 2 éve nem kötnek új szerződést rá, és sokan kapják a levelet, hogy náluk megszűnik...

Ma "sikeresen" kézhez vettem a T által, a SAT tv előfizetésem tekintetében kiküldött felmondó levelet.... :(

Szomszéd néninek is küldtek levelet, Ő közel a 80.-ik évéhez, egyedül él. Nekem hozta át, hogy olvassam el, mert semmit sem ért belőle. Elmagyaráztam a lényeget, kétségbe esett, mert neki csak a Tv az egyetlen szórakozási lehetőség, és a Dankó Rádió. Majd kitalálunk valamit.

Mifelénk is már mindenhol ledobálta a T a lavórokat optikai van és IPTV ad mindenkinek.

Aki akar és van arrafelé optika/rosszabb esetben rézdrót... átszerződik rá, aki nem, az mehet isten hírével más szolgáltatóhoz... Persze az átszerződést felajánlják, hiszen nem akarnak usereket veszíteni, ha megoldható...
Egyféle rendszert akarnak, anno a dvb-c -t is ezért vezették ki...
Hogy maga a vevőegység meg a tányér használható-e más FTA vételére nem tudom... azt "tányéros" szaktopikban kérdezd meg, pl. netboard fórum... lehet, hogy igen, csak kérdés megéri-e üzemeltetni, ha van netes tv-d...

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#153716) asynur válasza yogibear (#153690) üzenetére


asynur
tag

Köszi akkor megejtek majd egy telefont, biztos ami biztos nehogy kiszámlázzák.

#153708 Gallmix: Elvileg csak annál maradhat a sat akinél technikailag nem megoldható az iptv valamilyen formája és erről iptv megrendelés után a kiküldött szerelő meggyőződik. De valamikor 2024-ben mindet lekapcsolják mert a telekomnak állítólag nem éri meg a műholdhasználat jogát fizetni és kétféle tv szolgáltatást működtetni.

Hogy a dobozokat lehet-e használni másra nem tudom biztosan, de mindenesetre nekem tervben van a tányért átállítani a német szabadon fogható csatornákra (Astra 1 műhold ha jól tudom).

[ Szerkesztve ]

(#153717) lali303 válasza hegegabi80 (#153714) üzenetére


lali303
tag

Windowsban smb bekapcsolás:
[link]

(#153718) mgaben


mgaben
senior tag

Gondolkodom, hogy megint telekomtól vegyek kedvezményesen tv-t, csak akkor a hűség miatt kellene csomagot váltani (legalábbis tv, netnél csak modem meg netvédelem). Most akkor teljesnen új smart box-ot hoznának vagy maradna a régi? Meg a netnél is az van, hogy nekem jó ez az eszköz (technikolor, vagy ez már a wifi 6-os?) alapból, de wifi 6 modemet adnának (arról valakinek tapasztalat?), meg netvédelem. Amik annyira nem kellenének. :DDD Nehogy elrontsanak nekem egy jelenleg egész normálisan működő szolgáltatást. :))

[ Szerkesztve ]

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#153719) snyper990 válasza mgaben (#153718) üzenetére


snyper990
őstag

Valószínűleg Technicolor FGA2233-as van nálad (ami egyébként már wifi 6-os), amit pro csomagra váltás esetén Technicolor FGA2235-ösre cserélnek (ami tud WAN failovert meg „netvédelmet”). Nagy különbség egyébként nincs a kettő között.
Boxot nem tudom, szerintem leginkább az ügyfélszolgálat fogja tudni megmondani.
(Meg szerintem nem árt utánaszámolni, hogy az új csomagárak mellett is megéri-e a Telekomtól vásárolni tv-t)

(#153720) mgaben


mgaben
senior tag

Jaja, mindenképp. Csak nekem annyira kínai ez az online cucc. :D Hogy most teljesen új mobilt előfizetést akar betenni, vagy a régit megújítani, stb. Nem tudom, hogy üzletben jobban járok e ha bemegyek, és ott mindent elmagyaráznak. Már árban jobban vagy rosszabbul. Nem tudom milyen különbség van akkor az árakban.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#153721) snyper990 válasza mgaben (#153720) üzenetére


snyper990
őstag

Én csak azt tudom, hogy itt 2019-es csomagok esetén (net, telefon, tv + 1 mobil előfizetés) ha Telekom fiókban megnézek egy esetleges újítást, a csomagárak annyival magasabbak, hogy a kapott készülékkedvezmény mellett sem éri meg a váltás. Főleg, hogy úgy emlékszem, a termékek listaárai eleve többnyire magasabbak, mint sok más boltban. Vagyis mikor legutóbb néztem, nekem úgy tűnt, legalábbis azoknál az eszközöknél, amiket néztem. De a mobil előfizetés esetén az új csomagok annyival kevesebbet adnak a régi csomagnál, hogy már csak azért sem újítanék

(#153722) mgaben


mgaben
senior tag

Mondjuk a tv amit kinéztem pont a telekomnál a legolcsóbb. :DDD A listaáron. Szóval lehet nem fogok vele szórakozni, mert jó így minden előfizetés ahogy van.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#153723) gringoka


gringoka
aktív tag

Tisztelt fórumtársak!
Az megoldható valahogy , hogy egy android box-ról műsorokat vegyek fel külső vinyóra?

(#153724) snyper990 válasza gringoka (#153723) üzenetére


snyper990
őstag

Csak úgy „felvenni” külső vinyóra nem fog menni.
Ha nincs a boxon AV csatlakozó, akkor nem is annyira egyszerű semmiféle „tartós” műsorrögzítés. AV csatlakozón keresztül pedig a minőség lesz kérdéses.
Röviden: nem egyszerű megoldani a rögzítést, az esetek/műsorok többsége esetén nem éri meg vele vesződni

[ Szerkesztve ]

(#153725) hegegabi80 válasza mgaben (#153718) üzenetére


hegegabi80
addikt

Nekem a jelenlegi előfizetésnél drágábban hozza ki az újabbakat.
Igaz nekem magentában van mobil előfizetés is, ha csak arra csinálom akkor az olcsóbb lesz. Meg a gyerkőc dominó csomagját ha behozom előfizetésbe arra is kapok kedvezményt. Így sok tv kb féláron van.

Nálam úgy hozza ki, hogy maradhatnak a régi boxok, de cseréltethetem androidosra + pénzért.

(#153726) mgaben


mgaben
senior tag

Köszi. Nálam pont az, hogy már android van. Na meglátjuk. Úgyis gondolkodom, hogy a +1 külön mobilt is beviszem magentába, és akkor 2 mobil, tv, net. Meglátom árban mit mondanak, és majd eldöntöm.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#153727) Intel fan11


Intel fan11
őstag

Sziasztok. Masnal is akad szakadozik az otthoni net? Bejelentettem a hibat. Ujrainditottak vmi rendszert hirtelen jo lett, de a napokban ujra akadozik.

Battletag: hojszi#2983

(#153728) mgaben válasza Intel fan11 (#153727) üzenetére


mgaben
senior tag

Én nem tapasztaltam. (Gyömrő)

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#153729) Intel fan11 válasza mgaben (#153728) üzenetére


Intel fan11
őstag

konkrét bajom. Van okoswifi otthon. Tv erre csatlakozik és akad a netflix, youtube. Elvileg erős a jel. Nem mutat hálózati hibát. Mobilnet megosztással is ugyanezt produkálja.

Battletag: hojszi#2983

(#153730) mgaben válasza Intel fan11 (#153729) üzenetére


mgaben
senior tag

Én most tv go-t nézek weben, semmi gondom. Vlamelyik nap Disney+ ment, az is rendben volt.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#153731) Samus válasza Intel fan11 (#153729) üzenetére


Samus
addikt

Ha egy mód van rá, próbálj vezetékkel csatlakozni a routerhez ilyen eszközökkel. Wifi esetén ezer+1 tényező befolyásolhatja az átviteli sebességet/minőséget.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#153732) Intel fan11 válasza Samus (#153731) üzenetére


Intel fan11
őstag

Nincs tobb hely a telekomos ruterbe. 3 tv megy meg 1 asztali gep. Amugy is kenyelmesebb a wifi. Amugy akk minek van az okos wifi a telekomtol? Full jelerosseget mutat a tv. Nincs hiba.

Battletag: hojszi#2983

(#153733) boborján2 válasza Intel fan11 (#153732) üzenetére


boborján2
aktív tag

Az okos wifi sem tud sz@rból várat építeni.
Hiába van jó kapcsolat az okoswifi meg a tv között ha az okoswifi és a forrása között meg gyengélkedik.

Illetve wifi analizer appal érdemes volna szétnezni és a wifi csatornákat helyre pakolni olyan frekire, ami nincs "szennyezve" pl. a szomszédéval.
+ akadnak eszközök amik az 5ghz tartomány alsó és felső tartományait nem szeretik.

Egyébkén meg ha fizeted a wifi asszisztenciát (vagy hogy is hívják) akkor oldja meg a tré embere. Gondolom benne van az árban.

Ha pedig stabil széllessáv kell ,akkor kábel. Attól stabilabbat még nem tudtak kitalálni semmilyen okoswifis varázslattal. Csak hát a kényelem nagy úr :)
(lan portok száma megfelelő switch-el bővíthető)

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#153734) Fire/SOUL/CD válasza yogibear (#153675) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Tegnap megjött a Gigaset E290H készülék, szerencsére minden rendben, a 60 cm-s falat jelvesztés nélkül viszi át. Puszta kíváncsiságból kipróbáltam és megnéztem, hogy mekkora távolság esetén (és több fal közben) vesztené el a jelet. ~15+m és 3x50cm-s falakon keresztül is van még jel(ezen a 15m-n azért vannak ajtók is), igaz, már csak a leggyengébb, de van, szóval nem lesz gond.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#153735) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Sikerült este beállítani a mappa megosztást a pendrive-ra.
Az SMB1 bekapcsolása lehetett a ludas, bár a win 11-es gépen csak a rendszerszerű ügyfél elől hiányzott a pipa, a gyerkőc win 10-es gépén meg teljesen ki volt kapcsolva. Ez nekem is eszembe juthatott volna, mivel a hálózatos topicban is sokszor volt téma és megoldás.
Nem is kellett magamtól beírni az elérési útvonalat, tallózás opciónál végre látszott mind a két gép meg a router is.
Este gyorsba egy world fájlal ki is próbáltam, tökéletesen működik, szerkeszthető és menthető stb. egész jó sebességgel.

Hétvégén jobban tesztelem majd, meg biztonsági mentést kellene majd beállítani a tartalomról. Vagy manuálisan időközönként lementem a gépemre.

Köszi még egyszer mindenkinek.

(#153736) tlala


tlala
addikt

Az androidos TV box már kinőtte a gyermekbetegségeit? Hibátlanul használható?

(#153737) Kbali válasza tlala (#153736) üzenetére


Kbali
nagyúr

Keress kicsit vissza, de a tömör válasz az, hogy nem

(#153738) yogibear válasza Fire/SOUL/CD (#153734) üzenetére


yogibear
addikt

"Minden jó, ha jó a vége, Centrum nélkül nincs hétvége." :P :C

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#153739) yogibear válasza Kbali (#153737) üzenetére


yogibear
addikt

A kevésbé tömör meg az, hogy helye/városa/területe/ONTja, satöbbi válogatja... :))
Van akinél van probléma vele gazdagon, másnál meg pár fura dolga van csak, ami azért túlélhető... Nálam pl a topikban sokszor említett tényleg komoly hibákat sosem produkálta...
Olyanom van néha, hogy este kinyomom, reggel bekapcsolom és leakad a hangerő szabályzás meg az epg lapozás és csak egy restart segít... pedig ez még sdmc av kimenetes...
Tény, hogy nem 100-as a cucc, ez kétségtelen, de akinél minimálisabb hibával működik a cucc, az nem fog ide beírni (kivétel én :P ), logikusan csak azok, akinek erős gondjuk van vele... bárcsak nekik se lenne bajuk, de ez csak álom.
Az egész kb lutri kategória, hogy kinél produkál nagy, idegesítő hibákat és kinél vannak csak apróbb dolgai...

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#153740) Asbee


Asbee
veterán

Mi értelme volt a sagemcom 5670 v2-őt technicolor fga2235-re cserélni a T-nek mert 2 gigás netre váltottam 1 ről? Semmi gond nem volt vele, ezen meg csak 4 lan hely van…. Szerintetek meglehet dumálni hogy nekem jó a “régi” , vagy ne is próbálkozzak vele?

(#153741) kammler válasza Asbee (#153740) üzenetére


kammler
senior tag

Adtak sticket mellé? Mert az miatt cserélik.

(#153742) Asbee válasza kammler (#153741) üzenetére


Asbee
veterán

Igen, akkor gondolom ezért csere.

(#153743) Shkiz0 válasza Asbee (#153742) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Hozzáteszem nem értem, miért nem az volt az olcsóbb megoldás, hogy adnak ki egy új szoftot ezekre, ahelyett, hogy cserélgetnék az eszközöket.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#153744) snyper990 válasza Shkiz0 (#153743) üzenetére


snyper990
őstag

Miért lenne olcsóbb? Vállalati fejjel gondolkozz, ne magánszemélyként...
Lassan csereérettek a régebbi ONT-k (Sagemcom 5655-ösök), azokat így le lehet írni/avultatni, és/vagy lepasszolni a Flipnek.
A szoftverfejlesztés meg határozottan költséges mulatság, ráadásul nem is erőssége a Telekomnak, így szerintem jobb, ha inkább nem nyúlnak hozzá viszonylag stabilan működő firmware-ekhez...

(#153745) yogibear válasza snyper990 (#153744) üzenetére


yogibear
addikt

a régebbi ONT-k (Sagemcom 5655-ösök), azokat így le lehet írni/avultatni, és/vagy lepasszolni a Flipnek.

Simán kiadják azt a kisebb sebességre, a V2-eseket... pl 250-es netre...

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#153746) Shkiz0 válasza snyper990 (#153744) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

5670-ről volt szó nem a régiről. Az 5670-re szerintem simán megoldható lett volna egy szoft frissítéssel.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#153747) kammler válasza Shkiz0 (#153746) üzenetére


kammler
senior tag

Az a baj, hogy a normális szoftver gyártás az igen költséges. Olcsóbb megoldásnak tűnik, de nem feltételen. Ebben az esetben mondjuk lehet, hogy minimális változtatással menne, de azt szétszórni az ügyfeleknek, előtte lepróbálni stb. Így meg visz ki egyet, bekapcs azt kész.

(#153748) snyper990 válasza Shkiz0 (#153746) üzenetére


snyper990
őstag

Egêszen pontosan 5670v2-ről volt szó, ha már. Felfogtam elsőre is. Biztos nem fogalmaztam elég érthetően.
Ahol lecserélik az 5655-öket (márpedig a topik rendszeres olvasása alapján én úgy tudom, hogy manapság szokták cserélni őket újabbra, függetlenül a csomag sebességétől), oda mehetnek a refurbished 5670(v2)-esek, az új pro csomagokhoz meg mehet új HGW. Frissül az eszközpark T-nél is, Flipnél is, és még talán hoznak is vissza valamennyit az árukból ahelyett, hogy megvárnák, hogy szépen lassan elavuljon mind. Persze ez csak feltételezés részemről, de logikusabbnak és költséghatékonyabbnak tűnik, mint belemenni a firmware ilyen mértékű módosításába.
Szoftverfejlesztésnél meg nem nagyon van olyan, hogy „simán”... Pl. nem árt, ha a hardver eleve úgy van tervezve, hogy lehetővé tegye azt a funkciót, amit pluszban hozzá akarnak adni. Persze valószínűleg CPU-val is meg lehet oldani, de akkor meg az a kérdés, hogy azt hogyan választották az eszköz tervezésekor, van-e benne annyi tartalék, hogy az addigi, eredetileg is tervezett funkciók stabilitását/sebességét nem befolyásolja... Biztosan meg lehet oldani, de az is elég valószínű, hogy nem „simán”

[ Szerkesztve ]

(#153749) Rick4 válasza Asbee (#153740) üzenetére


Rick4
félisten

Nekem a technicolor 2233-as cserélték 2235-re, másfél év alatt hibamentes volt, de 2/1G-re váltásnál küldtek egy új 2235-öst stick-kel együtt. Bedugtam, wifi kikapcs, pppoe passthrough, és go.
Itt saját router+ switch van a 2.5G-s portba dugva, hibátlanul meg, kitekeri a 2G-t a rendszer végig.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#153750) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

A Duma Tv alkalmazás másnál működik?
Bármit indítanék, hibát dob rá.
Vagy 504 hibakódot ír, ha indítom azt alkalmazást.
(Meg van "rendelve" az ingyenes 2 hét)

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.