Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#153801) PedroPascal


PedroPascal
senior tag

Van akinek van már az új Kaon AR1840 okos Wifi eszköze? Milyen az előzőhöz képest? A régebbi Kaon mesh eszközökkel kompatibilis?

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

(#153802) snyper990 válasza Rick4 (#153796) üzenetére


snyper990
őstag

Nem jellemző ezekre az ONT-kre az újraindulgatás. De persze megértem, lehet, hogy ha ennyire „küldetéskritikus” lenne a dolog, akkor én sem bíznék semmit szolgáltatói eszközre.
Mondjuk akkor lehet, hogy a mesh routerre sem, hanem vennék egy üzembiztos routert. De ez már egyéni ízlés kérdése

(#153803) Multibit válasza Rick4 (#153796) üzenetére


Multibit
veterán

Bocs, hogy kéretlenül, így az oldalvonalról...
A lényeggel kezdem: én sem mondanék le soha a saját routerről. De! Ahhoz, hogy működjön a LAN, ahhoz mem kell saját router, ahhoz csak switch kell és AP(-k) kellenek. Nekem évek óta olyan a konfigom, hogy ha nincs internet, sőt, ha nincs router sem, a belső háló akkor is működik (dróton, wifi-n egyaránt).

(#153804) tuto558 válasza PedroPascal (#153801) üzenetére


tuto558
tag

Nekem hét elején jött meg. Régi Kaon-okkal (AR1344E és AR1344E2) elvileg nem kompatibilis, legalábbis a beüzemelési útmutató rögtön azzal kezdi, hogy a régi Wifi6-os telekomos mesh eszközöket iktassam ki a rendszerből, szóval meg se próbáltam velük.

2000 Pro csomag mellé kértem. Sebességre nincs panasz, Samsung Galaxy Tab S8-al 1800/1000-et mértem egy szobában az eszközzel. Telekom Wifi Extra appot frissíteni kellett, hogy lehessen vele kezelni, illetve van web-es konfigurációs lehetőség is, viszont elég szegényes beállítási lehetőségekkel, például a 6GHz-s sávot egyáltalán nem is lehet kikapcsolni, és műszakis vonalon se tudták távolról kikapcsolni, végül viszont mégis sikerült megoldanom és úgy is próbálgatnom, ugyanis nagy meglepetésemre OpenWRT fut az eszközön, nyilván kicsit a telekomra szabva, de a webes konfighoz használt felhasználói adatokkal be tudtam lépni SSH-val az eszközre, onnantól meg már egy kis OpenWRT gyorstalpaló után bármit is tudtam állítani. Ha minden mesh eszköz kábelesen csatlakozik a hálózatra, akár még a rejtett SSID-val üzemelő wifi-s backhault is ki lehet kapcsolni.

[ Szerkesztve ]

T 2000/1000 (Optika), Technicolor FGA2235 MAG

(#153805) Essejó válasza Rick4 (#153796) üzenetére


Essejó
veterán

Erre a belső hálóban egy switch is elég, az eszközöknek legyen fix IP-jük, simán nézek a Nasról filmet a Tv-n vagy a gépen, ha a HGW-t épp piszkálja a T.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#153806) PedroPascal válasza tuto558 (#153804) üzenetére


PedroPascal
senior tag

Köszönöm a részletes beszámolót. :R
Eszközökön csak 1db 2,5Gbit csati van? Ha van régebbi Kaon AR1344 vagy AR1344E2 neked, meg tudnád nézni hogy a telefonos appal hozzá lehet e adni a mesh hálózathoz?

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

(#153807) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Az létezik, hogy vezetékes számon fogadott hívást nem lehet elutasítani/nem fogadni?
Ha rejtett, ha nem rejtett számról érkezik hívás, akkor a piros/letevő/kikapcsoló gomb inaktív, nem reagál. Annyi beállítást találtam a telóban (korábban említett Gigaset E290H), hogy a rejtett számokról érkező hívásokat elnémítja, de nem rejtett számról meg addig csörög (van opció ilyenkor is az automatikusan megjelenő Menüben, hogy Csendesre lehet állítani), amíg a hívó fél le nem teszi...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#153808) Fire/SOUL/CD válasza Fire/SOUL/CD (#153807) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Olybá tűnik létezik, ebből a szempontból nem változott a technika. Ha nem akarod felvenni, akkor is felveszed, aztán azon mód le is rakod. :DDD

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#153809) carr


carr
őstag

skacok! help!

Adott ez az otthoni kábelmodem Sagemcomnál F@st 3896 és van mögötte egy TLWR1043ND gigabites router LAN-on.
Kérdés:
Hogyan tudok portot nyitni?
Illetve mé mondja hogy port ütközés van, mikor más program nem használja a portot.
A sagemben akartam portot nyitni. vagy inkább a tp-linkben kéne? :F :U :R köszi

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#153810) Intruder2k5 válasza carr (#153809) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez attól függ, hogy vannak konfigurálva az eszközök. Ha a Sagem és a TP-LINK is routerként működik, akkor mindkettőben meg kell csinálnod a forwardot, a Sagem-ben a TP-LINK WAN IP címére, a TP-LINK-ben pedig a kliensére. Ha viszont a TP-LINK csak switch módban van, akkor a Sagem-ben közvetlenül a kliens felé kell forwardolni a portot. Illetve ha a Sagem csak modemként funkcionál, akkor csak a TP-LINK-ben kell forwardolni.

[ Szerkesztve ]

(#153811) molnarpeter válasza Rick4 (#153796) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Lehet félreértem, de újraindulást áramszüneten kívül nem vettem észre. Esetleg a mostanival is megpróbálhatod kiprovokálni pl kábelt kihúzva belőle, csak eszembe jutott.

(#153812) molnarpeter válasza tuto558 (#153804) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Kár, hogy nem OpenWRT fut az ONT-ken, talán ki lehetne lőni a "Telekom-Hotspot" wifit is SSH-val...

[ Szerkesztve ]

(#153813) snyper990 válasza molnarpeter (#153812) üzenetére


snyper990
őstag

A Sagemcom és a Vantiva (ex-Technicolor) is OpenWRT-alapú firmware-t használ...
De szerintem nincs telepítve/nem fut rajtuk SSH szerver (legalábbis a Telekomnál). Legalábbis mikor legutóbb próbáltam, nem tudtam SSH-val csatlakozni a nálunk levő Technicolor FGA2233-asra

[ Szerkesztve ]

(#153814) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Üdv, akinek TELEKOM által szolgáltatott televíziója van az tegnap este (kb. este 9 környékén) tapasztalt adásproblémát? (pl. Duna tévé) :R

(#153815) Rick4 válasza molnarpeter (#153811) üzenetére


Rick4
félisten

Nem értetted félre, pont ez a gond, a kábelmodemes cuccnál megtörtént, áramszünet esetén leáll az egész kóceráj, mert a modem restartolgat, hiszen az oszlopokon lévő dobozok nem kaptak áramot, a feljebb lévő eszközök is megszűntek működni...
Azaz nálam hiába volt minden szünetmentes mögött, odalett a belső háló, amíg vissza nem jött a net, és ha nem áramszünet, hanem karbantartás, eszközhiba miatt nem volt net, a modem akkor is újraindulgatott, és kezdte elölről a keresést a sávokon, és ha fél nap volt, akkor fél napig csinálta!

Na ezért kellett a saját router! Cserébe viszont pppoe passthrough módban nincs mobilnetes net, ha gond van az optikával!
Most kihúztam az oktikai kábelt, net nincs, de belső háló van, és ez a fontosabb! Megy az összes kamera, nas, csak épp net nem tud keresztüljönni a bridge módos hgw-en kereztül!!

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#153817) ToM2oo4


ToM2oo4
tag

Sziasztok! Masnal is haldoklik a kulfoldi eleres sebessege? Pl. Nemetorszag felol a letoltes eleg botranyos, Speedtest.net epp 3 Mbps-t mert lefele a SYNLINQ Frankfurt am Main szerveren, felfele pedig megvan a gigabit. Hazai savszel oke.

[ Szerkesztve ]

(#153818) Capella válasza Rick4 (#153815) üzenetére


Capella
senior tag

No igen, a Telekom Nonstop net az ONT-tal működik.
Esetleg kipróbálta már valaki olyan routerben PPPoE passthrough mellett a Telekom sticket, ami kezel USB modemet?
Ha a router firmware felismeri a sticket, akár jó is lehetne. Hacsak nincs letiltva ez a megoldás a Telekom által.

Nálam vidéken öröklötten megvan a Huawei E3372h-153 stick DuoNet előfizetéssel még az optika előttről. Így most az PPPoE passthrough WAN mellett ezt is meghagytam másodlagos WAN-nak az Asus TUF-AX4200 routeren.
Ez is csak azért lehet, mert a DuoNet előfizetés 413 Ft/hó, így nem tétel. Most viszont már csak MultiSIM-et lehetne előfizetni 2.990 Ft/hó összegért. Az meg nem buli. :(
(Hacsak nincs valakinek olyan előfizetése, amihez ingyen jár.)
Azután lehet, hogy ez is felesleges, ha az optika nem nagyon produkál kiesést.

(#153819) Rick4 válasza Capella (#153818) üzenetére


Rick4
félisten

Jaja, de a dupla nat se jobb, akkor inkább marad így...
Nem tudni, mit kell betárcsázni, szóval kissé nyűgös a dolog, majd bajlódom vele, ha belefutok egy internet szünetbe, addig nem is bolygatom a problémát!
Jó ötlet ez, de a stick mellett mérve telekomos 4G kapcsolat telefonnal 10/4Mbit, szóval azzal nem igazán vagyok előre!

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#153820) patrikcoc válasza ToM2oo4 (#153817) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

Igen… Milyen jó, hogy minden külföldi forgalom a DT-n megy át…

[ Szerkesztve ]

(#153821) Capella válasza Rick4 (#153819) üzenetére


Capella
senior tag

Nálunk valamivel jobb a mobilnet, bár inkább letöltésben.
A Speedtest 20-45-55/5-6 környékén mért, amikor néztem.
A Telekom mobilnet az valóban NAT-olva van, amihez publikus IP kell, az nem megy olyankor. De itt a biztonság, az esetleges optika kiesés alatti net volna a lényeg, már amennyiben ilyen történik egyáltalán.
Nálam a kamerákkal nincs gond, azok mentek és mennének NAT-olt nettel is.
A helyi hálózatra viszont nem lehetne belépni távolról. Bár erre is lehet azért megoldás. (ZeroTier, Tailscale kliens)

(#153822) sopruk


sopruk
aktív tag

Ehhez a Net Plusz csomaghoz adott Wi-Fi modem mennyire használható?
[kép]
Van valami korlát, hogy hány eszköz csatlakozhat rá?
Lan csatlakozó is van rajta?
Vagy külön routert érdemes hozzá venni?
Köszi előre is!

(#153823) busdriver_hu


busdriver_hu
csendes újonc

Üdv mindenkinek!
Kezdő telekomos vagyok, és némileg felzaklat, hogy a tévécsatornák képe random időnként akadozni kezd, olykor ki is fagy. :(( (SEI800DT jelű kis boxról van szó.) Csatorna ide-oda kapcsolgatás, boxrestart segít ideig-óráig. Durvább esetben úgy kifagy, hogy ő maga indul újra.
Modem (Sagemcom F@st 3896) és box többször áramtalanítva, újraindítva, utóbbinál a gyári visszaállítást is megléptem. A probléma változatlanul fennáll. Van-e még valami hókuszpókusz, amit én meg tudok tenni, vagy az ügyfélszolgálatot kell megszólítani?
Előre is kösz a reakciókat. :R

(#153824) molnarpeter válasza sopruk (#153822) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

4 csatlakozó van mindegyiken, próbáld ki saját eszköz nélkül, átlag használatban elvan (és akkor kevesebb villanyszámla).

(#153825) Kicsirics77 válasza busdriver_hu (#153823) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Sokat segit ha a boxon a wifit kikapcsolod és csak kábelen kapja a netet, plussz ilyen alvó mód meg egyéb energiatakarékossági opciók nálam pl ki is vannak kapcsolva.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#153826) patrikcoc válasza busdriver_hu (#153823) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

Laggoló képet én is tapasztalom, viszont kifagyást/újraindulást nem. SDMC-nél a 633-as update volt nálam az okozó, a SEI meg ezzel jött ki alapból... Viszont elő is tudom idézni a laggolást, ha lenémítom a boxot (amíg ott van a kis volume ikon, addig laggol)... :D de ez szerintem inkább FW bug mint app, alapból a hangerőcsúszka nagyon laggos ezen az új boxon. Elvileg december első felében jön a 2.1.027-es app, ami javítja az EPG-s hibákat, meg remélhetőleg ezt...
Azt azért nézd meg, hogy 50Hz-es felbontáson menjen a box, ill. amiket Kicsirics77 írt.

[ Szerkesztve ]

(#153827) sopruk válasza molnarpeter (#153824) üzenetére


sopruk
aktív tag

Köszi szépen a gyors választ! Ez jó hír! Elkezdtem Router után kutakodni amikor megláttam, hogy Wifis modemet adnak, valahogy elkerülte a figyelmem...
Kipróbáljuk így, aztán meglátjuk...
Köszi még egyszer!

(#153828) barnibooo


barnibooo
tag

Sziasztok!
Most mi a legfrissebb FW Droidos Boxra?
Nálam ez van jelengleg.
Lehet tudni, milyen updatek leszek benne?
Nálam így néz ki a helyzet:
(DV8519B-AV-Telekom, tehát legelső AV-s verzió)

Alkalmazás verzió: 2.0.9.1
Android verzió: 10
FW verzió: 10.2.101

(#153829) busdriver_hu válasza Kicsirics77 (#153825) üzenetére


busdriver_hu
csendes újonc

Wifi eleve off, energiatakarékosság szintén...

(#153830) busdriver_hu válasza patrikcoc (#153826) üzenetére


busdriver_hu
csendes újonc

50 Hz-en megy.
Egyébként leggyakrabban az M4-nél játssza ezt, ilyenkor elkapcsolok az M5-re vagy valamelyik Dunára. De volt, hogy véletlenül ezeken maradt, és ott is elkezdte a szaggatást.

(#153831) patrikcoc válasza busdriver_hu (#153830) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

Térhangást esetleg megpróbálhatod kikapcsolni, hátha segít (M4, M5 5.1-es hanggal mennek).

(#153832) Apa+Fia válasza barnibooo (#153828) üzenetére


Apa+Fia
aktív tag

Kliens verzio:2.1.029
Android verzio:10
Firmware:10.2.101

Apa csak 1 van!

(#153833) barnibooo válasza Apa+Fia (#153832) üzenetére


barnibooo
tag

És a 2.1.029 milyen extra dolog van? Vagy csak Bugfix?
A Telekom TV appom az 2.0.637

(#153834) Apa+Fia válasza barnibooo (#153833) üzenetére


Apa+Fia
aktív tag

Semmi extra,talán egy ici-picivel gyorsabban bejön a epg.

Apa csak 1 van!

(#153835) barnibooo válasza Apa+Fia (#153834) üzenetére


barnibooo
tag

és ezt a "Nagy" téli update? Azt hittem lesz valami nagyobb GUI-s változás is...

(#153836) Voice24


Voice24
őstag

Üdv!
Azt kérdezném, hogy az androidos tévébox nyűgjeit orvosolták már valamennyire, vagyis használhatóbb lett mára a kütyü? Másik kérdés, hogy külön kérésre adnak-e régebbi, nem androidos boxot új előfizetéshez?

(#153837) Shkiz0 válasza Voice24 (#153836) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nem fogsz kapni mar regi iptv boxot. Uj igenynel mar csak androidost kaphatsz, csak abban az esetben lehet meg regi iptv box ha jelenleg is az van, es csomagot valtasz, vagy huseget hosszabbitasz, ott meg van opcio a megtartasara.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#153838) kleinguru


kleinguru
addikt

Sziasztok!

Érdemes lehet a "régi" android boxot újra cseréltetni :F

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#153840) zelikocc


zelikocc
senior tag

Sziasztok!

Albiba költözés miatt új bekötést fogok igényelni hamarosan.
A kérdésem az lenne, hogy online vagy személyesen leadott bekötési igény a gyorsabb, vagy nincs különbség?
Szeretném ha még december 20 előtt bekötnék, mert jövőre már nem lesz időm otthon maradni. (BP 11. Ker)

A másik kérdés, hogy kell-e szerepeljen a lakcímkártyán hozzá a tartózkodási (bekötési) hely címe? Mert az még nincs elintézve.

(#153841) Voice24 válasza Shkiz0 (#153837) üzenetére


Voice24
őstag

Köszi, és a nyűgökkel hogy áll a box?

(#153842) user12 válasza zelikocc (#153840) üzenetére


user12
őstag

Szia
Szerintem nincs különbség, intézd úgy ahogy neked kényelmesebb/praktikusabb
Online ügyintézés során nincs jelentősége az okmányaidnak, az üzletben elkérhetik, ott max kimagyarázod, hogy még nem voltál okmányirodában.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#153843) Shkiz0 válasza Voice24 (#153841) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Van aki panaszkodik rá van aki nem. Itt rengeteg panaszt fogsz találni, mivel ide akkor jönnek az emberek főleg ha valami rossz, de mások meg használják minden további nélkül. Pl szüleimnél is van 2db első generációs, és 1-2 nyűgje van csak amivel együtt lehet élni, nem is nagyon szidják mint itt sokan a topicba. Tökéletes nem lesz egyik sem.
De pl nálam még a régi van, és ennek meg megvan az idegesítő léptetési problémája amikor navigálsz le vagy fel, és egyszerre többet ugrik.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#153845) Caranita válasza Caranita (#153844) üzenetére


Caranita
aktív tag

Személyesen vagy telefonon gyorsabb. Online rendelésnél csak igénybejelentés történik, még fel kell dolgozni, keresni téged idöpont miatt. A másik 2 csatornán azonnal megmondják mikor tudnak menni létesíteni. Talán még chaten is működhet, ebben nem vagyok biztos.

szerk.: nem szükséges a telepítési cím a lakcímkártyán, nyilatkozat is elég hogy a tulaj hozzájárul a bekötéshez (vagy bérleti szerződés)

(#153846) Nordik válasza Caranita (#153845) üzenetére


Nordik
őstag

Nincs szükség semmilyen hozzájárulásra. Kétszer kötöttem be már olyan helyre ahol semmi közöm nem volt a lakáshoz és semmit nem kérdeztek.

(#153847) Rick4 válasza zelikocc (#153840) üzenetére


Rick4
félisten

2022 április 2-án, szombaton adtam le online az igényt, hétfőn jöttek beszerelni!

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#153848) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Hali!

Láttam hogy van ez 22 helyett 21 havi részletes kedvezmény a Telekom honlapján.
Gondoltam otthoni csomagra(net+tv) vállalva 2 év hűséget kihozok egy tabletet.
Chaten próbáltam intézni a dolgokat, már majdnem bele is mentem hogy frissítem a csomagokat mert már van helyettük újabb. Erre akkor derült ki, hogy a 21 hónap mégis 22, mert utólag térültetik vagy mi.
Valaki képben van, hogy akkor most mi az igazság?

Üdv Gyuri :R

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#153849) Kbali válasza gyuromoj (#153848) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ez áll a Telekom honlapján: "2023. december 1. és legkésőbb 2024. január 15. közötti kamatmentes részletfizetéssel mobil és/vagy vezetékes havidíjas szolgáltatásra (Magenta 1 csomag esetén a bevont szolgáltatásokra együttesen) vállalt két év hűséggel történő készülékvásárlás esetén az első készülékrészletet a Telekom átvállalja. Készülékrészleteket így a vásárlástól számított második hónaptól kell fizetni a szerződésben és számlában feltüntetettek szerint. A készülékárak esetén online felületen 22 hónap készülékrészlet kerül feltüntetésre, ebből 1 havit a Telekom áll, így összesen 21 havi készülékrészletet kell megfizetni."

(#153850) gyuromoj válasza Kbali (#153849) üzenetére


gyuromoj
veterán

Akkor az lehet a gond, hogy csak a 2 otthonira hosszabbítanék és nem mindenre ami Magenta1-ben benne van. (még 2 otthoni, meg 2 mobil)

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.