Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#154256) boborján2 válasza Rick4 (#154245) üzenetére


boborján2
aktív tag

Én sem vetemedtem még arra ,hogy az erősítő helyett, internet rádió képes erősítő legyen.

Nekem ez kényelmes ,neked meg az.

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#154258) Rick4 válasza boborján2 (#154256) üzenetére


Rick4
félisten

Boborján2: Nyilván úgy is lehet, hogy bekapcsolsz egy 70W-os fogyasztású tévét pluszban, meg csinálhatod a telefonodon nwetrádiót hallgatva, kihangosítva is. Mindenkinek más a logikus...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#154261) hegegabi80 válasza yogibear (#154242) üzenetére


hegegabi80
addikt

Ez elég szomorú. Pedig mintha olvastam volna valahol, hogy van amelyik már tudja.

(#154262) boborján2 válasza Rick4 (#154258) üzenetére


boborján2
aktív tag

Mesélj még kérlek mennyi fogyaszt egy tv kikapcsolt kijelzővel. Hátha elhisszük.

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#154263) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Köszönöm a segítséget!

(#154264) tobias40


tobias40
veterán

Telekomnál vásárolt(2 év hűségre) telefonnál rajta van a telefon hátulján a vonalkódos matrica.
Ezt le lehet venni vagy csak így érvényes a garancia?

[ Szerkesztve ]

(#154265) csixy


csixy
addikt

Az egyik kis androidos box távirányítója bex@rt. Ha beviszem valamelyik ügyfélszolgálatra, akkor adnak másikat?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#154266) skroy válasza tobias40 (#154264) üzenetére


skroy
senior tag

Nyugodtan leveheted.

(#154267) simonjoe válasza csixy (#154265) üzenetére


simonjoe
őstag

..egy barátomnak is tönkrement, bejelentette a hibát, futár vitte neki az újat, és el a rosszat.

Joe

(#154268) csixy válasza simonjoe (#154267) üzenetére


csixy
addikt

Köszi!

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#154269) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.
Létezhet hogy a telekom, vagy az ONT amit adnak a 80-as portot zárva tartja ?

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#154270) Multibit válasza rostiron (#154269) üzenetére


Multibit
veterán

Miért tartaná zárva? Optika, vagy koax? Miből látszik, hogy zárva van? Amikor csekkolod a 80-as port nyitott állapotát - online port checkerrel - fut szolgáltatás nálad a nyolcvanas port mögött?

(#154271) rostiron válasza Multibit (#154270) üzenetére


rostiron
őstag

Optika. A nas-on van egy szolgáltatás aminek a 80-as port kellene , és bár mit csinálok zárva van.
online port checkerrel nézem .
Ha a routerba bakapcsolom az upnp -t akkor is zárva.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#154272) Multibit válasza rostiron (#154271) üzenetére


Multibit
veterán

Az online port checker csak akkor mutatja nyitottnak a portot, ha a mérés pillanatában aktív egy szolgáltatás mögötte. Teszteld le! Nyisd meg a portot és figyeld a router logját! Én megtettem (80-assal teszteltem). Zártnak jelzi a portot az online port checker, de a tűzfal logja szépen mutatja a pass szabály által érintett csomagok számát és méretét (ezek azok a csomagok, amelyeket a port checker használt).

[ Szerkesztve ]

(#154273) rostiron válasza Multibit (#154272) üzenetére


rostiron
őstag

Nincs a routerembe log ( huawei ax3 ) hogy lehet másképp csekkolni ?

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#154274) allnickused válasza Multibit (#154272) üzenetére


allnickused
tag

Nyilván nem azt mondja, hogy átjárhatatlan a port úgy van zárva. Hanem a szolgáltatói eszköz silent droppol minden bejövő kapcsolatot és az online checker zártnak mutatja a portot, amíg a telekom eszköze nincs bridge módban. Ezen a pppoe pt sem segít...
Így a torrentkliens is csak passzív módban fut.

[ Szerkesztve ]

(De, az vagy)

(#154275) Multibit válasza rostiron (#154273) üzenetére


Multibit
veterán

Neked nem kell azon "izgulnod", hogy mit mutat a checker. Ha a routered publikus IP címet kap és jól van belőve rajta a port forward, akkor nyitott az a 80-as port. A Let's Encrypt cert megújító nem nyomul folyamatosan 🙂

(#154276) snyper990 válasza rostiron (#154269) üzenetére


snyper990
őstag

A 80-as portot a HTTP használja. Az az internet egyik alapvető protokollja, nem hiszem, hogy létezik olyan internetszolgáltató, ami blokkolná.
Hoztál létre porttovábbítási szabályt a 80-as portra a NAS IP-jére?

#154274 allnickused: Szerinted hogyan oldja meg egy tűzfal egy adott port „zárását”? És szerinted attól nem lesz átjárhatatlan az adott port (legalábbis WAN->LAN irányban)?

[ Szerkesztve ]

(#154277) rostiron válasza snyper990 (#154276) üzenetére


rostiron
őstag

Szia.
Akár mit csinálok mindig ez van.

"Hoztál létre porttovábbítási szabályt a 80-as portra a NAS IP-jére?" Igen megcsináltam.
Próbáltam úgy is hogy a nast DMZ-be raktam a routerba.
És megpróbáltam azt is, hogy a saját cuccokat kiiktattam, és a szolgáltató ont-be dugtam a nast és ott probáltam portot továbbítani. Vagy ott dmz-be rakni.
De mindig ez fogad.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#154278) snyper990 válasza rostiron (#154277) üzenetére


snyper990
őstag

Nem kerültél te is CGNAT mögé? WAN IP-d 100-assal kezdődik? Ha igen, telefonálj az ügyfélszolgálatnak, és kérj publikus IP-t.
Saját routert routerként használod? ONT-n PPPoE passthrough be van kapcsolva és a saját eszközöd hozza létre a PPPoE kapcsolatot?
Milyen DNS-kiszolgálót használsz? Ha a NAS-ban külön be lehet állítani a használandó DNS-kiszolgálót, próbáld meg a Cloudflare- vagy a Google-félét, hátha az megoldja, ha már arra panaszkodik.

[ Szerkesztve ]

(#154279) boborján2 válasza rostiron (#154277) üzenetére


boborján2
aktív tag

Ilyenkor , (arra a 2 percre) a synologyt DMZ-be szoktam tenni és a tűzfalat kikapcsolom.
Port továbbítással valamiért, nekem sem ment a let's encrypt létrehozás/megújítás.

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#154280) Rick4 válasza boborján2 (#154262) üzenetére


Rick4
félisten

Ha megérted azt, amire válaszolsz, meg se írod ezt a szánalmas hozzászólást, annál többet se érdemel a sztori, hogy ennél komolyabb választ kapj rá... :P

Hpgy kiknek a nevében írsz, és mi ez a többesszámozás, nem tudom, de ezen a szinten fórumozók elég gyorsan ignorálási listára kerülnek...

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#154281) boborján2 válasza Rick4 (#154280) üzenetére


boborján2
aktív tag

Sokunk nevében mondhatom, sőt KIJELENTEM , hogy okos tévéink , kikapcsolt kijelzővel nem fogyasztanak 70wattot. Így világos?

Nem tehetek róla , hogy nettó hülyeséget írtál.

Ignorálj , mit bánom én...
láthatod nekem is van két ember , akit átlapozok pár hónapja, bármit is írnak.

[ Szerkesztve ]

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#154282) DellFan


DellFan
csendes tag

Sziasztok,
Akinek nincs extra igénye vezetékes szolgáltatások terén vagy korszerűtlen hálózatot kénytelen használni, annak ajánlom a Telekom Digitális Jólét Alapcsomagot (net+telefon).
Hihetetlenül sokat lehet vele spórolni a sztenderd csomagokhoz képest. [link]

[ Szerkesztve ]

(#154283) djsunstealer


djsunstealer
aktív tag

Sziasztok! Technicolor FGA2235 MAG esetén 1000-es optikai csomagban a letöltés vezetékesen 280 körüli, a feltöltés 985. Wifin hasít.
A számítógép nem egy mai darab, de gigabites az ethernet kártya.
A letöltés miért "csak" ennyi? Kell még a routerben vmit konfigolnom?
Köszönöm szépen! :R

[ Szerkesztve ]

(#154284) asynur válasza boborján2 (#154281) üzenetére


asynur
tag

Tőlem mindenki úgy hallgat rádiót ahogy akar, de érdekességképpen én speciel tényleg kíváncsi lennék mennyit eszik (valós mért fogyasztás) egy modern tv ilyen üzemmódban.

[ Szerkesztve ]

(#154285) snyper990


snyper990
őstag

Szia!
Mivel mérsz? Böngészőből? Van valami extra vírusvédelmi szoftver telepítve?
Próbáld meg a Microsoft Store-ból letöltött Speedtest by Ookla appal vagy annak a CLI-s megfelelőjével.
Esetleg tölts le egy Linux disztrót, bootolj egy live sessiont, és nézd meg, abban hogyan alakulnak a sebességek. Ha ott jó, akkor valószínűleg szoftveres gond lesz, ha ott sem jó, akkor a hardverrel van valami.

(#154286) djsunstealer válasza snyper990 (#154285) üzenetére


djsunstealer
aktív tag

Böngészőből. Vírusvédelem semmi extra, csak a Win10-es Defender. Köszi a segítséget, szerintem a géppel lesz vmi. Köszi szépen a választ és a segítséget.:R

[ Szerkesztve ]

(#154287) benfolds


benfolds
őstag

tudnátok segíteni, hogy hogy tudnék ékezetes karaktereket varázsolni a hisense tv-men a csatornalistán megjelenő magyar szövegre? a nyelv magyarra, a terület magyarországra van állítva. telekom kábel tv. alapvetően ip tv van nálunk, a két másik tv-n azt nézünk, ezen a hisense-en nem is terveztem tv-zni, mert kellene egy harmadik settopbox, úgyhogy próba szerencse alapon bedugtam a régi koaxot, amin 1-2 éve interneteztem, és bejött sd minőségben 30 valamennyi csatorna. egyébként mennyi pénzbe kerülne a szolgáltatónál egy harmadik settopbox? köszi

(#154288) snyper990 válasza benfolds (#154287) üzenetére


snyper990
őstag

Hisense topik
Harmadik set top box ugyanannyiba kerül, mint a második

(#154289) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Rossz helyre ment

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#154290) skroy


skroy
senior tag

Használ valaki LG Magic Remote-t hagyományos IPTV-vel?
Eddig minden rendben működött, de most nem kezeli a settopbox-t. Már mindent reseteltem, tv-t, boxot, távirányítót, de sehogy nem bírom ismét rávenni, hogy csatornát váltson. :F

(#154291) TampY válasza skroy (#154290) üzenetére


TampY
újonc

Nálam működik.

(#154292) G48


G48
senior tag

A telekomnál milyen modemba megy bele az optika?
Terület függő? (Jász Nagykun Szolnok megye, Szolnok mellett.)
Utánna onnan már a Set top boxba és a számítógépbe megy az UTP?

(#154293) tuto558


tuto558
tag

Sziasztok,

Nemrég érkezett a 2. android tv box-om. SDMC ugyanúgy, mint az első, típusnév is egyezik címke alapján, bár az anyaghasználat mintha picit változott volna. 2.0.637-es szoftver van rajta. Az első box-on is ugyanez van. Az új boxon 15 percen belül már harmadjára ugrik ki a főmenübe, és nem frissítés miatt, szóval azt gyanítom, hogy ez a már sokat emlegetett app összeomlás probléma lehet. Illetve a hang is néha megakad egy pillanatra. Milyen beállítással lehet ezen orvosolni? Az a furcsa, hogy ugyanez a típusa az első box-omnak is, ugyanezzel a szoftver verzióval, és ugyanazon beállításokkal, és azon a box-on ez a 2 hiba még nem jött elő egyszer sem.

T 2000/1000 (Optika), Technicolor FGA2235 MAG

(#154294) GoodSpeed


GoodSpeed
addikt
LOGOUT blog


Hűségidő lejárta előtt, szeptemberben hosszabbítottam meg két évvel a hűséget, új készüléket is vásároltam. Pár hét múlva új csomagokat jelentett be a Telekom, tehát ha vásárolni akarnék, akkor megint az lenne, hogy újra meg kell hosszabbítanom, de most mit ez az 51606 Ft-os kötbér dolog?

De az imént kaptam ilyet is:

[ Szerkesztve ]

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#154295) kali válasza G48 (#154292) üzenetére


kali
legenda

Díjcsomag függvénye inkább, illetve ha több típus is megfelel egyhez, akkor azon is múlik, milyen van épp a technikusnál.
ONT-ből az STB-be és a PC-be mehet egyből a kábel.

(#154296) simonjoe válasza skroy (#154290) üzenetére


simonjoe
őstag

Rendben működik, de olyan régen állítottam már be, h nem is nagyon emléxem, de talán valahogy össze kell párosítani.

[ Szerkesztve ]

Joe

(#154297) kali válasza tuto558 (#154293) üzenetére


kali
legenda

Szia!

Gyári visszaállítással érdemes lehet próbálkozni.

(#154298) tuto558 válasza kali (#154297) üzenetére


tuto558
tag

Most üzemeltem be a 2. boxot, tehát teljesen gyáriról lett beállítva első használatra.

T 2000/1000 (Optika), Technicolor FGA2235 MAG

(#154299) G48 válasza kali (#154295) üzenetére


G48
senior tag

Köszi.
A TV GO alkalmazással lehet vezérelni a Set top boxot? Úgy mint a Vodafone TV alkalmazással.

(#154300) kali válasza tuto558 (#154298) üzenetére


kali
legenda

Elég, ha a háttérben lefrissült közben valami, máris beakadhat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.