Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#154501) benfolds


benfolds
őstag

Ip tv-nél van valami barkács megoldás, hogy a 3. tv-hez ne kelljen újabb boxot bérelni a másik kettő mellé? :U

[ Szerkesztve ]

(#154502) szalai112 válasza benfolds (#154501) üzenetére


szalai112
senior tag

Tvgo

(#154503) molnarpeter válasza benfolds (#154501) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

HDMI splitter vagy hardverapróról okosított box, de nem olyan drága a díj hogy olyan hű de nagyon megérje.

(#154504) Essejó válasza tonyrulez (#154497) üzenetére


Essejó
veterán

És ezek szerint a pre shared key helyett nem állítottatok be egyedi jelszót.
Mindjuk mivel optikai háló lehet kérni kellene valami fejlettebb ONT-ot, ami már tudja a WIFI6 AX-et is. A Redmi ki is tudná használni. Mondjuk ahhoz lehet sávszélt kéne váltani.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#154505) Essejó válasza benfolds (#154501) üzenetére


Essejó
veterán

A harmadik box, az nem nagy cucc, ha negyedik kéne na ahhoz már külön interet előfizetés is kell. :DDD

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#154506) tonyrulez válasza Essejó (#154504) üzenetére


tonyrulez
őstag

Egyedi jelszó alatt mit értesz? SSID és wifi jelszó egyedi, nem a gyári ami a router alján matricán van. Üfsz kérésére resetelték a modemet, majd SSID+jelszót visszaállították ugyanarra az egyedire hogy ne kelljen mindent újraállítani. Az az érdekes hogy ~2 hete csinálja ezt, előtte működött rendesen. Random eszközökön random oldalak nem elérhetőek, ami előtte mindig is jó volt.

4 8 15 16 23 42

(#154507) Essejó válasza tonyrulez (#154506) üzenetére


Essejó
veterán

Akartam még írni a Band steering kikapcsolását, de elolvastam a leírását és csak b/g/n 2,4 GHz amit tud.

Lehetne még szigorúan mondani felette, hogy : MUKOGGY! Esetleg mutatni közben egy kéznél lévő kalapácsot ;]

De inkább hívnám a szolgáltatót és hibás működés miatti cserét kérnék. Esetleg megfontolni az 1000/1000-et, ahhoz már tudtommal AX-es Wifi6-ot tudó ONT-ot adnak.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#154508) snyper990 válasza Essejó (#154504) üzenetére


snyper990
őstag

A pre-shared key pont, hogy a jelszavas megoldás. A másik opció az enterprise, ahol minden egyes kliens saját, egyedi autentikációs adatokkal tud kapcsolódni.
Szabad ám internetes keresőket használni tanácsadás előtt

(#154509) Essejó válasza snyper990 (#154508) üzenetére


Essejó
veterán

Honnan tudod, hogy mit olvastam? Vagy átmentél látó asszonyba? Mert akkor még gyakorolnod kéne a tisztán látást.
Az adott ONT komplett leírását átolvastam a Telekom oldalán, onnan tudom, hogy csak b/g/n 2,4 GHz WiFi-t tud. Egyébként a gyári Pre-shared key is megváltoztatható egyénire.

Még véletlenül sem javasolnék olyat, hogy WiFi-t jelszó nélkül használjon, ilyet nem is írtam sehol.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#154510) boborján2 válasza Essejó (#154509) üzenetére


boborján2
aktív tag

:)

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#154511) Essejó válasza boborján2 (#154510) üzenetére


Essejó
veterán

Ne tetézd! ;]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#154512) benfolds válasza szalai112 (#154502) üzenetére


benfolds
őstag

és azt hogy nézem a 3. tv-n, amiről szó van? böngészőből? (elég szar a tv-n a böngésző) vagy gépről jőjem ki tv-re?

(#154513) benfolds válasza molnarpeter (#154503) üzenetére


benfolds
őstag

ha hdmi splittert teszek a box után, akkor gondolom ugyanazt a csatornát kell nézni a két tv-n.

(#154514) molnarpeter válasza benfolds (#154513) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Így van.
Esetleg androidon TV GO nem tudom, kitehető-e képernyőre "MHL" adapterrel, ha van kéznél nem használt telefon akkor az még megoldás lehet.

[ Szerkesztve ]

(#154515) snyper990 válasza Essejó (#154509) üzenetére


snyper990
őstag

Nem tudom, hogyan lett ekkora divat a személyeskedés, de hát ez van. Látom, megvan a közönsége is, a színvonalnak megfelelően. De szerencsére nem engem minősít :)
Igazad van, nem tudom, hogy mit olvastál vagy mit nem. De bármit is olvastál, valamit egyértelműen félreértettél az alapján, amit írtál. A „pre shared key helyett nem állítottatok be egyedi jelszót” mondatnak ugyanis nincs értelme. Helyette nem lehet beállítani semmit. A pre-shared key maga a jelszó.
Kb. mindenben szidjátok a Telekomot, aztán meg kritikus gondolkodás nélkül tényként kezeled, amit egy kezelési útmutatóban írnak. Nem oszt, nem szoroz, hogy megváltoztatod-e a gyári wifi-jelszót. Az sem számít, hogy milyen karakterből áll. Ajánlott olyat választani, ami az útmutatóban szerepel, de nem kötelező. A működést nem befolyásolja.
Továbbra is fenntartom, hogy szabad használni keresőt. Bár ahhoz is kell egy bizonyos szintű szövegértési készség... De gyakorlással szerencsére az is fejleszthető

[ Szerkesztve ]

(#154516) boborján2 válasza boborján2 (#154510) üzenetére


boborján2
aktív tag

"látó asszony"

Színvonal ide vagy oda, én ezen k...a jót nevettem.

[ Szerkesztve ]

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#154517) snyper990 válasza boborján2 (#154516) üzenetére


snyper990
őstag

Nyugodtan kiveheted a nevemet az aláírásodból. Láthatóan nem ignorálsz ;)

(#154518) Essejó válasza snyper990 (#154517) üzenetére


Essejó
veterán

Ne értsd félre, ez nekem szólt!
Egyebek között igazad van, annak a mondatnak úgy nincs értelme. Ugyanis lehagytam a végéről egy kérdő jelet! Kérdő mondat akart lenni, és nem kijelentő. Az meg hogy valaki a gyárilag beállított jelszót lecseréli-e egyénire, az egyéni preferencia kérdése, a működést tényleg nem befolyásolja.
De mi lenne ha az én meggyőzésem helyett, hogy marheságot írtam, legalább ekkora vehemenciával az eredeti probléma megoldására próbálnál koncentrálni?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#154519) lali303 válasza tonyrulez (#154492) üzenetére


lali303
tag

Változtasd meg a SSID nevét ,nekem azért nem csatlakozott a kamera mert csak 5 betű volt hozzá írtam 4 számot úgy jó lett a jelszó is legyen legalább 8 karakter( Kisbetű, nagybetű és szám) mióta így használom minden egyből csatlakozik.

(#154520) snyper990 válasza Essejó (#154518) üzenetére


snyper990
őstag

Nem értettem félre. Ha megint elolvasod, amit írtam, akkor láthatod, hogy nem írtam semmit arról, kinek szólt a válasza. Attól még, hogy látszólag neked válaszolt, színvonalról írt, amit te nem említettél, csak én, ez pedig nyilvánvalóan és egyértelműen ellentmond azzal, ami az aláírásában szerepel. Egyfajta sorok közt olvasás, közvetetten jelen lévő információk észrevétele és értelmezése. Akárhogy is hívjuk, szintén hasznos készség, érdemes fejleszteni.
Kérdésként pont ugyanannyi értelme van annak a mondatodnak, mint kijelentésként. A „pre-shared key” kifejezés és a „helyett” szó viszonya akkor sem módosul, ha kérdéssé alakítod a mondatot. A pre-shared key továbbra is maga a jelszó (csak a szakmai/kriptográfiai szó rá, nem pedig a mezei felhasználóknak szánt, könnyebben értelmezhető megfelelője), akármi is legyen az és akárhogy is lett megadva. Akár gyárilag beállított, akár az adminisztrátor által módosított. Nem számít. Ha megváltoztatják, akkor is pre-shared key marad.
Kétféleképp is segítettem az eredeti probléma megoldásában: egyrészt nem kezdtem tévinformációkat terjeszteni, ezzel is időt és energiát spórolva a fórumtársnak. Másrészt megpróbáltam kijavítani egyet, amit most épp te írtál. Nem személy szerint ellened szólt a válaszom, ne értsd félre. Akinek nem inge. Olvass vissza, viszonylag gyakran bátorítok fórumtársakat keresőhasználatra. Ha más írta volna, akkor is megpróbáltam volna kijavítani. Bár remélhetőleg más kicsit érettebben reagált volna, belátta volna a tévedését (bár tisztában vagyok vele, hogy a kognitív disszonancia elég kellemetlen érzés) és továbblépett volna ahelyett, hogy még mindig a saját igazát bizonygatva segít teleoffolni a a topikot. Nem baj, hogy marhaságot írtál. Mindenkivel megesik. De még mindig próbálsz engem (magadat?) meggyőzni, hogy az nem úgy volt, meg nem úgy értetted... Ezt a részét el lehetne hagyni szerintem.
Téma részemről lezárva.

[ Szerkesztve ]

(#154521) totron


totron
addikt

Idén lett 15 éves a SIM kártyám, elég rozzant már, mennyiért lehet cserét kérni? Pre-paid. Van rajta egy már lezárt netcsomag, ha kérek újat egészen biztosan ugyanazzal a netcsomaggal kapom vissza? Vagy kapnak az alkalmon….

(#154522) Rick4 válasza totron (#154521) üzenetére


Rick4
félisten

Ha azt mondod, hogy elmegy a térerő, visszajön, vacakol néha, másik telefonba áttéve ugyanúgy megy a hiba, a másik simmel a telefonod hibátlan, akkor ingyen és bérmentve cserélik, amúgyis 2-3 évente illene cserélni, és nem, semmiféle csomagmódosítás nincs ilyenkor.

Nekem volt, hogy voda sim volt a készülékben, hívtak, ki se csörgött, csere, azzal jó volt, egy hét múlva ugyanaz, megint sim csere, azzal már jó volt, amíg el nem hordoztam a számot, mindez ingyen és bérmentve, bámely üzletben percek alatt lezajlik. Nem fognak meglepődni, előfordul ilyesmi.

Arra figyelj, bár ennek sok éve volt még lémyege, hogy hogy fontos telszám, sms ne a simen legyen mentve.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#154523) Marci112233 válasza totron (#154521) üzenetére


Marci112233
őstag

Nekem évekkel ezelőtt kellett a T-s kártyámat cserélni mert a telefon hol észlelte hol nem, így bementem elmondtam a hibát és simán cserélték egy újra.
Illetve öcsém kicsivel több mint 1 éve azért cseréltette ki a szintén T-s kártyáját mert a régi működött, de nem ment vele a 4G csak a 3G, és azt is ingyen cserélték.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#154524) tonyrulez válasza lali303 (#154519) üzenetére


tonyrulez
őstag

10 éve ez az SSID van megadva, 2 hete nem működnek egyes eszközök. Szólni fogunk szolgáltatónak hogy cseréljenek ONT-t, mert a resetelés sem oldja meg.

4 8 15 16 23 42

(#154525) yogibear válasza totron (#154521) üzenetére


yogibear
addikt

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#154526) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.

Az utóbbi időben, ( 3-4 hete ) több hívást kapok, hogy visszahívnak , mert hogy hívást kaptak tőlem. Nekem a kimenő hívásaim között nincs, de nem lehet véletlen 8-10 alkalommal. Mi lehet ez ? Hogy lehet ilyen ?

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#154527) skroy válasza rostiron (#154526) üzenetére


skroy
senior tag

A Te számodat is voip szolgáltatás használatával sajátjuknak álcázzák bizonyos illetők. Már külön topikja is van ennek a csalásnak.

(#154528) rostiron válasza skroy (#154527) üzenetére


rostiron
őstag

Mit tudok csinálni ? Ezt nem értem igazán.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#154529) skroy válasza rostiron (#154528) üzenetére


skroy
senior tag

Sajnos nem nagyon tudsz ez ellen tenni semmit. Jelezheted a T felé esetleg, de egyelőre szerintem ők sem tudnak mit tenni. A mobilos topikban sokat volt erről szó mostanában, ez inkább oda való téma.

(#154530) benfolds válasza molnarpeter (#154514) üzenetére


benfolds
őstag

és ez a tv-okosító, amint mondtatok? az lehetséges, hogy kapok olyan boxot, amivel ugyanazt el tudom érni, mint a telekom saját boxával?

(#154531) rostiron válasza skroy (#154529) üzenetére


rostiron
őstag

Kicsit utánaolvastam . Köszi

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#154532) bozsokiandra válasza Rick4 (#154522) üzenetére


bozsokiandra
tag

Most cseréltem sim kártyát (családtagnak, telefoncsere volt és más méret kell bele). Adtak egy új kártyát és visszakaptam a régit ami már nem volt aktív (házatra nem csatlakozott fel), de belerakva a telefonba hozzá lehetett férni a rajta lévő telefonszámokhoz így át tudtam másolni.
Persze kevésbé körülményes ha már eleve nem a simen tároljuk.

(#154533) Rick4 válasza bozsokiandra (#154532) üzenetére


Rick4
félisten

Persze, bár a méret dolog szerintem még mindig a kitördelős megoldással oldódik meg, de készülék és sim függő, hogy hol tárolódnak a dolgok, egy 15 éves simnél nem merném biztosra mondani, hogy nem marad rajta valami.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#154534) bango


bango
tag

Iptv-nek van vmi előnye a Telekom tv-vel szemben?

(#154535) boborján2 válasza bango (#154534) üzenetére


boborján2
aktív tag

Van!
Régebbi win ce boxot adnak hozzá és működik ahogy kell! Cserébe vagy 10wattal többet eszik áramból.

Telekom tv = android box. Használd a keresőt és szemezgess ,kit milyen fícsörökkel örvendeztetnek a boxok és a frissítések. :)

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#154536) enginev3.0 válasza bango (#154534) üzenetére


enginev3.0
félisten

Telekom tvgo-t nem tudod tv-n nézni, nem lehet feltelepíteni az appot smart tv-kre

Lehet félreolvastam

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#154537) tudi13


tudi13
aktív tag

Sziasztok,

kb. 2 hete kötötték be hozzánk az 1000/200-as koax netet, Sagemcom F@st 3896 ONT-al.
Eleinte nagyon jól működött a wifije, beállítottam szépen és 500-600 körüli sebességeket mértem az egész házban, így úgy döntöttem nem is kötöm be a saját routerem.
Viszont kb. 2 napja újrainditottam és azóta max 200-at mérek, bárhogy állítom.

Szerintetek mi lehet a gond?

Itt a beállítás:

[ Szerkesztve ]

(#154538) kabelmania27 válasza tudi13 (#154537) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Először vezetékes kapcsolattal is kellene mérni, mert a szolgáltatók a vezeték nélküli átvitelt nem garantálják. Ha megírod, hogy milyenek a modem (docsis) jelszint értékek meg tudjuk írni, hogy rendben vannak-e az értékek.

(#154539) tudi13 válasza kabelmania27 (#154538) üzenetére


tudi13
aktív tag

Vezetéken minden rendben. 900/210-et mértem éppen most.
Downstream 8.4 a legmagasabb. Upstream 51.

(#154540) molnarpeter válasza benfolds (#154530) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

[link] ez volt, úgy látom már nem megy a Telekom az új hirdetési alapján :F Telefon és MHL adapter vonalon kéne még körülnézni, ha valóban nincs már megoldás tv okosítós vonalon.

(#154541) kabelmania27 válasza tudi13 (#154539) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Összefoglalóban linkelt programmal tudsz keresni másik wlan csatornát, amennyiben nem rendelkezel iptv előfizetéssel kérheted, hogy a modem bridge módban legyen, ha van tv előfizetésed dmz-be teheted a saját routered ipcímét, amelyet érdemes fixre állítani a modem oldalán.
Letöltési érték elfogadható viszont az 51-es feltöltés nem a legjobb, ha télen magas akkor tavasszal és nyáron elérheti a tűréshatárt és akadhat a netkapcsolat. Koax kábelen van mmwo vagy másfajta osztó vagy direktbe megy a kábel a modembe?

[ Szerkesztve ]

(#154542) barnibooo válasza tudi13 (#154537) üzenetére


barnibooo
tag

Egy kis helyesbítés ONT --> Optikánál van.
Koaxnál HGW-nek nevezzük, bár az egy eléggé tág fogalom.

(#154543) tudi13 válasza kabelmania27 (#154541) üzenetére


tudi13
aktív tag

Több csatornát is próbáltam, ugyanez a helyzet sajnos.
A padláson van egy elosztó, abból jön a HGW-be.

Saját router próbálva volt, de erősebbnek bizonyult a sagemcom, ezért hagytam ezt végül.

(#154544) lali303 válasza tonyrulez (#154524) üzenetére


lali303
tag

Azért ha az új ONT-tal sem lesz jó, próbàld ki amit javasoltam!

(#154545) kali válasza tudi13 (#154537) üzenetére


kali
legenda

Szia!

A kiírt aktuális 20 MHz-es működés egy korlátozó tényező lehet, ha olyan eszköz is csatlakozik Wi-Fi kapcsolaton, ami többet tud(hat).
Amennyiben laptop, PC és társaival is használod, amiknél lehet manuálisan is módosítani, hogy 20/40...stb. MHz, azokat érdemes ellenőrizni adott tekintetben.

[ Szerkesztve ]

(#154546) tudi13 válasza kali (#154545) üzenetére


tudi13
aktív tag

Szia,

Valóban a 20mhz nekem is szemet szúrt, de ugye az automata a hgw-ben.
Az az érdekes, hogy ugye eddig működött gond nélkül, de ujrainditas után lett rossz.
Új eszköz nem lett.

(#154547) kammler válasza Rick4 (#154460) üzenetére


kammler
senior tag

Az áplódom csak 940mbit, lefelé nekem is ennyi. Technicolor FGA2235-ön egy RB5009 Mikrotik router a 2.5-es portban. Náluk 100ezerért csak egy 2.5-es port fért bele nyolc 1gbit mellé, +1 10G SFP+ port. RB5009-ről SFP+ portra kötve optikai DAC kábellel egy 8 portos mikrotik 2.5-es switch. Aztán windows 11

(#154548) Rick4 válasza kammler (#154547) üzenetére


Rick4
félisten

10G-s SFP port nekem is van a 8-as switch-en, de az nincs használatban, viszont én 67 dolcsit, 20 ezrest adtam érte, az ax7000-es router meg 142 dolcsi, egy 50-es volt, szóval nem volt sokba a 2.5G-re átállás. Gép, nas már tudta alapáron, ennyi híja volt.
A 940 meg az 1000 között némi hálózati beállítás is lehet a modemen túl, nem feltétlenül eszköz gond... A 2.5-ös lanba van dugva a router kábele? Mintha nekem is 940 körül lett volna előtte, és routercsere után vált aktuálissá a másik lanba dugás, onnantól lett ilyen.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#154549) Kekmen válasza Rick4 (#154548) üzenetére


Kekmen
senior tag

Ha a letöltése fölötte van, akkor nem lehet gigabites portban. :U

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#154550) kammler válasza Rick4 (#154548) üzenetére


kammler
senior tag

Persze, különben lefelé se lenne meg a majdnem kerek 2Gbit. Jó nekem az a 940 is felfelé :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.