Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#153051) Remov válasza ajalberto (#153050) üzenetére


Remov
aktív tag

Szia, azóta már jó? A magas pingeket Cloudflareel vagy amögötti oldalakkal kaptad?

(#153052) ajalberto válasza Remov (#153051) üzenetére


ajalberto
csendes tag

Nem csak cloudflare, google dns-t pl ha pingelem, az is össze vissza adja vissza a ping-eket.

most eljöttem otthonról, ha hazaértem folytatom tovább. Anyuméknál vagyok, itt is telekom hálózat, itt jók a pingek.

(#153053) Túzok22 válasza ajalberto (#153052) üzenetére


Túzok22
aktív tag

Véletlenül nem Sagemcom f@st 5655v2 ONT-t telepített nálad a szolgáltató? Annak van egy ilyen jellegű bug problémája, hogy cmd-s pingeléskor sok kiugrás tapasztalható, viszont streameléskor, online játékoknál, videó nézésnél, oldalak betöltésénél meg nem jelentkezik a probléma, csak akkor jön elő, ha az ONT-t terheled a cmd-s pingelgetésekkel. Ennek a típusú ONT-nek a másik gyakori problémája az, amikor terhelés alatt van, akkor a telefon vonalnál szakadozásos, recsegéses, illetve vagy ti nem tudtok hívni mást a háziról, vagy a hívott félnek nem csörög ki gondok is jelentkezhetnek. Lehet hogy a szüleidnél más típusú ONT van telepítve, azok nem produkálják ezt a problémát.

[ Szerkesztve ]

(#153054) Túzok22 válasza Túzok22 (#153053) üzenetére


Túzok22
aktív tag

Nálam pl Technicolor FGA 2235 van telepítve, ezzel nincs semmi probléma, se a házi telefon terén, sem egyéb téren.

(#153055) ajalberto válasza Túzok22 (#153053) üzenetére


ajalberto
csendes tag

Hát ráhibáztál, mind a két helyen az a fajta ont van. Csak anyuméknál 1 beltéri megy,eg 2 tablet és egy telefon. Nálam egy mikrotik van mögé téve, az ont-n 1 beltéri vezetékkel a többi a mikrotiken egy macmini, egy ipad, 2 telefon és egy macbook, akkor lehet ez már sok neki?!

(#153056) Túzok22 válasza ajalberto (#153055) üzenetére


Túzok22
aktív tag

Ugyanabból a típusból se mindegyiknél jön/jönnek elő ezek a hibák, de elég soknál sajnos igen. Nekem ismerősöknél cseréltek, de ugyanarra az 5655v2 típusra mint az előző is, és ugyanazt produkálja, amit a másik. Érdemes hibára jelenteni és megpróbálni cseréltetni velük egy Sagemcom f@st 5670, ill. 5670v2-re vagy egy Technicolor 2233, illetve 2235-ösre. Ezek sokkal megbízhatóbban és általában a készülékre gyakorolt nagyobb terhelésnél se szokott gond lenni velük.

[ Szerkesztve ]

(#153057) prsq


prsq
tag

Sziasztok!

Analógról digitálisra váltás időigénye mennyi?

Réz érpár, nincs is más a házban (társasház, ÉK-Mo.), ZTE Speedport Entry, telefon és net jön rajta, csomagváltás sem lenne (nincs gyorsabb, maradna ami most van).

Azért volna jó tudnom, mert kb. 300 km választ el tőle, idős szüleimnél van, ahová úgyis megyek nemsokára, átkötném, amit át kell (ők már nem tudják). Nem szeretném, hogy napokig telefon/net nélkül maradjanak, meg azt sem, hogy amíg ott vagyok, nem történik meg az átállás. A "72 órán belül" nem túl informatív.

(#153058) asynur válasza prsq (#153057) üzenetére


asynur
tag

Szia!
Az analóg vonalat elvileg már pár éve kivezették, ha a ZTE Speedport Entry 2i ből jön a telefon akkor az már "digitális" VoIP (Voice over Internet Protocol). A VDSL2 "Very high-speed digital subscriber line" pedig szintén nem analóg. De javítsatok ki ha tévedek vagy nem értem a kérdést.

(#153059) Livius válasza prsq (#153057) üzenetére


Livius
őstag

Telefonból kéne digitálra átváltani?

Ha igen ez csak annyit jelent, hogy a klasszikus analóg telefon RJ11-es kábele/csatija innentől kezdve a Telekom HGW-be kell hogy csatlakozzon, és nem az utcáról bejövőkábelre. Tehát a Telekom HGW-ig jön a digitális telefon IP alapon, aztán a HGW után megint analógra van átalakítva. Csak arra kell figyelni hogy az ősrégi igazi tárcsázós telefonokat már nem támogatja az ilyen, szóval valami értelmes korszerűbb analóg telefon kell ami csatlakozik a HGW-re.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#153060) oxalisz válasza prsq (#153057) üzenetére


oxalisz
tag

Nálunk néhány napja történt ugyan ilyen technológia váltás. Kb. másfél óra volt a szerelési idő. (Új nyomvonalon kellett családi házba az optikát behúzni. Az utcai oszloptól a tetőn kialakított feszítési pontig szűk 5 m a távolság. A padláson a falban lévő levezető csőig 6-7 m kábelt kellett elvezetni. A csőben egy használaton kívüli koax volt, amivel simán le lehetett húzni az optikai kábelt. Optikai kötő doboz a falra, a kábelek "hegesztése", Sagemcom f@st 5655v2 ONT beüzemelése (250-s csupasz net), és papírmunka. Mindezt egy szerelő oldotta meg, az időjárás jó volt ami, lutri...Korrekt, gyors munka volt, és mivel erre nincs konkurencia, a szolgáltató a listaárat szabja, nincs semmi kedvezmény.
Azért voltam ilyen terjengős, mert a körülmények biztosan mások. Lehet kevesebb is, de sokkal több is az időszükséglet.

A hibáimból tanulok, az erdményeimből erőt merítek.

(#153061) prsq válasza asynur (#153058) üzenetére


prsq
tag

Nem abból jön. Bejön, fali doboz, abból splitter, onnan megy ZTE-be és telefonhoz. (ZTE-ből megy Ethernet PC-hez.)

(#153062) prsq válasza Livius (#153059) üzenetére


prsq
tag

Igen, ennyi lenne. Telefonkészülék már nem tárcsázós. :)
A váltás időigénye a kérdéses, ez nyilván csak a központban valami történés.

(#153063) prsq válasza oxalisz (#153060) üzenetére


prsq
tag

Ez nem családi ház, nem húznak másféle kábelt, nincs is nekik a területen. (Alig van T-s a házban, Digi a legtöbb, elvétve Invitel).

(#153064) asynur válasza prsq (#153061) üzenetére


asynur
tag

Ah értem, nekünk már vagy 4 éve azt mondták, hogy teljesen ki vezették és riasztó rendszert is váltani kellett miatta mert nem maradhatott az analóg.
Szerelés igénye elvileg nincs azon kívül, hogy a HGW be át kell dugni a telefont. Az, hogy mennyi idő átállítani egy ügyintéző tudná megmondani, hívd fel őket az a biztos.

[ Szerkesztve ]

(#153065) oxalisz válasza prsq (#153063) üzenetére


oxalisz
tag

Bocsi, félre értettem a kérdést.

A hibáimból tanulok, az erdményeimből erőt merítek.

(#153066) Livius válasza prsq (#153062) üzenetére


Livius
őstag

1 óráig tutira eltökölnek ezzel is, nekünk régen kijött a szerelő, átdugta, nyomkodott a központban, és mire elment már működött. A legkisebb rizikó az, hogy az internet se legyen utána. Az valósíznű nem lesz bántva az ha eddig is jó volt utána is jó lesz.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#153067) prsq válasza Livius (#153066) üzenetére


prsq
tag

Én megcsinálom 15 perc alatt is, mivel tudom mit honnan hova (én csináltam a mostanit). Ők csak intézzék a központi végen.

Viszont jól felb@sztak a T-nél (felhívtam őket), mintha csak akadályokat próbálnának állítani sorban a művelet elé.
Az első az volt, hogy új eszköz kell. Nem értettem miért, azt mondta, mert a mostani nem wifis. A túrót nem, most is csatlakozik rá két eszköz. B@sszus, nem tudják mit küldtek ki pár éve, röhej. Megkérdezett műszakist, na jó, maradhat. Aztán, hogy adatok hiányoznak. Eddig nem hiányzott? Jó, pótoljuk. Majd hogy a szolgáltatás címe nem egyezik a valósággal (kb. 30 éve átszámoztak pár házat, a T meg így vette át a Matávtól, marhára nem érdekelte őket)), érdekes ez eddig soha senkit nem zavart, hűséghosszabbításnál sem. Szóval, lehet, hogy így nem lesz az egészből semmi.

[ Szerkesztve ]

(#153068) adika4444 válasza ajalberto (#153055) üzenetére


adika4444
addikt

PPPoE passtrough-t kapcsold be. Rokonomnál is ilyen ONT van, közvetlen rákötve a laptopot érdekesek az ICMP idők, de a PPPoE PT-s hAP ac2-n betonstabilan 2--3 ms.

üdv, adika4444

(#153069) mgaben válasza the radish (#153047) üzenetére


mgaben
senior tag

Köszi.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#153070) kleinguru


kleinguru
addikt

Sziasztok! Segítsetek, mert felgyújtom!

Sagemcom 3686 v2

IPV6 - off (telefonon keresztül kikapcsoltatva)
DMZ beállítva a routerem WAN címére
Portok nyitva az asus routeremben
Nem vagyok natolva (what is my ip és a modem WAN ip ugyan az)

Nem érem el kívülről a Nast.

Már gyári visszaállítást is csináltam. Van ötletetek, hogy mi lehet a baj :F

Évekig működött rendesen. Kb (ez érzésre) az utolsó két hónapban nem ment.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#153071) luciferk


luciferk
senior tag

Szevasztok, nektek is szokott felugró ablakban Telekom nevében beugrató, pénzlehúzó üzenet jönni? Nekem tíz perce volt ilyen.

(#153072) Multibit válasza luciferk (#153071) üzenetére


Multibit
veterán

Nekem nem szokott.

(#153073) Lauda válasza luciferk (#153071) üzenetére


Lauda
félisten

Érdemes észnél lenni: [link]

(#153074) kali válasza luciferk (#153071) üzenetére


kali
legenda

Itt látom először, de a megfogalmazás és a helyesírás árulkodó.

(#153075) Lauda válasza Lauda (#153073) üzenetére


Lauda
félisten

Ez sem gyenge:


:DDD

(#153076) fatal` válasza luciferk (#153071) üzenetére


fatal`
titán

Ha megnézed a domaint, akkor láthatod, hogy ez nem a T-től jön.

Ez bizony spam/malware.

(#153077) boborján2 válasza Lauda (#153073) üzenetére


boborján2
aktív tag

Nekem pl. lényegtelen kivel beszélek vagy mit ír ki a telefon, egy alapszabály van. Banki vagy kártya adatokat nem adunk meg senkinek, mert egyszerűen ezekre a bank nem kíváncsi. Ha a banknak gondja van majd küld levelet én meg befáradok.

Szóval nem kell semmivel sem jobban észnál lenni ,mint eddig is,csak a minimumot kell tartani és nincs gond. Csak ezt a minimumot vagy nem értik meg az emberek vagy nem is akarják megérteni.Sőt lehet el sem jut hozzájuk az infó , hogy mit NE csináljon.

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#153078) Lauda válasza boborján2 (#153077) üzenetére


Lauda
félisten

Nem írtam, hogy jobban észnél kell lenni, mint eddig.

(#153079) atika88


atika88
senior tag

Sziasztok!

Szívat a Telekom, nem kicsit, nagyon. Az ördögi kör 4 hete megy, személyesen és telefonálgatással együtt, 2 helyszíni kiszállással: telekomos ügyfélszolgálat - kiszálló szervizes bekötők - oszlop állító (akit sose láttunk) - területi vezető szóbeli megerősítése, minden oké lesz. Nem lett.
4 hét szerencsétlenkedés után (élő szerződésekkel) egy mezei sms-t küldtek ki (úgy h kb 5-6 telefon volt már egyébként is na mikor lesz már), hogy sajnálatos módon késik az oszlopállítás. Oh, tényleg? Látjuk, felfogtuk. Mindezt majd egy hónapot után a képünkbe tolják.

Az ügyfélszolgálatos jó arc, de tehetetlen, 2 bekötő is volt kint, de feszítő oszlop kell: azonban az oszlop állító csapat az utol és elérhetetlen. Csak minket szívatnak éppen, vagy szimplán beletenyereltünk :F Milyen úton módon tudnám megmozgatni az ügyet szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#153080) viktorhu válasza luciferk (#153071) üzenetére


viktorhu
veterán

Nézd meg a chrome beállításaiban, hogy milyen weboldalaknak engedélyezted, hogy push üzeneteket küldjenek neked.

(#153081) ajalberto válasza adika4444 (#153068) üzenetére


ajalberto
csendes tag

Na jelentem, sikerült megoldani, köszönöm a tanácsot, nem akartam pppoe-t állítani, eddig DMZ-t használtam, de miután átállítottam a mikrotik-et, tökéletes minden.

(#153082) updog


updog
senior tag

Sziasztok! Jövő héten jönnek a T-sek telepíteni a 2Gb-s netet, és a következő merült fel bennem (tulajdonképp költői kérdés, de ki tudja).
Diginél a wifis ONT, de a saját Asus routereim (AX82U /képen router1/ és AX1800U /router2/) sem tudták kiszolgálni a 70 m2 panel vezeték nélküli kapcsolatait, ami valahol jogos, a lakás sarkából 15 centis vasbeton falakon át úgy hogy a net a lakás legtávolabbi sarkán jön be, és ott van az ONT is.
A T-s ONT wifije (ahogy látom több fajta is van, anyósoméknál pár hete Technicolort tettek, ebből lehet extrapolálni hogy nálunk is az lesz?) vajon hogyan bírkózik meg egy ilyesmi alaprajzzal?
A sárga helyen van most a digis ONT, de az rögtön be is van pattintva bridge módba és a (pirossal festett) cat5e kábelen megy a net az AX82U-ba, arra pedig vezeték nélkül media bridge módban van felfűzve az AX1800U. Az egészben a lényeg az lenne hogy a legtávolabbi sarokban a PC (piros négyzet) amin dolgozok, napi 30-60 GB anyagot fel-le tologatva, a lehető legstabilabban kapja a lehető leggyorsabb netet.
A gépben ASUS PCE-AX58BT wifi kártya (is) van úgyhogy elvileg akár a 2Gbps netet is be tudná nyelni, ezért lenne érdekes hogy vajon bírná-e az ONT wifije ilyen távon (kb 8-10m), mert ha az Asus routerekkel oldom meg vezetékkel, akkor máris ott vagyok hogy csak 1Gbps megy át a WAN port korlátai miatt (egyébként pont emiatt ha így alakul, tervben van a váltás 2.5Gbps-t tudóra)

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#153083) AnonymusX válasza updog (#153082) üzenetére


AnonymusX
senior tag

Szia!

Most már csak ún. pro változat van a 2 Gb/s-es netből, amihez Technicolor 2235-öt kapsz, mert az ONT-ok közül egyedül azzal működik a mobil backup stick, ami a pro nethez jár.

Én arra tippelnék, hogy ha lesz is ONT-nak WiFi jele a PC-nél, akkor az már annyit gyengül, hogy a 2 Gb/s-es átvitel nem fog összejönni.

A létesítés után kíváncsi lennék egy mérésre, hogy mit tapasztalsz, bízom benne, hogy a tippem nem jön be :)

[ Szerkesztve ]

(#153084) updog válasza AnonymusX (#153083) üzenetére


updog
senior tag

Köszi!

Igazából szívesen kipróbálnám így ahogy írod, a kérdés csak az hogy ha épp nem lesz nyerő a dolog, akkor én is át tudom-e majd billenteni bridge módba az ONT-t vagy kell hozzá a T segítsége?
Mert a megrendeléskor azt mondta a jóember, hogy ha megvan már a létező topológia, akkor legegyszerűbb ha megkérem a telepítő kollégát hogy rögtön bridgelje aztán jónapot.

szerk. mondjuk ennyit lehet hogy meg is tud várni a szaki, odaszaladok a géphez, speedtest, aztán meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#153085) Remov válasza updog (#153084) üzenetére


Remov
aktív tag

Szerintem biztos meg tudja várni, mikor itt voltak bekötni magától mondta, hogy csináljunk egy speedtestet és lássuk minden okés-e.

(#153086) Capella válasza updog (#153084) üzenetére


Capella
senior tag

Az ONT beállítás menüben egy kapcsoló átállítás a PPPoE passthrough beállítás, nem kell hozzá szerelő vagy Telekom. (Optikán nem bridge mód van.)
Hogy milyen lesz a WiFi térerő, meglátod. Én úgy tapasztaltam, hogy a Technicolor 2235-nek nagyon esik a jelszintje a távolsággal. Mások mondtak mást.
Viszont a Sagemcom 5670 v2 nálam ebben veri az Asus TUF-AX4200-at, nemrég írtam.
De ez neked mindegy is, AnonymusX megírta, hogy Technicolort kapsz, azzal kell majd összehoznod.

(#153087) Keef_Lee válasza Capella (#153086) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Igazából ez a PPPOE passtrought mit csinál?
Azért kérdezem, hogy ha csak switch van mögötte, meg settopbox, akkor is be kell kapcsolni? Vagy akkor inkább ne?

(#153088) AnonymusX válasza Keef_Lee (#153087) üzenetére


AnonymusX
senior tag

Átengedi a PPPoE protokollt. Konyhanyelven szólva a PPPoE protokoll segítségével tárcsáz be az ONT az internet eléréséhez. A Telekom lehetőséget ad még egy cső felhúzására az internet eléréshez, ezzel élhetsz, mikor az ONT átengedi a routered PPPoE kéréseit.

Switch-hez felesleges, a switch nem olyan típusú eszköz, ami PPPoE sessiönöket nyit. Szóval nem oszt nem szoroz, hogy be van-e kapcsolva ez a funkció, bekapcsolásának hátránya nincs még ha nincs is kihasználva a hálózatban.

[ Szerkesztve ]

(#153089) Keef_Lee válasza AnonymusX (#153088) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Köszönöm.Az előző hozzászólásokban valaki mintha azt írta volna, hogy a dmz-vel nem boldogult és ez lett a megoldás.
Azért, már megijedtem, hogy beesik a net a switchre védtelenül.
De, ha jól értem, akkor a routerem, ha átállítom tényleges routerre, akkor ezzel lehet az ont mögött teljes értékű alháló, vagy másik háló az ont-hoz képest.

(#153090) adika4444 válasza Keef_Lee (#153089) üzenetére


adika4444
addikt

ajalberto gondja az volt, hogy DMZ-ben, amikor routolt a szolgáltatói eszköz, ugráltak az ICMP ping idők. PPPoE PT-vel pedig kvázi transzparens a Sagemcom és csak a saját router végez érdemi, megterhelő munkát, így ez megoldja a problémát.

Egyébként eleve más a router és a switch, utóbbi egy layer2 eszköz, nem routol, így értelemszerűen PPPoE-t sem tud építeni és DMZ sem igazán nyitható rá. Ha manage-elt mondjuk pont igen, de max az admin GUI érhető el akkor is :D

üdv, adika4444

(#153091) mcwizard


mcwizard
tag

Sziasztok!

Megosztanám a mai tapasztalataimat. Pár hónapja ismét visszakerültem NAT alá, ami most okozott csak problémát ezért kértem, hogy vegyenek ki NAT alól, mert kell a publikus IP cím. Egyszer már volt ilyen, kértem, hogy ne legyek NAT-olva, átállítottak, mindenki boldog volt. Végül is sikerült most is megoldani, de madjnem 4 órát vett igénybe.
Először chat-en próbáltam, ahol írta az ügyintéző, hogy sikerült, már csak újra kell indítani mindent. A negyedik ilyen "már csak újraindítás kell" chat-elés után telefonon próbálkoztam, majd több ügyintéző, jópár újraindítás, Factory reset a telekomos eszközön, új PPPOE jelszó után sikerült elérni, hogy a routeremben ugyan azt az IP-t lássam, mint ami a noip.com-on a Hostname-hez tartozó IP.

Ami érdemi információt kaptam, hogy többször előfordult már, hogy hiába állítják át, hiába látják azt, hogy jól van beállítva, a telekomos eszköz továbbra is NAT-olt IP-t kap, de mint az én példámból is látszik, meg lehet oldani.

Üdv,

(#153092) m0h0senator


m0h0senator
őstag

Sziasztok,

Ma kötötték a T optikámat. Már rendelkeztem egy Unifi Dream Routerrel. Internet már van a routerben de a TV-t sehogy sem tudom életre kelteni. E:105-s hibát kapok.
Jelenleg így néz ki a helyzet. IGMP snooping és proxy bekapcsolva az adott portra ahova a box-ot kötöttem.

Jó helyen vagyok segítség kéréshez? :R

An odyssey through the realm of consciousness.

(#153093) Ducsi


Ducsi
csendes újonc

Hello! Másnak is bejönnek az HBO csatornái? Tudtommal nem fizettem elő rá.

(#153094) kali válasza Ducsi (#153093) üzenetére


kali
legenda

Szia!

Bizony, hogy be! :DD

(#153095) Ducsi válasza kali (#153094) üzenetére


Ducsi
csendes újonc

Akkor jó. Csak ezeket nem nagyon szokták manapság kódolatlanul adni 🙂

(#153096) Cranberries válasza Ducsi (#153095) üzenetére


Cranberries
aktív tag

Azt hallottam, hogy a Telekomnak van már kábel nélküli rendszere is a lakáson belüli vezetékezés kiváltására. Tényleg van ilyen? Ha igen, akkor hogyan néz ez ki a valóságban?
Még mindig agyalok az optikai neten, de nem szeretnék a lakáson belül semmi fúrást, faragást, falon kívüli kábel elvezetést. A mostani megoldás: koax kábel van behúzva a falon belüli csatornába.

Bocsánat, nem válasz akart lenni!

[ Szerkesztve ]

(#153097) Winne válasza Cranberries (#153096) üzenetére


Winne
nagyúr

Igen, mesh rendszer, a kütyük együtt dolgoznak wifin, róluk pedig kábelen le lehet venni a jelet. Okoswifi néven fut. Ha nem jön be, 90 napig visszaadhatod magyarázkodás nélkül.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#153098) snyper990 válasza Cranberries (#153096) üzenetére


snyper990
őstag

A kábelcsatornában lévő koax kábellel be lehet húzni UTP kábelt a helyére mindenféle fúrás-faragás nêlkül

(#153099) AnonymusX válasza m0h0senator (#153092) üzenetére


AnonymusX
senior tag

Szia!

Az ONT-ra kötve működik a tv-s beltéri egység?
Miként csatlakozik a routered a Telekomos eszközre (mint access point vagy ő építi fel a PPPoE sessiont)?

Ha a routered PPPoE sessiont épít fel, akkor a beltérit az ONT-ra kéne kötni. Bár Heimdallr75 fórumtársnak működött a tévéadás úgy, hogy a saját routere építette ki a PPPoE sessiont és arra is volt a beltéri kötve. A kérdés az, hogy valóban multicast módban indult el a beltéri vagy átváltott unicastra. Utóbbi elvileg le van tiltva, de képes a beltéri így is működni.

[ Szerkesztve ]

(#153100) updog


updog
senior tag

Jól értem, hogy az okoswifinél a "24 hónapig 3200, teljes ár 62400" konstrukció azt jelenti hogy a végén az enyém marad a cucc?

szerk. OK, átnyálaztam az ÁSZF-t, igen :) A második kérdés érdekelne még:

Van valakinek olyan, hogy minden eszköz (ONT, és a T-s AP-k) teljesen vezeték nélkül csatlakoznak egymáshoz, és az AP-k LAN portjaikra vannak eszközök dugva? (nekem pl. NAS-ok lennének). Gondolom ez simán megoldható alap szcenárió ezekkel is? Mert most nagyon filózok hogy az Asus routereim akkor eladnám, és kérném a T saját cuccait helyettük.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.