Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#154851) Abrion válasza Capella (#154849) üzenetére


Abrion
senior tag

Mindig is ez volt, a telefon van pluszba hogy az egész ára olcsó legyen.

Mobilt nem hiszem hogy fogok kérni, vodafonnos. bőven elég, és a csatornák is onnan jön.

(#154852) Peter.70


Peter.70
őstag

Sziasztok,
Mennyire stabil a tv szolgáltatás ( sok rosszat hallani a stb boxról ), és milyen minőségű ?
Saját wifi6 router lenne, gondolom az használható.
A Film klubra érdemes előfizetni? Mennyire vannak minőségi ( 4K ) és új filmek? Mondjuk egy netflixhez képest?

(#154853) boborján2 válasza Peter.70 (#154852) üzenetére


boborján2
aktív tag

Box egy kalap sz...
Filmklub csupa Zs kategória.4k-t amennyire emlékszem nyomokban semntartalmaz.
Netflix és a filmklub ég és föld.

[ Szerkesztve ]

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#154854) Cs1csó válasza benfolds (#154848) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezt nem hallottam, gondolom az IPTV-t fogják tolni ugye? Meg minden tévéhez egy áramzabáló box kell. :(((

Még jó hogy feltalálták a DVB-C szabványt ami már minden 10 évnél nem régebbi tévében benne van!! IDIÓTÁK.

(#154855) polonic válasza Cs1csó (#154854) üzenetére


polonic
félisten

Mondjuk azért nem annyira áramzabáló az android box. Ha állandóan megy egy hónap alatt tán 265 Ft-nyi áramot fogyaszt.

(#154856) Cs1csó válasza polonic (#154855) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az évente 3k HUF úgy hogy létezik a DVB-C mint alternatíva, plusz nem kell még egy távirányító, még egy konnektor meg még egy világító kütyü a tévé mellett. A Telekom emellett tette le a voksát. Ezen kívül persze egy optikai kábelen érkező cuccnál nem gond.

A szomszédomnak ADSL-re tettek IPTV-t az addigi harmatgyenge sebességet is felezte talán 15Mbit helyett lett 8 magas PING értékkel (kb. 40) Nagyon okos. Amúgy mondtam is neki hogy nem lesz jó hiába ajánlják maradjon a tányéros tévénél ameddig nem indul végre-valahára az optikai kábelen a helyi szolgáltató net+tévé szolgáltatása persze végül váltott a helyi optikára persze ott is drágán mérik de simán van most neki 250/50-es ha jól tudom, és persze alacsony PING értékkel.

[ Szerkesztve ]

(#154857) polonic válasza Cs1csó (#154856) üzenetére


polonic
félisten

Nyilván nem megy 24/7-ben a box, gondolom. Szóval kevesebb lesz az évi 3k-nál.
Engem inkább az az élelmiszer árak akasztanak ki, és stb.

Optikán nincs ilyen, hogy levesz a sebességből.

(#154858) Cs1csó válasza polonic (#154857) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezért is írtam, hogy optikánál ne gond. Amúgy továbbra is azt mondom alapvetően nem az árakkal van a gond hanem a jövedelmekkel:
egy pár, (gyerek nélkül) ha hazavisz mondjuk havi 1,5 milliót akkor nem fogja őket zavarni túlzottan az áremelés max nem Balira mennek nyaralni csak a horvát tengerpartra.

(#154859) snyper990 válasza Cs1csó (#154856) üzenetére


snyper990
őstag

- Az IPTV-ben nagyobb fejlődési potenciál és több lehetőség van, mint a kábeltévében.
- Telekomnál a tévéadás tudtommal egyedül DSL technológián vesz el sávszélességet az internetkapcsolattól.
- 40 ms ping nem magas érték, főleg DSL esetén. (Persze ott kezdődik, hogy a 40 ms ping önmagában nem értelmezhető. Földrajzilag hol helyezkedik el a pingelt szerver/router/egyéb hálózati eszköz?)
- Az új boxot el lehet rejteni, mivel Bluetooth-al működik a távirányítója. Mi betettük a tévé alatti szekrénybe, de akár fel is lehet ragasztani a tévé hátuljára. És a LED-et is ki lehet rajta kapcsolni, ha az zavar, hogy világít

(#154860) muszi0521


muszi0521
aktív tag

Hali! Kérdésem a Telekom otthoni internet most melyik Digitalis elosztót adja? Köszi a választ .

(#154861) Oncsy


Oncsy
csendes tag

Jó reggelt! Sziasztok! Van valakinek ötlete, hogy Samsung QN90B távítányítójával 2 évig tökéletesen ment a THOME settopbox (10 éves modell, Cisco ISB6030) vezérlése és pár napja akadozik, néha lép a csatorna néha nem. Újra párosítottam, de azzal sem lett jobb. Próbáltam egy másik hasonló tv távírányítójával, azzal sem lett jobb. Valakinek nincs esetleg ötlete? Köszönöm előre is! Van valami joker septop box amivel kell regisztrálni a tv távírányítóval és azzal tuti megy?

(#154862) skroy válasza Cs1csó (#154856) üzenetére


skroy
senior tag

Fogyasztásban évi 3k, plusz ha nem 1db boxra van szükség, akkor havi 1000Ft/box. Mocsokság.

(#154863) snyper990 válasza muszi0521 (#154860) üzenetére


snyper990
őstag

Szia!
Függ az előfizetési helyen elérhető hálózat technológiájától (DSL, koax, optika), illetve a választott csomagtól. (Meg néha attól is, épp milyen van a bekötést végző szerelőnél)
De kb. ezek vannak

(#154864) snyper990 válasza Cs1csó (#154858) üzenetére


snyper990
őstag

Szerinted hogy alakulnának az árak, ha minden cégnek ki kellene termelnie havi kb. 1.130.000 Ft-ot alkalmazottanként csak a fizetésükre?

(#154865) Cs1csó válasza snyper990 (#154864) üzenetére


Cs1csó
félisten

Igen a nettó 700-800k HUF bőven 1 millió felettu bruttó mellé társul.

(#154866) Rick4 válasza Cs1csó (#154858) üzenetére


Rick4
félisten

A minimálbér emelés öngerjesztő hatású, teljesen nyilvánvaló, hogy emiatt minden más fizetés is emelkedik, az is, amelyiknek szemre semmi köze a minimálbérhez. Ezáltal persze minden szolgáltatás drágul, amiért a több fizetésből többet kell kifizetni.

Az régen se működött, hogy én 500 ezret akarok keresni, de mindenki más maradjon a 100-nál. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#154867) Cs1csó válasza Rick4 (#154866) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez is evidencia, ez a bérfeszültség alapja.

(#154868) Rick4 válasza Cs1csó (#154867) üzenetére


Rick4
félisten

Ezért kell alap+ teljesítménybérezés, és meg is van oldva.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#154869) snyper990 válasza Rick4 (#154868) üzenetére


snyper990
őstag

Kár, hogy kutatások alapján egyrészt nincs általános és igazán jó módszer teljesítménymérésre, másrészt magának a mérésnek negatív hatása van a produktivitásra...

(#154870) Rick4 válasza snyper990 (#154869) üzenetére


Rick4
félisten

Nyilván munkakörtől függ, ennyire egyértelműen kár lenne elzárni a lehetőségét, hogy létezik ilyen, pl van olyan munkahely is, ahol egymagad mész egy általad kezelt területen az ügyfelekhez, és termeled a hasznot. Ettől még lesz munkatársad, kollégád, eltérő fizetésed, mégis ugyanazt a munkakört látjátok el. Teljesítménymérés? :D Hogyne lenne, riportolás napi- heti, havi bontásban.
Anno mikor még dolgoznom kellett a pénzért, utoljára 2005-ben én is ezt csináltam, akkor untam meg egy életre, hogy másoknak csináljak bármit is..

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#154871) hegegabi80 válasza polonic (#154850) üzenetére


hegegabi80
addikt

Nekem se csinálta mindig, talán ha 2-3 havonta, vagy még annyi se. Aztán havonta egyszer, majd heti 1-2 alkalom, most meg már naponta.
Amúgy se duálos, hanem vagy egyik vagy másikat állítom be wifi frekinek, meg úgy is kellet + lan csati, ezért intéztem a routert a szolgáltatói után kötve. A T-s úgy is kikapcsolom majd a wifit.
De azért lehet szólok nekeik.
Te min jelentetted be?

(#154872) norti


norti
addikt

Fantasztikus a társadalomgazdasági eszmecserétek, de ez a Telekom topik, erősen off a téma.

(#154873) Livius válasza snyper990 (#154859) üzenetére


Livius
őstag

"Az IPTV-ben nagyobb fejlődési potenciál és több lehetőség van"

Ha tényleg nagy a potenciál benne, amit 8 éve is mondtak már, mikor lesz már végre olyan TV a piacon ami natívan tudja az IPTV-t szabványosan, és egy Telekom szintű szolgáltaónak a saját eszköze nélkül működne a TV szolgáltatás vele?

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#154874) boborján2 válasza Livius (#154873) üzenetére


boborján2
aktív tag

Mindenki úgy hegeszti házon belül ahogy akarja.

Nincs rá szabvány , ezért nincs a tévéken dedikált iptv felirat.

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#154875) Livius válasza boborján2 (#154874) üzenetére


Livius
őstag

Akkor igazából pont e-miatt nincs benne potenciál, hülyeséget ne terjesszünk, csak szólok, szakmailag.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#154876) snyper990 válasza Livius (#154875) üzenetére


snyper990
őstag

Ha nem lenne benne potenciál, nem utánoznák néhány elérhető szolgáltatását „hibrid” módszerekkel olyan technológiákon, amik alapból nem, vagy csak kompromisszumosan képesek rá (pl. DVB-C)...
Főleg egy olyan műsorterjesztési technológiával összevetve, ami megragadt egy negyed évszázados, legutóbb 10 éve bővített kódolási szabványon, szerintem igenis van benne potenciál.
Persze a vélemények eltérhetnek. Csak ha valamit hülyeségnek titulálunk, indokoljuk is meg :)

(#154877) Multibit válasza snyper990 (#154876) üzenetére


Multibit
veterán

A technológiákon vitáztok, pedig a lényegesebb kérdés, hogy a lineáris tévézésben mennyire van potenciál ;]

[ Szerkesztve ]

(#154878) Livius válasza snyper990 (#154876) üzenetére


Livius
őstag

Az hogy nincs normális egységes szabvány a fejlesztési dolgokban SW és HW-ben extra költségeket hoznak be. Mivel az extra költségek mellett is ki kell hozni az extra profitot, tehát ennek érdekében mind SW-ben és HW-ben is az IPTV szolgáltatók a leg-legalja minimumot lövik be, és jól láthatjuk nagyon jól, sikeresen teljesítik is ezt a gagyi set-top box készülékeikkel, és bugos Appjaikkal.

Amíg nem lesz valami szabványosított forma az IPTV-re addig itt minőségi felhasználói infrastruktúra sem lesz még erre a technológiára egy hamar, és hetente szidhatja majd mindig mindenki a szolgáltató gagyi App-ját vagy beltéri HW-ét, ami soha sem lesz jobb mert annyira költséges lenne az, hogy az már nem üzlet.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#154879) boborján2 válasza Livius (#154878) üzenetére


boborján2
aktív tag

+1 :R

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#154880) szabogabor10 válasza boborján2 (#154874) üzenetére


szabogabor10
veterán

De van szabvány, csak eddig nem terjedt el: [link]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#154881) benfolds válasza Cs1csó (#154854) üzenetére


benfolds
őstag

igen, marad az iptv. meg az áramzabáló boxok. nem értek egyet azzal a nézettel, hogy "csak" 3000 ft/év. egyrészt ha van 3 boxod, az már 9000. másrészt standby-ban zabálnak 8 w-ot (megmértem minden háztartási eszköz fogyasztását, amikor tavalyelőtt volt a rezsicsökkentés csökkentés mizéria), ami nonszensz 2024-ben, már csak környezetvédelmi okokból is. kb. minden háztartásban ketyeg 0-24-ig egy vagy két ilyen szar. ha ezek nem kegyegnének, kb. több áramot meg lehetne spórolni, mint egy óraátállítással.

(#154882) Cs1csó válasza benfolds (#154881) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K erről beszélek. Nyilván nem szokták az emberek (amikor nincs otthon senki) szisztematikusan kilőni az ilyesmit.
A lényeg, hogy lehet kicsit fapadosabb a DVB-C megoldás de egyben egyszerűbb is. Plusz amire nekem kell azt tudja.

[ Szerkesztve ]

(#154883) boborján2 válasza benfolds (#154881) üzenetére


boborján2
aktív tag

Az valszeg ilyen fogyasztással a jó óreg cisco vagy tatung box.

Az android töredékét fogyasztja kikapcsolva.
Igaz, cserébe instabil és sz@rabb is :)

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#154884) madle


madle
őstag

Sziasztok,
az miért lehet, hogy bármit szeretnék intézni a meglévő Magenta szolgáltatásaimra (hűség, csomagváltás stb.. ), semmit nem enged online? Igazából akkor miért van az online ügyintézés, ha mindenre csak az igényleadást ajánlja fel és nem tudom magam állítgatni? :D

(#154885) benfolds válasza boborján2 (#154883) üzenetére


benfolds
őstag

igen, cisco.

(#154886) Luigi962


Luigi962
őstag

Üdv ma este. Mióta lement a smart tv boxon az új frissítés azóta mikor bekapcsolom a tv-t sosincs hang csak egy újraindítás után. Smart box nem kapcsol ki soha így van beállítva. Mi lehet a baj? Unalmas ez így.

(#154887) Puro


Puro
aktív tag

Hgwben létrehozott ddns címet beírva helyi hálón nem érem el. Egyébként működik, mert mobilnettel bejönnek a dolgok. [kép]
Van erre megoldás? :R

(#154888) barnibooo válasza Puro (#154887) üzenetére


barnibooo
tag

Szia!
Lehet, hogy nem az, de valami hasonló nálam is előjött, mikor T-s lettem.
[Akkori beszélgetés]
Én okosan úgy oldottam, meg, hogy a Windowson amin fut, azon a host file-t átírtam. A többi eszközön tud menni jól...

(#154889) patrikcoc válasza Luigi962 (#154886) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

SEI Robotics box? Hónapokkal ezelőtt jeleztem nekik ezt és az EPG felület beragadását, de azóta se javították. Decemberi fw frissítés óta szinte minden bekapcsolás ilyen, előtte ritkább volt.
Viszont nem kell újraindítani, elég egy vol+-t nyomni a box távján.
”Megoldás”, ha nem kapcsolod ki a boxot,

(#154890) IG55


IG55
senior tag

Üdv!

Előfizetés módosítás miatt Wifi6 HGW-re cserélnék a mostani F@st 3890V3-at. A topikot olvasgatva, ez valószínűleg egy 3896-os lenne? Milyen ez, mennyire kell félni tőle? Volt szerencsém korábban egy ipari hulladék Kaonhoz egy napra, nem szeretném újra tökönszúrni magam a cserével.
Köszi!

(#154891) dptrsk válasza IG55 (#154890) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Szerintem, ha a mostani sagemmel elégedett vagy, akkor a 3896tal is az leszel.

(#154892) tuto558 válasza IG55 (#154890) üzenetére


tuto558
tag

Stabilitásban nálam hozta ugyanazt, mint a 3890-es, szinte teljesen ugyanaz (kinézetre nincs is különbség), annyi a változás, hogy tudja a wifi6-ot és van 1 db 2,5 gbps lan portja.

T 2000/1000 (Optika), Technicolor FGA2235 MAG

(#154893) Luigi962 válasza patrikcoc (#154889) üzenetére


Luigi962
őstag

Sosem kapcsolom ki a boxot, a box távját meg nem is használom csak a tv sajátját/Samsung S90C OLED TV/.

[ Szerkesztve ]

(#154894) the radish válasza Luigi962 (#154893) üzenetére


the radish
senior tag

Bekapcsolást követően egész addig nincs hang, míg a box hangerő vezérléséhez nem nyúlsz.
Nálad ez hátrány, nekem kifejezetten bejött ez a funkció.

(#154895) Luigi962 válasza the radish (#154894) üzenetére


Luigi962
őstag

Ja, hogy ez egy új funkció? Így kell működnie? Azt sem tudom hol van a box távirányítója.

(#154896) the radish válasza Luigi962 (#154895) üzenetére


the radish
senior tag

😂

(#154897) snyper990 válasza Livius (#154878) üzenetére


snyper990
őstag

Az IPTV egy tág fogalom, magába foglal sokmindent. Az, hogy egyelőre nincs rá egyetlen, összefoglaló szabvány, nem jelenti azt, hogy nem már létező és elterjedt szabványok alapján építi a saját rendszerét az, aki ilyen rendszert/szolgáltatást fejleszt. És ha lesz, valószínűleg az is csak az egybefogása lesz a már alkalmazott szabványoknak.

Az sem igaz, hogy minden szolgáltató a legalja szintet célozza meg. Vannak igenis jól működő IPTV szolgáltatások, még a Telekomnál is. A titok nyitja, hogy olyan országokban van, ahol:
1) működik a versenypiac
2) van megfelelő nagyságú vásárlóerő
3) a lakosság nem tűr határok nélkül, birkamód
[ 4) valódi igény minőségi dolgokra ]

Ezek hiányoznak itthon, nem a szabvány. Ha a szabvány hiányozna, máshol sem működne.
Persze az sem kizárható, hogy ezek az idióta szolgáltatók/fejlesztők/gyártók számolatlanul öntik a pénzt használhatatlan, zsákutca technológiába. Pedig ha ellátogatnának erre a fórumra, végre megtudhatnák a tutit. Csodálkozok is, hogy nem ilyen helyekre járnak tehetségek után kutatva... :DDD

#154877 Multibit: Ez is jogos felvetés. Viszont a DVB-C és az IPTV technológiák közül egy van, aminek az infrastruktúrája és technológiája alkalmas lesz a lineáris tévészolgáltatások utódjának a kiszolgálására is, és az bizony nem az előbbi... :)

[ Szerkesztve ]

(#154898) adika4444 válasza Puro (#154887) üzenetére


adika4444
addikt

Nincs Hairpin NAT konfigurálva. A megoldás lehet a már említett hosts fájl, de igazán effektív egy saját, a funkciót megfelelően ellátó router üzembehelyezése.

üdv, adika4444

(#154899) Essejó válasza Livius (#154873) üzenetére


Essejó
veterán

Szerintem már most is tudná az összes olyan tv amin van CL kértya fogadó.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#154900) Essejó válasza IG55 (#154890) üzenetére


Essejó
veterán

Szerintem jobb mint a régi 3890v3, csak ki kellett kapcsolni rajta a BandSteering -et, mert a mobilom rendre eldobta a Wifin a netet miatta.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.