Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#154601) sambenez válasza boborján2 (#154600) üzenetére


sambenez
addikt

Ez érdekes nekem mindig azt mondták csak kettő lehet, és a weboldalukon is ezt az infót találtam. Valami nagyon kedves emberbe akadhattál.

(#154602) Marci112233 válasza sambenez (#154599) üzenetére


Marci112233
őstag

Ha jól tudom akkor igen, mindhárom boxon HD adás ment. TVGO-n biztos, mert azt én indítottam.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#154603) kali válasza sambenez (#154601) üzenetére


kali
legenda

Régi berögződés lehet, anno tényleg így volt a régi IPTV-nél. Androidosnál simán megy párhuzamosan a 3 HD, anyóséknál legalábbis kérni sem kellett külön és működik.

(#154604) skroy


skroy
senior tag

Hagyományos iptv-vel is 3 HD van, még Flip-en is.

(#154605) pictigjis


pictigjis
senior tag

hello, visszaolvastam. jol vonom le a kovetkeztetest, hogy ha meg regi, "gyors csatornavaltos" iptv boxunk van, akkor veletlenul se kerjek meg cseret androidosra?

(#154606) molnarpeter válasza pictigjis (#154605) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ha nem kell a plusz funkcionalitás és nem gond a jelenlegi fogyasztása, akkor az alapokat stabilabban tudja a régi.

(#154607) pictigjis válasza molnarpeter (#154606) üzenetére


pictigjis
senior tag

az egyetlen problémám, hogy épp tévécsere előtt állunk, egy hétről hétre növekvő folt miatt elkerülhetetlen a jelenlegi tizeniksz éves tévénk cseréje. 4k-sat és nagyobbat fogunk venni, a régi box viszont csak 1080i-t tud, az androidosok meg 1080p-t. ez talán számíthat egy jobb tévé esetén, de a lassúság komoly kompromisszumot jelenthet

(#154608) sambenez válasza kali (#154603) üzenetére


sambenez
addikt

Na rákérdezek akkor, mert nekem csak 2HD van.

(#154609) Kbali válasza pictigjis (#154607) üzenetére


Kbali
nagyúr

A droidos box tud 4k-t is.

(#154610) pictigjis válasza Kbali (#154609) üzenetére


pictigjis
senior tag

azt lehet tudni, hogy a sei robotics boxokon kb. mennyi ideig tart egy átlagos csatornaváltás?

(#154611) Kbali válasza pictigjis (#154610) üzenetére


Kbali
nagyúr

Nekem SDMC van, azon 1-2 mp, ha csak lépegetek. Ha guide-ból választok, akkor 3-5 mp. Folyamatos sima lépegetésnél viszont hajlamos egy idő után szépen behalni és belassulni.

(#154612) boborján2


boborján2
aktív tag

A baráti körben most akar valaki té tévét rendelni.

Annyira nem követtem az új SEI box történetét, de ezek szerint kb. ugyanaz maradt mint az elődje? Mégsem sikerült nyers hardver erővel kompenzálni a firmware hibákat?

Jól gondolom ha most megrendelés történik , akkor már fixen a SEI boxokat kapja?

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#154613) proradeon


proradeon
őstag

Egy Sagem 3896-tal azt tapasztalom, hogy restart után kb. 12 órával nincs rajta internetkapcsolat. A webes felülete azt írja, hogy "kapcsolódva", de ettől függetlenül nem lehet pingelni a HGW-ről se külső IP-t.

Megpróbálkoznék egy gyári beállítások visszaállításával, de nem tudom, hogy egy ilyen szolgáltatói eszköz esetében mit takar a "gyári", így felmerül bennem a kérdés: ha nyomok rajta egy factory resetet, nem fogja annyira "gyári" állapotba állítani, hogy nem is tud felcsatlakozni a Telekom hálózatára?

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#154614) yogibear válasza Kbali (#154611) üzenetére


yogibear
addikt

Nekem SDMC van, azon 1-2 mp, ha csak lépegetek. Ha guide-ból választok, akkor 3-5 mp.

SDMC-nél ha alul behozod az EPG-t és onnan váltasz kanálist, nekem azonnal vált...
Akárcsak ha a Guide-ból választok újat... illetve akkor is ha a jobb alsó gombbal lépek vissza az előzőleg nézettre... direkt leteszteltem most... nálam sehol sincs 3-5mp, azonnal kanálist vált...

Egy "nyomora" van az utóbbi hetekben, hogy ha kikapcsolom standby-ba, és később vissza, ez lehet napközben is, vagy előzőnap este után másnap reggel, akkor belassul a hangerő kijelzés (a hangot azonnal szabályozza) és az EPG-ben való léptetés is... Ilyenkor kell neki egy újraindítás és helyre áll... teljesen random jön elő ez a hiba, van, hogy napokig nem...

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#154615) snyper990 válasza proradeon (#154613) üzenetére


snyper990
őstag

Restart után lehet pingelni a HGW-ről a WAN IP-jét?! Általában a telekomos HGW-ken le szokott tiltva lenni, hogy válaszoljon ICMP echo request-ekre...
Szerk.: Megnéztem, lehet pingelni a nálam lévő ONT-t az admin felületéről és kliensről terminálból is. Biztos csak WAN felőli echo requestekre nem válaszol. (De akkor miért nem szokott rajtuk működni a NAT loopback? :F)
Miben nyilvánul meg, hogy „nincs internetkapcsolat”? Milyen kliens eszközön nincs?

[ Szerkesztve ]

(#154616) Essejó válasza atees (#154576) üzenetére


Essejó
veterán

Ha már nas, akkor épített. Ha a synology a szempont akkor xpenology, és csak a sata portok határozzák meg, hogy hány lemezes.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#154617) proradeon válasza snyper990 (#154615) üzenetére


proradeon
őstag

Restart után gond nélkül lehet pingelni a HGW webes felületéről külső IP-ket.

Amikor éppen megadja magát, egyik csatlakoztatott eszközön sincs internetkapcsolat, de ez talán nem meglepő úgy, hogy a pinges teszt alapján ilyenkor a HGW-nek sincs külső kapcsolata. A furcsa az, hogy ennek ellenére azt írja, hogy "kapcsolódva".

Ezért próbálkoznék meg a factory resettel, de amíg a fentebbi kérdésem nem tisztázott, addig nem merem, mert lehet nagyobb kárt okozok vele.

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#154618) tudi13


tudi13
aktív tag

Sziasztok,

nézegettem ezt a Kaon mesh rendszert a Telekomtól. Mennyire ajánlottak ezek a készülékek? Mennyire lehet belenyúlni a beállításaiba?

(#154619) patrikcoc válasza boborján2 (#154612) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

480p, random app összeomlás, késve érzékelés bekapcsolás után nincs a SEI boxxal, ezek gondolom firmware bugok. Minden más az újon is megvan, ami az app hibája. Pl. az EPG még mindig túl nagy falat nekik...

[ Szerkesztve ]

(#154620) snyper990 válasza proradeon (#154617) üzenetére


snyper990
őstag

Bocs, én olvastam félre.
Nyugodtan csinálhatsz gyári visszaállítást, a telekomos konfiguráció töltődik vissza.
Ha az sem oldaná meg (vagy mégis elállítódna valami, bár elvileg nem kéne neki), akkor hívd fel az ügyfélszolgálatot

[ Szerkesztve ]

(#154621) asynur válasza pictigjis (#154607) üzenetére


asynur
tag

Amiatt a 4 db telekomnál elérhető 4K-s csatorna miatt szerintem ne csinálj problémát, a nagyobb normális modern tv-k amúgy is szinte mind 4K-sak így ha jót választasz azt nem tudod megkerülni, olyat kell választani ami tudja a 4K-ra való felskálázást (4K upscaling) és akkor nem lesz remélhetőleg annyira feltűnő közelebbről se, hogy kisebb az eredeti felbontás. Már ha, jól értettem, hogy erre irányult a kérdésed.

(#154622) boborján2 válasza asynur (#154621) üzenetére


boborján2
aktív tag

Mindegyik 4k tv tudja a felskálázást.Ha nem tudná elég fura lenne rajta az sd vagy hd adás bármilyen bemenetről.

A régi box 1080i képét a tv megoldja, az android box 4k kimenetébe meg a tv nem szól bele, mert a box már felskálázza.

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#154623) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Adott a szolgáltatói eszköz (Speedport W724V). Ezen sikerült beállítani az usb portot fájlmegosztásra, amivel teljesen meg vagyok elégedve.
Viszont az otthoni hálózat bővítés miatt elgondolkoztam egy saját routeren.
Jelenleg ez a szolgáltatói eszköz lát el mindent, erre megy 2 db IPTV STB, 2 db számítógép, wifin pedig laptop + telefonok. Nyilván a kevés port miatt be van iktatva egy 8 portos IGMP-s switch az egyik szobában.
A wifi nem dual-os, tehát vagy 2.4 vagy 5Ghz-en tudom használni. Ezért is gondoltam egy saját routerre, hogy akkor legyen már dualos és menjen mind a két sáv.

Első körben arra gondoltam veszek egy AC-s routert apróról, azért nem AX-s, mert nincs wifi6-os készülék a háztartásban, továbbá a lakóhelyen elérhető net 30/10 (de szerencsére 60/20-as valójában). Aztán ahogy nézegettem lehet még is csak jobb lenne egy AX-es router, mert még is csak újabb gyorsabb több magos proci, több memória stb, még nincs is wifi 6-os készülék.

Na már most a kérdésem, ha AP-ként bekötöm az új routert, azon menne csak a wifi, szolgáltatóin kikapcsolom. DE kis utánajárás és olvasás után a saját routeren nem biztos hogy AP módban fog működni pl. az usb port. De akkor lehet a fájlmegosztás maradna a szolgáltatói eszközön, a többi meg az AX-es routeren. Vagy van esély az AX-es router usb portra is?

Ha estleg azt akarom, hogy az AX-es router végezzen mindent, akkor mit kell tennem? Bár ez nem biztos, hogy teljesen jó, mert mindenképp jó lenne a HGW minden LAN portját használni.

(#154624) boborján2 válasza hegegabi80 (#154623) üzenetére


boborján2
aktív tag

Dsl -en szerintem van PPPoE PT mód.

Ha van,akkor bekapcsolod a saját routered utána rakod és abba írod a belépési adatokat. Így a szolga cucc csak egy modem, a sajáod meg teljes értékű router lesz.

60/20 -ra röhögve elég az AC , de még talán az N is.
De persze legalább AC kell , mert abból tudaz olyat venni amiben értelmesebb hardver is van.

[ Szerkesztve ]

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#154625) pictigjis válasza asynur (#154621) üzenetére


pictigjis
senior tag

alapvetően arra gondoltam, hogy az 1080i is elég-e ahhoz, hogy a felskálázott tartalom normálisan nézzen ki. de ha elég, akkor továbbra is hanyagolom ezeket az androidos boxokat. köszi a válaszokat!

(#154626) hegegabi80 válasza boborján2 (#154624) üzenetére


hegegabi80
addikt

Oks megnézem. De ha átállítom, akkor a lan portokat fogom tudni használni? Igen ezt a netet még egy n-s router us kiszolgálná, csak az erősebb hardware miatt gondoltam ax-s routerre. De akkor elég egy értelmesebb ac- s asus vagy tplink.

(#154627) boborján2 válasza hegegabi80 (#154626) üzenetére


boborján2
aktív tag

Nem tudod használni a lan portokat hiszen a router módból úgymond modem mód lesz.
Legalabbi nekem ez a logikus.
Nagyon sok éve volt ilyenem és nem emlékszem rá pontosan.

Azt gondolom egy lan port lesz aktív, amit a saját routered wan portjába kell dugnod.

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#154628) hegegabi80 válasza boborján2 (#154627) üzenetére


hegegabi80
addikt

Èn is így gondolom logikusnak, de akkor viszont marad routernek meg fájlmegosztónak, a saját router meg megy ap-nek meg wifinek. Ha meg az usb is működne az lenne a főnyeremény.

(#154629) boborján2 válasza hegegabi80 (#154628) üzenetére


boborján2
aktív tag

Kell működnie szerintem. De teszt a lelke mindennek :)

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#154630) snyper990 válasza hegegabi80 (#154628) üzenetére


snyper990
őstag

Azt nem tudom, hogy a DSL-nél hogy van, de optikán aktív PPPoE passthrough és egy második PPPoE session mellett is tovább működnek az ONT LAN portjai. Viszont az azokhoz csatlakoztatott, illetve a másik PPPoE kapcsolatot létrehozó routerhez csatlakoztatott eszközök nincsenek egy alhálózaton (eleve külön internetkapcsolattal rendelkeznek)

[ Szerkesztve ]

(#154631) Jabby


Jabby
őstag

Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy a Telekom TV GO külföldön (Németország) használható?

(#154632) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Sziasztok. Egy kérésem lenne. Kipróbálná valamelyikőtök hogy T otthoni előfizetésen levő FTP szerver működőképes e ftps (ftp+tls) módban?

Nálam internet felől tökéletesen elérem az otthoni FTP szerveremet (titkosítás nélkül) de ha bekapcsolom a titkosítást (TLS) akkor megszakad a kapcsolat felépítése. LAN-on belülről próbálva ekkor is tökéletesen működik. Sőt ~1éve ez még működött kintről is, de azóta történt valami. Így szerintem a T (vdsl) hálózatában van a hiba, de jó volna ha ezt valaki megerősítené közületek. Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#154633) taki01 válasza Jabby (#154631) üzenetére


taki01
őstag

Unión belül működnie kell.

(#154634) Jabby válasza taki01 (#154633) üzenetére


Jabby
őstag

:R

(#154635) snyper990 válasza Jabby (#154631) üzenetére


snyper990
őstag

A szolgáltatás felhasználási feltételeiben le van írva (4. pont, 2. bekezdéstől).
Más országból (vagy EU-n belülrôl 60 naponként) is VPN-nel megoldható valószínűleg

(#154636) géeles


géeles
aktív tag

Hali!
Online játszanánk....
Optikai net, 9.kerület, feltöltés 5 Megabit max.....
Packet lost gyakran van van.
Ping 170 felett.
Ujraindítottam már mindent. :((
Többször mérve sem jó.
Van erre felénk valami meghibásodás??

Van ilyen hogy lefele bika fel meg szar?

[ Szerkesztve ]

TV Box Amlogic S905X4 4GB+64GB 8K 2.4G/5G X96Max, OnePlus Nord2-5G, "P."

(#154637) Essejó válasza géeles (#154636) üzenetére


Essejó
veterán

A 1414 mit mond?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#154638) géeles válasza Essejó (#154637) üzenetére


géeles
aktív tag

Hibát talált a vonalvizsgálat során....
Adott hibajegyet.

[ Szerkesztve ]

TV Box Amlogic S905X4 4GB+64GB 8K 2.4G/5G X96Max, OnePlus Nord2-5G, "P."

(#154639) Essejó válasza géeles (#154638) üzenetére


Essejó
veterán

Akkor te nem tudsz vele mit kezdeni, majd javítják.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#154640) Rick4 válasza géeles (#154636) üzenetére


Rick4
félisten

Van erre felénk valami meghibásodás??

Mirt nem a szomszédtól kérdezed meg, nála mi a helyzet? Mi itt honnan tudhatnánk?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#154641) Jabby válasza snyper990 (#154635) üzenetére


Jabby
őstag

Köszi!
Tehát 60 naponként legalább egyszer magyar IP-vel kell lejátszást indítani...

(#154642) bghistvan


bghistvan
senior tag

Üdv sziasztok!

Van esetleg valakinek infója arról, hogy a csereutalványok beváltása kapcsán ha végül pénz visszautalásra kerül a sor, a Telekom mennyi időn belül teljesíti a kifizetést?
Köszi :R

(#154643) mekiszacsi


mekiszacsi
kezdő

@proradeon
Szia!
Koaxon a telekomnál tudtommal autómatán rámegy a pppoe konfig,felcsatlakozásnál,így ettől nem kell tartani.
Maximum csak az a kérdés hogy az etalon jelszó van-e berakva,vagyis a gyári wifi lett-e módosítva,mert max azokat kell megint átírni,vagy az eszközökön a gyárit megadni. :R
Ártani nem ártasz a factoryval.
De am javasolt bridge-be rakni a modemet,és saját eszközt pakolni rá,nálam is a DIGI-nél így van megoldva,és mindenki boldog.

[ Szerkesztve ]

(#154644) mekiszacsi válasza patrikcoc (#154619) üzenetére


mekiszacsi
kezdő

Alkalmazás adatait töröld le a beállításokban,valamint a wifi-t kapcsold ki az stb-n,de ha utána sem jó akk gyárira vissza lehet rakni az stb-t

(#154645) holex91


holex91
csendes tag

Sziasztok!
Digiről tervezek Telekomra váltani, viszont csak abban az esetben tenném ezt meg, ha nem kell mindenféle átalakításokat csinálni a lakásban.
Jelenleg úgy néz ki a felállás, hogy van a lakásban a falban egy kötődoboz, ahová az összes szolgáltatónak bejön a vezetéke (1. kép). A Telekomé az, amelyiknek szabadon lóg a vége, a Digié pedig a kép alján látható "kéteres" jellegű. A Digi vezetéke megy a falban a szobába, a szobában kijön a falból és csatlakozik egy nagy műanyag toldóba, ahonnan egy másik fajta vezeték (ránézésre olyasmi, mint a Telekomé) megy tovább a szegély mögött az ONT-hoz. A kérdésem az lenne, hogy a műanyag toldóból kijövő, szegély mögé menő vezeték, az valóban ugyanolyan, mint a Telekomé? Ha igen, akkor meg tudom azt csinálni, hogy a Digi-féle kéteres vezeték helyett azt húzom be és viszem el a fali kötődobozba és ott összetoldják a szerelők a bejövő Telekom vezetékkel? Van ott egyáltalán hely toldásra, vagy a Telekom is olyan b.szott nagy toldót használ, mint a Digi? Hogy működne ez a gyakorlatban? Nem bánnám, ha a szerelőkre csak a legszükségesebb dolgok maradnának, mert nagy többségük nem képes úgy dolgozni, hogy ne legyen utána tiszta retek a fal (tisztelet a kivételnek). Köszi!



(#154646) Essejó válasza holex91 (#154645) üzenetére


Essejó
veterán

A Digi kábelére tuti nem kötnek rá optikát, hanem behúzzák az ontig. A diginél a tv-hez koax ment az ont-ból, a Telekomnál lankábel.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#154647) snyper990 válasza mekiszacsi (#154643) üzenetére


snyper990
őstag

Koaxon nincs PPPoE (Telekomnál legalábbis biztosan nincs). Persze a megfelelő konfig így is visszaáll/letöltődik a HGW-re, ha minden jól megy.
A bridge mód meg csak akkor járható út, ha nincs TV-előfizetése.

(#154648) snyper990 válasza holex91 (#154645) üzenetére


snyper990
őstag

A szegély mögötti kábelben van éles kanyar? Ha húzol rajta egy kicsit, mozdul? Mert ha igen, akkor még ha nem is kötnek rá, be tudják vele húzni a saját kábelüket.
Amúgy szerelője válogatja, hogy elviszi-e a bejövő kábelt az ONT-ig. Nálunk elvitték és direktbe kötötték lassan 3 éve, nagymamámnál kötődobozt raktak fel pár hete. Ha kötődobozt raknak, talán hajlandóak lehetnek csatlakozót tenni a bent lévő kábelre, és akkor csak a dobozig menne a saját kábelük (ami amúgy is esélyes, mert a kép alapján a meglévő kábel gondolom nem ér el az ONT-ig; hacsak nem húznak be mindenképp új kábelt).
Egy dolog viszont közös volt: tisztán dolgoztak.
A képen a telekomos kábel biztosan optika? Elég rossz a képminőség, meg manapság én csak ennél vékonyabb, fekete optikai kábelt láttam őket használni. De ha az, kicsit balesetveszélyes így csupaszon hagyni üvegszálat. Óvatosan fogdosd, nehogy beléd álljon.
És, ahogy fentebb is írták, a tévékhez Telekomnál UTP kábel megy. Ha kábelcsatornában mennek a kábelek, akkor a koaxokkal be lehet húzni az UTP-ket. Ha nem, létezik Ethernet over coax konverter, bár kicsit drága megoldás. Vagy megoldható powerline adapterekkel is a set top box(ok) HGW-hez csatlakoztatása. És ha már itt tartunk: nem tudom, hány TV-tek van, de Telekomnál max. 3 set top box tartozhat egy internet-előfizetéshez. Ha annál több kell, újabb internet-előfizetés, újabb kábel behúzása, még egy HGW... Vagy 5 eszközig lehet TV Go-val ügyeskedni, de arra sincs optimális megoldás, hogy tévékészüléken lehessen nézni

(#154649) kabelmania27 válasza holex91 (#154645) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Vannak területek ahol a Telekom koax kábelen keresztül szolgáltat, ez esetben felhasználható a falban lévő kábel, az aljzatot a technikus kifogja venni, hogy rendben legyenek a modemértékek, ha nem nézed a kódolatlan dvb-c adásokat nem kell osztani a kábelt. A hgw és az iptv boxok között utp kábelezés szükséges, három tv felett a kódolatlan dvb-c csatornákat tudod nézni ez esetben el kell osztani a kábelt a szükséges vételi helyek és a netmodem számára.

(#154650) patrikcoc válasza mekiszacsi (#154644) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

Mind megvolt… Továbbá az új fw frissítés óta random bekapcsol a box, ilyenkor nincs hang és az EPG felület is beragad, nem tűnik el.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.