Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Sony Vegas

Hozzászólások

(#229) BigBadPlaYeR válasza Rocy1 (#228) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Szia!

Először is a fogalmi zavarokat tisztázzuk. DirectX a játékokhoz kell. Neked szerintem inkább XviD-re lenne szükséged. Innen: [link] szedj le külön egyet, vagy egy k-lite codec pack 2.63 -ban van minden konvertáláshoz is, nem csak lejátszáshoz.

A virtualdub egy elég ismert program, így elég sokan tudnak neked segíteni. Bár nem tudom milyen barát az, aki nem hajlandó segíteni egy neki ilyen egyszerű dologban...
Na mindegy, ez nem az én dolgom. Szóval a virtualdub. behúzod a filet az ablakba, és a videó fülnél rámész, hogy full processing mode. Aztán... lesnem kell, fejből azért nem megy... Szóval utána compression menü. Itt kiválasztod milyen codeckel szeretnéd tömöríteni. Egyértelműen az XviD a legjobb. Esetleg még DivX... Bár én nem ajánlom. Miután kijelölted az xvidet, katt a configure gombra. Ekkor feldob egy ablakot. Ez után ajánlanám elolvasásra a #211 -es hsz-t. Ott leírtam a beállításokat.

Ha ez megvan, mindent leokéz, jöhet az audió rész. Ha ezzel nem szeretnél semmit, akkor rakd direct stream copy-ra (ez működik a videónál is, ha pl csak hangot akarsz kódolni.) Ha az audiót is konvertálni akarod, akkor ott is full processing mode. Majd ott is compression menü és kiválasztasz egy szimpatikus codecet. Én LAME MP3-at vagy AC3-at javasolnék. Aztán ''save as avi'' a filemenu-ből és lemented. Aztán konvertál. Majd ha időm lesz megpróbálok keresni valami részletesebb leírást képekkel. Addig ezzel próbálkozz, amit írtam.

Sok sikert!

[Szerkesztve]

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Sony Vegas
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.