Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Sony Vegas

Hozzászólások

(#6001) MrChris válasza nem_tom (#6000) üzenetére


MrChris
nagyúr

Hasonlót én is tapasztalok. Még nem próbáltam, tegyél fel kb 10másodperc tömörítetlent (ha nem engedi akkor valamilyen magas bitrátást) és utánna nézd vissza. Esetleg downloaderrel nyerd vissza, hogy tutira lásd milyen lett. Előbb utóbb én is kipróbálom, meg különböző formátumot...

(#6002) nem_tom válasza MrChris (#6001) üzenetére


nem_tom
őstag

Tömörítetlen? Bocsi, de ezt most hogyan tecik érteni? :D

Tehát arra célzol, hogy feltöltök egy 10 másodperces tömörítetlen(?) teszt videót, aztán szedjem le és nézzem meg a videó adatait, hogy hányadikán van elseje?

(#6003) MrChris válasza nem_tom (#6002) üzenetére


MrChris
nagyúr

Olyasmi. Uncompressed, abban nem lehet hiba. Majd visszanézed youtubon, ezt megspékelve egy video letöltővel ami által a youtubról elérhető legjobb minőséget kapod vissza, vagyis nincs beleszólása a streaming problémáknak. Elvileg azt a letöltött fájlt fogják látni, nézni mások is. Ha ez vacak, akkor feltételezem, hogy a youtube rontja le és valami 'prémium' felhasználói extra lehet a jó képminőség. Az én videóim elég gyalázatosan blokkosodósak, pedig amit feltöltöttem jó volt. Most feltöltök egy ilyet, kíváncsi vagyok... :D

(#6004) nem_tom


nem_tom
őstag

Na azt sikerült megoldani, hogy ne legyen túl sötét a kép .mp4 esetén. Viszont a minőségromlás legalább ugyan akkora, ha nem nagyobb. Csináltam pár képet is, hogy szemléltessem a dolgot.

MP4 YouTube-on és nálam:

AVI Nálam és YouTube-on:

(#6005) MrChris válasza nem_tom (#6004) üzenetére


MrChris
nagyúr

Feltöltöttem egy unceompressedet és lejátszva ilyen a képe, ha visszatöltöm róla és lejátszom az meg ilyen. Hát csessze meg :W

[ Szerkesztve ]

(#6006) nem_tom válasza MrChris (#6005) üzenetére


nem_tom
őstag

A YouTube monnyon le... :DDD

(#6007) MrChris válasza nem_tom (#6006) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ez pl. biztosan valami extra júzer, mert egyből kiválóan jön be és nincsenek blokkosodások, míg a sajátom egy fos.

[ Szerkesztve ]

(#6008) nem_tom válasza MrChris (#6007) üzenetére


nem_tom
őstag

Gondolom az azért sokat dob rajta, hogy alapból fullHD a videó. Úgy azért a 720p is sokkal szebb. :) Legalább is én ezt figyeltem meg, de lehet hülyeséget mondok. :D

(#6009) MrChris válasza nem_tom (#6008) üzenetére


MrChris
nagyúr

Tettem fel jó minőségű fhd videót az is blokkos mosott. Kipróbálhatod vegasban összerakott timelaps videóval, 10-12mp-es fotósorozatból, akár 4k-t is csinálhatsz, egy jó mobillal is megoldható. Ez elvileg kiváló is lehet, de szerintem azt is lerontja. Van aszem jutubos fórum, lehet ott többet tudnak.

(#6010) nem_tom


nem_tom
őstag

A YouTube topicban az alábbi választ kaptam: [link]

Lehet ez lesz a probléma, mivel eddig 0-255 -el vettem fel. Kérdés, ezt utólag lehet állítani Sony Vegasban? Illetve ha 16-235 -ön felvételezek és renderelek egy kész videót akkor az olyan is marad, vagy külön be kell állítani? :F

(#6011) MrChris válasza nem_tom (#6010) üzenetére


MrChris
nagyúr

Érdekes. Külön erre vonatkozó opciót nem találtam, képszerkesztőkben, raw konverterekben szokott lenni. Esetleg effekttel be lehet szorítani ebbe a tartományba, Channel Blend, Gardient map, Broadcast colors... vagy legegyszerűbben a Contrasttal. De ez még nem definiált formátum meg nem annyira diszkrét értékek.

(#6012) MrChris válasza nem_tom (#6010) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ennek azért ellentmond ez a videó, megmérve van benne 0-255 értékig minden és elég jó minőségű. És mindössze 1,9mbps 720p-ben!

(#6013) nem_tom válasza MrChris (#6011) üzenetére


nem_tom
őstag

Hát ez csak egy lehetőség, de mindenképpen szeretném letesztelni. Ezekkel az effektekkel ezt hogyan oldhatom meg? :)

(#6014) MrChris válasza nem_tom (#6013) üzenetére


MrChris
nagyúr

Contrast/Brightness a legegyszerűbb, csökkented a kontraszt értéket pl -0.1-re, ezáltal a világosak/fehérek sötétebbek, sötétek/feketék világosabbak lesznek. Annyira nem lesz szép tőle :D
Ezt a világosság dinamika dolgot úgy lehet elképzelni, hogy a max fekete számértéke 0, fehéré pedig 255, mindez a hagyományos, elterjedt, egyeduralkodó 8 bites színmélységből következik. (8bit azaz 8db 1-es vagy 0 variációs lehetősége 256.) Ha a feketéid nagyobb mint 0 azzal kis adatot is spórolsz, meg állítólag filmszerűbb. A kommersz készülékek nem tudják a 255 részre osztott tartományt megjeleníteni, mondjuk úgy 20 alatt már nincs különbség hogy 15 vagy 5, ugyan így a csúcsfényeknél is. Ezért egyszerűen belevágják 16-235 közé. Persze így árnyalatok számát veszítik. Ez vonatkozik a színekre is, hogy túlcsordul, nem lesznek árnyalatok, pl egy vörös rózsa pl 240 felett csak homogén vörös paca lesz, igaz egy jó monitoron más a helyzet, de nem ez az általános. Viszont én nem úgy látom hogy youtubon a mi esetünkben ennek köze lenne a blokkosodáshoz, maszatoláshoz.
Valahol máshol van a kutya elásva. Most már engem is bosszant a dolog, mert kezdenék töltögetni, de így nem sok kedvem van. Vimeón jobb valamivel ugyan az, de ott is hasonlóan sokkal jobbak vannak pedig ugyan olyan kamerával készítik.
Mivel videózol?

(#6015) nem_tom válasza MrChris (#6014) üzenetére


nem_tom
őstag

Gondoltam, hogy annyira nem lesz szép tőle, de ha csökkenthetem a minőségromlást akkor rendben van. :D

Mivel videózok? Hát egy videóm általában két videófájlból tevődik össze. Az egyik a screen recorder, név szerint Mirillis Action!-el készített anyag, illetve egy Fujifilm S2000HD fényképezőgéppel rögzített videóból.

Mondjuk biztos az lenne a legésszerűbb, hogy a YouTube-ot hagyni a francba és máshova feltöltögetni... viszont ez a legnépszerűbb és így is kevesen néznek. Nem mintha a nézettségért csinálnám, de semmi értelme ha nem találnak rám, ami így sem egyszerű. :D

(#6016) andikaaa válasza werszomjas (#5978) üzenetére


andikaaa
aktív tag

Én most próbálgatom a TWIXTORT, azzal be lehet állítani átmenetet is.

Szerk:
Ha ehhez lenne valakinek magyar tutorialja, megköszönném.

[ Szerkesztve ]

(#6017) MrChris


MrChris
nagyúr

Sikerült már valakinek rendes text/png/video motion trackinget-t csinálni valamivel? Úgy néz ki összejött, még se kell AE/Premierre váltani! :D

(#6018) andikaaa válasza MrChris (#6017) üzenetére


andikaaa
aktív tag

Hogy csináltad?

(#6019) MrChris válasza andikaaa (#6018) üzenetére


MrChris
nagyúr

Van egy BorisFX nevű plugin pack abban egy BCC Motion Tracking, Match move cucc. Youtubon van róla hogyan kell használni, bár nekem még így se volt kerek egy-két dolog. Az egyik videónál van link letöltésre...
Következő lépés 3Dsíteni.
Ha szoftver stabit is használsz akkor nem mindegy már az fxplugin sorrend.

(#6020) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Olyan kérdésem lenne, hogy van egy videó ami üdülésnél készült és egy idegesítő gyereksírást szeretnék belőle vagy kitörölni vagy lehalkítani, hogyan lehetne úgy, hogy csak a gyereksírást tudjam kitörölni vagy lehalkítani úgy, hogy más hang hallható legyen?
Köszönöm! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#6021) MrChris


MrChris
nagyúr

BCC motion trackinggel van valakinek tapasztalata? Ha elmentem a tracking fájlt txt-be és újrindítva a Vegast visszatöltöm akkor elrontja, gyorsabban fut le a követés. Mochával is ugyan ezt csinálja. Ezt hogyan lehet elkerülni?

(#6022) nem_tom


nem_tom
őstag

Üdv ismét! Egy újabb probléma merült fel. Van egy hibátlan videó anyagom, amit ha beteszek Sony-ba akkor helyenként így elszaródik a kép. Először nem is akarta bevenni a videót, majd telepítettem a megfelelő (xvid) codecet és akkor már nem volt panasza, csak most meg ez van. Hogyan tudnám ezt helyrevarázsolni? :F

(#6023) nem_tom


nem_tom
őstag

Egyik megoldhatatlan probléma után, következzen egy másik. :D

Készítettem egy rövid, de összetett videót. Konkrétan az egész napom ráment. Minden patent leszámítva, hogy nem tudom normálisan lerenderelni. A szokásos MP4 -es beállításaimat használtam, amit már régóta használok. Szóval nem azzal kell legyen a gond. Igazából nem tudom szavakkal kifejezni, ezért szokásomhoz híven képekkel illusztrálom a problémát.

A videónak normál esetben így kéne kinéznie.

Viszont renderelés után meg így néz ki.

Másik példa.

Renderelés után.

Ha valaki tud, légyszi segítsen! Mára kellett volna ezt a videót kiadnom és várnak rá... :(

(#6024) nem_tom válasza nem_tom (#6023) üzenetére


nem_tom
őstag

Most komolyan, ez a Sony Vegas tényleg egy ekkora trágya szar, hogy hétről-hétre felmerül valami technikai mindfuck, vagy csak én vagyok elátkozva? Eskü azon gondolkodom, hogy leváltom a francba. Bocsi, csak már idegállapotban vagyok ettől az egésztől. :W

(#6025) }{3@Đ$}{0ot


}{3@Đ$}{0ot
addikt

Hali!

Valaki tudna mondani olyan formátumot Sony Vegashoz amivel lehet normális képminőséget/max 200 MB méretet, és hogy lejátssza a DVD lejátszó?
Lenne tesómnak egy 10-20 perces animációs film (mp4) ami 720x560-as felbontásban van 170MB. Ezt hogy lehetne megtartani hogy átkonvertáljam neki olyan formátumra amit lejátszik a DVD lejátszó?

™MØИ$T€R-EИEЯGY™® || ИVIĐIA® || ᴺᴵѕѕᴀᴺ ᴳᴛЯ The Best ||

(#6026) MrChris válasza nem_tom (#6023) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ez nemtom mi, csak van ott még a project sávjaiban valami ami okozza. Ha sorba elkezded kikapcsolni előbb utóbb nem tűnik el ami nem oda való?

(#6027) MrChris válasza }{3@Đ$}{0ot (#6025) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ez azért játékostól is függ mit eszik meg. Nem lenne egyszerűbb Freemakkel, vagy más konverterrel?

(#6028) nem_tom válasza MrChris (#6026) üzenetére


nem_tom
őstag

Semmi sincs benne, ami nem odavaló.

(#6029) Pulsar válasza nem_tom (#6028) üzenetére


Pulsar
veterán

.

[ Szerkesztve ]

(#6030) Pulsar


Pulsar
veterán

Segítsetek nekem légyszi.
Hogy tudnám a két oldalsó fekete sávot eltüntetni?
video
próbáltam már mindent. A videó tulajdonságában be van állítva az 1920x1080
Az importált médiát is próbáltam a pant/crop-al is megváltoztatni, de nem tudom.
mit szúrok el?

(#6031) nem_tom válasza Pulsar (#6030) üzenetére


nem_tom
őstag

Az én videóimban is van oldal sáv ami a képarány különbségekből ered. Nekem egy 16:10-es monitorom van amit 1440x900 -as felbontáson használok, viszont a YouTube 16:9 -es képaránnyal dolgozik. (HD, 2k, 4k etc)

Két dolgot tehetsz. Vagy truck motion-el addig nagyítod a videót amíg ki nem tölti a oldalsó sávokat (itt viszont számolni kell azzal, hogy alul és felül kilógás lesz), vagy deform effektel szétnyújtod oldalirányba. (így sajnos nyújtott lesz kissé a kép)

Én személy szerint inkább meghagyom az oldal sávot, hogy megőrizzem az eredeti minőséget. Bár nálam szerencsére kisebb is. :)

[ Szerkesztve ]

(#6032) bb0t


bb0t
senior tag

Sziasztok!
Rendereléssel kapcsolatos kérdéseim lennének. Kell-e valami plusz dolgot telepíteni, hogy a legjobb minőségben tudjak 1080p 60fps-ben illetve 2K-ban renderelni. Néztem már csomó videót a témával kapcsolatban de nem vagyok elégedett a végeredménnyel.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#6033) bb0t válasza bb0t (#6032) üzenetére


bb0t
senior tag

És azt sem tudom, hogy ha 60 fps-ben renderelek egy videót, youtube-on miért nem ajánlja fel azt a lehetőséget, hogy 1080p 60fps?

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#6034) nem_tom válasza bb0t (#6033) üzenetére


nem_tom
őstag

Nem kell semmit telepíteni, ha YouTube-hoz akarsz videót renderelni adott a lehetőség.

Nem fogja felajánlani, mivel ha tényleg annyi a videó akkor azt érzékelni fogja és idővel amint feldolgozta az 1080p60 lesz.

Ha a lehető legjobb minőséget szeretnéd a YouTube -ból kihozni, akkor ez alapján renderelj. Minőségromlásra viszont minden esetben számíts.

(#6035) bb0t válasza nem_tom (#6034) üzenetére


bb0t
senior tag

Vegasban 60 fpsben renderelek mégsem választható egyik videomnál sem az 1080p60fps.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#6036) }{3@Đ$}{0ot válasza bb0t (#6035) üzenetére


}{3@Đ$}{0ot
addikt

Ha feltöltesz valamit 60 FPS-el akkor Yt-on az is lesz,csak meg kell várni hogy YT is kész legyen.

Így: [link]

[ Szerkesztve ]

™MØИ$T€R-EИEЯGY™® || ИVIĐIA® || ᴺᴵѕѕᴀᴺ ᴳᴛЯ The Best ||

(#6037) bb0t válasza }{3@Đ$}{0ot (#6036) üzenetére


bb0t
senior tag

Ez alapján rendereltem és mégsem választható YT-on a 60fps.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#6038) }{3@Đ$}{0ot válasza bb0t (#6037) üzenetére


}{3@Đ$}{0ot
addikt

Mert nem is kell kiválasztanod,azért. Mikor feltöltesz egy videót 60 fps-el renderelve,akkor azt a YT neked megcsinálja automatikusan. Ebben nem tudom mit nem lehet érteni. :U

™MØИ$T€R-EИEЯGY™® || ИVIĐIA® || ᴺᴵѕѕᴀᴺ ᴳᴛЯ The Best ||

(#6039) bb0t válasza }{3@Đ$}{0ot (#6038) üzenetére


bb0t
senior tag

Ti nem értitek!
Úgy értem a lejátszásnál mikor a videó megtekintője kiválasztja, hogy milyen felbontáson akarja nézni nem jelenik meg az 1080p60fps csak a sima 1080p! Más videóknál ott van, kiválasztható !nem feltöltés közben! hanem majdan lejátszáskor. Az enyémnél nem. Harmadjára írom le. :((

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#6040) nem_tom válasza bb0t (#6039) üzenetére


nem_tom
őstag

Mennyit vártál feltöltés után? Amikor a feltöltés befejeződik először max egy 360p -s videód van. A videó ilyenkor még további feldolgozás alatt áll és idővel az eredeti minőségben is megtekinthető lesz. Ha később sem lesz 1080p60, akkor a videód valszeg nem annyi.

(#6041) bb0t válasza nem_tom (#6040) üzenetére


bb0t
senior tag

vannak videóm már hetek óta ott vannak, ez a problémám. Hogy hiába állítom be rendereljen 60fps-sel feltöltöm és soha nem lesz elérhető a 60fps változat. Természetesen a forrás is 60fps-ben vett.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#6042) }{3@Đ$}{0ot válasza bb0t (#6041) üzenetére


}{3@Đ$}{0ot
addikt

Akkor valamit nem jól állítasz be. Frame ratehez beírod az 59,40 értéket.

™MØИ$T€R-EИEЯGY™® || ИVIĐIA® || ᴺᴵѕѕᴀᴺ ᴳᴛЯ The Best ||

(#6043) csokad


csokad
senior tag

Sziasztok! Gyors segítségre volna nagyon szükségem. Egy iphonennal készült videót kellett megvágnom, Vegas Pro 13-al csináltam (életemben először). Tudom hogy elég nevetséges dolog, de CD-re kellene kiírnom. A kérdésem az volna, hogy van e ennek valamilyen módja? Legfőképp milyen formátumban vagy hogyan kellene lementenem hogy ráférjen vagy jó legyen egy CD-n? Az eredeti videó 1,4 GB. reménykedem h ezt valamilyen szinten össze lehetne hozni azért. Nagyon bízom a segítségetekben, előre is köszönöm.

(#6044) MrChris válasza csokad (#6043) üzenetére


MrChris
nagyúr

A formátum attól is függ min akarod lejátszani, mit bír a lejátszó? FHD, HD, SD, xvid, h.264, mpeg2...?
Kb fele bitrátát kell megadni, hogy az eredeti 1.4-ből 700mb legyen.

(#6045) csokad válasza MrChris (#6044) üzenetére


csokad
senior tag

Fogalmam sincs a lejátszóval kapcsolatban sajnos. Ez érettségihez szükséges. Egy riportvideót kellett készíteni és az van megadva hogy CDre kell írni mindenképp. Én valamilyen mp4re gondoltam de nemtudom hogy a 720p sok lenne e vagy hogy konkrét melyik kódolást válasszam, amiben mondjuk alapból nem egy szaggató videót kapok és nem is nagyon rossz minőségűt.

(#6046) nem_tom válasza csokad (#6043) üzenetére


nem_tom
őstag

Nem igazán tudom kikalkulálni neked, hogy 1,4GB -ból melyikkel lesz mennyi... Javaslom próbálgasd végig. wmv -val tudod elérni a legkisebb méretet, ez mondjuk a minőségen is meglátszik. (persze ki mennyire allergiás rá :) ) Az avi jobb minőség, talán az is beleférhet de már nem biztos, illetve az mp4 ami még nagyobb file mérettel jár.

(#6047) csokad válasza nem_tom (#6046) üzenetére


csokad
senior tag

S a felbontást merjem 720-re vagy legyen 480 inkabb?

(#6048) nem_tom válasza csokad (#6047) üzenetére


nem_tom
őstag

Wmv esetén szerintem belefér, de a többibe már kevésbé vagyok biztos. Ha nem tart sokáig lerenderelni a videót, akkor javaslom próbáld végig. Először avi vagy mp4 720p, ha nem jó wmv 720p ha esetleg az se lenne jó akkor 480p. Sajnos ennél konkrétabbat nem tudok mondani. :)

(#6049) csokad válasza nem_tom (#6048) üzenetére


csokad
senior tag

koszonom szepen a segitseged :)

(#6050) MrChris válasza csokad (#6045) üzenetére


MrChris
nagyúr

Hány másodperc? Mekkora felbontású? Mekkora képsebességű? Hang van?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Sony Vegas
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.