Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Sony Vegas

Hozzászólások

(#901) Scytha


Scytha
tag

Nem pontosan ide passzol a téma, de nem találtam neki topikot. Na szóval Sony Architect 3-mal szeretnék DVD-t készíteni, 4,2 Gb-nyi anyag lenne ha kiírnám (egy 140 mb-os wmv-ből és egy 1,8 gb-os avi-ból). Ugye készítenie kéne a gépre először egy projectet amiből ki lehetne írni, de nekem mindig azt írja ki, hogy nincs elég hely a vinyón. Nem annyi hely kéne neki amekkora a DVD lesz?? 11 gb-nyi szabad hely is kevés neki. A wmv-t már korábban kiírtam az csak 400 mega körüli lett, ott nem szólt be. Mit csináljak? :O

(#902) BigBadPlaYeR válasza Scytha (#901) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Gondolom 2 részre van partícionálva a vinyód. Ezzel nincs is semmi baj, nagyon helyes. Csak az ember hajlamos csak akkora C:\ partíciót létrehozni, ami a vindóznak kell, nem többet. Pedig az az okos windóz alapból mindent a saját meghajtóján akar megcsinálni, csak utána odapakolni, ahol még hely is van.

Tehát: DVDA-ban az ideiglenes fájlok helyét (temporary) tedd a D:\ -re, mert ott még hely is van neki, aztán úgy már menni fog. Vagy akár partiton magic-el megnövelheted a C: partíció méretét. Ez ugyan veszélyes, de ha óvatosan csiálod, hosszú távon megkímélhet az ehhez hasonló problémáktól.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#903) Scytha válasza BigBadPlaYeR (#902) üzenetére


Scytha
tag

Köszi, tényleg ez volt a hiba.

(#904) ---Lasali--- válasza ssolitude (#895) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Na, kipróbáltam a hálózatos dolgot amit mondtál de először erre írok egy választ mert mondta egyik tag hogy ebben a hozzászólásban erről van szó amit kérdeztem.
Na szal... ez a két winyós megoldás szerintem egy fatális b@romság, főleg hálózaton keresztül, minek két winyó? Órákon kereszül renderel egy 3 gigás intel egy mpeg 2 es videót vagy egy avit pl xvid be, ami pl vam 4-10 giga. Ezt az adatmennyiséget egy normál winyó kb 10 perc alatt átmásolja, 55MB/s es olvasási sebbel, másoláskor ez kb fele...
Na... ez akkor lenne jó ez a több winyós megoldás, ha a proci gyorsabb lenne a winyónál--- de nem... mert rohadtul lasabb ilyen esetbe...
Ha meg hálózatba ez lenne... hogy a másik gépről húzná a videót, akkor meg még roszabb a helyzet, mert egy normál 100 megás hálókártya-router, kb 7MB/s es sebességre képes, szal sokkal lasabb mint egy winyó ami pl másol...

(#905) ---Lasali--- válasza ssolitude (#899) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Na...
Elővettem laptopot, fel rá a vegas, engedélyez a hálózati izét.
Indít ez a network render, másik gépen szintén, két gép egy routerbe, minden port akármi szabad, semmi tiltás, meg is jelenik 5 perc sz@rakodás után az a render status, rákatt, nem történik semmi... , rendereléskor bejönne egy ablak, ahol ki lehet választani dolgokat, de csak az az egyetlen egy gép látszik amin éppen csinálod a dolgot, és... ha úgy elindítod, kifagy valami hülye hibával...
Szal kb ennyi.
Amúgy azt se értem hogy hol lehetne beállítani ezt hogy mit is csináljon.. pl te azt akartad amit az előbbi hozzászólásba leírtam, én meg azt hogy a fő gép konvertáljon, és küldjön a fileból másik gépre is, és azis konvertáljon, majd küldje vissza a fő gépre...

(#906) ssolitude válasza ---Lasali--- (#904) üzenetére


ssolitude
őstag

Lehet, hogy az elmélet ez.Én mást tapasztaltam.

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#907) ssolitude válasza ---Lasali--- (#905) üzenetére


ssolitude
őstag

Természetesen a RenderService működik a Vegasban,kipróbáltam és megy.Az hogy valakinél valami nem működik, nem feltétlenül a szoftver hibája.
Az egy másik dolog, hogy nem nagyon láttam értelmét, éppen ezért nem is használom.

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#908) K9


K9
tag

Valamikor bejött ez a téma hogy milyen proci, akkor lássunk egy rohatt jó tesztet:
[link]

(#909) gyikhus válasza K9 (#908) üzenetére


gyikhus
tag

Hahó emberek!
Látom mezei Vegas-userek is hardverorientáltakká készerülnek váltani. Ezzel kapcsolatban merült fel bennem egy elméleti kérdés, kíváncsi vagyok, hogy kinek milyen tapasztalatai vannak ilyen téren:
Adva van a konfigomban szereplő proc, ugye egy 512Kb.-s barton, 2300Mhz.n járatva, ami PR értéken valahol 3400+ nál van.
A kérdés: Ha platform-ot váltok S754-re vagy S930-ra, és egy olyan procira, ami már támogatja az SSE2-t az mennyire befolyásolja a rendert/vegas működését? Ez a faktor, mivel szinte másra nem használom a gépet (az asszony CIV4-ezik, amikor csak teheti, az meg elfut) alacsonyabb PR értékű (pl. 3000+) órajellel?
Na? Jó kérdés, mi?

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#910) K9 válasza gyikhus (#909) üzenetére


K9
tag

Hát nem tudom. Erre egy külön teszt kéne, de nem hiszem hogy csak egy plussz sse2 sokat dobna. Meg azért ez elég jó procinak számít ez a barton. Ha cserélni akarom akkor azért nem cserélek, mert sse2, meg hasonló órajel mint ami most van.Nem éri meg szerintem a plussz babrálás, rohangálás, a teljesítmény meg anyira azért nem ugrik meg.
Kivéve akkor ha valami tényleg dúrvát akarsz venni dual magosat vagy A64-ből 3800+.
De szerintem érdemes várni mert most áll a piac, nem jött ki semmi komoly ujdonság proci téren már mióta, és elvileg hamarosan jön, és akkor az árak végre ugornak.
Egyébként hiányoltam is amit belinkeltem a tesztből a réginek számító barton procit, meg sempron ami ujabb de mégis szarabb. Ha lenne akkor lehetne következtetni mégis mennyit dob az sse2.

(#911) gyikhus válasza K9 (#910) üzenetére


gyikhus
tag

Igen, én is hasonló következtetésre jutottam, mert ami elfogadható ilyen tekintetben az egy 3000+ os A64, ami S754 alapra épül, amit ugye az AMD már megszüntetett.
Szóval várunk, oszt' majd egy 939-re.

Amúgy olvastam a Sony honlapján, hogy a 64bit-es procik egyáltalán nem dobnak a Vegason, csak az X2 az, ami lendít a dolgon.
Az általad belinkelt teszt jó egyébként, csak esetünkben a Photoshop és az MPEG2 teszt az, ami releváns - a többi csak afféle szintetikus iránymutatás.

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#912) rEnk


rEnk
tag

Hahó Emberek!!!

Tud valaki ojan progit amivel egy *.vob fileból a hangsávot ki tudnám szedni mp3-ba??

a hosszú élet titka: iddqd

(#913) jhony777 válasza rEnk (#912) üzenetére


jhony777
tag

Pl. egyszerűen húzd be a Vegas-ba. Ott már látható is az audió sáv a videó sáv alatt! Azzal már azt csinálsz amit csak akarsz :)
Ennél 1szerűbbet nem tudok.

Éjjjen a VEGAS !! :-)

(#914) BigBadPlaYeR válasza rEnk (#912) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Vagy a Vegas-os megoldás, vagy egy MPEG-et olvasni tudó plug-in-ozott vitrualdubbal. Azthiszem ilyenem van valahol. De ha már ott a Vegas akkor valóban behúzod és MP3-ba renderelsz.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#915) jhony777


jhony777
tag

Hopp, elakadtam. Ha eljön Joe Black ( Meet Joe Black) hez subtitle-t vajh' honnan lehet letölteni? Magyart, úgyértem.. És hogy is kell ha esetleg van bepakolni alája? Aszthiszem az Architecht tud ilyet, csak még nem próbáltam, mert nem kellet. :)







[Szerkesztve]

Éjjjen a VEGAS !! :-)

(#916) ssolitude válasza BigBadPlaYeR (#914) üzenetére


ssolitude
őstag

Nem kell plugin.VirtualDubMod kezeli az mpeg2-t.

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#917) ssolitude válasza jhony777 (#915) üzenetére


ssolitude
őstag

[link]Meet Joe Black felirat.
DVDLab Pro választható feliratot tesz a DVD alá(meg választható szinkront, többet is,profi menü,egyebek...).

[Szerkesztve]

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#918) jhony777 válasza ssolitude (#917) üzenetére


jhony777
tag

Köszi! :)

Éjjjen a VEGAS !! :-)

(#919) gyikhus válasza jhony777 (#918) üzenetére


gyikhus
tag

Lehet, hogy mondták, de jó az aláírásod...

[Szerkesztve]

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#920) ocso77


ocso77
csendes tag

Sziasztok!

Kezdő Vegas-os vagyok...

Jelenleg a Vegas 4-es van meg nekem otthon.

Nem tudnátok megadni egy helyet ahonnan le lehetne tölteni egy crackelt újabb verziójú Vegas-t?

Hogy a Vegas 4 összes funkcióját ismerjem, és jól tudjam is használni, próbáltam lefordítani az angol nyelvű manualt, de 35 oldal után feladtam...
Tudnátok esetleg vmi magyar nyelvű manualt, amit le is lehetne tölteni....??

Előre is köszi!!!

(#921) ocso77


ocso77
csendes tag

Sziasztok!

Kezdő Vegas-os vagyok...

Jelenleg a Vegas 4-es van meg nekem otthon.

Nem tudnátok megadni egy helyet ahonnan le lehetne tölteni egy crackelt újabb verziójú Vegas-t?

Hogy a Vegas 4 összes funkcióját ismerjem, és jól tudjam is használni, próbáltam lefordítani az angol nyelvű manualt, de 35 oldal után feladtam...
Tudnátok esetleg vmi magyar nyelvű manualt, amit le is lehetne tölteni....??

Előre is köszi!!!

(#922) gyikhus válasza ocso77 (#921) üzenetére


gyikhus
tag

Szerintem te egy olyan verzióra gondolsz, aminek a CD-je el van repedve, ezért a krekk...

No mindegy, a 30 napos trial verzió fenn van a Sony honlapján [link]

Sztem válts, mert a 4-es elég szegényes funkciókkal rendelkezik a 6-oshoz mérten.

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#923) jhony777 válasza ocso77 (#920) üzenetére


jhony777
tag

Szeva, ez nem igazán warez oldal :)

Szal, klikk a linkre amit kaptál, próba verzió le, aztán magadnak kell a megfelelő ''utat'' megtalálni :)
Sok sikert. Magyar nyelvű manuált még nem láttam, de ha sokat gyakorlod, menni fog az angol is. Nem olyan nehéz ?:)

Éjjjen a VEGAS !! :-)

(#924) BigBadPlaYeR válasza ocso77 (#920) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Legfeljebb ismételni tudom a többieket (a PH! nem warez fórum, csak angol manual van). De a szignómban is vannak kezdőlnek érdekes dolgok, a PC WORD fórumán: [link] pedig rengeteg alap vegas-os kérdést megválaszolt Egerb. Az csak 6 oldal, de aki tényleg kezdő, annak nagyon megéri elolvasni. Szépen részletesen leírt mindent, képekkel illusztrálva.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#925) sanyibá


sanyibá
tag

Sziasztok!

Lehet a Vegasban bitmap, vagy jpeg szekvenciákat létrehozni?

Úgy értem, hogy a kész anyagot szeretném framenként kiexportálva is megkapni!

Előre is köszönöm.

Üdv.

Egyébként tényleg kib@szottul logikusan felépített egy program, nagyon csipázom. :C

VIVA LA RESISTANCE !!!

(#926) BigBadPlaYeR válasza sanyibá (#925) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Hát ez jó kérdés. Sajnos nem tudom a választ, de én úgy gondolom, hogy ezt nem tudja a Vegas. De ez miért lenne fontos?

Várd meg a nagyobb mágusokat (rEnk, gyikhus), ők majd megmondják a frankót :)

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#927) ssolitude válasza sanyibá (#925) üzenetére


ssolitude
őstag

Az összes framet jpeg-be???Nem lesz az egy kicsit sok?

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#928) sanyibá válasza ssolitude (#927) üzenetére


sanyibá
tag

Igen :)

Nem :)

VIVA LA RESISTANCE !!!

(#929) sanyibá válasza BigBadPlaYeR (#926) üzenetére


sanyibá
tag

Így kell az anyag :)

VIVA LA RESISTANCE !!!

(#930) ssolitude válasza sanyibá (#929) üzenetére


ssolitude
őstag

Vegas nem tud ilyet,tudtommal.De ha avi-ba rendereled a video-t, akkor a VirtualDub megcsinálja .tga kiterjesztésekkel.Ha VirtualDubMod-ot használsz akkor az mpeg is jó.

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#931) sanyibá válasza ssolitude (#930) üzenetére


sanyibá
tag

Kösz!

Ha más javaslat nem lesz, marad ez!

De azért még reménykedem!

VIVA LA RESISTANCE !!!

(#932) tommie válasza BigBadPlaYeR (#879) üzenetére


tommie
csendes tag

Köszönöm a tippet, picit jobb lett a drop rate de nem volt az igazi, a prewie ablak kasztrálása azonban lenullázta a problémát. Minden hapy, NAGYON KÖSZÖNÖM

(#933) BigBadPlaYeR válasza tommie (#932) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Ha nincs preview ablak honnan látod, hogy mit csinálsz :F

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#934) sanyibá válasza sanyibá (#925) üzenetére


sanyibá
tag

Helló!

A # 925-s kérdésem még mindig él, hátha van valakinek megoldása rá! :))

VIVA LA RESISTANCE !!!

(#935) rEnk válasza sanyibá (#925) üzenetére


rEnk
tag

Nyugi lehet!

Katt az ''opciókra'' és ott a ''customise toolbar''-ra!
A legutcsó hozzáadható elem az hogy ''renderer image sequence''. Na azt hozzáadod az eszköztárhoz! Ekkor megjeleni a help után ez az új eszköz.

Kijelölöd a videóban a kívánt részt és katt a ''renderer image sequence''-re. Megadod hogy hova és hogy mijen steppingel. Alapból az van megadva hogy minden framet de lehet változtatni.

Sok sikert hozzá! :DDD

a hosszú élet titka: iddqd

(#936) rEnk válasza jhony777 (#913) üzenetére


rEnk
tag

Azt én is tudom hogy így lehet behúzni vob-ot de az a baj hogy ez az 1 nem működik és csak a képet adja be. Amúgy a ''Vissza a jövőbe II.'' -ből akartam egy kis zenét kicskarni de ezekszerint így nem fog összejönni. :O

a hosszú élet titka: iddqd

(#937) BigBadPlaYeR válasza rEnk (#935) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Nekem ez a cucc alapból benne van a script menüben. Csak most találtam meg.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#938) jhony777 válasza rEnk (#936) üzenetére


jhony777
tag

Na, ennek mennie kell! Nevezd át a vob-ot Mpeg-nek! Így húzd be, mostmár lennie kellene hangsávnak. Próbáld meg :)

Éjjjen a VEGAS !! :-)

(#939) K9 válasza rEnk (#936) üzenetére


K9
tag

Ha minden kötél szakad még mindig van egy nagyszerű progi Advanced MP3 WMA Recorder. Egyből vesz fel wavba mp3ba semmi minőség vesztést nem érzékel az ember.

(#940) jhony777


jhony777
tag

Na most kezdem el unni az életem, szal van 2 db DivX fájlom, szeretném végre dvd-re kiírni a filmet de úgy hogy a subtitle-t alá teszem, legalább a magyart, de jó lenne ha választható lenne. Namost ezt bonyolultan már megtudom oldani a vegassal, meg majd talán az architechtel, de biztos van 1szerűbb megoldás is. Ilyet nem csináltam még, de most nagyon kéne. Kösz ha valaki tud valami gyors egyszerű megoldást a problémára :)

Éjjjen a VEGAS !! :-)

(#941) ssolitude válasza jhony777 (#940) üzenetére


ssolitude
őstag

Mit értesz egyszerű alatt?Megnyomom a gombot, és kész a DVD?Na olyan nincs

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#942) BigBadPlaYeR válasza jhony777 (#940) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Vegas alatt ezzel kár fáradnod. DVDA-ban behúzod mind2 feliratfájlt az mpeg mellé aztán gyakorlatilag kész is.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#943) jhony777 válasza BigBadPlaYeR (#942) üzenetére


jhony777
tag

Húzom én, húzom, de valamiért nem engedi, nem várt nem definiálható hiba üzenetet dob ki. Lehet h nem jó a sub file? Nem tudom. Na még gyakorolgatom, úgyis rájövök, csak tegnap hajnalban már nem volt kedvem szenvedni vele :) DVDA nagyon bejön ezt a funkciót nem ismertem eddig, szal mint mindíg ''gyakorlás a tudás annya'', vagy mi :D

Éjjjen a VEGAS !! :-)

(#944) BigBadPlaYeR válasza jhony777 (#943) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Azt hiszem a DVDA nem eszik meg akármilyen feliratfájt. De most meg nem mondom, hogy az SRT-t vagy a SUB-ot szereti-e... próbáld meg átkonvertálni, hátha.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#945) jhony777 válasza BigBadPlaYeR (#944) üzenetére


jhony777
tag

Subtitle Worshop-pal átkonvertáltam DVD subtitle-ba, de így sem eszi meg :F
Mindeggy, akkor nézem, hallgatom Englishül :) Legalább gyakorlom a nyelvet!
Most megint lámának érzem magam :)

Éjjjen a VEGAS !! :-)

(#946) gasMask!


gasMask!
tag

Sziasztok!

Most raktam fel a vegas-t, és van egy problémám. Nem látom a videókat. Berakom, a hangot lejátssza, de a képet nem. ez miért van? :F

El Guapo says... ''You can buy muscles, but you can't buy COJONES!'' / ''hát KM edzésen előszöris kivágunk egy fát egy heringel, aztán ököllel vasbetont zúzunk'' _az

(#947) BigBadPlaYeR válasza gasMask! (#946) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

99%, hogy codec hiba. Milyen fájlformátumúak a videók? Ha AVI, akkor virtualdubon keresztül tedd át tömörítetlenbe (uncompressed) és úgy húzd be. Ha valamilyen másik fájlformátum, akkor módszer ugyanez, csak nem virtualdub, hanem valamilyen egyéb konverter progi.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#948) K9 válasza jhony777 (#943) üzenetére


K9
tag

a tanulás a tudás annya, a vizsga ismétlés meg a tudás k*rva annya :DDD

(#949) jhony777 válasza K9 (#948) üzenetére


jhony777
tag

:DDD :) :D ;)

Éjjjen a VEGAS !! :-)

(#950) sanyibá válasza rEnk (#935) üzenetére


sanyibá
tag

Kösz szépen! Működik! Kösz szépen! :)

VIVA LA RESISTANCE !!!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Sony Vegas
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.