Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Sony Vegas

Hozzászólások

(#501) ztibor


ztibor
senior tag

Egy rövid kérdés renderelés ügyben.
Mi lehet az oka hogy egy 47 perces videót (4 videosáv és 1 hang) cirka 20 óra alatt szeretne renderelni, amikor a multkor 77 perces videot renderelt hasonlo beállitásokkal (ott 1 video sávval kevesebb van) kb 6 órát.
1 video sáv, amin kb 30 mp háttér van, lehet ennek oka?
Nem teljesen értem ezt a dolgot. Mpeg2-be akarom dvdpal alap beállításokkal good quality-ban, reduce interlace flickerrel és force resample. (az előző is hasonló beállítással volt)

2.2-es cerka van felhuzva 2.6-ra és 1 giga ramom van.
Valami ötlet jöhetne mert megőszülök mire ez is végez :)

Üdv
Tibor

(#502) Moje


Moje
csendes tag

Hello! Lehet már kérdezték de nincs kedvem végigolvasni 600 hozzászólást ugyhogy megkérdezem ujra :) Hogy lehet egy viszonylag rossz minőségű hangfelvételen javitani?
Azt mondta valaki hogy ilyeneket jól lehet csinálni vegasban is de nekem valahogy nem jött össze :F

A jó kislányok már 8kor ágyban vannak hogy 10re hazaérjenek:)

(#503) ponix


ponix
aktív tag

Üdvözletem az uraknak és a hölgyeknek! Egy olyan kérdésem lenne hogy efekteket hogyan lehet rátenni egy filmre. A powerdirector-ban ugye csak rá kell húzni a két jelenet közzé és ment minden kapásból. Vegasban ez hogyan működik? Megvan tehát nyitva egy film, *.avi, hogyan tudom jelenetekre bontani? vagy, hogyan működik ez a dolog a Vegasban?

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#504) BigBadPlaYeR válasza ponix (#503) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Egy kis segítség itt: [link]

Úgy tudod darabolni az adott event-et, hogy kijelölöd a pontot, ahol vágni akarod és megnyomod az ''s'' (mint split) gombot.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#505) BigBadPlaYeR


BigBadPlaYeR
senior tag

A reduce interlace flickernél mi a különbség a ''disable'' a ''force'' és a ''smart'' resample között?

[Szerkesztve]

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#506) BigBadPlaYeR válasza ---Lasali--- (#484) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Ez a ''none progressive scan'' akkor is hatékony, ha DVD-re -> TV-re szánom az anyagot? Szal úgy értem nem csak PC-n lesz szép a kép, hanem asztali lejátszón is?

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#507) ztibor


ztibor
senior tag

Közben rájöttem a belassulás okára.
Csináltam a track motionnal 3 helyen forgatást, az lassitja így be az egész renderelést, mintegy meg 5x-özi at időt...
most azt csináltam hogy prerendelem azt a 3x 20 mp-et, visszaillesztem majd és ugy renderelem le.

Üdv
Tibor

(#508) gyikhus válasza jhony777 (#498) üzenetére


gyikhus
tag

Hát igen, az ilyen jellegű progikhoz kell a vas.
Megjegyezném, hogy rengeteget dob a két vinyó (forrás->adat) valamint egy SSE2 (3) parancskészlettel megáldott prockó.

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#509) gyikhus válasza BigBadPlaYeR (#505) üzenetére


gyikhus
tag

A resample a képkocka/mp mértékét szabályozza. 3 eset van:
1. Az anyag ugyanaz, mint a project (pl. 25 fps, azaz 1:1)
2. Gyorsítasz (több képkocka megy egy képkockára
3. Lassítás (kesevebb képkockát kell megjeleníteni 1 frame alatt)

A beállítások
Disable: hozzá se' nyúl, úgy hagyja ahogy van. Lutri, hogy a végtermék hogy fog kinézni.
force: mindenesetben újraosztja a frame-eket, még akkor is, hogyha az 1:1 arányú. Mivel ez erőforrásigényes művelet, több időt vesz igénybe a render.
Smart: a progi megállapítja, hogy hol kell újrasamplerezni és hol nem. (anyagokon belül is.)

Igazából a smartnak van egy hátulütője: ha alapból egy gyorsított felvételt illeszesz be, akkor valószínűleg ki fogja hagyni, de ebben azért nem vagyok biztos.
Szerintem, ha van időd, akkor mindenhol, ahol előfordul framerate változás, nyomj egy forced-ot. Baj nem lehet belőle, de ha a smart valamin átugrik... nos, akkor igen.

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#510) gyikhus válasza BigBadPlaYeR (#506) üzenetére


gyikhus
tag

Igen, ez a nagy kérdés. Ehhez kapcsolódó eszmefuttatásomat lsd. a 487es hsz.nél.

Azóta sem sikerült megválaszolni, talán ha lerenderelek ígyis-úgyis egy-egy kis videót és újraírható DVD-re kitolom, csak hát időmilliomos (sem) vagyok.

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#511) Jeta válasza gyikhus (#508) üzenetére


Jeta
csendes tag

AMD frekvencia 2800MHz, 1MB L2 cache, Socket 939. FSB 2000 MHz. Technológia SSE, SSE2, 3DNOE, Enhanced Virus Protection, HyperTransport, Cool'n'Quiet. BOX hűtővel együtt csomagolva...
Ilyenre gondoltál? :) Csupán 195 ezer Ft. :( szinte ingyen van :O

(#512) Lev Andropov


Lev Andropov
senior tag

Sziasztok! :)

A következő lenne Hozzátok a kérdésem!! :

''Stream attributes could not be determined''

Van egy .avi videm aminek a videó részét az istennek sem akarja megnyitni a Sony Vegas 6.0-m! :( Pedig van telepítve Xvid, illetve codeck pack...
Szerintetek mi lehet a probléma mit kéne csinálnom?
eccerüen ha beteszem a videt openre, akkor csak az audiósávot rakja be, a videót meg kihagyja full!
Mit töltsek le hogy műküdjön? Nagyon fontos lenne skaacok! :R
Köszönöm előre is!!

üdv.

(#513) gyikhus válasza Lev Andropov (#512) üzenetére


gyikhus
tag

Bár nem vagyok képben a DivX/XVid vonalban (MPEG2 Rulez! :DDD ) próbáld meg kikapcsolni az ignore 3rd party codecs opciót. (első kanyarban ennyi, a többiek biztos okosabbat mondanak, mint én... :B

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#514) ztibor


ztibor
senior tag

Na a következő probléma.
Megpróbálom renderelni azt a 15 mp-nyi részt és a háttér nem jelenik meg közben csak ha a renderelés beállításánál a field ordert progressive only-ra teszem.
Amúgy a háttér helyett sima fekete háttér van.

Valaki segíthetne mert elhagyom a hajam hogy nem sikerül megcsinálni.

Üdv
Tibor

(#515) Lev Andropov válasza gyikhus (#513) üzenetére


Lev Andropov
senior tag

Szia!
Szióka lenne 1 olyan kérdésem amit itt nem lenne jó megkérdezni, inkább megy 1 privi!

:R

És ezt különben hol tudom beállítani amit mondtál? :U :F
Várom a további ötleteket ha van valakinek!
Köszönöm Neked is a segítséget! :R

ÜDV:

[Szerkesztve]

(#516) BigBadPlaYeR válasza gyikhus (#510) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Majd ráállok én is a témára, aztán amelyikünk a gyorsabb, az leírja a tapasztalatokat :)

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#517) BigBadPlaYeR válasza Lev Andropov (#515) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Hali!

options -> preferences -> Ignore third party DV codecs mellett NE legyen pipa. MEg sztem a Use microsoft DV codecs-t is kiszedheted.

De ha ez se segít, akkor megpróbálhatod átküldeni VirtualDub-on full tömörítetlenbe. Ha akkorse viszi, akkor nem tudom... De akkor vinnie kell! :D

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#518) Lev Andropov válasza BigBadPlaYeR (#517) üzenetére


Lev Andropov
senior tag

Szia!

Köszi megcsináltam, illetve a Mic DV codecs alapból ki volt szedve!

Sajna nem jó a vrtualdubos megoldás mert nem 1 vidről hanem legalább 40ről lvan szó, és sajnos ennél fogva így ez kivitelezhetetlen! :( :(((

1. Ha már itt vagyunk lenne még 2 kérdésem.
- Nyitom meg a már előbb elmentett projektet és nem tölti be mer 40%-nál ezt kapom :(( :
...és így ezt olvashatom az audio helyén - Peaks not avaiable

[kép]

2. Ha egy videót bele teszek az összeállításba akkor automatikusan tsz mellé valamilyen kis fájlt, ezzel az abajom hogy sok külön mappába vannak a videk és tökre zavaró hogy mindig odabiggyeszt mellé egy ilyet, nem lehet neki valahogy megmondani hogy vagy netegye vagy pedig ha kötelező akkor valahogy egységesen egy helyre tegye ezeket
a .VEG fájlokat!

Köszike! :R

(#519) Lev Andropov válasza BigBadPlaYeR (#517) üzenetére


Lev Andropov
senior tag

ment 1 privi! :R

(#520) BigBadPlaYeR válasza Lev Andropov (#518) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Miért akadály a virtualdubnak, jhogy van 40db avi? Az appendt funkcióval egymás mellé tudod őket illeszteni. Bár, ha különböző tömörítésőek, stb, akkor egyesével kell, ez valóban macerásabb már.

Nem tudom mi lehet ez a hibaüzi... Nem gyakran kaptam ilyen, csak ha vmi miatt elb***ódott a mentés. Esetleg a 2.-es pontban említett ''fájlocskákkal'' nem csináltál valamit?

Ez a sok mappát teleszór ezekkel a kis... valami hash file-szerüségek lehetnek szerintem... probléma nálam is jelentkezik, de nem kell velük foglalkozni. Szerintem a Vegas ezekbe menti, hogy milyen fájlon milyen módosítást végeztél, illetve, ilyan hashfile lehet, hogy könnyebben beolvassa a .veg betöltésekor. Szóval ezeket nem kell bántani :) Legfeljebb ha végzel az adott videóval és már nincs rá szükséged, rákeresel a kiterjesztésükre és Shift+Del :D

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#521) BigBadPlaYeR


BigBadPlaYeR
senior tag

Új csillag van születőben: [link] a [link] -ról csinálja vki. Ott főleg az alapabb dolgok voltak, de most felnyomják egy HTML-be és pedálozok, hogy még innen is menjenek tanácsok.

gyikhus: én készítenék oda XviD-es renderelési tanácsokat, te csinálnál mpeg-eshez? Ahhoz messzemenőleg jobban értesz, mint én.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#522) Lev Andropov válasza BigBadPlaYeR (#520) üzenetére


Lev Andropov
senior tag

NAH jóvann! :D
Megoldódott az Mpeg-as regisztrációs dolog, én voltam a ludas :B :U .....
Köszi gyíkhus Neked is! :R
Nah most hogy reggelve van Szerintetek milyen codecet tegyek fel hozzá?
Stinky's MPEG-2 Codec 1.2.0.79 mondjuk megfelene?
Csak azért mert ha a renderer as-nél rá akarok kattintani a custom-ra akkor nem csinál semmit, gondolom azért mert nincs fönn hozzá szükséges cucc.
Elvileg van fönn K-Lite codeck pack meg ilyen olyan codecek de lehet pont ez hiányzik!

Bocs az ilyen kérdésekért de ebbe mindig tudok újat tanúlni! ;] :R

Köszike!

üdv.

SZERK::

Esetleg ehhez mit szoltok :F - érdemes lenne ezt is feltenni :R :R :
GPL MPEG-1/2 DirectShow Decoder Filter 0.1.2 new


[Szerkesztve]

(#523) Lev Andropov válasza BigBadPlaYeR (#521) üzenetére


Lev Andropov
senior tag

Nah tökre örülnék én is a renderelési tanácsoknak, mert azzal rendesen hadilábon állok! :R
mellesleg első látásra nagyon teccetős az oldal, Nektek meg jómunkát srácok [Xvides, Mpeges téma] ;)

(#524) jhony777 válasza BigBadPlaYeR (#521) üzenetére


jhony777
tag

Jó ez az új Vegas oldal, támogatni kellene, mert valóban érdekes lehet :) Jó hogy ráakadtál.

Éjjjen a VEGAS !! :-)

(#525) ztibor


ztibor
senior tag

Senkinek semmi ötlete az én problémámmal kapcsolatban?

Tibor

(#526) BigBadPlaYeR válasza ztibor (#514) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Törtem a fejem a problémán, de nem tudom mi lehet a probléma. Ha pontosítanál, hogy mi van abban a 15 mp-ben, meg milyen háttér, akkor valamiből ki tudnánk indulni.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#527) gyikhus válasza BigBadPlaYeR (#521) üzenetére


gyikhus
tag

Szerintem menni fog a dolog, csak egyrészt az .atw-s domain-ek nálunk le vannak tiltva :O (I love my munkahely... :DDD ) másrészt nem tudom mikor szakítok rá időt, de sztem össze lehet rántani...

Amúgy nagyon pozitív kezdeményezésnek tartom ezt az egészet, végre megfelelően foglalkozik a ''közvélemény'' (azaz mi) a progival. Nem csak mindenki az adobe-ot sztárolja...

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#528) lacibacsi válasza gyikhus (#527) üzenetére


lacibacsi
addikt

Ne sírjon kolléga!

Jó az a munkahely.

Egyszer régen (egy messzi-messzi galaxisban) nekem is volt hozzá szerencsém.

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#529) BigBadPlaYeR válasza gyikhus (#527) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Oké, majd még beszélek az illetővel. De egy ideig nekem se lesz ilyesmire időm sajnos :(

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#530) ztibor válasza BigBadPlaYeR (#526) üzenetére


ztibor
senior tag

Helló!

köszi a reagálást, már aszittem senki nem vesz észre :)
Amúgy gondolkoztam és lehet hogy ilyen kevés infóbol tényleg nem tudtok segíteni.
Szóval kicsit bővebben.
Adott egy 47 perces dv kamerárol levett video, 2 plusz videosáv a feliratoknak. 3 helyen van a videoban hogy elforditom a kamerát oldalra, ezt csináltam meg a track motionnal (source 3D modban) hogy kicsit össze megy a kép és elforgatom 90 fokkal hogy normál nézetben legyen a cucc.
Ez miatt raktam még plusz egy video sávot az eddigiek alá, és raktam be egy szép képet háttérnek.
Most azt csinálnám hogy ezeket a kicsi részeket lerenderelném és visszailleszteném hogy kevesebb időt vegyen el az egész videonak a renderelése, mert ha source 3d modban marad akkor több mint 20 órát dolgozna vele a 4-5 óra helyett.
A problémám az, hogy megnézve tök jó minden, de ahogy elkezdem renderelni, nincs háttér, csak sima feketeség. Csak akkor van háttér is ha a custom/video fülnél a field order progressive only-ra állitom. Mivel nem tudom ez micsoda igy inkább mellőztem eddig.
Ha valakinek van ötlete azt szivesen fogadom.

Előre is köszi
Tibor

(#531) BigBadPlaYeR válasza ztibor (#530) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Hát én 3D-ben még nem próbálkoztam, de az Event Pan/Crop is tökéletes erre. Ilyet viszont én is csináltam, hogy elfordul a kamera :) Szal Pan/Cropban is tudsz forgatni meg kicsinyíteni 2D-ben, márpedig neked csak erre kell, ha jól olvasom. És az sztem nem dob rá órákat. Nekem legalábbis nem tette. Bár hátteret nem próbáltam alá rakni. Sztem bátran nyomhatod progressive-re, ha pan/cropban se megy, aztán majd lerendereled az egészet ahogy eredetileg tervezted. Szerintem jónak kell lennie úgy is.

Aztán, ha mégsem... akkor elnézést kérek. De nézd a jó oldalát, ha nem működik, leírod ide mit és hogyan csináltál, és mindenki más tudja majd, hogy hogyan NE. Sovány vígasz, tudom.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#532) BigBadPlaYeR válasza Lev Andropov (#522) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Én a K-Lite-nál installáláskor mindig beállítom, hogy MPEG-ből mindig tegye föl az összes main-concept-es codecet és tökéletesen megy. De ha találsz egy jót ezek közül, azt megoszthatnád velünk, vagy egy privit küldhetnél nekem :)

[Szerkesztve]

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#533) ---Lasali---


---Lasali---
Közösségépítő

Biztos volt már róla szó...
Tegnap előtt egy rohadt nagy mpeg2 őt átnyomtam xvid be, mp3 192 kbit, 44.1Khz, és csúszott a hang... szal mehetett az egész a kukába... valami ötlet..? Miért lehetett...
Másik hogy a 4:3 képarányos videóból miért csinál nekem ilyen fura majdnem szélesvásznut?

(#534) BigBadPlaYeR válasza ---Lasali--- (#533) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Az én Vegas-om az mp3-as tömörítést nagyon nem szereti. Kiakasztja a LAME MP3 meg a Fraunhoffer is. Próbáld meg szerintem MPEG-Layer -ben, vagy AC3-ban.

Szerintem a file menüben nem állítottad be, hogy PAL van NTSC-be tegye a videót. Alapból NTSC-be teszi, mivel az az elterjedtebb európán kívül. File -> Properties (Vagy nyomsz egy Alt + Entert) és ott a Template-nél állítsd át PAL-ba. A feliratok lehet így elcsúsznak kicsit, arra ügyelj.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#535) lacibacsi


lacibacsi
addikt

Sziasztok!

A Vegas-ban alapból elég sok betűtípus van. Nagyon szép feliratokat lehet vele csinálni, feltéve, hogy az ember nem használ ékezetes betűket. Mert a legtöbb spéci betűtípus egyszerűen nem hajlandó az adott formában megjeleníteni az ékezetes betűket (gondolom nincs rajta a kódlapján).

A kérdésem az: hogyan tudék (egyáltalán lehet-e) magyar betűkészleteket hozzáadni a Vegas által kezelt adatbázishoz?

köszi

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#536) BigBadPlaYeR válasza lacibacsi (#535) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Én simán hozzáadtam a *.TTF fájlokat a Windows/Fonts mappához és Vegas egyből felismerte őket, újraindítás nélkül. Én nem szoktam ékezetes betűket használni, ha meg mégis, akkor elég egy alap betütípus is. De ha találsz egy oldalt, ahol vannak ingyen letölthető, ékezetes betűket is tartalmazó fontok, az érdekel engem is :)))

[Szerkesztve]

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#537) lacibacsi válasza BigBadPlaYeR (#536) üzenetére


lacibacsi
addikt

Köszi tanácsot!
Van ilyen oldal, de most nem tudom megmondani a címét.
Elég rég töltöttem le róla, de az otthoni gépen valahol megvan a cím.
Majd közzéteszem.
Köszi.

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#538) Jeta


Jeta
csendes tag

Üdv.... Ilyen konfiguráció megfelel a videóvágó- készító technikának? továbbá az animáció készítésnek (3DSMax, Maya, Light Wave)? Úgy fordítóttam angolról a szöveget...bocs, ha nem pontosan szakszerű. :))

alaplap

ASUS A8N32 - SLI Deluxe

Alaplap processzoroknak: AMD Athlon 64FX/Athlon 64/X2/Sempron Socket 939. Chipset NVIDIA nForce®4 SLI x16, FSB 2000 / 1600 MT/s. memória 4 x 184-pin DIMMmax. 4GB DDR400/DDR333/DDR266. dual channel, 2 x PCI Express x16, 1 x PCI Express x4, 3 x PCI. 5 x SATA2, 2 x UltraDMA 133/100/66/33, RAID0, RAID1, RAID 0+1,5 JBOD, 1x external SATA. hálózati kártya Gbit LAN, audio Realtek ALC850, 8-kanálové. 10x USB2.0, 1 x optický + 1 x koaxialny S/PDIF out, 1 x paralel, 1 x RJ45, 2 x 1394. Formát ATX 30.5cm x 24.5cm. hűtés rézcsövekkel hetpipe


processzor

AMD Athlon64 FX-57 2800 BOX 939

Processzor AMD frekvencia 2800MHz, s 1MB L2 cache, Socket 939. FSB 2000 MHz. Technológia SSE, SSE2, 3DNOE, Enhanced Virus Protection, HyperTransport, Cool'n'Quiet. BOX csomagolás hűtővel.



grafikus kártya

MSI -- ATI RX1900XTX-VT2D512E

Grafikus kártya csippel ATI Radeon RX1900XTX. Memória 512 MB DDR3 256-bites. Core/memory 650/1550 MHz. határérték PCI-E x16, max méretek 2048x1536@85Hz. kimenetek Dual DVI-I, TV-out, támogatás HDTV. Technológia SmoothVision, SmartShader, HyperZ. Anti Aliasing a Anisotropic Filtering. Kompatibilis Windows® XP / 2000. támogatás DirectX 9.0, OpenGL Crossfire Ready.

HDD-1

MAXTOR DiamondMax 11 500GB 16MB SATA2 6H500F0

Új generációs DiamondMax 11, körülbelüli belépési időszak rövidebb mint 8.5ms, fordulat 7200 RPM, 16MB cache buffer, adatátvitel 300 MB/s, Shock Protection System, Data Protection System, RoHS

HDD-2

MAXTOR DiamondMax10 300GB 16MB SATA2 6V300F0

Új generációs DiamondMax 10, körülbelüli belépési idő rövidebb, mint 9.3ms, fordulat 7200 RPM, 8MB cache buffer, adatátvitel 300 MB/s, Shock Protection System, Data Protection System


monitor

BENQ 20'' FP202W


stílusos 20'' LCD s felbontás 1680x1050. pixel 0,258 mm, színpaletta 16.7 millió szín, frekvencia horiz. KHz 81, vertik. Hz 76, látószög 170/170, képméret 433.4 x 270.9, kontrast 600:1, fényerő 300 cd/m2, viszhang 8(5+3) ms, D-Sub/DVI-I


2GB RAM

CORSAIR -- DDRAM 2x1024MB PC400 CL2 TWINX

Speciális TwinX párban tesztelt memória modulok CORSAIR TWINX dual channelra DDR alaplap 2048MB (2x1024) 400MHz CL2, agresszív időzítés 2-3-3-6, alumínium heat spreader, 2x128Mx64, életfogytig tartó működés, 100% - kompatibilis (TWINX2048-3200C2)


BTX toronyház

KANDALF black + window VA9000BWS
Elegáns modern külső javított hőelvezetés. SZekrény 1mm plehből van levehető előlappal első alumínium panellal, ami lehetővé teszi az elülső hozzáférést 11 pozícóban ahová a többi beszerelt ventilátoron kívül megtalálható 12 cm kék LED ventilátor és tárolóhely a tartozékoknak. Oldalsó ablakok 4 erősteljesítményű ventilátor, pozíció 10 x 5.25'', 8 x 3.5'', 2x USB 2.0, IEEE 1394, Audio. Tömeg 18.1 kg, méretek 530 x 220 x 560 mm


billentyűzet Benq AM530 wireless + opt. egér M302

könnyű fekete drótnélküli billentyűzet 104 alapbillentyűvel és 13 speciális internetes és multimédiás billentyűvel, X-Structure Key technológia komfortcélként szolgál és csendes írásmódot tesz lehetővé. Összeállítás együtt van egy drótnélküli 3 nyomógombos optikai 800 DPI egérrel. Csatlaklozás jeladóval USB-n keresztül.



Multifunkciós berendezések HP PSC 3210

Szupergyors multifunkciós berendezés: Nyomda, Skenner, Fénymásoló. Színesnyomtatás 4 800x1 200 dpi, gyorsaság 32 str/min, skenerelés 4800 dpi, 48-bit színmélység, színesfénymásolás 32str/min, nagyítás 400%-ig. Kártyaolvasó támogatás egyenesnyomtatásra médiákból, mint CF, SD, xD, MS. érték USB 2.0, Ethernet, PictBridge, színes LCD displej. tintapatron C8721WN, C8773WN, C8771WN, C8772WN, C8774WN, C8775WN.


+ analóg-digitál átalakító.....

árát nem író ide mert leesek a székről :O





(#539) gyikhus válasza lacibacsi (#535) üzenetére


gyikhus
tag

Nekem a szövegezésre van egy rendkívül jól használható trükköm: a progi nevét úgy híjják, hogy Karaktertábla :C
Copy/paste és minden gond nélkül meg lehet jeleníteni az összes magyar karaktert adott betűtípustól. Szerintem az ASCII kódok közti difi okozhatja, hogy a veg. nem látja.
Próbáld ki, sztem bejött.

Ha meg profibb txt megjelenítéseket akarsz 1xűen, akkor javaslom a bluff titler-t, azzal nagyon szép 3d-s szöveganimációkat lehet csinálni. Egy chroma keyer és megvan.

Amúgy priviben leírhatnád, hogyan is lehettünk/voltunk kollégák...

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#540) gyikhus válasza BigBadPlaYeR (#536) üzenetére


gyikhus
tag

a gúgli a barátunk, én is onnan szedtem egy csomót...

De persze szívesen várom, ha tud valaki valami frankót :DD

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#541) BigBadPlaYeR válasza gyikhus (#540) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

A Gúgli az én barátom is, de nekem csak külföldi free font-os odlalakat adott :(

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#542) BigBadPlaYeR


BigBadPlaYeR
senior tag

Megoldható az, hogy egy ''text media''-n belül a szöveg különböző színű legyen? Pl. 2 betű sárga, aztán 1 kék, aztán 3 piros (most hasamra ütöttem).

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#543) ---Lasali--- válasza BigBadPlaYeR (#534) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Most mi mi mivaan...?
Most akkor az xvid alá ne mp3 ba rakjam a hangot? Akkor meg mibe?
PAL ba volt...
Feliratról meg nem is volt szó...
Azért kösz. Legalább vk válaszolt...

(#544) BigBadPlaYeR válasza ---Lasali--- (#543) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

A feliratnak nem volt semmi köze ehez. Azt ettől teljesen függetlenül kérdeztem, mert én szeretnék ilyet csinálni.

A PAL ebbe nem szól bele.

Azt mondom, hogy próbáld meg más formátumba rakni a hangot. XviD az jó, a hangot meg tedd pl AC3-ba, vagy MPEG-Layer formátumba, hátha úgy nem csúszik.

[Szerkesztve]

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#545) NF


NF
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni.VHS-t bedigizem,''csinosítom''Vegassal,de sajna az mpg2 végeredmény képminőségben mindig kicsit rosszabb az eredetinél, tévén is.Probáltam a remove noise-vel,nem segített.Mit tegyek?Előre is köszönöm. :F

(#546) gyikhus válasza BigBadPlaYeR (#542) üzenetére


gyikhus
tag

Megoldható.
Egy betűt jelölj ki, és arra alkalmazd a színpalettát. (bár még sosem csináltam, de ha ezzel a módszerrel lehet a méretét szabályozni - márpedig lehet, akkor tuti ezt is engedi)
Vagy pedig külön eventekből rakd ki a szót, már ha nem olyan rövidke, mint pl. a ''rugóerőtárolós rögzítőfék...''

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#547) gyikhus válasza BigBadPlaYeR (#541) üzenetére


gyikhus
tag

[link] <-Eztet néztétek már?

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#548) ---Lasali--- válasza BigBadPlaYeR (#544) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Nem tudom kiválasztani a Vegas audio codec menüjébe az ac3 at mert nincs benne.
Külön föltettem egy ac3 filtert ígyse látja...
...
MP3 amibe volt az meg már eleve úgy volt kiírva hogy mp3 layer-3 külön én raktam föl egy vadi nyú mp3 kodekkel.

(#549) BigBadPlaYeR válasza ---Lasali--- (#548) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Akkor MPEG-Layer 3. Vagy kimented uncompressedbe, átnyomod virtualdubon, úgy, hogy a video direct stream copy és csak az audiót tömöríti. Virtualdub viszont megbírkózik az MP3-al is.

[Szerkesztve]

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#550) BigBadPlaYeR válasza gyikhus (#546) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Ezt próbáltam először, de amint átmegyek a ''properties'' fülre, ahol a színt tudom állítani, egyből az egész textre vonatkoztatja az egészet. A betüméretnél ez a trükk azért működik, mert azt az edit részen belül állítod. Egyesével összerakni... hát ja... Csak nincs kedvem +6 sávval dolgozni... ráadásul mindet be kéne lőni úgy, hogy egy sorban legyen stb... és ezt ráadásul hatszor, mert ezek nickek fragmovie alá...

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Sony Vegas
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.