Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Sony Vegas

Hozzászólások

(#7151) maxika2004 válasza Urna (#7148) üzenetére


maxika2004
őstag

KÖSZIII!

nem egészen igy, de igy kezdtem, aztán sikerült...
:R

(#7152) herrká


herrká
senior tag

Sziasztok! Mostanában évtizedes lemaradásomat próbálom behozni a régi családi videók elkészítésével. Az elmúlt fél évben napi több óra... Full hd felvételek, elvétve 4k a közelmúltból. Most egymás után több 30 - 40perces videó mp4-be renderelésénél is belefutottam abba, hogy az elkészült videó 60 - 80%-ánál kb, tehát 20-30perc körül, 1 - 3percig nincs kép, csak hang. Ha újra renderelem, akkor random, pár perccel előbb vagy később nincs kép. Ahol az előzőnél nem volt, ott éppen ekkor van. Sokszor a forrás fájlok is mp4-ek, fhd felbontásban. Ilyenkor igazából csak "összefűzni" szeretném, de a Disable resample is hatástalan. A 30 perces videó renderelődik 2 órán át, a végeredmény meg hibás! A gép egy öreg i5. A Vegas Pro15. Egyik winyóról szerkesztem, másik winyóra renderelem. Valaki találkozott már ilyen problémával? Mi okozhatja? Köszi

(#7153) SchumiBácsi válasza herrká (#7152) üzenetére

Hali!

Hasonlóval szoptam egy szakaszon, és az a megoldás, hogy nincs megoldás... Illetve az addig szokásos renderelési beállításokat elvetettem és egy új, a régivel megegyező video template-n belül megadtam azt a hangbeállítást, mely 5perccel előtte nem működött.

Akkor a problémát megoldotta, azóta nem rendereltem, így nem tudni hogy ez tartós megoldás e... ;]

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#7154) herrká válasza SchumiBácsi (#7153) üzenetére


herrká
senior tag

Köszönöm. Már próbálom is.

(#7155) herrká válasza SchumiBácsi (#7153) üzenetére


herrká
senior tag

Köszönöm! Ölöm és bódottááá! Jó lett így.

(#7156) flash-


flash-
veterán

milyen render beállításokat javasoltok youtube-ra ami "gyorsan" megvan és jó a kép?
kamera: panasonic v770, 1080p, 50fps, beltérben közepes- kevesebb megvilágitással történt alkalmak - összejövetelek?

AMD r9 a vga tehát a vce gondolom alap :U

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#7157) flash-


flash-
veterán

az elkészült videónál a Format profile csak Main L4 az mennyivel rosszabb mint ha High lenne?

Amd rendernél sehogy sem akar csinálni csak Main-t.

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#7158) Jarod1


Jarod1
addikt

sziasztok! Állított képeket szeretnék videóként megcsinálni, ilyenkor a két széle az fekete, mi módon tudnám ezt kiküszöbölni?

(#7159) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

Adott egy digitális kamerával rögzített felvétel. A vízszintes pásztázás közben darabos a kép. Lehet ezen javítani utólag, vagy esélytelen? :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#7160) SchumiBácsi válasza Dolphine (#7159) üzenetére

Mármint váltott-soros, interlaced?

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#7161) Dolphine válasza SchumiBácsi (#7160) üzenetére


Dolphine
addikt

Szerintem ez nem az. Elvileg angolul ezt video juddernek hívják. :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#7162) Dolphine válasza Dolphine (#7161) üzenetére


Dolphine
addikt

Ha úgy jobban érthető, akkor egy rövid videót meg tudok osztani a jelenségről.

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#7163) SchumiBácsi válasza Dolphine (#7161) üzenetére

Ha ilyesmiről van szó, akkor legegyszerűbb, ha az eredeti felvétel szinkronban van a majdani megjelenítő sebességével. Utólag nem tudom hogy javul meg, mert ha nincs szinkronba, akkor 24fps esetén 72-120-144Hz, 30fps esetén 60-120Hz megjelenítő kellene, a TV-k meg jellemzően 50-60Hz.

Magyarán ha 30fps-el veszel akkor errefelé számítógépen vagy okostelefonon jó lesz, TV-n csak akkor ha átvált. Emlékeim szerint a műsorszórás 50Hz Európában, de ez egy USB kulcsról induló médiát nem érinti.

24fps 60Hz-en szar lesz, de számítógép megfelelő monitorral megoldja 72-120-144Hz kapcsolással, csak mindig kapcsolgatni... Mondjuk nekem 120Hz van végig így jó a 24 és 30fps is.

Ha csak 60Hz van akkor egy 24fps anyagból csak úgy tud 30fps-t csinálni ha egyes képkockák eltűnnek, más képkockák duplázódnak.

A kamerák 24-25-30, illetve 50-60fps-t tudnak jellemzően, ezért mindig ez legyen az első beállítás.

Talán ez a videó megoldást nyújt, de amennyire értelmezem, itt a frame sebességet növeli meg, ami közvetlen nem szünteti meg az alapgondot, csak mérsékelni tudja.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#7164) Dolphine válasza SchumiBácsi (#7163) üzenetére


Dolphine
addikt

Ennél sokkal durvább, de ahogy átalakítottam, akkor már nem volt annyira vészes, mint a nyers változatban.
Egyébként a kamera 25fps-el rögzített FHD anyagot és abba is konvertáltam.
Nagyon úgy tűnik, hogy az a gond, hogy a zársebesség nem volt megfelelő a fényviszonyokhoz képest. Majd legközelebb, ebből is tanultunk.
Köszönöm a segítséget! :R

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#7165) SchumiBácsi válasza Dolphine (#7164) üzenetére

Ennek a fényhez nincs köze.

25fps az Európai PAL rendszerhez jó, 30FPS az Amerikai NTSC rendszerhez. Sztem a kamera külön jelzi, ha 25-30fps módnál nem is, de a gyorsabb 50-60fps módnál tuti.

25fps anyagot 75-100Hz kijelzőn játszol le döcögés nélkül, míg 30fps anyagot 60-120Hz kijelzőn.

24fps mozi szabvány 72-120-144Hz, amit korábban már írtam.

Egyszer én is így jártam, csak 50fps anyag kontra 60Hz monitor. Kezdőként nem tudom mennyire barbár módnak számított, bár most se nagyon, de akkor úgy állítottam be a rendert, hogy a képsebesség 60fps, aztán oldja meg magának.

A megoldás gondolom úgy történt, hogy 10 meghatározott képkockát kettőzött, hogy kijöjjön a 60fps. Kicsit még úgy is döcögött, de közel sem úgy, mint ha 50fps maradt volna.

A következő videógyártás előtt fél perc volt átlőni NTSC rendszerre a kamerát, ezért akkor megtanultam hogy videónál mindig ez az első, de ehhez tudnom kell min akarom nézni. Én ugyan számítógépen nézem "Hi FPS" monitoron, de mindig abból indulok ki hogy 60Hz monitorom van, ezért kizárólag 30-60 sebességet állítok be, egy újabb kamerán ha némileg lassított felvételt akarok, mehet a 180fps.

A 24fps hiába jön alapból ki 120Hz-re, nem érdekes, mint ahogyan a 25fps sem, pedig az is ki jön 100Hz-re és sztem van már monitor ami tud 200Hz-et is.

Ha a TV-n lesz nézve és nem 50/100Hz-es, sztem a 30-60 fps a legjobb megoldás mindenre. PC-n 100% jó, a TV-t ellenőrizni kell.

Nincs mit, amit tudok segítek :)

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#7166) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

Tervezem a gépemet egy kicsit modernizálni és a cél, hogy egy jobb VGA kerüljön bele , nevezetesen nVidia RTX 3060 vagy 4060. Jelenleg egy régi Core i5 6400 dolgozik a gépben, valamint egy ASUS R7250. :DDD Kódolásban mekkora gyorsulás várható? :U

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#7167) SchumiBácsi válasza Dolphine (#7166) üzenetére

Szia! Szerintem ez inkább a CPU-tól függ, mint a VGA-tól.

De ha fejleszted, első próbánál úgy is rájössz nem? ;]

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#7168) Dolphine válasza SchumiBácsi (#7167) üzenetére


Dolphine
addikt

Elvileg, sőt gyakorlatilag is van VGA gyorsítás! :K

De ha fejleszted, első próbánál úgy is rájössz nem? ;]
Van benne logika! :DDD

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#7169) MrChris válasza Dolphine (#7166) üzenetére


MrChris
nagyúr

Renderkor a GPU támogatott FX-eket gyorsítja, valamint a GPU támogatott tömörítő kodeket. Utóbbi ma már egyszerűen elérhető. Viszont annak utána kell nyomozni, hogy egy erős új proci ebben mennyivel lassabb a kiszemelt GPU-hoz képest. A GPU memóriája is tényező lehet, pl. Neatvideo-t 4K-nál ha GPU támogatásra állítod 8GB-ot simán lezabálja és ki is fagy. Az én konfigomon a Netavideo sokkal gyorsabb GPU-val, csak az említett 4K-val már xarakszik.
Már pár éve nem Vegasolok, ezért nemtom mennyire változott a helyzet az Nvidia támogatás terén. Ez abban nyilvánult meg, hogy a preview nézet Nvidia-t nem használta, prociból dolgozott, míg Radeonnal simán ment minden. Ez szerkesztéskor elég lényeges és kiábrándító volt. Ezért is engedtem el a Vegast mikor Nv-re váltottam és használom a Resolve-t. Tehát nézz utána ennek is.
Sajnos más tapasztalattal nem tudok szolgálni.

(#7170) Dolphine válasza MrChris (#7169) üzenetére


Dolphine
addikt

Köszönöm a kimerítő választ! :R

Másik két programot is használok, ami a GPU-ra támaszkodhat, főleg nVidiára.
1. CaptureOne
2. TopazLabs

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#7171) flash-


flash-
veterán

ha van egy vágás nélküli videófelvétel (pl egy müvelődési házi esemény) ahol mikoronban beszél egy ember aztán énekkar aztán beszéd aztán énekkar beszéd énekkar stb.stb ahol az énekkar hangos a beszéd halk,akkor ti hogy csinálnátok meg legegyszerübben (legjobban) hogy a beszéd hangosabb legyen, az énekkar meg halkabb így füllel hallhatóan egy hangerőn szóljon végig minden nagyjából?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#7172) MrChris válasza flash- (#7171) üzenetére


MrChris
nagyúr

Megkérném a kultúr keverősét, hogy egy hangrögzítőre küldje rá a jelet és csináljon valamit, mert ez így nagyon harmatos.
Utómunkában kompresszálnám.
Ha egyik sem járható akkor neked kell mikrofonzni, külön rögzítened, vagy tekergetned. Szerintem.

(#7173) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Van már olyan verziója a vegasnak ami kezeli az mkv-t? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#7174) Dolphine válasza makoss (#7173) üzenetére


Dolphine
addikt

Szia!

Így próbáltad?

Vagy szétszeded az mkv fájlt és darabokban tallózod be a Vegasba. ;)

[ Szerkesztve ]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#7175) makoss válasza Dolphine (#7174) üzenetére


makoss
addikt

Megnézem, köszi! :R
Ez amúgy mit csinál vele, hogy engedi? Korábban konvertálgatni kellett...

Nekem az ami a videóban File I/O az ilyen, nincs mkv:

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#7176) Jarod1 válasza makoss (#7175) üzenetére


Jarod1
addikt

Hanyas Vegasod van? a 20 as ba már benne van.

(#7177) makoss válasza Jarod1 (#7176) üzenetére


makoss
addikt

21
Ebben nincs, hacsak úgy nem, hogy valamit be kell állítani vagy bepipálni és megjelenik :U

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#7178) Jarod1 válasza makoss (#7177) üzenetére


Jarod1
addikt

hmmm nézd meg a többi menüben hátha átrakták máshová,
írd be a progi help menüjének keresésébe és ott megmondja hol van.

(#7179) makoss válasza Jarod1 (#7178) üzenetére


makoss
addikt

Rendben, ha hazamentem megnézem :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#7180) makoss válasza Jarod1 (#7178) üzenetére


makoss
addikt

Nem nyert, nem találom :(

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#7181) makoss


makoss
addikt

Az jutott eszembe, ha megy, Total commanderrel átnevezem a videók végét .mkv -ról .mp4 -re :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#7182) Dolphine válasza makoss (#7175) üzenetére


Dolphine
addikt

Nekem még csak a 17 van fenn, de nekem ott van az opció! :U
Akkor másik lehetőség, hogy vagy tsmuxer GUI, vagy mkvtoolnix segítségével szétszeded az mkv konténert és utána azt csinálsz a Vegasban amit szeretnél! :K

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#7183) makoss válasza Dolphine (#7182) üzenetére


makoss
addikt

Jó, köszi, megnézem a lehetőségeket! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#7184) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Azt a beállítást hol találom, hogy a vágás végeztével mielőtt renderelek a videó eredeti felbontásában, formátumában rendereljen a program? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#7185) Dolphine válasza makoss (#7184) üzenetére


Dolphine
addikt

Szia!

Mi az eredeti felbontás és miért AV1?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#7186) makoss válasza Dolphine (#7185) üzenetére


makoss
addikt

Amikor megnyitottam azt az ablakot, alapból az állt be.
Format : MPEG-4
Format profile : Base Media / Version 2
Codec ID : mp42 (mp42/mp41)
File size : 3.57 GiB
Duration : 33 min 46 s
Overall bit rate mode : Variable
Overall bit rate : 15.1 Mb/s
Frame rate : 25.000 FPS
Encoded date : 2021-01-22 12:38:26 UTC
Tagged date : 2021-01-22 12:48:13 UTC
TIM : 00:00:00:00
TSC : 25
TSZ : 1
Video
ID : 1
Format : AVC
Format/Info : Advanced Video Codec
Format profile : Main@L5.1
Format settings : CABAC / 2 Ref Frames
Format settings, CABAC : Yes
Format settings, Reference fra : 2 frames
Format settings, GOP : M=1, N=50
Codec ID : avc1
Codec ID/Info : Advanced Video Coding
Duration : 33 min 46 s
Bit rate mode : Variable
Bit rate : 14.9 Mb/s
Maximum bit rate : 768 kb/s
Width : 1 920 pixels
Height : 1 080 pixels
Display aspect ratio : 16:9
Frame rate mode : Constant
Frame rate : 25.000 FPS
Color space : YUV
Chroma subsampling : 4:2:0
Bit depth : 8 bits
Scan type : Progressive
Bits/(Pixel*Frame) : 0.288
Stream size : 3.52 GiB (99%)
Language : English
Encoded date : 2021-01-22 12:38:26 UTC
Tagged date : 2021-01-22 12:38:26 UTC
Color range : Limited
Color primaries : BT.709
Transfer characteristics : BT.709
Matrix coefficients : BT.709
Codec configuration box : avcC
Audio
ID : 2
Format : AAC LC
Format/Info : Advanced Audio Codec Low Complexity
Codec ID : mp4a-40-2
Duration : 33 min 46 s
Source duration : 33 min 46 s
Bit rate mode : Variable
Bit rate : 192 kb/s
Maximum bit rate : 314 kb/s
Channel(s) : 2 channels
Channel layout : L R
Sampling rate : 48.0 kHz
Frame rate : 46.875 FPS (1024 SPF)
Compression mode : Lossy
Stream size : 45.8 MiB (1%)
Source stream size : 45.8 MiB (1%)
Language : English
Encoded date : 2021-01-22 12:38:26 UTC
Tagged date : 2021-01-22 12:38:26 UTC

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#7187) Dolphine válasza makoss (#7186) üzenetére


Dolphine
addikt

Akkor nézd meg az AVC vagy a HEVC lehetőséget + érdemes lehet GPU gyorsítást is alkalmazni ;)

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#7188) flash-


flash-
veterán

ha egy jó ár érték arányú pc-t szeretnétek magix vegas rendereléshez akkor mit javasoltok?
ryzen? 5 vagy 7? és kell mellé valami bitang gpu is? vagy egy fhd rendernél ezek a ryzenek is már elég gyorsan renderelnek? merre induljak el? nem akarok nyiván elszállni árban...

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#7189) Dolphine válasza flash- (#7188) üzenetére


Dolphine
addikt

Én hasonló cipőben járok.
Most vásároltam be, igaz én Intel vonalon. I5-12400 + RTX4060 GPU
Holnap érkeznek az alkatrészek, jövő héten beüzemelés. Most is Intel CPU van a gépben, de 6. generációs, egy alap AMD kártya (nincs GPU gyorsítás) és tudtam használni. Igaz, az Intel CPU-ban van iGPU, ami renderelés közben jól jött ;)
A leendő gép a mostani géphez képes reményeim szerint sokkal jobb lesz, hiszen nem csak erősebb-újabb CPU, modernebb iGPU de külön GPU gyorsítás is segít majd.

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#7190) makoss válasza Dolphine (#7189) üzenetére


makoss
addikt

Majd írd már meg vagy ide, vagy privátban, hogy új vga-val mennyivel gyorsabb :R
Én tavaly fejlesztettem, cpu, cpu hűtő, alaplap, memória, SSD, Táp. (adatlapom)
Videókártyát nem, mert árban több mint a tavalyi új hardvereim össz :B

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#7191) Dolphine válasza makoss (#7190) üzenetére


Dolphine
addikt

Mindenképp, én is kíváncsi vagyok rá! ;)

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#7192) makoss válasza Dolphine (#7191) üzenetére


makoss
addikt

Már csak azért is, mert a minap olvastam itt a fórumon valahol, hogy a renderelési idő nagyban függ milyen gyors a processzor, a vga meg annyira nem befolyásol :B
Érdekes mert én nem így tudom, a vga, főleg ha komolyabb, a számítás terhét leveheti a processzor válláról :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#7193) Dolphine válasza makoss (#7192) üzenetére


Dolphine
addikt

Érdekes mert én nem így tudom, a vga, főleg ha komolyabb, a számítás terhét leveheti a processzor válláról

Egyébként tuti, hogy így van, mivel amikor csak a CPU-val kódoltam lassabb volt, mint amikor engedélyezve lett az Intel CPU iGPU-ja (QSV).
Vannak programok, amikor a kettő együtt tud dolgozni, a CPU és a GPU, sőt, olyan is van, amikor a iGPU és GPU együttműködik. :K

[ Szerkesztve ]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#7194) flash- válasza Dolphine (#7193) üzenetére


flash-
veterán

Jelenlegi konfigomnal amd vce kódolasnal gpu 99%, cpu 60.. (r9 290oc + i5 3570k)
De lehet utóbbi csak azért emnyi mert mar elavult es az alap cpu mukodes is igy megterheli csak erdekel hogy mostani konfigoknál is kb a gpu dolgozna max körül ha mondjuk vennék egy kozepkategorias cpu-t + gpu-t vagy esetleg a mostani ryzeneket jobban ki tudja hasznalni es valószínűleg igy is relevansan gyorsabb lenne a rendereles ha a gpu valami alap lenne egy ryzen 5 mellett( valami régebbi benchmarkokbol ugy remlik hogy a ryzent jobban szereti a vegas 🤔

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#7195) Dolphine válasza flash- (#7194) üzenetére


Dolphine
addikt

A kódolásnál a százalékokat hogyan tudtad megnézni? :Y

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#7196) flash- válasza Dolphine (#7195) üzenetére


flash-
veterán

feladatkezelő.

amúgy tőletek kérdeznék valamit
egyébként valamit nem értek:
50 fps el vesz fel a kamera de 25 re szoktam renderelni mert talán gyorsabban végez a renderelés :U
viszont kissé akad..
ha nézek más youtube videóját ami nem 50 vagy 60 fps-es(tehát akkor gondolom kizárásos alapon 25) azon nem látnám hogy picit is akadna... mi a titok?
a kész videón látszik mondjuk jobban, ha már felment youtube ra kissé jobb a helyzet..ezt se értem...

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#7197) Dolphine válasza flash- (#7196) üzenetére


Dolphine
addikt

Feladatkezelő...
Hogy nem jutott eszembe? :DDD

Miért felezed? Biztos, hogy gyorsabb a renderelés 25-nél? Egyébként nem gondolnám, mivel újra kell méreteznie, kódolnia, nem tudom , hogy mi a pontos kifejezés (resample). Én eleve úgy kezdek minden videó renderelését, hogy mindenhol kikapcsolom a resamplet - Disable resample.

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#7198) flash- válasza Dolphine (#7197) üzenetére


flash-
veterán

nem biztos, csak megérzés majd tesztelem.

én csak a project properties-nél szoktam a resample mode-ot disable resampled-re rakni, gondolom ez automatikusaon az összes videónál kikapcsolja a resample-t nem kell már külön még a videókon is kikapcsolni én úgy gondolom

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#7199) Dolphine válasza flash- (#7198) üzenetére


Dolphine
addikt

Én minden egyes videónál / klipnél egyesével beállítom a disable resamplet! :K

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#7200) flash- válasza Dolphine (#7199) üzenetére


flash-
veterán

áh kizert hogy azzal egyenként bibelődjek. nekem a use project resample mode van bepipálva, tehát a project resample mód alapján fog dönteni ami disabled

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#7201) Dolphine válasza flash- (#7200) üzenetére


Dolphine
addikt

Nem kell egyesével!
Copy majd a többit kijelölöd aztán paste valami.... (most nem vagyok gép előtt) ;)

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#7202) Dolphine válasza makoss (#7190) üzenetére


Dolphine
addikt

A múlt héten össze lett állítva a gép, ma teszteltem a renderelési időt.
A gép a következő: i5-12400, nVidia RTX 4060, 32GB DDR5
A videó amit kódolt az egy 2:54:56
A következőképpen alakult a renderelés: Intel QSV esetén - 1:23:48 (fájl mérete: 9,2GB)
nVidia NVENC esetén - 1:09:22 (fájl mérete: 9,5GB)
Mint látható mindkettő VGA, az egyik iGPU, a másik GPU. Őrületes különbség nincs a kettő között. A kódolás HEVC profil szerint történt mind a két alkalommal. Eközben a CPU terhelés 50% körül mozgott.
Esetleg még úgy lehet összehasonlítani, hogy AVC profil és CPU vs. NVENC. Az még érdekes lehet. Viszont ott nincs QSV :F

[ Szerkesztve ]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#7203) MrChris válasza Dolphine (#7202) üzenetére


MrChris
nagyúr

Köszönjük! Az Intel QSV a prociba épített GPU? Memóriát honnan szedi?

(#7204) Dolphine válasza MrChris (#7203) üzenetére


Dolphine
addikt

Az Intel QSV a prociba épített GPU?
Igen

Memóriát honnan szedi?
Na, ezt nem értem :DDD

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#7205) MrChris válasza Dolphine (#7204) üzenetére


MrChris
nagyúr

A videó kártyán van memória az aszem a vram, nekem a GTX1070-esen 8GB. Nem lenne rossz, ha a QSV a rendszer memóriából tudna magának 16-t leakasztani. Neatvideónak 4k-nál nagyon karcsú a 8GB és kilép render közben, bár lehet, hogy a QSV-t nem támogatja.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Sony Vegas
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.