Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Sony Vegas

Hozzászólások

(#551) BigBadPlaYeR válasza BigBadPlaYeR (#550) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Amint leírtam rájöttem a megoldásra. Csinálok 1-1 képet a nevekkel, rányomok egy chroma key-t (valami hupilila színnel csinálom emg pl.), aztán csak jó lesz. Majd holnap kipróbálom, most már nincs rá időm.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#552) jhony777


jhony777
tag

Kérdésem lenne, felvettem egy anyagot, meg még legalább egy kamerás haverom, tehát 2 kameraállás van. Na most szeretném őket ízlésesen összerakni egy kis koncert filmmé. Húzzam őket két külön sávra és úgy próbálkozzak, nem tudom a hang hogy marad szinkronba. Amúgyis csúszik mostanában, pedig eddig jó volt. USB2 viszem be ADS digit külső átalakítóval, és mostanában valahogy elcsúszik, sebaj utána húzogatom :( De szeretnék egíy szép kis 30 perces filmet összehozni, szövegekkel stb. Köszi előre az ötleteket

Éjjjen a VEGAS !! :-)

(#553) BigBadPlaYeR válasza jhony777 (#552) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Szerintem az USB nem elég az ilyen méretű adatfolyamhoz. Még a 2-es sem. Bár nem tudom mi fán terem az az ADS átalakító, úgyhogy én csak annyit mondok, hogy én FireWire-n keresztül szedem le mindig az anyagot.

Az jó módszer lehet, hogy 2 sávba pakolod őket. Belövöd valahogy, hogy mindkettő ugyanabban az időpillanatban legyen egyszerre, aztán szépen kivagdosod ami nem kell, utána meg összehuzogatod áttűnésekkel, vagy 1-2 részen emghagyod mindkét sávot és a felsőre raksz egy kis transparenc-t vagy ilyesmi. Én legalábis így kezdeném, aztán nem tom ez milyen jellegű ''koncer'', valamit biztos ki lehet még hozni belőle ezen kívül, amit leírtam :)

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#554) jhony777 válasza BigBadPlaYeR (#553) üzenetére


jhony777
tag

Köszi, megpróbálom ahogy leírtad. Biztos jutok valamire. Most a másik kamera állásos anyagot mivel az Mini Dv kamera FireWire-en tettem fel, hát nem semmi a minőség és persze a szinkron sem csúszik.De nekem nincs még ilyen kamerám. Majd talán karácsonyra? :) Az normális hogy a Vegas autómatikusan feldarabolja őket klippekre? Amúgy megdöbbentem az anyag méretén is! Mert ugye avi-ban húzza be! Majdnem 10 szerese az Mpg2 ben való ADS kártyás behúzásnak. :) Amúgy a többi Mpg2 ben van, remélem nemokoz a Vegasnak gondot a két különböző furmátum egyidőben való szerkesztése.

Éjjjen a VEGAS !! :-)

(#555) jhony777


jhony777
tag

Lehet hogy buta kérdés, de ugye ha kész a movie, az egészet Mpg2-be rendereljem ki a DVD-re történő felíráshoz. Én Ulead-ot használok ehez és eddig mindíg Mpg2 be szoktam kirenderelni a Vegasból. Most dolgozom először avi fájlokkal. Pláne, hogy most vegyesen vannak az Mpg2-ők meg az Avi-k. :U

Éjjjen a VEGAS !! :-)

(#556) ---Lasali---


---Lasali---
Közösségépítő

Azthiszem meg van mi okozta a hangkésést...
48Khz es volt az eredeti mpeg2 hang, én meg 44.1Khz esre konvertáltam át, mp3 ba... és gondolom a minavételezési sebességeket bezagyválta... ámátőőőr náon ámátőőr...

(#557) ---Lasali---


---Lasali---
Közösségépítő

Új kérdés :)
Hogyan lehet zajt szűrni? (hang)

(#558) BigBadPlaYeR válasza jhony777 (#555) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Bátran mehet az egész MPEG2-be, nem lesz gond vele. Az mindegy, hogy vegyes vagy nem.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#559) ---Lasali---


---Lasali---
Közösségépítő

Na most vagy én vok hülye vagy aki ezt megírta...
audio FX eknél hozzáadok egy noise gate et, vagy egy track noise gate et, bár fogalmam nincs mi a külöbség, aztán a videónál bekapcsolom az fx et, aztán elkezdem állogatni a csúszkákat a noise-s cucc vezérlőjén, és semmi változás... erre ahol bekapcsoltam az fx et, ott lehet az fx re ráadni hangerőt (?)(...ennek mi értelme zaj szűrésnél...) na ekkor elkezd erősődni a hang, aztán jönnek a csúszkák.. mostmár van rajtuk jel, de zajszűrésnek nyoma sincs...

(#560) ---Lasali--- válasza ---Lasali--- (#559) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Ohh, jobb gomban rá az audió sávra, és ottis van egy fx menü, és ott külön hozzá lehet adni, és így már ''működik'' de így külön kell lementeni az audio csatornákat vagymi...
Na most a működik... amikor csönd van, akkor nincs zaj, aztán mikor valaki beszél, vagy valami hang van, akkor meg van zaj alatta, és ezt lehet szabályozni hogy előtte utána mennyire legyen zaj, meg hogy milyen erőségű hnagokat (zajt) vegyen le a hangsávból... ez semmire se jó így... -(

(#561) jhony777


jhony777
tag

Sziasztok, ismét elakadtam, nem pont ide vág de szerintem ti tudtok segíteni, van 2 file-om
egy .cue és egy .bin kiterjesztésű.Egy progi tulajdonképpen csak nem tudom hogy lehetne életre kelteni, kiírni hogy rendesen exe legyen meg minden, ahogy kell. És lehessen normálisan installálni. Ilyet még nem csináltam. Mit kell ezzel csinálni? :)

Éjjjen a VEGAS !! :-)

(#562) gyikhus válasza ---Lasali--- (#560) üzenetére


gyikhus
tag

Egyfelől javaslom, hogy a hangot próbáld meg Sound Forge-gal megnézni, ott sokkal több opció áll rendelkezésre, mint a Vegasban. Ha nem lenne elég az, amit gyárilag ad, akkor próbálkozz meg egy hozzá való pluginnel, a Sony Noise Reduction Plugin 2.0-val (demó sonyéktól) - a DV vinnyogását egész jól megszűri anélkül, hogy a többi hangból lecsípne.
A noise gate, jó, csak drasztikusan darál...sztem.

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#563) gyikhus válasza jhony777 (#561) üzenetére


gyikhus
tag

A .bin és a .cue egy úgynevezett cd kép file. Magyarán egy CD/DVD stb. tartalma egy file-ba lerakva. Célszoftver van dögivel, a Vegas nem tud vele mint kezdeni, de gúgli...

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#564) ssolitude válasza jhony777 (#561) üzenetére


ssolitude
őstag

Nero-ban CD-kép felírása.Itt meg tudod nyitni a cue-t.Ha meg a akarod nyitni,vagy installálni,akkor Daemon Tools,Power ISO,Vagy Alcohol 120%.Ezek virtuális meghajtókat hoznak létre(a Nero is tud),ahova be kell mountolni a cue-t,és láthatóvá válik a tartalma.

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#565) jhony777 válasza ssolitude (#564) üzenetére


jhony777
tag

Köszönöm, Iso Buster-rel megoldottam :R

Éjjjen a VEGAS !! :-)

(#566) ponix


ponix
aktív tag

sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy ezek itt a képen a sárga mezőben micsodák és mikor melyiket kell vagy lehet vagy érdemes használni?[kép]

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#567) ssolitude válasza ponix (#566) üzenetére


ssolitude
őstag

Mint látható,ezek un. template-ek.Vagyis előre beállított és elmentett paraméterekkel tudsz renderelni.Ha az egyiket kiválasztod.és mellette ráböksz a Custom gombra,akkor a kiválasztott template minden egyes paraméterét látni fogod(audio,video-bitráta,felbontás,fps,stb...).
Ha önálló beállítással szeretnél renderelni,akkor nyomj egy default-ot,majd custom,állítsd be,ahogy neked tetszik,majd mentsd el mondjuk ''render01''néven.Ez a beállítás később bármikor előhívható.

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#568) ssolitude


ssolitude
őstag

[link][link]

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#569) ponix válasza ssolitude (#568) üzenetére


ponix
aktív tag

köszönöm a teljesen kielégítő választ

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#570) jhony777


jhony777
tag

Nem tudja valaki, hogy lehet beállítani h amikor Dv kameráról capture lek a Vegassal, ne csináljon sok kis klippet? Szeretném egybe felvinni az anyagot pláne nem is sok 35 perc, de nem tudom hol állítsam be. Kösz előre is :) legutobb 15 avi klippet csinált de ez nagyon nem jó nekem :F

Éjjjen a VEGAS !! :-)

(#571) gyikhus válasza jhony777 (#570) üzenetére


gyikhus
tag

Javítsatok ki, de úgy tudom, hogy nem lehet. A klipp az alapján készül, ahogy felvételkor megnyomod a piros gombot :)
Mellesleg lehet, hogy első blikkre zavaró, de hidd el könnyebb így vele dolgozni!

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#572) jhony777 válasza gyikhus (#571) üzenetére


jhony777
tag

Köszi, de egybe vették fel a 35 percet, nem nyomogatták a kis piros gombot :)
De ha nem lehet, hát nem lehet. Így se rossz, végül is! Majd megnézegetem a beállításoknál, talán találok valami megoldást. Eközben egyre jobban megszeretem a Vegas-t!!

[Szerkesztve]

Éjjjen a VEGAS !! :-)

(#573) BigBadPlaYeR válasza jhony777 (#570) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Nekem 200-300 klippet szokott csinálni, úgyhogy egy szavad se lehet :DDD De van valami capture tape vagy mi, azzal elvileg egybe leszedi az egészet.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#574) jhony777 válasza BigBadPlaYeR (#573) üzenetére


jhony777
tag

Na ezt akkor szerintem fejtsük meg közösen, mert ez nem frankó így mi az a pár száz klipp :D
Lehet kipróbálom pl az ULEAD dvd 5-tel behúzni, ez még HD,t meg Blue Ray-t is kezel,stb hátha jó a capturelőkéje is erre :)

Éjjjen a VEGAS !! :-)

(#575) ponix


ponix
aktív tag

Egyre jobban tetszik nekem is a Vegas, de most falhoz verném legszivesebben. Beállítom, hogy milyen kodeket használjon a hang illetve a video tömörítéshez és állandóan egy hiba üzenetet küld, hogy nem tudja megnyitni a video kodeket. Most uncompressed megy a renderelés, aztán majd virtual dub-al tömörítem.De hát ez még is csak szégyen a Vegasra nézve nem?

Az lenne még a kérdésem, hogy megnyitottam cirka 100 képet (*.jpg) ezeket szépen egyesével egymásba húzom kicsit, hogy áttűnéssel váltsák egymást, ami megy is csak hogy az a baj vele, hogy kézi beállítással nem egyforma ideig tart az áttűnés és a képeket sem egyforma ideig mutatja.Kérdés, hogy lehet e ezt a folyamatot automatizálni és beállítani valahogy, hogy mi meddig tartson :F

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#576) ponix


ponix
aktív tag

Na az uncompressed avi 1.4 giga lett amit a virtual dub azzal a codekkel amit a vegas nem nyitott meg 8perc alatt 22 megásat csinált. Nem értem én ezt.

Volna mégegy kérdésem, nevezetesen az, hogy tudok-e olyat csinálni vegassal, hogy megy egy film és egy adott képkockát kimerevítek bizonyos ideig és aztán megy tovább?

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#577) BigBadPlaYeR válasza ponix (#575) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Hát sajnos a vegas néha megmakacsolja magát renderelésnél, a mainconcepten kívül nem nagyon szereti a codeceket :( Milyen codeccel próbáltad? Nekem WMV, MPEG meg AVI (XVID) renderelés simán megy.

A másodikra nem tudok választ adni sajnos.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#578) ponix válasza BigBadPlaYeR (#577) üzenetére


ponix
aktív tag

divx-;MPEG-4-et nem akarta megnyitni, meg másikat se átkellett konvertálni virtual dub-al a filmeket ahhoz, hogy megnyissa. Még szerencse, hogy csak párperces kisfilmek.

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#579) BigBadPlaYeR válasza ponix (#578) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Hát ott valami nagy baj lehet akkor... kikapcsoltad a third party codecs tiltását?

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#580) lacibacsi válasza BigBadPlaYeR (#573) üzenetére


lacibacsi
addikt

Igazad van. A ''Capture tape'' módszerrel egyben szedi le az anyagot, legyen az akár 90 perc.

Viszont már máskor is írtad, hogy neked milyen sok kliped van. Egy 60 perces felvételnél a 100-300 klip azt jelenti, hogy a klipek hossza 12-36 mp között változik átlagosan.

Őszintén: ilyen nyúlfarknyi anyagokat hogyan tudsz csinálni? Nem zavaró, hogy ilyen kis villanásokból áll össze a végeredmény?

Félre ne érts, nem kritizálni akarlak! Sőt Gyikhússal együtt ti vagytok a fórum agya! De az ilyen rövidke snittek alapanyagként rendkívül rosszul használhatók, még akkor is ha valami gyors techno-s videoklippet akarsz végeredménynek kihozni...

Bocsánat, hogy kötözködtem.

További szép napot!

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#581) gyikhus válasza BigBadPlaYeR (#573) üzenetére


gyikhus
tag

A capture tape csak annyit csinál, hogy visszatekeri a kazit és felvesz mindent külön klippecskébe...

Amúgy szerintem tényleg jobb külön (sok) fájban buherálni, mint egy nagyban, mert ha valaki előrederel, akkor szép lassan úgyis csökken a filemennyiség.

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#582) gyikhus válasza lacibacsi (#580) üzenetére


gyikhus
tag

Támogatom azt, hogy rövid vágásokból qrva nehéz nézhetőt kihozni.

Bár, mondjuk ha lassításokkal operálunk (pl. én is csináltam olyan átvezetősnitteket, hogy 2-6 mp. vágásokból állt össze cca. két perc, és egy-egy apró mozdulat - pl. egy intés, egy mosoly, egy slukk egy cigiből stb. - egy megfelelő lassú zenével kombinálva) akkor nagyon ütős tud lenni...
De tény, hogy nagyon nehéz kevés anyagból dolgozni, én is inkább azt javaslom, hogy szánj rá kazettát dögivel (mondjuk a téma előtt és után kb. fél-fél percet) és inkább dobáld el majd a gépről....

Persze ezt is onnan tudom, hogy az elején olyan rövid snittekkel operáltam, oszt' csak kékültem-zöldültem... :DDD

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#583) ponix válasza gyikhus (#582) üzenetére


ponix
aktív tag

Volna egy kérdésem, nevezetesen az, hogy tudok-e olyat csinálni vegassal, hogy megy egy film és egy adott képkockát kimerevítek bizonyos ideig és aztán megy tovább? És még az, hogy a lassítást hogyan lehet csinálni?

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#584) K9


K9
tag

Na rendszeres olvasója vagyok ennek a topicnak de még sosem szóltam hozzá.(elejétől végéig legalább 2x:D)
BigBadPlaYeR milyen fragmoviet csinálsz csak kiváncsi vagyok rá?
Egyébként nálam is az készül azért érdekel a téma jelenleg az anyag nagyon jó minőségén dolgozom (a nyers anyag).1600*1200 képfájlok 800*600ba resize és kép javítók.
Tehát amit tudok vegasról az csak annyi amit itt elméletben összeszedtem köszönhetően nektek, meg nagyon sok tutorialnak.
Egyebet nem tudok mondani, és örülök hogy van egy ilyen topik.Mert majd elképzelhető hogy fárasztani foglak benneteket a kérdéseimmel:)
Jah egyébként ha valakit érdekelne a játék hl2 és counter-strike source amiben utazom:)

(#585) BigBadPlaYeR válasza lacibacsi (#580) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Hidd el, nem jó dolgomban csinálom a százas számú klippeket. Apám ennyit ért a kamerához... Végighúzza a tájon, aztán megy tovább, aztán megint, megint... plusz megdobja, hogy iylen hülye snapshotokat csinál. 400klippből a fele ilyen snapshot, abból ki kell lopni a kimerevített képet aztán legyalulni. A sok snittel emg annyit tudok csinálni, hogy átfedés és akkor annyira nem ronda... MErt ezek olyanok, hogy elmegy apám a bnőjével pl. Erdélybe, aztán ott vannak egy hetet és mindent lekameráz... mondtam már neki, hogy ez így nem kóser, de ezek a felvételek még az elött készültek, mielött Vegas-hoz hozzászóltam volna. Szal amíg el nem fogynak az ilyen jellegű felvételek (már csak 6 kazi van :) ) addig ezzel szo*ok... De mikor LAN-os felvételeket vágtam, hosszú részekből valóban jobban ment, ilyen kis intrót is simán összehoztam belőle, ahogy gyikhus írta a rövid snitteket :)

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#586) BigBadPlaYeR válasza ponix (#583) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Megoldható. Mikor először próbálkoztam vele, 3 órát szívtame gy 10sec-es résszel (4 kis snitt, zene ütemére megáll a kép + beúszik a felirat) de most már gyorsabban menne :D Velocity-t kell használni, leírás a szignómban llévő linken.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#587) BigBadPlaYeR válasza K9 (#584) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Először is: Üdv itt minálunk :DD

a TF-G4m!ng kért fel, hogy csináljak nekik fragmoviet, mer tők nem értenek hozzá és egyikük olvasta a topicot, aztán úgy ítélte meg, hogy értek a progihoz. Ráadásul CoD-os múltam is van. Mivel én Tatabányán ők meg Kazincbarcikán vannak (legalábbis akivel én tartom a kapcsolatot) a cuccokat FTP-n küldik. De egyenlőpre még csak vágják. Kipróbáljuk több felbontásból is. de valszeg 1280x1024-ból 800x600-ba lesz. Egyenlőre még csak zenéket válogatunk, meg az intró szöveges részéről már csináltam egy skiccet, mert már nagyon be voltak sózva :)

Azt javaslom, hogy amit olvastál, azt mind próbáld is ki! Mikor leszedtem a tutorialt leszedtem a www.killsometime.com -ról néhány videót aztán összevissza vagdostam őket meg effekteztem meg mindent amit olvastam kipróbáltam rajta :) Tanulni így lehet.

A topic meg azért van hogy egymást bombázzuk a kérdéseinkkel :)

ui.: CS:Source és 1600x1200-ban veszel föl? Gondolom valami vacak kis kenyérpirító lehet a gépházban :DDD

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#588) ponix válasza BigBadPlaYeR (#586) üzenetére


ponix
aktív tag

igen azt már letőltöttem, csak azt nem tudom, hogy mi a f..znak nem olvasom el amit letőltök
:Y :Y :Y

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#589) gyikhus válasza lacibacsi (#580) üzenetére


gyikhus
tag

Tegnap elfelejtettem illentően fogadni a bókot: :R :R :R

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#590) gyikhus válasza BigBadPlaYeR (#585) üzenetére


gyikhus
tag

Jó neked, h csak 6 kazid van. Nálam 13 torlódik, és még a saját anyagaimmal is kell foglalkozni... Nyugdíjig sztem elvagyok, mondjuk nálam még bonyolít a hangsáv miatti szerkesztés (apám snapshotolása mellett még a rendezői utasításoknak is avatott szakértője...) :C

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#591) gyikhus válasza K9 (#584) üzenetére


gyikhus
tag

örömmel fogadunk, ne kímélj!

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#592) Jeta


Jeta
csendes tag

Sziasztok!

Tudja valaki, hogy mivel tudom DVD--ről filmet általakítani mpeg2-vé vagy bármi szerkeszthető formátummá? Lehetséges egyáltalán? Van egy röidke filmem DVD-n, de nem tudok vele mit kezdeni :(

(#593) BigBadPlaYeR válasza gyikhus (#590) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Látom akkor nem csak én vagyok megáldva a snapshotokkal ;]

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#594) BigBadPlaYeR válasza Jeta (#592) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Hali!

DVD-s kamerával felvett anyagra gondolsz? Ha igen, akkor Vegas 6.0c-től már tudja a progi a File -> Import -> DVD Camcorder Disc funkciót. Ez egyből lerántja neked MPEG2-be a filmet és ha regeled a plug-int, akkor megy egyből. De állítólag ha a *.VOB-ot átírod *.MPEG-é, akkor is megy (én még nem próbáltam). Ez akkor lehet jó, ha vmi műsoros DVD-ről van szó. Utóbbi csak tipp! Nem tuti, hogy működik!

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#595) gyikhus válasza Jeta (#592) üzenetére


gyikhus
tag

BigBad javaslatát tudom én is ajánlani, valamint kipróbáltam a Vob2Mpeg átnevezést, és műxik, viszont az AC3 kérdés nagyon nyűg tud lenni, mivel a vegas alapból nem támogatja az ac3-at, így csak képet kapsz és nem jár hozzá hang. Viszont ez codec-kel műxik.

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#596) Jeta válasza BigBadPlaYeR (#594) üzenetére


Jeta
csendes tag

Nem kamerára gondolok.
Egy ismerősöm adott egy DVD lemezt s erről szeretném az anyagot szerkeszthetővé tenni a számítógépen. max. 30 perc az egész...de ezek DVD-re írták ki a düddői :( :F

(#597) K9 válasza BigBadPlaYeR (#587) üzenetére


K9
tag

Na mivel nem valós időben veszem ki a tga képeket másodpercenként 90-et:) Így én pofátlanúl 1600*1200 8x élsímítás 8x textura szűrés, hát így a játék 1-15 fpsel megy:)
De ez nem probléma a képek meglesznek ígyis.
1600*1200 mert olvastam ezt a cikket: [link]
Ezen az oldalon található a világ összes igazi nagy játék movieja. A favorite 100ban lévő moviekat igazán ajánlom.És van némi fain tutorial is.
az oldal kicsit lassú, mert nem ritka amikor egy időben 400an is nézik az aznapi termést:)
90 képet szedek ki secenként mert későbbi zenére vágásnál ez nagy segítség lesz, és a vegas szépen gyorsít nem ugy mint a premire pro.
virtualdubba meg huffyuv codecal megcsinálom a pár sec-es kis videokat.
Egyetlen problémám van a gépemmel a 80gb+kb 20gb winchi:S
Ez elég ló*asz moviezáshoz erre már rájöttem.Na meg a memória sem árt ha 2gb.

(#598) BigBadPlaYeR válasza K9 (#597) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Nekem 30 képkockát rögzítenek /sec. Szerintem azért csak elég lesz az is. Bár a nagyon látványos lassításokhoz kellhet az a 90kép/sec. De azt nem akarok annyira sokat beletenni. Ez a tutiorial elég jó, csak arról nem ír (vagy nem olvastam elég alaposan), hogy mi van, ha valaki nem tudja 1600x1200-ba felvenni, csak pl 1280x1024-ben, vagy 1024x768-ban? Akkor azoknak a felére kell venni? Vagy itt csak a 800x600 a lényeg vagy a képméretfelezés?

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#599) K9 válasza BigBadPlaYeR (#598) üzenetére


K9
tag

Olvastam erről egy nagyon jó tutorialt természetesen ezt az eggyet nem mentettem le és most 30perces keresés után sem találtam....grr :O ...magyar volt egy egyetemista több éves munkája/kutatása volt benne és szót ejt erről is, van vagy 1,5 hónapja hogy olvastam:S
Így már nem emlékszem rá.Holnap ujra neki rugaszkodom mert kiváncsi vagyok mostmár énis meg nehogymá!!:) Csak már lassan másnap van:S
''First, in your video config, (whether it be quake/jk2/rtcw/sof2 or any other game that renders images out of the game) you will need to change your resolution to a higher amount than your game config. I suggest using 2 times whatever resolution you plan to have your final video at. In this example, my final video will be 640x480 so I will need to change my video config rez to 1280x960. If that resolution setting is not available, you may want to make some changes to your action file before resizing the image down to your final image (in this case, 640x480).''
Ezt a kis szösszenet szerintem utal arra hogy sajnos a felezés dolog a legelőnyösebb, bár elég ratyi vagyok angolból és most a szótárt sem kaptam elő
Meg a 1600*1200 resize 800*600 tesztelgette.Gyanítom hogy így felezéssel lesz valami legoptimálisabb.
Nagyon nem is gondolkoztam ezen mert nekem adott volt az 1600*1200 és a terv 800*600 movie.

(#600) BigBadPlaYeR válasza K9 (#599) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Jaja, annyira én se vagyok PRO angolból, de itt tuti, hogy a felezésről lesz szó... lehet akkor akkor majd 1280x1024-ből 640x512-es vid lesz... lehet, hogy nem szabvány, de a képméretek 16-os osztói is megvannak, és az XviD azt szereti. (szal elosztod a felbontás értékeit külön-külön 16-al és ha kerek értékek jönnek ki, xvid-nek az a jó)

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Sony Vegas
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.