Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Sony Vegas

Hozzászólások

(#651) ztibor


ztibor
senior tag

Köszönöm szépen.
Bár már egyszer végig olvastam a fórumot, de erre nem emlékeztem és hirtelen egyszerűbb volt megkérdezni mint elkezdeni keresgélni.

Üdv
Tibor

(#652) jhony777 válasza K9 (#647) üzenetére


jhony777
tag

Hát nem vagy semmi presetek nem mennek azt látom ;)
Nem baj a 95 % is elég, lehet h neked másmilyen Preset Managered van? Nem tom. de kezd érdekes lenni :)
Nekem betölt mindent! Legalábbis aszthiszem :)

Éjjjen a VEGAS !! :-)

(#653) BigBadPlaYeR válasza ztibor (#649) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Üdv!

A preview ablak fölött van egy gördítősáv, azt állítsd át BEST FULL -ra, aztán a kis floppy, így max képminőséget lopsz ki.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#654) BigBadPlaYeR válasza lacibacsi (#635) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Ha renderelésnél bepipálod, hogy ''save project markers in media file'' akkor ugyanezt megcsinálja mindenféle script és egyéb nélkül a DVDA.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#655) lacibacsi válasza BigBadPlaYeR (#654) üzenetére


lacibacsi
addikt

Na erre nem jöttem rá eddig. Pedig tényleg. Köszi!
(Lehet, hogy néha bonyolultan gondolkodom?!?)

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#656) K9


K9
tag

Ez a quantize to frames mit jelent? Ott van a optionél a legelső...
Ezért könyörgött a wax plugin hogy rakjam enable-ra, mondom akkor rányomok erre nem látok semmi változást semi kiírást.
Meg bekelett állítanom a dynamic ram preview max 0mb.
Ekkor már szinte jól ment a wax plugin, csak néha visított fel:)

(#657) jhony777


jhony777
tag

VHS kaziról digiztem be egy nagyon régi filmet. Szerintetek hogy lehetne kicsit a video zaját szűrni, ja a videón amúgy néha színes a film a gépen viszont fekete fehér. Az Olivér musicalről van szó. De ez nem is akkora baj, ugyis régi film.Svideo kabellel csináltam aszthiszem így jobb a minőség, 8 mega/sec, 44100 hang. Kíváncsi vagyok milyen lesz! Csak a minőségen jó lenne javítani egy kicsit!

Éjjjen a VEGAS !! :-)

(#658) jhony777


jhony777
tag

Na de ez még, ilyet szóval 10 giga lett. Most ezt remélem a Vegassal vlahogy megoldom hogy ráférjen egy 4.7 es DVD-re!

Éjjjen a VEGAS !! :-)

(#659) ponix


ponix
aktív tag

kolégák! Hogyan lehetne a film tetejéről és az aljáról levágni a felesleges fekete sávot?

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#660) jhony777 válasza ponix (#659) üzenetére


jhony777
tag

Pan-Cropnál kijelölöd és kész is van :)

Éjjjen a VEGAS !! :-)

(#661) K9


K9
tag

BigBadPlaYeR a hasznos audió effectes részt miértnem tőlti be az oldaladon?

(#662) lacibacsi


lacibacsi
addikt

Sziasztok!

Bocsánat, de szokásommal ellentétben most teljesen off leszek...

Szeretnék valakitől segítséget kapni .ape fájlok megnyitásával kapcsolatban.

Van egy ilyen állományom, hogy:

*.ape
*.cue

Mint image nem tudom megnyitni semmivel, pedig a .cue információi szerint 8-10 track található az .ape állományban. MP3 direct cut, meg hasonló darabolós játékosok szóba sem álltak velem.

Mivel lehet megnyitni és valami emészthető formátumba hozni ezt a tartalmat?

Várom hasznos ötleteiteket és mégegyszer bocs az off-ért.

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#663) K9 válasza lacibacsi (#662) üzenetére


K9
tag

Virtual daemon a *.cue imaget megnyitja.

(#664) gyikhus válasza jhony777 (#658) üzenetére


gyikhus
tag

Szerintem ne aggódj miatta sokat. Csak csináld meg, készítsd el a lemezt DVDArchitect-tel. Aztán vagy ezzel, vagy a DVD shrink-kel nyomorítsd le a méretre.

Az itteni 10 giga meg nem mindig mérvadó, sokkal nagyobb bitrátával dolgoznak a capture progik.

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#665) gyikhus válasza K9 (#656) üzenetére


gyikhus
tag

Személy szerint a WAX-szal csak problémák voltak, az esetek nagy többségében lehúzta a rendszert, fagyasztott rendesen...

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#666) bypet válasza jhony777 (#657) üzenetére


bypet
tag

10 giga szerintem kevésnek számít nyers videónak. Persze függ attól, hogy mivel tömörítve vetted fel. Egyrészt mivel teljes filmet tömörítesz át nem érdemes a vegassal feldolgoznod, mert nem vágod össze..
Persze nem elég menő ingyenes cuccot használni, de sokkal gyorsabb és többminden van hozzá ( jobb minőségben ) mint a vegashoz. De ez ugyan úgy vonatkozik Premierre és Ulead ra is. ( mindet használtam/om )

Virtualdubhoz ezekete a szűrőket keresd :
- MSU DENOISE ( zajszűrő, nagyon profi !! )
- MSU SMART BRIGHTNESS ( kontraszt - fényesség javítás enélkül is meglehetsz )
- ALPARYSOFT DEINTERLACE ( mivel VHS-ről vetted fel érdemes deinterlacelni ezzel )

kimenetként kimented veszteségmentesbe, majd átkódolod pl. TMPEGenc plussal mpeg-2 be, DVD méretűre..
üdv.

**

(#667) lacibacsi válasza K9 (#663) üzenetére


lacibacsi
addikt

Ha a daemon Tools-ra gondolsz, akkor az nem nyert.

A *.cue fájl alapján megnyitja a *.bin kiterjesztésű image-t. De ezt megteszi az Alcohol is pl.

Az a baj, hogy ebben az esetben a *.cue fájlhoz egy *.ape fájl tartozik, arra meg minden image kezelő program csak sikít, hogy baja van...

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#668) jhony777 válasza gyikhus (#664) üzenetére


jhony777
tag

Köszi, Shrinkel összenyomtam, most írom ki meglátjuk milyen lesz. Talán a 8 mb/sec bitráta nem kellett volna captureléshez. Talán elég lett vplna 4 vafy 6 csak azt gondoltam a minősége így valszeg jobb lesz! Ez az első ilyen jellegű munkám. Köszi a segítséget a többieknek is!

Éjjjen a VEGAS !! :-)

(#669) jhony777


jhony777
tag

Hát igen a Shrikkel tuti lett! Minőség sem olyan rossz, kb mint az alap VHS-en volt!

Éjjjen a VEGAS !! :-)

(#670) jhony777 válasza bypet (#666) üzenetére


jhony777
tag

ADS külső digitalizálóval vettem fel videó magnóról MPEG2 ben 8mb/sec bitrátával. 2 óra 20 perces film lett 10 giga!

[Szerkesztve]

Éjjjen a VEGAS !! :-)

(#671) BigBadPlaYeR válasza K9 (#661) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Mert a tartalmat letöröltem, csak az indexből nem szedtem még ki. A térhelyem véges, aztán minden nem fér el :( Meg azokat Jhonny rakta fel :D Én nem értek hozzá :)

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#672) BigBadPlaYeR válasza jhony777 (#670) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Az még egész jó. Amit nekem küldenek CoD1-ből kivágott fragek fél perc 1-1,5GB :D
20 perces movie-nál az mennyi is? :D Add össze :D

[Szerkesztve]

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#673) jhony777 válasza BigBadPlaYeR (#672) üzenetére


jhony777
tag

:) Hát az nem semmi! Még jó hogy van helyed pakolni, gondolom : :) Avik?

Éjjjen a VEGAS !! :-)

(#674) BigBadPlaYeR válasza jhony777 (#673) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Az a baj, hogy nincs helyem hova pakolni :D Asszem úgy lesz megoldva, hogy több részletben jön a cucc. Ami kész lerenderelem, aztán a végén virtualdub -> append. Ja, AVI mind :D 30FPS.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#675) jhony777 válasza BigBadPlaYeR (#674) üzenetére


jhony777
tag

Mit tud ez a virtualdub append? amit a jó öreg Vegas nem? Én is nézegettem de pl konvertálgatni nekem a Winavi nagyon bejön most a 7.1 es van meg és teljesen jó, ha meg hely kell v laptopra Dr Divx, és kész. Pl ezt a legutóbbi 9 gigás filmemet 1 gigára divixeztem vele össze és nagyon jó lett! Barátom már nézegeti a laptopján :)

Éjjjen a VEGAS !! :-)

(#676) BigBadPlaYeR válasza jhony777 (#675) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Hát a virtualdub egy elég jó kis alkalmazás. Pl. Fogsz 3db avit (fontos, hogy minden codec tulajdonságuk megegyezzen) és összerakja őket 1-be (az append funkcióval) anélkül, hpgy újra kéne renderelni bármit is a képen, így a moinősége megmarad. Vagy pl. Vegas nem nagyon akarja vinni a Lame MP3-at. videót lerendeerelem xvid-be, hangot ahgyom tömörítetlenül, virtualdubon a képet átviszem alakítás nélkü, csak a hangot tömörítem. Vagy fordítva, ha éppen úgy adódik. Így egy csomó időt és minőséget meg lehet spórolni. Ráadásul a virtualdubban alapból van egy csomó ''szűrő'' (filter). Deinterlace meg ilyesmik. Sajnos nem nagyon ismerem őket, kellene szereznem vmi teljes körű leírást hozzá. Ha valaki lát, akkor szóljon! :D Meg a virtualdub nem kényes a codecek terén. Bármit megeszik, amit csak feltelepítesz és avi-hoz való (NanDub-al pedig mpeg-ekkel lehet bindzsiszkedni). Szóval sok mindent tud, amit a Vegas nem, amikor tömörítésekre kerül a sor :D Én a vegas mellé (meg mindenkinek aki avi-kkal dolgozik) kötelezően ajánlom. A ''korongvadász csapat'' csinált is egy kis videó-tutorialt, de már nem tudom, hogy honnan rántottam le. Akit érdekel annak a gúgli a barátja :R

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#677) K9 válasza BigBadPlaYeR (#676) üzenetére


K9
tag

Hmm nagyon jó kis tutorial.

gyikhus
Jah wax nálam is szokott vacakolni, eléggé megfogja a gépet, de aztán mégsem fagy ki.Eddig még..lekopogom.

(#678) jhony777 válasza BigBadPlaYeR (#676) üzenetére


jhony777
tag

Köszi, megnézem :)

Éjjjen a VEGAS !! :-)

(#679) Darla


Darla
tag

Sziasztok!

Kérdés: Meg lehet-e azt csinálni, hogy egy felirat egy buborékban(vagy valami hasonlóban) jelenjen meg, mint pl a képregényeknél? Köszi

(#680) gyikhus válasza Darla (#679) üzenetére


gyikhus
tag

Meg.
Először fogsz egy photoshopot (vagy valami hasonlót, szerintem a Corel PSP X-e ilyen témakörben tökéletes) és csinálsz egy buborékot, vagy bármit, ami neked tetszik. A bubi belseje mondjuk legyen fehér, a többi rész (flood fill) pedig mondjuk kék. (csak a klasszikusság végett...)
Aztán irány a vegas, berakod a videód FÖLÖTTI sávba a képet, és EFÖLÉ pedig a szöveget.
A buborékos képre rakj egy chroma keyert a kék színre, majd a képet is, a szöveget is Pan/Crop-pal (esetleg track properties-zel) pozícionáld be, és kész vagy!

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#681) jhony777


jhony777
tag

Na itt van az említett DVD Shrink tutoriál:
[link]

Köszönet érte a létrehozónak, mert nagyon jó! :R

Ja, ezt a Canopus Edius-t használja valaki innen? Egy TV-s barátom esküdött rá 1 éve hogy ez AZ! Én nem tudom, most fogom megkapni tőle nézegetni, remélem a jövő 7en!

[Szerkesztve]

Éjjjen a VEGAS !! :-)

(#682) Szabesz


Szabesz
őstag

Sziasztok!

Lenne több DVD-s kamerával felvett anyagom amit meg szeretnék vágni. Nos, milyen programmal mivé kell (a lehető leggyorsabban) konvertálni, hogy vágható legyen a Vegas (6) számára?

Előre is köszönöm :R

¯\_(ツ)_/¯

(#683) gyikhus válasza Szabesz (#682) üzenetére


gyikhus
tag

Milyen formátumban van most az anyag?
Ha DVD (vob) akkor vagy a rename-es technika, amit már a fórumban valaki bepróbált, vagy ha fizikailag DVD lemez, akkor az import media a nyerő.

Ha nem DVD, akkor én az uncompressed avi-t javaslom, gyorsabban lehet vele dolgozni (a preview során nem kell a procinak dekódolnia a forrást, pl mpeg-et) viszont tisztességes helyet foglal, de ha van nagy vinyód, akkor meg kit érdekel.

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#684) Szabesz válasza gyikhus (#683) üzenetére


Szabesz
őstag

Uhh köszi, nem is láttam hogy a vegas tud importálni (mpeg-be rakta) :)
Köszönöm! Működik! :))

¯\_(ツ)_/¯

(#685) jhony777


jhony777
tag

Maradok a Vegasnál! Az edius nem semmi de minimum saját TV társaságot kellene üzemeltetnem hozzá, mert anyi minden van benne hogy csak na. Elsőre tuti h nem térnék át, mert a Vegas minden igényt kielégít!! :R

Éjjjen a VEGAS !! :-)

(#686) ponix válasza BigBadPlaYeR (#676) üzenetére


ponix
aktív tag

virtual dub-al kapcsolatban ez lesz a leg jobb hely számodra szerintem[link]

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#687) ponix


ponix
aktív tag

volna egy kérdésem, mégpedig az, hogy van egy filmem ami nagyon szarul van megvilágítva (születés napi buli és házassági évforduló egyben) állítólag profi fotós csinálta a filmet a képeket, de a filmezésnél megfeletkezettt a világításról. Ennél fogva a film néhol, nem mindenhol át megy lopakodó üzemmódba, vagyis tök sötét.

Kérdés.

Hogyan lehet világosítani rajta?

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#688) jhony777 válasza ponix (#686) üzenetére


jhony777
tag

Köszi, jó a link nagyon, sok mindent tanultam megint! :)

Éjjjen a VEGAS !! :-)

(#689) K9 válasza ponix (#687) üzenetére


K9
tag

videofx brightness and contrast. Szerintem.

(#690) ponix válasza K9 (#689) üzenetére


ponix
aktív tag

kiprobálom és majd vissza jelzek

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#691) jhony777


jhony777
tag

Ujabb help, ha bepipálom renderelésnél a two pass gombot azt hiszem sokkal jobb lesz a kimeneti anyag minősége. Ugye? Látszódni fog ez a dvd-n. Úgyértem normál TV-n. DVD Pal, best kvalitibe renderelem ki az anyagot 14 perc, kb 20 klipp effektezve, szövegezve, sok audió fx van rajta, plussz fotók átvezető képeknek. Kíváncsi vagyok mikor végez. Izzad a vas!! Szerinte 1 óra 20 perc a várható renderelés. Ez jó? Köszi :)

Éjjjen a VEGAS !! :-)

(#692) ^Boss válasza jhony777 (#691) üzenetére


^Boss
őstag

jo lesz az sztem, az ido is rendben van, de azert sztem mielott kiirnad egy ujrairhaton nezd meg a jovore nezve is csak jo ha tod, hogy ez jo-e vagy nem :)

(#693) jhony777 válasza ^Boss (#692) üzenetére


jhony777
tag

Kösz ez jó ötlet kiírom gyorasan, ez a tuti. Thx

Éjjjen a VEGAS !! :-)

(#694) jhony777 válasza ^Boss (#692) üzenetére


jhony777
tag

Látom értesz a gépekhez! Nézd meg kérlek, nekem a jó a konfigom vagy lehetne valamivel erősíteni a vasat? ! :)

Éjjjen a VEGAS !! :-)

(#695) K9 válasza jhony777 (#694) üzenetére


K9
tag

Two passnál megvizsgálja hogy használhatna mondjuk alacsonyabb bitratet és ahol nem kell olyan sok és az itt nyert pluszt mondjuk felhasználja egy értékesebb jelenetnél. Azt hiszem kb ennyit csinál.
A géped meg elég komoly.Nem látok semmi olyat ami nem passzolna vagy lehúzná a teljesítményt.Ha ujításban gondolkozol akkor a proci csere hoz a legtöbbet ennél a szakmánál. De most még nem nyersz olyan pluszt hogy érdemes lenne, meg baszott magasak az árak mivel nem jöttek még az ujabb generációs procik, már mióta a 3,5ghz-nél totyogunk.

(#696) K9 válasza jhony777 (#694) üzenetére


K9
tag

De ha tegyük fel mindenképpen te akarsz venni valamit akkor ezt ajánlom AMD ATHLON64 4400 X2 brutto 120000e :DDD
De ezzel ugye alaplapot is cserélned kell. De aztán sokkal gyorsabb lesz:)

(#697) jhony777 válasza K9 (#696) üzenetére


jhony777
tag

Köszi, akkor talán karácsonyra :) Addig meg jó ez a gép. Vagy ezt kellene megvennem olcsóért! Na majd tárgyalok a gazdiával :) A two pass-szal tényleg szép lett nagyon, viszont tovább is tartott a dolog!

[Szerkesztve]

Éjjjen a VEGAS !! :-)

(#698) jhony777


jhony777
tag

Van egy DVD-m, mondjuk, hogy lehet a legegyszerűbben a rajta levő tartalmat ISO-ba elmenteni konvertálni a gépre, hogy későbbi kiírások egyszerűek és gyorsak legyenek? Nem próbáltam még ilyet. Shrink tudja? Segítsetek. :)

Éjjjen a VEGAS !! :-)

(#699) ponix válasza jhony777 (#698) üzenetére


ponix
aktív tag

DVD Shrink-el lemásolod a gépre aztán van egy img tool nevü kis progi amivel tudsz mappákról is képet (*.iso) csinálni a korongvadász fórumon van hozzá leírás meg le is tudod onnan tőlteni de mindjárt feltőltöm valahova és belinkelem ide. Ingyenes progi egyébként.

[Szerkesztve]

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#700) ponix válasza jhony777 (#698) üzenetére


ponix
aktív tag

[link]
Egyszerű kezelni, jó munkát végez és ingyenes!

[Szerkesztve]

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Sony Vegas
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.