Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Sony Vegas

Hozzászólások

(#201) Rocy válasza tutuke (#193) üzenetére


Rocy
csendes tag

amugy mi a kulombség a 6.a 6.b 6.c 6.d között? :F

(#202) lacibacsi válasza Rocy (#200) üzenetére


lacibacsi
addikt

''lacibácsi majd nem akarod publicolni véletlenul?''

Nem. És pont azért nem, amit leírtam egy kicsit feljebb.
És nem hiszem, hogy bárki is ''publicolná'', ugyanis a magyarítás személyre szól...

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#203) BigBadPlaYeR


BigBadPlaYeR
senior tag

Mindenki tudja, hogy hogy megy ez Mo.-n. Nem sok software eredeti a házi PC-ken. De legalább ne reklámozza senki, hogy neki warezolt cuccai vannak és ne buzdítson senki senkit ilyesmire mert randa vége lehet a topicnak. Meg úgy egyáltalán se kéne ezt úgy nyomatni. Szvsz.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#204) gyikhus válasza BigBadPlaYeR (#203) üzenetére


gyikhus
tag

Csatlakozom!
Ez a topic SZVSZ azért működik, hogy ötletbörzézzünk, nem pedig azért, h bárkit megkárosítsunk - adott esetben jobban, mint eddig.

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#205) gyikhus válasza Rocy (#201) üzenetére


gyikhus
tag

Verziószámok, olyan, mintha 6.0.1, 6.0.2 stb. lenne.
A részletes verziók közötti különbségket a Sony honlapján (http://www.sonymediasoftware.com/Products/ShowProduct.asp?PID=965) meg tudod nézni, így fejből most nem vágom...

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#206) lacibacsi


lacibacsi
addikt

Sziasztok!

Tegyük hát túl magunkat mindenféle illegális dolgon és térjünk vissza az alkotó jellegű hozzászólásokhoz.

Ezzel a mondatommal végtelen nagyképűségemről tettem most tanúbizonyságot, ugyanis alkotó jellegű hozzászólás helyett egy kérdést szeretnék feltenni.

DV felvételeim DVD-re történő szerkesztése ma már nem okoz gondot nekem. Az biztos, hogy a Vegas és Architect lehetőségeinek csak minimális hányadát ismerem, de legalább a végeredmény már egy normális DVD-nek néz ki.

Azonban...

Van néhány felvételem a TV-bő, amiket nem feltétlen szeretnék kiírni DVD formátumban, megelégednék egy tömörített .avi-val is. Ezeket a kamerámmal vettem fel a TV-ről, tehát tömörítetlen .avi formátumúak (DV) és a Vegas-szal történő szerkesztés után szeretném őket helytakarékos formában megcsinálni.

Van egy-két ilyen tv-ből felvett anyagom, amiket nem én csináltam. Nos ezeknél egy fél óra az kb. 220 MB. Ac3 hang van bennük és TV-n nézve nagyon jó a képminőségük. Van köztük Xvid és DivX egyaránt.

Azonban..... Bárhogy próbálkozom a Vegas-szal nekem sehogy sem sikerül ilyen minőség/méret értékeket produkálni.

A kérdésem tehát az: milyen beállításokkal készítsem el a videómat, hogy a fenti elvárásoknak megfeleljen?

Köszi a segítséget mindenkinek!

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#207) gyikhus válasza lacibacsi (#206) üzenetére


gyikhus
tag

A tömörítős rátás megoldásban sajna nem vagyok otthon, én a mainconcept MPEG encoder-jét használom DVD minőségű letömörítésre (archiválásra a nyersanyagoknál) ugyanazt, amit a Vegas is használ, csak ehhez van egy külön szoftver.

Szerintem Te csak a default beállításokkal próbáltad, prósza egyet úgy, hogy kiválasztod az alap formátumot (MPEG2 mondjuk) és ott a custom gombbal bekonfigurálod magadnak a dolgot.
Igazából én nem szoktam tömöríteni oly nagyon, csak a standard DVD értékeken, mivel az írható DVD nem olyan drága, tasakokban elfér kellemes mennyiség is, a többi meg nem izgat...

Még egy tipp, hogy ha van valami olyan codeced, amit használsz és jó, akkor a vegas beállításainál engedélyezheted, hogy használja ezeket a - számára - külső kodekeket (preferences alatt van a checkbox)

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#208) lacibacsi válasza gyikhus (#207) üzenetére


lacibacsi
addikt

Helló!

Na azért eddig én is eljutottam. A DVD-hez én is a mainconcept MPEG-et használom, ezzel az Architect is jól boldogul.

Amit én kérdezek az az .avi-ba renderelés. Itt a ''custom'' gombon belül megnyílik egy ablak, ahol a video beállításainál lehet kiválasztani, hogy milyen codec-et használjon.

Na itt próbáltam Xvid-DivX és egyéb lehetőségeket. Szerintem az Xvid jó lenne, csak itt a baj, hogy ezen belül nem tudom milyen értékeket állítsak be (merthogy ez önmagában is paraméterezhető). Márpedig a titok nyitja éppen ott van, hogy ezeket az értékeket mekkorára veszem.

Abban teljesen igazad van, hogy a DVD alapanyag elég olcsó manapság, de azért gondolkodom a tömörítésben, mert a tv-ből felvett anyagokat felesleges DVD-Video-nak írni, a minőségük nem lesz jobb. Egy DVD-re meg ráfér akár 10 óra anyag is tömörített .avi-ból, a Divx-es asztali lejátszó meg simán megbírkózik ezzel. Szóval a helytakarékosság is szempont...

[Szerkesztve]

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#209) gyikhus válasza lacibacsi (#208) üzenetére


gyikhus
tag

Értem mire akarsz kilyukadni.
Ebben az esetben javaslom a [link] oldalt, ott nézz körül, mert ebben a bitrét-dzsungelben én is elveszek rendesen.

Egyszer próbáltam olyat - sóher ember megoldása - hogy egy kész film nyersanyagát divx-ben írtam ki DVD-re azzal az archíválási jelszóval, hogy megvan meg kevés helyet foglal.
Namost amikor hozzá akartam nyúlni akkor döbbentem rá, hogy igazából egy DVD formátumú anyagra azt nehezen fogom felhasználni...

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#210) lacibacsi válasza gyikhus (#209) üzenetére


lacibacsi
addikt

Amit DivX-be akarok kimenteni abból már nem akarok DVD formátumot... talán... azt hiszem... :)

A linket megnézem. Később jelentkezem...

Köszönöm...

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#211) BigBadPlaYeR válasza lacibacsi (#210) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Üdv gyikhus és lacibacsi!

Én a DVD-vel még csak próbálkozok, de az XviD-be renderelés már egész tűrhetően megy. Sztem van pár korábbi hsz-em is erről, esetleg vissza lehet olvasni.

XviD
bitrate: Én a K-lite 2.63-as codec pakkot szoktam feltenni, mert az tesz föl bitrate-calculatort xvidhez. De aki ilyesmivel nem akar bajlódni, annak azt ajánlanám, hogy xvidben a bitrátát állítsa olyan 2000 körülire, az már szép minőséget ad még a DV-nek is. A tömörítési arány pedig olyan 3-as körül szép minőséget ad. Bár 5 fölé én nem nagyon mennék, mert akkor már elkezd kockázni a kép, de annyit meg nem tömört rajta. De 3-as, 4-esen jó az. Aztán lehet még válogatni 1 és 2lépéses közül (single pass, multi-pass 1, multi-pass 2 vagy vmi hasonló a nevük).

Az egy lépéses gondolom egyértelmű, fogja és egyszerre megcsinálja az egészet.

A 2 lépésessel annyi a többletmunka, hogy először a 1.pass-t kell ráadni, itt nem is kell állítani semmit, ilyenkor csak megvizsgálja a filmet, hogy hol lehetne esetleg kisebb bitrátát alkalmazni, ahol lassú a mozgás. Ez kirenderel egy pár mb-s fájt. Aztán megint nekieeresztjük a renderelést, de már a 2.pass-al. Én ilyenkor másik fájlba mentem és akkor működik, ha rámentettem ugyanarra a file-ra, rendszerint nem működik. Miután ezzel is megvan, kész a videónk :C

Elöbbi a CBR, utóbbi a VBR-nek felel meg, ha így többet mond.

A hangtömörítés:
Bár az AC3-nál nem hinném, hogy baj lenne, mert alapkoncepció.
Én Lame vagy Fraunhoffer MP3-ba szoktam menteni, bár ezeket a vegas nem nagyon csípi, így a hangot tömörítetlenben hagyom, majd a virtualdubon tömörítem.

DivX

A divx-et annyira nem kedvelem, így annyira nem is ismerem, annak már fejlettebb grafikus kezelőfelülete van, előre beállított lehetőségekkel. Hát, ha valaki ezzel szép minőséget akar, akkor szerintem 2000-es bitráta fölé kell mennie és ráadásul a file is sokkal nagyobb lesz. Nekem legalábbis ez a tapasztalat. szvsz az előre gyártott beállítások nem túl hatékonyak, manuálisan állítani az egészet meg talán még bonyolultabb mint az xvidnél. Szóval, akiket ez nem rettent el, azoknak mondanám, hogy az xvid még ingyenes is

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#212) lacibacsi válasza BigBadPlaYeR (#211) üzenetére


lacibacsi
addikt

Köszi szépen!

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#213) ssolitude


ssolitude
őstag

Létezik a Vegas-ban olyan funkcio,hogy egy adott jelenet (event) utolsó frame-je ugymond ''állva''maradjon,annyi ideig,ameddig én akarom?Nem tudom érthető-e,amit kérdezek,nagyjából úgy néz ki,mint amikor kimerevedik a kép.Én nem találtam rá megoldást,bár jó sok munkával és szöszöléssel sikerült megcsinálnom,de nem tökéletes,és elég fárasztó.Ha valaki ismer ilyet,ne kíméljen:)

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#214) gyikhus válasza ssolitude (#213) üzenetére


gyikhus
tag

A kérdés jó, ha bárkinek van jobb ötlete, mint az enyém, akkor szívesen veszem!
Szóval két eset van:
Az első, ha magának a videó file-nak az utolsó frame-jéről van szó. Ez az 1xű, hiszen csak kiveszed a pipát a loop elől, és húzod, amíg jólesik.
A macerásabb, amikor ezt egy vágott event-tel szeretnéd megcsinálni. Ilyenkor vagy:
-kirendereled az event-et és az előző módszer szerint jársz el
-vagy csak az utolsó 1 frame-et rendereled le és azt hosszítod.

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#215) BigBadPlaYeR válasza ssolitude (#213) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Hali!

Jobb klikk az event-re, insert/remove envelope -> velocity

Ekkor megjelenik egy zöld csík a kép közepén. Ezt le-fel mozgathatjuk, így lassítva vagy gyorsítva a kép lejátszását. Ha nem akarjuk az egész videót leleassítani vagy gyorsítani, akkor jobb klikk a csíkra -> add point. Ebből célszerű lerakni egyből többet, de legalább 2, mert különben nincs is értelme. A pontokat úgy huzogathatjuk, ahogy akarjuk, bár szerintem pontosabb, ha jobb klikk a pontra -> set to... -val beállítunk konrét értéket, emrt egérrel nehéz belőni amit akarunk. A vegas minden hasonlónál a 2 megadott érték között átmenetet képez automatikusan, tehát ha azonnali változást akarunk, akkor egymásra kell tennünk a pontokat.

Ebben az esetben tegyél le 2 pontot, az elsőt húzd oda, ahol meg akarod állítani a felvételt, a másodikat pedig jóval alá húzd. Vigyázz, mert ha teljesen lehúzod a kép aljára, akkor már visszafelé játsza a videót! Aztán set to.. -val még utánaállítasz, a videó végét meg addig húzod ameddig akarod.

kicsit részletesebben, képekkel illusztrálva és még néhány segítséggel: [link]
(5-höz készült, de ugyanúgy jó a 6-hoz vagy bármely más vegashoz)

Ilyen esetekben jó a velocity, néha kicsit körülményes, először kicsit nehéz vele dolgozni. De ha csak simán lassítani/gyorsítani akarsz, akkor ctrl-t nyomvatartva húzd a videót.

[Szerkesztve]

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#216) BigBadPlaYeR válasza ssolitude (#213) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

De azt is emgteheted, hogy a prewview-ot átrakod fullra, és a mellette lévő kis floppy ikonnal lemented a képet és azt rakod be a végére. Talán ez lenne a legegyszerűbb. ;)

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#217) gyikhus válasza BigBadPlaYeR (#216) üzenetére


gyikhus
tag

Valóban... Ez tényleg király!

Annyira pofonegyszerű, hogy eszembe nem jutott volna! THX! :R :R :R

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#218) BigBadPlaYeR válasza gyikhus (#217) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Nekem is csak akkor jutott eszembe, miután már kifaragtam az ujjaimat a sok gépeléssel és a bonyolult módszerrel :DDD

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#219) BigBadPlaYeR


BigBadPlaYeR
senior tag

Találtam a neten még valamikor egy kis segítséget kezdő vegasosoknak. Lementettem és itt porosodott a gépen, gondoltam csinálok belőle valami használható formátumot. Kicsit ki is egészítettem. Így nem kéne mindig újra leírni az alapokat, csak a linket. Akinek esetleg kedve van nézze meg. Elég... hmm... puritán :D Várom az ötleteket mivel lehetne még kiegészíteni.

[link]

[Szerkesztve]

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#220) gyikhus válasza BigBadPlaYeR (#219) üzenetére


gyikhus
tag

Nem rossz munka, meg kell hagyni, majd átfutom...

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#221) ssolitude válasza BigBadPlaYeR (#218) üzenetére


ssolitude
őstag

Sajna a velocity-s megoldás nem akar működni,lehet bennem van a hiba.A prewiev-ról készíteni mentést,erre én is gondoltam,bizonyos esetekben jó is,perpillanat nem.
Leírom pontosan miről van szó:indul a klip,teljes képernyőn(nevezzük A-nak),megy x másodpercig,majd ''zsugorodva''(cropping) elindul a képernyő bal sarkába,amikor odaér,na akkor az utolsó frame megáll és úgy marad.Amikor az A képernyő elkezd zsugorodni,akkor már látszik alatta a B,ami teljes képernyőn megy a mozgó A mögött,majd ez is zsugorodik,és elindul egy másik sarokba.Ezalatt már látszik a következő (C) képernyő,zsugorodás,ballagás a harmadik sarokba,stb.Végül lesz egy mozgó klip,a négy sarkában egy egy álló képpel,az álló képek az egyes event-ek utolsó frame-jei.
A prewiev-ból kimásolás nem működik,mivel az előnézetben az adott event utolsó frame-je már a croppolt,''sarokba tolt'' képet mutatja.Mivel ezekből a képekből összesen 4 darab lesz,ezért egymásra kell tenni őket(+az ötödik,ami a négy kép alatt fog menni!),ám a kimentett kép fekete részét nem tudtam átlátszóvá tenni(lehet ez is az én hibám...).
Ahogy sikerült:az eredeti event utólsó(croppolatlan)frame-jét mentem le.Megcsinálom a mozgatást és zsugorítást az event-en,majd egy üres eventbe beillesztem a képet(.jpg)és ugyanoda tolom az állóképet,ahol a mozgó(már eltolt,kis-kép)utolsó frame-je van.Így a croppolt .jpg addig van a képernyőn,amíg csak akarom,ezt már valóban lehet vonszolni mindenfele.
Ez a mód nagyon időigényes,és nagyon nehéz ugyanoda illeszteni a jpg-t,ahol az utolsó frame van.
Tulajdonképp olyasmire gondoltam,amit bigBadPlayer is írt,valami hasonló belső megoldásra.Hangsúlyozom:nem kizárt,hogy csak én nem tudtam megcsinálni.
Ja és nem rossz az a kis weblap.Gratula:)
Lerendereltem egy mintát,4 MB,ha megnézitek minden világos lesz...[link]

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#222) BigBadPlaYeR válasza ssolitude (#221) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Nekem a link valamiért nem jön le. Ha akarod csinálahtok egy demóvideót a velocity-ről. Ehh, mit kérdezgetek, gyorsan megcsinálom :D

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#223) ssolitude válasza BigBadPlaYeR (#222) üzenetére


ssolitude
őstag

Jobb klikk,Save as...
Ja és egy kép:[link]

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#224) BigBadPlaYeR válasza ssolitude (#223) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Apám ez a cucc durva. Megnézném, ha kész lesz :D

Na, csináltam a velocity-ről oktatófilmet: [link]

Talán most.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#225) ssolitude válasza BigBadPlaYeR (#224) üzenetére


ssolitude
őstag

Nem jó a link
Szerintem nézz utána.
(Amugy próbálkozom a velocity-vel,eddig nem sok sikerrel...)

[Szerkesztve]

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#226) ssolitude


ssolitude
őstag

Hoppá meg van...A Set to...-nál 0% értéket kell adni,és 4 pontot kell létrehozni.Tökéletes.Hurrá nektek!Ha elkészül a cucc,akkor megnézhetitek:)

A 2. és 3.-as pont között áll a kép,ha 0% a velocity.[link]

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#227) BigBadPlaYeR válasza ssolitude (#226) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Erről magyaráztam eddig :) De akkor már megy.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#228) Rocy1


Rocy1
csendes tag

Hali!
nem tudom ismeritek-e de van a VirtualDub nevü progi...
és tudnatok adni linket ahonan tudnek hozza le szedni rendes directX-et...
mert van egy 20mb os avi amibol csinal 80 at:S
es a haveromnal meg 20mb csinalt 5mb es maradt a jo minoseg..
és nekem fontos lenne mert egyenlore nincs tv tunnerem.. és frapsot hasznalok...
es ott 1 perc 1 gb ...
szal aki tud pls segitsen

Rocy

(#229) BigBadPlaYeR válasza Rocy1 (#228) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Szia!

Először is a fogalmi zavarokat tisztázzuk. DirectX a játékokhoz kell. Neked szerintem inkább XviD-re lenne szükséged. Innen: [link] szedj le külön egyet, vagy egy k-lite codec pack 2.63 -ban van minden konvertáláshoz is, nem csak lejátszáshoz.

A virtualdub egy elég ismert program, így elég sokan tudnak neked segíteni. Bár nem tudom milyen barát az, aki nem hajlandó segíteni egy neki ilyen egyszerű dologban...
Na mindegy, ez nem az én dolgom. Szóval a virtualdub. behúzod a filet az ablakba, és a videó fülnél rámész, hogy full processing mode. Aztán... lesnem kell, fejből azért nem megy... Szóval utána compression menü. Itt kiválasztod milyen codeckel szeretnéd tömöríteni. Egyértelműen az XviD a legjobb. Esetleg még DivX... Bár én nem ajánlom. Miután kijelölted az xvidet, katt a configure gombra. Ekkor feldob egy ablakot. Ez után ajánlanám elolvasásra a #211 -es hsz-t. Ott leírtam a beállításokat.

Ha ez megvan, mindent leokéz, jöhet az audió rész. Ha ezzel nem szeretnél semmit, akkor rakd direct stream copy-ra (ez működik a videónál is, ha pl csak hangot akarsz kódolni.) Ha az audiót is konvertálni akarod, akkor ott is full processing mode. Majd ott is compression menü és kiválasztasz egy szimpatikus codecet. Én LAME MP3-at vagy AC3-at javasolnék. Aztán ''save as avi'' a filemenu-ből és lemented. Aztán konvertál. Majd ha időm lesz megpróbálok keresni valami részletesebb leírást képekkel. Addig ezzel próbálkozz, amit írtam.

Sok sikert!

[Szerkesztve]

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#230) ssolitude


ssolitude
őstag

Egy kis Vegas-próbálkozás [link] 32MB

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#231) BigBadPlaYeR válasza ssolitude (#230) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Szerintem nagyon jó, igényes alkotás :C Bár bot-fülem van :), de azt hiszem egész jól ütemre van vágva.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#232) BigBadPlaYeR válasza Rocy1 (#228) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Itt egy link, viszonylag jó leírásokkal, képekkel illusztrálva. Van több is, ami a virtualdub-hoz kapcsolódik. [link]

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#233) ssolitude


ssolitude
őstag

Szereztem egy több mint 300 Megás VideoTutorial-t 6.0-ás Vegas-hoz.Teljes leírás és bemutatás.Egy másik Vegas-fórumon találtam a linket,kiváló cucc.A kiterjesztés .mov,Quicktime szükséges.
[link]
[link]
Egyszerre csak egyet szedjetek,nem enged többet.

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#234) BigBadPlaYeR válasza ssolitude (#233) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

WOW! THX! :R Már töltöm is! :C

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#235) BigBadPlaYeR válasza Rocy1 (#228) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Itt egy virtualdub minilexikon nevű tutorial: [link] a Korongvadász csapattól. mACSman oldalán találtam [link] . Itt egyébként rengeteg (jórészt ingyenes) program, leírás van videó/DVD konvertáláshoz, tömörítéshez és minden ilyesmihez.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#236) kíváncsi


kíváncsi
senior tag

Sziasztok!

Lenne pár kérdésem vegas-szal kapcsolatban.

Az elején van, hogy létrehozunk egy projectet.

Ott lehet kiválasztani, hogy milyen legyen ntsc, pal ...

Meg mennyi fps.

Ha én egy ntsc-s géppel dolgozok akkor mit állítsák be így az elején? Meg még az is kérdésem lenne, hogy megéri-e egy ntsc-s dv-avi-ból pal-ost csinálni?

Mert ugye manapság elég gyakori a 100Hz-s tv, lcd is viszi az ntsc-t pal-t.

Köszönöm előre is


Most kezdek még ismerkedni a progival de tényleg nagy tudásúnak tűnik :)

Meg még azt szeretném megkérdezni, hogy Ti hogyan kezdtek Neki egyáltalán egy mini-dv-s film vágásához?

Gondolom az elején felveszitek az egész filmet a kaziról és utána vágjátok ugye? Ha nem akkor hogyan? :)

[Szerkesztve]

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#237) kíváncsi válasza kíváncsi (#236) üzenetére


kíváncsi
senior tag

Meg még egy olyan kérdés, hogy miért jobb a movie maker-rel felvett videó minősége és hangja mint amit a vegas-szal veszek fel?

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#238) BigBadPlaYeR válasza kíváncsi (#236) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Hali!

Ha NTSC-s a kamera, akkor sztem dolgozz végig NTSC-ben. Berakhatod PAL-ba is, szerintem a minőségromlás nem egetrengető, de a renderelési idő rendesen megnő a képméret átkonvertálásakor. Ha meg eredendően TV-re szánod, ott sokkal szebb lesz a kép mint a monitoron, legyen az CRT vagy LCD. Csak vigyázz, mert a széléből levág egy (alapértelmezetten) 10%-ot a Tv-n.

Az elején nem nagyon kell beállítgatni semmit ha még csak ismerkedsz a progival. Csak állítsd be, hogy NTSC vagy PAL azt hadd szóljon :)

Egy kis segítséget találsz itt (magyar): [link]

Namost mire gondolsz az alatt, hogy a Windows Video Maker-nek szebb a képe? Az előnézetből gondolod? Vagy mindkettővel külön-külön lementetted és lerenderelted és úgy hasonlítottad össze?

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#239) kíváncsi válasza BigBadPlaYeR (#238) üzenetére


kíváncsi
senior tag

Szia!

Köszönöm szépen :)

Igaz tegnap este elolvastam a kis 480oldalas pdf-et amit le lehet szedni hozzá :)

De azért ezt a magyart is el fogom olvasni.

Igen lerendereltem és úgy néztem meg, vagyis a képe nem volt szebb csak a hangja a WMM esetén.

Üdv és köszi

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#240) kíváncsi válasza BigBadPlaYeR (#238) üzenetére


kíváncsi
senior tag

Most néztem meg az oldalat jobban :)

CS-zel is vagy csak filmeket csinálsz másoknak?

Milyen cs-s múvikat csináltál eddig?

Üdv

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#241) BigBadPlaYeR válasza kíváncsi (#240) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Az az igazság, hogy a leírást már vagy egy jó fél éve szedtem le a csmovie.hu-ról (csak ott elég rosszul kezelhető volt), annyit csináltam, hogy rendszereztem, néhol átírtam és hozzáirogattam. Meg tervezem a fejlesztését, tehát még irogatok majd hozzá. várom az ötleteket ezzel kapcsoltaban, mit lenne érdemes még beleírni/képekkel illusztrálni.

Egyébként CoD2-zök.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#242) Rocy válasza BigBadPlaYeR (#229) üzenetére


Rocy
csendes tag

Hali!
cask most tudtam irni, nem volt netem!
most fogom kiprobalni megnezem a linket..
és köszi mindent! :R

(#243) Rocy válasza BigBadPlaYeR (#241) üzenetére


Rocy
csendes tag

Hali!
Ha valakit érdekel én MOH: spearhead ezek :))
Meg nézted amost wanted videot jo lett!:)
en jomagam spearheadvideoakt csinalok.. csak fraps meg movie maker el eleg gáz:S
amugy tényleg naon bonyulult kezelni a vegast? mer nem akarom felrakni.. azer hogy szet baszama geppem es ne mennyen..:( mer a network pack azmultkor eszet vagta a faterom geppet mint emlitetem:/

(#244) Rocy válasza Rocy (#243) üzenetére


Rocy
csendes tag

olyanokra gondolok hogy kicsibe megy a video.. es abl oldal megy a stablista szoveg..
mega videoban valo zoomolas ienek érdekelnek.. meg minden féle negative effect videora.. :U

(#245) Jenki


Jenki
csendes tag

Hali Mindenkinek !!!

Hallkan kérdezném honnan lehetne ezt a programot megszerezni ???

(Priviben is jöhet a válasz.)

:F :F :F :F :F :F :F :F

HATAPOTATA

(#246) BigBadPlaYeR válasza Rocy (#243) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Hali!

Én pont azért kezdtem el Vegas-t használni Adobe Premiere Pro után, mert ez szerintem sokkal ta egyszerűbb. Azért ha kijön egy Premiere 2 arra is vetek egy pillantást :D Szóval nem nehéz némi segítséggel. Ismét csak magamat tudom reklámozni: [link]
A fraps egész tűrhető videókat készít, ha nincs a játékban screenshot-os megoldás (Ahogy a CoD-ban meg azt hiszem a CS-ben) akkor a fraps az egyetlen alternatíva.

Windows Movie Makernél meg minden jobb :C

Én nem hallottam, hogy bárkinek is összekutyulta volna a rendszerét. CSak a tiedet. Szerintem ott már alapból nem volt kóser valami. FElteszele gy .NET framework 1-et meg hozzá az SP1-ét és már fel is megy a Vegas 6.0c :C

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#247) gyikhus válasza BigBadPlaYeR (#246) üzenetére


gyikhus
tag

A vegas, mint toolt tényleg a Premiere vetélytársának szánta a Sony - mármint miután a sonic forge-ot felvásárolta (lásd JASC kontra Corel nem is olyan régen) - így az összehasonlítással igenis jó fele tapogatóztál.
Jómagam a Vegassal home videó anyagokat vágok és effektezek és miután már igencsak jópáran túl vagyok, állíthatom, hogy le a kalappal.
Ugyanis a Premierrel ellentétben átgondoltabb a szerkezete, egy adott célt több eszközzel el lehet érni átláthatóbb, a Premiere-hez meg először egy ''Adobe-os'' szemlélet szükségeltetik, még mielőtt egyáltalán hozzányúlnál a nyersanyagodhoz...

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#248) Rocy válasza BigBadPlaYeR (#246) üzenetére


Rocy
csendes tag

Hali!
amit vettem vinyot azon most xp-van pack 2...
amugy jah.. el inditom a vegas 6.0c inditasat es mielott elkezdi istalalni elkezdi tolteni azt a network izet.. és amikor fater geppre felraktam es ujra indult a gepp telepités utan.. ugy indultel az xp- hogy ien ''ablakot'' csinalt vagy nem tom.. szal ien felhasznalo kivalasztast csinalt.. meg jelszot kert..
stb :(

(#249) gyikhus válasza Rocy (#248) üzenetére


gyikhus
tag

SZVSZ ez elég egyedi szagú probléma.
Én az elmúlt kb. 3 hónap alatt úgy 10-15 XP installt csináltam, ahol minden esetben telepítésre került a .NET SP1-gyel (Ati drivereknek is kellett) és nem futottam ilyen gebaszba...

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#250) Rocy válasza BigBadPlaYeR (#246) üzenetére


Rocy
csendes tag

Re :C
Jó majd megprobalkozok felrakni.. csak azt mondta faterom azt csinalok a vinyomal amit akarok.. de ha elbaszom ő nem csinálja meg:S

amugy a tutorialba: ''rutinos moviekészítők használják akik már tudják névről melyik effectel milyen hatást érhetnek el!''

nekem az lenne az elso dolgom hogy fognék 1 lapot es ami tetszik effect annak le irnam a nevet plusz hogy mit csinal.. hisz effectekel lehet nagyon csicsázni 1 videot :)

www.rocy.cjb.hu inenn le tolthetoek a videoim amiket csináltam.. bár nem hiszem, hogy valakit erdekel.. de ha mégis:)

nem ide tartozik... de nem tudtok olyan progit amivel albumba tudom rendezni a képeim hogy felrakhasam a honalpomra?! mert spearheadezés közbe mentetem el képeket..


(ha naon fárasztó vok szoljatok) :P
bye all

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Sony Vegas
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.