Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Sony Vegas

Hozzászólások

(#2001) Daneeka válasza gyikhus (#2000) üzenetére


Daneeka
senior tag

Elsősorban renderelés, preview miatt vennék hasonló procit mint a tied. Van tapasztalatod az előző konfigoddal esetleg, hogy mennyit gyorsult a render vagy a preview? Sajna nekem akár egy color correctiontol is használhatatlanná lassul a preview pedig mostanába tele van minden effekttel, trackkel, mindennnel a klippjeim de használhatatlan. Azért meg kényelmetlen percenkén (persze a render se egy perc) renderelni, hogy az után igazítsak valamit. Adatlapomon lévő konfiról váltanék valami X2-es konfigra.

(#2002) Rocko válasza BigBadPlaYeR (#1998) üzenetére


Rocko
tag

Köszi a tippeket, megpróbálom. Vágás meg render előtt defrag volt, az anyag full dv minőség saját ripp kazettáról.

(#2003) gyikhus válasza Daneeka (#2001) üzenetére


gyikhus
tag

Hát a Vegas működésével kapcsolatban annyi, hogy a VGA egyáltalán nem tényező (preview szinten sem) viszont az X2 nagyon sokat dob a dolgon. Egy 3700+ San Diegoról váltottam X2-re és igencsak megéreztem a különbséget. Amire érdemes odafigyelni, az a támogatott parancskészlet (SSE3,4) illetve az L2 cache. Azt mondják ilyen célra a HT support miatt Inteles vas jobb, de én erről nem vagyok meggyőződve AMD-pártiként.

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#2004) oregharcos


oregharcos
csendes tag

Sziasztok!

Már elég jól elboldogulok a Vegas 6.0-val. Most viszont csináltam egy rossz klikket és nem bírom helyrehozni. Felíratot akartam rakni a fílmre és amikór megcsináltam, egy rossz klikk és a Video Media Generator ablak lement a képernyő aljára és eltakarja a Mixer-t.
Elötte úgy volt, hogy középen volt a szerkesztő ablak, de most bármit csinálok nem bírom visszarakni középre. Több mindent próbáltam, egy teljesen új klippet csinálni, a régit letörőltem, áramtalanítanitottam a gépet, hátha elfelejti, de ez nem felejt.
Szerintetek vissza lehet állítani az eredeti helyzetet, ha igen akkór hogyan?
Köszönöm előre is a segítségeteket!
Minden jót!
Pista

(#2005) Daneeka válasza oregharcos (#2004) üzenetére


Daneeka
senior tag

View --> Window Layouts --> Load Default Layout

(#2006) oregharcos válasza Daneeka (#2005) üzenetére


oregharcos
csendes tag

Szia!
Nálam nincs ilyen lehetőség, még a help-ben sem találom.
Minden jót!

(#2007) ROEL


ROEL
csendes tag

http://www.bigbadplayer.extra.hu

[link]

Az oldal újraindult!

Rob

DVD Architect 4.0 HUI és Vegas 7 HUI : http://www.roel-film-productions.eu

(#2008) ROEL válasza oregharcos (#2004) üzenetére


ROEL
csendes tag

Nyomd le az ALT+D billentyűket, majd közvetlen utána az 1-es billenytyűt.
Ez visszaállítja az alapértelmezett munkaterület beállítást.
Ha egy beállítást menteni akarsz, akkor CTRL+ALT+D, majd egy szám. Így különböző beállításokkal tudsz dolgozni, a váltás közöttük pedig igen egyszerű. :K

Üdv :R

Rob

DVD Architect 4.0 HUI és Vegas 7 HUI : http://www.roel-film-productions.eu

(#2009) Pene


Pene
csendes tag

sziasztok!

vegigolvastam tomerdek hozzaszolast, de nem talaltam valaszt a kerdesemre, igy, ha tudtok segitsetek nekem abban, hogy:

van egy videom, amibol szeretnem kiszedni minden 25. framet (vagy mondjuk masodpercenkent egy kepet, bar elobbi lenne az igazi), es ezekbol csinalni egy uj videot. ezt meg tudom csinalni vegassal? massal? ha igen hogyan?

a valaszokat elore is koszonom.

(kozben sikerult az advanced x video converterrel masodpercenkent kiszedni egy kepet, de nem az igazi. a frame-s megoldas lenne a jo...)

(#2010) Pene válasza Pene (#2009) üzenetére


Pene
csendes tag

megsem sikerult, csak azt hittem. a progi allandoan behal, nem csinalja a kepeket, csak ugy tesz, mintha, es a vegen meg csak az elso par masopercrol van kep. pedig most latom, van benne "framekiszedo" opcio is :( mondjatok nekem hasonlo progit pls. unom, hogy orak ota nem megyek semmire.

(#2011) megintrich válasza Pene (#2010) üzenetére


megintrich
csendes tag

asszem a vegasban ez mukodik. ha a poject-ben valtoztatod a framerate-et akkor o pulldown-al feszi ki a frame-eket. ki is probaltam nekem mukodott. ha erdekel toltsd le a projecteket. [link]
csinaltam egy 25fps-es projectet es behuztam direct egy 24fps es projectbe. az eredmeny megtekintheto. (lasd link)

[ Szerkesztve ]

(#2012) megintrich


megintrich
csendes tag

bocs, a link nem mukodik

(#2013) Blasta


Blasta
csendes tag

Sziasztok!

Egy video klippen belül lehet ugye lejátszási sebességet állítani, fasza kis görbe segítségével, ami jó.
Namost én egy audio sávon szeretném ugyan ezt megoldani a HANGERŐVEL, tehát egy klippnek a hangerejét szeretném egy sávon belül változtatni valami görbével, vagy akárhogy, a lényeg, hogy ne kelljen feldarabolnom a klippet, mert marha hosszú.
Szóval lehetséges egy sávon belül egy hangklippnek más-más hangerőt adni?

Előre is köszi a helpet!

ÁJ IZ

(#2014) Blasta


Blasta
csendes tag

Közben megoldódott a dolog, kérdés sztornózva :D

ÁJ IZ

(#2015) megintrich válasza Pene (#2010) üzenetére


megintrich
csendes tag

kitettem megint: [link]
remelem most mar mukodni fog

(#2016) BigBadPlaYeR válasza Pene (#2009) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Most 25 FPS-ből akarsz 24FPS-t, vagy (ahogy én értettem) kiszedni minden x-edik frame-et és a kiválogatott képekből készíteni egy új videót (kvázi felgyorsítani)?

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#2017) Blasta


Blasta
csendes tag

Hali, ismét én!

Most egy olyan problémám akadt, hogy:
igen nagy felbontású (tehát tényleg nagy, 20megapixeles) képeket szeretnék egy 550x400-as videóba importálni, majd beléjük nagyítani.
A nagyítással nincs gond, viszont a képek felbontása nem változik, tehát nem látszik több részlet a képekből, csak egyre pixelesebbek lesznek a nagyítástól.

Van-e vmi trükk arra, hogy részleteket is előcsikarjak a képek belenagyításakor, vagy felejtsem ezt a projektet?

Előre is kösz a helpet!

ÁJ IZ

(#2018) Daneeka válasza Blasta (#2017) üzenetére


Daneeka
senior tag

Ez talán úgy működhet hogyha a propertiesbe csinálsz egy új templatet ahol a widht-height a 20megapixeles kép méretei és azt rendereled 550x440ben. Persze nemtom, hogy kezel-e ilyen extrém méretet.

(#2019) Blasta válasza Daneeka (#2018) üzenetére


Blasta
csendes tag

Danee: metennéd, hogy ezt kifejted, mert nem teljesen vili amit írsz :)

Amúgy megnéztem a képeket a properties-ben, a tényleges méretük van feltűntetve.

ÁJ IZ

(#2020) bebar


bebar
aktív tag

Üdv. Néktek! :)

7-es Vegám van, azt hogy lehet megcsin, hogy van egy klip, és be akarok mondjuk a jobb felső sarokba rakni egy logót! (?)

/Elindul a klip, és valami "effektel" felkerül a jobb sarokba./

(#2021) bebar válasza bebar (#2020) üzenetére


bebar
aktív tag

Munka!

Tehát van 2-3 klip, ezt kellene összegyúrni, a jobb felső sarokba berakni a logót, ami mozoghat is akár, plusz mellé egy szöveg.

Ha van itt aki Pesti, és mondjuk 2e. elkészítené, elviszem a cuccot hozzá.
Sőt, együtt kreatívabbak leszünk! :)

/Mondjuk van olyan klip, amiben bent van már egy másik logó, nemtom, ez kivehető-é?/

U.I.:
Én még csak ismerkedem a Vegas-al..

Szóval aki bevállalja, írjon egy privit! :D

:R

(#2022) V.ki


V.ki
aktív tag

hy,

AVI-ba renderelesnel h tudom elkerulni h tiszta csik legyen a kep? WMVben iszonyszar lesz a minoseg, AVIban meg tiszta csik...:F

(#2023) tmb


tmb
csendes tag

Sziasztok!

Eljött az ideje a Pinnacle Studio mellőzésének, de szívesen tenném ezt a Windows-szal is. Szal kérdés: Vegas fut Linux alatt?
Egyáltalán szerkeszt vki vidiket Linux-on?
thx

(#2024) Daneeka válasza V.ki (#2022) üzenetére


Daneeka
senior tag

Szar minőség nincs, csak szar beállítás.

Project properties --> Deinterlace method --> Blend fields

Nálam utána még DivX konfigba: Field Order: --> none + Interlace: progressive source
(ezeket a Render As-->Custom-->Video-->Configure találod meg)

Nálam így nem interlaces (ahogy írtad: "csíkos") bár láthatod, hogy annyi változó van ebben, hogy tuti van más megoldás is.

(#2025) V.ki válasza Daneeka (#2024) üzenetére


V.ki
aktív tag

deh ha csak szar beallitas lehet, akk a wmv-t h allitsam be? :F tiszta szemet a kep, a celkereszt kornyeken feher villanasok...:F csmovie.hu-n leirtak szerint van belove

(#2026) Daneeka válasza V.ki (#2025) üzenetére


Daneeka
senior tag

Nem tudom mekkora fájlméretet akarsz, hiszen legjobban a fájlméret nagyságától függ a minőség. Mindenesetre itt a .wmv beállításaim:

File-->Render As-->File tipus: WMV -->Custom

Project :

-Template: Default Template (uncompressed)
-Video Rendering Quality: Best v. Good (állóképhez van a Best egyébként sztm felesleges)

Video :

-Quality VBR
-Format: WMW 9
-Image Size: Keep Original Size
-Pixel Aspect Ratio: 1 (square)
-Framerate: Ez annyi amennyivel felvettél Frapssal. Vagy amennyi a forrásfájlod FPS-e.
-Quality: Ezt 4 lépésben lehet 90%-100% közt mozgatni. Mindeggyikkel renderelsz egyet amelyik tetszik az a jó. Bazi nagy méretkülönbség van a 90% és a 100% közt nem csupán 10% hanem 100% vagy mégtöbb.

Szerk: Egyébként belinkelhetnéd azt a cikket meg ha kedved van linkelhetnél nekem valami betegre editelt moviet, kiváncsi vagyok. :)

[ Szerkesztve ]

(#2027) [pod]Diablo válasza Daneeka (#2026) üzenetére


[pod]Diablo
őstag

Nezdmeg pl ezt a moviet: Insane Players 2 - ez televan egesz jo effectekkel nagyon jo movie,vagy ittvan ez: Underground 3 ennek meg iszonyat jo a minosege es jo fragek is vannak benne.Vmi ilyesmi minoseget szeretnek enis elerni:D

mod:Ja es itt a cikk: [mLs] Kisebb trükkök filmekhez!

[ Szerkesztve ]

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

(#2028) Daneeka válasza [pod]Diablo (#2027) üzenetére


Daneeka
senior tag

Insane Players valóban nagyon profi lett. Le a kalappal a készítők előtt :R Bár ez a video már túlmutat a Vegas határain. Itt vannak egyéb animáló progik is, talán Particle Illusion meg ilyesmik. Azért az a veszély nem fenyeget engem, hogy egy ilyet összerakok :U

Ha meg nagyon jó minőség vs. méret arányt akarsz akkor ne Vegasban renderelj. Illetve uncompressedbe rendereld ki a kész művet (ehez szabad gigák kellhetnek) + a hangot .wav-ban. És utána VirtualDub-al rendereld ki. Pl az .x264 az egy nagyon nyerő kodek. Talán a legjobb.

(#2029) Blasta


Blasta
csendes tag

Hali!

Még mindig nem tud senki megoldást arra, hogy nagy felbontású képekbe hogyan lehet belenagyítani úgy, hogy a nagyításkor előjöjjenek a részletek?

ÁJ IZ

(#2030) gyikhus válasza Blasta (#2029) üzenetére


gyikhus
tag

Pan & Crop-nál próbáltad? Ha nagy felbontású képet teszel be, akkor a bal felső sarokban ki tudod tenni a fizikai méretet akkorára, amekkora a kép minőségveszteség nélkül.

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#2031) lacibacsi válasza Blasta (#2029) üzenetére


lacibacsi
addikt

Hali!
Én 3 megapixeles képeket szoktam betenni a videóimba/képvetítéseimbe.
Simán ráhúzom a timeline-ra, összerendezgetem és Pan/Crop-pal mozgatom, vagy éppen nagyítok bele.
A nagyításnál semmiféle deformáció nincs, amíg a kép látható területe belefér a videó 720x576-os méretébe. Ennél jobban belenagyítva természetesen már pixelesedik a kép.
Ha nálad ez nem így működik, akkor annak valami különös beállítási oka lehet, amit te hajtottál végre, s amire eddig nem jöttem rá. (Nekem minden beállítás 'default' és így nincs semmi gondom ezzel a módszerrel)

[ Szerkesztve ]

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#2032) Cobi


Cobi
csendes tag

Engem az alapok érdekelnének, található egyszerű magyar leírás valahol? :R

(#2033) BigBadPlaYeR válasza Cobi (#2032) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Honlapköltözés miatt, egyenlőre a lapomnak csak némi maradványa van fönn, de végső soron használható. Most két címen is vagyok amúgy (másik cím). Még nem tudom melyiket fejlesztem majd vissza az eredeti tartalomig és tovább.

lacibacsi: Tehát ha, a gyakorlatilag 1:1 méreten túl nagyítod a képet, akkor pixeles lesz? Mert ez (sajnos) így törvényszerű. Vagy nem értem mi a gond...

[ Szerkesztve ]

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#2034) Daneeka válasza lacibacsi (#2031) üzenetére


Daneeka
senior tag

De neki az lenne a jó ha kvázi natív felbontásba látná a bazinagy képet mikor belezoomol. Tehát nem az van, hogy a Vegas lesamplézi a képet mondjuk 800x600 és belezoomol abba és pixelesítí hanem úgy nagyítja mintha egyre közelebbről néznél egy könyvet.

(#2035) BigBadPlaYeR


BigBadPlaYeR
senior tag

Ha én megnyitok egy 2048x1536-os képet, akkor a Vegas-ban a Pan/Crop-ban is 2048x1536-os méretű. Ha Innen nagyítok a project eredeti méretéig (720x480-assal próbáltam), akkor szépen nagyít, gyönyörű a kép. Ha ennél tovább nagyítom a képet (kvázi 1:1 arányon túl), akkor nyilvánvalóan "pixelesedik", torzul a kép.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#2036) Blasta válasza BigBadPlaYeR (#2035) üzenetére


Blasta
csendes tag

Az a szitu, hogy csináltam egy 550x400-as videót (többet is, általában ebben a méretben csinálom, mert ennyi elég).
Ezen videókba szokok betenni kisebb-nagyobb fotókat, eredeti felbontásban (8 megapixeltől 21 megapixelig, de ez utóbbi egyedi eset).

Nos vegyük az utóbbi példát.
A 21 megapixeles fotó mérete valami 5000x3000 körülbelül. Ezt tenném be abba az 550x400-as videóba. Betettem a timeline-ba, a Vegas 7 gondolkozott picit és megvolt.

Ezután szeretnék egy track motion-t csinálni, azaz szép lassan belenagyítani a képbe amíg konkrétan elérek az 1:1-es felbontásig (tehát az eredeti nagy képből csak egy 550x400-as méretet látni).

De sajna ahogy elkezdődik a track motion belenagyítása, máris látható, hogy nem a 21 megás fotóba nagyít bele a vegas, hanem egy, a projekt méretére lekicsinyített képbe, azaz már eleve 550x400-as a fotó felbontása a timeline-on.

Sajnos konkrét példát már nem tudok mutatni, mert nem volt értelme így bennehagyni a videóban az effektet, de ha megnézitek ezt, találtok benne egy-két ilyen esetet.
http://www.fototv.hu/?p=40

ÁJ IZ

(#2037) megintrich válasza Blasta (#2036) üzenetére


megintrich
csendes tag

megneztem a videot, es egy helyen amikor a kamerara nagyitasz latszott a pixelezodes.
felejtsd el a track motiont, ott a nagyitas mindig pixeles lesz az event pan/crop-al kell hogy csinald, azzal mukodni fog. csinaltam egy peldat toltsd le ha gondolod. 5,632 x 3,750 kepet zoomoltam egy 550 x 400-as projetben. [project vegas plusz zoomolt foto]
ha ki akarod probalni sajat keppel, a project mediaba tedd be a sajat fotodat es onnan huzd be a fotot az eventre a jobb egergombot lenyomva tartva (add as take) es maris lathatod a sajat fotoddal hogy mukodik-e. shift b-vel csinalj egy prerendert, azutan folyamatos lesz a lejatszas

(#2038) Blasta válasza megintrich (#2037) üzenetére


Blasta
csendes tag

Mester Úr!

Millió köszönet a segítségért, pont erre gondoltam!!!!!!!! :R

Üdv!

ÁJ IZ

(#2039) BigBadPlaYeR válasza megintrich (#2037) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Ezt mondtam én is :D
"...akkor a Vegas-ban a Pan/Crop-ban..."

Meg gyikhus is mondta.

Blasta: Track motion akkor jó, ha 3D-ben akarod mozgatni az egész sávot. Vagy több sávot akarsz látni egymás mellett, elúsztatva egymás fölött, alatt, mellett, stb. Ha a sávon belül akarsz nagyítani, stb. akkor pedig a Pan/Crop.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#2040) megintrich válasza BigBadPlaYeR (#2039) üzenetére


megintrich
csendes tag

ugy gondolom, hogy mindenki megharcolt azert, hogy Blasta kolega eljusson a megvilagosodasig. :C es orom volt latni hogy felforosodott egy idore a vegas forum :DD

(#2041) lacibacsi válasza BigBadPlaYeR (#2033) üzenetére


lacibacsi
addikt

Persze, hogy így természetes. Nem is nekem van (illetve volt) ezzel gondom, hanem Blasta-nak ([link])

[ Szerkesztve ]

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#2042) lacibacsi válasza BigBadPlaYeR (#2035) üzenetére


lacibacsi
addikt

Ezt mondtam én is, csak lehet, hogy kevésbé érthetően... Vagy nem?

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#2043) Blasta válasza BigBadPlaYeR (#2039) üzenetére


Blasta
csendes tag

Azért nem értettem eddig azt a "pan/crop" dolgot, mert én eddig azt hittem az másra jó, nem tudtam, hogy azt is lehet automatizálni (tehát kontrolpontokkal mozgásra bírni), de így mostmár a kolléga teszt-projektjét látva teljesen világos lett minden, sorry, hogy kissé lassan esett le nekem :)

ÁJ IZ

(#2044) Blasta


Blasta
csendes tag

Ja, és mindenkinek köszi az eddigi közreműködést, már eddig is sokat segítettétek a fototv.hu problémamentes elindulását, és bízom benne fordulhatok még hozzátok hasonló jellegű kérdésekkel, amíg megtanulom rendesen a vegas használatát ;)

Üdv, és kösz!
Blas

ÁJ IZ

(#2045) BigBadPlaYeR


BigBadPlaYeR
senior tag

Az a lényeg, hogy sikerült. Ezért pötyögünk ezen az oldalon mind :C

De mindenkit várunk ide addig is és az után is, míg megtanulja (a neki szükséges szinten) használni a Vegast :DD Több tudás, több ötlet, stb. Én spec. ezért szeretem a fórumot.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#2046) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Sziasztok!
Kellene nekem egy kis segítség.
A procitesztekben szeretném szerepeltetni a Sony Vegast, mert képes több szálon működni, de kellene nekem egy videofájl, amivel tesztelhetnék, és mellé egy kis instrukció, hogy pontosan mit is csináljak vele.
Olyasmire gondolok, hogy linkeltek nekem egy xy méretű videót, és én ezt a Vegasszal szépen átkonvertálom/renderelem, majd az eltelt időt fogom a processzortesztekbe beleírni.
Annyi lenne a kikötés, hogy a program a lassabb kétmagos procikon (Core 2, A64 X2) ne fusson tovább 4-5 percnél, a másik pedig, hogy maga a teszt egyszerűen kivitelezhető legyen (tehát pár kattintás, és kész. :D)
Előre is köszi.

szerk: rákerestem, és találtam is egy ilyesmit: [link].
Kipróbálom amit itt írnak, bár az eredmények láttán nem tűnik ideálisnak a teszt, mert a 4magos procinak jobban kéne szerepelnie (talán csak álmaimban? :D).

Várok ötleteket.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#2047) Blasta


Blasta
csendes tag

Sziasztok, ismét én. :)

Az lenne a kérdésem, hogy a filmekben szokásos "KISIPOLÁST" hogyan tudok szerezni?
Gondolom a vegasdban nincs ilyen beépitve, külön ezért pedig semmi kedvem egy Reason 3-at felinstallálni :)

Tudnátok esetleg ebben segiteni?

Előre is kössssz

ÁJ IZ

(#2048) fota666


fota666
csendes tag

Hello mindenki!
Új gépet kaptam a héten, és mindent újra fel kellett húzni rá.
A Vegas nem ismeri fel az avi fájlaim kép sávját, csak a hangot... :(((
Mintha valami kodecre emlékeznék amit fel kell tenni.
A másik kérdésem nem pont ehhez a témához, de tudnátok ajánlani jól működő, könnyen kezelhető konvertáló progikat. Most főleg MOVból és MPGből konvertálnék.
köszönöm

(#2049) BigBadPlaYeR válasza fota666 (#2048) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

VirtualDub-ban meg tudod nézni, hogy milyen codec-et használ a videó. Feltelepíted a szükséges codec-et, Vegas-ban a beállításokban kikapcsolod a külső codec-ek tiltását (ignore third party codecs) és kipróbálod úgy. Ha szerencséd van működik, de valószínűbb, hogy így sem... Ilyenkor át kell konvertálnod VirtualDub-al tömörítetlen AVI-ba. Ennek a menete le is van írva a honlapomon.

fLeSs:
Adnék egy projectet, csak lövésem sincs, hogy dual magos procin mennyi idő alatt menne át, mert olyannal sajnos még nem dolgoztam; meg a forrásanyag is 3GB (rég volt ilyen apró projectem :DDD ).

[ Szerkesztve ]

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#2050) Daneeka válasza fLeSs (#2046) üzenetére


Daneeka
senior tag

Ezzel inkább renderelnék a helyedben uncompressed avi-bol. Frapssal felveszel valamit és kész is a tömörítetlen avi.
Berakod az .avi-t esetleg ráküldessz valami effektet (hátha itt befigyel valami SSE3-4 támogatás, de ez lehet, hogy hülyeség)
File-- >Save As itt mented a project file-t és akkor nem kell minden új konfignál újra betenned a videt meg effektezni meg stb. hanem csak megnyitod a project file-t.
Ez is lehet hülyeség de szerintem kodekfüggő is lehet, hogy támogatja-e a 4 magot.

MOD: Ha mondassz valami jó upload helyet akkor csinálhatok neked egy project file-t és feltöltöm a forrásanyaggal eggyütt.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Sony Vegas
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.