Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Sony Vegas

Hozzászólások

(#601) jhony777 válasza BigBadPlaYeR (#594) üzenetére


jhony777
tag

Igen ha átírod MPEG nek már jó is, mert ugye alapból a VOB az általában MPEG2 :)

Éjjjen a VEGAS !! :-)

(#602) BigBadPlaYeR


BigBadPlaYeR
senior tag

Szembesültem a ténnyel, hogy kell még egy fizikai meghajtó... Mikor 1perc 2-3GB tömörítetlen aviban... legalább egy 120-as... Illetve egy 120-as. 160-astól már könnyen kipurcannak... De csak 10K-m van és az sem vinyóra...

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#603) TIV


TIV
tag

Üdv!

Ti hogy oldanátok meg vegas-ban a vízszintes tükrözést? Vagy van egy kép, balra fiú, jobbra lány..fordítsuk meg. legyen bal oldalt a lány és jobb oldalt a fiú.

előre is kösz,
tiv

(#604) ponix


ponix
aktív tag

Szevasztok. Olyan kérdésem lenne, hogy szöveget mi módon lehet animálni Vegas-ban?

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#605) dummy68


dummy68
csendes tag

Szevasztok, a vegas 6 kompatibilis az AMDturion 64 bites procival szerintetek?
És egyáltalán, intel M vagy AMD M, vagy desktopos proci ha videó vágásról van szó? Laptopot kell vegyek és nem tudom hogy milyen teljesitmenyű felel meg a célnak. Ja es az órajel minimum is erdekelne, ami még elfogadható a mobil architekturában. DV avikból keszitek filmeket es DVD a végeredmény.

(#606) BigBadPlaYeR válasza ponix (#604) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Mire gondolsz animálás alatt? A vegasban tudod forgatni a betűket 2d-ben meg 3d-ben, változtathatod a színét, betütípusát, effektezheted. Ha ennél többre vágysz akkor az szerintem 3d studio max lesz. Gondolom ki lehet menteni aviba a végeredményt.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#607) BigBadPlaYeR válasza dummy68 (#605) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Üdv! Hát én igazából nem vennék lapot videóvágásra... Egy asztali gépet ilyen célra sokkal kevesebb pénzből össze lehet hozni, legalább ugyanakkora vagy akár még jóval nagyobb teljesítménnyel. Szerintem. Bár a vegas a videóvágó progik közt talán még elég lightos gépigénnyel rendelkezik (próbálta már valaki az adobe legújabb 2-es termékeket? Beraktam egy videót és 10-15FPS-el játszotta, pedig még nem is csináltam vele semmit. LOL!), de renderelésnél nem mindegy, hogy milyen vas van alatta. Minnél nagyobb annál jobb. Nem tudom biztosra, hogy a 64bitet támogatja-e, de mintha már hallottam volna, hogy 64bites gépen valaki vegast használ... Azért várd meg egy nálam okosabb válaszát is mielött vásárolsz.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#608) ponix válasza BigBadPlaYeR (#606) üzenetére


ponix
aktív tag

nem akarom túl bonyolizálni a dolgot, csak ilyen egyszerűbb dolgokat mint beúsztatás szinváltás forgatás ilyesmi. mintha egy PowerPoint-os prezentációt csinálnék, olyasmire gondoltam.

Pl powerdirector-ban van egy pár ilyen efekt.

[Szerkesztve]

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#609) dummy68 válasza BigBadPlaYeR (#607) üzenetére


dummy68
csendes tag

köszi az infot. En is igy voltam vele sokaig de 3 eve muszaj volt a mobilitas miatt invesztálni. Nem bantam meg. 1asztali procis P4 2.4 512ram-os ati kártyás géppel nyomtam idáig, persze vegas-szal.+ kulso vinyo meg masik monitor. most is megy, csakhát 3 éves es gari nincs mar...szóval bejottek a mobilos CPU-k es nem tudom a teljesitmenyuk megfelel-e?stb.
mindegy, akkor meg varok az okos szóra.

(#610) dummy68


dummy68
csendes tag

megválaszolok magamnak, meg akit meg erdekel a vegas oldalán a gyors valaszok temaban azt kozli a gyarto hogy nem 64bites application a vegas jelenleg. multicore procikat viszont tamogatja.

(#611) jhony777


jhony777
tag

Sziasztok, ha wmv-be szeretnék tömöríteni helytakarékosság miatt (netre szánom az anyagot) milyen beállításokat alkalmazzak? Bit rate, stb..

Biztos okosabbak vagytok mint én.Lényeg lenne a viszonylag kis méret, de azért a jó minőség sem utolsó szempont!
Köszi

Éjjjen a VEGAS !! :-)

(#612) K9 válasza jhony777 (#611) üzenetére


K9
tag

Miértnem xvid? Vagy miért pont wmv?
Szerintem az xvid jobb.
x264-et valaki használja?

(#613) BigBadPlaYeR válasza K9 (#612) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

XviD jobb, de szerintem csak akkor éri meg használni, ha nagyobb méretű anyagokat akrsz vele tömöríteni. pl. 3-400MB fölött. Alatta, ilyen pár perces videókat bőven jó wmv-be, mert nem kell vele sokat szöszölni és netre egész tűrhető képet és méretet ad. És azzal tuti, hogy nem lesznek codec problémák, legfeljebb mac-es vagy linuxos körökben, de ha már WMV-re gondolt, valószinűleg főképpen winfosos társaságnak szánja.

Jhony:
WMV-t én ált alapon szoktam hagyni, legfeljebb az audio beállításokat veszem lejjebb a maxról, hogyha pl. a hang a videó alatt csak 128-as, akkor azt leveszem 192-ből. Amúgy alapon hagyom, az egész szép képet ad még. De ha nagyon fontos a méret, akkor a bitrátából 1-2 értéket levehetsz sztem (3MB/sec mellől a pipát kivesz pl :) ) Viszonylag jó képminőség/méret arányt talán a two-passos + ISDN + LAN 1 -es bitráta adhat azt hiszem. Próbálj meg úgy kirenderelni egy kisebb részt, aztán az eredmény fényében még alakíthatsz rajta.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#614) BigBadPlaYeR válasza ponix (#608) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Ezeket az event/pan crop menüben tudod megtenni. A szignómban lévő leírásban benne van a módja, hogy hogy változtathatsz vmit egy eventetn belül. Ugyanez érvényes a színváltoztatásra is, stb. Ebben az a jó, hogy egyszer kell megtanulni :) Az összes többi effektél meg mindennél ugyanúgy működik.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#615) jhony777 válasza BigBadPlaYeR (#613) üzenetére


jhony777
tag

Köszi csak azért választottam a wmv-t mert szerintem ezt minden win gép lejátsza. Az anyag amúgy 800 mega MPEG2-ben van. Még átgondolom mi tévő is legyek.
Na, 192 mega lett 640X480 nagyságban. Minőség szuper, amúgy. De még ez is elég gáz mire fel megy a netre nem beszélve a letöltésről. Kb 60 megásra kellene valahogy összezsugorgatni :)

[Szerkesztve]

Éjjjen a VEGAS !! :-)

(#616) jhony777


jhony777
tag

Hopp, Win Avi Converterrel sikerült 46 megásra összehozni. Minőség is király. Tök jó lett! :) :)

Éjjjen a VEGAS !! :-)

(#617) BigBadPlaYeR válasza jhony777 (#616) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Azt írd már le, hogy mit miből rendereltél :) Kíváncsi vagyok :)

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#618) Darla


Darla
tag

Sziasztok!

Ha csinálok egy text-et a videóra, akkor azt hogyan tudom megcsinálni a szövegben lévő szavak csak egymás után jelenjenek meg? Tehát pl egy mondat első szava megjelenik, de csak 1 mp-vel később a második, és így tovább. Ugye van erre valami módszer?

Másik az, hogy amikor már kiíródott a szöveg és el szeretném tüntetni, akkor lehet-e azt valami speciális effektekkel feldobni? Szétfolyik és eltűnik, vagy elhomályosodik és eltűnik, ilyesmi.

Bocsi a hülye fogalmazásért de tölem ennyi tellik. :DDD

Köszi előre is!

(#619) BigBadPlaYeR válasza Darla (#618) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Üdv!

Természetesen megoldható. Ez az amit nagyon szeretek a vegasban, amit az elöbb leírtál mindenütt működik, könnyen eygszerűen.

A text résznél:
Alul egy idősávunk is van ez azt a célt szolgálja ha nem az egész jeleneten akarjuk végigvezetni az effectünket csak egy bizonyos részen szeretnénk azt használni akkor ezt kell használnunk. Ezt pedig a következőképpen tehetjük meg: A kreate keyframe kis rombusz alakú ikon /benne plusz jel/ adhatunk hozzá az idősávon jeleket. A kiválasztott jelen maxra huzzuk a fekete fehér beállítást az előtte és utána lévőn pedig minimumra. Ezeket a jeleket könnyedén arrébb pakolhatjuk. Ha azt szeretnénk hogy ez hirtelen váltás legyen akkor egymáshoz közel kell rakni ha pedig szép lassú átmenetet szeretnénk elérni egymástól távol helyezzük el ezeket a rombusz jeleket.

Keyframre rákatt, text részben beírod mit akarsz megjeleníteni az adot pontban és automatice megoldja az áttünést a különböző állapotok között. Jobb klikk a keyframekre és aakkor kiválaszthatod az áttűnés módját.

Az effektek között keress valamit és húzd rá az event végére. Görgővel közelíts rá és huzogathatod a szélességét, ha az X-re kattintasz beállíthatod az effekt tulajdonságait. Ha közben azt akarod, hogy szépen elhomályosuljon, akkor tegyél a fölötte lévő videósávba egy fekete hátteret és nyomj rá egy fade-et.

További hasonlók itt: [link] (a fenti idlzet is innen van.)

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#620) jhony777 válasza BigBadPlaYeR (#617) üzenetére


jhony777
tag

MPEG2 ből kb 800 megás vágott 18 perces anyagból született meg a 46 megás wmv-formátum. Ez a konverter nagyon állat! :) Ajánlom neked is!!

Éjjjen a VEGAS !! :-)

(#621) BigBadPlaYeR válasza jhony777 (#620) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

mpeg-ből direktbe wmv-be? Az nem rossz. Mondjuk én mindig is úgy gondoltam, hogy az mpeg nem éppen a legjobban agyontömörített formátum :) De ismerem amúgy progit (WinAvi), valóban ott van a szeren :)

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#622) pisti


pisti
őstag

Helló VegaS varázslók!

Az érdekelne engem, hogy milyen plugineket lehet leszedni Vegas 6-hoz. Vagy milyen módon lehet még VideoFX effekteket belerakni? Ami most konkrétan érdekelne egy konfigolható Motion Blur effekt, ami alapból ugye nincsen benne a progiban.
Nos valakinek van valami ötlete, tapasztalata?

Kösz a segítséget előre is.

(#623) jhony777 válasza BigBadPlaYeR (#621) üzenetére


jhony777
tag

Valami ilyen beállításokat alkalmaztam az anyagra: 640X480 méret Pal332b/sec, 44100 hang , de ezt alapból beállítja a WinAvi, amikor a wmv-t custumizolom :) Hát komolyan mondom nem egyszerű! Csak ajánlom mindenkinek :)

Éjjjen a VEGAS !! :-)

(#624) pisti válasza pisti (#622) üzenetére


pisti
őstag

Nem záporoznak a tippek, trükkök, javaslatok, help pls!

(#625) Darla válasza BigBadPlaYeR (#619) üzenetére


Darla
tag

Köszi a gyors választ!

(#626) BigBadPlaYeR válasza pisti (#624) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Azért nem válaszolt eddig senki, mert érdemben tud hozzászólni. Köztük én sem, mert nekem egyenlőre azok az FX-ek is elegek amik alaból benne vannak. De a Vegasban van 3 vagy 4 féle blur, nem tudom az miért nem elég...

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#627) pisti válasza BigBadPlaYeR (#626) üzenetére


pisti
őstag

Statikus blur != Motion blur. Nagyon távoli rokonok csak, azért nem jók az alap blur-ok.
Bár most nézegettem és talán a radial blurrel lehet valami motion blurhoz hasonló effektet csinálni, bár a motion blur lenne a legjobb. Egyébként számol motion blurt a vegas, csak nem lehet külön effektként konfigolni, szóval annyira nem elképzelhetetlen dolog amit én szeretnék, csak egyelőre nincs benne úgylátszik.

(#628) pisti válasza pisti (#627) üzenetére


pisti
őstag

Nah úgylátszik nehezet kérdeztem, mert senki nem tudja sajnos a választ. Egyébként a helpben találtam egy olyat, hogy elvileg lehetne Motion Blur Envelopot hozzáadni a Videó médiákhoz, de nálam nincs csak Velocity. Ez mitől van?

(#629) ztibor


ztibor
senior tag

Helló

Egy kicsit off leszek de hátha tudtok segíteni. Most vettem egy lightsribe-os dvd írót és az istenért nem sikerül vele megrajzoltatni a dvd hátoldalát. De nem is találok a 7-es neroban sem semmi ilyen funkciót. (lehetséges hogy csak írás után ajánlja fel?)
Valaki segítsán már ha tudja mert egy kicsit elkeserítő.
Előre is köszi és bocsi az off-ért

Üdv
Tibor

(#630) K9


K9
tag

Na felnyomtam a vegasba a wax plugint sok szép effect, de amikor megakartam nézni hogy mit csinál a previewben a cuccommal akkor ellőtte közölt 9lépést hogy mit kell csinálnom hogy lássam?!
Már késő van nem csinálom végig, majd holnap ezzel kezdem, de valaki beüzemelte ezt a plugint, szóval van esély rá hogy szépen működni fog és látni fogom a previewben az effectjeit?
Még felraktam a Sony Preset Manager 2.0d; Spicemaster 2.5 pro-t.
Ezeket tanulmányozta valaki sikerrel?:)
Még feltolom a Serious.Magic.ULTRA.2-t és akkor a plugines vágyaimat ki elégítettem :DDD
Most már csak használni kell őket ugye az a könyebbik része? :DD

(#631) ponix válasza BigBadPlaYeR (#614) üzenetére


ponix
aktív tag

Köszönöm a tippeket. Gyakoroltam is, főleg a lassítás-gyorsítás beállításait ami sikerült is. Egy dolog viszont mégis csak belerondított a sikerélményembe, nevezetesen az, hogy amikor a filmet lassítom a hang elcsúszik. ezt hogyan lehetne korrigálni? persze gyorsításnál is elcsúszik a hang.

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#632) K9 válasza ponix (#631) üzenetére


K9
tag

Na ez a téma volt már itt beszélve.
A hang ha jó a filmhez akkor shift+bal klikk a hangra is meg a kis filmre is tehát kijelölöd, majd egy jobb egér gomb és group -->create new group.
Ezután ha crtl nyomva tartva+plusz egér a kis video széléhez mész és húzod, tehát gyorsítod vagy lassítod, akkor a hang is lassúlni/gyorsulni fog vele együtt.Csoportot is bonthatsz group-->remove from.

(#633) K9 válasza jhony777 (#623) üzenetére


K9
tag

Heló te írtad hogy tudod már használni a preset managert.Valamit mondanál róla egyáltalán mik azok a presetek?
Mit lehet itt csinálni?
Ha valakit érdekel spicemaster 2.5 pro cr*ck akkor szóljon, elküldöm emailben.


[Szerkesztve]

(#634) jhony777 válasza K9 (#633) üzenetére


jhony777
tag

Privi ment :B

Éjjjen a VEGAS !! :-)

(#635) lacibacsi válasza K9 (#633) üzenetére


lacibacsi
addikt

A hozzászólásod utolsó mondata biztos valami kertészeti témáról szól. Remélem! Mert ha nem akkor elárulom, hogy ennek itt semmi helye.

A Preset-ek a videóval csinálnak mindenféle nyalánkságot. Vannak a kép és vannak a hang manipulációjára megalkotott presetek. Ezek tulajdonképpen a beépített lehetőségeket kombinálják különféle célok érdekében. Használatuk leginkább kényelmi szempontból jó, no meg néha kitalálnak olyan beállításokat, amik neked vagy nem jutnának eszedbe, vagy csak szorgos munka árán tudnád megcsinálni.

A Preset Manager-t végtelenül egyszerű használni. Elindítod - megnyitod a letöltött presetet - hozzáadod a többihez. Ennyi. A Vegas újraindításánál már tudod használni ezeket. Megtalálod őket az Event FX-ben.

Preseteket találni több helyen. Elsőre nézz körül mondjuk itt: [link]

Megj.: Ez az oldal teljesen legális, javaslom te is csak ilyen dolgokkal foglalkozz itt a fórumon!!

Más...

A fenti oldalon van egy script, amit én nagyon hasznosnak találok. Azt tudja, hogy Vegasban beállított markereknek megfelően elkészíti a videóhoz tartozó .sfl fájlt, aminek segítségével a DVD Architect beállítja a chaptereket. Vagyis nem kell külön szórakozni, elvégre a videó szerkesztésekor sokkal egyszerűbb lerakni egy markert a későbbi chapter helyére. A script letölthető innen: [link]

Sziasztok!

[Szerkesztve]

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#636) jhony777 válasza lacibacsi (#635) üzenetére


jhony777
tag

Bocsi, szerintem csak jót akart a kertészkedéssel :B

Éjjjen a VEGAS !! :-)

(#637) jhony777


jhony777
tag

Ez a WAX effekt tényleg ingyenes? Használja valaki innen? Mert jónak tűnik, csak gyanús h free :)

Éjjjen a VEGAS !! :-)

(#638) K9 válasza lacibacsi (#635) üzenetére


K9
tag

Köszönöm a segítséget és elnézést hogy hülyeségeket beszéltem a kertészetről:)

(#639) lacibacsi válasza jhony777 (#637) üzenetére


lacibacsi
addikt

A WAX2.0 teljesen ingyenes, ehhez mért tudással. De azért érdemes feltenni, mert van benne egy-két jó dolog...

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#640) jhony777 válasza lacibacsi (#639) üzenetére


jhony777
tag

Köszönöm, megnézem, hátha tényleg van benne valami ami jó lehet!

Éjjjen a VEGAS !! :-)

(#641) ponix válasza K9 (#632) üzenetére


ponix
aktív tag

Köszi ki fogom brobálni és majd visszajelzek, hogy hogy sikerült

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#642) K9 válasza lacibacsi (#635) üzenetére


K9
tag

Ezzel a preset managerrel van egy két gondom.Miért is menne símán...
Ahogy mondod megnyitottam a preseteket és bekerül a felső ablakba a preset package-ba.
Gondolom lehúzom a system presetbe az alsó ablakokba.
Nincs mentés vagy akármi ezért csak szimplán bezárom a a preset managert azt ugy menti.
Nos vegast benyomom akkor video fx-nél semmi ujat nem látok, már egyből egy sárga négyzetű jelölést kapott preset csomagot kerestem ugy ahogy a wax meg a spicemastert jelöli de semmi más újat nem látok:S
Ez valami hiba? Vagy valamit kihagytam? Vagy hova van dugva milyen néven igaz végig néztem az összeset de nem találtam...
Vagy van valami más megoldás hogy sikerűljön beletenni?
Mindegy hogy a preset maneger hova van telepítve? Esetleg a vegas preferencesbe valamit bekellene kapcsolnom?

Más: media maneger kivan kapcsolva nálam mert nem érdekes számomra.
De azt már megfigyeltem hogy egy idő után mindig beszarik.Nem hajlandó elindúlni a vegassal, már két fajta gépen ugyanígy meghalt, nálatok is?

[Szerkesztve]

(#643) lacibacsi válasza K9 (#642) üzenetére


lacibacsi
addikt

A Video FX fülön nem is fogod megtalálni.
Kattints a video-n lévő Event FX-re és ott a megnyíló ablakban a ''Filter packages'' mappában találod meg a preseteket.
Sajnos egyben az összeset... (bár lehet, hogy lehet különböző mappákba tenni, de erre még nem jöttem rá....)

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#644) K9 válasza lacibacsi (#643) üzenetére


K9
tag

Hálás köszönet :R :))
Tiszta ideg beteg voltam már ettől a problémától :)

(#645) K9


K9
tag

Vasst-on leszedtem vagy 20 preset csomagot és van olyan amelyiket nem akarja behozni, mitudomén van egy csomag amiben van 10 preset és 2 nem müxik, mintha nem adtam volna hozzá semmit.
Elképzelhető hogy rossz? Vagy nektek is némelyik nem müxik?

(#646) jhony777 válasza K9 (#645) üzenetére


jhony777
tag

Nem rossz egyik sem. Külön külön húzd őket be, add hozzá a kis flopival és mennie kell :)
Never give up!
Szerintem el leszel velük egy ideig. Elég sok van és amira átnézed őket, rájössz h nem is kell a fele :D :))

[Szerkesztve]

Éjjjen a VEGAS !! :-)

(#647) K9 válasza jhony777 (#646) üzenetére


K9
tag

Hm hát ez érdekes, ez valami földöntúli dolog lehet nálam:)
Preset manegerben 2.0d van nekem, soha nem láttam még hogy a kis floppyja az választható lenne:D
De ha system presents be beakarom vinni akkor vagy két megoldás létezik vagy a copy to system ikont használom vagy fogom és behúzom oda is a presetet(tehát az alsó ablakba).Ezek után sem tudom megnyomni a kis floopyt.Nem baj kilépek és visszanézem elvan mente.Jó mondom nem foglalkozok vele.Megyek utána vegasba minden hozzáadott presetet lát.De nem mindegyiket tőlti be.Példa:
Van egy GlowAndNeon preset csomag.
Itt nem működik a Eccentria; Energia; Light on lale; Tuttifrutti.
A többi tökéletesen működik.
Ez hihetetlen....

(#648) K9 válasza K9 (#647) üzenetére


K9
tag

Na megnéztem nagyából az összeset, 95% működik mind, a többi meg nem, kár hogy nem tökéletes, de ez is jobb mint a semmi nem igaz?:D

(#649) ztibor


ztibor
senior tag

Hello

Lehet valahogy egy képet kilopni az éppen aktuális videóbol a Vegassal?

Üdv
Tibor

(#650) K9 válasza ztibor (#649) üzenetére


K9
tag

Szintén volt tárgyalva de leírom:
van a preview, megy a movieka, és szépen a floppyra kattintasz, amekkora a preview akkorába menti ki.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Sony Vegas
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.