Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Sony Vegas

Hozzászólások

(#351) bzoley válasza ToBeY (#345) üzenetére


bzoley
veterán

Mod: fönn a hangsáv mellett van egy hasonló bigyó, Track FX...névre hallgat. Alap dolgokat elég f@szán be lehet állígatni, mint pl.:EQ, Gain, Noise. Ha nem elég, akkor keresünk még:)

(#352) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hogyan tudmám azt kivágni a filmemből amit a sárga területtel jelöltem meg.Tehát ez a rész nem kéne a filmbe!

(#353) bzoley válasza ToBeY (#352) üzenetére


bzoley
veterán

Feltéve, hogy ezt fönn csináltad és nem a Trimmer ablakban, megnyomod az ollót, majd a helyére húzod a videó többi részét.

(#354) BigBadPlaYeR válasza ToBeY (#352) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Megkeresed a billentyűzeten a ''delete'' gombot és megnyomod

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#355) netkoo


netkoo
senior tag

Sziasztok:)
Vegas al probáltam videt csinálni a topicban leirtak szerint és a job alsó mezöben megnézve látszik is minden superül.
De renderelés után mikor megnézem csak sötét kép van+zene :U
Mit csináltam rosszul?

Samsung S22+

(#356) BigBadPlaYeR válasza netkoo (#355) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Szia!

Itt: [link] le van írva, hogyan tömöríthetsz hatákonyan avi-ba. Ehhez engedélyezd a ''third party codecs'' -t.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#357) lacibacsi válasza BigBadPlaYeR (#356) üzenetére


lacibacsi
addikt

Hali!

Megint valami újat mondtál... :U

Hol lehet engedélyezni a ''third party codecs''-et?

Mert sehol sem találo és lehet, hogy emiatt nem túl szépek és jók a tömörített filmjeim... :((


Köszi :R :R

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#358) netkoo válasza BigBadPlaYeR (#356) üzenetére


netkoo
senior tag

Szia:)
Sikerülta második renderelés után jo lett!
Má csak azt mondmeg hogy tudok alá zenét beteni?

Samsung S22+

(#359) BigBadPlaYeR válasza lacibacsi (#357) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

A preferencesben, a general fül alatt. Azt hiszem olyan néven fut, hogy disable third party codecs (azaz ne engedélyezze a külső kodekeket). E mellől kell kivenni a pipát. Vagy pont fordítva... fejből nem megy. De sztem úgy van ahogy az elöbb leírtam.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#360) BigBadPlaYeR válasza netkoo (#358) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Import media-nál beolvasol egy mp3-mat, vagy wav-ot (ogg-t konvertáld át mp3-ba) aztán a media pool-bol simán behúzod egy hangsávra a zenét. Ha még nincs hangsáv, csinál egyet.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#361) lacibacsi válasza BigBadPlaYeR (#359) üzenetére


lacibacsi
addikt

Köszönöm, estére megnézem... :R

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#362) netkoo


netkoo
senior tag

Sziasztok:)
A videok már egész jol sikerülnek:)
De az MP3 kat nem tudom vágni azt hogy kell?
Egyszere csak 1et tudok beteni de nem tudom vágni :(

Samsung S22+

(#363) netkoo


netkoo
senior tag

Sziasztok:)
Lenne egy problémán :B
Ha digit képpel csinált videket berakom a Vegsaba akor nincs kép csak hang! :F
Valaki tudna segiteni? :F

Samsung S22+

(#364) ztibor


ztibor
senior tag

Hello

Egy rövidke kérdésem lenne.
van egy 75 perces filmem ami kicsit megvan darabolva. Próbáltam ezt a Flickerbuddy scriptet használni de nekem valamiért nem sikerült. Kiirja hogy Done, No events affected, majd leokézom, és minden változatlan, a reduce interlace flicker nincs bepipálva. Miért van ez?
Lehet nem jól jelölöm ki a videót???
valamint ott van olyan is hogy resample, ott melyiket jelöljem be? (smart, force, disable)

Előre is köszi a válaszokat.

Üdv
Tibor

(#365) NF


NF
csendes tag

Hali !
Segítséget kérnék tőletek.:
1.Vegas-ban hol tudom a szemcsés filmet feljavítani?(a jót ''rontani''lehet, ADD NOISE).Nekem a REMOVE NOISE kellene.Vagy milyen progival tudom ezt megoldani? :((

(#366) jhony777


jhony777
tag

Sziasztok, először írok, de nagy segítségemre volt minden amit az elmúlt 2 hónapban olvastam itt! :) Most egy kérdésem lenne honnan lehet hasonló filtereket letölteni mint pl a Boris FX, és társai. Hang szerkesztéshez tudok és van is, de videó filtereket szeretnék, mert ahogy látom eszméletlen király dolgokat lehet elkövetni velük. Akár szöveghez akár a video eventekhez.

Thanks in advance :F

Éjjjen a VEGAS !! :-)

(#367) BigBadPlaYeR válasza netkoo (#362) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Lövésem nincs ez mitől lehet. Én annyi MP3-at tudok betenni amennyit akarok és úgyvágom őket, ahogy csak akarom. Nem lehet, hogy demo-verziós ami neked van?

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#368) BigBadPlaYeR válasza netkoo (#363) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Digit képpel??? Digitális fényképezőgépre vagy digitális videókamerára gondoltál vagy mire? Pontosíts kérlek.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#369) BigBadPlaYeR válasza ztibor (#364) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Üdv!

Valószínűleg a kijelöléssel lesz baj. Nyomd a Shift-et, katt az első videó event-re, majd az utolsóra. Így elvileg kijelöli az összes evetet. Ha több sávban dolgozol, átlósan csináld és a maradékot a Ctrl nyomvatartásával add hozzá. Ez után mást nem kell állítani (csak ha értesz hozzá - én se értek hozzá, így nem állítgatok) csak leOKézni.

Másik módszer. Megnyitod notepad-al a script-filet és a .mov részt átírod .avi -ra, vagy olyan kiterjesztésre, amiben az eventek vannak, elmented, elindítod a scriptet és OK.

De ha csak a script kezelőfelületében átírod a mov-ot avi-ra, akkor is máködie kell, csak akkor mindig be kell irogatni.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#370) BigBadPlaYeR válasza jhony777 (#366) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Hi!

MainConcepten kívül? Sajna nem tudom, de ha találsz ide linkeld be mindenféleképpen ;) Meg azokat az említett audioFX-eket is bátran :R

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#371) BigBadPlaYeR


BigBadPlaYeR
senior tag

Közérdekűűű!

Kijött a Sony Vegas 6.0d !!! :R :R :R

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#372) netkoo válasza BigBadPlaYeR (#367) üzenetére


netkoo
senior tag

Szia:)
Igen 30napos free verzio van fent!
Igen digitális fényképezö géppel igen! :B

Samsung S22+

(#373) netkoo válasza BigBadPlaYeR (#371) üzenetére


netkoo
senior tag

Nekem is az van fent afree :DD

Samsung S22+

(#374) jhony777 válasza BigBadPlaYeR (#370) üzenetére


jhony777
tag

Nos, az audió Fx hát.. az ugye nem publikus nagyon, pl waves diamond platinum Bundle, stb, Nomad Factory Blue Tube, stb. De ha kell szívesen közkincsé teszem :) Most az a bajom hogy megcsináltam egy kis filmet kirendereltem Mpg'' be, Kiírtam DVD-re és a gyorsabb mozdulatoknál picit csíkoz. Nem tudod miért lehet! Talán mert a main codec-kel csináltam, amit alapból felkinál mikor kirenderelem.. Nem tudom.. ? Valaki? Help. Thnx

Éjjjen a VEGAS !! :-)

(#375) jhony777


jhony777
tag

Vegas 6.0d honnan szedhetem le? Adjatok 1 linket esetleg. Köszi :) jobb mint az előzőek?

Éjjjen a VEGAS !! :-)

(#376) netkoo válasza jhony777 (#375) üzenetére


netkoo
senior tag

Szia:)
A hivatalos weboldalrol:)

Samsung S22+

(#377) jhony777 válasza netkoo (#376) üzenetére


jhony777
tag

Köszi De láma vagyok :) Tényleg csak keresni kell hozzá okosságot ugye :)

Éjjjen a VEGAS !! :-)

(#378) gyikhus válasza NF (#365) üzenetére


gyikhus
tag

Noise Reduction Plugin Sony-éktól.
Asszem a honlapjukon van fenn trial.

Vagy pedig a Movie Looks (Gúgle megmondja honnan - ha jól emléxem ez teljesen ingyenes plugin csomag)

[Szerkesztve]

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#379) BigBadPlaYeR válasza jhony777 (#374) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Üdv!

Amit a main codec-el csinálsz annak mind jónak kell lennie. A third perty codec-ekkel szokott néha gond lenni. De nálam spec nem jellmző.

A [link] -n leírtam, hogy mi rá a megoldás. Ott lesz a lap aljá.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#380) BigBadPlaYeR válasza netkoo (#372) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Próbáld átküldeni VirtualDub-on, vagy ha mpeg a kkor NanDub-on, hátha úgy jó lesz. ezeknek a digit fényképezőgépeknek szvsz a kódolásuk nem az igazi. Nekem legalábbis mindig kellett valamit okoskodni, mielött vmi videóvágó progiba bele tudtam tenni. De a Windows Movie Maker még a telefonnal felvett videót is vitte :)

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#381) netkoo válasza BigBadPlaYeR (#380) üzenetére


netkoo
senior tag

Szia :)
A wm maker nekem is viszi :P
De azé megprobálom Virtual Dub ba beteni:) :U

Samsung S22+

(#382) jhony777 válasza BigBadPlaYeR (#379) üzenetére


jhony777
tag

Ok, mégegyszer megnézem valami a properties-nél nem volt jó szerintem, rájövök szerintem :) Az új Vegas jobb mint pl a 6.0b version? Nekem az van és jól megy, nem tudom váltsak vagy ne!?

Éjjjen a VEGAS !! :-)

(#383) NF válasza gyikhus (#378) üzenetére


NF
csendes tag

Köszi!!
Sikerült megtalálni! :R :C

(#384) lacibacsi válasza jhony777 (#382) üzenetére


lacibacsi
addikt

Alapvető változást ne várj, hiszen ez is a 6-os Vegas.

De nyilván az újabb frissítések mindig javítanak valami kicsit a programon, tehát érdemes feltenni.

Ráadásul ha van telepített Vegas-od, akkor mindössze egy néhány perces frissítést futtat le és nem telepíti újra az egészet.

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#385) jhony777 válasza lacibacsi (#384) üzenetére


jhony777
tag

Köszi az infót. Tehát nem kell leszednem a régit, csak telepítem ezt és kész? Azért volna jó mert sok audio FX-em van már fenn és nem szeretném őket újra feltenni. Elég macerás dolog :) Amúgy egyre jobban tetszik a Vegas!! Ja, persze, és ez a fórum :)

Éjjjen a VEGAS !! :-)

(#386) lacibacsi válasza jhony777 (#385) üzenetére


lacibacsi
addikt

Igen, csak lefuttatod, jelzi, hogy már van telepített Vegas-od, akarod-e frissíteni, majd OK után lefut és kész. ezzel minden előző beállításod, regisztrációd, FX-ed egyebed megmarad. Hajrá!

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#387) gyikhus válasza lacibacsi (#386) üzenetére


gyikhus
tag

A Sony honlapján van részletes leírás, h mi jobb a d-ben, mint a c-ben (és visszafele görgetve).
Ölég sok a bugfix, újítás igazából csak a MainConcept fronton, annak is az AAC kodekjén jelentkezik (ez sztem összefügg az MC standalone konvertálójának új verziójával.)

Bővebben: [link]

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#388) lacibacsi


lacibacsi
addikt

Egy kérdésem nekem is lenne. Valószínű van rá megoldás és biztosan valami egyszerű dolog, de nem jövök rá...

Van egy filmem. Lehet .avi, vagy .mpg, ez most mindegy. A kép erősen torzított, lapult. Szeretném úgy megcsinálni, hogy normál képmérete legyen (vagyis függőleges irányban nyújtani egy kicsit), majd így ''kijavítva'' (esetleg megvágva) elmenteni.

Csakhogy nem találom ennek a módját. Nem hiszem, hogy a Vegas ne tudja ezt, inkább hiszem, hogy én nem kerestem megfelelően. Vagy esetleg van valami más progi, ami egyszerűen végrehajtja ezt a nyújtást?

Köszi előre is minden segítséget.

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#389) gyikhus válasza lacibacsi (#388) üzenetére


gyikhus
tag

A pan/crop-ban ''kiegyenesít''heted a képet, csak az ablak bal oldalán lévő ikonnal kapcsold ki a ''maintain aspect ratio''-t.

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#390) lacibacsi válasza gyikhus (#389) üzenetére


lacibacsi
addikt

A Pan/Corp-ban én is kerestem, csak nem voltam elég alapos.

Köszi!

Ha végzek a közös ügyünkkel, küldök egy mailt.

;)

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#391) jhony777


jhony777
tag

Gyikhus, Lacibácsi - Köszi az infókat! Meg is nézem mindjárt és szerintem feltelepítem a d-t.

Éjjjen a VEGAS !! :-)

(#392) gyikhus válasza lacibacsi (#390) üzenetére


gyikhus
tag

Szívesen, csak SZVSZ nagyon alaposnak kell lenned, hogy visszakapd az eredeti, 4:3-as arányú képet. Ha rám hallgatsz, akkor qrva nagyra rakod a preview-et (vagy célszerűbb lenne, egy második monitort használni erre a célra...

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#393) lacibacsi válasza gyikhus (#392) üzenetére


lacibacsi
addikt

Persze, persze. Én sem gondoltam, hogy elsőre eltalálható a pontos képarány, de egy 30 mp-es részt kivágva lehet kísérletezni. Ha az jó lesz, akkor mehet az egészre ez a beállítás és kész.

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#394) Darla


Darla
tag

Sziasztok!

Kéne egy kis segítség! Képekből szeretnék egy videót csinálni(aláfestő zenével meg ilyesmi), de az a baj, hogy a képeket a progi folyton átméretezi akkorába mint a videó. Szóval mondjuk egy 640x480-as kép egy 800x600-as méretű videóban 800x600-as lesz. Be lehet azt állítani, hogy a kép maradjon eredeti méretében, körülötte pedig sima feketeség legyen?

(#395) Anderas


Anderas
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni tőletek, hogy milyen oldalról lehet letölteni a Sony DVD Architektet vagy az Adobe Encore DVD-t?

:((

(#396) NF


NF
csendes tag

Hali!

Sajna megint akadt 1 kis problémám,bár lehet hogy nem pont idevág.Kameráról a ''tökéletes''felvételt DV-formátumban Vegason keresztül felteszem a gépemre,és mikor visszanézem a kép kicsit életlen és fakó.Mi lehet a gond,és mit csináljak hogy jó legyen.?
Előre is köszönöm! :((

(#397) jhony777


jhony777
tag

Hollywood FX csomagról kérdés: Lehet Vegasban használni vagy csak a Pinnacle vagy Adobe Encore, stb alá készítik? Tudja valaki? Mert a Borisnál látom, hogy vegas alól is megy csak regisztrálni kellene. Majd megoldom valahogy :) De ez a Hollywood FX-érdekes lehet. Használja valaki innen? Köszi :)

Éjjjen a VEGAS !! :-)

(#398) lacibacsi válasza Anderas (#395) üzenetére


lacibacsi
addikt

Az Architect-et a Sony oldaláról az Encore-t az Adobe oldaláról tudod letölteni. :)

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#399) lacibacsi válasza NF (#396) üzenetére


lacibacsi
addikt

Erre a kérdésre megtalálod a választ a fórumban, csak vissza kell olvasni.

Röviden: nyugodj meg, ha kiírod dvd-re a tv-n tökéletes lesz a kép.

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#400) lacibacsi válasza jhony777 (#397) üzenetére


lacibacsi
addikt

A sógoromnak Pinnacle Studio-ja van és elkértem tőle a HFX-t, de nekem nem sikerült életre kelteni a Vegasban... Szerintem nem is lehet.... :((

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Sony Vegas
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.