Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Sony Vegas

Hozzászólások

(#751) Scytha


Scytha
tag

Ha csíkos a film (interlaces), akkor ha a már kirendelt filmet kiírom svcd-be az asztali DVD lejátszó csíkmentesen fogja lejátszani?
Tudtok olyan szűrőt (vagy sript a neve!?) ami a vegasban való rendeléssel együtt deinterlaceli a videót? (talán van a vegasban is egy beípített de azt minden vágott részhez külön be kell állítani így elég körülményes a dolog.

(#752) ssolitude válasza ponix (#748) üzenetére


ssolitude
őstag

Tervben van, sőt egy teljes weblap. De ha van ötlet, lehet mondani.

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#753) ssolitude válasza rEnk (#746) üzenetére


ssolitude
őstag

Gratulálok.Egy kicsit talán hosszú,(a végére nyomasztóvá vált a sok ugrálás:))de mindenképp látszik rajt az igényesség és a munka.Láttam benne néhány nagyon ötletes effektet illetve tranzíciót.Mindenképp kiemelkedő munka,mégegyszer gratula.
Kérdeznék is: milyen VGA-val csináltad,kb. mikor, és milyen konfiggal? Mivel rögzítettél a game-ből? Használtál más szerkesztőt is(3 DsMAX, Adobe, Boris RED, stb...)?
Ja és üdv a topicban:)

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#754) ssolitude válasza jhony777 (#749) üzenetére


ssolitude
őstag

Szerintem mindenképp a nagyobb bitráta az előnyös, nem biztos hogy szemmellátható a különbség, de a későbbi munkálatok során a további rendereléskor nincs akkora adatvesztés.
Amúgy ha jól emlékszem egyszer csináltam Hi8-ról bevitelt, nem vagyok jártas ebben.

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#755) K9 válasza rEnk (#746) üzenetére


K9
tag

Ilyen moviet csinálsz Renk és most szólsz hozzá a fórumohoz ez nagy hiba:)
Hát van egy pár trick moviem q3-ba és nem szoktam csak inkább a fragmoviekat leszedni, de ezt mindenképp megtartom.Nagyon jó minőség,effect,zene,vágás,tartalom. Own-age-re felraktad?
Csak Vegast használtál? Nem hiszem:) De jó lenne ha tévednék:)
Szerintem lesz egy két kérdésem a movieval kapcsolatban hátha megosztod velünk is.

(#756) K9 válasza ssolitude (#753) üzenetére


K9
tag

Rengeteg játékba támogatják a movie készítőket. Képeket lehet kimenteni secenként beállítva így nem probléma egy jó minőség megcélozása. Most wantedba nincs ilyen lehetőség csak a fraps marad?
Mert az gázos, mert az ember nem tudja maximumot adni csak ha atom gépe van. De még ugysem. Mert ugye beszeretné állítani az ember atom grafikára a játékot erre vesz tömörítetlenbe frapsal, de a minősége akkor sem lesz olyan jó, mintha a képeket mentünk ki.
Csodálkoznék ha ilyen nagy nevű játék mint a Most Wanted nem támogatja ezt.

(#757) ssolitude válasza K9 (#756) üzenetére


ssolitude
őstag

Sajnos MW nem támogatja. Utoljára asszem HalfLife-nál láttam ilyen lehetőséget, meg talán Quake4-nél.A HL2-ben ki is próbáltam, kétségtelen sokkal szebb minőséget ad, viszonylag kisebb a rendszerigénye, konzolból lehet konfigolni.Viszont nem .avi-t készít, ami egyből szerkeszthető, hanem 1 megás .tga fájlokat, amit viszont össze kell fűzni (VDub)és avi-ba kell konvertálni. Lehet, hogy amit nyerünk a réven, azt vesztjük a vámon. Azért én a Fraps-nál maradok.(Van még GameCam, de felejtős).

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#758) K9 válasza ssolitude (#757) üzenetére


K9
tag

Ahogy mondod megvan vele a munka rendesen, főleg ha az a tga file darabja 5mb és secenként 90 darab :DDD
Hát mindennek megvan az ára.

(#759) BigBadPlaYeR válasza rEnk (#746) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Üdv!

Hát én a Quake3-hoz annyit értek, hogy néha nyomtom bot-ok ellen :D De ha nem CoD-oznék is látnám, hogy ez nagyon skilles :R És akkor még a vágás feléről nem is beszéltünk :D Bár én nem vagyok híve annak, hogy mindent nyomjunk tele effektel, de ez nagyon ütős. Gondolom volt benne egy kis 3D studio max vagy ilyesmi, de amúgy Vegas volt az egész nem?

Én is csak üdvözölni tudlak a topicban, remélem majd sokat írogatsz ide :)

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#760) rEnk


rEnk
tag

Hi mindenkinek!!!

Kössz a lelkes fogadtatást és a gratulációkat... :R
Bár a videó trükk részéhez én nem nagyon járultam hozzá(talán ha 3szor benne vagyok) de a szerkesztést az 100%ba én csináltam! Bár az nem teljesen korrekt amit írtam hogy decemberben csináltam... vagyis inkább nem jól fogalmaztam hiszen már előbb elkezdtem csak decemberben lett végre kész.

Amit tudni érdemes róla:::
-kb csak a videó miatt kezdtem el vegast használni és előtte soha nem csináltam semmi más videót.(sokat olvastam a manuálját és 1-2 külföldi fórumot)
-vegas 5.0-val nyomtam végig és voltak ugyan kisseb problémáim(pl:mask keyframek nem jól müködtek néha/vagy éppen +fagyasztották a gépet) de egyébként teljesen lenyűgözött az hogy mennyi mindent lehet mííívelni egy mozgóképpel... és a vegas-al
-gépem: amikor a szerkesztgetést kezdtem még csak egy 1.7p4 celeronom(mercury lappal) volt meg egy geeforce2_gts 64Mb videokarim meg 256 SD ram. Hát nem ment valami gyorsan... aztán időközbe lett egy kis pénzem és beújítottam és most egy 2.4es p4 cerkám van(mégis csak 700 MHZ:) egy MSI alaplapom 768 ddr ram +egy ati9800pro 128Mb vga.
-q3: a játék már nem az a hűűű de új ezért az utóbbi konfigomon már elég könnyen lehetett vele dolgozni. Időközben megtanultam hozzá páját szerkeszteni és egy két ügyes megoldást is kiötlöttem amit a q3 enginenel rendereltem de vegas-szal adtam hozzá a képhez...

Full garfikával 1024x768-ba szedtem ki a képkockákat(2.2MB/db @ 30fps). Virtualdubbal összefúztem őket és szépen rendszerezve elraktam őket a 120-as Wincsimre... mikor ez betelt elkezdtem a 60ast is telipakolni... de szerencsére arra már csak huszonpárgiga jutott. Az egészet egyetlen projektben csináltam és amikor kész lett egybe legbrutálabb minőségbe kiszedtem egy kölcsönwinyóra...
2.5-3 óráig tartott és kb 42 giga lett--->aztán már csak a megfelelő bitrátát kellett kikísérletezni az xvidbe, és Virtualdubba betömörítettem.(aztán könyörgés a haveroknál:)) és felkerült a filefrontra. De mindenki panaszkodott hogy nagyon lassan jön le ezért megkértem 1-2 cybergames.hu-s csávót hogy szedje le és rakja föl oda ahonnan ti is
leszedtétek.

Hát kb ennyi. Bárkinek kérdése van szívesen válaszolok rá és segítek bármiben de csak este szoktam netezgetni egy keveset.
Addigra meg álltalában úgyis válaszolnak...

Na ez jó sok lett itt a jegyzettömbbe. az oldalon majd még hosszabb lesz.

a hosszú élet titka: iddqd

(#761) rEnk válasza pisti (#628) üzenetére


rEnk
tag

Apropó láttam hogy erre senki nem válaszolt vagy nem tudta de a vegas-ba is van motion blur!
Ctrl+Shift+B -vel előjön a video bus track és arra lehe adni az motion blur envelope-t. Szerintem elég jól lehet állítani is 1-30 ig... de a procit azt jól lehúzza :D

a hosszú élet titka: iddqd

(#762) Darla


Darla
tag

Sziasztok!
Megint kérdeznék :D Van egy fotó a videóban, és az kéne, hogy az folyamatosan forogjon. Pontosabban forog, és közben távolodik is, annyira, hogy végül teljesen eltünik, és üres marad a képernyő. Megoldható ez? Köszi előre is! :R

(#763) ssolitude válasza Darla (#762) üzenetére


ssolitude
őstag

Természetesen.Crop + Track motion. Kicsit visszább olvasol, írtam róla.
[link]

[Szerkesztve]

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#764) BigBadPlaYeR válasza rEnk (#761) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Üdv!

Most én is egy fragmoviet csinálok. CoD1-eset. Nem én szedem ki sajnos, én csak vágom, FTP-n keresztül kapom. Namost egy olyan gondom van, hogy 30FPS-el veszik föl az emberek nekem és a Vegas olyan jó 20-30%-al gyorsabban játsza le. MEg a videólejátszók is. Ezt meg lehet valahogy oldani :F Vagy 90FPS-el kéne és akkor menne jól? Csak azt már nem bírná az illető gépe aki csinálja cl_avidemo -t...
Egyenlőre annyit tudtam, hogy ráteszek egy néhány %-os lassítást velocity-ben és akkor látszik is valami :)

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#765) ssolitude válasza BigBadPlaYeR (#764) üzenetére


ssolitude
őstag

Azthiszem a Vegasnál is meg lehet nézni az fps-t.Ha 25-öt vagy 29,97-et ír,és ennek ellenére gyors, akkor nem jó a rögzített anyag.Amúgy milyrn kódolás, amit küldenek?

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#766) BigBadPlaYeR válasza ssolitude (#765) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

10ezres bitrátával tömörített XviD, 30FPS-ben. Vegasban fogtam és beraktam szintén kerek 30-ra. Minőségromlás alig észrevehető, akkoris csak álló képnél inkább. Az meg egy fragmovieban nem sok van :D

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#767) ssolitude válasza BigBadPlaYeR (#766) üzenetére


ssolitude
őstag

Akkor szarul lett tömörítve.Miért nem küldenek Fraps avi-t? Az még nyers.

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#768) jhony777


jhony777
tag

szerintetek az normális hogy egy 2 perces mpg-et amit csak megforgattam, track motion, kis pan crop, a gépem 40 perc alatt renderel ki avi-ba??? Nem értem, pedig jó a vas, a lapomon olvasható a gép paraméterei :(

Éjjjen a VEGAS !! :-)

(#769) BigBadPlaYeR válasza ssolitude (#767) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Fraps is kb ugyanolyan nagy mint a cl_avidemo-s cucc. Csak a gyereknek 16K-s a feltöltési sebessége. Épp elég, mire felteszi a 10 meg 20MB-s cuccokat, nemhogy a 200-asokat...
Megnéztema forrásfájlokat, 30FPS-ben van mind. Szal nem tom mi lehet a gond. Virtualdubon nyomja át a gyerek asszem. Vagy bmp2avi-val... valamelyikkel.

[Szerkesztve]

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#770) BigBadPlaYeR válasza jhony777 (#768) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Hát én úgy tudom, hogy a track motion MEGTÖBBSZÖRÖZI a renderelési időt. Ezért még nem is igazán próbálgattam :) Nekem egyenlőre bőségesen elég a pan/crop :)

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#771) jhony777 válasza BigBadPlaYeR (#770) üzenetére


jhony777
tag

Hát, igen, jól MEGTÖBBSZÖRÖZI :D De nagyon szép lett, a végeredmény, frankón simán forog és zumol a cucc :)

Éjjjen a VEGAS !! :-)

(#772) jhony777


jhony777
tag

Hopp még egy kérdés, hogy lehet azt hogy van mondjuk 80 db fotóm amikből kis bemutatót csinálnék, zene alá, stb.. de nem mind egyforma méretű sajna, amelyik nagyobb mint a PAL felbontása azt összehúzza a Vegas, de amelyik kisebb az körül fekete csík vagy keret van. Na ezt hogy lehetne megoldani hogy mindegyik egyforma méretű legyen? Vagy előtte mind a 80 db-ot fotoshopban nyírbáljam körbe? :( Húú ez fontos lenne! Mert elég sok idő elmenne vele.

Éjjjen a VEGAS !! :-)

(#773) Szabesz


Szabesz
őstag

Sziasztok!
Lenne párszáz képem amiket videóvá szeretnék összefűzni egyforma átmenetekkel (sima alap).
hogy lehet azt megcsinláni, hogy egyszerrre megcsinálja az összeset, ne nekem egyesével kelljen egymásra huzigálni őket? Az előbb véletlenül sikerült, csak nem tudom hogy hogyan( nem mind volt kijelölve és nem elegendő az áttűnési idő..) :(
Így nézett ki [link]

Help pls!

¯\_(ツ)_/¯

(#774) BigBadPlaYeR válasza jhony777 (#772) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Photoshop elvileg tud csriptet. Add meg neki, hogy mindet nyomja be egy adott felbontásba azt csókolom. Vagy Vegasban pan/crop. De az elöbbi barátságosabb megoldás lenne szerintem :)

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#775) BigBadPlaYeR válasza Szabesz (#773) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Valahol láttam erre scriptet azt hiszem. Talán le is töltöttem... Ja, meg is van: SizeEventsToTime a script neve. Egyforma méretűvé húzza az eventeket és egyforma méretű crossfade-eket nyom rá. Ha nem találod neten, akkor PM nekem és átküldöm.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#776) Szabesz válasza jhony777 (#772) üzenetére


Szabesz
őstag

Itt egy jó kis progi, egyszerű, gyors, ingyenes. Fellöktem neked a netre [link] :)

¯\_(ツ)_/¯

(#777) Szabesz válasza BigBadPlaYeR (#775) üzenetére


Szabesz
őstag

Ez volna az? [link] kérdés: nekem script nélkül hogy sikerült? :))

¯\_(ツ)_/¯

(#778) BigBadPlaYeR válasza Szabesz (#777) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Igen, ez az. válasz: halvány lila gőzöm sincs :))

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#779) ssolitude válasza BigBadPlaYeR (#778) üzenetére


ssolitude
őstag

Auto Crossfade

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#780) rEnk válasza BigBadPlaYeR (#764) üzenetére


rEnk
tag

Szerintem a srác nem 30 fps el szedi ki a codból hanem 25-el... viszont a virtualdub az alapértelmezésbe 30-ra rakja az fps-t és ezért gyorsabb. A fraps az nem jó megoldás mert az nem ugyanúgy szedi ki ahogy a gamek saját maguknak.
Pl.: ha a cod a srácnak fullgrafikán szaggat mint a állat de a game saját magának szedi ki a képeket az aviba tökéletes lesz. Ugyanez frapsról nem mond6ó el. Ha szaggat a game akkor az avi is szaggatni fog.
És tudtommal a fraps az nem is tömörítetlent csinál. Van neki saját codekja amit felrak és azzal tömörít(nekem 2.6.4-van és az így csinálja az hódziher...)

Ugyanakkor ha lassítassz az eventeken akkor rátesz egy képkockaösszemosó cuccot. Ezt a tulajdonságok fülön a ''disable resample'' opcióval kiküszöbölheted de így meg előfordul majd az hogy egymás után 2 képkocka is ugyanaz lesz... Persze a lassítás mértékétől is függő időközönként. Ha keveset lassítasz akkor ritkábban ha többet sűrűbben...

Ha nem a srác csinál valamit rosszul akkor nem tudok többet segíteni én sem....

a hosszú élet titka: iddqd

(#781) Matty


Matty
csendes tag

Hali!

Gépem: 3.2 ghz pentium, 1 giga ram, rakás hely, ati 9800 videókártya.

Hogy lehet hogy renderelésnél állandóan újraindul???? Vegassal nyomom, de már más progi is csinálta!

Segítsetek, köszi! :( :( :( :(

(#782) jhony777 válasza Szabesz (#776) üzenetére


jhony777
tag

Hát ez tök jóóó. Köszi :R :R
Nem ismertem még. Mindíg tanul az ember! Holnap neki engedem a 80 képet azt jó' van :)

Éjjjen a VEGAS !! :-)

(#783) BigBadPlaYeR válasza Matty (#781) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

ÜDv!

Hát ha már más progi is csinálta, akkor én legfeljebb arra tudok gondolni, hogy néhány hardware nem teljesen kompatibilis egymással. Pl. alaplap a videókártyával vagy akár a ram-ok is vacakolhatnak. Mind eredményezhet ilyesmit.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#784) K9 válasza Matty (#781) üzenetére


K9
tag

Pfff iszonyat sok probléma okozhatja. Proci esetleg húzva van vagy alapjáratban magas a hőmérséklet. Memoria címzési hibák. stb.... Mind szoftveres mind hardveres hiba elképzelhető. Ajánlatom mindent probálj egyesével kizárni, azt majd rátalálsz a problémára.

(#785) sandokan66


sandokan66
tag

Hali! Új vagyok a video szerk. terén, vegas 6.ost raktam fel rögtön találkoztam egy érdekes problémával. digitális fényképezővel készített AVI fájlt próbáltam megnyitni de csak audio sávot látott a vegas. átkonvertáltam mpg-be akkor meg csak video sávot töltötte meg. egyébbként MP keresztül lejátszva jó a kép is ,hang is. Valaki tudna sedíteni mi a teendő?

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#786) BigBadPlaYeR válasza sandokan66 (#785) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Hali!

Ezekkel a digit fényképes videkkel sokat lehet szívni. Vegas nem szereti a mindenféle codec-eket. Tömörítetlen AVI-t meg MPEG-et elviszi. Szerintem próbáld meg virtualdubon áttolni tömörítetlen avi-ba, akkor csak megy. Vagy végső esetben akár windows movie maker nekem pl. elvitte, az elég igénytelen ilyen téren :) aztán elmented AVI-ba.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#787) ponix


ponix
aktív tag

kollégák. van egy 932 megás avi-m. az hogy a bánatba lehetne ráerőszakolni egy cd-re

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#788) BigBadPlaYeR válasza ponix (#787) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Ha avi és túl nagy, akkor virtualdub. Tömörítsd jobban vagy vágj le belőle (intro meg casting meg ilyenek, ha nem kellenek). Esetleg WinAvi-val konvertáld át MPEG-be vagy valamibe és ott kionkrét cél-méretet is megadhatsz. Bár én a virtualdubos megoldást preferálom.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#789) ztibor


ztibor
senior tag

Sziasztok!

Hatalmas problémám van.
Feltettem a 6.0c-t és hozzá magyarosítást. Működik is rendesen. Akartam renderelni és customizáltam a beállitásaimat, majd elmentettem mivel állandó beállitásokat szoktam használni mpeg2-be renderelésnél.
Azota mpeg2-es beállitásnál nem tudok semmit sem állitani mert egyszerűen nem jön be az az oldal ahol a video meg audio meg mittom,én miket lehetne állitani.
Már 6x ujra instaláltam, letöröltem minden létező filet ami ezzel kapcsolatos, registryt kitakaritottam a vegastol, de minden ujra installnál ez van, és ott van a ''Tibor beállításai'' elmentve, de ami különös hogy alatta a description beállitásnál ''Last used template that you didn't save...''felirat van és nem az ami szokott lenni hogy dvdpal ilyen olyan felbontással stb.
van valakinek valami ötlete?
hol tárolhatja ezeket a xarokat vajon? mér nem sikerült már kitörölnöm és egy tiszta installt feltennem ujra?

Előre is köszi és várom a válaszotokat mert baromira kéne dolgoznom vele.

Üdv
Tibor

(#790) ztibor válasza ztibor (#789) üzenetére


ztibor
senior tag

Köszi, közben megoldottam. A regcleaner segített leszedni az mpeg regisztrálását, ujra tettem és megjavult. Cirka 3 órám ment el ezzel...

Azért köszi :)

Tibor

(#791) ztibor válasza ztibor (#790) üzenetére


ztibor
senior tag

Mégse oldodott meg. Ha leállitom a vegast és ujraindítom, az mpeg2-es renderelés beállitásaiba nem tudok belépni...
regcleanerel ha törlöm az mpeg2 aktiválását, és ujra aktiválom akkor addig megy mig a vegast le nem állitom, aztán ujra ugyanaz...
másik xp-n a vegas 6.0b-vel semmi probléma, lehet itt a 6.0c a probléma?
kezd tele lenni a hocipőm ezzel.

Üdv
Tibor

(#792) lacibacsi


lacibacsi
addikt

Hali!

Presetekkel kapcsolatban van egy kérdésem.

A netről letölthető sok-sok preset, amit ugye a Preset manager-rel be is lehet tenni szépen a Vegasba. (Használom is őket, bár igazán használható elég kevés van...)

De! Hogyan tudok saját preseteket gyártani? Mert ugye az egyes FX-ekhez tudok készíteni és elmenteni saját beállításokat, de presetet (ami mondjuk három fx-ből áll) nem tudok elmenteni. Vagy csak én vagyok béna?

Help Me !

thx

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#793) jhony777 válasza ztibor (#791) üzenetére


jhony777
tag

Szerintem szedd le Sony-éktól a ''6d''-t az eddig nekem a legstabilabb, de a c-vel sem volt ilyen gondom soha. Hátha az segít, csak telepítsd rá erre és frissíti. Ennyi az egész! Sok sikert!

Éjjjen a VEGAS !! :-)

(#794) BigBadPlaYeR válasza lacibacsi (#792) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Én még ilyennel nem próbálkoztam, de biztos van valami külön opció, esetleg a preset managerben lehet valami... majd valamikor utánanézek én is.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#795) lacibacsi válasza BigBadPlaYeR (#794) üzenetére


lacibacsi
addikt

Előre is köszi, hogy megnézed!

Egyébként a Preset Manager-ben nem találtam olyan opciót, ami segítene, de több szem többet lát.....

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#796) ztibor válasza jhony777 (#793) üzenetére


ztibor
senior tag

Köszi az ötletet.
Teljesen megvagyok lőve. Megpróbáltam visszatenni a 6b-t, de azzal is ugyanez a helyzet. Itt nem a programmal van a baj, az mpeg2 plug innel van valami nagyon nagy gáz. Ha leszedem és ujra regisztrálom, akkor addig lehet állitgatni amig le nem állítom a vegas-t, aztán felejtő, de avit, vagy más dolgokat tudok állitgatni. Tehát tuti azzal van gáz.
Most telepítettem uj xp-t, az előzőn a 6b volt és azon rendesen működött az mpeg2.
De itt már ha ujratelepitem a vegast, bármelyik változatát, akkor se megy rendesen.űnem tudom mit kéne még tennem...de ez igy nem nyerő hogy minden renderelésnél regisztrálgatnom kell.

Üdv
Tibor

(#797) ponix válasza BigBadPlaYeR (#788) üzenetére


ponix
aktív tag

[kép]
Ezt szerinted milyen kodek tudná összébb nyomni, Vagy mit kéne módosítani, hogy 700 megára lemenjen?

[Szerkesztve]

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#798) BigBadPlaYeR válasza ponix (#797) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Virtualdub-bal kéne sztem. ugyanazzal a codec-el. Próbálgasd lejjebb venni a bitrátát az aktuálisnál, renderelésnél úgyis kiírja a virtualdub, hogy mekkora lesz a célfájl. 2-3 próbálkozás után csak sikerül belőni egy kb 700MB-s videt. Sajnos a minőségromlás akár drasztikus is lehet... Mivel eleve rosszabb minőséget renderel át még kisebb bitrátával... Mondom, esetleg WinAvi-val próbáld meg, hátha.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#799) BigBadPlaYeR válasza lacibacsi (#795) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Azt hiszem megtaláltam.
A video Event FX ablakban hozzáadogatod az FX-eket és van egy olyan gomb, hogy ''save as...''. Az mindent egyben elment preset-ként. Gondolom utána a preset managerben akár saját kollekciót is csinálhatsz belőlük.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#800) Scytha


Scytha
tag

Lenne egy kérdésem: Hogy lehet a hangerőt vágás nélkül halkítani meg hangosítani. Valami olyan kéne, mint a sebesség módosítónál az a zöld csík. Egyszer hirtelen lehalkul, majd gyorsan felerősödik a hang.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Sony Vegas
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.