Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Sony Vegas

Hozzászólások

(#101) gyikhus válasza lacibacsi (#99) üzenetére


gyikhus
tag

Jut eszembe: DVDA-specifikus más nincs semmi extra, csak az előbb említett profil +AC3 (A scripting-ben találsz egy Batch Renderer-t ami 1 kanyarban megcsinálja - egymás után - a két file-t)
Amúgy ha ezt használod és a best-et csak a képeknél, szerintem jelentősen gyorsabb lesz.
Még valami: nincs túl sok videó sávok? Nálam úgy 5 felett szokott megugrani a renderidő. Itt is jól jön az előrenderelés, csak a külön sávos dolgokat rendereli az ember.

És még valami: A framerate! Ezt majdnem elfelejtettem. Ha a project properties-ben lévő projektbeállítások nem klappolnak a nyersanyagokkal (pl. 25FPS-s PAL videót csinálsz 29.975FPS-es NTSC-ről) akkor ne csodálkozz, mert az egész anyagot újra kell sample rate-elnie!
Javallom, hogy erre sasolj rá, mert a Vegas default-ban, telepítés után NTSC-s videót dob fel, és az ember néha észre sem veszi (default megoldás is állítható!) és így készít lemezt.

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#102) lacibacsi válasza gyikhus (#101) üzenetére


lacibacsi
addikt

Helló!

A két utóbbi hozzászólásodból leginkább PAL-NTSC dolog ''izgatott fel'' egy kicsit.
Erre nem gondoltam eddig és lehet, hogy ez lesz a probléma. A videókamerám egy Canon MV750i, ami ha jól hiszem NTSC-be vesz fel (de lehet, hogy tévedek). Ha viszont így van, akkor ott lehet a nagy bibi, hogy a renderelésnél én PAL-t adtam meg.

A másik a videó sávok: nem hiszem ez lehetett a gond, ugyanis három videó sávom volt (feliratok, klipek, hátterek) és két audió (klipek hangja, aláfestő zene). Minden esetre igyekezek erre is figyelni, de az Ulead két sávos ''börtöne'' után nagyon nehéz ellenállni a több videósáv csábításának.

Nagyon köszönöm a javalataidat. Igyekszem estére alaposan utánajárni a dolgoknak...

Üdv!

lacibacsi

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#103) gyikhus válasza lacibacsi (#102) üzenetére


gyikhus
tag

A több sáv csábításának ne is állj ellent szerintem! Nálam nem volt ritka az sem, amikor 8-9 videósávval dolgoztam. Kényelmesebb úgy megvágni & effektezni az anyagot, hogy szellősre tudod venni a figurát. Aztán meg render előtt szépen áttekintheted a projektet, hogy hol lehet összevonni, illetve előre renderelgetni.
Mióta így dolgozom, gyorsabban és hatékonyabban meg tudok csinálni egy-egy dolgot.

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#104) gyikhus válasza tommie (#98) üzenetére


gyikhus
tag

1. Jobb gomb, properties-nél a második fül, ott minden infó van (jó apró betüve... :Y
2. Attól függ, mit akarsz csinálni az audióval... Szerintem egyszerűbb, ha a Sound Forge-ot hívod segítségül - I love integráltág... :C

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#105) lacibacsi válasza gyikhus (#103) üzenetére


lacibacsi
addikt

Ígérem Mester, nem állok ellen a több videó sáv csábításának!
:DD:DD

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#106) Arnold2 válasza Arnold2 (#93) üzenetére


Arnold2
őstag

Valaki,erre a két igen egyszerű,ám szémomra eddig megfejthetetlen kérdésre?

(#107) BigBadPlaYeR válasza Arnold2 (#93) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Üdv!

A kurzorral kattints oda, ahol fel szeretnéd vágni a videót és ''S'' (mint Slip vagy vagy valami ilyesmi) gombot megnyomva ott elvágja a videót. Ez után Drag & Drop módszerrel lehet oda rakni a videókat ahova csak akarjuk. Ha egymásra húzod a szélüket, akkor ott áttűnés lesz. Az előnézetben meg lehet nézni mit alkottál.
Aztán ebből kiindulva lehet próbálgatni a lehetőségeket, de ha tusz angolul javasolnám egy PDF-es manual beszerzését.

A renderelésnél én csak azt tudom javasolni, hogy tegyél fel egy XviD-et (a beállításoknál segít, hogy van BitRate Calculátor benne. 2000-es bitarány már szép képet ad) hanghoz pedig Fraunhoffer Mpeg LAyer 3 vagy LAME MP3. Szerintem legalábbis. Biztos van jobb is, de ezek elterjedtek és nem PRO felhasználásra jók. Mind3 codec benne van a K-Lite 2.63-ban.
Remélem tudtam segíteni.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#108) BigBadPlaYeR


BigBadPlaYeR
senior tag

Üdv!

Biztos nagyon kezdő kérdés, de annyit írtátok ezt az előrenderelést. Ez mi fán terem és mire is jó?

Előre is köszi a választ!

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#109) ssolitude


ssolitude
őstag

Két gép van hálózatban,és a NetRenderService használatakor nem tudom elérni,hogy a wmv formátumot ne .avi szegmensekre bontsa a hostgép.Ha megosztom a renderelést a két gép között,akkor a file type és template mezőkben csak avi formátum jelenik meg.Elképzelhető,hogy a Vegas nem támogatja ebben az esetben a wmv-t?Vagy esetleg megoldható valahogy,hogy a szegmensek wmv-k legyenek,és a renderelés végén a hostnak csak össze kelljen illeszteni?

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#110) gyikhus válasza BigBadPlaYeR (#108) üzenetére


gyikhus
tag

Az előrenderélés alatt két metódust értettem:
1. Az első, amikor kijelölsz egy részt a videódból és azt lerendereled (célszerű avi-ba, tömörítés nélkül) majd visszailleszted az így lerenderelt részt.

2. A program prerender funkciójával végrehajtod ugyanezt. Ekkor alapértelmezett helyre rakja a kirenderelt részt (ezt általában azért nem szoktam használni, mert jól kialakított filestruktúrám van) és visszailleszti a videóba.

Hogy mire jó?
- Bonyolultabb tartalommal bíró részeknél használható, ne a végső rendereléskor szívjon vele.
- Egy-egy sáv, amin kevés anyag van ezzel a módszerrel megszüntethető (végső renderidő csökken)
- Áttekinthetőbbé válhat a projekt

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#111) lacibacsi


lacibacsi
addikt

Halihó!

Tegnap este nekiláttam egy 27 perces videó rendereléséhez.
Gondosan megnéztema forrás fájlokat, amik (a tegnap írtakkal ellentétben) PAL rendszerűek (canon kameráról származnak). A project beállításainál is PAL-t állítottam be, majd PAL DVD formátumban kezdtem el renderelni. A 27 perces anyaggal nem egészen másfél óra alatt végzett. Repdestem a gyönyörtől...

Ezután (mivel még messze volt a hajnal) gondoltam, hogy összehasonlításként megnézem mit csinál ha a project beállításoknál NTSC van és PAL-ba akarom megcsinálni. Érdekes módon szinte ugyanannyi idő alatt végzett, a kész video mérete pedig bájtra ugyanannyi lett.

Ez gyanús volt, ezért az első videómat (amivel először majd' nyolc órát szöszölt a gép) megpróbáltam végig PAL beállításokkal megcsináltatni. Bevallom őszintén, hogy nem engedtem végig a folyamatot, mert úgy kb. fél óra után amikor ránéztem kb. 9 óra hátralévő időt jelzett. Ebből pedig biztos, hogy nem lett volna másfél óra, de az is lehet, hogy ez is addig tartott volna, mint az első esetben.

Ma este jön az Architect video stream próba. Tegnap azért nem fogtam bele, mert bíztam abban, hogy az NTSC-PAL dolgog miatt tart ilyen sokáig, de úgy látszik: tévedtem.

Ezzel kapcsolatban egy kérdés: ez a video stream az aminek gondolom? Azaz: csak videó? A hangot hogy fogom alá csalni a dvd szerkesztésekor? És egyáltalán:ha külön megy a hang és a kép, akkor nem lesz köztük csúszás?

Mellékesen egy megállapítás: a videók minősége sokkal (de sokkal) jobb, mint az Ulead-dal. Ott a legjobb minőségnél is előfordult pixelesedés, de itt akárhogy néztem és meresztettem a szemem, egyszerűen nem találtam renderelési hibát. Az én szememben ez igen sok plusz pontot jelent a Vegas javára....

Na. Egyenlőre ennyit. Megyek dolgozni egy kicsit...

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#112) BigBadPlaYeR válasza gyikhus (#110) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Köszönöm a választ. A közeljövőben biztos alkalmazni fogom, mert 2 (legalábbis számomra) nagyobb project is kilátásban van (egy Lan-Party-n készült felvételek megszerkesztése, meg akarunk csinálni egy S.W.A.T. 4 paródiát a haverokkal).

Fentebb írtál valamit a a rendering qualitiről, a BEST és a GOOD közti különbségről, de nem igazán értettem. Olyasmit értettem, hogy a BEST és a GOOD közt olyan csekély a különbség a minőségben, hogy inkább megéri GOOD-al gyorsabban renderelni?

Ha valamit félreértettem javítsatok ki légyszíves.

[OFF]Ez nem ide tartozik, de szerintem ezt mindenkinek látnia kell: [OFF]

[L]http://www.killsometime.com/Video/video.asp?ID=379[L]

[Szerkesztve]

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#113) gyikhus válasza BigBadPlaYeR (#112) üzenetére


gyikhus
tag

A best quality-t a Sony azt írja, h akkor érdemes használni, amikor nagyobb felbontású elemek (képek) vannak a videósávban. Ezért érdemes csak ezen a részen best-tel átmenni és úgy visszarakni (lásd előző hsz-t).
Amúgy meg úgyis a Good-nak megfelelő renderelési módszerrel fogja neked a DVDA elkészíteni a lemezt, tehát a végtermék valójában egy Good quality MPEG2-lesz, még akkor is, ha a nyerset uncompressed AVI-ba renderelted.

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#114) gyikhus válasza BigBadPlaYeR (#112) üzenetére


gyikhus
tag

A best quality-t a Sony azt írja, h akkor érdemes használni, amikor nagyobb felbontású elemek (képek) vannak a videósávban. Ezért érdemes csak ezen a részen best-tel átmenni és úgy visszarakni (lásd előző hsz-t).
Amúgy meg úgyis a Good-nak megfelelő renderelési módszerrel fogja neked a DVDA elkészíteni a lemezt, tehát a végtermék valójában egy Good quality MPEG2-lesz, még akkor is, ha a nyerset uncompressed AVI-ba renderelted.

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#115) BigBadPlaYeR válasza gyikhus (#113) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Köszönöm az okítást. Rám fér :) Bár a DVDA-val még nem próbálkoztam, mert egyenlőre DVD-be még nem akarok kiírni semmit, de majd eljön annak is az ideje :D

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#116) BigBadPlaYeR


BigBadPlaYeR
senior tag

Valaki tudna ajánlani olyan progit, amivel VOB fileokat tudnék átalakítani tömörítetlen avi-ba vagy valami normális formátumba, amit alapból elkezel a vegas?

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#117) lacibacsi válasza BigBadPlaYeR (#116) üzenetére


lacibacsi
addikt

Hali!

VOB fájlokat felesleges tömörítetlen AVI-ba menteni, mert attól nem lesz jobb a minősége, ugyanis a VOB fájlokbam mpeg2 tömörítésű anyag található.

A Vegas háza táján még kezdő vagyok, de biztosan tud ez is vob-ból olvasni.

Ha mégsem, akkor ami biztosan képes az az Ulead Movie Factory 4. A DVD-ről beolvassa a kijelölt VOB-okat és MPEG-be menti el neked. Akár egyben, akár trimmelve is be tudod tölteni a fájlokat. Ez a program az Ulead DVD-szerkesztője, de ez ne zavarjon, ugyanis a betöltött fájlokat elmenti a kijelölt helyre és utána azt csinálsz vele, amit akarsz.

De szerintem a Vegas, vagy az Architect is képes erre, csak nem tudom, hogy hogyan, mert még nem próbáltam...

Üdv!

lacibacsi

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#118) BigBadPlaYeR válasza lacibacsi (#117) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

A Vegas ismeri a VOB-ot, használni is tudná, csak külön regisztrálni kell az ehhez szükséges plug-int. Ulead-ből video studio 8-am van csak. A Sony DVD Architectet pedig még nem szerztem be, de már dolgozom rajta.

Köszi a segítséget, ebből már biztosan ki tudok indulni.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#119) BigBadPlaYeR válasza lacibacsi (#117) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Az Ulead Video Studio 8 SE DVD simán betölti és elmenti a VOB-ot MPEG2-be, amit aztán le tudok játszani stb, csak nincs hang! Már az ulead-ben sincs. Ez mitől lehet? Valami megoldást tudsz?

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#120) lacibacsi válasza BigBadPlaYeR (#119) üzenetére


lacibacsi
addikt

Őszintén szólva nem igazán jut az eszembe semmi okos. Nem túl sűrűn volt olyan, hogy vob-ból akartam valamit csinálni és olyankor mindig a movi factory-t használtam. Estére meg tudom nézni, hogy video studio hogy kezeli nálam a vob-okat, de már most gyanítom, hogy valami kodek problémád lesz. Estére okosabb leszek ez ügyben, aztán majd jelentkezem.

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#121) gyikhus válasza lacibacsi (#120) üzenetére


gyikhus
tag

Legjobb tudomásom szerint a Vegas nem kezeli a VOB-okat, de a DVDA igen. Du. megnézem, de így rémlik.
Viszont bármilyen DVD ripper progival (pl. az ImToo DVD ripper) ki tudod durrantani a vob-okat MPEG2-be. Időben nem számít olyan sokat, sőt, ha dolgozni akarsz vele (bármiben) akkor a nagyobb kompatibilitási skála végett sokkal, de sokkal jobb az MPG mint a VOB.
Ez pont olyan, mint az AC3 vs. PCM/WAV meccs...

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#122) tommie


tommie
csendes tag

Sziasztok!

Kipróbáltam az event pan-t és tök jól megy a felirat mozgatás de van egy kis bibi. Az mpeg2-be renderelt anyagban az így mozgatott feliratok (zoom in/out és ferde áthaladás a bal fölsőből a jobb alsó sarokba) csíkosodnak. Természetesen az interlace ki van pipálva. Miért nem marad szép egyenletes a szöveg?

Rögzítés dátuma
Köszönöm a jobbklikk - tulajdonságok tippet de itt sajnos nem látom a klipp rögzítési dátumát és idejét se az egyik se a másik fülön. Komolyan nincs ott. Mit állítsak be, hogy láthatóvá váljon?

(#123) gyikhus válasza tommie (#122) üzenetére


gyikhus
tag

A reduce interlace flicker a feliratra is rá van pippantva? nem elég csak a fő vid-en, hanem az élesen is köll..

Amúgy most néztem, a DVD Architect-ben is utólag rá lehet húzni az egészre.

Ja, még valami az előző diskurzusukra vonatkozólag is:
Ez a reduce dolog is igen tisztességesen feltolja a renderidőt (ami végül is érthető, hiszen dinamikusan összefésüli a félképeket, ami nem lehet pite...)

Másik megoldás lehet (ha ez nem segít) az, hogy lassan animálod a feliratot, mert a nagyon gyors mozgás miatt is lehet (meg valljuk be vizuális élmény szempontjából a néző a lassan animáló feliratokat jobban fogadják, különben gyakorta szembesül a kezdő vágó a ''hé, emmeg mi vót? Tekerd vissza!'' jellegű kifakadással)

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#124) tommie válasza gyikhus (#123) üzenetére


tommie
csendes tag

Köszönöm. Hatalmas segítség vagy. :)
Igen ezen a gyors lassú dolgon én is átmentem (cenzorom a Feleségm akinek jó kritikai érzéke van) de sikerült élvezhető szintre lassítani. Az elején picit gyorsabban jön középre ott lassít majd gyorsabban távozik. A fantasztikus a dologban, hogy nem kell nekem szenvedni a sebességgel, a vegas szépen gyorsít-lassít, nekem csak pár viszonyítási pontot kell megadni. Egyszerűen tök jó. :)

Ja a reduce interlace a feliraton is rajta van, ennek ellenére csíkos.

[Szerkesztve]

(#125) gyikhus válasza tommie (#124) üzenetére


gyikhus
tag

OK, nálam is ő a művészeti igazgató... :DD
Azt nem tudom, tudod-e, hogy a pontoknál beállítható, hogy animáljon (gyors, lassú, fokozatos stb...)

A csíkozás nálam nem szokott a feliratok esetében jelentkezni, de megígérem, hogy hétvégén megnézem neked....
Ja, a framerate rendben van? (File/Properties) - Előfordulhat, a 24p-s videóra 25p-s felrat kerül és így korrigálja ki az 1frame/sec-es különbséget...
Amúgy meg a puding próbája a megevés: pár percet felirattal renderelj le, ki újraírható DVD-re és nézd meg TV-n.
Jártam már úgy, hogy a preview csíkoz (figyelmen kívül hagyja az interlace flicker tool-t) de a végső változatban már minden rendben van.

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#126) BigBadPlaYeR válasza gyikhus (#121) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Már próbáltam 3 vagy 4 ilyen progit, de mindegyiknek volt valami kínja. Próbáltam az ImToo-t is, valami FreeFX-et vagy mit meg valami WinXakármit is. Egyiknek az ifo-kkal volt baja, másiknak hangja nem volt akárhogy állítgattam. Meg biztos én is elbénáztam valamit. De ennek ellenére nem adom fel! :DDD

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#127) tommie válasza gyikhus (#125) üzenetére


tommie
csendes tag

Azt hiszem ebben az első ''animációmban'' több a szerencse mint a tényleges tudás de most, hogy van sikerélmény is a progival már megvan a motiváció. :C
A sebességállítást még nem leltem meg, azzal játszottam, hogy a csúszkák helyét változtattam és így variáltam az időt ami rendelkezésre állt egy pozíció eléréséhez.

Az fps-t nem ellenőriztem, megnézem majd, furcsamód a preview-ba nem látok csíkozást.

Egyébként mióta csináltam egy -szerintem- tök jó feliratot, nem tudom kiverni a fejemből az ötleteket. Hétvégén rákattanok pedig jövő héten vizsgáim is lesznek, de most muszály csinálnom :))

(#128) dummy68


dummy68
csendes tag

Bocsánat, kérdésem valószínűleg nem kizárólagosan vegas felhasználókat érint, de talán nekik sem érdektelen.
Milyen codeket használ a kamera? http://prohardver.hu/pics/s/fl.gif
:F
A szalagra rögzített, tárolt anyagra gondolok. Mert ami beérkezik a vegasba azon már van 1 mainconcept dv codec. És ezen nem is lehet állítani, hogy esetleg más codec-kel vegyen át a kameráról.Talán a microsoft dv van felkinálva még.Szóval ott milyen codec-ű dv anyag figyel?

1 bonus kérdés is lenne: egyszerű szét- kivágásnál összeillesztésnél, hogy lehet azt elérni hogy ne renderelje újból az anyagot?(virtual dub megcsinálja-direct stream copy)

(#129) BigBadPlaYeR válasza dummy68 (#128) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Én Canopus DV codecről hallottam még, ezen túl más DV codecet nem ismerek. De miért nem jó a mainconcept DV ?

A 2. kérdésre szerintem az a válasz, hogy sajnos muszáj renderelni. Nálam okosabbak javítsanak ki, ha tévedek.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#130) BigBadPlaYeR válasza dummy68 (#128) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

A beállításoknál a General fül alatt találtam egy ''ignore third party DV codecs'' nevű beállítást. Talán ha kiveszed a pipát kapsz még néhány opciót.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#131) gyikhus válasza BigBadPlaYeR (#129) üzenetére


gyikhus
tag

A kérdés jó!
Miért nem nyer hangszórót a Mainconcept? Én már hat-nyolc filmen vagyok túl MC-vel és nincs vele baj. Még archiválásra is ezt használom. (No nem reklám végett)

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#132) gyikhus válasza BigBadPlaYeR (#129) üzenetére


gyikhus
tag

Nem tévedsz, a non-linear DV eszközök alapkoncepciója a megvágás és renderelés.
Szerintem nem egy hátrány, ha módosítasz, akkor legalább át tudd tekinteni az anyagot.
Ha meg csak egy ponton akarsz változtatni, akkor a maradhatsz nyugodtan a Vdub és társainál.
Esetleg próbálkozhatsz (ha sűrűn vannak ilyen dolgaid valami lineáris videóvágóval)

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#133) tommie válasza gyikhus (#125) üzenetére


tommie
csendes tag

Rájöttem. Az okot ugyan nem találtam meg de sikerült helyrehozni. Vmi érthetetlen okból a videó sávjába tettem a feliratot, a klipp elé. Amint fölé tettem semmi baj nem volt vele.

Felmerült bennem pár ötlet és ehez kellenének nekem hang illetve kép effektek. Olyan effektekre gondolok mint pl csobbanó víz, süvítő autó vagy akár egy X-Wing hangja illetve lángoló tűz, robbanás és hasonlók videó anyaga.
Azonkívül szeretnék izgő mozgó alakzatokat is rajzolni de ha jól sejtem ez már egy másik progrma!? :)

Szerettem volna egy képet kiexportálni a vegasban szerkesztett klipből de nem jöttem rá hogy kell. Végülis megnyitottam egy filmnéző progiban és onnan exportáltam. Van lehetőség vegas alatt egy klipből egy képet kiexportálni?

És amit még tudni szeretnék, hogy az .sfk kiterjesztéű file mit csinál? Ha jól sejtem a .sfl csupán pár sorban rögzíti a vegas verziószámát és hasonlókat.

Egyre klasszabb dolgokat lehet vele csinálni, nagyon zoraj! :C

(#134) gyikhus válasza tommie (#133) üzenetére


gyikhus
tag

Videket, hangokat találhatsz gúgléval, csak mindenhova bittyessz egy free-t is, mert nagyon sok ilyen loop és sample fizetős. Esetleg érdemes körülnézni a www.vegasusers.com-on is, sok veggie-t (.veg file-t) le lehet tölteni a tanulás végett.
Képet a preview ablak környékén lévő floppy-t formázó gombbal tudsz kiszedni, csak vigyázz, mert a preview ablakban beállított paraméterek az irányadóak... (a picikén van, akkor 150x100 körüli lesz az export, de ha kiteszed nagyba, akkor rendben van.)

Az SFK-kban tárolódnak a hanganyag vizuális megjelenítéséhez szükséges információk. Ha letörlöd, nem baj, csak akkor, ha újra megnyitod, akkor újragyártja, ami idő...

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#135) BigBadPlaYeR


BigBadPlaYeR
senior tag

Ja, időközben megoldódott a VOB-os problémám. A 6.0c-ben az importban van valami DVD Camcorder menü és ott ki kell választani a DVD-t (nem külön a VOB-okat) és mindent ami a mappában van egyből átnyom mpeg2-be HANGGAL EGYÜTT!!! :D Ez nálam igen kritikus pont volt :D Szóval Vegas vágja a VOB-ot is.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#136) dummy68 válasza BigBadPlaYeR (#130) üzenetére


dummy68
csendes tag

nincs semmi gáz a main concepttel, meg a többivel sem. csupán kiváncsi vagyok hogy a szalagon lévő anyag milyen formátumban van a kamerában.

ok. akkor maradok a virtual dubnál az egyszerű kivágás összeillesztes eseten. csak jó lett volna ha újbóli tömés nélkul is lehetne egy clipen belűl szerkeszteni ha csak kivágás, összeillesztesről van szó a vegasban.

(#137) gyikhus válasza dummy68 (#136) üzenetére


gyikhus
tag

Ha elméleti síkon mozgunk, akkor ez eleve kudarcra ítéltetett próbálkozás, hiszen ha úgy veszed, akkor egy file-ban lévő adatokat változtadod meg úgy, hogy egyes képkockákra más kerül, mint ami eredetileg is volt. És mivel a változások elmentését itt renderelésnek hívják...

Amúgy tegnap ránéztem a saját DV-s anyagaimra, de sehol nem találtam codec infót. Szerintem valami nagyon egyedi dolog lehet, ki melyik codecfejlesztővel szerződött le... És persze titkolják... ;]

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#138) dummy68 válasza gyikhus (#137) üzenetére


dummy68
csendes tag

ok. felejtsuk a kamera codecjet.
a probléma csak azert merult fel mert 1 másik editálóval bevett dv anyag (edius)más codecet kapott (canopus dv) és ezt nem ismerte fel a vegas sem, amig nem telepítettem a codecet. de ez előfordult már matroxos uggyel is. szóval azt hallottam, hogy azert nem tesz jót a minőségnek a többszöri ide-oda konvertálás és tömörítes még ha ugyanarról a dv codec-rol is van szó.sőt projektoron kivetitve ugyanazon dv anyag más minőségű lesz ha kulonböző codecet használtál.

valamikor szörnyű régen mikor még premiert használtam, ugy emlékszem ha a projektnek megfelelő volt az importalt fájl es csak vágás történt nem renderelte ujra csak ''összeragasztotta'' a reszeket. de ez már rég volt tán igaz se volt.

(#139) BigBadPlaYeR


BigBadPlaYeR
senior tag

Üdv!

Lerendereltem egy pár perces avi-t, és a flickerbuddy script használata után is csíkos maradt a kép. Valahol mintha olvastam volna, hogy a vegas néha alapból csíkozza az xvid-es filmeket. MEgpróbálom tömörítetlenbe renderelni és onnan virtualdubbal xvidbe, hátha akkor nem csikoz.

Más valakinek valami ötlet erre e ''rejtélyre'' ?

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#140) BigBadPlaYeR


BigBadPlaYeR
senior tag

Tömörítetlenbe lerendereltem,majd virtualdubbal tovább, de az eredmény így is ugyanaz lett (leszámítva azt a 3MB különbséget bár az azért lehet, mert vegasban AC3, virtualdubban lame mp3 codecet használtam), ugyanúgy csíkos lett a kép.

Arra gyanakszom, hogy a forrásfájl lehet eleve ilyen (VOB -> MPEG2 -> avi). És így életbe lépett a ''sz**ból várat effektus''.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#141) gyikhus válasza BigBadPlaYeR (#140) üzenetére


gyikhus
tag

A forrásfájl problémáját én kiszűrném, mivel én is javítottam már DVD-t. Igaz, hogy nálam figyelt egy MPEG2 konverzió is előtte, mert az 5-ös vegasban nem volt még VOB kompatibilitás, de a flickerbuddy megoldotta a kérdést.
Én inkább az Xvid/Divx kérdéskört járnám körbe, abban én tök homály vagyok, DV-ben és MPEG-ben működöm, ezek a kodekek ilyen téren nálam kimaradtak...

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#142) BigBadPlaYeR válasza gyikhus (#141) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

A forrással tényleg nem lehet baj, mert attól még a feliratoknak nem kellene csíkozniuk. De MPEG2-ben is ugyanolyan csíkos volt. És még a minősége is rosszabb volt. Bár tény, hogy nem állítottam rajta semmit, mert én meg MPEG-el nem próbálkoztam még :) De lassan időszerű lesz, mert kérték, hogy DVD-re is dolgozzak. Na, szal már vagy 4x rányomtam a flickerbuddy-t, mégis csíkoz. Pedig elötte működött. Nem értem.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#143) BigBadPlaYeR válasza gyikhus (#141) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Hát ilyen nincs.

Kipróbáltam XviD-el.
Kipróbáltam DivX-el.
Kipróbáltam MPEG2-vel.
Kipróbáltam tömörítetlenbe menteni és aztán virtualdubbal renderelni.

És csíkoz mindig. Azt hiszem ez már így marad.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#144) gyikhus válasza BigBadPlaYeR (#143) üzenetére


gyikhus
tag

Gondolkoztam a dolgon, és szerintem a következő a gond:
A DivX és az MPEG2-es tömörítés között van egy nagyon lényeges különbség, mégpedig az, hogy az MPEG2 félképek összefésülésével állítja elő a teljes képet (interlac) a DivX meg összerakja a két képet, amit tömörít.
Namármost, ha egy forrás csíkoz (ami ugye a két félkép nem pontos összefűzésének az eredménye) akkor az MPEG2-vel tömörített változatnál ezt ki lehet kalapálni, mivel a két félképed megvan, viszont a DivX esetében ez már nem áll rendelkezésre, mivel ott a félképek egybe vannak tolva és ott a csíkozás nem mint vizuális megjelenítés, hanem mint adat van jelen.
Sorry :O

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#145) BigBadPlaYeR válasza gyikhus (#144) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Ömmmm... Ezek szerint a flicker buddy mellett még az interlac-ot is be kell állítani valahol? Virtualdubban van ilyen filter azt tudom, de vegasban még nem találkoztam ilyesmivel.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#146) gyikhus válasza BigBadPlaYeR (#145) üzenetére


gyikhus
tag

A projekt tulajdonságainál tudod, ott, ahol a típust (PAL/NTSC) és a framerate-et is kiválaszthatod a készítendő filmnél.
Itt találod a fésüsszűrésr beállításait (deinterlace/il, hogy milyen interlace metódust - pl gauss, blend stb. - használjon a megjelenítéshez) ahol a PAL DVD szerinti default beállításokat javallom.
Ha van elég helyed, időd és türelmed, azt javaslom, hogy készítsd el a filmedet - nem tudom mekkoráról van szó - és PAL DV-be, aviba rendereld le. Ez a leggyorsabb és legkisebb veszteséggel járó metódus. Ezt csekkold le (hasznos a WinDVD, mert ott egy pipával lehet szabályozni a megjeleítést: használja a HW-s decodert (Radeon9550) vagy ne. Ha bármelyik csíkoz (asszem ha használod, mert az kb. olyan, mint ha TV-n néznéd) akkor valami gubanc van. Ha nem, királyság) aztán ha minden klappol, akkor mehetsz konvertálni azzal és abba, ami neked a legjobb

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#147) BigBadPlaYeR válasza gyikhus (#146) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

2 féle deinterlace method van nálam (a none-on kívül): interpolate fields és blend fields. bármelyiket kapcsoltam be, xvid-ben én uncompressedben is csíkozott továbbra is. Ezen a Notion blur type-on nem kell állítani? Van gaussian, pyramid és box. Ez egyáltalán micsoda?

A rendering quality gondolom nem kéne, hogy ilyen szempontból szerepet játszon.

Köszönöm szépen, hogy ennyit segítesz gyikhus.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#148) BigBadPlaYeR


BigBadPlaYeR
senior tag

[OFF]Ez nem egészen ide tartozik, de azért itt tenném fel. Egy celeron 2,5Ghz-es procim van és felajánlottak nekem megvételre egy AMD-s alaplapot egy Barton 2600+ procival és tuning hűtővel együtt. Arra lennék kíváncsi, hogy videórenderelés szempontból az AMD-k nem nyújtanak gyengébb teljesítményt? Vagy celeronnál minden jobb? :D (nekem eddig ez volt a tapasztalatom, de azért egy hozzáértő véleményét is jó lenne hallani) Előre is köszönöm a választ![OFF]

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#149) gyikhus válasza BigBadPlaYeR (#148) üzenetére


gyikhus
tag

Ha cerkád van, akkor igazából nem vesztesz vele, ha lecseréled. A barcinak kapásból 512K-s cache figyel szemben a Celeron 256-ával és ez hidd el nekem sokat számít. Ha van jófajta RAM-od, akkor még FSB húzással is tudsz trükközni, amúgy az én 2500+ Barcim bőven elketyeg 3200+ felett - valahol 3400+ környékén, de ezzel már lemegy a térképről. Nézz körül a Ph! tesztek között, van ott egy nagy processzorteszt, abban megleled a kérdésre a választ. Vagy van barton tuning rovat is a fórumban, ott aztán secc-perc alatt rávesznek a cserére. Én csak melegen ajánlom, mivel ha csak a PR értékeket nézzük: 2,5Ghz a tiéd, a 2,6Ghz (=2600+) os Barton meg elmegy lazán 3,2Ghz-n (3200+) úgyhogy sztem ha lehet, akkor ne hagyd ki.
Nálam nagyon bevált a Barton és hidd el, hogy Vegas/Photoshop/DVD Architect/Corel PSP és társait kivéve csak a nejem nyomja rajta a Civ4-et és érezhető a Barton ereje...

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#150) BigBadPlaYeR válasza gyikhus (#149) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Köszi, meggyőztél :)

Legalább a CoD2 is jobban megy majd :) Huzatni nem nagyon akarom, max egy kicsit, ha már tuning hűtő is jár hozzá (nagy pro-gamer csávóé volt a cucc). Csak a gépházamba férjen be az a nagy dög hűtő :) (Coolink NPH2)

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Sony Vegas
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.