Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu


Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23551) lócitrom válasza Szállító76 (#23539) üzenetére


lócitrom
őstag

havonta egyszer hasonlóba belefutok EU stable kiadáson. a képernyő random kikapcsol(?). reagál mindenre, de le kell zárnom és fel kell oldanom. mintha az távolságérzékelőt rosszul kezelné a szoftver és annak a következménye lenne.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#23552) calamites


calamites
őstag

Sziasztok!

A család 4X-e átkerül a feleségemhez, és szeretném frissíteni a rendszert.

Jelenleg MIUI 9 7.12.14 weekly EU van rajta.

Mi az ami mostanában stabil és jó is?

Nyitott BL és TWRP (igaz csak 3.0-ás asszem) van rajta.

Ákos

(#23553) csdm


csdm
senior tag

Sziasztok!
Xiaomi Redmi 4-et tervezek venni használtan. Semmi tudásom nincs Xiaomi telefonokkal kapcsolatban. Ahogy gyorsan végignéztem a használt kínálatot, mintha lenne globál és nem globál piacra szánt verziója.
Tudnátok segíteni abban, mire ügyeljek a vásárláskor, mit ellenőrizzek a személyes találkozó folyamán, hogy ne verjem át magam, és itthon mind a két kártyáját tudjam használni?

(#23554) gyulaszu válasza csdm (#23553) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Helló,
itt a 4X -ről találsz információkat.
Az összefoglaló tartalmazza a különböző modellverziókat is.
Üdv

gyulaszu

(#23555) csdm válasza gyulaszu (#23554) üzenetére


csdm
senior tag

Köszi

(#23556) kerobi


kerobi
senior tag

Ez már azért elég jó, nem?

Havoc, jaguar kernel

(#23557) siddis válasza kerobi (#23556) üzenetére


siddis
őstag

Jó kombináció :K

-- Aux armes, citoyens --

(#23558) beef válasza kerobi (#23556) üzenetére


beef
őstag

Akkor a Jaguar úgy tűnik sokat javít rajta, mert nekem csak a Havoc üzemidejével volt gondom. Ezért tértem vissza Omni-ra.

(#23559) bb71 válasza kerobi (#23556) üzenetére


bb71
őstag

A Jaguarról nem tudok semmit... én Clarity 2.9 undervoltage-dzsal próbálkozom... de az elmúlt 2 hétben 9-es androiddal kisérleteztem, de visszament a Havoc.
Bár az igazság az, hogy még 6 órát sem tudtam mostanában elérni semmilyen kombinációban... igaz, hogy egy töltésnyit nem is nagyon volt fent egy ROM sem ;)

(#23560) siddis


siddis
őstag

Egy tipp akiknek esetleg jobban merül a kelleténél..
Resurreciton Remix alatt (Lineage OS-nél nem néztem, de elképzelhető) NEM MŰKÖDIK A MÉLYALVÁS (Deep Sleep) funkció, ha a a Testreszabás >> Gombok alatt a "Véletlen érintés megakadályozása" vagy a "Zseb érzékelése" -opció be van kattintva.
Helyette mindig tekeri a procit a legalacsonyabb frekvencián, így egy éjszaka alatt megeszik vagy három százalékot a szokásos egy helyett..

-- Aux armes, citoyens --

(#23561) Zen11t


Zen11t
csendes tag

Sziasztok!

Ha csinálok egy biztonsági mentést a telefonról majd egy gyári visszaállítás után visszaállítom a mentést, az úgy rendben van vagy nem sokat ér? Vagy mentés után a ROM-ot flasheljem újra és úgy a visszaállítás?

Vagy csak gyári visszaállítás és telepítsem újra az alkalmazásokat?

Köszi,
Zen11t

[ Szerkesztve ]

(#23562) siddis válasza Zen11t (#23561) üzenetére


siddis
őstag

Inkább a reinstall-ra szavazok. Vagyis B).

[ Szerkesztve ]

-- Aux armes, citoyens --

(#23563) Szállító76


Szállító76
tag

Köszönöm a válaszokat mindenkinek.

(#23564) kidnou válasza Zen11t (#23561) üzenetére


kidnou
senior tag

Ha teljesen újra rakod a régit mentèsből, akkor nem csináltál semmit, csak az időd ment el,

(#23565) TripleB


TripleB
senior tag

Sziasztok!

Miuihu9 8.8.23 heti frissítést ajánl fel a rendszer. Használja valamelyikőtök esetleg ezt a verziót?

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#23566) Cyrin válasza TripleB (#23565) üzenetére


Cyrin
addikt

Miui 10 lesz az...

még nem tettem fel.

(#23567) vince válasza TripleB (#23565) üzenetére


vince
őstag

EU verzióból ugyan, de ez van fent nálam.

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#23568) TripleB válasza Cyrin (#23566) üzenetére


TripleB
senior tag

Nekem ezt hozta a rendszer.
A mérete egyébként árulkodó.

[ Szerkesztve ]

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#23569) Telda


Telda
addikt

Sziasztok!

Jelenleg a MIUIHU 10 8.8.16 van fent, nem tudom másnak van-e olyan problémája, hogy sem az Outlook levelező, sem a Messenger Lite nem frissül, nem mutatja az új leveleket és üzeneteket. Van internetkapcsolat, próbáltam mobilnettel és wifivel is.

(#23570) vince válasza TripleB (#23568) üzenetére


vince
őstag

A méret mindig kb. ugyanakkora, mert a teljes romot tartalmazza.

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#23571) ZeCse


ZeCse
csendes tag

Waze-val olyan problémáim vannak már régőóta (korábban a MIUI 8.x verzióval is, meg a legfrissebb 9.6.4 stabillal is), hogy pl. az adott útvonalról letérve nem "teszi vissza" a térképre az új nyomvonalat, hanem csak a következő fordulópontot, még az előző útvonalét, jelzi az információs mezőben. Ahhoz, hogy a térképen újra megjelenjen az útvonal, be kell menni az útvonalak menübe és ki kell választani egy másik útvonalat, majd aztán megint útvonal választás és az előbbit újra kiválasztva mutatja csak újra nyomvonalat a térképen.
Más nem tapasztalt hasonlókat?

Régen minden jobb volt, pl. nem volt facebook sem!

(#23572) kidnou válasza ZeCse (#23571) üzenetére


kidnou
senior tag

Itt érdeklődj jobban tudnak segíteni nagy valószínűséggel.

(#23573) starr válasza Telda (#23569) üzenetére


starr
őstag

Lakatold le őket, és az akkukímelő állítsd "Nincs korlatozás"-ra.

(#23574) Telda válasza starr (#23573) üzenetére


Telda
addikt

Köszi, kipróbálom!

(#23575) lemmy9


lemmy9
őstag

Bocs a láma kérdésért, de be lehet valami órát állítani lezárt képernyőre, állandóra?

Szerintem!

(#23576) lemmy9


lemmy9
őstag

App nélkül gondoltam.

Szerintem!

(#23577) kismedve1982


kismedve1982
tag

Sziasztok. Global stabil 9.6.4.0-nál hogy lehet rávenni a fényerő szabályzót, hogy automatikusan működjön? A sensor működik, az automata fényerő állítás eddig ment. Frissítés óta nem megy. Már újra raktam a telefont teljesen.

(#23578) beef válasza kerobi (#23556) üzenetére


beef
őstag

Kernel adiutorral piszkáltad még jaguárt vagy hagytad gyári értékeken?

(#23579) starr válasza lemmy9 (#23575) üzenetére


starr
őstag

Úgy, hogy folyamatosan mutassa nem. Ahhoz valami display memória kellett a Lumiás időkben is.

(#23580) ferni


ferni
őstag

Már elég sok hónapja nyúzom a telefont egy Nilkin tokkal.
Nevetséges, hogy 45ezerért lehetett kapni :D
Imádom a telót, szavak nincsenek rá mennyire megszerettem, akksi meg szintén vicces :C Nagyon jó.
Egyetlen egy gondom van vele, hogy hívásoknál én kb nekinyomom a telót a fülemnek, arcomnak és ugye le is zárja a telefon a képernyőt, de egyszerűen mindig felold és sokszor némítom meg tartom emiatt véletlen a hívást és elég idegesítő tud lenni....
Van erre valami megoldás? A közelség érzékelő szenzorral lehet valami?
Segítsetek légyszi, mert ezt leszámítva kiba. jó a telefon és imádom.

(#23581) fradi81 válasza ferni (#23580) üzenetére


fradi81
veterán

kapcsold ki a kijelzőt hívás közben.

moto g72, Ninebot d28e

(#23582) beef válasza ferni (#23580) üzenetére


beef
őstag

Én az összes telefonomnál azonnal power gombot nyomok miután felveszem, 100% biztonság. Nem találkoztam még olyannal aminél ne sikerült volna "átverni" a közelség érzékelőt.

(#23583) trebrona válasza ferni (#23580) üzenetére


trebrona
nagyúr

Ne nyomd az arcodnak! :)

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#23584) orso0355 válasza kismedve1982 (#23577) üzenetére


orso0355
őstag

Ha kikapcsolod az automatát egy-két percre, majd vissza? Tudom, láma dolog, de én pl. voltam így az elején. Esetleg közben restart? Egy esélyt megér.

[ Szerkesztve ]

(#23585) kerobi válasza beef (#23578) üzenetére


kerobi
senior tag

csak feltattem a jaguar kernelt és ennyi. 100%on még töltöttem kis ideig. Most lehet nem lesz annyi, majd megírom melyik verzió. Telefonálni nem szoktam, minden egyebet igen. Nonstop wifin van. A mobilnetet csak akkor kapcsolom be, ha muszáj.

[ Szerkesztve ]

(#23586) dioka7


dioka7
senior tag

Üdv, 2 kérdéssel fordulnék hozzátok, miután az egész családot megfertőztem és már mindenki xiaomis nálunk :DDD ...:
1: Tesóm a tanácsomra vett egy 4x-et kb 10-11 hónapja. Az egyik délután 2db beragadt fehér pixelre lett figyelmes, amik az éjjeli kikapcsolt állapot után reggel már nem is tértek magukhoz, így most feketék. Ezzel kapcsolatban kérdés, hogy van-e valamilyen app, amivel "hogyismondjam" kalibrálható, vagy nem tudom, hátha életre kelnének. Ha nem, akkor ez vajon gariban cserélhető-e (eustock-os vétel) és hogy ha igen, akkor mennyi idő, mert Németben laknak és emiatt nem rohangálna haza.
2: az asszony kapott egy 4x-et tavaly karácsonyra, amit egy jól irányzott mozdulattal úgy leejtett júniusban, hogy az üveg és a tok közti 1,5mm-en elkapta egy kő éle és a védőüveg sértetlen maradt, a kijelző meg összetört. Eztuán 2 héttel beleejtette a wc-be is, szerencsére még a "tiszta" vizbe, de azt megoldottuk egy éjszakányi rizsben "fürdéssel" Szóval a gari, a leejtés miatt ugrott, viszont Svédországban él a lelkem és szeptember végén jön haza 4 napra. Ezalatt ki kellene cserélni a kijelzőt, de én nem is értek hozzá, meg nem is akarom még jobban szétbarmolni, szegény telefont. Tudom, hogy tizenhatezren hirdetik, hogy ezzel foglalkoznak, de nem akarok lukra futni, szóval ha van valaki aki megbízható, gyors és nem kéri el egy új telefon árát, akkor privátba kérnék egy elérhetőséget, vagy linket vagy valamit.
Nagyon köszi a válaszokat! :R

[ Szerkesztve ]

(#23587) bunnyhu válasza gyulaszu (#23524) üzenetére


bunnyhu
senior tag

Köszi a tippet, így el tudtam érni a beállításait. Kikapcsolt volt az értesítés, de volt ott még pár opció, kilőttem mindent, majd kiderül, segített-e :D
( update: visszajött a jel, rohadjon meg :( )

[ Szerkesztve ]

https://divecenter.hu

(#23588) siddis válasza dioka7 (#23586) üzenetére


siddis
őstag

..szóval akkor mégsem esett bele a vécébe.?!

-- Aux armes, citoyens --

(#23589) dioka7 válasza siddis (#23588) üzenetére


dioka7
senior tag

De, de csak a hangszórónak volt fura hangja. 1 éjszakát egy tál rizsben töltött, reggelre meggyógyult :K Viszont fontos (és ez tapasztalat!), hogy a kijelző nem lett jó a rizstől! :( :DDD

[ Szerkesztve ]

(#23590) mikej95


mikej95
aktív tag

Egy olyan problémám lenne, hogy MIUI 10-re frissítéssel eltűnt egy menüpont a záróképernyőről. MIUI 8 alatt volt egy gomb az óra mellett ami megjelenítette az aktuális hátteret, lapozhattam az épp letöltött hátterek között, törölhettem egyesével őket vagy épp lementhettem. Karikában 4 levél szerűségre hasonlított. MIUI 9 utolsó pár verziójában már nem volt látható a gomb, de ha oda böktem ahol lennie kellett volna megnyitotta a menüt. MIUI 10 alatt abszolút hiányzik ez. Beállításokban csak minimálisan lehet testre szabni dolgokat és nem lehet lementeni a képeket.
Hogy lehet újra elővarázsolni ezt? Megjelent egy új "váltakozó képernyőzár" menüpont a bal oldali képernyőn lezárt állapotba, de az hibásan a gyári zenelejátszót nyitja meg. :(

Azt viszont nem tudják, hogy mi nem tudjuk azt, amiről ők úgy tudják, hogy tudjuk.'

(#23591) kokii


kokii
tag

Sziasztok!
Van valami permanens megoldás az LTE/WCDMA hálózattípus beállítására, vagy csak a "Toggle Network Type + E-robot" megoldás létezik? (sajnos még nem volt időm rootolni a családban lévő telefont)
Másik telókon Oreos AOSP közeli telókon már a konkrét választások vannak a "4G/3G/2G first" helyett, ami rögzül, így nem kell vele szenvedni.

(#23592) bb71 válasza kokii (#23591) üzenetére


bb71
őstag

Nincs mIUI-n.

Viszont vannak nagyon jó 8.1-es ROM_ok rá, és ott sem kell boot után állítgatni!

(#23593) Dr.NX válasza dioka7 (#23589) üzenetére


Dr.NX
addikt

Nem érdemes kijelzőt cserélni vagy bármi módon pénzt költeni rá, ha egyszer már úszott. :(

Elfogadom a sütiket.

(#23594) hzsolee válasza dioka7 (#23589) üzenetére


hzsolee
őstag

Az igen, klotyóba... :D csak nem a napi..@rra készültek a képek ? :DDD

[ Szerkesztve ]

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#23595) siddis


siddis
őstag

Van új Nitrogen OS ha valaki gerjed éppen rá. Non-treble, még nem Pie.

[ Szerkesztve ]

-- Aux armes, citoyens --

(#23596) dioka7 válasza Dr.NX (#23593) üzenetére


dioka7
senior tag

Csak 2-3mp-et úszott. Beázási szempontból nincs baja. Csak a kijelző rossz. Vagyis az is működik, "csak" törött.
Tartalék telefonnak mindenképpen megtartanánk. Amúgy Redmi note 5 lett helyette. Viszont tartaléknak hibátlan lenne.

[ Szerkesztve ]

(#23597) dioka7 válasza hzsolee (#23594) üzenetére


dioka7
senior tag

Azaz :DDD :DD

[ Szerkesztve ]

(#23598) Samus


Samus
addikt

Szép napot mindenkinek,
Édesanyám megelégedéssel használ egy 4X készüléket, viszont egy hete egy érdekes probléma lépett fel. Nem működik a közvetlen tárcsázás funkció. A (gyári) launcherben rábökve az ikonra egy pillanatra eltűnik az értesítési sávról minden, majd tárcsázás helyett a nagy semmi történik. Próbáltam törölni az ikonokat, majd újra létrehozni a telefonkönyvből, de a helyzet változatlan. Találkozott már valaki ezzel?

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#23599) trebrona válasza Samus (#23598) üzenetére


trebrona
nagyúr

Gyanítom nincs engedélye a launchernek a híváskezeléshez.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#23600) Dr.NX válasza Samus (#23598) üzenetére


Dr.NX
addikt

Egyvalakit tudok, akinél biztosan nem fordult elő ez a probléma, de ez neked most nem segítség. :)

Tipp: töröld a tárcsázó adatait és cache-t.

Elfogadom a sütiket.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.