Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu


Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6001) gyenesmartin válasza Fateys (#5999) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Nekem bevált. Ujjlenyomat olvasó sokkal gyorsabb lett, több szabad memória van, jóval lassabban merül (eddig a nap végére már 70%-on volt kikapcsolt képernyőnél is, most 96%.

(#6002) endib


endib
tag

Sziasztok.

Ha EU Rom-ról szeretnék visszatérni Global-ra, akkor a Fastboot Rom-ot kell feltenni Mi Flash Tool-al, igaz?
TWRP maradhat?
Természetesen nyitott BL mellett.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#6003) lócitrom válasza endib (#6002) üzenetére


lócitrom
őstag

maradhat, de le fogja darálni róla, tehát utólag le kell majd cserélned a recovery-t, ha TWRP-t szeretnél végül használni.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#6004) TripleB válasza gps76 (#5990) üzenetére


TripleB
senior tag

Szia!

A miui.com-on nem találok .22 végű dev romot sajnos

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#6005) Fateys


Fateys
tag

Mennyire számít hogy milyen usb kábelel töltöm a telót? Gyári töltő, de vettem egy mágneses micro usbs vezetéket. Praktikus, nem kell feszegetni, kihúzni. Használhatom azzal bátran?

Xiaomi Redmi 4X + Mi Band 2

(#6006) fradi81 válasza Fateys (#6005) üzenetére


fradi81
veterán

szerintem ezeknél az usb kábel az szabvány, a töltő fej a lényeg az dönti el mennyivel tölti.

moto g72, Ninebot d28e

(#6007) lócitrom válasza lócitrom (#5973) üzenetére


lócitrom
őstag

na, egy pár visszajelzést sikerült bezsebelni :) nem tudom mennyire van eredménye ezeknek, de félő, hogy ennyi nem lesz elég.

ha valakinek van további kedve tesztelni meg visszajelezni, akkor itt egy másik hibajelenség. könnyen rekonstruálható. ha valaki olyan fájlt másol fel a telefon gyári fájlkezelőjében lévő FTP szolgáltatásán keresztül, ami tartalmaz UTF-8 karaktereket -többek közt ékezetes latin betűket, mint á-é-í-ű, vagy speciális írásjeleket- akkor a telefon azt nem megfelelően kezeli és mindenféle krikszkraksz lesz ezekből a karakterekből vagy adott esetben teljesen értelmezhetetlen írásjelek halmaza. ahhoz, hogy valóban ne történjen kódolási hiba a másoláshoz használatos programokat (Total Commander, FileZilla, stb.) kényszeríteni kell az UTF-8 kódlap használatára. önmagában a telefon fájlkezelőjében beállítani ezt nem elég, nem lesz eredményes. aki gondolja, tesztelje. valószínűleg minden aktuális Xiaomi telefon érintett.

[ Szerkesztve ]

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#6008) calamites válasza lócitrom (#6007) üzenetére


calamites
őstag

Bocsi nem válasz akart lenni.

Mindenki a 8.5.1.0-t írja hogy felrakta, de nekem a 8.5.2.0-t találta a frissítésnél. Globál stabil.

[ Szerkesztve ]

(#6009) erik0319 válasza TripleB (#6004) üzenetére


erik0319
tag

Arra gondolt h a legujabb dev romot már fellehet rakni egyből a régire.

(#6010) DJGABI


DJGABI
addikt

annyira örülök.... nem tudtam honnan jön ez a 72 órázás... mivel ROHADTUL NINCS LEÍRVA az összefoglalóban lévő bootloader nyitós leírásban sem, hogy a TELEFONON a developer menüben is rá kell nyomni az unlockra...

gyűlölöm ezt a telefon, gyűlölöm a miui-t, gyűlölöm a xiaomit.

de érted, a rohadt honlapon sincs, az alkalmazásban, amikor csinálnád, akkor kiírja menj ide meg ide. végig szeretnéd vinni? hoppá, na akkor várj szépen 3 napot. tényleg, túl kell bonyolítani, érdekes a gúgelnél egy fastboot oem unlock parancs kiadás, ennyi az egész.

hol a kernel source? színes led?

hát akkor marad a gyári romon. 8.5.2-re felfrissült, a nugátra már nem

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#6011) szabeska válasza DJGABI (#6010) üzenetére


szabeska
addikt

kb 73 óra elteltével megnyugodtam, most már minden szép és jó, Te is meg fogsz :DDD

F1

(#6012) Vjankovics82 válasza Fateys (#6005) üzenetére


Vjankovics82
senior tag

Használd nyugodtan én is vettem két hete mágneses töltőt! sokkal jobb :)

(#6013) starr válasza DJGABI (#6010) üzenetére


starr
őstag

Keress rá a gugliban, van korábbi verzió, aminél nem kell kivárni a 72 órát. Én pl ezzel csináltam:
https://m.prohardver.hu/tema/re_xiaomi_redmi_4a_ennel_nem_tudsz_jobbat/hsz_2704-2704.html

[ Szerkesztve ]

(#6014) fradi81 válasza Vjankovics82 (#6012) üzenetére


fradi81
veterán

ezt nem kell bedugni a telóba? ebayről van?

moto g72, Ninebot d28e

(#6015) TripleB válasza erik0319 (#6009) üzenetére


TripleB
senior tag

Szerintem meg azt írta, hogy a legutolsó stabil romról át lehet térni a developer romra. A stabil és a developer nem ugyanaz.

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#6016) lócitrom válasza DJGABI (#6010) üzenetére


lócitrom
őstag

sajnos. volt róla szó, hogy be kellene tenni összefoglalóba, de mivel nincs gazdája a fórumnak, így csak admin felkeresése esetén kerülhet be. az nonszensz valóban, hogy hivatalos platformokon sincs semmilyen leírásban sem, hogy ez az időkorlát már van jó rég.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#6017) aelod válasza Vjankovics82 (#6012) üzenetére


aelod
veterán

Mágneses töltő?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#6018) notika77 válasza fradi81 (#6014) üzenetére


notika77
senior tag

Szerintem ez egy hagyományos kábelhez való átalakító egyik fele, amit a kábel micro USB csatijára kell dugni és ennek van egy másik darabja, ami a telefon csatijába már be van dugva (állandóra) és a képen nem látszik.

Ilyesmi

ui.: Ha olyan, mint amit linkeltem, akkor annak van még egy előnye, hogy nem számít, hogyan dugod össze a két részt. Így is és fordítva is működik (a sok érintkezési pontból látszik, ha nem csak átverés kínai módra :) ).

ui.2: saját tapasztalatom alapján, nem igazán csatlakozóbarátok ezek a mágneses kábelek, mert a telefon USB csatijába dugandó darab, egy kicsit túlméretes, hogy a másik darabban lévő viszonylag erős mágnes ne kapja ki őket. Mondjuk ez inkább akkor gond, ha nem csak azon keresztül van használva és "gyakran" van ki- majd betéve.

[ Szerkesztve ]

(#6019) Black_Raven válasza aelod (#6017) üzenetére


Black_Raven
veterán

Ja mágneses töltő, gondolom az amelyiket be kell dugni a microusb csatiba, jó ronda, lesz a telefon, melegszik és jó lassan tölt. Legalábbis a legtöbb ilyen.Egyszer próbáltam, egyszer...
Apropó usb, az enyém a gyári gyönyörűen bekattan helyére de olyan erősen hogy alig birom kihúzni. Félek egyszer kitépem az usb csatlakozót is.Mindenkié ilyen?

[ Szerkesztve ]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#6020) trebrona válasza DJGABI (#6010) üzenetére


trebrona
nagyúr

Az összefoglalóban linkelt leírást görgesd az aljára a hozzászólásokhoz! Már régen jeleztem...

(#6013) starr:
Ezt a kiskaput már bezárták sajnos...

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#6021) spiderpig820 válasza Black_Raven (#6019) üzenetére


spiderpig820
aktív tag

kb. két hónapja használok ezzel a telefonnal mágnesen töltőt, nem melegszik, ugyanannyi idő alatt tölti fel, mint amivel adták.
a csatlakozóban maradó fej nem valami nagy bumszli, hogy ronda-e, az megítélés kérdése. szerintem nem.
ebből is van többféle, lehet válogatni.

4B

(#6022) Bambuszpro válasza Black_Raven (#6019) üzenetére


Bambuszpro
tag

Annyira nem erős nálam a gyári kábel. Ezért tértem át mágneses adapterre.

Manapság az okos telefonok és az ostoba emberek korát éljük.

(#6023) Black_Raven válasza spiderpig820 (#6021) üzenetére


Black_Raven
veterán

Azért írtam hogy a "legtöbb ilyen" egyértelmű, mindig van kivétel. Szerencséd van kifogtál egy jó példányt. Én már nem próbálkozom, jó a sima. Legalábbis még soha nem volt gond velük. A mostani is gondolom majd bekopik, és nem lesz ennyire passzentos.:)

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#6024) DJGABI válasza starr (#6013) üzenetére


DJGABI
addikt

próbáltam egy régebbivel, nem ment. ha picit lenyugodtam újrapróbálkozok ezzel is, köszi

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#6025) Vjankovics82 válasza fradi81 (#6014) üzenetére


Vjankovics82
senior tag

innen vettem! [link]

(#6026) ianhoward válasza aelod (#6000) üzenetére


ianhoward
tag

Köszönöm, megnyugodtam.
Jövő héten jön egy ilyen.

(#6027) irnixxx


irnixxx
csendes tag

Xiaomi.eu 7.9.21 színes értesítési led :o
majdnem leestem a kanapéról

(#6028) trebrona válasza irnixxx (#6027) üzenetére


trebrona
nagyúr

Igen, tudtam, hogy valamit elfelejtettem, tegnap láttam én is: [link] :)

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#6029) aelod válasza irnixxx (#6027) üzenetére


aelod
veterán

Global nougat frissítést nem jelzi a teló. Honlapon sem találom. Remélem ezt led dolgot javítják és kijön a friss stable. Addig nem piszkálom.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#6030) Dr.NX válasza fradi81 (#6006) üzenetére


Dr.NX
addikt

Ez hülyeség. Nagy különbségek vannak kábel és kábel között is, valamelyik topikban egy tag csinált összehasonlításokat, gyenge kábellel sem az 5V feszültség nincs meg, sem a névleges mA.

Elfogadom a sütiket.

(#6031) aelod válasza Dr.NX (#6030) üzenetére


aelod
veterán

Így van!

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#6032) szabeska válasza trebrona (#6028) üzenetére


szabeska
addikt

kar h nem mukodik :D legalabb is nalam.

F1

(#6033) horn3t


horn3t
tag

Edzett üveget szeretnék rá rendelni(biztosan volt már 100dzr téma), de a Nillkinnél meg sok helyen is a Redmi Note 4x-et adja fel, ha jól látom az nem a sime Redmi 4x.
Melyik edzettüveg egyezik meg a Redmi 4x-vel? Rmi 4/4A/4pro? Vag egyk sem, csak a 4x-es?

Köszi előre is....

ELADÓ-->Intel Core Duo E2160,Asus P5b, 2GB Kingmax DDR2 , Gigabyte 7300gt, 300 GB Samsung, 19' Hans-G

(#6034) starr


starr
őstag

Split screen on MIUI 8.5.1.0
Egyszer sikerült, de nem igazán megy nekem.

[ Szerkesztve ]

(#6035) orso0355 válasza spiderpig820 (#6021) üzenetére


orso0355
őstag

Nálam a gyárilag hozzáadott EU töltőfej (tudjátok, az a kis fekete, amit a kínai cucchoz adnak) nem fér bele az elosztóba, mert az lekerekített, a fej meg szögletes 😃😃 szóval én a 2.1 amperes dual töltőfejet használom a 2.0-s gyári helyett. Kánel??? Kaptam egy kb 20 centist 😃 de van hosszú, minőségi, jó tűrőképességű kábelem.😃

(#6036) Zaji válasza irnixxx (#6027) üzenetére


Zaji
őstag

Én a 7.9.22 -öt használom, de nem találtam meg a beállításokban.

(#6037) bunnyhu


bunnyhu
senior tag

Nekem van 2 mágneses usbs töltőm, a redmi2-höz kiváló volt, de a 4x-ből valamiért nagyon kilóg, mintha ennek az usb csatlakozója sekélyebb lenne, mint a szabvány vagy vékonyabb a tok és nincs olyan mélyen, nem tudom. De nekem legalább 1-2mm-rel kilóg a telefon síkjából.

https://divecenter.hu

(#6038) vince válasza starr (#6034) üzenetére


vince
őstag

Ezért írtam korábban, hogy majd a miui9 megoldja. Hiába támogatja a 7-es android, ha a miui nem biztosít hozzá ui-t.
miui 9 esetében nem kell külső appot ráhekkelni, így működik: [link]

(#6033) horn3t
még mindig az imak tűnik a legelfogadhatóbb fóliának

(#6039) tobias40
Ha jól értem a gyártó logikáját, akkor nincs duplakoppos ébresztés ha van a készüléken ujjlenyomatolvasó. Miuihu esetében lehet beállítani duplakoppra (és felfelé húzásra) bizonyos műveleteket, de ez csak felébresztett állapotban működik.

[ Szerkesztve ]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#6039) tobias40


tobias40
veterán

A dupla kopp-s ébresztést még nem oldották meg 4X-re?
Hasznos dolog sztem.. :U

(#6040) Jakuu válasza Zaji (#6036) üzenetére


Jakuu
őstag

Mert az nem az a rom, a tiedben az nincs

(#6041) Zaji válasza Jakuu (#6040) üzenetére


Zaji
őstag

Már látom.

(#6042) horn3t válasza vince (#6038) üzenetére


horn3t
tag

Köszi.

Nem megy a kereső használata. Hogy tudok így szűrni mint te?

ELADÓ-->Intel Core Duo E2160,Asus P5b, 2GB Kingmax DDR2 , Gigabyte 7300gt, 300 GB Samsung, 19' Hans-G

(#6043) trebrona válasza horn3t (#6042) üzenetére


trebrona
nagyúr

[link]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#6044) bb71 válasza orso0355 (#6035) üzenetére


bb71
őstag

Minél rövidebb a kábel annál jobb, kevesebb feszültség esik rajta. Ha hosszú kell, abból csak a minőségi jó.

(#6045) orso0355 válasza bb71 (#6044) üzenetére


orso0355
őstag

Igen, ezért vettem belőle vagy 6-ot :-)
Egy húszcentis kábellel nem tudok mit kezdeni, hosszabbak kellenek, 1-2 métereseket vettem. Nagyon beváltak, többféle is van, Aliról 😃

(#6046) Armagedown


Armagedown
őstag

Az objektív véleményetekre vagyok kíváncsi, szerintetek megéri ezt a mobilt választani?

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#6047) lemmy9 válasza Armagedown (#6046) üzenetére


lemmy9
őstag

Nekem tökéletesen működik, jó ár-érték arány. De ez szubjektív ;] :DDD

Szerintem!

(#6048) infectedmann válasza Armagedown (#6046) üzenetére


infectedmann
őstag

Attól függ mik az elvárások, mire szeretnéd használni.
Én sokat játszok rajta, emailezek munka miatt, zenét hallgatok, közösségi médiát böngészek, néha fotózok egyet-kettőt, autóban navigációnak használom
Ezekre tökéletesen megfelel. Az akksi ideje kiváló, a teljesítménnyel eddig még nem volt gond.

Ár/érték arányban 10/10.

[ Szerkesztve ]

(#6049) PuMbA válasza Armagedown (#6046) üzenetére


PuMbA
titán

Teljesen jó telefon, viszont a multimédiás képességekben nagyon elrontották a szoftvert. Alapértelmezetten nincs Camera2 API és gyenge a fotó feldolgozás, a Lumia 640-em a legtöbb esetben jobb képet készített emiatt. Ha megbuherálod a szoftvert, akkor természetesen sokkal jobb képeket tudsz lőni vele, mert a hardverrel semmi baj sincs. A felvett videók hangminősége pedig az általam hallott legrosszabb kategóriába esik. Ezek mellett viszont első osztályú telefon.

[ Szerkesztve ]

(#6050) Black_Raven válasza Armagedown (#6046) üzenetére


Black_Raven
veterán

Ismertebb gyártók esetén ez 60-70k-s telefon lenne. Tehát ár/érték arányban nagyon jó. Különösebb probléma/hiba nincs vele. Kár hogy miui a gyári fw..Ezt leszámitva, a telefon az árfekvéséhez mérten nagyon felül teljesít.Szerethető példány, ha valaki nem a prémium kategóriában keresgél.

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.