Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu


Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23701) szotadi


szotadi
tag

üdv.

Már régóta zavar, hogy a telefon nem képes normálisan hálózatot váltani, beszélgetés közben megszakad "hálózat nem elérhető" ok gomb megnyom és már ismét van hálózat! (hálózati beállítás 4G előnyben, ROM 9.6.4.0 stabil) mi lehet a gond, régebbi rom verziónál nem csinált ilyet. :F

(#23702) Amita válasza aelod (#23689) üzenetére


Amita
csendes tag

Akkor nem, de nem szeretném minden este némítgatni. Azért is használom az időzített ki és bekapcsolást. Volt rá lehetőség hogy ne adjon hangot, mert be tudtam állítani. Csak ugye nem kellett minden nap, így nem emlékszem hol volt erre lehetőség.

(#23703) orso0355 válasza szotadi (#23701) üzenetére


orso0355
őstag

Állítsd 2G-re. (Plusz fenti keresési találatokat javaslom, rengeteg komment szól erről, csak késő van.)

(#23704) sharp007 válasza szotadi (#23701) üzenetére


sharp007
tag

Ha a netet is használod, akkor inkább 3G-re állítsd.

Redmi 4 Prime - 3/32GB - MIUI GS 10.2.2.0 - Android 6.0.1

(#23705) aelod válasza szotadi (#23701) üzenetére


aelod
veterán

Hálózati beállítás LTE/WCDMA ;)

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#23706) Geree


Geree
senior tag

Üdv,
Tudja valaki hogy lehet-e illetve hol lehet még Magyarországon ilyen telefont venni?
Ha nem itt, esetleg külföldről?
Köszi előre is...

a friend in need is a friend indeed

(#23707) Dr.NX válasza Geree (#23706) üzenetére


Dr.NX
addikt

Kifutott modell, max. használtan találsz. (Én már a későbbi 5A-ról is letettem.)
Itt nézd meg a linkeket:
https://www.kimovil.com/en/where-to-buy-xiaomi-redmi-4x-global

Gearbesten elvileg van rózsaszín, 2GB-os nem Global verzió. :)

Elfogadom a sütiket.

(#23708) szotadi válasza aelod (#23705) üzenetére


szotadi
tag

Köszi! :R

(#23709) polgi803


polgi803
őstag

Sziasztok! Ezt hogy a túróba lehet kikapcsolni mert állandóan felugrik és marhára idegesít.

(#23710) re-d-evil válasza polgi803 (#23709) üzenetére


re-d-evil
tag

A beállítás menüben rákeresel, hogy "kapcsoló", ki fogja dobni...
Amúgy További beállítások, ->Kisegítő lehetőségek alatt megtalálod...

(#23711) polgi803 válasza re-d-evil (#23710) üzenetére


polgi803
őstag

Köszönöm szépen! :R

(#23712) siddis


siddis
őstag

Lineage OS 16.0 by Wajid

-- Aux armes, citoyens --

(#23713) siddis válasza siddis (#23712) üzenetére


siddis
őstag

Nem müködik a wifi, ne szenvedjen vele senki..

-- Aux armes, citoyens --

(#23714) bunnyhu válasza siddis (#23713) üzenetére


bunnyhu
senior tag

Az ilyen alapvető funkciókban se működő romokkal tök jól el lehet érni, hogy nem csak egy átlaguser de még egy képzettebb is úgy van vele, hogy cseszekedjek a rom-olással akinek hét anyja van. Emlékszem azért a ZTE blade-es időszakomban ha kijött egy új ROM annak örültünk és nagyon ritka volt, amikor valamiért le kellett venni. Itt meg komolyan inkább marad az ember a hivatalos-általam amúgy ki nem állt- MIUI ROM-oknál, mert nem hogy beta de még alfa verzióban lévő romokat is publikálnak aztán nesze b+ teszteld.
Az a baj, ha az embernek egy telefonja van, akkor azt szeretné működőképesen látni, és nem fér bele hogy szar, összefércelt kísérleti rom-okkal kísérletezgessen. Azért meg nem fogok fentartani egy telefon, hogy teszteljem más trehány munkáját.

https://divecenter.hu

(#23715) sunavlys válasza bunnyhu (#23714) üzenetére


sunavlys
senior tag

Azért meg nem fogok fentartani egy telefon, hogy teszteljem más trehány munkáját.

Írtál már szoftvert életedben?

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#23716) sharp007 válasza sunavlys (#23715) üzenetére


sharp007
tag

"Nem müködik a wifi, ne szenvedjen vele senki.."
A mai telefonoknál a wifi alap! Ha egy "fejlesztő" úgy ad ki egy munkát a kezéből, hogy egy alap dolgot nem tesztel, akkor az a "fejlesztő" fejezze be a ténykedését!

Redmi 4 Prime - 3/32GB - MIUI GS 10.2.2.0 - Android 6.0.1

(#23717) bb71 válasza siddis (#23712) üzenetére


bb71
őstag

Szerintem mostantól azt írd be, amit le is teszteltél - és jó... ;)

(#23718) Bogyó bá' válasza bb71 (#23717) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Akkor soha többet nem fog ide írni..... :))

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#23719) DeFranco válasza Bogyó bá' (#23718) üzenetére


DeFranco
nagyúr

szerintem is felesleges minden egyes vadrom minden egyes alfa kiadását belinkelni, akit érdekel ilyen mélyen az úgy is követi a többieknek meg csak flood.

(#23720) mdraco válasza bunnyhu (#23714) üzenetére


mdraco
őstag

Én elégedetten és jól elvagyok a MIUI-val, de már unalmas :D Kipróbálnék mást, ha lenne egy becsületes custom rom. Kettőt kipróbáltam és elment a kedvem, mindig valami nem működött. Így kénytelen vagyok MIUI-n maradni, max a miui 10 hozhat kicsi változatosságot :)

(#23721) Dr.NX


Dr.NX
addikt

Maga a szándék nemes, köszönet érte! :R
Azt én sem értettem, hogy mi értelme random androidhostos fájlokat nulla infóval belinkelni. Még ha XDA-s link, az oké, abból legalább kiderül, hogy mire számítson az ember.

Elfogadom a sütiket.

(#23722) starr válasza mdraco (#23720) üzenetére


starr
őstag

Szinte semmit változatosságot nem hoz. Pár dolog bénább benne, ennyi. :DDD

(#23723) siddis


siddis
őstag

Felnyomlak benneteket a Minielnök úrnál hálátlanok..
:)

-- Aux armes, citoyens --

(#23724) siddis


siddis
őstag

..nem beszélve arról, hogy ki fogtok esni a Pixys-ből.!

-- Aux armes, citoyens --

(#23725) Bogyó bá' válasza siddis (#23724) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Jaj nekünk! :O

:))

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#23726) mufflinca


mufflinca
csendes tag

Van valami stabil megoldás arra, hogy a BT láthatóság ne legyen full nyilvános és csak a társított eszközök láthassanak?

(#23727) siddis válasza Bogyó bá' (#23725) üzenetére


siddis
őstag

""link removed, Wifi issue, will post link soon.."" :Y

-- Aux armes, citoyens --

(#23728) Nkboy válasza mdraco (#23720) üzenetére


Nkboy
senior tag

MIUI - nál "customabb" rom nincs :)

[ Szerkesztve ]

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#23729) Teaway válasza mufflinca (#23726) üzenetére


Teaway
veterán

Bluetooth ► Eszköz láthatósága ► Csak párosított eszközök számára látható

Nincs itthon csokid??

(#23730) kokii


kokii
tag

Most telepitettem a legutolso frisstest es minden kepernyo lezaraskor keri a jelszot a telefon. Nem nagyon talaltam meg, hogy az eddigi "timeout"ot, ami azt allitja h 2 lezaeas kozott meddig ne kerje a jelszot hova raktak. Tud valaki segiteni? :S Koszi :)

(#23731) kerobi


kerobi
senior tag

Kérdésem Siddis-hez szólna elsősorban, mert ő a romkirály, de ha valaki tud jó megoldást írjon bátran.
Visszatettem a AOSPExtended rendszert, mert a HAVOC még nem teljesen oké. A havocnak vannak hiányosságai mint pl. rengeteg magyarítatlan menüpont, és volt hogy elfelejtett jelezni. Tény,hogy a jaguar kernellel ő volt az üzemidő-bajnok.
AZ AEX kitűnő, átlátható, szép. Egyetlen baja, hogy éjszaka 10%-ot merül, ami szerintem elfogadhatalan. A jaguar kernellel nem kompatibilis valamiért, próbáltam a treble és stabil verziót is. A treble-nél nem enged be a rendszer, mert encryptálási gondjai vannak és nem tudja megoldani twrp-n keresztül, mert a /data partíciót nem tudja csatolni a módosításhoz. A Stable verzió pedig a fastbootba léptet be.
Szerintem az AEX-jaguar páros jó lehet, csak tudni kellene a trükköt, miként lehet őket összehozni. Az idő szorít, mert anyunak ajándékozom a telefont (belső sírás) és stabil rendszer kellene rá.
A MIUI is érdekelne csak nem tudom milyen betegségei vannak, milyen az üzemideje stb. Úgy gondolom a MIUI teljesen felesleges idősebb anyukámnak, mert pár alkalmazással elvan, de ha vállalható feltelepitem azt.
Köszi a választ előre is, jó egészséget a communitynek!

(#23732) beef válasza DeFranco (#23719) üzenetére


beef
őstag

Akkor maradnak a 345x feltett "milyen kijelzővédő fóliát?" és a "GSM/TD-SCDMA/LTE" titkos jelszó :D
Ennyi változatosság kell.

(#23733) Dr.NX válasza beef (#23732) üzenetére


Dr.NX
addikt

És persze a tud valaki szervizt a törött kijelzőhöz kérdések...

Elfogadom a sütiket.

(#23734) J.Hetfield


J.Hetfield
aktív tag

Üdv! Véletlenül benyomhattam valamit és most híváskor nem hallanak, már az agyamra megy nem tudom visszaállítani, csak kihangosítani. Valaki help? (Tudom, hogy lame vagyok :D )

[ Szerkesztve ]

(#23735) siddis válasza kerobi (#23731) üzenetére


siddis
őstag

Ahoy..
Melyik ROM-ról is van szó pontosan.?

-- Aux armes, citoyens --

(#23736) kerobi válasza siddis (#23735) üzenetére


kerobi
senior tag

A Legújabbról +Batik recovery.
A jaguart nem veszi, de valami jobb clarity-vel is kiegyeznék, csak nem tudom hol találom.

[ Szerkesztve ]

(#23737) siddis válasza kerobi (#23736) üzenetére


siddis
őstag

Clarity.. Nekem is csak a LOS / RR ROM-okat szereti a Jaguar.

[ Szerkesztve ]

-- Aux armes, citoyens --

(#23738) kerobi válasza siddis (#23737) üzenetére


kerobi
senior tag

Nem jó a clarityval sem. A legújabb AEX és a clarity kernel feltétele után fastboot módban indul újra.

(#23739) siddis válasza kerobi (#23738) üzenetére


siddis
őstag

Az nem sok jót jelent az álmoskönyv szerint. Phantom kernel.? Illetve ebben ha jól tudom az van integrálva..

-- Aux armes, citoyens --

(#23740) bunnyhu válasza sunavlys (#23715) üzenetére


bunnyhu
senior tag

Néhányat. Abból élek ugyanis. :Y Pont ezért tartom felháborítónak, hogy szar fércmunkát adnak ki a kezükből. De mondjuk ez a jellemző a mostani programozás színvonalra, "majd megpatch-eljük".
Nem az a bajom, hogy valami eldugott 1000-ből egy embernél előjövő hiba van. De baszki ha a wifi nem működik akkor miről beszélünk? Gyárok egy autót, ja bocs, nincs rajta fék meg a kormány se forgatja a kereket, de semmi gond, tesztelje csak a sok majom max megdöglik?! Én töltsem le, lakjam be, csesszek el vele órákat hogy kiderüljön, alap funkciók se mennek? Ha ez neked belefér, hát respect. Nekem nem.

https://divecenter.hu

(#23741) kerobi válasza siddis (#23739) üzenetére


kerobi
senior tag

Elképesztően zseniális vagy. Honnan a túróból akasztasz le ilyen Romokat? :C
Teszek vele egy próbát, köszi.

(#23742) siddis válasza kerobi (#23741) üzenetére


siddis
őstag

..te is rákereshetsz az afh-n a 'santoni'-szóra, benne van az internet előfizetésedben :)

-- Aux armes, citoyens --

(#23743) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Sziasztok!
A global verzio tudja az 5Ghz-es Wifit?

(#23744) mpo válasza zolikaDB (#23743) üzenetére


mpo
veterán

Ha a Redmi 4X-re gondolsz, akkor nem.

Ha érted, akkor már elavult.

(#23745) schlaci válasza gyulavezir (#712) üzenetére


schlaci
csendes tag

Két napja vettem egy Redmi 6-os telefont. Az ujjlenyomat olvasóval ugyan az volt a gondom, mint amit egy fórumozó 2017.májusában említett egy redmi 4X kapcsán. Miután már órákig kínlódtam a beállítással, és azon voltam, hogy visszaküldöm a készüléket 3 napon belül, tettem még egy kísérletet, és nekiálltam keresgélni az interneten. Így kerültem erre az oldalra. Köszönöm gyulavezir a segítségedet, még sem rossz a telefonom. A Xiaomiból kiábrándultam: pl. nem adtak hozzá kezelési útmutatót, így órákig szenvedtem vele, hogy tudjak kábelon fényképeket átvinni a számítógépemre. Később az interneten talált kezelési útmutatóból derült ki, hogy ehhez át kell kapcsolni akkutöltésről adatátvitelre a telefont. Ez az átkapcsolási lehetőség a menürendszerben egy eldugott helyen található, magyarázat pedig nincs mellette. Nekem eddig olyan telefonjaim voltak, ahol erre nem volt szükség - egyszerre történhetett a töltés is és az adatátvitel is. Úgy gondoltam, minden telefon így működik. Nem is értem, mi szükség van erre a bonyolításra, hisz külön vezetékszálakon zajlik a töltés és az adatátvitel, mehetnének egyszerre is. Hát ezért lett volna fontos, hogy adjanak melléje kezelési útmutatót. Arra viszont, hogy miképp kell az ujjlenyomatomat a készülékkel párosítani, sem a készülék menüjének útmutatója, sem a kezelési útmutató nem ad válasz, illetve ha egyáltalán írnak róla, akkor félrevezetően. "Tegyük rá az ujjunkat, és ha rezgett, vegyük el". De a lényegről, hogy ezt többször meg kell tenni egymás után egészen addig, míg a körben lévő összes vonal ki nem színesedik, kussolnak. Még egyszer köszönöm a segítségedet. Üdv.

(#23746) notika77 válasza schlaci (#23745) üzenetére


notika77
senior tag

A túlbonyolításra azért van szükség, mert nem biztos, hogy mindenkivel szeretnéd megosztani a telefonod tartalmát, akinek a számítógépére rádugod töltés céljából.

Az ujjlenyomat-olvasó beállítása, meg szerintem eléggé intuitív. Látszik a folyamat, hogy az ujjlenyomat "mekkora" része van szkennelve a színezésből és csak a folyamat végén jelenik meg az egészet lezáró gomb.

[ Szerkesztve ]

(#23747) schlaci válasza notika77 (#23746) üzenetére


schlaci
csendes tag

Lehet, hogy te már rengeteg ujjlenyomat olvasóval találkoztál, én még csak eggyel, most. Ezek után már én is tudnék tanácsot adni másnak, hogy kell beállítani. Még egyszer mondom: a menü útmutatójában az áll, hogy egyszer érintsük oda az ujjunkat addig, míg nem rezeg a készülék, majd vegyük el. Nem egymás után kétszer vagy többször - egyszer. Ha nem sikerült, akkor ismételjük a folyamatot, de a PIN kód beütésétől kezdve. Én jó sokáig még ott is tartottam az ujjamat, gondoltam hátha az a baj, hogy túl gyorsan elveszem, de mindhiába. A kirajzolódó ábrából, meg egy részének szinessé válásából hogy találhattam volna ki, hogy ezek mit jelentenek? Hogy itt szkennelés zajlik? Meg hogy a folyamat végén megjelenik majd egy lezáró "gomb"? Nem Te írsz véletlenül a Xiaominak magyar nyelvű menüket és kezelési útmutatókat?

(#23748) notika77 válasza schlaci (#23747) üzenetére


notika77
senior tag

Nem is olvastam olyat. Lehet, hogy a 40 évemmel fiatal vagyok, ebbe nőttem bele és ezért nem okozott gondot az eddig látott kütyük és telefonok után az ábra értelmezése.

ui.: egy autónak, fúrógépnek :) elolvasom a használati utasítását, egy kütyünek, számítógépnek, programnak nem :)

[ Szerkesztve ]

(#23749) trebrona válasza schlaci (#23747) üzenetére


trebrona
nagyúr

Minden telefonon így működik az ujjlenyomat megadása, nem csak xiaomi-n.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#23750) csakb válasza schlaci (#23745) üzenetére


csakb
őstag

Ezt a töltés vs adatátvitel közti váltást 4X-en elég gyorsan meg lehet tenni. Ha USB-re dugod, akkor le kell húzni az értesítési függönyt (vagy mi a neve magyarul), és ott van az értesítések közt a váltó.

A 6-on nincs ilyen?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.