Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu


Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23301) beef válasza Amygdala75 (#23299) üzenetére


beef
őstag

LTE/TD-SCDMA/GSM

Így keress rá, ott lesz a megoldás a találatok között.
Egyébként ez simán bekerülhetne az összefoglalóba mert elég sok felhasználót érintő komoly probléma.

Egyébként vodás vagy? Mert eddig ismerőseim között csak náluk jelentkezett.

(#23302) Amygdala75 válasza beef (#23301) üzenetére


Amygdala75
újonc

Vodafone ,igen

(#23303) PuMbA válasza mpo (#23280) üzenetére


PuMbA
titán

Igen, de a letöltést tudja folytatni. Én 3-szor lekapcsoltam a Wifit, mert elmentem a Wifi helyről és onnan folytatta, ahol lenyomtam :) Nekem ma reggel 9-től délután 4-ig töltötte le így.

(#23283) carr: Ez az első frissítés, ami ilyen mega lassan jön le....

[ Szerkesztve ]

(#23304) Amygdala75 válasza orso0355 (#23300) üzenetére


Amygdala75
újonc

A 3G-vel meg kiegyeznek ,de a 2G az olyan lassú míg betölt egy oldalt...

(#23305) orso0355 válasza Amygdala75 (#23304) üzenetére


orso0355
őstag

Nekem ne mondd... Én is vodás vagyok, 4G-n, nincs is B20-am, mégis fasza, nincs hívásproblémám, és a világ végén is van lefedettség :-O 😃😃😃

[ Szerkesztve ]

(#23306) Amygdala75 válasza orso0355 (#23305) üzenetére


Amygdala75
újonc

Hát ha most jól értem.......magyarul nekem az egész hívás problémamat az a bizonyos B20 hardware egység hiánya okozza ???...ami ha jól értem ,csak a Vodafonenal nincs megoldva ??

(#23307) PuMbA válasza Amygdala75 (#23304) üzenetére


PuMbA
titán

Első dolgom volt 3G-re rakni a telefont a megvétele után és semmi gondom nincs vele, Vodás vagyok :) A 4G semmire se jó, mert a 3G technológia is tud 4G gyorsaságot, ha megfelelő eszközöket és adó sűrűséget használnak a szolgáltatók. USA-ban volt egy teszt, hogy több szolgáltatónál a 3G gyorsabb, mint a 4G... a 4G ráadásul több akksit fogyaszt. Az 5G-nek már lesz értelme, mert az nagy fejlődés lesz, de a 3G és 4G között minimális van és csak marketing értéket képviselt anno.

[ Szerkesztve ]

(#23308) stanley00 válasza orso0355 (#23305) üzenetére


stanley00
tag

Én téged úgy irigyellek. Egyik frissítés sem okoz problémát, sosincs gondod a telefonoddal, B20 nélkül is hasít a vas és mindig minden pöpecül működik. Különleges aurád lehet :DD :P :C 😅😁

[ Szerkesztve ]

(#23309) aelod


aelod
veterán

Reggelre lefrissített pár rendszer appot a telefon de nem tudom, hogyan nem volt beállítva. Mindegy már nálam sem működik a téma app a régiómban. Ha jól tudom ezt ki lehet küszöbölni ha átváltom a régiót. Csak mire kellene mondjuk?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#23310) Cyrin válasza stanley00 (#23308) üzenetére


Cyrin
addikt

van aki arra izgul, hogy minden problémás eset után beírja, hogy nála minden überf@sza...ez egy típusviselkedés...

[ Szerkesztve ]

(#23311) ubyegon2 válasza aelod (#23309) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

[link]

(#23310) Cyrin

Az enyém valami hibás példány lehet, mert nem produkál semmi említésre méltót. Igaz a fene se figyelgeti, mennyit megy és mi, miután feltöltöm. Használom, működik, időnként töltőre rakom, de ha lelőnek se tudom megmondani, milyen gyakorisággal. :B (talán az a baj, hogy nem nagyon értek hozzá, nem hasonlítgatom más telókhoz)
A frissítésekre se szoktam azonnal rácsapni, mint gyöngytyúk a takonyra.

[ Szerkesztve ]

(#23312) mpo válasza PuMbA (#23303) üzenetére


mpo
veterán

Jakuu:
Csak szolok nekem 7 perc.

orso0355:
Nekem tíz perc volt.

A telefonom délután 2-től 9-ig többször szólt, hogy csatlakozzak a WIFI-hez, 3-szor kezdte újra a letöltést, aztán visszafejtés következett és újraindult.

A Redmi 4X-em biztos olvasta ezt a kínai könyvet, azért húzta ennyi ideig: A ​tao tanítása a szerelemről és szexről

[link]

Kölcsönadtam, azóta nem láttam. :(((

Ha érted, akkor már elavult.

(#23313) gyulaszu válasza Amygdala75 (#23306) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Szerintem nem a hardver egység okozza a problémádat, hanem az, hogy a szolgáltató nem tud nálad (illetve azon a helyen, ahol előfordul a hiba) 4G-t szolgáltatni. (az orsó telefonjában nincs B20, mert az övé olyan kivitel)
Csinálj ellenpróbát: amikor nem vagy elérhető, akkor ugyanazon a helyen a kártyád egy másik telefonban 4G-n elérhető?
BTW: a kártyád rendben van? Mikor cserélte a szolgáltató utoljára?

gyulaszu

(#23314) kidnou válasza gyulaszu (#23313) üzenetére


kidnou
senior tag

Ez tipikus vodafone hiba, hiába cserél kártyát

(#23315) mpo válasza kidnou (#23314) üzenetére


mpo
veterán

Előfizetéses T_mobile és 2G-re állítva is csinálta.
Barátom Telenoros, ott is előfordult.

Ha érted, akkor már elavult.

(#23316) Amygdala75


Amygdala75
újonc

Nos ,azt hiszem hogy most már kezdek elveszni …..

Összefoglalva :

az alap hiba az , hogy a Vodafonos telefon 4G-re van állítva és bizonyos szitukban(amikor ő úgy gondolja) nem jelzi ki hogy hang hívás van , hanem érkezik egy sms hogy XY keresett . Vagy sms-ben értesít , hogy hangposta .
Na most itt a veletek való konzultáció során kiderült , hogy alapkérdés , hogy a telefon tudja e a B20-at .Még este én erre nem tudtam a választ igazán . De most reggel utána néztem és kiderült, hogy ez tudja a B20-at .

Modellverziók:
MAG138 - global, azaz nemzetközi 4G + B20

gondoltam innentől minden el van intézve . Piszkálgattam tovább a telefont és a következőre akadta.
"A telefonról" cimű részt megnyitva , majd a "Belső tárhely " cimre néhányat kattintva előjön egy ujabb ablak "Tesztelés" majd klikk és "Telefon 1 adatai " ahol is lehet állítani millió lehetőségre

[kép]

nos nos itt melyikre kell állítani hogy minden freki elérhető legyen és a net is gyors legyen?????( Vodafone technikai segítség nyújtás telefonon NEM TUD SEGÍTENI ! FOGALMA SINCS RÓLA , HOGY MIRŐL BESZÉLEK !!)

plusz még kérdezném , hogy az alábbi képen látható [kép]

VoLTE jelzőt ki-re vagy be-re kell e állítani???
És hogy alatta az smsc-nél mit kell beírni??

(#23317) gyulaszu válasza Amygdala75 (#23316) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Röviden összefoglalva:
#23307 és #23313, vagyis engedd el a 4G-t. Ha netezni akarsz, akkor tedd 3G-re, ha meg éppen nem, akkor 2G-re és akkor az akkud is jobban bírja.
PS: VoLTE-t is felejtsd el itthon...

gyulaszu

(#23318) St3ven válasza Cyrin (#23310) üzenetére


St3ven
addikt

Meg az, hogy kereső jobb fent, érdemi segítség helyett. :DDD

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#23319) orso0355 válasza stanley00 (#23308) üzenetére


orso0355
őstag

Ezt írtam múltkor, hogy fene tudja, nálam mi van, de én nem találkozom ezzel a sok problémával, amivel mások. Örülök neki, félre ne értsd, csak... azért érdekes is.

(#23320) orso0355 válasza Cyrin (#23310) üzenetére


orso0355
őstag

Amikor valaki megkérdezi, másnak is van-e ezzel vagy azzal gondja, az is egy visszajelzés, ha odaírjuk, hogy nem. De azért kösz a kategorizálást... :U

(#23321) stanley00 válasza orso0355 (#23319) üzenetére


stanley00
tag

De természetesen csak humorizáltam, remélem nem érted félre :DDD

(#23322) kidnou válasza Amygdala75 (#23316) üzenetére


kidnou
senior tag

LTE/TD-SCDMA/UMTS ez szinte mindenkinél bejött

#23315 mpo Én kérek elnézést, de eddig csak vodásokra emlékeztem, hogy panaszkodnak

[ Szerkesztve ]

(#23323) kidnou válasza orso0355 (#23320) üzenetére


kidnou
senior tag

Csak irigy, hogy másnál jó :D

(#23324) ubyegon2 válasza orso0355 (#23320) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szerintem csak morcos kora reggel a kolléga, mivel ő is tudja, hogy a nálam működik ez a dolog tipusú visszajelzések nélkül egy ilyen topik értelmetlen lenne. Felesleges is lenne magyaráznunk, miért. Az általa is látogatott Linuxos topikok is ugyanígy működnek és ezen visszajelzésekből lehet tudni, hogy érdemes várni a megoldásra, utána keresni, mi lehet az.

Az persze közhely, hogy akinek minden működik, az nem írja le téma a topikjában - szerencsére néhányan mégis..... ;)

Azt sem értettem az utóbbi napokban, hogy minél többen írták le, hogy lassú a letöltés az új ROM-nál, annál többen csaptak rá és ők is beírták, hogy jajjjajjjaj tényleg nagyon lassú. Én a beírások alapján inkább várok még pár napot. ;]

(#23325) Csigusz 1 válasza ubyegon2 (#23324) üzenetére


Csigusz 1
aktív tag

Tegnap hajnalban nekem is a szokásosnál sokkal lassabban (kb. 1 óra alatt) jött le a frissítés. azután már minden a szokásos mederben ment. Azt vettem észre, hogy azóta mintha gördülékenyebben menne a telefon.

Más:
Néhány hete lejtettem betonra a telefont, és eltörött a kijelzője. Kicserélték és BOE üveg került bele. Napfényben nekem sokkal rosszabbnak tűnt a láthatósága, mint a korábbi EBBG volt. Valamint később vettem észre, hogy a fő kamera élességállítása nem működik! Szerencsére "végtelen" állásban ragadt be, így azért többnyire tudok képeket készíteni, de kb fél méternél közelebbi objektumról nem lesz jó a kép. :(
Nem tudom, hogy ennek mi köze lehet a kijelzőcseréhez, de azóta ilyen.

A régi képernyőn sosem volt semmi védőcucc, mégis olyan volt másfél év után is,mintha új lenne.
Az új üveg másnapra össze-vissza karcolódott, pedig csak normál körülmények között volt használva - nem is értem, hogy mitől karcolódott be. Azonnal tettem rá védőüveget egy mobilos boltban.

Tegnap pedig feltűnt valami újabb furcsaság! Jobban megnéztem, és láttam, hogy a kijelző keresztben elrepedt! A védőüveg meg ép maradt...
Most nem ejtettem le, egyáltalán semmi extrém dolog nem érte - nem tudom, hogy mitől repedt meg.

Nagyon szerettem ezt a telefont, de ezek után lehet, hogy váltani fogok - nem tudom, megéri-e még egy üvegcserébe befektetni... :O

My name is Biga... Csigabiga! :D

(#23326) ubyegon2 válasza Csigusz 1 (#23325) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Azt vettem észre, hogy azóta mintha gördülékenyebben menne a telefon.

Ez, ha nincs semmi gond, akkor csak érzésre van így. Ugyanez van, amikor valaki frissíti a Linux disztrója verzióit. :D

Nagyon szerettem ezt a telefont, de ezek után lehet, hogy váltani fogok - nem tudom, megéri-e még egy üvegcserébe befektetni...

Sajnos rossz hírem van, kivéve ha strapamobilt veszel.....

(#23327) Csigusz 1 válasza ubyegon2 (#23326) üzenetére


Csigusz 1
aktív tag

A korábbi frissítések után nem tűnt fel semmi gördülékenység, sőt, néha rosszabb lett, mint volt. :)

Nem kell strapamobil, amióta mobilt használok - közel húsz éve - ez volt az első telefonom, ami megsérült. Sajnos ilyesmi bárkivel előfordulhat. Az összes többi telefonomat szinte újszerű állapotban adtam tovább.

My name is Biga... Csigabiga! :D

(#23328) csakb


csakb
őstag

Az EU stable-ről van bármi hír valahol? Na, az milyen lassan töltődik le! Olyan lassan, hogy nincs is mit tölteni. :)

(#23329) ubyegon2 válasza Csigusz 1 (#23327) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Akkor nagyon nem volt szerencséd ezzel a repülős üzemmóddal. Nekem is repült nagyon még az elején, amikor nem volt rajta védőtok. Anélkül gyakorlatilag lehetetlen kezelni, annyira siklik ki a zember kezéből.

Többen már az előző frissítésnél is pozitívumokat írtak, azt leszedtem én is. Működik minden. :)

(#23330) kerobi


kerobi
senior tag

Van új AOSP Extended

(#23331) carr válasza ubyegon2 (#23296) üzenetére


carr
őstag

irónia.
Gondolom jól el vannak látva, de mégis néha triviálisan alacsony a sebesség. mindegy.
Elindítottam pc-n, ott is jött 200k körül. Azt csak lejött, cca 3 óra alatt... addig csajoztam egyet. :D

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#23332) ubyegon2 válasza carr (#23331) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

;]

Vagy sokan töltik ezt a frissítést vagy az is lehet, hogy költözik a szerver az indiai farm-ra, ki tudja.
Ami nekem fura, hogy ha ez frissítés lenne, akkor nem 1.3GB lenne a mérete, bár nem értek hozzá, de az a pár javítás néhány kb-ból meglenne. :U

(#23333) carr válasza ubyegon2 (#23332) üzenetére


carr
őstag

hal a tortán: :C :U :DD

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#23334) PuMbA válasza carr (#23333) üzenetére


PuMbA
titán

Hát úgy látom, hogy neked elférne egy gyári alaphelyzetbe állítás, mert már összekutyulódtak a dolgok és nem működik 100%-osan a telód :)

[ Szerkesztve ]

(#23335) Nkboy válasza ubyegon2 (#23332) üzenetére


Nkboy
senior tag

Gondolnak azokra is, akik, ujrahúzzák a rendszert. :)

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#23336) carr válasza PuMbA (#23334) üzenetére


carr
őstag

Gondolkodom rajta egy ideje, de annyira tele van, és időt meg nem erre akarok szánni... de hamarosan kap egy új külsőt/digitizert, és egyúttal azt is megcsinálom. (btw honnan vegyem, melyiket? Az egész 5k körül van lcd+digitizer+a külső köpeny (vagy hogy hívják) valami különbség van lcd és lcd között. :) )

[ Szerkesztve ]

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#23337) orso0355 válasza ubyegon2 (#23324) üzenetére


orso0355
őstag

Azt én is logikusnak látom, hogy esetleg most sok telóra küldték el egyszerre a frissítést, és ezért lassabb a letöltés, bár arra nem emlékszem, hogy korábban erre lett volna példa :F pedig sokszor frissítettünk már sokan egyszerre. Xiaomi :U

(#23338) carr válasza carr (#23336) üzenetére


carr
őstag

hmm... asszem 6 körül riadtam fel, h beh*gyozok, levettem pc-ről, (végzett a másolással), akkor 100% most 87%. eddig fényévekkel jobb mint az eggyel korábbi.
:))

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#23339) mpo válasza orso0355 (#23337) üzenetére


mpo
veterán

Én sem emlékszem, hogy az elmúlt egy évben lett volna ilyen.
Az szokott lenni, hogy itt egyesek frissítenek, a többiek meg hiába koppintanak az ellenőrzés gombra, "nincs elérhető frissítés" szokott a válasz lenni.

Ha érted, akkor már elavult.

(#23340) kidnou


kidnou
senior tag

Nem csak itt, más xiaomi telóknál is káosz volt a frissités.

(#23341) carr válasza kidnou (#23340) üzenetére


carr
őstag

valaki biztos véletlenül a biztos hogy mindenkinek egyidejűleg engedélyezi a frissítést gombra igent nyomott. :D

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#23342) mpo válasza carr (#23341) üzenetére


mpo
veterán

A szerver tesztelése meg a türelmünk tesztelése is megvolt.

Ha érted, akkor már elavult.

(#23343) siddis


siddis
őstag

Frissült az RR Oreo GSI arm64aonly, ha valaki szereti az őrült küldetéseket ;]

[ Szerkesztve ]

-- Aux armes, citoyens --

(#23344) ubyegon2 válasza orso0355 (#23337) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nekem ma reggel jött értesítés, de már elérhető volt a frissítés, akkor, amikor itt olvastam, hogy kijött.

(#23345) bb71 válasza siddis (#23343) üzenetére


bb71
őstag

Mindenki másnak: amióta megszabadultam a miui-tól, nekem semmi problémám... van HAVOC 8.1 mentésem, eddig az vált be legjobban. Ja és az LTE/WCDMA a legjobb beállítás itthon. Aki fentebb TDSCMA-t ajánlott, az tudja, hogy kínai frekvenciára állíttatja a telefont...? Ja, és HAVOC alatt ha beállítom, akkor reboot után is ugyanaz lesz, nem úgy, mint miui-n... ;]
-------
Most a 9.0 van fent, 4-ik nekifutásra most használható állapotba vasaltam. Vannak hiányai, de a mindennapi használatra jónak ítélem. Talán a melegedés miatt fogok visszamenni Havoc-ra...
------
Egy Arnova-s kamerakép:

[ Szerkesztve ]

(#23346) siddis válasza siddis (#23343) üzenetére


siddis
őstag

Pipa..

-- Aux armes, citoyens --

(#23347) siddis


siddis
őstag

RR-O-v6.1.0-20180818-santoni-Unofficial. by Wajid

-- Aux armes, citoyens --

(#23348) bunnyhu válasza stanley00 (#23308) üzenetére


bunnyhu
senior tag

Sokan vagyunk akinek semmi gondja, de most írkáljam be hetente, hogy gyerekek még mindig fasza a telefon?

https://divecenter.hu

(#23349) Davs


Davs
tag

Hali.
Jelenleg rootolt/unlockolt MIUI-t hasznalok, de par dolog miatt (miui appok + nem tudom bekapcsolni a developer options alatt az "install from usb" fejleszteshez) arra gondoltam, hogy felrakok egy mas rom-ot.

1. Jelengleg TWRP-vel keszitek egy backup-ot. Eleg az alapertelmezetten kivalasztott System-Data-Backup particiokat lementeni ahhoz, hogy gond eseten a komplett MIUI-t vissza tudjam rakni ugy, ahogy volt?

2. Van valakinek tapasztalata a www.aospextended.com ROM-mal? Minel kevesebb kinai cuccot szeretnek a telefonomon es lehetoleg minel kozelebb legyen a stock androidhoz.

Koszonom a valaszokat!

(#23350) orso0355 válasza bunnyhu (#23348) üzenetére


orso0355
őstag

Ha kérdezik, igen. Ugyanis volt olyan kommentelő is, aki azt vonta le a fórumból, hogy "ennek a telefonnak milyen sok baja van". Pedig nyilván nem mindnek 😃

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.