Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu


Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20001) orso0355 válasza Csigusz 1 (#19991) üzenetére


orso0355
őstag

Aha, nemtom, javították-e, de tényleg jobb, ha kivár az ember.

(#20002) jeanpiere


jeanpiere
csendes tag

Sziasztok!
Kb két hete van meg a telefon, a múltkori csodás frissítést sikerült bekapnom, annak ellenére hogy minden automata frissítés ki volt kapcsolva... így érdeklődnék ki milyen romot ajánlana.
Amire szükségem van:
root (bootloader már nyitva)
egy root rejtő alkalmazás (Magisk?)
Xposed

Kimondottan utálom az automata frissítéseket, a normál appokat sem frissítem csak ha nagyon muszáj, romot meg végképp nem frissítek (működik = minek frissíteni).

Nem probléma ha egy régebbi rom csak stabil legyen és működjenek rajta a fenti dolgok.

(#20003) aelod válasza jeanpiere (#20002) üzenetére


aelod
veterán

Globalon pl a 8.5.4 ami nálam bevált :K

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#20004) grafnet válasza jeanpiere (#20002) üzenetére


grafnet
veterán

Az Xposed-et nem tudom, de tedd fel az EU stabil ROM-ot.
Az biztosan nem fog ilyet csinálni.
A TWRP-vel meg legalább tudsz rendes mentést csinálni.

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#20005) Bambuszpro


Bambuszpro
tag

Sziasztok. Egy ideje nem nézegettem a topicot így nem tudom ,hogy volt -e már hasonló problémája valakinek.

Rendszeresen van az ,hogy feloldáskor egy pár mp után nem érzékeli az érintéseket. Pl ha feloldom gombbal és utána még hagyja a feloldani a zárat belépnék egy alkalmazásba és onnantól nem érzékel. Ha viszont úgy oldom fel ,hogy gomb utána homegomb majd feloldás akkor minden rendben. De ha úgy hogy pl felvillan és úgy ujjlenyomat akkor már megint ezt csinálja.

Elég idegesítő ezzel szórakozni így ha lenne valami ötlet rá ,hogy alapból ilyen vagy én állítottam el valamit ami ezt csinálja akkor kérlek szóljatok.

MIUIHU 9 8.3.15 de 2-vel korábbi verzió is ezt csinálta.

Manapság az okos telefonok és az ostoba emberek korát éljük.

(#20006) SenorGrande válasza Bambuszpro (#20005) üzenetére


SenorGrande
senior tag

Tehát feloldanád a telefont ujjlenyomattal, majd rögtön utána adott (futó) appot szintén ujjlenyomattal, de azt már nem érzékeli, jól értem?
Ha igen, ez nálam is fennáll, nem tudom mi okozza, és én sem találtam rá eddig megoldást.

Más. Nekem mai napig nem ajánl fel frissítést, most mi van az újabb verzióval? (MIUI Global stabil, 9.2.4.0 NAMMIEK)

[ Szerkesztve ]

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

(#20007) fradi81 válasza SenorGrande (#20006) üzenetére


fradi81
veterán

Nekem sem ajánl újabbat fel, tehát ez a legújabb :D

moto g72, Ninebot d28e

(#20008) vince válasza SenorGrande (#20006) üzenetére


vince
őstag

Átmenetieg állítsd át spanyolra a régiót, így jó eséllyel fel fogja ajánlani.

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#20009) SenorGrande válasza vince (#20008) üzenetére


SenorGrande
senior tag

Olvasom a topikot, ismerem a kiskaput, csak nem értem, hogy egy lassan 2 hónapja kijött frissítés miért nem érhető el még mindig a mi régiónkban? Mire várnak? Vagy visszavonták volna?

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

(#20010) orso0355 válasza SenorGrande (#20009) üzenetére


orso0355
őstag

"Improved system stability" az összes változás benne. Szerintem nem létfontosságú, csak a spanyoloknál :DD

(#20011) DeFranco


DeFranco
nagyúr

srácok kicsit el vagyok veszve már a frissítésekkel:

a mostani, out of the box rendszerem 8.2.12.0 MAMMIEA, erre a 8.5.2.0 MAMMIED frissítést ajánlja fel.

ez feltehető? van valami hátránya az MAMMIEA-hez képest? akkuidő, stabilitás, akármi? szeretném ha frankó maradna a telefon, nem szeretnék szívni valami elcseszett funkcióval.

ha megengedem neki a frissítést, előfordulhat adatvesztés, kell valamit menteni?

(#20012) ChRiS_RS


ChRiS_RS
aktív tag

Sziasztok,

új usere vagyok egy ilyen kis készüléknek, és rögvest lenne három kérdésem:
- fektetett képernyővel nem lehet sms-t írni?
- a másik nem létfontosságú: háttérkép nem mozog, ha ellapozok a kezdőoldalról. Eddig csinálta, most már nem. Mi lehet a bibi?
- telefonbeszélgetésnél számomra túl hangos a hívott fél, nem tudom eléggé levenni a hangerőt. Ez csak engem zavar?
Előre is köszönöm a választ!

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#20013) Lordus válasza ChRiS_RS (#20012) üzenetére


Lordus
senior tag

a mozgo hatter nekem is hianyzik, a mi2s telon allithato volt, hogy ha lapozgatok, akkor kisse a hatter is mozdul. ezt nem lehet ennel is valahogy utolag megoldani? semmilyen beallitasi lehetoseget nem talalok ra.

valasz:
sms: miuihu romon megy a fektetett sms iras
hangero: ez fura, leghalkabbra allitva is tul hangos?!

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#20014) fradi81 válasza Lordus (#20013) üzenetére


fradi81
veterán

Vannak olyan témák ahol elmozdul a háttér lapozáskor.

moto g72, Ninebot d28e

(#20015) enzahobi válasza Lordus (#20013) üzenetére


enzahobi
aktív tag

Ha a MiUI-s téma appon kersztül állítasz be hátteret, akkor jobboldal felül előjön egy gomb amikor a képet állítgatod és azzal be lehet kapcsolni a scrollt :) mielőtt az alkalmazás gombra nyomnál, bökj rá párszor a képre és előjön a gomb.

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]^2 . . . . RN10Pro: Miui14.03 & Mi9TPro: 10.3.4

(#20016) beef


beef
őstag

Frissült a LineageOS 15.1-re, bár még nem ajánlanám használatra, mert elég sok probléma merült fel a fórum szerint.
Várhatóan néhány hét és kiforrja magát.
Én még a 14.1 2018/02/17 verziót használom, az teljesen stabil. Ebből is van még egy frisebb kiadás "Power Optimization" címszóval, jelentsen az bármit is :)

(#20017) siddis válasza beef (#20016) üzenetére


siddis
őstag

Good morning, Vietnam..

-- Aux armes, citoyens --

(#20018) mdraco válasza siddis (#19979) üzenetére


mdraco
őstag

Mikor lesz official kiadás... Ha már elérhetővé tették a kernelt.

(#20019) beef válasza siddis (#20017) üzenetére


beef
őstag

Azért láthatod, hogy némi egyéb információt is hozzáfűztem :)

(#20020) mike1334


mike1334
veterán

Üdv. Úgy néz ki, hogy veszek egy ilyen telefont, miután az előző telóm megadta magát (Samsung A3 2016). Hasonlót kerestem ahhoz, Xaomi már több is volt a családban, ezért esett erre a választás. Egy bánatom van, hogy ebben nincs amoled kijelző, de gondolom ez se vészes annyira. Illetve néztem még a Xiaomi Note 5 Prime-ot..van olyan esetleg, aki azt is használt már? Melyik éri meg jobban? Köszi!

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#20021) glacious válasza mike1334 (#20020) üzenetére


glacious
addikt

Redmi Note 5A Prime-ra gondolsz?
Abba 2 SIM+ SD megy, jóval nagyobb méretben, viszont sokkal kevesebb ideig bírja akksival. Teljesítményben és egyéb paramétetekben megegyeznek.

(#20022) xylevi


xylevi
tag

picit azt erzem, hogy a telefonalas hang halk, nem hallom rendesen a masik oldalt, egy minimalisat felhuznam, esetleg tudtok segiteni hol tudom ezt megtenni? engineering mode? a kernelre 5szor tapizva elojon a test menu, de ott ilyen lehetoseget nem talaltam...koszi elore is! esetleg valamilyen *#* kodot kell tarcsazni?

[ Szerkesztve ]

(#20023) mike1334 válasza glacious (#20021) üzenetére


mike1334
veterán

Az lesz az :) Az akksi nem tetszik nekem se, meg a méretet nem tudom kényelmes lenne-e. Alzánál elvileg van raktáron, gyakorlatilag meg nem volt kitéve egy se belőle...lehet maradok a kompaktabb méretnél :)

Amúgy van a telónak valami ismert/gyakori hibája? Meg valószínűleg Alzától fogom venni, azt se frissítsem még most, ha felajánlja?

[ Szerkesztve ]

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#20024) Vjankovics82 válasza siddis (#19972) üzenetére


Vjankovics82
senior tag

Mikor jön Ota-n [link] a frissítés Xiaomi.eu? Valaki tudja?

(#20025) csabi98


csabi98
tag

Üdv tagok már mindent kipróbáltam szinte és a Gps csak nem akar sehogy sem működni a telefonon! Van esetleg még valakinek valami ötlete a javulással kapcsolatban? programok amiket kipróbáltam már:Sygic, Waze, Here We Go és az az érdekes hogy mindegyiknél ugyanaz a hibajelenség:kiirja felül hogy Gps jel keresése és ezzel képes el szöszmötölni akár fél órát is persze utána sem talál jelet és így nem megy a Gps sem a sygic egyszer talált jelet de azzal pedig az a baj hogy nem képes követni a kocsi mozgását és sebességét.
Az engedélyeket is néztem és próbából megadtam neki az összeset ami fel volt ott sorolva de akkor sem működött. :( valaki tud rá esetleg mondani valami megoldást? rom csere valami másikra esetleg ami persze gyári ez a lehetőség nem lehetne megoldás? a régi telefonomon a fent felsorolt programok tökéletesen mentek de ezen egyik sem akar működni! :( azon ha nagyon rossz idő volt is kb 1percen belül megtalálta a Gps jelet!

(#20026) DeFranco válasza mike1334 (#20020) üzenetére


DeFranco
nagyúr

egészen közel van Feleségem samoled J3 2016-ának a kijelzőjéhez, nem ugyanaz, de egészen megnyugtatóan kicsi a különbség. előtte egy lg leonom volt arra bőven köröket ver a 4x kijelzője.

én rápróbálnék ha ez a szempont, egyébként az alzánál van is kiállíva 4x, meg tudod nézni (ha épp nincs hermetikusra zárva valami vicces gyerek által a kijelző)

(#20027) lacentos válasza csabi98 (#20025) üzenetére


lacentos
aktív tag

Ezzel a beállítással működnie kell,főleg a navigációnak.

(#20028) mike1334 válasza DeFranco (#20026) üzenetére


mike1334
veterán

Tegnap néztem, de nem lehetett bekapcsolni vagy az volt, amit írtál. Az Amolednél a feketét szerettem, mindig fekete témát használtam, valahogy pihentette a szemem :) De előtte Lumiám volt IPS panellel, annak meg szebbek voltak a színei, meg volt dupla kopp...tényleg ez tudja azt?

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#20029) fradi81


fradi81
veterán

A hydrogel fóliából jó bármelyik? Ezt néztem ki.

moto g72, Ninebot d28e

(#20030) csabi98 válasza lacentos (#20027) üzenetére


csabi98
tag

Köszi de már mindenhogy próbáltam mind3 lehetőséggel és sehogy sem jó sajnos! :(

(#20031) Styleair válasza csabi98 (#20025) üzenetére


Styleair
aktív tag

El kell vinni szervizbe!
Valószínű hardware-es baja van.

Xiaomi 14 / ex Xiaomi Mi 9 SE

(#20032) csabi98


csabi98
tag

néztem egy romot a telefonra próbaképp a gps hiba miatt http://miui.hu/index.php?page=redmi-4x
Miui.hu_Global Santoni ez gyári rom lenne csak másabb vagy miben különbözik? illetve hogyan tudom telepíteni? kell hozzá root meg Twrp vagy ez megy a fríssítés résznél levő fájlkezelőből való telepítéssel is? illetve elképzelhető hogy ezzel megoldódik a problémám?

(#20033) DeFranco válasza mike1334 (#20028) üzenetére


DeFranco
nagyúr

olvastam valamit hogy van olyan rom amivel tudja, alapból nincs. leonon volt, annyira nem hiányzik most, jó az ujjlenyomat olvasó azzal egy szempillantás alatt old, van értesítési led, tehát nem kell külön ellenőrizni hogy "jött-e valami" a maradékra meg ott a bekapcsoló meg a hangerőgomb, ha mégis felvillantanád valamiért a lezárt képernyőt.

(#20034) orso0355 válasza fradi81 (#20029) üzenetére


orso0355
őstag

Fenti kereső, hydrogel, mindent megtalálsz.

(#20035) csabi98 válasza Styleair (#20031) üzenetére


csabi98
tag

sajnos ezt szeretnem a legjobban elkerulni mivel gondolom a szervizeles nem egy hetig tartana!

(#20036) Lordus


Lordus
senior tag

xposed help

felraktam a korábban linkelt xposed keretrendszert. rendben is van, aktív.
de hiába szedtem le az oreos gravity boxot, az nem megy :W
írtátok már, hogy nálatok "részegesen" működik.
valaki, akinek megy segítene?

miuihu 8.3.15+magisk

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#20037) grafnet válasza csabi98 (#20032) üzenetére


grafnet
veterán

A HU ROM nem gyári ROM! Ettől még nagyon használható!
Ezt csak TWRP-vel tudod feltenni (Multitoolal).

GPS probléma: elsőnek csinálj egy Factory Resetet!
Ha ez sem, akkor: BL nyitva van?
Ha nincs, akkor szerviz, mert hamarabb visszakapod, mint nyitod a BL-t...

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#20038) fradi81


fradi81
veterán

Máshogy kérdezem, vett-e innen valaki hydrogel fóliát ami nem IMAK?

moto g72, Ninebot d28e

(#20039) orso0355 válasza fradi81 (#20038) üzenetére


orso0355
őstag

Oké, csak segíteni akartam. Ha vett valaki, és beírta ide, arra is rátalálsz a keresővel. (Én nem emlékszem, hogy lett volna más, de ez semmit se jelent, rengeteg a hozzászólás.)

(#20040) fradi81 válasza orso0355 (#20039) üzenetére


fradi81
veterán

Értem, de én sem láttam mást csak IMAK megy itt, akkor leszek én az első aki mást tesztel :)

moto g72, Ninebot d28e

(#20041) grafnet válasza fradi81 (#20038) üzenetére


grafnet
veterán

Még nem érkezett meg.

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#20042) orso0355 válasza fradi81 (#20040) üzenetére


orso0355
őstag

Akkor viszont majd fotózd le te is, stb 😃 mindenki keresi ezeket az infókat itt.

(#20043) csabi98 válasza grafnet (#20037) üzenetére


csabi98
tag

rendben csinálok egy factoryt hátha jó lesz!
értem szóval akkor ez jó csak nem gyári amúgy nincsen se rootolva se twrp se nyitott bl
szervízbe küldeni nem nagyon akarom mivel nem tudom mennyi időt venne igénybe a telefonra viszont szükségem van ezért próbálok más megoldást keresni csak legutolsónak hagyom a szervízt! :D

(#20044) sharp007 válasza DeFranco (#20011) üzenetére


sharp007
tag

Nekem 8.5.2.0-n van még mindig, nincs bugja és nem lett adatvesztésem. Bár az adatmentés mindig ajánlott, ezen még az is működik rendesen. Én SD-re mentettem előtte.

Redmi 4 Prime - 3/32GB - MIUI GS 10.2.2.0 - Android 6.0.1

(#20045) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

No felpattintottam az eu romot, és ugyanúgy fehér volt a led (pedig beállításokban lehetett állítani színeket), szóval erről ennyit. :)

The Truth is out there...

(#20046) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Nincs valakinek egy fölös hydrogél fóliája eladó? Sürgősben kellene. :)

The Truth is out there...

(#20047) orso0355 válasza Lackooo84 (#20046) üzenetére


orso0355
őstag

Azért ha vigyázol rá és nem tartod pl. szögek mellett a telót 😃 akkor nem lesz ám baja, amíg megjön a fólia. Tedd bele valamibe, nekem pl ilyen bebújtatós tokom van, olyan, mint egy kis zseb.

(#20048) Lackooo84 válasza orso0355 (#20047) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Hát azért egy hónap fólia nélkül... :D

Most az eu rom után vissza akarom tenni a globalt, de a trwp telepítés után újraindítom a telót, majd MI logó bejön (alul nem jön be az h android és a folyamatjelző pöttyök), és nem jut tovább, csak ha kikapcsolom a verifyt, akkor viszont azt írja nem tudok OTA frissíteni. Most akkor hogy tegyem vissza, hogy jó legyen?

The Truth is out there...

(#20049) xylevi válasza lacentos (#20027) üzenetére


xylevi
tag

ez a kepernyokep pontosan hol keszult a menuben? beallitasoknal siman nem talalom ezt a Tartozkodasi hely pontot...vagy konkretan valamelyik szoftverben van, amit a forumtars az elozoekben emlitett?

(#20050) csabulaxi válasza xylevi (#20049) üzenetére


csabulaxi
senior tag

beállításoknál a kereső sorba írd be a Tartozkodasi hely -t és kiadja

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.