Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu


Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24751) gyulaszu válasza tobias40 (#24749) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Nekem megjönnek a gmail-ek.
Egyedül azzal szívok, ha mobilneten roamingolok...

gyulaszu

(#24752) tobias40 válasza gyulaszu (#24751) üzenetére


tobias40
veterán

Köszi!
Tehát úgy jönnek meg hogy felvillan a kijelzőn az email anélkül hogy hozzányúlnál a telóhoz?(automatán?)
Kellett ehhez vmit beállítanod vagy alapból így volt?Gyári rom-od van?

(#24753) gyulaszu válasza tobias40 (#24752) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Igen.
Egyrészt a "Beállítások>Értesítések és állapotsor" alatt legyen bekapcsolva a "Megjelenítés képernyőzáron" és az Alkalmazásértesítések alatt legyen így:

Mondjuk nálam nem rezeg, pedig be van az is állítva és A lebegő értesítésnek sem látom semmi nyomát...
Másrészt a "Beállítások>Képernyőzár és ujjlenyomat" alatt kapcsold be az "Az értesítések ébresszék fel a képernyőt" opciót is.

Esetleg ha valakinek van ötlete a "roaming esetén miért nem értesít problémára", akkor az írjon.
A roaming engedély természetesen meg van adva a Gmail-nek...

gyulaszu

(#24754) szazbolha válasza dugynok (#24747) üzenetére


szazbolha
addikt

Igen, normálisan csinálták: Fixity.hu.
Az új kijelző szemre megfelelő, de mintha más üvegből lenne. Jobban zsírosodik, alul a 3 "gomb" kicsit aranyszínűbb és a két szélső mintha kicsit beljebb lenne érzékeny vagy kisebb az érzékeny terület - nem vészes. A másikon megszoktam, hogy szinte a jobb szélén nyomom. 2 nap alatt átszoktam az új pozícióra.

(#24755) szazbolha válasza bb71 (#24750) üzenetére


szazbolha
addikt

Nekem nem volt védő üveg. Illetve volt csak leszedtem, mert az is zsírosodott, maszatolódott és valahogy nem is tetszett. A szervíz szerint hasznos a védő üveg, de csak az esetek egy részében ad védelmet.
Az enyémről azt mondták olyan súlyosan sérült, hogy nem csak az üveg repedt és törött hanem alatta a kijelző is teljesen szétment, mintha odavágtam volna valamihez. Védő üveggel is eltörött volna.
Pedig csak a kabát zsebből esett ki, de sajnos egy földön heverő HDD fém sarkával találkozott.
Azért ez ritka... általában valami sík vagy puhább felületre esnek le a telók.

(#24756) lócitrom


lócitrom
őstag

még mindig meg tud lepni a telefon: alkoholos törlőkendővel átmentem rajta, erre sikerült feloldani az ujjlenyomat-olvasót. zseniális védelem. csak jó lenne már megtudni egyszer, hogy ez a hardver problémája vagy a szoftveré. 3S-t is sikerült feloldani random, de ez így végkép beteg.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#24757) tobias40 válasza gyulaszu (#24753) üzenetére


tobias40
veterán

Köszi de nekem nem gmail-es fiókra kell hanem optanet-esre..
Mindjárt meglesem a beállításokat újra!

Nekem a beállítások/ "adatforgalom"-nál nem engedi a 2.sim-et választani pedig abban van az a sim amin megy a mobilnet.
Neked melyikről megy és engedi választani?

[ Szerkesztve ]

(#24758) aelod válasza lócitrom (#24756) üzenetére


aelod
veterán

Nekem nem old fel :N Pedig én is át szoktam törölgetni néha.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#24759) dugynok válasza szazbolha (#24754) üzenetére


dugynok
senior tag

Köszi, közben ajànlottak màsikat is, holnap megyek oda. Remélem jó lesz, mert nagyon bevàlt ez a kis teló, màs alternatívàt meg nem talàltam, nem vàlnék meg tőle :)
Holnap jelzek milyen lett.

(#24760) gyulaszu válasza tobias40 (#24757) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Az optanethez használt kliens programnak is ilyen legyen a beállítása.
Nekem nincs olya menüpont, hogy beállítások/adatforgalom. Elírtál valamit?

gyulaszu

(#24761) zodo


zodo
nagyúr

Sziasztok!

Párom valamit elnyomott mert "Ön letiltotta a szükséges engedélyeket" üzenetet kapjuk ha a Naptár ikonra bökve a Facebook lite nyílik meg.

Valaki tudna segíteni hol és mit kellene megadni hogy visszakapjuk a naptárt?

(#24762) zodo válasza zodo (#24761) üzenetére


zodo
nagyúr

Megoldódott.

(#24763) orso0355 válasza tobias40 (#24749) üzenetére


orso0355
őstag

Nekem is megy, majdnem ugyanezen beállításokkal (hang nélkül) a gmail és az Aquamail kliens is.

Net: beállítások, sim kártyák és mobilhálózatok, majd legeslegalul tudod kiválasztani a megfelelő simet a megfelelő opcióra.

[ Szerkesztve ]

(#24764) ReFleXx


ReFleXx
addikt

nem vagyok megelegedve a telo sebessegevel mostanaban, sokszor sokat gondolkodik egy-egy muvelet elott
gyari rom van rajta 9.6.5.0 semmi mokolas, a bootloader is lockolt, nincs rootolva.
mivel csinaljak mentest a telorol, hogy a regi cuccok, beallitasok megmaradjanak?
latok beepitett backupot, ami a mi cloudba ment, vagy hasznaljak valami kulso progit erre?
van valami amire kulonosen ugyelni kell ilyenkor?

[ Szerkesztve ]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#24765) Lordus


Lordus
senior tag

egy friss, mostani miuihu- rol vissza tudok terni gond nelkul egy marciusi miuihu-ra? tehat 10rol 9re.
elegge bevalt, de ugyanakkor kiprobalnam az ujat. de csak ha van visszaut :)
sima, egyszeru twrp-s, ha lehet.

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#24766) beef


beef
őstag

Egy érdekes jelenséget vettem észre, jelenleg ArrowOS fut (pie), v45 firmware és rockstar 1.1 kernel fut.
Pár napja kikapcsoltam a képernyő forgatást, mert Waze bolond volt tőle. Eddig éjszakánként 0.8-1% körül fogyaszott óránként. Ami nem túl jó érték.
Most 0.3% óránként, ami már vállalható.

(#24767) starr válasza Lordus (#24765) üzenetére


starr
őstag

Szerintem működik, de azért csinálj twrp-ből mentést a data partícióról. Lesz vagy 5 GB. Ha visszatérsz, és visszaállítod, lehet hogy nem enged majd be kóddal vagy ujjlenyomattal. Erre van megoldás, korábban leírtam.

[ Szerkesztve ]

(#24768) starr válasza ReFleXx (#24764) üzenetére


starr
őstag

A mi cloud mentés a gyári beállításokat, a gyári programok beállításait, és a telepített appokat rakja vissza. Nem gyári appokat újra be kell állítani. Egy hard reset időnként ráfér a telefonra :)

(#24769) Bambuszpro


Bambuszpro
tag

Egy bugot vettem észre a DoTOS 2.5-ben. Saját kernele van fent. Ha meg akarom osztani a netet akár hotspotként akár usb-n újraindul. Ezen kívül szerintem teljesen vállalható.

Manapság az okos telefonok és az ostoba emberek korát éljük.

(#24770) ubyegon2 válasza starr (#24768) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

a gyári beállításokat, a gyári programok beállításait, és a telepített appokat rakja vissza. Nem gyári appokat újra be kell állítani.

Ez mennyire tuti amúgy? Logikátlanság lenne ez így, ha már az appokat visszarakja, épp a pér kb konfigokat ne rakná?

Egy hard reset időnként ráfér a telefonra :)

Ezt sem értem, minek kéne ezt csinálni androidos rendszeren? Ez olyan Windowsos huncutság szerintem! ;]

[ Szerkesztve ]

(#24771) lócitrom válasza ubyegon2 (#24770) üzenetére


lócitrom
őstag

az, hisz bárminemű reset a system-en kívül visz mindent. a gyári beállítás nem csak gyorsítótárakat (cache könyvtárakat) töröl. de én marhára nem emlékszem arra sem, hogy nem Linux alapú telefonokon ez máshogy lett volna.

a felhő globálisan ment beállításokat. alkalmazásokból viszont csak a sajátot menti. a sikeressége persze nem garantált. a hard reset ugyanaz, mintha menüből vagy billentyűkóddal elindítanánk egy gyári beállítást.

valószínűleg keveri kicsit a Windows féle recovery megoldásokkal, amikor a rendszermagot törli a telepítő és megmarad a felhasználói adat jó esetben.

[ Szerkesztve ]

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#24772) starr válasza ubyegon2 (#24770) üzenetére


starr
őstag

Többször visszaállítottam már, amikor használhatatlan lett a sok buherálástól. A miui csak a miui dolgait menti, a google felé mentés meg sztem nem működik. Opció sincs a visszállításra.
Amikor nagyobb verzió frissítés érkezik, marad egy csomó felesleges dolog, ill a telepített, majd törölt appok is csomó szemetet hagynak maguk után. Merül a telefon, ez az nem működik, stb.
Nálam pl a gps nem ment, bármit csináltam, és a hard reset oldotta meg.
Namost, a mi cloud mentést meg kell nézni mikori, mert hajlamos nem csinálni, hiába van beállítva, hogy hetente. Ha régi, rá kell nyomni a mentés gombra, majd fél óra alatt 800 megát feltölt a mucloudba. Pl ez sem működik most nálam, hr lesz a vége :DDD

(#24773) ubyegon2 válasza lócitrom (#24771) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

& (#24772) starr

Értem és köszi, viszont ezek szerint a nem gyári appokat sem menti a backup.

Még nem csináltam hard resetet, mert egyszer kérdeztem itt, hogy az úgy működik-e, mint régen, de nem volt válasz. Szóval anno az alap verziót rakta vissza a telóra a hr, most a megelőző vagy az utoljára fennlévőt rakja fel tisztán, konfigok nélkül? A legutolsó frissítés után nálam is volt pár érdekes dolog. Például ha lecsatoltam a desktopról fájlok mentése után, akkor nem működtek az ikonok és nem lehetett lapozni sem, csak a felső lehúzás működött.

Amikor nagyobb verzió frissítés érkezik, marad egy csomó felesleges dolog, ill a telepített, majd törölt appok is csomó szemetet hagynak maguk után.

Ezekre amúgy biztosan van valami tisztító parancs, mint Linux alatt, csak gondolom root hozzáférés kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#24774) starr válasza ubyegon2 (#24773) üzenetére


starr
őstag

A nem gyári appokat is menti, és vissza is telepíti, de azok beállításait , engedélyeit, stb nem. Olyanok, mintha most raktam volna fel először. Mindig a telefonon levő rendszer kerül kinullázára, nem rak vissza korábbi verziót a factory reset.

(#24775) dugynok


dugynok
senior tag

Megvolt a kijelzőcserém. A régi ebbg volt, most boe lett. 1 óra alatt kész lett, 3 hó garit adtak rà, 20ezer.
Remélem nem lesz vele gond.

(#24776) ubyegon2 válasza starr (#24774) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Értem, köszönöm, ez így jól hangzik! Mondjuk az eggyel ezelőtti global rom jobb lenne.....szóval akkor akár felesleges is a Micloud, amennyi programot felraktam, abból csak a negyede kell, az meg ott van a Playen.
Sima FR is bőven elég, látva a kolléga 20ezres kijelzőcseréjét :Y , újra átgondolom, érdemes-e eladnom közel annyiért, ha az A2 Lite nagyon megfogna.....

(#24775) dugynok

Tényleg 20ezret akartál írni? Az nem kicsit sok.... :(

[ Szerkesztve ]

(#24777) dugynok válasza ubyegon2 (#24776) üzenetére


dugynok
senior tag

Annyi. Illetve csak 18k, csak rakattam üvegfóliàt rà ami +2k volt. Màshol se sokkal olcsobb, otthon meg nem csinàltam volna rendelt kijelzővel.

(#24778) ubyegon2 válasza dugynok (#24777) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Elsőre soknak hangzott. Másodikra meg főleg, mert azt hittem kb annyiért tudom eladni az enyémet, ha arra kerül a sor, no meg kifogok jó áron egy A2lite-ot.😉
Így már dőlt is a dolog....
Otthoni bütykölés nekem se fekszik, még a zselés akármi is várakozik, igaz a gyári matt fólia széle még most kezd elválni picit ahogy látom.

[ Szerkesztve ]

(#24779) carr


carr
őstag

Megjött a hybrid sim tálca. Azt youtube on meg elég hozzá egy gyertya hogy ugyanezt megcsináld. lol
:DDD

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#24780) thomas77


thomas77
senior tag

Az normális, hogy kapom a képembe a reklámot a letöltések mappában?

(#24781) siddis válasza thomas77 (#24780) üzenetére


siddis
őstag

..mondanám hogy erre találta ki az Androidot a Google, de még igazam lenne.

-- Aux armes, citoyens --

(#24782) Dhampir válasza thomas77 (#24780) üzenetére


Dhampir
félisten

No, még ilyet sem láttam eddig egy Androidos mobilon sem.

(#24783) doongoo válasza thomas77 (#24780) üzenetére


doongoo
addikt

meg még pár helyen. keress rá a neten, hány helyen kell kikapcsolni a telefonon, ha nem akarsz reklámokat kapni

(#24784) trebrona válasza doongoo (#24783) üzenetére


trebrona
nagyúr

Messze nem kell keresni... [link] :N

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#24785) doongoo válasza trebrona (#24784) üzenetére


doongoo
addikt

Akkor már inkább így :R

nehogy már egy kis önállóságot kelljen elvárni a kérdezőtől :)

[ Szerkesztve ]

(#24786) thomas77 válasza doongoo (#24785) üzenetére


thomas77
senior tag

Nem az a gond, hogy nem tudok keresni. Mivel ritkán és csak harmadik telefonnak használom a 4x-et, ez idáig elkerülte a figyelmemet.
Nem tudtam, hogy bekapott-e valamit a teló, vagy gyári extra a reklám.
Most már látom, hogy hol tudom kikapcsolni.
Mindenesetre ez a húzás miatt átgondolom, hogy vegyek-e még xiaomit. Még akkor is, ha csak alkalmanként használom.
Köszi a linket!

(#24787) ubyegon2 válasza thomas77 (#24786) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szerintem ne vegyél soha többé Xiaomit! Én a Sharp TV-n gondolkodom egy ideje.... szerintem nem veszek többet ilyet, tele van reklámmal!;]

(#24788) thomas77 válasza ubyegon2 (#24787) üzenetére


thomas77
senior tag

A következő az lesz, hogy megrohad alattam a rollerem (xiaomi m365), kinyílik belőle egy rejtett kijelző és elkezd reklámokat játszani, mint a youtube...
😬

(#24789) siddis


siddis
őstag

Jelezném, hogy frissült a LuisKERNEL treble 11.16.1831-re.. Changelog-ot még nem találtam, de az ínyencek ezt használják LineageOS nightly alá..

-- Aux armes, citoyens --

(#24790) siddis válasza siddis (#24789) üzenetére


siddis
őstag

Olybá' tűnik lukra futott a csávó, volt frissítés, nincs frissítés :)

-- Aux armes, citoyens --

(#24791) csodavas


csodavas
tag

Sziasztok!

Pár héttel ezelőtt írtam, hogy összetört a kijelzőm. Rendeltem aliról, tegnap megérkezett. Beszereltem, és a kijelző felső része sárgás fehér. Keletkeztek apróbb problémák, gondolom az esés következtében mint pl.: nem rezeg a telefon, ujjlenyomatolvasó is furán műküdött, illetve nem csörög a telefon ha hívnak. Szétszedtem másodjára is, persze a töltésvezérlő panel széttört. Ezek a telefonok nem erre vannak tervezve, hogy szétszedjük, összerakjuk akár többször is.. Szóval tegnapi felháborodásomnak és idegességemnek köszönhetően könnyes búcsút intettem az egész xiaomi telefonvonalnak és visszaváltottam samsungra. Én itt megköszönöm a részvételt, illetve, hogy néha írogattam és válaszoltatok is.

Illetve, ha kellene valakinek akkor akkut, tokokat, kijelzővédő fóliát tudok küldeni. Keressetek bátran privátban. Ha valaki igényt tartani a csúfos kínai kijelzőre akkor jelezzen bátran. :R

Üdv.

(#24792) szazbolha válasza csodavas (#24791) üzenetére


szazbolha
addikt

Köszi, hogy megírtad.
Nekem a kijelzőcsere 20K-ba fájt a szervízben, de semmi baja. Örülök, hogy ezt a lehetőséget választottam, és nem kezdtem el barkácsolni.

(#24793) siposp válasza szazbolha (#24792) üzenetére


siposp
csendes tag

Én a fiam 4x-én próbáltam a széttört kijelzőt az alin rendeltre cserélni (gondolván, bütyköltem már egy csomó mindent, többé-kevésbé sikerrel). A kép szép lett, csak érintést nem érzékelt... Visszaraktam a régi töröttet, hogy legalább használni tudja, s azóta fő hangszórója nincs (telefonálni lehet vele, csak pl csengés nincs...). Azóta már én sem vagyok barkácspárti.

(#24794) Szállító76


Szállító76
tag

Elkezdődött!!! 😁

(#24795) ReFleXx válasza Szállító76 (#24794) üzenetére


ReFleXx
addikt

nalam nincs update

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#24796) mdraco válasza Szállító76 (#24794) üzenetére


mdraco
őstag

Na b@szki, ezt is megéltük, szeptember óta ígérgették :D

[ Szerkesztve ]

(#24797) mdraco válasza ReFleXx (#24795) üzenetére


mdraco
őstag

Gondolom első körben random osztják ki tesztelési céllal, ez amolyan global stable beta.

(#24798) ReFleXx válasza mdraco (#24796) üzenetére


ReFleXx
addikt

ez nem a gyari fwre erkezett?

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#24799) mdraco válasza ReFleXx (#24798) üzenetére


mdraco
őstag

De igen, global stable-ra kiadhatnak global stable beta, már volt jó párszor erre példa 4x-en is.

(#24800) Teaway válasza ReFleXx (#24798) üzenetére


Teaway
veterán

Az lesz a nyerő, ha ► itt megjelenik.

Nincs itthon csokid??

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.