Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu


Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23401) trebrona válasza PuMbA (#23398) üzenetére


trebrona
nagyúr

Nem is teljesítményre gondoltam. :N

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#23402) bb71 válasza qge (#23393) üzenetére


bb71
őstag

igen, menti-

(#23403) mike1334


mike1334
veterán

Adott egy pár hónapos teló, a kijelzőn megjelent egy csíkban sárgás elszíneződés, először nem volt zavaró annyira, de most már nagyobb, és a közepén sötétebb is lett. Nyilván gariztatás lesz belőle, de ez ismert típushiba? Ha gyakori, akkor gondolom a javítás után is előjöhet...

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#23404) Cyrin válasza trebrona (#23401) üzenetére


Cyrin
addikt

Hanem?

(#23405) stanley00 válasza mike1334 (#23403) üzenetére


stanley00
tag

Szintén pár hónap után ugyanez volt a problémám. Garanciában megcsinálták a hivatalos Wayteq szervizben. Eddig jó, a javítás minőségével nincs bajom de ha gyári ROM van a telefonodon akkor szólj előtte, hogy, hagyják rajta mert valamilyen okból jó ötletnek találták, hogy minden kérdés és engedély nélkül lecseréljék developer ROM-ra. Ja és azt is mondhatod előre, hogy ne felejtsék visszarakni javítás után a sim tálcát a telefonba mert elég kellemetlen úgy visszakapni a telefonod :W Más problémám nem volt ;]

(#23406) mike1334 válasza stanley00 (#23405) üzenetére


mike1334
veterán

Az enym az Alzához garanciás, nem tudom, hogy ők javítják vagy küldik valahová...
Azóta nem jött elő a hiba?

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#23407) ubyegon2 válasza mike1334 (#23403) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Mióta megvan a telóm (kb 10 hónapja) követem ezt a fórumot és gyakorinak nem mondható ez a hiba, de előfordul. Nagyon kicsi az esély arra, hogy kijelző (ha nem ez a szakszerű megnevezése, bocsi) cseréje után is pont egy hasonló fog belekerülni.

Az említett szervizzel semmilyen tapasztalatom nincs, de ahogy a kolléga leírta, nem árt rájuk figyelni, szerencsére csak egy mozgó/kivehető része van a telónak, de legalább azt is adják vissza.... ;]
(az Alza nem biztos, hogy oda tartozik, ilyesmik miatt ódzkodok én a külföldi ÁFÁ-s boltoktól)

[ Szerkesztve ]

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#23408) #27070592


#27070592
törölt tag

Sziasztok.

Felraktam a legújabb frissítést, mert hát mindenkinek jár egy esély.. ;]
De szerintem nagy hiba volt. Félelmetes sebességgel merül az akku, az új állapothoz képest (bő két nap) most már egy teljes napot sem bír ki. De nem is ez a leglényegesebb, hanem a tetűlassú töltés. Most kikapcsolt állapotban töltöm, másfél óra alatt húsz (20) százalékot töltött a gyári két amperes töltővel.

Valaki tapasztalt hasonlót? Kezd az agyamra menni a miui faszság. :((

(#23409) fradi81 válasza #27070592 (#23408) üzenetére


fradi81
veterán

Mintha nekem is lassan töltötte volna, na ma letesztelem

moto g72, Ninebot d28e

(#23410) mike1334 válasza ubyegon2 (#23407) üzenetére


mike1334
veterán

Köszi! :)

Külföldi áfás? Itt vettem Budapesten, van az alzának rendes boltja, több is, hazai áfát számolt fel, nem is lehet mást így.

[ Szerkesztve ]

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#23411) ubyegon2 válasza #27070592 (#23408) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ennek nem sok köze lehet az új frissítéshez. 2napja rányomtam, mert nem kellett a teló, 3-4 óra alatt lejött a frissítés, most ír 2 nap 7 óra használat alapján 40%-ot.
Maga a letöltés majd 20%-ot levett a 100-ból. Nincs multimédia használat, napi 2-4 óra wifis telózás volt csak, mobilnet nem aktív. Éjszaka is ugyanúgy van hagyva, mint nappal, hogy elérhető legyek wifin. (tölteni azóta még nem kellett, majd azt is megnézem holnap ilyenkor, hogy megy)

[ Szerkesztve ]

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#23412) ubyegon2 válasza mike1334 (#23410) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Igazán nincs mit, én is csak laikus használó vagyok, de ha már végigolvastam 10000-es nagyságrendű hsz-t..... ;]

Az Alza-val kapcsolatban igazad lehet, de garanciáztatás szempontjából még tartozhat máshová, mint a magyar boltokból vásárolt készülékek. Inkább ezt akartam kiemelni, az ÁFA itt nem lényeges. Én amúgy a Edigitalból vettem 10 hónapja igen kedvező áron, 37 eft-ért. Apró kütyüket Kínából, minden mást itthonról, ha mód van rá.

(amúgy minap olvastam, hogy az Alza is benne van az első 10 online kereskedő bolt között, szóval marhaságot írtam imént, bocsi - ugyanaz ilyen szempontból, mint a szintén nemzetközi Extreme Digital)

[ Szerkesztve ]

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#23413) mike1334 válasza ubyegon2 (#23412) üzenetére


mike1334
veterán

Jaj, régen rossz, ha az alza olyan "jó", mint az edigital :DDD

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#23414) Dhampir válasza mike1334 (#23413) üzenetére


Dhampir
félisten

+1

(#23415) stanley00 válasza mike1334 (#23406) üzenetére


stanley00
tag

Azóta nincsen vele baj de ez nem jelenti azt, hogy esetleg nem lesz problémám vele újra mert ellentétben azzal ahogy ubyegon2 feltételezte nem cserélik a kijelzőt csak úgymond újra gélezik. De szerintem ne várj vele mert az is tapasztalat, hogy ez a sárga folt csak egyre nagyobb és rondább lesz.

(#23416) ubyegon2 válasza mike1334 (#23413) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Jaj, régen rossz

Dehogy, még csak ezután fog kiderülni! :D

(#23415) stanley00
nem cserélik a kijelzőt csak úgymond újra gélezik.

Ez így nem annyira nagyszerű, de azok alapján, amit elmondtál nagyon remélem nem kerülünk kapcsolatba ezzel a Wayteq nevű céggel. :U
(vétek volna)

[ Szerkesztve ]

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#23417) stanley00 válasza ubyegon2 (#23416) üzenetére


stanley00
tag

Én sem tapsoltam a tapasztalt kellemetlenségek miatt de ha kritikus voltam úgy illik, hogy megemlítsem azt is, hogy a javítás minőségébe nem tudok belekötni (eddig), nem ültek rajta sokáig a szervizben és a sim tálca pótlását is 2 napon belül megoldották minden cirkusz nélkül. Nem mintha nem lett volna evidens de láttunk már olyat, hogy nagy ívben toj..k a hibájukra egyesek :DDD

[ Szerkesztve ]

(#23418) pcnet


pcnet
addikt

Egy kis pozitív tapasztalat is álljon itt WayteQ szervizzel kapcsolatban. :) [link]

Annyit hozzátennék, hogy felhívtam újra őket és mondták, hogy nem a szervizben töltött idővel hosszabbodott meg a garancia, hanem újra indúlt, mivel nem javítottak, hanem zsír új készüléket kaptam. Végül eladtam, a vevőm kb egy hónapja írta itt, hogy Neki is ugyan azzal a hibával ment tönkre mint anno nekem. Neki cserélték Redmi 5re. Szóval ismét korrektek voltak. Nekem is csak azért volt 3 hét csere, mert nem volt raktáron Redmi 4X. Amint kaptak, küldték is futárral.

[ Szerkesztve ]

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#23419) Dhampir válasza pcnet (#23418) üzenetére


Dhampir
félisten

Ez tényleg pozitív volt:

A munkalapra azt írták, az átvett telefon állapota "koszos, karcos". Ez mondjuk érdekes, mert direkt tisztára töröltem LCD tisztítóval és szemüveg tisztító kendővel,...

:D

(#23420) orso0355 válasza stanley00 (#23405) üzenetére


orso0355
őstag

Hát ez... azóta is ferdén nézek basszus, micsoda sztori! :W

(#23421) orso0355 válasza #27070592 (#23408) üzenetére


orso0355
őstag

Gyári állapot visszaállítás volt? Sokan javasolják frissítés után. (És azt hagyjuk, hogy nálam nem hozott változást, Xiaomi együttható...)

(#23422) siddis


siddis
őstag

RR-O-v6.1.0-20180820-santoni-Unofficial non-treble by Wajid

-- Aux armes, citoyens --

(#23423) stanley00 válasza orso0355 (#23420) üzenetére


stanley00
tag

De legalább megtanultam fastboot ROM-ot felrakni :DD
Más kérdés, hogy a tapasztalt kellemetlenségek mellett a legfontosabbat el is felejtettem megemlíteni. Mégpedig azt, hogy így a szervizes kollégák proaktivitásának köszönhetően a garanciámat is elveszítettem.

(#23424) kidnou válasza stanley00 (#23423) üzenetére


kidnou
senior tag

Garanciát hogyan sikerült elveszteni?

(#23425) pcnet válasza Dhampir (#23419) üzenetére


pcnet
addikt

Nem érdekelt ha ez (is) volt az ára, hogy újat adhattak. Mondhatták volna azt, hogy karcos volt és nincs gar. Vagy kókányolhatták volna. De korrekten újat küldtek.

Samsung pl nem egy embert küldött el kijelző beégéssel, mert felvállt a kijelző, ami amúgy gyári hiba. Vagy megvonták a gart, mert ujjlenyomat olvasó csere után nyomáspróbázott telefon beázott. Vagy Sony pl elhajtja az ügyfeleket mert poros vagy épp párás lesz belülről a kamera. Szóval pont nem érdekel mit kamuzat a lapra. Cserélték szó nélkül és utólag még a GLS-t is felhívták (helyettem gyakorlatilag), hogy pikk-pakk pontra menjena csomag, mert nem vagyok otthon. Szóval számomra pozitív volt. De megértem, hogy van aki meg szív velük.

[ Szerkesztve ]

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#23426) albiosz


albiosz
őstag

Sziasztok!

Android alkalmazások topikban nem érkezett válasz, ezért bedobom ide is + lehet, hogy Xiaomi specifikus.

Here we go navigációs program esetében hogy lehet új hangot letölteni? English (uk) és nincs közül lehet választani. Hangbeallitások/hangok kiválasztása alatt csak törölni lehet az Englisht, de újat letölteni nem.

(#23427) mpo válasza albiosz (#23426) üzenetére


mpo
veterán

Kipróbáltam, amikor a nincs és UK-t látod, alul hangok kiválasztása és magyar férfi és nő letölthető.
Névjegy:
2.0.12237
8.30.73.154

Ha érted, akkor már elavult.

(#23428) albiosz válasza mpo (#23427) üzenetére


albiosz
őstag

Szia!

Köszi a próbát! nekem úgy tűnik újabb verzióm van és hangok kiválasztása alatt nincs lehetőség újat letölteni. Így néz ki nálam: [link]

2.0.12237
8.30.86.150

(#23429) mpo válasza albiosz (#23428) üzenetére


mpo
veterán

Nekem Redmi 4X, 9.6.4.0 (NAMMIFD) van.

A store-ban a frissítés augusztus 20., nekem még nem kínálta föl.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#23430) albiosz válasza mpo (#23429) üzenetére


albiosz
őstag

Köszi! Otthon ránézek majd wifin, de logika szerint az én magasabb verziószámom kellene, hogy a legfrissebb legyen. MIUI nálam is ugyanez.

(#23431) gyulaszu válasza albiosz (#23428) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Nálam is ugyanez a MIUI és Here verziója is, és nálam sincs "továbbiak letöltése".
(A térképeknél van.)
Pedig biztos vagyok benne, hogy pár hete még ott volt, mert a magyar nőt én is akkor tettem rá.

gyulaszu

(#23432) PuMbA


PuMbA
titán

Nálam ott a hang kiválasztása. MIUI 9.6.4 és HERE 2.0.12237, 8.30.86.150

(#23433) mpo


mpo
veterán

Szeretem ha valami ennyire egységes. :)
Az appokat frissítem, ha szól, most nincs ilyen, ha a play áruházban rákeresek, akkor eltávolítás és megnyitás van.
Majd egyszer fölkínálja a frissítést, ahogy a térképre is ma.

Ha érted, akkor már elavult.

(#23434) gyulaszu válasza PuMbA (#23432) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Hang kiválasztása nekünk is ott van, de a "továbbiak letöltése" hiányzik. Neked? :R

gyulaszu

(#23435) PuMbA válasza gyulaszu (#23434) üzenetére


PuMbA
titán

Alul a Hangok kiválasztására kattintva bejönnek a telepített és a letölthető nyelvek is :)

[ Szerkesztve ]

(#23436) siddis


siddis
őstag

RR-O-v6.1.0-20180821-santoni-Unofficial non-treble by Wajid
(nem lehet okuk panaszra az RR-használóknak, kérdés miért ez a sok release, szinte már óránként.?)

[ Szerkesztve ]

-- Aux armes, citoyens --

(#23437) Nkboy válasza siddis (#23436) üzenetére


Nkboy
senior tag

Még ha lenne értelme.

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#23438) gyulaszu válasza PuMbA (#23435) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Hát lehet hogy én/mi vagyok/unk lámák, de nekem sincs ott, csak a már letöltöttek.
Neked hogyan jelennek meg a letölthetőek?
Nekem is így, mint a kollégának a #23428-ban:

gyulaszu

(#23439) PuMbA válasza gyulaszu (#23438) üzenetére


PuMbA
titán

Ja, nekem itt alatta vannak egy Elérhető nyelvek nevű csoportban a Telepített nyelvek alatt. Nem lehet, hogy valamilyen jogosultság el lett véve az alkalmazástól? Vagy csak az alkalmazás adatait törölni kell és megjavul.

[ Szerkesztve ]

(#23440) mpo válasza gyulaszu (#23438) üzenetére


mpo
veterán

Ahol neked üres, ott nekem:
Hang: Ön dönti el!
Bla-bla...

Alatta Hangok kiválasztása, ma töltöttem le a magyar férfi és női hangot, mert nem volt, csak az angol.
Az enyém eggyel régebbi verzió, de nem szól, hogy van frissítés.

Ha érted, akkor már elavult.

(#23441) gyulaszu válasza mpo (#23440) üzenetére


gyulaszu
senior tag

A "Hang? Ön dönti el. Bla-bla..." az nálam egy képernyővel az alább beszúrt előtt van.

gyulaszu

(#23442) mpo válasza gyulaszu (#23441) üzenetére


mpo
veterán

[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#23443) ChRiS_RS válasza PuMbA (#23432) üzenetére


ChRiS_RS
aktív tag

Ugyanez a verzió nekem is, és szintén műxik minden.

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#23444) ChRiS_RS válasza gyulaszu (#23438) üzenetére


ChRiS_RS
aktív tag

Egyel lépj kijjebb, és ott kell lennie a letöltésnek.

[ Szerkesztve ]

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#23445) albiosz válasza ChRiS_RS (#23444) üzenetére


albiosz
őstag

Ott a hang? Ön dönti el kezdetű cucc van, alatta, ha a hangok kibálasztását választjuk, akkor az alábbi kép érkezik, amit korábban linkeltem.

(#23446) gyulaszu válasza ChRiS_RS (#23444) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Ezen már túl vagyunk, az újabb verzióban a "Beállítások / Hangbeállítások" menüpontban ez van:

Ha itt bemegyek a hangok kiválasztásába, akkor van a #23438.
A probléma ott van, hogy a #23439 szerint itt kellene lennie még egy csoportnak, de eddig kettőnknél nincs :R

gyulaszu

(#23447) endib válasza gyulaszu (#23446) üzenetére


endib
tag

Már hárman vagyunk

(#23448) ChRiS_RS


ChRiS_RS
aktív tag

Értem srácok, tehát a felsorolásban nincs más választás. Mintha nem látná a szervert... hmmm. Érdekes.

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#23449) stanley00 válasza kidnou (#23424) üzenetére


stanley00
tag

Úgy, hogy developer ROM-ról csak bootloader nyitásával tudtam otthon visszarakni a global stable ROM-ot ami eredetileg is volt rajta.

(#23450) kidnou válasza stanley00 (#23449) üzenetére


kidnou
senior tag

Nyitott bootloader nem kizáró ok. Én úgy adtam be tavaly és úgy is kaptam vissza. Vissza is lehet zarni barmikor

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.