Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu


Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24051) vince válasza DJGABI (#24049) üzenetére


vince
őstag

A redmi 6 sem rossz választás szerintem, bár kicsit karcsúbb az akkuja.

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#24052) aelod válasza vince (#24051) üzenetére


aelod
veterán

Nézz be a topicjába és írd le ezt máris eretnek leszel :DDD

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#24053) vince válasza aelod (#24052) üzenetére


vince
őstag

Lusta vagyok, összefoglalnád két mondatban, hogy mi van vele? :D

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#24054) starr válasza Dhampir (#24044) üzenetére


starr
őstag

Ott a registry-t túrtam naphosszat, komolyabb eredmény nélkül. :DDD
Az android azért jó, mert, ha gond van legyalulom a /systemet, majd ráhúzom újra a rendszert, megjavul, és minden megmarad.

(#24055) aelod válasza vince (#24053) üzenetére


aelod
veterán

Sokan kifogásolták, hogy az 5 után a 6 visszalépés az MTK SoC-val, mínusz infra, giro szenzor, és kisebb akku. Aztán nekik estek, hogy nincs is ilyen telefonjuk de okoskodnak stb.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#24056) vince válasza aelod (#24055) üzenetére


vince
őstag

ó, lassan olyan hitviták lesznek a xiaomi fórumokon, mint az apple-nél :DDD

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#24057) aelod válasza vince (#24056) üzenetére


aelod
veterán

Nem lassan, már vannak :DDD

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#24058) pvt.peter válasza Cyrin (#24046) üzenetére


pvt.peter
őstag

Köszönöm a gyors választ Cyrin, sharp007, aelod, DJGABI.

Nos, talán az 5" nem annyira életbevágó, tehát lehet nagyobb is egy picivel, de női kézbe lesz, ezért sem akartam nagy lapát telefont.
Az A2 Lite ki is esett a lehetőségek közül ezzel az idióta bevágással a tetején (voltam múltkor a Lurdy -ban és volt szerencsém megnézni közelebbről is ezt az új feature -t).
Max. 40eFt értékben nézelődök, tehát, a Redmi Note 5 is kiesett :D
Tudom, tudom, túl sokat akarok :P

Kb. 1 évvel ezelőtt vettem egy Redmi 4X -et kb. 40eFt -ért barátnőmnek, tökéletes választás volt, mind méretben és teljesítményben is (legalábbis a számára).

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#24059) aelod válasza pvt.peter (#24058) üzenetére


aelod
veterán

Én megfontolnám a helyedben akkor hatost. Eustocknál 40e pénz. Lurdyban nem tudom mennyiért adják.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#24060) kulup


kulup
tag

Hát a f@sz kivan, nullára merült a telefon egy éjszaka alatt pedig tegnap este még 60% körül volt. Semmi hack, global rom és az utolsó frissítés óta merül gyorsabban. Nem tesztelnek ezek ? Ha egy következő update rendberakja ezt, soha többet nem engedem frissíteni.

(#24061) endib válasza kulup (#24060) üzenetére


endib
tag

Probalj csinalni egy akksi kalibraciot

(#24062) Bogyó bá' válasza kulup (#24060) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nem lehet hogy az akkud hibásodott meg? Sokan ugyanazt a frissítést használjuk, bármiféle gond nélkül.... :F

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#24063) mpo


mpo
veterán

Tegnap a Redmi 4X pittyogott kétszer is, barátom ugyanilyenről hívott, de nem "csengett", csak írta, hogy 10-szer csengett.

MIUI Global 9.6.5.0

A preferált hálózattípus: Csak 2G hálózat volt.
Az akkumulátornál a mobilhálózati jel csíkja végig zöld volt.

Ha 4G-re teszem, a térerő 3 vonal lesz, az 5 helyett.
A mobilhálózati jel csíkja barna lesz.
Nincs rajta internet előfizetés (Telekom), mire állítsam, hogy ne járjak így és mire állítsam a barátomét, akinek van rajta internet (Telenor).

Ha érted, akkor már elavult.

(#24064) pvt.peter válasza aelod (#24059) üzenetére


pvt.peter
őstag

Ezzel csak annyi a baj, hogy nem 4000mAh -s az aksija, nem fém kuckóban van illetve ha jó látom nem Snapdragon van alatta.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#24065) Dr.NX válasza pvt.peter (#24064) üzenetére


Dr.NX
addikt

Így van. Ezt írta ő is.

Elfogadom a sütiket.

(#24066) aelod válasza pvt.peter (#24064) üzenetére


aelod
veterán

De belefér a pénzbe. :B

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#24067) kulup válasza Bogyó bá' (#24062) üzenetére


kulup
tag

Nem tudom, akár az is lehet, de egyértelműen az utolsó frissítés óta csinálja (MIUI global 9.6 stable 9.6.5.0 NAMMIFD) A battery use-nál az "Android system" 44%, az "Android" meg 18%. Egyáltalán mi a különbség a kettő között ?

(#24068) pvt.peter válasza aelod (#24066) üzenetére


pvt.peter
őstag

Na majd még megfontolom :D
Aliról lehet még rendelni arany színben Redmi 4X -et...

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#24069) mpo válasza mpo (#24063) üzenetére


mpo
veterán

Beállítottam erre: LTE/WCDMA, aztán meglátjuk.

Ha érted, akkor már elavult.

(#24070) aelod válasza mpo (#24069) üzenetére


aelod
veterán

Nálam azon is volt már hívás probléma. Nem csöngött ki. :U

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#24071) orso0355 válasza pvt.peter (#24068) üzenetére


orso0355
őstag

Vigyázz, ott figyelni kell, milyen modellt választasz. Nem automatikusan B20-as, ha ez fontos tényező a vásárlásnál neked.

(#24072) mpo válasza aelod (#24070) üzenetére


mpo
veterán

Melyik beállítással nincs?
Az egyiken van internet, a másikon nincs, ráadásul én beszéltem rá a barátomat erre a mobilra.

Ha érted, akkor már elavult.

(#24073) aelod válasza mpo (#24072) üzenetére


aelod
veterán

Az alap beállítással nálam folyamat gond volt. A sima LTE/WCDMA-n minden okés. Egyszer volt azon is a hiba eddig.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#24074) pvt.peter válasza orso0355 (#24071) üzenetére


pvt.peter
őstag

igen láttam, köszi a tippet :)

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#24075) lócitrom


lócitrom
őstag

valakinek rémlik hogyan lehet beállítani, hogy a hálózat nevében ne a technológiát, hanem a generáció számát mutassa a telefon? úgy értem LTE helyett 4G pl. se root se semmi nincs, szóval ez nem megoldás számomra. emlékeim szerint egy változó szabályozza, de nem rémlik már.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#24076) rihi1 válasza kulup (#24067) üzenetére


rihi1
tag

Nekem pont felére csökkent az üzemidőm a frissítés óta, pedig már csináltam egy gyári visszaállítást is.

(#24077) carr válasza vince (#24035) üzenetére


carr
őstag

Már kitapasztaltam, de így is csinálja.
Figyelek, nehogy befogjam a mikrofont.
Szóval nem sajnos.

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#24078) aelod válasza carr (#24077) üzenetére


aelod
veterán

Kosztól is megtisztítottad? Én 3 hetente kivájkálom belőle mindenhol. Hihetetlen mennyit össze tud szedni az ember zsebében.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#24079) angelside77 válasza carr (#24077) üzenetére


angelside77
tag

Nálam ma pont olyan volt, hogy a hívás felvételekor az arcommal, vagy egyik ujjammal megnyomtam a "némítás gombot" a kijelzőn és kész is volt a káosz. :)

Rég feladtam, hogy embereket mentsek meg a világnak a fejükben levő szellemektől.

(#24080) aelod válasza angelside77 (#24079) üzenetére


aelod
veterán

10 ből 9 hívásnál nálam ez mindig megvolt amikor megvettem a telefont. Most ha hívást indítok vagy bejön, kapcsolás után egyből kikapcsolom a kijelzőt és nincs baj ;)

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#24081) this is life válasza starr (#24054) üzenetére


this is life
Ármester

Azok regi szep idok ,mikor wp/w10m-en elcseszodott valami wdrt majd 4 ora OS telepitgetes :).

Azert adja magat a square home launcher , legjobb valasztas rom-bol a miui eu ,root utan a felesleges google es xiaomi cuccok torlese es kisimulnak a rancok :) .

Ui.: Azert itt is volt hogy az uj miui verzio csak format cache,system,data utan eledt fel, de a kepeket es egyebb felhasznaloi cuccaimat nem bantotta . Kiveve mikor bl nyitottam ,mert az mindent torolt .

aelod
A kozelseg erzekelo szenzor erzekenysege allithato , nekem mar 5cm-nel kikapcsol a kijelzo .

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#24082) csabulaxi válasza this is life (#24081) üzenetére


csabulaxi
senior tag

A kozelseg erzekelo szenzor erzekenysege allithato , nekem mar 5cm-nel kikapcsol a kijelzo .

hol és hogyan?

[ Szerkesztve ]

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#24083) aelod válasza this is life (#24081) üzenetére


aelod
veterán

És azt hol állítod?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#24084) this is life válasza aelod (#24083) üzenetére


this is life
Ármester

Beallitasok/minden parameter/10 klikk a kernel verziore ekkor belep hw tesztbe , ott klikk a jobb sarokban levo 3 pottyre additional tools-ra szinten klikkelni , es a felugro menu legaljan lesz a proximity sensor ..Miui 10 alatt legalabbis igy van .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#24085) vince válasza this is life (#24081) üzenetére


vince
őstag

Kiveve mikor bl nyitottam ,mert az mindent torolt
[semmi]

(#24086) trebrona
ok, akkor inkább stornó, nehogy behúzzak valakit a csőbe

(#24084) this is life
engineering mode-ban csak tesztelni lehet az egyes egységeket, nincs semmilyen beállítási lehetőség. miui10 :D

[ Szerkesztve ]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#24086) trebrona válasza vince (#24085) üzenetére


trebrona
nagyúr

Újabban igen.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#24087) aelod válasza this is life (#24084) üzenetére


aelod
veterán

Ezt eddig is megtaláltam de csak teszt mód van, beállítás mód nincs. Succes - failed opciók. Így tesztelve szerintem mindenkinél kb azonos értékeket fog hozni. Nem mértem le de elég messziről érzékelte a kezem. Hívásnál mégis van, hogy bugos.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#24088) this is life válasza aelod (#24087) üzenetére


this is life
Ármester

Nalam igy nez ki


[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#24089) vince válasza this is life (#24088) üzenetére


vince
őstag

Ez milyen készülék? Mi itt Redmi 4X-ről beszélgetünk, de a fotóidon sem a képarány, sem a felbontás, sem a szoftveres gombok nem stimmelnek :DDD

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#24090) this is life válasza vince (#24089) üzenetére


this is life
Ármester

Mi mix 2 , de majd megnezem a redmin illetve a mi4c-n is . A miui 10-ben elerhetoeknek kellene lenni ezeknek a beallitasoknak .
ezzel a modszerrel se tudtok proximity szenzort kalibralni ?

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#24091) aelod válasza vince (#24089) üzenetére


aelod
veterán

Nem is vettem észre :) és tényleg :DDD

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#24092) vince válasza this is life (#24090) üzenetére


vince
őstag

Ugyanoda viszont ez is, mint a kernelkopogtatós megoldás, teljesen más felület, csak tesztelni lehet.

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#24093) carr válasza this is life (#24090) üzenetére


carr
őstag

nem. nálam is ugyanazt hozza, mint a korábbi hsz-ed kernel koppintásokkal.

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#24094) this is life válasza carr (#24093) üzenetére


this is life
Ármester

Esetleg ezzel az applikacioval?

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#24095) csucsu21


csucsu21
aktív tag

sziasztok a rendszer alkalmazásokat nem tudom frissíteni valamiért mindig megáll a letöltés.
Valakinek valami ötlet ? mikorra várható miui 10 ? már hivatalos global verziós ?

Az élet olyan, mint a motor be kell rúgni másként nem megy !!!

(#24096) cerka


cerka
csendes tag

Megjött a heti frissítés LOShoz, nekem felment szépen magától, a lockscreenes problémám meg is javult :)
[changelog]

(#24097) siposp


siposp
csendes tag

Sziasztok! Inkább csak olvasni szoktam, ha már okosat nem tudok mondani, de rengeteg jó tippet és ötletet kaptam már a fórumról. Most viszont elakadtam: fiam 4x-én törött kijelzőt cseréltem, erre: https://www.aliexpress.com/item/Tested-Warranty-5-0-inch-1280x720-Display-For-XiaoMi-RedMi-4X-LCD-with-Touch-Screen-Digitizer/32817876150.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.4cab4c4dyv6LzX
Előtte elolvastam itt, amit tudtam a menetéről és a hibalehetőségekről, megnéztem jópár youtube videót, meg az alapján mentem végig a szerelésen. Viszont a végén nem működik az érintőképernyő. A kijelző megy, szép a színe is, de érintésre sehol sem reagál. Mit lehet elrontani, ami ezt okozza?

(#24098) carr válasza siposp (#24097) üzenetére


carr
őstag

szalagkábel nem sérült meg véletlenül? vagy a csati nincs rendesen a helyén. :/

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#24099) xcds


xcds
őstag

Sziasztok!
Dobna vki egy ebay-es linket olyan üvegfóliához, ami rendesen rásimul a telefonra?
Mivel most nem sürgős.. :)

(#24100) Dhampir válasza this is life (#24081) üzenetére


Dhampir
félisten

Sose találkoztam ilyesmivel, persze feleslegesen nem is piszkálgattam a rendszert, így minden szépen működött, ahogy kellett. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.