Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu


Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23351) endib


endib
tag

Gyerekek, meg mindig f@sza a telefon :D

(#23352) fradi81


fradi81
veterán

Hibátlan ez a telefon, csak a hangszórója és a mikrofonja egy kalap szar de amúgy király :)

moto g72, Ninebot d28e

(#23353) St3ven


St3ven
addikt

Itt továbbra is minden rendben a telefonnal. :DDD

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#23354) kidnou válasza fradi81 (#23352) üzenetére


kidnou
senior tag

Nekem egyikkel sincs bajom.

(#23355) Bogyó bá' válasza fradi81 (#23352) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Az enyémnek a kamerája is - de amúgy minden király! :))

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#23356) Jakuu válasza fradi81 (#23352) üzenetére


Jakuu
őstag

Nekem a hangszoroja es a mikrofonja is kiraly, a tobbi meg csaszar. :D

(#23357) stanley00


stanley00
tag

Azért én sosem azt mondtam, hogy rossz ez a telefon csupàn annyit észrevételeztem, hogy 9-es MIUI alatt nekem látványosan romlik az üzemidő. Mondom ezt úgy, hogy amikor megvettem egy darabig 8-as volt rajta és akkor nagyon sokat bírt a telefon. Én csak akkor kapcsolom be az adatforgalmat vagy wifit ha használom. Nem használok rajta semmilyen közösségi alkalmazást és semmi olyan appot ami állandó adatforgalmat igényel. Mégis bármelyik 9-es alatt esti 100%-ról reggelre 90%-ra merül a telefon és ha hozzá sem érnék kora estére már 80%-on lennék. Nyilván használok más telepített alkalmazásokat amik okozhatják, ezzel kapcsolatban sokat kísérletezgettem is és van egy tippem melyik okozhatja de ugyanilyen felhasználói szokásokkal és pontosan ugyanazokkal az appokkal sosem volt ez a problémám 8-as alatt. Viszont az is tapasztalat, hogy ha újraindítgatnám a telefont mondjuk minden este lefekvés előtt akkor reggelre nem merülne annyit ami azt feltételezi, hogy valami optimalizációs probléma lehet az én esetemben a 9-es ROM-on. Pár napja visszatettem a 8.5.4.0 ROM-ot és minden olyan mint régen az esti 100%-os töltés reggelre is 100 marad, nem kell újraindítgatni a telefont és az az app amire gyanakodtam még csak korlátozva sincs az akkumulátor kezelőben. Szóval a telefonnal semmi gondom nincs amire én használom arra tökéletes de 8-as MIUI alatt jobb barátok vagyunk.

(#23358) PuMbA válasza stanley00 (#23357) üzenetére


PuMbA
titán

Amikor feltetted a 9.6.2-es vagy 9.6.4-es ROM-ot, akkor nyomtál gyári visszaállítást? :)

[ Szerkesztve ]

(#23359) kidnou válasza stanley00 (#23357) üzenetére


kidnou
senior tag

Nem tudom nálad miért van, de nálam folyamatosan be van kapcsolva a mobilnet/wifi és még a gps sincs soha kikapcsolva + messenger fut a háttérben, de így is max 2%-ot merül egy éjszaka alatt

[ Szerkesztve ]

(#23360) bunnyhu válasza stanley00 (#23357) üzenetére


bunnyhu
senior tag

Nekem a miui9 alatt se romlott érezhetően az üzemidő :) De tény, hogy a miui nem feltétlen jó irányba halad, de mondjuk ez az androidról is elmondható, ha jól vettem ki a postokból a 6-osnál a 7-es, a 7-esnél a 8-as mindig rosszabb akksiidőt hozott.

https://divecenter.hu

(#23361) stanley00 válasza PuMbA (#23358) üzenetére


stanley00
tag

Ezekre már nem is frissítettem de előtte jópár 9-es ROM-nál végeztem gyári visszaállítást.

(#23362) PuMbA válasza stanley00 (#23361) üzenetére


PuMbA
titán

LOL, nézd meg a #23225-as hozzászólásom, mert szelektíven olvasol pedig pont alá írtál egy hozzászólást egyébként :DDD Nekem megszűntek az akksi problémáim a 9.6.2-vel és gyári visszaállítással, szóval próbáld ki :) Nekem tegnap 18 óra és ma 11 óra között 2%-ot esett az akksi. Frissítsd föl a mostani 9.6.4-re, aztán nyomj egy gyári visszaállítást a telefonra és állíts be minden újra kézzel.

[ Szerkesztve ]

(#23363) stanley00 válasza kidnou (#23359) üzenetére


stanley00
tag

Erre mondtam orso-nak is minden cinizmus nélkül, hogy szerencsések vagytok. Vagyis nem szerencsések vagytok, hanem inkább nektek olyan az üzemidő amilyennek nekem is lennie kellene :DD

(#23364) stanley00 válasza PuMbA (#23362) üzenetére


stanley00
tag

Nagyon köszi, hogy segíteni próbálsz de én már nem fogom próbálgatni mert belefáradtam. Az utóbbi hetekben tényleg annyi 9-es ROM volt rajta és annyiszor állítottam be újra mindent, hogy belefáradtam. A végeredmény mindig ugyanaz volt. Biztos nálam a hiba, hogy van telepítve valami ami ezt okozza de mivel most 8-on működik úgy normálisan ahogy nektek 9-en ezért most már maradok így. Egyébként bocsi rosszul mondtam a 9.6.2.0 is volt fent és dettó ez volt a helyzet. Mégegyszer köszi! :R

(#23365) PuMbA válasza stanley00 (#23364) üzenetére


PuMbA
titán

Értem és gondolom ugyanazokat az alkalmazásokat használtad 8-on, mint 9-en...

(#23366) stanley00 válasza bunnyhu (#23360) üzenetére


stanley00
tag

Az én esetemben ez a 8-as 9-es verzió :C

(#23367) stanley00 válasza PuMbA (#23365) üzenetére


stanley00
tag

Erre nagyon pontosan odafigyeltem mert akkor mi értelme lenne az összehasonlításnak. Minden pont ugyanaz csak az üzemidő nem. Egyébként nem titok, a tesztelgetés során kialakult véleményem, hogy szinte 100%, hogy a Runtastic app okozza a problémát. Vagy az annak az indításával elindult folyamatok.

[ Szerkesztve ]

(#23368) kidnou válasza stanley00 (#23363) üzenetére


kidnou
senior tag

Ha ez vigasztal (tudom, hogy nem :D ) de redmi note 2 annak idején engem is szívatott, akármit csináltam vele. Xiaomi anomália..

(#23369) stanley00 válasza kidnou (#23368) üzenetére


stanley00
tag

Á dehogy, legalább neked normálisan működne :D

(#23370) siddis válasza Davs (#23349) üzenetére


siddis
őstag

Nem nagyon használtam / jobb szeretem a Lineage-féléket, de hogy ez a legújabb / mai AOSP Extended (non-treble) az biztos. Próbáld ki..

[ Szerkesztve ]

-- Aux armes, citoyens --

(#23371) Davs válasza siddis (#23370) üzenetére


Davs
tag

Szia
koszonom a valaszt. Van tapasztalatod a kerdesem elso reszevel? Ha TWRP-vel lementek mindent es kesobb visszarakom, azt kb olyan, mintha nem csinaltam volna semmit? Szeretnek eloszor meggyozodni arrol, hogy hiba eseten van valami visszaut

(#23372) tobias40 válasza stanley00 (#23367) üzenetére


tobias40
veterán

Ez a progi nekem is fent van de nem gondoltam volna hogy okozhat galibát..
Utánanéztél ha letörlöd akkor jobb lesz az akku idő?

Igaz én nem sokat foglalkozok vele mert este feltöltöm és akkor bírja egész nap a kb 4-6 óra beszélgetést,plusz a wifi,mobilnet gps, állandóan be van kapcsolva.Így marad estére kb 30-40% az akksiban. :C

(#23373) siddis válasza Davs (#23371) üzenetére


siddis
őstag

Kábé olyan, persze pár app-ot lehet hogy újra kell regisztrálni (már ha ugye az új rendszeren is használod ugyanazokat és később visszatérsz), illetve pipálj be minden partíciót.
Csak figyelj oda mit formázol, más 'baj' nem nagyon szokott lenni.. Illetve oldd fel ha kódolva vannak az adataid meg esetleg a kijelentkezés a MIUI / Google fiókból sem árthat, bár ezeket én nem használom.

[ Szerkesztve ]

-- Aux armes, citoyens --

(#23374) stanley00 válasza tobias40 (#23372) üzenetére


stanley00
tag

Attól a ténytől, hogy fent van még nem merül jobban az aksi csak akkor kezdődnek a problémák ha el is indítom és használom pedig használat után még kímélőre is teszem az akkumulátor beállításaiban. Csak az újraindítás segít, hogy ne merüljön gyorsan. MIUI 8 alatt semmi probléma ezért gondolom, hogy az én esetemben a 9-es MIUI a hibás.

(#23375) tobias40 válasza stanley00 (#23374) üzenetére


tobias40
veterán

Hmm,nekem végig megy a kijelző(kb 1 óra) és nem vettem észre hogy nagyon merülne de legközelebb megnézem mennyit merül 1 óra használat alatt,teljes kijelzővel! :R

(#23376) siddis


siddis
őstag

RR 6.1.0 20180818 / Jaguar 7.5.29 kernel / Alucard governor / AutoSMP hotplug / Maple IO
(mondjuk túl sokat nem használtam ez idő alatt, ez tény)

[ Szerkesztve ]

-- Aux armes, citoyens --

(#23377) orso0355 válasza stanley00 (#23363) üzenetére


orso0355
őstag

Ez tényleg annyira érdekes, nem? :F ennyire Xiaomi együttható? Két tökegyforma telefon mondjuk egyforma rommal, gondolom azért olyan gigantikus használatbeli különbségek sincsenek... elképesztő, nem?
A hibák sokféleségét inkább megértem, anyag, szerelés, kijelző, stb. De hogy a működés ennyire szinte random lenne? 😃

(#23378) stanley00 válasza tobias40 (#23375) üzenetére


stanley00
tag

Szerintem félreértettél. Nem azt mondom, hogy az app használata miatt merül ennyit hanem ha használat után kilövöm akkor is valamiért a háttérben újraindul vagy az indításával kapcsolatos valamilyen folyamat beragad. Nem konkrétan az az 1 óra használat meríti így. De ezek csak feltételezések.

(#23379) kidnou válasza stanley00 (#23378) üzenetére


kidnou
senior tag

Runtastic én úgy szoktam használni, elindítom, utána lelakatolom. Mikor végeztem leveszem a lakatot. Soha nem okozott még galibát. De mint tudjuk nem mindenkiél működik egyformán

(#23380) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Üdv! KIs segítség kellene.

Barátom készüléke úgy néz ki bootloopba került, stabil volt rajta, amit frissített, majd odáig jutott, hogy MI logó és android felirat a pötyökkel ment vagy 3 órát. Indítgatta de semmi.

Ilyenkor tudok neki feltenni fastboot romot, miflash-el, hogy zárt bootloader van? Megoldja a problémát?

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#23381) siddis válasza F.B.I. (#23380) üzenetére


siddis
őstag

A bekapcsoló gomb + hangerő le vagy fel gombokkal nem csinált factory reset-et még..? Mentése van.?

-- Aux armes, citoyens --

(#23382) F.B.I. válasza siddis (#23381) üzenetére


F.B.I.
veterán

Nyomtam egy wipe data-t, elindult a csík, 2 mp múlva Data wiped Succedsfully felirat, Reboot to system és megint csak MI logó android felirat órákig. Mentése nincs meg. Megvették használták, nem MIUI fanok sajnos, így nem tudtak róla, hogy fiókot kellene csinálni.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#23383) stanley00 válasza kidnou (#23379) üzenetére


stanley00
tag

Köszi a tippet de most már maradok MIUI 8- on, ott nincs szükség semmi trükközésre, a lakatozás úgysem oldaná meg a problémámat.

(#23384) siddis


siddis
őstag

Hát innen szép nyerni..

Biztos van rá más megoldás is, de én egy XiaoMiTool nevű cuccot ajánlanék, ez szép komótosan leszed és felrak mindent. Persze az adatoknak annyi, de az már a Factory Reset-nél is bekövetkezett volna..

[ Szerkesztve ]

-- Aux armes, citoyens --

(#23385) F.B.I. válasza siddis (#23384) üzenetére


F.B.I.
veterán

Akkor ez full bukó? Már nem lehet fastboot romot hegeszteni , zárt bootloaderre?

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#23386) kidnou válasza F.B.I. (#23385) üzenetére


kidnou
senior tag

Ha jól emlékszem fastboot csak nyitott bootloaderrel megy

(#23387) F.B.I. válasza kidnou (#23386) üzenetére


F.B.I.
veterán

Értem. Valami más megoldás ilyenkor?

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#23388) DeFranco válasza Amygdala75 (#23316) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nyugi. nem kell mindent készpénznek venni. semmi baja a telefonnak.

az LTE/TD-SCDMA/UMTS beállításra keress rá, állítsd át, onnantól kezdve a hibák 99%-a megszűnik. nekem egy-egy esetben előfordult, hogy nem tudtak elérni, de érdekes módon mindig ugyanazon a fizikai helyen, valószínűleg ott van egy kis lyuk vagy anomália az adótornyok között, vagy épp hevesen vált amikor keresnének. egyébként a fenti beállítással teljesen megbízhatóan van térerő és el is érnek.

vodás vagyok, folyamatosan 4G-n, mobilnet, wifi, gps, hagymacsípősminden be van kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#23389) bb71 válasza Davs (#23371) üzenetére


bb71
őstag

Azt ne felejtsd: TWRP backup az "internal memory"-t nem menti!!! Tehát fénykép, zene ugrik!

DE, ha Backup előtt TWRP/File manager - ott /data/media könyvtárat átnevezet pl. ABC-re, akkor azt is menti.
Backup után vissza File manager-be, és az ABC könyvtárat visszanevezed media-ra.

HA vissza kell állítani ezt a mentést, akkor Restore után szintén vissza kell nevezni az ABC könyvtárat media-ra!!! Ha mégis van media, az egy hosszabb mese, most nincs időm erről írni...

[ Szerkesztve ]

(#23390) KBL001


KBL001
tag

Sziasztok!

A 4x kapni fog hivatalos Oreo-t? Mert konkrét infot erről nem találtam. Lehet ezt venném meg telónak,ha megkapná.
Köszi :)

(#23391) trebrona válasza KBL001 (#23390) üzenetére


trebrona
nagyúr

Nem, nem fog.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#23392) gyulaszu


gyulaszu
senior tag

Sziasztok,
Nem 4X téma, inkább MIUI, ezért bocs hogy mégis itt kérdezem...
Roaming közben a Messenger csak akkor jeleníti meg az új üzenetek értesítőit, ha előtérbe hozom a programot. Ha wifin vagyok, akkor jönnek az értesítők.
Hol vannak az erre vonatkozó beállítások? Nem találok semmit.
A program benne van az adatbarangolás kivételei között.
Üdv

gyulaszu

(#23393) qge válasza bb71 (#23389) üzenetére


qge
aktív tag

Ez klassz, jó ötlet, ha működik. Az átnevezés után tehát egy /data/ABC mappa lesz és azt már menti?

(#23394) Teaway válasza KBL001 (#23390) üzenetére


Teaway
veterán

Semmit sem vesztesz, hogy Oreo nélküli 4X-et veszel.

Nincs itthon csokid??

(#23395) kidnou válasza KBL001 (#23390) üzenetére


kidnou
senior tag

Csak ujabb bugok forrása lenne. Még a 7-ben is van bőven hiba

(#23396) PuMbA válasza KBL001 (#23390) üzenetére


PuMbA
titán

Redmi 6 van jelenleg a 4X helyett, a 4X hamarosan nyugdíjba vonul és nem lehet majd kapni :)

[ Szerkesztve ]

(#23397) trebrona válasza PuMbA (#23396) üzenetére


trebrona
nagyúr

MTK procis R6-ot nem erőltetném.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#23398) PuMbA válasza trebrona (#23397) üzenetére


PuMbA
titán

Erről már volt szó :) Lemérték és pont annyi CPU és GPU sebességben, mint a Snapdragon 625 vagy a 450, tehát egyértelmű előrelépés van a 4X-hez képest.

[ Szerkesztve ]

(#23399) Robi789


Robi789
csendes tag

Aki még nem frissített az megnézheti mert a csiga-lassú letöltés megszünt.

(#23400) carr válasza mpo (#23342) üzenetére


carr
őstag

meg.
De így már legalább az elbaszott akku idő javult valamelyest. úgy tűnik legalábbis.
bár azóta még nem mentem vele dolgozni. majd kiderül holnap élesben. :)
Ma reggel töltöttem 23%-94%ra.
assszem tegnap éjjel néztem 1n 16 óra volt valami 2.5 óra sot-al. (vagy ma reggel? nemtom elég kómás voltam. :DDD)
Mondjuk nálam még éjjel mindig 20% körül merül. de wifi be, és 1 kártya bejelentkezve 100% térerőn.
Bár... akkor is 20% ha a sleep as android monitoroz, de akkor is ha nem.
:/

[ Szerkesztve ]

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.