Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu


Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31301) bobalazs válasza beef (#31300) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

open_gapps-x86_64-11.0-pico-20220503.zip és open_gapps-arm64-11.0-pico-20220215.zip
ezek nem mentek fel. Azt írta hibának hogy ellenőrizzem 16.1.0 sdk 28 android 11 verzióhoz van e.

(#31302) beef válasza bobalazs (#31301) üzenetére


beef
őstag

Ugye, ha az x86 felmenne rá, az maga lenne a csoda :)
Viszont az open_gapps-arm64-11.0-pico-20220215.zip -nek működnie kell.

(#31303) bobalazs válasza beef (#31302) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Ja. le se esett, csak most hogy nézem.
Lehet felment volna az de lehet hogy nem ment fel. Azt hiszem két picot próbáltam, és csak ezek voltak letöltve. Na mindegy már, lett rá megoldás, mindthegapps is jó.

[ Szerkesztve ]

(#31304) SenorGrande válasza Balikaa (#31297) üzenetére


SenorGrande
senior tag

Nem tudom segítség-e, de én egy Samsung Galaxy Xcover 5-re cseréltem le a 4x-et márciusban. Hosszas keresgélés után számomra ez volt az egyetlen alternatíva.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

(#31305) gelbelex válasza bobalazs (#31303) üzenetére


gelbelex
őstag

Anno nekem a 7.17 a korábbi MindTheGApp helyett (! :) ) akkor ajánlott OpenGapps-szal (nano) nem indult el, így NikGapps-et (omni) raktam fel, azzal is jó volt.

[ Szerkesztve ]

(#31306) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Két éve próbaként felraktam a CRdroidot a 4Xre, akkor nagyon tetszett, ám pár hét után olyan jött rá hogy időszakosan kikapcsolt, újraindult, ami megbízhatatlanná tette. Visszament a gyári rom. Azt használtam egész idáig, Android 7-es rendszert.
Ez a mostani CRdroid 11 v26 viszont most nagyon bejön. Tisztára olyan mintha egy új telóm lenne. Dupla koppos ébresztés a kijelzőn, kiváló akku idő (ha 4g és wifi off), meg millio egy apróság ami testreszabható, pl. a lehúzható menü és színek, ikonok formái, stb. csak ámulok!

(#31307) bb71 válasza bobalazs (#31306) üzenetére


bb71
őstag

ez pontosan így van... csak ez a vonat már rég elment... mármint azért a teljesítménye a maiakhoz képest lassúcska még CrDroiddal is.

(#31308) bobalazs válasza bb71 (#31307) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Azt észrevettem. Másodlagos telónak viszont kiváló.
Nem kell nagy igényt kiszolgálnia. Amire kell arra elég.

(#31309) bb71 válasza bobalazs (#31308) üzenetére


bb71
őstag

láttam, hogy csatlakoztál a Crdroid telegram csoportjába... :K

(#31310) bobalazs válasza bb71 (#31309) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Ja, de ki is léptem, mert a fejlesztő befejezte.

(#31311) Repsol600


Repsol600
addikt

Nekem is Crdroid 7.25 van most. De már ajánlotta a frissítést 7.28-ra.

(#31312) gelbelex válasza Repsol600 (#31311) üzenetére


gelbelex
őstag

És sajnos nem várható későbbi crDroid a 4X-re.
Nekem úgy tűnik, a logikus folytatás a Lineage OS 20.
De ezt a tartalék telefonon előbb körbejárom még..., ha lesz időm valamikor...
(pl. le kell-e cserélnem az OrangeFox-ot

(Jó tapasztalatok más rom-mal (is) jöhetnek... ;) )

bb71: Igen, lassúcska, bár nekem még élhető.
Ami zavar, hogy a GCam Pixel2Mod ugyan pazar képeket csinál (V8.3build-5.1.018.177624777), de amennyit én fotóznék egy nap városnézés alatt, úgy nem bírja estig akkuval... :((

[ Szerkesztve ]

(#31313) szimla65


szimla65
aktív tag

Sziasztok!
Segítséget,tanácsot szeretnék kérni ezzel a készülékkel kapcsolatban.Elővettem a fiókbol gondoltam megcsinálom.Rossz aksi ,törött felgörbült kijelző(az akku felpuposodott és középpen felemelte).Rendeltem kínából akkut és kijelzőt kerettel,minden megjött frankón.Betettem az akkut feltöltöttem és bekapcsoltam ,hibátlanul működött a teló,jó akkor jöhet a következő lépés kijelző csere.Ezt is megcsináltam,bekapcsolom úgy tűnik,hogy minden rendben van szépen bejött a kijelző,és akkor itt jött a probléma nem érzékel,nem tudom kinyitni és használni.Már próbáltam többször újra indítani,lemerítenni feltölteni újra indítani,a kijelző csatlakozóját levenni,akkut levenni de nincs változás ,bejön a kijelző de nem érzékel.Valahogy életre lehet kelteni?Várom a segítségeteket.

(#31314) gelbelex válasza szimla65 (#31313) üzenetére


gelbelex
őstag

Ha megfelelően csatlakoztatva van mindkét szalagkábel (bocs a feltételezésért), akkor arra tippelnék, hogy kifogtál egy selejtes érintőjűt... :((

(#31315) Repsol600 válasza szimla65 (#31313) üzenetére


Repsol600
addikt

Nekem is volt ilyen, csere után nem működött az érintő. Sajnos csak a kijelző csere segít. :(

(#31316) G@ben


G@ben
addikt

Egy régi sérülés miatt a kijelző bal felső sarka először besárgult, így működött vagy 3 évig, de most ugyanott elkezdett elválni a kijelző, mintha a fólia alá levegő jutott volna be. Minden nap egy picit nagyobb lett, de alig észrevehetően, tegnap estére viszont a képernyő teljes bal oldala érzéketlenné vált, azaz a billentyűzetnél nem érzékeli az első függőleges oszlopot. Jól sejtem, hogy ez kijelzőcserével lenne csak orvosolható?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#31317) Repsol600 válasza G@ben (#31316) üzenetére


Repsol600
addikt

Igen. :(

(#31318) G@ben válasza Repsol600 (#31317) üzenetére


G@ben
addikt

Akkor ebből telefoncsere lesz. Lassan amúgy is tervben volt, mert az akksi már csak 3000-et tud (közel 5 éves telefon és eredeti akksi), illetve már kezd lassú is lenni, most meg a kijelző is megadja magát.
Van valami jó alternatíva, ami kicsi, hosszú az üzemideje, esetleg a kamerája is jó?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#31319) bb71 válasza G@ben (#31318) üzenetére


bb71
őstag

"valami jó alternatíva, ami kicsi, hosszú az üzemideje, esetleg a kamerája is jó?"

ebbol mind nem tud sajnos teljesulni...

En feladtam a hosszu akkuidot es Zenfone 8-ra szavaztam.

Ui: van ket 4x-m... egy fekete es egy arany :)

[ Szerkesztve ]

(#31320) G@ben válasza bb71 (#31319) üzenetére


G@ben
addikt

Nem rossz, de árban az is Samsung S21. De úgy látom, nem fogom olcsóbban megúszni. Ha belegondolok, hogy ezt a telefont 43-ért vettem...

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#31321) bb71 válasza G@ben (#31320) üzenetére


bb71
őstag

152700,- Franciaországból jelenleg. (aliexpress.com, tw gari -> tehát nincs)
Én 40e alatt vettem a 4X-t még... azok az árak már nincsenek!

[ Szerkesztve ]

(#31322) G@ben válasza bb71 (#31321) üzenetére


G@ben
addikt

Maradnék az itthoni vásárlásnál, itt meg 190-200. De majd leülök a phone finder elé és megnézem, mi jöhet szóba.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#31323) bb71 válasza G@ben (#31322) üzenetére


bb71
őstag

Majd írd meg, mit választottál...

(#31324) G@ben válasza bb71 (#31323) üzenetére


G@ben
addikt

Ok.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#31325) DeFranco válasza G@ben (#31322) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Én Redmi 4x-ről Poco X3 Pro-ra váltottam, nem bántam meg. Most az F5-öt dícsérik a tesztben nagyon, és jónak tűnik az ár/érték aránya, ha lesz itthon forgalmazásban én megnézném a helyedben.

Később a Redmi családban került további használatba, nála vált el a kijelző, úgy mint nálad, ő egy Motorola G32-t kapott helyette, az is teljesen vállalható, bár a Poco-tól azért elmarad.

[ Szerkesztve ]

(#31326) bb71 válasza DeFranco (#31325) üzenetére


bb71
őstag

azért ez nem egy méret...

Redmi 4X______________Zenfone 8_____________Poco F5
139.2 x 70 x 8.7 mm vs 148 x 68.5 x 8.9 mm vs 161.1 x 75 x 7.9 mm

én inkább sűrűbben töltöm, minthogy egy vágódeszkát cipeljek...

[ Szerkesztve ]

(#31327) G@ben válasza DeFranco (#31325) üzenetére


G@ben
addikt

A max méret, amit még elviselek, az 155x72. De ez is csak ha nincs kisebben megfelelő. A telefonok hiába nőttek, a kezem maradt kicsi. :D
A magasság tudom, hogy jó szoftverrel nem gáz, de az ennél szélesebbet egyszerűen nem tudom jól megfogni és ez a 72 is erősen határeset.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#31328) DeFranco válasza bb71 (#31326) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Én nem azt írtam, hogy kicsi, hanem hogy nem bántam meg a cserét. Én is fixált voltam a kis méretre, de rájöttem, hogy el kell engedjek valamit és inkább ezt engedtem el, mint a teljesítményt vagy az árat.

@G@ben: a saját tapasztalatom az, hogy simán megszokható, nem mondom, hogy teljesen résmentes, de a várt problémák 80%-a nem jelentkezett kis megszokás után. Nem akarlak rábeszélni semmire, csak megosztottam egy tapasztalatot arról, hogy váltás után nálam mi vált be.

(#31329) G@ben válasza DeFranco (#31328) üzenetére


G@ben
addikt

Én meg nehezen vagy egyáltalán nem szokom meg az olyan dolgokat, amik már elsőre nem jönnek be. Nem vagyok annyira teljesítményorientált, ami talán abból is látszik, hogy most is egy sok évvel ezelőtti, már akkor sem csúcs telefonnal nyomom. A méret fontos, az akksi is, jó lenne egy viszonylag normális fényképező (asszony Samsung A54-ese vagy valami hasonlója sokkal jobb képeket csinál, kb olyan szint elég is lenne), a többi már csak extra. Ami még tök jó lenne és használnám is, az az NFC és a vezeték nélküli töltés.
Viszont ami ha jól sejtem nem igazán működik máshol, az a telefonbeszélgetések rögzítése. Az még nagyon hasznos, amikor elsorolnak egy csomó dolgot, amire emlékezni kellene.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#31330) orso0355 válasza G@ben (#31329) üzenetére


orso0355
őstag

Kisméretű telefont nem fogsz kapni sajnos :-( nekem végül egy Samsung A52s lett.

[ Szerkesztve ]

(#31331) SenorGrande válasza G@ben (#31320) üzenetére


SenorGrande
senior tag

Én Samsung Galaxy Xcover 5-re váltottam 4X-ről, nem bántam meg. 90 alatt vettem márciusban, ugyanaz a méret, Android 13, NFC, cserélhető akksi (3.000 mAh).

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

(#31332) G@ben válasza orso0355 (#31330) üzenetére


G@ben
addikt

A 4X méretűről már lemondtam, de fogdostam sok telefont és a feljebb említett méretet határoztam meg maximumnak.

SenorGrande: igen, ilyen alternatívák vannak, hogy veszek egy úgymond átmeneti telefont, ami nem sokkal tud többet, mint a 4X, de 1-2 évre jó, vagy jöhet egy modern, 1-2 éves csúcstelefon, ami kb mindent tud, de drága.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#31333) G@ben válasza SenorGrande (#31331) üzenetére


G@ben
addikt

Átfutottam a tesztjét, elsőre nem rossz, bár a jó kamera fontos lenne. Valami programmal (gcam, akármi) nem javítható drasztikusan?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#31334) SenorGrande válasza G@ben (#31333) üzenetére


SenorGrande
senior tag

Nem tudom, nem mókoltam, mert nem használom fotózásra.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

(#31335) mpo


mpo
veterán

A működő Redmi 4X helyett újat kellett vennem, mert a banki appnak Android 8 vagy magasabb kell, enélkül meg nem tudok belépni az online bankba (kétlépcsős azonosítás).
A Redmi Note 12 Pro és a Redmi 10 2022 közül az utóbbit választottam (52e Ft), mert a többlettudását nem használnám.
A csehektől rendeltem kék kameravédős, mágneses tokot, mert itthon csak piros volt.
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#31336) adam_nagy válasza G@ben (#31329) üzenetére


adam_nagy
csendes tag

Samsung s10e? Én ilyenre váltottam azokat tudja amiket írtál.

(#31337) G@ben válasza adam_nagy (#31336) üzenetére


G@ben
addikt

Más lett a befutó. S23. Nem akartam nagyon régit, így lett nagyon új. Nem olcsó, de legalább drága. :D

[ Szerkesztve ]

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#31338) Andrewstarr


Andrewstarr
aktív tag

Sziasztok, valaki nem találkozott olyan hibával, hogy ha belépsz egy sms üzenetbe vagy az időjárás appba, akkor elkezd villogni a kijelző? :U
Ha kilépsz az appból, akkor megszűnik...
Előre is köszönöm az ötleteket, tanácsokat... :R

(#31339) csferke válasza Andrewstarr (#31338) üzenetére


csferke
senior tag

Nálam is előfordult már.
Sőt néha videó lejátszás előtt/után is előfordult már.
Megoldást sajnos még nem találtam. :F

(#31343) carr


carr
őstag

Sziasztok

Adott ez a rózsa-arany 4/64 global verzió készülékem. Gyári rom, nincs mokolva. Az érintő gombok alul akku csere után nem működnek. Egy applikáció segít kiküszöbölni. Most is arról írok. (Akkut új, gyárit kapott, kb 1.5 éve? pár napja használom így ... Kb 2 napot bír. Egy töltéssel. Átlagos használat mellett, tölteni 20-90 között szoktam. )
Milyen esélyem van értelmes áron eladnom? egyáltalán mennyit ér? 10-20e?
LCD ha kicserélem akkor helyre jön a Lenti gombsor is. 5e az új hozzá alin. Tipp hogy melyik lenne jobb? Köszönöm :R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#31344) carr


carr
őstag

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#31345) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

CRDroid Santoni utolsó kiadás rajta a telefonon. Ránéztem a cpu használatra. Alkalmazások nem futnak, net kikapcsolva, max 1.4 Ghz-en pörög az összes cpu mag.
Visszaraktam a gyárit most, 768 Mhz en van a magok többsége és 2 mag még alszik is ráadásul.
Kb március óta fenn volt a crdroid.

(#31346) matta2003


matta2003
tag

Én 1 éve vettem használtan egy Redmi Note 10 pro-t a 4 évet használt Redmi 4X helyett. A RN10P mérete zavar(t), főleg nyáron, amikor nincsen olyan ruhadarab, amibe el tudom rendesen rakni.
Nekem hibamentesen pótolta a 4X-et. Csak a hívásrögzítés hiányzik néha, de ez Android verzió kérdése, nem a készüléké.
Bizonyos applikációk miatt sajnos kellett az újabb készülék, valamint az akksija sem úgy bírta a nap végére, ahogy én szerettem volna.

[ Szerkesztve ]

nem 21 éves vagyok...

(#31347) csferke


csferke
senior tag

Sziasztok!
Megválnék ettől a telómtól. Már beüzemeltem egy másikat.
Mi történik ha a 4x-nél Gyári visszaállítást indítok?
Az új telón már mindent beállítottam.
Az új telón lesz valami gubanc? Gondolok itt a Google fiókomban tárolt adatokhoz (tel.számok, naptár bejegyzések stb..)
Gyári visszaállítás után az újon minden eddigi megmarad?
Ilyet még nem csináltam. Segítsetek. :R
köszi

[ Szerkesztve ]

(#31348) pcnet válasza csferke (#31347) üzenetére


pcnet
addikt

Szia

Az új telódon minden adat megmarad. Helyi és felhőben tároltak is. Nyugodtan nyomj gyári visszaállítást a régin.

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#31349) Márton


Márton
nagyúr

tudom, öreg teló...
Lányomé volt, pár éve nem használta, újat kapott.
Most kidobás előtt ránéztem, működik, mondom nyomok rá egy rendszerfrissítést, hátha még tartaléktelónak jó lesz. Frissített is, kért újraindítást, és azóta csak a boot képernyőt látom, hogy "MI" és "Powered by android".
De már egy órája! Restart után is!
Lehet valamit tenni, vagy tégláztam egy hivatalos frissítéssel :F

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#31350) carr válasza Márton (#31349) üzenetére


carr
őstag

Dalvik cache törlés esetleg?

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#31351) Márton válasza carr (#31350) üzenetére


Márton
nagyúr

közben a 3. erőltetett restart után magához tért.
köszi!

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.