Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu


Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11401) ovics


ovics
aktív tag

új összehasonlítási alap, az EBBG-ben színes a led, a BOE-ben meg nem :DDD

(#11402) JohnDoeHun válasza ovics (#11401) üzenetére


JohnDoeHun
tag

Ebbg-m van és nem színes. Gondolom újabb és nem jutott bele rgb led.

(#11403) #73029888


#73029888
törölt tag

Ha kinyitom a BL-t és felrakom a MIUIHU akkor kell wipe vagy nem?

Mikor először próbáltam akkor a kameránál az effektek angolul jelentek meg

(#11404) Nimda válasza #73029888 (#11403) üzenetére


Nimda
addikt

Én úgy tudom, hogy igen, system wipe is kell, nem elég a factory.

(#11405) Ájvé válasza #73029888 (#11403) üzenetére


Ájvé
veterán

Kell, sőt más fajta ROM miatt full wipe javasolt, vagyis tiszta telepítés kell.

(#11406) vince válasza #73029888 (#11403) üzenetére


vince
őstag

tiszta telepítés kell

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#11407) Black_Raven válasza vince (#11406) üzenetére


Black_Raven
veterán

Ezt a Recoveryben vissza bootolást birom, mert ezzel a telefonnal 3 fajta TWRPvel még soha nem sikerült.(minden más telóval igen) szóval vagy simán újraindul vagy megdöglik a Mi logónál.(kis bootloop:) ) igaz azt is hozzátenném a feladatot elvégzi csak nem megy vissza. Mint minden más sem. Se Rashrból, se RR kikapcsoló menüből. Csak 3 gombos manual, vagy gyári rom tud TWRP-be lépni.(nálam)

[ Szerkesztve ]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#11408) csodavas


csodavas
tag

Sziasztok!
Mivel az üvegfóliákat meguntam, igen a full cover fóliát is (ráadásul imakot rendeltem) ezért lett helyette sima film. Érzéketlen volt ezért leszedtem. Rendeltem óccó sima matt fóliát. Ez ilyen. Akár ajánlom is. Ha kellene link akkor írjatok és beírom.

[ Szerkesztve ]

(#11409) axelot74


axelot74
csendes tag

A fastboot rom sem feltétlenül gyalul mindent. Nekem 8.5.2.0-ra a 8.5.4.0 mem akart felmenni ota frissítéssel. Mindig elhasalt félúton. Végül miflash-sel raktam fel, azt a configot választva, hogy a data particiót ne piszkálja. Minden appom, adatom és beállításom megmaradt, a rom pedig szépen felment.

[ Szerkesztve ]

(#11410) darkrock


darkrock
aktív tag

Sziasztok!
Vettem egy ilyen telefont hardveraprorol, ami november 16.-an volt cserelve a szerviz által. Az lenne a kérdésem, hogy erre az új készülékre mostantól van egy év garancia vagy az első telefoné folytatódik?

[ Szerkesztve ]

(#11411) Attipapa válasza Black_Raven (#11407) üzenetére


Attipapa
aktív tag

Ezt már meg akartam írni,csak közben nem jött fel a téma. Most van itt az ideje. Szóval a kikapcsolómenüből csak akkor indítja a twrp recoveryt,ha a twrp installból telepítetted. Ha csak visszaraktál egy mentést akkor csak a 3 gombos működik. Egy megoldás van. Miután visszaraktad a mentést,installból felrakod azt a romot,ami a mentésben volt. Nem kell semmi más,csak wipe dalvik és cache és utána működik menüböl is a reboot recovery. Ahol gapps is volt, ott ne feledd azt is felflashelni.
Ne kérdezd,hogy miért van így ,mert fogalmam sincs😁

[ Szerkesztve ]

(#11412) mikej95


mikej95
aktív tag

Valaki tud olyan üvegfóliát ami megfér a strapatokkal együtt a kijelzőn? IMAK túl nagy volt és leugrott a kijelzőről ahogy felraktam strapatokot(1000+1 márka alatt árulják, az amelyiknek kopik a festék a műanyag részéről).

Azt viszont nem tudják, hogy mi nem tudjuk azt, amiről ők úgy tudják, hogy tudjuk.'

(#11413) trebrona válasza darkrock (#11410) üzenetére


trebrona
nagyúr

Ezt mondjuk az eladótól kellet volna megkérdezni. Garancia papíron mi van?

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#11414) darkrock válasza trebrona (#11413) üzenetére


darkrock
aktív tag

Csak annyi, hogy szeptemberben volt véve, és a mostani csere.

(#11415) Black_Raven válasza Attipapa (#11411) üzenetére


Black_Raven
veterán

Az a hiba csak, hogy az RR-t, végig tisztán Installból telepitettem. Nincs is mentésem mégse tud TWRPbe menni. Viszont a Globál Dev mentésemet visszarakva, a frissitőből simán megy TWRPbe. Aztán a Rashr a mobilFlashtool, idáig simán minden telefonon belépett TWRPbe ha a Reboot Recoveryre bökök, hát itt nem. Simán kilép mintha semmi nem történt volna.:)

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#11416) vince válasza darkrock (#11410) üzenetére


vince
őstag

Csak nem pcnet telefonját vetted meg? A minap köszönt el a tokiptól :D
Ha cserélték a készüléket, akkor újraindul a garancia, de ennek a garanciajegyen is nyoma kell legyen.

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#11417) darkrock válasza vince (#11416) üzenetére


darkrock
aktív tag

Igen tőle :D
Igen így van, most erősítette meg ő is. :R

(#11418) Sprinti83


Sprinti83
tag

Valaki csinált már Miui 9-ről downgradet 8ra?Ha igen meg kérhetem hogy leírja mit hogyan?Bootloader nyitás nem kell hozzá ugye?Mi flash+fastboot mód ?Fastboothoz használható stabil global romot hol találok?
Köszi

(#11419) Attipapa válasza Black_Raven (#11415) üzenetére


Attipapa
aktív tag

Akkor passz. Nekem az imént leírtak szerint működik. Visszaraktam egy LOS mentést és nem ment vele,ráhúztam a romot és indult. EU-val most is indul, de azt mindig ez alól rakom fel, a heti frissítések miatt.RR-t nem próbáltam,sem a flash-elő progidat,mert PC ről megy minden.

(#11420) Black_Raven válasza Attipapa (#11419) üzenetére


Black_Raven
veterán

Amit először linkeltél Lineaget, onnan sem ment. A legújabbat meg letöltöttem SDre, itt figyel, de nem próbáltam még, mentés hiány miatt.Felraktam a Google framework modult, azóta minden nem támogatott app tölthető. A Google Phone-t felraktam.:) Különben nem gond, jó a 3 gombos TWRP is.(szódával elmegy)Köszi a helpet.

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#11421) bododani


bododani
senior tag

Hali! Az mitől lehet hogy az akkuból az android rendszer többet eszik mint előtte? Miket ajánlotok amiket érdemes kikapcsolni vagy átállítani az akksi kímélésére?

" Mint a vasat a rozsda, úgy emészti az irigyet saját lelke. "

(#11422) Nimda válasza bododani (#11421) üzenetére


Nimda
addikt

Mi előtt? Ha volt egy főverzió váltás, én csinálnék egy teljes visszaállítást. Nálam minden akkukímélő ki van kapcsolva. Teljesen rendben van a készenléti idő így is.

[ Szerkesztve ]

(#11423) bododani válasza Nimda (#11422) üzenetére


bododani
senior tag

Mennyi neked az üzemidő?

" Mint a vasat a rozsda, úgy emészti az irigyet saját lelke. "

(#11424) fradi81 válasza mikej95 (#11412) üzenetére


fradi81
veterán

Ha olyan a tok hogy hozzáér a fóliához akkor az úgy nem fog működni, így marad az hogy veszel kisebb méretű glasst az meg lehet alapból felválik ahogy itt írta már valaki.

moto g72, Ninebot d28e

(#11425) Nimda válasza bododani (#11423) üzenetére


Nimda
addikt

Pontosan most nem tudom, de a Marsm.-hoz képest nem sokat változott.Az 5 óra SoT minimum megvan.

(#11426) Woodslave válasza JohnDoeHun (#11402) üzenetére


Woodslave
nagyúr

nekem is. De már csak röhögök a kínaiakon lassan.

Bocs visszaolvastam de mégse találom ma feldobta a 9-re frissítést. Mehet?

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#11427) Nimda válasza Woodslave (#11426) üzenetére


Nimda
addikt

Nekem a régi Huawei P6 jutott eszembe, mikor nem volt két egyformán működő darab.Flashelés után is szinte mindenkinél más hibát dobott a rendszer.Nyilván a különböző kooperált, összedobott alkatrészek miatt, amit onnan rendelhettek, ahol éppen kapható volt.De annyi közös volt legalább bennük, hogy a led színes volt :D

[ Szerkesztve ]

(#11428) vargalex válasza Nimda (#11427) üzenetére


vargalex
félisten

Én inkább azt gondolom, hogy eredetileg fehér leddel tervezték a 4X-et. Csak volt olyan időszak, hogy kifogytak a készletből és kénytelenek voltak rgb-t (vagy még inkább rgbw-t) betenni (esetleg véletlenül került egy szériába).
Azért gondolom így, mert különben valószínűleg az első gyári ROM-okban benne lenne a szín kiválasztás, valamint RGB lenne a speckóban is.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#11429) Sprinti83


Sprinti83
tag

Valaki 9-ről 8-ra tud pontos,rèszletes infoval szolgálni?

(#11430) szabeska válasza Sprinti83 (#11429) üzenetére


szabeska
addikt

fastboot telepítés - google

F1

(#11431) bunnyhu


bunnyhu
senior tag

1 nap 10 óra után 86%, napközben megy a wifi. Szerintem javult a miui9 alatt az akksihasználat, én eddig maximálisan elégedett vagyok az új stable verzióval. Nem értem minek visszaállni 8-ra ...

https://divecenter.hu

(#11432) Sprinti83 válasza szabeska (#11430) üzenetére


Sprinti83
tag

Köszi.Ha találtam volna megbízható infót akkor nem kèrdezek rá.Nincs nagy baj a 9el csak sok minden sokkal használhatóbb a 8ban

(#11433) szabeska válasza Sprinti83 (#11432) üzenetére


szabeska
addikt

összefoglaló :)

F1

(#11434) thomas77 válasza bunnyhu (#11431) üzenetére


thomas77
senior tag

Egyelőre nekem is rendben van. Persze akiknek nincs bajuk, azok nem írják le. Így úgy tűnhet, hogy teljesen használhatatlan az új verzió... Pedig nem rossz...

(#11435) Sprinti83 válasza szabeska (#11433) üzenetére


Sprinti83
tag

Global romverziók váltása oda-vissza (stable-developer):
Beépített updater (frissítés) alkalmazással lehetséges, kivéve, ha downgrade-elni szeretnénk. Minden adat elvész, előtte mentés ajánlott. Recovery romok letöltő linkjei lentebb.

Erre gondolsz???ez azèrt nem túl rèszletes...

(#11436) mpo


mpo
veterán

A részletes keresés nem hozott eredményt, ezért kérdezem.
Az akkut 17 órája töltöttem fel 20-ról 100%-ra, most néztem meg 99%-on áll, de azt írja 16 óra 14 perc a hátralévő idő (addig bírná a 99%-os töltöttséggel).
Mikor nullázná a régi használati adatokat feltöltés után?

MIUI Global 9.1 stabil
9.1.1.0 (NAMMIEI)

Ha érted, akkor már elavult.

(#11437) szabeska válasza Sprinti83 (#11435) üzenetére


szabeska
addikt

(#11438) Nimda válasza Sprinti83 (#11435) üzenetére


Nimda
addikt

Ha jól emlékszem, akkor fel kell rakni egy régebbi (8-as) dev romot, majd ez frissíthető régebbi stabilra.Sajnos nekem sem volt túl informatív az összefoglaló.Nyitott bootloadernél más a szitu.

szabeska ez zárt bootloadernél is működik?

[ Szerkesztve ]

(#11439) #73029888 válasza Nimda (#11438) üzenetére


#73029888
törölt tag

Nem próbáltam,de elvileg ha a Miflash programmal teszed fel a 8.5.4.0 fastboot formában úgy hogy zárod a BL,akkor menni kell.

UI: Ki is próbálom. Downgradelek 8-ra 9-ről. (Zárt BL van nekem)

[ Szerkesztve ]

(#11440) #73029888 válasza szabeska (#11437) üzenetére


#73029888
törölt tag

Köszi a linket! :R

(#11441) Sprinti83 válasza Nimda (#11438) üzenetére


Sprinti83
tag

Köszi a válaszokat.Nyitott bootladerrel szeretnèk visszaállni.Egyèbkènt az mellett hogy a 8 nekem használhatóbbnak tünt azèrt is szeretnèm visszatenni mert úgy tűnik valami gubanc van a Google visszaállításával.Eddig ha friss rendszer után bejeltkeztem magától elkezdte leszedni az előtte telepitett appokat-játèkokat az aktuális állással.Most hogy váltottam Android verziót gondoltam csinálok egy gyári visszaállítást.elötte mentettem saját backuppal,felhőbe is,googlit is szinkronizáltam.Visszaállitottam gyárira majd fiok belèpès után nem kezdte leszedegetni az appokat.Visszaállitottam mentèsből de nem töltötte vissza rendesen az állásokat.Probáltam felhőből onnan se.Majd töröltem az adott játèkokat ès újra leszedtem a playről.ugyanaz.Play játèkok irja hogy ilyen-okyan szinten vagyok de ha elinditom a jázèkot 0ról indul.nem csak az egyik hanem mindhárom amivel szoktam játszani ès nem kevès órám van benne.már többször visszaállítottam gyárira.egyszer sem kezdte visszatölteni a cuccokat a bejelentkezès után....

(#11442) Sprinti83


Sprinti83
tag

Ha van tapasztalat oszd meg lègyszi.köszönöm

(#11443) pasztoha


pasztoha
tag

A gmail probléma tovább fokozódott:( A legutóbbi play frissítés után, már azt sem írja ki, hogy melyik címre érkezett az üzenet (mert ugye több is van), csak annyit ír ki: 1 üzenet érkezett. Kitől, hova? Végül is ki a francot érdekel! Nyisd meg, ha kíváncsi vagy rá. :W

(#11444) Sprinti83


Sprinti83
tag

Lehet hogy a problèmád összefügg az enyèmmel ès a googlèk xartak el valamit ?!

(#11445) aelod válasza pasztoha (#11443) üzenetére


aelod
veterán

Ez gmail probléma nincs köze a mijuájhoz. Frissítések előtt érdemes mindig végigpörgetni a tapasztalatokat. Én egy éve nem frissítettem a gmailt pont ezért. Messenger és facebook is jó régi verzió. Messengernél a napom funkció kikészít így az a legutolsó van fent ahol még nem integrálták bele..

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#11446) Krisszalai


Krisszalai
csendes tag

:D

Redmi 4x; Redmi Note 9

(#11447) sxxorp


sxxorp
őstag

Pár nap elteltével: tényleg érdemes frissíteni? Van-e az osztott képernyőn kívül bármi lényeges, és tartós javulás? Üzemidő? Egyelőre a gyorsabb működést a friss rendszer számlájára írom, mint ideiglenes javulást. Akinek van Xposed: mindent meg tud csinálni amit a 6-os (MM) alapú verzióval? Egyelőre úgy tűnik max. az osztott képernyő, és a biztonsági frissítés miatt érné meg, ez pedig elég vékony. Ráadásul van, ami rosszabb, pl. nekem alap az Automatikus feladatok úgy, hogy először nem kell egy magas mintavételű 3rd party app-ot (E-robot, Tasker, Llama) futtatnom...

[ Szerkesztve ]

(#11448) szabeska válasza sxxorp (#11447) üzenetére


szabeska
addikt

a changelog azért ennél jóval többet ír, pl a motorháztető alatti fejlesztéseket, ami kb az újdonságok minimum 50%-át teszik ki.

F1

(#11449) Sprinti83


Sprinti83
tag

Üzemidő nekem kb azt hozza mint a 8-as.Osztott képernyőn kivül nagyon sok látható újdonság nincs.Megbabrálták a ne zavarj módot,mozognak az ikonok,nem csinál rendes mentést és gyorsabbnak tűnik egy kicsit..Nekem kb ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#11450) #73029888 válasza Sprinti83 (#11449) üzenetére


#73029888
törölt tag

Nem kicsit lett gyorsabb....hála az optimalizációknak és a defrag (TRIM)-nek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.