Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu


Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10901) JohnDoeHun


JohnDoeHun
tag

Biztos sokan kérdezték már és nem találok az összefoglalóban erre utaló részt de azért megkérdezem hogy nyitott bl-nél is van global stable ota?

(#10902) kidnou válasza #73029888 (#10898) üzenetére


kidnou
senior tag

Nézted a cikk dátumát? Amúgy meg baromság az egész cikk

(#10903) Ájvé válasza JohnDoeHun (#10901) üzenetére


Ájvé
veterán

A kettő nem függ össze. Nyitott BL lehetőséget ad a telefon szoftverének módosítására, Global stabil ugyan úgy működik tovább, szóval igen megy az OTA is.

(#10904) zkovacs válasza orso0355 (#10887) üzenetére


zkovacs
csendes tag

Így 3 hét után levettem a gyári fóliát :). Igazad van, ég és föld. Mint a tejüveg. Már 10 centiről nem lehet rajta átlátni.

(#10905) mpo válasza #73029888 (#10898) üzenetére


mpo
veterán

Verziók:
1. Igen, de amíg nem buknak le, nem fogod megtudni.
2. Nem.

A veszély a fentieken felül:
1. A Play Store-ból letöltött alkalmazás is lehet kártékony, ami átment a Google szűrőjén.. (Cikkek voltak róla.)
2. A user nem az 1. pontban lévő helyről telepít alkalmazásokat.
3. A MIUI beállításaiban eltévedve, nem biztonságosra állítja a user. (Lehet, hogy van ilyen lehetőség.)
4. Nem foglalkozik a vírusvédelemmel.

Ha érted, akkor már elavult.

(#10906) JohnDoeHun válasza Ájvé (#10903) üzenetére


JohnDoeHun
tag

Köszi. A twrp miatt gondoltam h nem áll neki a frissítésnek sem. Az előző telom nem szerette h nem stock recovery volt fent. A root sem probléma?

(#10907) starr


starr
őstag

Kivették a Miui9-ből a Camera2 API-t. Egyre értéktelenebb ez a telefon. :(((

[ Szerkesztve ]

(#10908) Ájvé válasza JohnDoeHun (#10906) üzenetére


Ájvé
veterán

Azt nem mondtad hogy cserélted a Recoveryt. BL nyitás nem egyenlő a Recovery cserével. Hát nem tudom, rég volt fent custom Recovery nálam így nem tudom megy-e, próbáld meg. Ha más nem letöltöd a hivatalos oldalról úgy biztosan menni fog. Root biztos nem gond.

(#10909) trebrona válasza JohnDoeHun (#10906) üzenetére


trebrona
nagyúr

Felmegy, de valószínűleg cseréli a TWRP-t gyári recoveryre, úgyhogy a TWRP-t ismét flashelni kell.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#10910) kidnou válasza trebrona (#10909) üzenetére


kidnou
senior tag

igy olvastam én is. ha kell a twrp akkor vissza kell tenni

[ Szerkesztve ]

(#10911) mpo


mpo
veterán

Az előbb beszélgetés közben hozzáérhettem az ujjlenyomat-olvasóhoz (vagy valamelyik gombhoz?),
a hívó fél nevét, számát kitette egy csíkba, de a beszélgetés megszakadt vagy elnémult. Mintha várakozóba tettem volna.
Nem tudtam visszacsinálni, ezért én hívtam.
Mivel sikerült ezt elérnem és mit kellene tennem a beszélgetés folytatásához?

Szerk.
Letöltöttem két leírást, egyikben sincs rá példa.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#10912) trebrona válasza mpo (#10911) üzenetére


trebrona
nagyúr

A csíkra bökni. Home gomb megnyomása is lehetett pl.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#10913) mpo válasza trebrona (#10912) üzenetére


mpo
veterán

Azt ösztönösen megtettem, de nem használt. Holnap megpróbálom előidézni és elhárítani.

Ha érted, akkor már elavult.

(#10914) orso0355 válasza zkovacs (#10904) üzenetére


orso0355
őstag

Persze, hát az nem használatra való 😃

(#10915) Dwatti válasza mpo (#10913) üzenetére


Dwatti
addikt

H8 nál én is jártam már így várakoztatásra tettem a hívó felet, értesítősáv lehúz és ott lehetett kezelni a hívást

(#10916) ra^ven válasza kidnou (#10884) üzenetére


ra^ven
senior tag

Köszönöm. :R Többieknek is.
Remélem a bluetoot-on javítottak végre, és normális hangminőséget kapok, valamint végre használati lehetőséget az autó kihangosítóján. :)

[ Szerkesztve ]

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#10917) St3ven válasza orso0355 (#10682) üzenetére


St3ven
addikt

Nekem 8.5.2.0-nál nem talál újabbat már egy ideje. :(

[ Szerkesztve ]

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#10918) dugynok válasza St3ven (#10917) üzenetére


dugynok
senior tag

Nekem sem. Szerintem azért, mert folytonosan van az ota frissítés. Vagy nem? Ha azt ràengeded utàna lehet feldobja.

[ Szerkesztve ]

(#10919) St3ven válasza dugynok (#10918) üzenetére


St3ven
addikt

Az már fent van. Nem talál ennél újabbat.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#10920) Sprinti83


Sprinti83
tag

Valaki hiányolta a memória kijelzèst(Miui9).vèletlen rábukkantam.Kezdőkèpernyő ès előzmények menüben lehet bekapcsolni.

(#10921) starr válasza Sprinti83 (#10920) üzenetére


starr
őstag

:R

(#10922) bunnyhu


bunnyhu
senior tag

Döntöttem, leveszek az imak üveget a telóról, zavar, hogy lerontotta az érzékenységet.
Ha valakit érdekel, és kijön érte Tökölre, baráti áron elviheti, egyelőre a telón van, úgyhogy szerintem át lehet rakni egyikről a másikra anélkül, hogy szöszöket szedjen össze. Mondjuk max egy hétig tart az ajánlat, a többi privát mert ugye szakmai fórumban nincs üzlet :)

https://divecenter.hu

(#10923) St3ven


St3ven
addikt

Az itteni hozzászólások alapján eldöntöttem, felteszem a Resurrection Remixet. RR-N-v5.8.5-20170929-santoni-Final

A linkelt leírásból ez a rész nem teljesen világos:

Jelenleg 8.5.2.0 MIUI van fent, 6.0.1. Androiddal. Hogyan tudom frissíteni a firmware-t? A képen látható link alól egy 48MB-os MIUI9-es (?) zipet lehet letölteni.

Nem vagyok nagy Android guru, jó pár év kihagyás után (WP és BB10 OS) térek vissza, köszönök minden segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#10924) kidnou válasza St3ven (#10923) üzenetére


kidnou
senior tag

twrp alól felrakod és közvetlenül utána a romot

(#10925) mpo válasza St3ven (#10923) üzenetére


mpo
veterán

Szakértő nem vagyok, de ha elmész ide [link] és letöltöd, akkor Nougat lesz és a 8.5.4 Global stabil, ami nekem is van.

Ha érted, akkor már elavult.

(#10926) St3ven


St3ven
addikt

Köszönöm nektek, rögtön ajánlottatok két módszert.

Melyik a jobb? Például melyikkel megy fel a frissebb firmware?

Az általam linkelt csomag egy 48MB-os fájl, a leírás szerint MIUI9, az mpo fórumtárs által linkelt fájl pedig 1,3GB, MIUI8-cal. :F

[ Szerkesztve ]

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#10927) mpo válasza St3ven (#10926) üzenetére


mpo
veterán

Android 7.1.2 N2G47H
MIUI Global 8.5 stabil
8.5.4.0 (NAMMIED)
-------------
Hétfőn vagy a jövő hét más napján várható a stabil MIUI 9.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#10928) kidnou válasza St3ven (#10926) üzenetére


kidnou
senior tag

az egyik komplett rom, a másik csak firmware a romot külön teszed fel.

(#10929) St3ven válasza kidnou (#10928) üzenetére


St3ven
addikt

Valamivel tisztább megoldásnak tűnik a teljes ROM frissítés. Mármint úgy is le lesz gyalulva a RR miatt, de frissebbnek tűnik, mint az XDA-s srác 08.35-i feltöltése.

@ mpo:

A MIUI9-ben nem bízom. :( Már a 8 is túlságosan belemászott a rendszerbe, illetve nálam jelen van a rendkívül zavaró 4G hívás bug és dual SIM bug is, amit nem látom, hogy nagyon ki szerettek volna javítani eddig is.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#10930) nyityu


nyityu
csendes tag

Nálam is előjött a 4g bug. Tegnap volt olyan hívásom amit nem jelzett a telefon. Csináltam otthon legalább 20 próba hívást és random vagy kicsörött és két csörgés után dobta a hálózatot vagyy ki sem csörgött. Látszott,hogy próbál vissza váltani 3g re de túl lassú és megszakad. (Miui global 8.5 Stabil 8.5.4.0 Nammied)
Békéscsabán lakom.

[ Szerkesztve ]

(#10931) #73029888


#73029888
törölt tag

Másnál se megy az Amazon Appstoreból vásárolt alkalmazások telepítése? (Installing szöveget kiírja,aztán megint a download felirat jön be)

(#10932) Jakuu


Jakuu
őstag

Ha twrp fent van, akkor ugyebar nincs ota update, ha fastboot modban telepitem fel az updatet akkor a beallitasok megmaradnak ?

(#10933) trebrona válasza Jakuu (#10932) üzenetére


trebrona
nagyúr

Miért kellene fastboot? TWRP-vel fel lehet tenni bármilyen recovery romot,
legyen az gyári, vagy custom. Wipe cache+dalvik cache és mehet.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#10934) Jakuu válasza trebrona (#10933) üzenetére


Jakuu
őstag

Szar a twrp 3.1.1 jelszot ker, es csak adatgyalulassal lehet atlepni a jelszokerest, belakott telefont meg nem akarok full wipevel csont uresre nullazni. Nem veletlenul irtam le, hogy az adatokat megszeretnem tartani. De lehet az lesz a vege, hogy visszairom a gyari recoveryt.

(#10935) trebrona válasza Jakuu (#10934) üzenetére


trebrona
nagyúr

Akkor már egyszerűbb lenne gyári recovery-t flashelni parancssorból szerintem.

Utána pedig az összefoglaóban lévő TWRP-t használni, az nem kér jelszót.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#10936) St3ven válasza nyityu (#10930) üzenetére


St3ven
addikt

A baj az, hogy a manuálisan 3G-re állítás sem igazi megoldás, mert wifin meg valamiért visszavált 4G-re. :(

Ezért nekem marad a custom rom, hátha lelkes fejlesztőknek sikerült az, ami a Xiaominak nem.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#10937) Jakuu válasza trebrona (#10935) üzenetére


Jakuu
őstag

A 3.0.3 meg olyan lassu, hogy a logo vagy fel perc mire eltunik :)
Mindenesetre ha ezt feltennem es az ota updatet twrpn keresztul tennem fel, akkor is elveszik minden adat ?

(#10938) nyityu


nyityu
csendes tag

Vissza olvasva ez a 4g gond az eljétől kezdve megvan,vajon javítva lesz ez valamikor?
Én még egyik telefonomnál sem lógtam ennyit fórumon :((

(#10939) trebrona válasza Jakuu (#10937) üzenetére


trebrona
nagyúr

Nem, úgy maradnak az adatok.

Ahogyan írtam az előbb: Wipe cache+dalvik cache kell csak.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#10940) Jakuu válasza trebrona (#10939) üzenetére


Jakuu
őstag

Ok koszi

(#10941) trebrona válasza Jakuu (#10940) üzenetére


trebrona
nagyúr

Ja és persze kikapcsolni a Dm-verify-t.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#10942) Jakuu válasza trebrona (#10941) üzenetére


Jakuu
őstag

Azt a twrp installkor is megcsinaltam.

(#10943) Attipapa válasza Jakuu (#10937) üzenetére


Attipapa
aktív tag

Töltsétek le ezt a TWRP 3.1.1.0-et és nem lesz jelszó plusz egyéb problémátok. Van Android 6.0-ra és 7-esre való is. A 7-est linkelem: Tessék

És Itt a 6-os

trebrona: ki kellene cserélni az összefoglalóban is.

[ Szerkesztve ]

(#10944) JohnDoeHun válasza Jakuu (#10934) üzenetére


JohnDoeHun
tag

Nem kér jelszót ha nincs beállítva képernyőzár (pin és újjlenyomat). Így olvastam.

(#10945) Lordus válasza Attipapa (#10943) üzenetére


Lordus
senior tag

??? az android 7-eshez már másik twrp kell?
nekem ugye még a stock 8.5.2 van fent, az összefoglalóban linkelt twrp-vel.
ezzel a twrp-vel nem tudok miuihu 9-est feltenni???

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#10946) Attipapa válasza Lordus (#10945) üzenetére


Attipapa
aktív tag

Ha 6-os TWRP-vel raksz fel romot, a végén hibaüzenet,hogy nem tudja system particiót csatolni.

Nem próbáltam, de egyik fórumtárs írta priviben.Letöltötte az én általam küldött TWRP-t és azóta minden ok. Én ezt a 7-est használom csak nem is volt fenn más,csak a 4Pda-ról való.Anno megszoktam,hogy ott is fórumozok és teljesen megbízhatók az orosz fejlesztők.

(#10944) JohnDoeHun
semmi köze a TWRP által kért jelszónak a telefon jelszóhoz. Ezt viszont kipróbáltam. Soha nem állítottam be jelszót és mégis jelszót kér a TWRP, ami miui.hu-ról letöltött tools-ban van.

[ Szerkesztve ]

(#10947) trebrona válasza Attipapa (#10946) üzenetére


trebrona
nagyúr

Ok, majd intézem, viszont forrás kellene és azzal együtt beteszem.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#10948) Nkboy válasza Attipapa (#10946) üzenetére


Nkboy
senior tag

Nem az a hibaüzenet, hogy nem tudja lecsatolni, mert az eszköz foglalt? Legalábbis én erre emlékszem. De attól még a flash végigment.

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#10949) Attipapa válasza trebrona (#10947) üzenetére


Attipapa
aktív tag

Ez jó lesz?

#10948) Nkboy
Nem nálam jött elő, de azt hiszem ezt írta a fórumtárs is. persze jó az attól,hogy rossz :K
Semmi keresnivalója a piros betűs hibaüzenetnek egy jól sikerült flash után szerintem. Ha meg létezik jobb, akkor miért ne azt használjuk! :K

[ Szerkesztve ]

(#10950) St3ven


St3ven
addikt

Akinek már fent van a Global Stable MIUI 9, meg tudná nézni, hogy bekerült-e az itt is beharangozott Cool Black téma? :R

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.