Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu


Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10751) trebrona válasza Attipapa (#10750) üzenetére


trebrona
nagyúr

Szerintem ez már Android korlát, de ez csak tipp.

Valaki próbáljon mentést, aki már hetesen van.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#10752) Attipapa válasza trebrona (#10751) üzenetére


Attipapa
aktív tag

Csak akkor mi a f@szt ér a mentés opció? Semmit! :( Ezzel az erővel ki is vehetnék belőle az alkalmazások mentése opciót, csak a rendszer maradhatna.

(#10753) mpo válasza trebrona (#10746) üzenetére


mpo
veterán

Az csak a MIUI 10-ben lesz.
De azt először sikerült összekeverni, hogy a lebegő labdára nem a képernyőzárat tettem, hanem a kikapcsolást és csak néztem mit csinál.

Ha érted, akkor már elavult.

(#10754) trebrona válasza Attipapa (#10752) üzenetére


trebrona
nagyúr

Ahogyan írtam, csak tippeltem. Valaki majd megerősíti, vagy megcáfolja.

(#10750) Attipapa:
Vótmá: [link] ;]

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#10755) vince válasza Attipapa (#10750) üzenetére


vince
őstag

Nálam is fura az alkalmazások mentése. Látszólag ott van a listában minden alkalmazás, de ha megnézem a mentés mappáját, egy csomó hiányzik.

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#10756) horn3t


horn3t
tag

Sziasztok,

Pár hónapja itt merengtem, hogy megvegyem, vagy ne, aztán végül megvettem. Jó kis telefon, csak kb két hete panaszkodnak arra, hogy sokszor nem kapcsolható vagyok.

8.5.2.0. stabil van rajta.

Már felugrott hogy frissítés elérhető, de amikor rányomok, akkor nem frissít Miui 9-re. De miért nem? Tud ebben valaki segíteni? Hiába nézem a frissítéses appot, és hiába nyomok rá az ellenőrzésre, sajnos új szoftverfrissítést nem ér el.

Ezt a nem kapcsolható dolgot meg lehet oldani valahogy?

ELADÓ-->Intel Core Duo E2160,Asus P5b, 2GB Kingmax DDR2 , Gigabyte 7300gt, 300 GB Samsung, 19' Hans-G

(#10757) trebrona válasza horn3t (#10756) üzenetére


trebrona
nagyúr

Vagy próbáld letölteni és manuálisan feltenni az újabb romot, vagy kapcsold át 3G-re, mintha az lett volna a megoldás.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#10758) Attipapa válasza trebrona (#10754) üzenetére


Attipapa
aktív tag

Nem néztem meg a linket, hogy mire mutat, mivel ahogyan írtam is, én a hetit(17.11.9) használom, be is linkeltem ide amikor lassúságomra hivatkoztam,de aztán levettem. Nem tudhattam, hogy vótmá :D :D ;]

(#10756) horn3t
Ne ijedj meg, ez nem hardver hiba, és az új rommal sem lesz jobb. Valószínű, hogy gyenge a 4G. Nálam is az volt amíg be nem üzemelték az új tornyot. Azóta nem volt sms arról hogy elérhetetlen vagyok.Tégy úgy, ahogyan trebrona javasolta!
Én nem tudtam úgy tenni, mert nincs 3G csak EDGE meg 4G.

[ Szerkesztve ]

(#10759) horn3t válasza trebrona (#10757) üzenetére


horn3t
tag

Köszi a választ.

3G-re nem nagyon szeretnék váltani.

Manuálisan ez hogy megy? azzal a Multitollal amit az összefoglalóban olvastam?
Vagy csak simán letöltöm a ROM-ot a telefonra és a Frssítéses app-ban benyomom a ROM telepítés kiválasztását?

Ezek előtt kell menteni, amit itt sokan beszéltek már lentebb?

ELADÓ-->Intel Core Duo E2160,Asus P5b, 2GB Kingmax DDR2 , Gigabyte 7300gt, 300 GB Samsung, 19' Hans-G

(#10760) pcnet


pcnet
addikt

Tegnap felhívtam WayteQ-et, hogy hol tart a telefonom szervizelése. 3 hete van Náluk. Azt mondták ha minden jól megy, tegnap feladják és 1-2 napon belül megkapom. Ma hívtak is, hogy cserélték és holnap küldik futárral. Annyira megörültem, hogy el is felejtettem, hogy holnap nem leszek a városban. Vissza hívtam Őket és kértem GLS csomagpontra. Azt mondta az úriember, hogy nem biztos, hogy menni fog, de konzultál a futárral s vissza fog hívni. Kb 5 perc múlva hívtak is, hogy csomagpontra küldték. Tök korrektek voltak. Arra gondoltam, ha bontatlan csomagolással kapom, eladnám. De most meg olvasom, hogy jön a jóság. :D Dilemma! Lehet adok neki még egy esélyt.

A MIUI rajongóktól kérdezném, hogy mi az a plusz amit csak a MIUI ad? Tényleg nem kötekedni akarok, de nekem 4X után vissza térve Galaxy S7-re csak az adatforgalom számláló hiányzott az értesítési sávból, de azt meg megoldottam widgettel. Részben azért is vettem 4X-et, mert nálunk van pár rossz arcú ember, aki pl Penny parkolóban oda megy emberekhez, hogy egy hívás erejéig oda adnád e a telefonod?! Sokat Ingressezek, S7-be igaz elég halványan, de fél év után kezd beégni a játék. Ezért kellett egy combos akksival rendelkező megbízható, kompakt méretű telefon. De valahogy S7-et mégsem volt szívem lecserélni. Most azon töprengek, hogy vagy eladom a 4X-et ha bontatlan állapotban kapom, vagy kipróbálom MIUI 9-cel. De bevallom a MIUI nekem nem jött be. Funkcionalitásban nem érzek semmi pluszt, ezért is kérdezem ki mit használ ki a MIUIban, ki mit szeret amit csak itt kap meg? Leginkább az értesítési rendszer nem tetszik, beállítok mindent az összefoglalóban leírtak szerint, van, hogy mégsem jelez hanggal Messenger vagy leddel Viber Eddig kifogtam bugokat is. Ugye 4G-n nem voltam elérhető, aztán a rezgő bug, majd az automatikus fényerő. Jó, tudom, ha ennyi nyűgöm van, adjam el. De maga a telefon nagyon tetszik. Launcher nem jön még be, de Novát megvettem, sok telefonon használtam. Azt meg tudom oldani. Idő, akksi kijelzés ami még nagyon kicsi. Ez ami még zavar. Ha tudnám, hogy 1 hónapon belül tuti kijön kernel forrás és lesznek jó kis custom ROMok, akkor megtartanám. De most a bontatlanra csere meg nagyon afelé húz, hogy adjam el. Bocs, tudom world first problem.... Tényleg nem kekeckedni vagy trollkodni akarok, épp ellenkezőleg. Testre szabni a kis jószágot, mert külsőre, akksi kapacitásra, méretre nagyon is bejön. És ha a rossz arcú emberekkel Isten ne adja összetűzésbe keveredek, nem mindegy, hogy egy 40e ft-os telefont visznek, vagy egy 1,5 100e-est. Köszi, ha tudtok segíteni a döntésben. :R u.i.: És tényleg nem kekeckedésből írtam.

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#10761) trebrona válasza horn3t (#10759) üzenetére


trebrona
nagyúr

Vagy csak simán letöltöm a ROM-ot a telefonra és a Frssítéses app-ban benyomom a ROM telepítés kiválasztását?

Igen.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#10762) El Rey


El Rey
tag

"csak az adatforgalom számláló hiányzott az értesítési sávból,"

A nem végleges miui 9 es van fent de abban van forgalomszámláló az értesítési sávban.

(#10763) trebrona válasza El Rey (#10762) üzenetére


trebrona
nagyúr

Az S7-nél hiányzott. :)
Olvasd el még egyszer!

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#10764) shifty! válasza pcnet (#10760) üzenetére


shifty!
senior tag

Én is hasonlón rágódom. Kezd elegem lenni belőle, hogy mindíg kompromisszumot kell kötni - tudom, ne 45ezres telefont vegyek :D 145 ezresen is lehet, hogy kellene, nem tudom, annyi pénzem sose volt telefonra...nem is tartom egészségesnek. De az utóbbi időben agyrémet kaptam egy két dologtól. A batár aksi nem annyira batár, a király RAM kezelés nem annyira király, a MIUI akármilyen szép és testreszabható, nem annyira király egy vegytiszta Androidhoz képest, és a többi, amikkel mások is kűzdenek. Már az az eretnek gondolat is megszületett, hogy 5 év androidozás után veszek egy olcsóbb almát és keresztet vetek a "customozásra"...
Nekem a MIUI egy kicsit sok. Erőforrásban, színes-szagosságban, általában nem is használom ha nem kell se az indítóját, sem magát a rendszert. Custom párti vagyok, evvan, de még ezt sem tudom kihasználni ezen a készüléken, lévén nem lehet tudni lesz-e kernel szósz kiadva...

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#10765) lócitrom


lócitrom
őstag

MIUI 9 frissítés után a Google Play összeomlik folyton. csodálatos. beállítások közt pedig megjelent egy Ellenőrzés nevű menüpont, ami ha jól értem meg akar arról győzni, hogy a telefonom nem global, hanem international kiadás. mit is mondhatnék...

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#10766) pasztoha válasza chucky80 (#10683) üzenetére


pasztoha
tag

Szia! én is így jártam, kíváncsi leszek, hogy az éjszakai automata frissítés megold-e valamit. Örninek meg köszönjük a pozitív hozzáállást és a segítséget...

(#10767) gabo9201


gabo9201
senior tag

Kezdem belakni a 4x-et. Eddig nagyon pozitiv a velemenyem rola. Eddig egy regi Alcatel OT Idol-t hasznaltam teljes megelegedessel 4 evig. Nyilvan ez a Xiaomi mindenben jobb nala. Vagyis majdnem mindenben. Talan a kijelzore tudom azt mondani, hogy az Alcatelnek jobb volt. Legalabbis nekem az jobban tetszett.

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#10768) orso0355 válasza St3ven (#10737) üzenetére


orso0355
őstag

Van, amit le lehet tiltani, van, amit csak appal, roottal, akármivel.

(#10769) horn3t válasza trebrona (#10761) üzenetére


horn3t
tag

Köszi, na mindjrt megpróbálom.

De egyébként mi lehet az oka, hogy nem dobja fel autómatán? Ehhez be kellene jelentkeznem a Micloudba vagy Mifiókba? vagy mi az istenbe?

ELADÓ-->Intel Core Duo E2160,Asus P5b, 2GB Kingmax DDR2 , Gigabyte 7300gt, 300 GB Samsung, 19' Hans-G

(#10770) horn3t válasza horn3t (#10769) üzenetére


horn3t
tag

Felmásoltam a memória kártyára de miért nem látom a manuális keresésben?

ELADÓ-->Intel Core Duo E2160,Asus P5b, 2GB Kingmax DDR2 , Gigabyte 7300gt, 300 GB Samsung, 19' Hans-G

(#10771) horn3t válasza Attipapa (#10758) üzenetére


horn3t
tag

Köszönöm szépen a választ. Hát Szolnok közepén elég szar hogy nincs 4G :)

Óóóó a manóba most látom duplán kommenteltem :) remélem itt nem túl nagy probléma ebben a fórumba ;)
Rendeltem egy nagy csomó edzett üveget. most nagy tesztben vagyok.
Egyébként tök elvagyok a telefonnal. Amire használom arra király.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ-->Intel Core Duo E2160,Asus P5b, 2GB Kingmax DDR2 , Gigabyte 7300gt, 300 GB Samsung, 19' Hans-G

(#10772) zkovacs válasza lócitrom (#10765) üzenetére


zkovacs
csendes tag

Nálam a Google Play stabilnak tűnik, de az ellenőrzés menüben nekem is Model MAI132-t ír.

(#10773) orso0355 válasza zkovacs (#10772) üzenetére


orso0355
őstag

Hol látjátok ezt a menüpontot?

(#10774) zkovacs válasza orso0355 (#10773) üzenetére


zkovacs
csendes tag

beállítások/a telefonról/ellenőrzés

(#10775) vince válasza zkovacs (#10774) üzenetére


vince
őstag

nekem is MAI132 (=international, nincs B20), miközben eustockos globalom van B20-szal, miuihuval :D

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#10776) Dr.NX válasza #73029888 (#10710) üzenetére


Dr.NX
addikt

Budapest Bank app:
Flasheld fel (TWRP-ből) a Magisk 14 zipet, majd ezt a Universal Safetynet Fix zipet:
https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=73694054&postcount=1163

Elfogadom a sütiket.

(#10777) zkovacs válasza vince (#10775) üzenetére


zkovacs
csendes tag

Az enyém is eustock-tól van, B20-al. MIUI Global 9.1 Stabil. De a hátán a gravírozás a biztos :) MAG138

[ Szerkesztve ]

(#10778) Prepukj


Prepukj
újonc

Sziasztok!
Nemrég vettem ilyen telót és olyan problémám lenne hogy van egy nokiás töltőm (1,2A) amivel elkezdi tölteni de random idő után be is fejezi. Ha ez után ki húzom majd visszadugom a csatit akkor megint tölt valameddig.
Gondoltam rá hogy a töltő a rossz, de a hozzá való nokia e52-t tölti szépen. Ja a gyári töltő és pc is szépen eteti a telót.
Valaki találkozott már ilyennel?

(#10779) Lordus válasza Prepukj (#10778) üzenetére


Lordus
senior tag

a gyari tolto 2 ah-s, lehet, hogy a nokia tolto maximumra van jaratva, egy ido utan tulmelegszik es onvedelembol leold. aztan mire ujra csatlakoztatod kihul es ujra tolt - egy ideig

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#10780) hzsolee


hzsolee
őstag

Az akku így 9-el mintha jobban bírná. Kb amivel este leraktam, avval vettem most fel. Mondjuk most nézem van benne egy okos színhely nevű opció...ezt korábban nem vettem észre.

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#10781) Black_Raven válasza horn3t (#10771) üzenetére


Black_Raven
veterán

Az APN-ekkel minden rendben van? Mert alapból nekem is csak wnw volt, átírtam internet.telekomra és egyből feljebb ment a "pálcika".

[ Szerkesztve ]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#10782) ibanez16670


ibanez16670
csendes tag

Bocs, ha már volt, de nem tudok tízezer hsz-t végigrágni :-)
Nem igazodok ki a Xiaomi "azonos vagy tök hasonló neveken kiadunk ötven különböző hardverösszeállítást" politikáján.
A 3/36 és a 4/64 verziók között van más különbség is ezen az értéken kívül?

(#10783) #73029888


#73029888
törölt tag

Ez igaz lehet?

[link]

(#10784) hzsolee válasza hzsolee (#10780) üzenetére


hzsolee
őstag

A számomra zavaró "tájolás ki" is megváltozott :)

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#10785) Lordus válasza #73029888 (#10783) üzenetére


Lordus
senior tag

nem elfogultsagbol, hanem tenybol:
aki a xiaomit noname gyartokent emliti, annak a leirasa vajon mennyire mervado szerinted?!

ekkora baromsagot meg nem hallottam bl nyitasrol.

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#10786) kidnou válasza #73029888 (#10783) üzenetére


kidnou
senior tag

Xiaomi is kitolta 15 napra 3 helyett. Van akinél már igy van. Valamilyen szinten megértem a gyártókat, mert védik magukat hogy ne lehessen custrom romot feltenni vagy a rendszerben módositani. Ha valami nem jön össze, akkor a készüléket szidja az ember és ez neki presztizsvesztés. A másik oldala a dolognak, hogy sok user azért buherál mert nem az igazi a gyári rendszer. Lásd nálunk az EU rom fényévekkel a kinai elótt jár. Anno az sony xperiátol is azért váltam meg mert kiadtak egy frissitést ammi azt eredményezte, hogy mindenre lehetett használni csak telefonálásra nem. Persze ezt hónapokik nem javitották

(#10787) 7om


7om
tag

8.5.2.0 mammied van a telefonon, egyszer frissített erre azóta semmi,.Van már hivatalos miui 9 amit lehet tölteni a telefonra wifin keresztül, vagy dobna valaki egy linket?bocs de nincs időm végigbogarászni a fórumot.👍

(#10788) #73029888 válasza 7om (#10787) üzenetére


#73029888
törölt tag

(#10789) kidnou válasza #73029888 (#10788) üzenetére


kidnou
senior tag

Mobilnettel nézők a te neved is imába foglalják :D :D

(#10790) vince válasza #73029888 (#10788) üzenetére


vince
őstag

Odaírhatnád mellé, hogy kattintásra elkezdi letölteni az 1,2 GB méretű zipet...

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#10791) 7om válasza #73029888 (#10788) üzenetére


7om
tag

Akkor ezt letöltöm a telefonra és frissítésnél csak betallózom, és hivatalos miui 9-em lesz?nem kell hozzá semmi engedélykérés ilyenek?

[ Szerkesztve ]

(#10792) hzsolee válasza vince (#10790) üzenetére


hzsolee
őstag

1,2GB? Tegnap mikor felajánlotta a frissítést a telefon valami 200valahány megát írt....

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#10793) mpo válasza 7om (#10791) üzenetére


mpo
veterán

Itt lesz várhatóan hétfőn hivatalos vagy automatikusan frissül (lehetőleg WIFI-n).
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#10794) Dwatti válasza #73029888 (#10788) üzenetére


Dwatti
addikt

Csak kiváncsiságból kattintottam rá. Nem kellett volna - 1.2GB ugrott és 15.én volt a forduló pont
:( mivel több lap volt nyitva észre sem vettem hogy letölti.

[ Szerkesztve ]

(#10795) Juleshu


Juleshu
tag

Sziasztok.

Tinédzser gyereknek szeretnék telefont, a Redmi 4x-et néztük ki.
3giga ram, 32 GB tárhely, nagy akksi, 5-col-nál ne legyen nagyobb, ezek a legfőbb szempontok.
Fő felhasználás: játék, youtube, chat (mi más... :) ). Általában zsebben hordva, így jó lenne, ha kicsit bírná a strapát (az előző telefon is padlót fogott párszor nála).

Nem ROM-olunk, a gyári szoftverrel lenne használva.

Kell-e B20? (egyáltalán mi is az?)
Jó választás ez a típus? (Huawei P9lite-t néztük még ki, de az memóriában kisebb és kicsit drágább is)
Más opció ebben az árfekvésben? (max. 45-55ezer ft)

Egyéb fontos-hasznos infó még vásárlás előttre és utánra?
Valami bosszantó típushiba/probléma?

Köszi előre is a véleményeket.

[ Szerkesztve ]

(Huawei G7) --> Honor 8

(#10796) starr válasza Juleshu (#10795) üzenetére


starr
őstag

Abszolút jó választás, ebben az árkategóriában nem lesz jobb.
Viszont az olcsóság ára a gyengébb anyagminőség:
Karcolódós üveg, horpadós pléh hátlap
Szóval tok és kijelző fólia javasolt rá.
Nekem egyik sincs, de már bánom, hogy nem rendeltem egyből azt is hozzá.

(#10797) mpo válasza Juleshu (#10795) üzenetére


mpo
veterán

Nézd meg fölül az összefoglalót majd a részletes keresést.
Ami "mindent" bír az a CAT S41.

Ha érted, akkor már elavult.

(#10798) kidnou válasza hzsolee (#10792) üzenetére


kidnou
senior tag

teljes rom 200mega? Szeintem valamit elnéztél

(#10799) aelod válasza Juleshu (#10795) üzenetére


aelod
veterán

S435 nem combos gamer de viszi az alapvető játékokat. Ha leesik mint minden más ez is pókhálósodik. Szóval egy tok nem árt rá ami a kijelző síkja fölé "nyúlik".
B20 800mhz-es 4g frekvencia sáv. Vidéken lehet problémás, nagy városokban nem para.

Bosszantó típus hiba, bár ez nem is hiba sokkal inkább gyengeség, hogy a rezgőmotor nem elég erős. Két féle kijelző típussal árulják. Érdemes visszakeresned.

Más opció ebben az árfekvésben? (max. 45-55ezer ft)

Erre a kérdésre pedig itt találsz választ.

(#10796) starr

Mert te szeretsz veszélyesen élni :DDD

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#10800) starr


starr
őstag

Nem bírtam ki, felraktam manuálisan a Miui9-et.
Tényleg, mintha valamicskét gyorsabban indulnának az appok. Azért a villámgyorstól messze van.
Az osztott képernyő parasztvakítás, csak az egyik app fut a kettő közül, amelyiket éppen tapizzuk.
Ez csak egy gyorsabb alkalmazás váltó.
Az app váltóban már nem írja a ram használatot. Ugyanitt többé nem tudom lelokkolni az appot, mivel lehúzva nem marad lent, és az adott alkalmazás rendszer beállításaihoz sem lehet elugrani.
A biztonság appban nincs már Automatikus feladatok. Pedig az nagyon szerettem.

5 perce van fent eddig ennyi hibát találtam, de nézem tovább :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.