Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu


Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11451) Sprinti83 válasza #73029888 (#11450) üzenetére


Sprinti83
tag

Na jó.....akkor nem kicsit lett gyorsabb :)
Downgrade ?Rápróbáltál?
Érdekesség.Megycsináltam a bootloader nyitási procedúrát.Kb fél órán belül köldték az sms-t hogy nyithatom.
Van olyan costum rom ami minimum annyira használható mint a 8.5.4 esetleg plussz tudással,amire érdemes lenne váltani akár stabil 9-ről akár 8-ról?

(#11452) Nimda válasza Sprinti83 (#11451) üzenetére


Nimda
addikt

Viszont 72 órát várnod kell.Én váltottam stabil eu romra, (többek között nincs kiherélve) vissza nem mennék globalra.A topik tele van dicséretekkel :)

[ Szerkesztve ]

(#11453) pasztoha válasza aelod (#11445) üzenetére


pasztoha
tag

Köszönöm a választ! Így most már sokkal boldogabb vagyok! :DDD

(#11454) Sprinti83 válasza Nimda (#11452) üzenetére


Sprinti83
tag

Úgy is kell várnom hogy megkaptam az üzit hogy engedélyezve van a nyitó progi linkjével együtt?

(#11455) pasztoha válasza Sprinti83 (#11444) üzenetére


pasztoha
tag

Remélem nem függ össze! :DD Inkább csak ugyanaz a problémánk! Bocs, ez magas labda volt. :R

(#11456) vince válasza Nimda (#11452) üzenetére


vince
őstag

A készülék fiókhoz kapcsolásától kell 72 órát várni, ha ez megvolt már régebben, akkor akár azonnal is nyithatja a bl-t.

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#11457) Sprinti83 válasza pasztoha (#11455) üzenetére


Sprinti83
tag

:D

(#11458) pasztoha


pasztoha
tag

Ha már így belejöttem az írásba: korábban volt olyan lehetőség, hogy időzíteni lehetett bizonyos alkalmazások indítását, most viszont nem találom. Valakinek van ötlete?

(#11459) Nimda válasza vince (#11456) üzenetére


Nimda
addikt

Igen én itt szúrtam el régen :D

(#11460) tillatrilla


tillatrilla
senior tag

Sziasztok.
Olvastam valahol visszább,de most nem találom,hogy valami alkalmazás adatforgalmat generál.
Melyik,és hol lehet kilőni,vagy törölni?
Nem használok extra dolgokat,mail,viber csak. De azelőtt sosem volt még ennyire emelkedő az adatforgalom. 400 mb-os keretem van,18.-a a fordulónap,és már elhasznált valami majdnem 60mb-ot...
Ez így nagyon gáz!!

Üdv: Attila

(#11461) 7om


7om
tag

9.1.1.0 -ra frissítés után nekem ezt írja a kijelzőre:ili9881c_HD720p_video_Ebbg-amoled
Néztem egy nagyot.🤔

(#11462) aelod válasza 7om (#11461) üzenetére


aelod
veterán

Frissítette a kijelzőt is ;]

(#11448) szabeska

Sokra megyünk vele úgy, hogy közben kivették az automatikusan induló feladatokat, BT,GPS widget rendesen működő kapcsolóval nincs, auto fényerő nálam néha furcsállkodik. 8on ennyit nem gondolkodott. Üzemidő, jelenleg 7óra SoT-nél járok durván 1,5 nap után ugyan olyan használattal mint előtte. Rendes akku idő akkor lesz ha lemerítem teljesen és újratöltöm és megnézem a ciklus végén.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#11463) vince válasza 7om (#11461) üzenetére


vince
őstag

előtte boe volt, ugye? ;] :D

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#11464) JohnDoeHun válasza tillatrilla (#11460) üzenetére


JohnDoeHun
tag

Dekára kiírja h melyik app mennyit lógott a neten. Nézd meg.

(#11465) Torry


Torry
addikt

Sziasztok!

Telefont frissült, kikerült a Volte kikapcsolhatósága, azóta ismét recseg a hang a hivó félnél.
Másnál is jelentkezett a probléma?

Ha gyári romon akarok maradni mit tehetek?

Köszi!

(#11466) aelod válasza Torry (#11465) üzenetére


aelod
veterán

Tisztítsd meg a mikrofont. Ha nem oldja meg akkor próbáld meg 3g kapcsolat beállítását.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#11467) lócitrom válasza #73029888 (#11450) üzenetére


lócitrom
őstag

ez így ebben a formában nem igaz. a fájlrendszer jellege miatt eleve nem jellemző a töredezés, csak ha megtelik lehet erre szükség és akkor van lehet hatása. ez nem Windows. valamint fogadni merek arra is, hogy az animáció sebessége csak a gyorsabb, valós teljesítmény-növekedés nincs. aztán tudomásom szerint N alatt jobb fogyasztása kellene, hogy legyen RAM tekintetében. marhára nem az, míg 8.5.2.0 alatt elvoltam és különösebb barmolás nélkül még néha 2GB szabad is volt, ezzel szemben most örülök, ha marad 700-800MB enyhe használat mellett ugyanazon igények ellenére. nem e-péniszről van szó, hanem arról, hogy látványosan nem javult a rendszer abba az irányba, amit elméletileg önmagában a Nougat kellene, hogy jelentsen.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#11468) Nimda válasza lócitrom (#11467) üzenetére


Nimda
addikt

Az az ideális ha több szabad ram marad?Ez nem azt jelenti, hogy sűrűn bezárja a futó alkalmazásokat?Már amelyik nincs bent tartva.

(#11469) JohnDoeHun válasza Torry (#11465) üzenetére


JohnDoeHun
tag

Volte kapcsoló: *#*#86583#*#*

(#11470) lócitrom válasza Nimda (#11468) üzenetére


lócitrom
őstag

nem mondom, hogy az az ideális, de elsőre nem tűnik úgy, hogy valóban javult a helyzet. tehát a gyorsaság ne tévesszen meg senkit sem, orbitális hiba akad benne. egybe már többen belefutottunk. elég lelombozó a Xiaomi hozzáállása a fejlesztéshez eddig.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#11471) candle-light


candle-light
csendes tag

Sziasztok!
Apumnak szeretnék telefont venni, és a fórum és más egyéb vélemények alapján is igencsak ajánlott a 4X a 35-40-45 ezres, dual simes kategóriában. A legfontosabb a DS lenne, mert a mostani helyzettel az a legnagyobb gondja, hogy "macerás két telefonnal rohangálni". Fontos tudnivaló még apumról, hogy (csúnya ilyet mondani, de...) kissé bénácska a mobilok (meg úgy minden újabb technológia) terén, de szeretne okostelefont. Ezek után szeretnék tőletek megkérdezni pár dolgot, kérlek titeket, hogy ne nézzetek nagyon hülyének, tényleg érdekelne a véleményetek, mint Xiaomi mesterek :D
1. Sokat autózik apum, így fontos a gyors és egyszerű hívásfogadás. Lehet az ujjlenyomat-olvasóval hívást fogadni?
2. Ha két SIM van a telóban, a névjegyzékben és bejövő híváskor hogyan mutatja/mennyire egyértelműen mutatja, hogy melyik kártyához tartozik a név? (ha screenshot-ot mutat valaki, hálám örökké üldözni fogja)
3. A másik opció a Redmi 4A lenne, engem csak a 2GB RAM tart vissza kicsit, szerintetek mennyivel időtállóbb a 4X a 4A-hoz képest, ha csak telefonálásra, netezésre, Facebookra használja az illető?
Köszönöm előre is a válaszokat, bocsi az egész estés meséért :D

(#11472) carr


carr
őstag

Na... úgy látom ezt a frissítést nem szeretném felrakni a korábbi hsz-eket tekintve. :D
:R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#11473) sxxorp válasza lócitrom (#11467) üzenetére


sxxorp
őstag

Igen, köszönöm, kb. ebben a szemléletben kérdeztem a lehető legobjektívebb véleményeket a frissítésről: tényleg megéri-e a gyakorlatban. Mókás elméleti changelog-okat el tudok olvasni.
A múltkori frissítés elbarmolt valamit és addig lusta voltam TWRP-mentést csinálni külső SD-kártyára (még a régi játszósban volt). 1 napom ment kukába, míg újra Nova, root, TWRP, Xposed, összes app, stb. visszakerült. Ez a vesződség most garantáltnak tűnik a főverzióváltás miatt. Csak ha megéri (+1 óra SOT, több RAM, jelentős új funkciók, ilyesmi), amúgy teljesen elégedett vagyok a telefonnal jelenlegi állapotában.

(#11474) aelod válasza sxxorp (#11473) üzenetére


aelod
veterán

Szerintem akkor hanyagold inkább. Annyit nem hoz a frissítés.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#11475) Neerpelt


Neerpelt
tag

Na jó, azért félni nem kell ettől a frissítéstől. Amúgy tényleg hozza a korábbi akkuidőt, és a gyorsaság is úgy tűnik hogy marad

De van még pár apró beállítás a menüben ami jópofa, bár most konkrétan nem emlékszem rájuk hogy mik

[ Szerkesztve ]

(#11476) sxxorp válasza aelod (#11474) üzenetére


sxxorp
őstag

Köszi, egyelőre én is így állok. Lehet, hogy az ünnepek után lesz időm rá.
Nem félelem, de az egyéb mókolások miatt nekem kicsit nagyobb vesződség (és nem is tuti a siker, pl. Xposed) az átlagnál. :)
Addig is csak több teszt-riport érkezik ;]

[ Szerkesztve ]

(#11477) pasztoha válasza aelod (#11462) üzenetére


pasztoha
tag

Ez érdekes, mert nekem a BT, GPS megmaradt ugyanúgy, kapcsolható 1 érintésre az állapotsorban. Vagy nem erről van szó?

(#11478) lócitrom válasza sxxorp (#11473) üzenetére


lócitrom
őstag

ez az, hogy a changelog is egy vicc. olyan nagy valós változások nincsenek a rendszerben. annyira elmaradott ütemben fejlődik, hogy ezeket igazából nem is méltatnám. egyesek lehet nem szokták menteni alkalmazásaik beállításait, viszont én igen. és innentől sajnos egyértelműen bukta van. nekem ezzel megtört az a sorozat, hogy biztonság kedvéért menthetek minden frissítés előtt és után, hisz most éppen nem mentettem előtte. utólag meg így hagyományos módon nem tudok. most azon agyalok, hogy akkor bejátszom a fastboot frissítést a data partíció megtartásával, hátha...

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#11479) aelod válasza pasztoha (#11477) üzenetére


aelod
veterán

Widget és nem állapotsor...

(#11476) sxxorp

Én feltúrtam de megbántam. És most lusta vagyok visszarakni a 8-at. Vagy esetleg feltolni a MIUIHU-t.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#11480) pasztoha válasza aelod (#11479) üzenetére


pasztoha
tag

Mea culpa... :R

(#11481) sxxorp válasza aelod (#11479) üzenetére


sxxorp
őstag

+ lócitrom: Köszi az őszinteséget srácok, egyelőre marad :K

[ Szerkesztve ]

(#11482) Krisszalai


Krisszalai
csendes tag

Beállítások- tulajdonságok- Belső memória 5x kopp - telefon adatai 1

Nálam a volte be van kapcsolva, de itt hiába nyomom be, visszaáll:

Ez TESZT szoftver?!

Redmi 4x; Redmi Note 9

(#11483) Krisszalai


Krisszalai
csendes tag

Volt egy analóg óra widgetem, amit elvitt a Nugát. Maga a widget él a képernyőn továbbra is, de nincs már bent a választhatók között. Most ha törlöm, elment... :)

Redmi 4x; Redmi Note 9

(#11484) #73029888 válasza Krisszalai (#11482) üzenetére


#73029888
törölt tag

Nekem is visszaugrik a kapcsoló :(

(#11485) aelod válasza Krisszalai (#11482) üzenetére


aelod
veterán

Elég kevés szolgáltató támogatja a voltét én úgy tudom legalább is...

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#11486) #73029888 válasza Sprinti83 (#11451) üzenetére


#73029888
törölt tag

Végül nem próbáltam a Downgradet :(

Hagyom így ahogy van. Tény nem a legjobb a szoftver,picit csalódtam a Xiaomiban. :(

Legalább a Kernel Sourcet adnák ki. Azt se hiszem el hogy az utolsó LOS14.1 lassabb mint az RR. (Hogy lehet official az RR mikor a LOS14.1 meg unofficial?

[ Szerkesztve ]

(#11487) #73029888 válasza aelod (#11485) üzenetére


#73029888
törölt tag

Telekomnak tudnia kellene....

(#11488) Nimda válasza #73029888 (#11487) üzenetére


Nimda
addikt

Az előfizusoknak aktiválják elsősorban, erről küldenek smst.A telefon típusa sem mindegy.

(#11489) vince válasza #73029888 (#11487) üzenetére


vince
őstag

Külön be kell kapcsoltatni. Én megpróbáltam, de flottás szám esetén nem tudták bekapcsolni.

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#11490) St3ven válasza candle-light (#11471) üzenetére


St3ven
addikt

Szia!

Ha ki-bekapcsolgatni szándékozik két újraindítás között a másodlagos kártyát, akkor a dual SIM bug miatt nem ajánlott.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#11491) malgab01


malgab01
csendes tag

Sziasztok!

Segítségeteket kérném, telefon csere előtt álok, jelenleg Redmi 3Pro készülékem van, (S616 proci) sajnos B20 nélkül!
Mivel sokat utazok, így b20 as telefonra váltanék, de nem tudom hogy előre lépés lenne e ez a telefon??
mikor várható egy újabb kiadás? mondjuk S625 el vagy 4gb rammal?
illetve jobb lenne e a 4x mint a mostani s616 ? észre vennék e valamit?

köszönöm a segítő kommenteket

(#11492) vargalex válasza malgab01 (#11491) üzenetére


vargalex
félisten

S625-el ott a Note 4 Global.

Alex

(#11493) malgab01 válasza vargalex (#11492) üzenetére


malgab01
csendes tag

igen az valóban jó váltás lenne, de örülnék ha maradni az 5coll

(#11494) candle-light válasza St3ven (#11490) üzenetére


candle-light
csendes tag

Köszi a választ! Ha jól értelmezem, csak akkor van gáz, ha a sim kártyát kapcsolgatja? Szerintem nem lenne ki-be kapcsolgatás, vagyis szuper minden? :) (bocsi a maceráért, egy ideje nem utazom Androidban én sem)

(#11495) lócitrom válasza aelod (#11485) üzenetére


lócitrom
őstag

Vodafone-t szoktam csesztetni, utolsó hivatalos álláspont szerint náluk még nincs.

(#11490) St3ven

MIUI 9 alatt nem tapasztaltam, de mérget mernék rá venni, hogy másnak éppen nem okoz gondot. MIUI 8 több verziója alatt stabilan jelen van a hiba.

(#11494) candle-light

nem. teljesen random. de az ember leginkább úgy veszi észre ezeket a dolgokat, ha interaktív, tehát kapcsolgatja néha. a bejelentést én csináltam, az ott leírtakat itt páran szintén tapasztalták, de eltérő intenzitással. a legrosszabb az a formája ennek a hibának, amikor azt hiszi az ember, hogy offline a kártya és a rendszer is annak mutatja, de közben meg aktív...

[ Szerkesztve ]

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#11496) albiosz


albiosz
őstag

Sziasztok!

Megjött feleségem telefonjára a 7-es android meg a 9-es miui. Rosszul emlékszem, hogy ezekben már állítható kellene, hogy legyen a jelzőfény?

(#11497) candle-light válasza lócitrom (#11495) üzenetére


candle-light
csendes tag

Köszi. Lehet, hogy most egy kicsit elbizonytalanodtam. Apum napi szinten tolná mindkét kártyát, és elég ideges tud lenni, ha valami nem úgy megy, ahogy ő szeretné :/ Meg egy kicsit magam alatt is vágnám a fát, ha nagyban reklámozom, hogy milyen klassz telót találtam ennyiért, aztán meg jön a problémázás

(#11498) lócitrom válasza candle-light (#11497) üzenetére


lócitrom
őstag

elnézve az itteniek véleményét meg elnézve a leírásokat EU és HU rom használata esetén megérheti megvenni, DE gyári rendszert el kell felejteni. nincs mögötte valódi szándék. csicsa van, de igazán konyhakésznek nem lehet nevezni. itt van ez a hiba is. bejelentem, nem veszik komolyan. pedig nem vicces és egyéb hálózati problémák is akár visszavezethetőek erre. tény, hogy sok bejelentés nem is hiba, csak indiai/orosz (meg jó néhány magyar) felhasználó fogyatékossága. de nekik feladatuk lenne mindent felülvizsgálni. másik két brancs esetében látható az elszántság és a haladás. ha neked az belefér, hogy néha frissíted te a telefonját valami más kiadással, akkor továbbra is javasolt ez a telefon.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#11499) candle-light válasza lócitrom (#11498) üzenetére


candle-light
csendes tag

Igen, mert ilyenektől eltekintve teljesen jó választás. Kérdés, hogy mennyire lehet eltekinteni tőlük. Mindenesetre a választ és a véleményt köszönöm :)

(#11500) Nimda válasza albiosz (#11496) üzenetére


Nimda
addikt

Igen, mert globalon nem állítható.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.